VVV-kantoren verhuizen Zestig jaar getrouwd Wegversmallingen in de Julianastraat Jonge geschiedenisfanaten houden tweedaags kamp Gemeente onderzoekt klantvriendeli j kheid Nieuwe observatiehut vogels op Philipsdam Draagvlak aanwezig Ook Burgh-Haamstede krijgt een dorpsraad Op zaterdag 25 oktober Gevarieerde activiteiten Seniorendag Zonnemaire Te veel drank op Schade door aanrijding AGENDA Eindtraject naar één VW Schouwen-Duiveland ingezet Bedrijf adopteert natuurgebied Vernielde bomen DONDERDAG 16 OKTOBER 1997 NR 26266 3 'LEVENSLANG VERZEKERD TEGEN WERUES EN OIEFSTAL 'MAffDN! NElATlÉniNGEN-,-, ^ijjj BESIREEYOUNQ ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland is begonnen met het aanbrengen van drie wegversmal lingen in de Julianastraat in Zierikzee. De verkeers maatregelen moeten (te) hard rijden onmogelijk ma ken. De versmallingen worden aangebracht ter hoogte van de nummers 14, 15 en 36. De ze plaatsen zijn in overleg met de bewoners vastge steld. Al vanaf begin 1996 hebben de bewoners van de Julianastraat op maatrege len aangedrongen. Er werd zelfs een actiegroep opge richt. Samen met de politie en een gemeentewerker werd een oplossing bedacht. De toen malige gemeente Zierikzee kon zich in het plan vinden en ook de gemeente Schou wen-Duiveland verklaarde zich onlangs akkoord. Het werk wordt uitgevoerd door een aantal leerling- straatmakers die op deze ma nier praktijkervaring op doen. BURGH-HAAMSTEDE - Ook Burgh-Haamstede krijgt een eigen dorpsraad. In navolging van ve le andere kernen op Schouwen-Duiveland willen de initiatiefnemers maandag 10 november tot de officiële oprichting van een dorpsraad komen. De bijeenkomst wordt ge houden in dorpshuis De Schutse, aanvang 20.00 uur. Begin dit jaar is door een groepje mensen uit Burgh- Haamstede de mogelijk heid onderzocht voor het oprichten van een dorps raad. Uit diverse bijeen komsten bleek, dat er een draagvlak voor een dorps raad aanwezig is. Als leden worden voorgedragen: Bertha Boot-van de Berg, Yvon Jonker-Schmeltz, Ri- nus Bakker, Dick Bosman, Leo de Feiter en Jan van der Maas. De dorpsbewoners hebben de mogelijkheid om per persoon eventuele tegen kandidaten voor vrijdag 7 november voor te dragen bij Koos van Doorn, Burg. M. Bollelaan 29, Burgh- Haamstede, telefoon: 652797. De aanmelding dient vergezeld te zijn van minimaal tien namen voor zien van handtekening van kiesgerechtigde inwoners van Burgh-Haamstede, Indien er geen tegenkandi daten worden voorgedra gen, worden bovenstaande personen als lid van de dorpsraad verkozen. ZONNEMAIRE - De zestiende Seniorendag voor ou deren op Schouwen-Duiveland wordt zaterdag 25 oktober gehouden in het dorpshuis in Zonnemaire. 's Ochtends van 9.30 tot 12.00 uur wordt er een sjoelwed strijd gehouden. Per soos, bond of bewonerscommissie kunnen er drie sjoelers wor den afgevaardigd. Voor de drie beste sjoelers van de dag zijn er een eerste, tweede en derde prijs beschikbaar. In de middag wordt er van 13.30 tot 17.00 uur een amuse mentsprogramma gebracht met dans- en turngroep Delta Sport, de dialectengroep 'Kant'ooi' met het program ma 'Op Merote' en de harmo nievereniging 'Nut en" Uit spanning' in Zonnemaire. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland laat zijn eigen klantvriendelijkheid onderzoeken. Met name de dienstverlening aan de balies burger zaken, bouw milieuzaken en sociale zaken wordt onder de loep genomen. Het onderzoek wordt uitge voerd door het bureau Van den Broek partners. Om de wensen van de burgers in kaart te brengen, ontvangen 250 mensen volgende week een vragenlijst. Het gaat om inwoners die het afgelopen half jaar minimaal één keer met vragen aan een van de lo ketten zijn geweest. De vragenlijst telt vijftien vragen over de wijze van be handeling aan de balie, de openingstijden, de ont vangstruimte, de telefoni sche bereikbaarheid en de af handeling van klachten. De uitkomsten van dit onder zoek zijn eind dit jaar be kend en dienen als uitgangs punt voor de training 'klantgericht werken' voor het baliepersoneel. THOLEN - De politie Tholen heeft dinsdagavond tijdens een verkeerscontrole op de Oud Vossemeersedijk in Tholen tien processen-ver baal uitgereikt aan automo bilisten en bromfietsers. Een 45-jarige automobilist uit Sint Maartensdijk werd aangehouden wegens rijden onder invloed. Na onderzoek op het politiebureau bleek het alcoholpromillage 420 ug/1. Maximaal toegestaan is 220 ug/1. Hem werd een rij verbod van vier uur opge legd en een dagvaarding uit gereikt De overige processen-ver- baal werden uitgedeeld van wege: niet dragen van de au togordel (5), overtreden van het geluidsniveau van een bromfiets (1), ontbreken van gele plaat bromfiets (1). afge broken losbreekreminrich- ting van een aanhangwagen (1) en negeren stopteken (1). Daarnaast werden nog diver se waarschuwingen uitge deeld. NIEUWERKERK - Op de kruising van de Rijksweg N59 met de Stolp weg bij Nieuwer- kerk vond woensdagochtend een aanrijding plaats tussen twee automobilisten. Een 59-jarige inwoner van Nieuwerkerk reed vanuit de Stolpweg de kruising met de N59 op. Daar kwam hij in aanrijding met een 50-jarige inwoner van Stavenisse, die over de N59 in de richting van Zierikzee reed. Er vielen geen gewonden. ENGELSE RIJSTIJL THOLEN - Een 21-jarige in woner van Lepelstraat trok gisteravond de aandacht van de politie in Tholen. Opval lend in de rijstijl was dat de ze man grote stukken op zijn Engels reed, dus aan de lin kerzijde van de weg. Hoewel dit geen gevaar opleverde voor ander verkeer, heeft de politie toch proces-verbaal opgemaakt. Donderdag 16 oktober Zierikzee Introductie op de ZVU-cur- sus Slowaaks aan het Janne- wekken 19 in Zierikzee! 19.30 uur. Commissie Grondgebiedza ken, Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken. MFC. 19.30 uur. Cabaret Lebbis Jansen. Theater Mondragon. 20.00 uur. Lezing over de invoering van de euro in het MFC. 20.00 uur. Sirjansland Vergadering van het Refor matorisch Kontact Schou wen-Duiveland in de grote zaal van de kerk. 19.45 uuf. Vrijdag 17 oktober Zierikzee Kinderhouseparty. Podiüm voor muziek en theater Bro- gum. 19.00 - 23.00 uur. Renesse Hypotheek-adviesdag. ING Bank. 10.00 tot 14.30 uur. Zaterdag 18 oktober Zierikzee Rommelmarkt Vrijzinnige Gemeente. Onder de Beuze. 8.00 uur. Herfst-doedag kinderboer derij de Punt. Scheldestraat. 13.00-15.30 uur. Komedie 'Slippers'. Theater Mondragon. 20.00 uur. Smartlappengala. Podium voor muziek en theater Brogum. 20.30 uur. Burgh-Haamstede Actief Terreinbeheer verwij dert ongewenste begroeiing Verklikkerduinen. Verzamelen bij slagboom Duinhoeve, Jonge Jan Boeij'esweg. 9.00 uur. Bazar en antiekveiling in verzorgingscentrum Duin oord. 10.30 tot 15.30 uur. Renesse Hypotheek-adviesdag. ING Bank. 10.00 tot 14.30 uur. Bruinisse Bazar Hervormde Gemeen- te. Verenigingsgebouw Dee- straat. 9.00-13.00 uur. Zondag 19 oktober Haamstede Taizédienst, Gereformeerde kerk. 19.00 uur. Maandag 20 oktober Zierikzee Start Zwemvierdaagse. On derdak. 7.00-12.00,18.00- 20.00 uur. Openbare steunfractieverga- dering GroenLinks. Gemeentehuis, kamer 74 (achteringang). 19.30 uur: Burgh-Haamstede Seminar 'U en de Euro', De Schutse. 20.00 uur. Dinsdag 21 oktober Burgh-Haamstede Lezing over tuinvijvers door Groei Bloei in de Gerefor meerde kerk. 19.30 uur. Woensdag 22 oktober Zierikzee Bijeenkomst Schouwse ge nealogen in het stadhuis van Zierikzee. 19.00 uur. Informatiebijeenkomst oyer de Tante Agaath Regeling (TAR) in Theater Mondragon in Zierikzee. 20.00 uur. Renesse Bijeenkomst plattelands vrouwen Noordgouwe over het onderwerp omgaan met kritiek. 19.30 uur. Bruinisse CJV-filmmidddag. CJV- clubgebouw in Molenstraat. 13.00 uur. Openstelling Oudheidkarper en Visserijmuseum met de monstratie bolussen bakken of mosselen koken. 14.00 tot 16.30 uur. Donderdag 23 oktober Zierikzee Dagje uit naar het bakkerijmuseum vanuit de Paternoster. 14.15 uur. Genealogie-avond. Stadhuis, Meelstraat. 19.00 uur. Thema-avond Leren leven met verliezen! MFC. 19.15 uur. Burghsluis Natuurvaartocht over de Oosterschelde.Vanaf steiger. 13.30 uur. Vrijdag 24 oktober Zierikzee Praise-aerobic voor kinde ren in het gebouw van hel Leger des Heils aan de Post- I straat. 14.00-15.00 uur. Je hebt 'm en je j houdt 'm. De man van je dromen laat je niet meer gaan. Maar nu de ringen nog. s Ga naar Juwelier Postma. daar kun je kiezen uit een zeer ruime collec tie trouwringen. Samen met je aan staande. Directeur van de VVV Schouwse Kust M. Dalebout (r) en medewerkster Karin Boot voor het pand aan de Zeeanemoonweg waar de VVV Renesse binnenkort haar intrek neemt. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE- De VVV Zierikzee is per 1 november gehuisvest in het stadhuis in de Meelstraat. De VVV in Renesse verhuist naar de Zeeanemoonweg naar het leegstaande deel van het pand, waar ook de Ra- bobank-Schouwen in gevestigd is. Bovendien is het eindtraject ingezet naar één VVV Schouwen-Duive land per 1 januari 1998. Voor de voortgang van dat eindtraject is bepalend of de gemeenteraad het donderdag 30 oktober eens is met het subsidievoorstel van B&W. Dat voorstel houdt in: 530.000 gulden subsidie in 1998; 490.000 gulden in 1999 en 450.000 gulden in het jaar 2000. Vanavond brengt de commissie Economische Za ken al advies uit over dit voorstel. De gemeente betaalt dit jaar een subsidie van 410.000 gul den aan de gezamenlijke VW's. B&W achten de ver hoging noodzakelijk in ver band met de opzet van een professionele organisatie. In de personele samenstel ling wordt uitgegaan van 3,5 formatieplaatsen extra in de 'staf' en een halve formatie plaats meer bij de informa- trices ten behoeve van de be zetting bij het transferium. In totaal komen er twaalf a veertien mensen in vaste dienst. B&W gaan er vanuit dat de nieuwe VW in de loop van de jaren meer eigen inkom sten gaat genereren door een actief marktbeleid. De omzet van de verkoop en van de verhuurcentrale moet bij voorbeeld toenemen. Centraal kantoor De vestiging in het stadhuis in de Meelstraat in Zierikzee wordt het centrale kantoor van de VW Schouwen-Dui veland. Er wordt op het ogenblik hard gewerkt om de aanpassingen van de voor malige afdeling onderwijs en voorlichting rechts naast de ingang tijdig gereed te heb ben. Secretaris van de VW Zie rikzee C. Linnenbank laat desgevraagd weten, dat de verhuizing in een stroomver snelling is geraakt door de snelle verkoop van het huidi ge pand Havenpark 29 aan Assurantiekantoor Perform Advies Groep Zierikzee BV. Dit bedrijf neemt op 1 no vember zijn intrek in het pand, waarna nog een inter ne verbouwing zal plaatsvin den. De VW-leden worden deze week schriftelijk op de hoogte gebracht van de aan staande verhuizing. De mensen op het WV-kan- toor in Renesse hebben ietsje meer tijd voor de verhuizing. ,,Maar we zijn wel helemaal uit dat kantoor aan de Zoom gegroeid," zegt D. Mooijaart, voorzitter van de VW Schouwse Kust en tevens lid van de fusiecommissie. Hij is blij met de mogelijkheid te verhuizen naar het nog leeg staande deel van het pand, waar ook de Rabobank is ge- vestid. ,,Een prima locatie, waar toch al veel mensen ko men door de vestiging van de bank en het postagentschap bij Jonker," zegt Mooijaart. De VW-vestiging in Renesse wil er per 1 januari operatio neel zijn. De WV Schouwse Kust heeft het pand aan de Zoom inmiddels verkocht aan Patrisan Exploitatiemij. BV, die het gebouw per 1 ja nuari te huur aanbiedt. De ruimte naast de Rabo bank huurt de VW ook weer van Patrisan. Deze locatie biedt ruim honderd vierkan te meter publieksruimte. Dat is tweemaal zoveel dan voorheen. Accommodaties Met de verhuizing van de kantoren in Zierikzee en Re nesse is de toekomstige VVV Schouwen-Duiveland al een heel eind op. streek. De vesti ging in Burgh-Haamstede werd vrij recent nog aange past als Uit-winkel. Het VW-kantoor in Zierikzee annex ANWB-vestiging zit in het stadhuis straks ook op een prima plek, evenals het kantoor in Brouwershaven, ook gevestigd in het voorma lige stadhuis aldaar. Het kantoor in Scharendijke annex postagentschap vol doet, volgens Mooijaart en dat geldt ook voor het kan toor in Bruinisse in combina tie met het Visserijmuseum. Het functioneren van de VW-post in het transferium wordt binnenkort geëvalu eerd. Met meer dan 250.000 bezoekers heeft deze vesti ging haar behoefte al bewe zen, vindt Mooijaart en hij verwacht dan ook dat de post per 15 mei volgend jaar weer operationeel zal zijn. Een heet hangijzer is nog de toekomstige contributie. De VW Schouwen-Duiveland telt straks ruim 800 leden. Er zijn grote verschillen tussen belangen, betrokkenheid en hoogte van contributies. Dif ferentiatie van tarieven naar aard en grootte van de be drijven zal noodzakelijk zijn. Mooijaart is ervan overtuigd dat er door middel van goede voorlichting van de leden op Schouwen-Duiveland eerder consensus bereikt zal wor den dan bij de WV-fusies in Zeeuws-Vlaanderen en Wal cheren. ZIERIKZEE - Leden van de Nederlandse Jeugdbond voor Geschiedenis (NJBG) houden donderdag 23 en vrijdag 24 oktober een tweedaags kamp op Schou wen-Duiveland. Op het programma staan onder meer een historische wandeling, lezingen en muse- umhezoek. De NJBG is een vereniging voor jongeren van 12-tot en met 26 jaar met als gezamen lijke interesse: de geschiede nis. De jonge geschiedenisfa naten komen donderdag om 13.00 uur aan op het bussta tion in Zierikzee. Daar is te vens het startpunt voor een historische wandeling door Zierikzee onder leiding van een deskundige gids. 's Avonds kunnen de deelne mers luisteren naar een le zing over de watersnood ramp en de bijeenkomst wordt afgesloten met het vertellen van Zeeuwse sagen en legendes bij het haard vuur. Vrijdag brengt de groep een bezoek aan Slot Haamstede en aan museum De Burghse Schoole. Het tweedaagse kamp wordt af gerond met een strandwan deling en een picknick op het strand. De NJBG houdt vrijwel elke week ergens in het land wel een activiteit op het gebied van de geschiedenis. Eens in de maand is er een activiteit in de regio Zeeland/West- Brabant. De activiteiten va riëren van archeologische op gravingen tot historische maaltijden met gerechten zo als men die in de Romeinse tijd at. Voorbeelden van activitei ten, die dit jaar op het pro gramma staan, zijn: een be zoek aan de historische verdedigingswerken van Utrecht en een fietstocht met onderweg oude volksspelen. Er wordt ook een kijkje ge nomen in een atoomkelder, die gebouwd is voor als de Derde Wereldoorlog zou uit breken. Ook staat er een be zoek aan diverse musea in Goes op het programma Advertentie ,,Je kunt zo'n dag eigenlijk niet zomaar voor bij laten gaan," meldt P. C. van Doorn. Hij is zoon van P. A. van Doorn (86) en R. van Doorn - de Groot (85) uit Burgh-Haamstede. Dit echtpaar vierde dinsdag zijn zestigjarig huwelijksfeest. Na elkaar ooit in Utrecht te hebben ontmoet en vervolgens enige jaren in Rotterdam te hebben verpoosd, belandde het diamanten koppel uiteindelijk - na pensione ring - in Burgh-Haamstede. Daar woont het tweetal nu alweer geruime tijd. De ^pon woont in dezelfde regio en ook dochter Van Doorn maakt plannen deze kant op te komen. Dinsdag was de familie in ieder geval even bijeen. Met een etentje in Schuttershof en een recep tie werd het heugelijke feit gevierd. Het feest begon al met een ritje in een met bloemen op getuigde auto. (Foto: Marijke Folkertsma) PHILIPSDAM - Bij de Krammersluizen op de Phi lipsdam is vanmiddag de nieuw voltooide vogelob servatiehut officieel geopend. Ook werd het spon sorcontract met Zeelandia uit Zierikzee ondertekend. De vogelobservatiehut is qua vorm uniek in Nederland. Doordat er kijkgaten op twee niveaus zijn aange bracht, bedraagt het bereik van het gezichtsveld 360 gra den. De hut, die plaats biedt aan twintig personen, heeft - van bovenaf gezien - de vorm van een vogel en is volledig van milieuvriendelijke ma terialen gemaakt. Het sponsorcontract met Zeelandia dat deze middag bekrachtigd wordt, is een ad optieovereenkomst voor een periode van drie jaar. De na tuurgebieden in het Kram mer-Volkerak die dit Zierik- zeese bedrijf adopteert, zijn Plaat van Vliet. Slikken van de Heen en de genoemde hut. Er lopen meer van dergelijke contracten met bedrijven. Ter gelegenheid van het ze stigjarig bestaan van de stichting Het Zeeuwse Land schap is deze organisatie een adoptiecampagne gestart. De adoptiegelden worden ge bruikt als bijdrage in de be heerskosten van deze natuur gebieden. In ruil daarvoor zijn tegenprestaties afge sproken, zoals bijvoorbeeld het verzorgen van lezingen of cursussen. BURGH-HAAMSTEDE - De politie ontdekte in de nacht van dinsdag op woensdag om 1.30 uur twee vernielde bo men ter hoogte van de krui sing Hogeweg Burgemeester Bollelaan in Burgh-Haam stede Deze werden drie meter in de buurt van snelheidsremmers gevonden. Volgens de politie was vermoedelijk een voer tuig bij deze remmers recht door gegaan en tegen de bo men gereden. Onderzoek wordt ingesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3