'Besmet met enthousiasme ouders' Hypotheek adviesdagen bij ING Bank Renesse Amazing Mazdadagen autobedrijf Legemate Familie Schot wint ƒ10.000 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Programma Radio Schouwen-Duiveland SPORTSPONSOR Jonge melkveehouder presenteert zijn nieuwe bedrijf met Open Dag op zaterdag 18 oktober Tot 31 december l dé krant van schouwen - duiveland! Spetterende Rock Roll Variété-avond WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD FUSIE GOES - Mik Inter Advies en Mik Consult uit Goes treden toe tot de Meeüs Groep uit Breda. Meeüs is een financië le bemiddelaar die actief is op het gebied van verzeke ringen, onroerend goed en de reizenmarkt. Mik Inter Ad vies houdt zich vooral bezig met bedrijfsmatige verzeke ringen, zoals pensioenen, ri sicobeheer en benefits. Door de fusie heeft Meeüs nu 24 vestigingen in achttien Zeeuwse, Brabantse en Noord Belgische steden. AVIS CLUB ABONNEMENT ZIERIKZEE -Avis Autover huur heeft de prijs van haar club abonnement verlaagd. Het abonnement omvat dui zend spaarpunten in de vorm van een couponboekje. De coupons kunnen bij de Ne derlandse Avis autover huurstations worden ge bruikt voor het huren van een auto. Avis speelt hier mee in op de trend om het au togebruik en eigen bezit van een auto op een nieuwe ma nier te benaderen. Steeds va ker blijkt een huurauto een meer logische en goedkopere oplossing dan een eigen auto. Op Schouwen-Duiveland is een Avis autoverhuurstation gehuisvest bij Auto Goed- bloed in Zierikzee. PRIJSVRAAG DISNEYFILM ZIERIKZEE - De Disneyfilm 'George uit de jungle', die be gin oktober in première ging, staat centraal bij een prijs vraag van Pearle Opticiens. De opticiënketen nam dat initiatief omdat de hoofdper soon in de film, George, zo kippig is dat hij overal te genop loopt. De winkels van Pearle zijn opgesierd met posters van de film. Kinde ren tot twaalf jaar kunnen aan de prijsvraag deelnemen door bij de Pearle Opticien aan het Havenplein in Zie rikzee een kleurplaat op te halen en die zo mooi moge lijk in te kleuren. Oudere kinderen kunnen in het ka der van de wedstrijd een 'leu ke smoes' bedenken om ge bruik te maken van de ravotgarantie van Pearle. De jeugdige deelnemers maken kans op een bioscoopkaartje voor de nieuwe Disneyfilm. 107.1 FM/88.5 KABEL NIEUWERKERK - „Ik ben besmet met het enthou siasme van mijn ouders. Zij werkten met plezier in hun melkveebedrijf en ik hielp van jongsaf mee." Leon van der Wel is 25 jaar. Toen het familiebedrijf in het Westlandse Wateringen, waar drie generaties actief waren, moest wijken voor stadsuitbreiding van Den Haag besloot hij elders in het land een ei gen melkveebedrijf te beginnen. In augustus ver huisde Leon van der Wel met 45 roodbonte koeien naar de Stoofweg bij Nieuwerkerk. Daar werkte hij al sinds ja nuari met familie, vrienden en professionele bedrijven aan de realisatie van een koeienstal, waarin de nieuw ste inzichten en milieu-eisen op het gebied van melkvee zijn verwerkt. Het vee loopt er vrij rond. De mest wordt, via een schuif die over de vloerroosters gaat, automa tisch afgevoerd naar de on dergelegen mestkelder. En het melken gebeurt in een 'driehoek' melkstal die vol ledig is geautomatiseerd. Open Dag Aanstaande zaterdag kan ie dere belangstellende het be drijf bezichtigen tijdens een Open Dag, die duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens dit evenement staan in de koeienstal ook vijftien stands. Daarin presenteren zich de twaalf toeleveran ciers, die meewerkten aan de realisatie van het melkvee bedrijf dat nu reeds voldoet aan de eisen die vanaf het jaar 2000 gelden voor derge lijke bedrijven. Een van hen is makelaar J. van der Slikke uit Ellemeet. Op basis van een 'zoekop dracht' ging hij na waar in zuidwest Nederland land bouwbedrijven beschikbaar kwamen. Leon van der Wel koos voor dat gebied omdat hij het liefste niet al te ver van Den Haag wilde wonen, waar zijn familie en vrien den zitten. ,,En in zuidwest Nederland is goede grond, die goed is verkaveld." Grasland Knopen werden doorgehakt toen bleek dat Leon van der Wel het bedrijf van J. A. Gaanderse uit Nieuwerkerk kon overnemen; een akker bouwbedrijf bestaande uit 45 hectare grond, huis en schu ren. De veehouder huurde er nog vijftien hectare grond bij en begon begin dit jaar een groot deel van het voormali ge bouwland om te vormen tot grasland. Op de overige grond verbouwt hij mais, om te gebruiken als veevoer en suikerbieten en andere ge wassen voor de verkoop. De jonge veehouder ver wacht dat deze akkerbouw in de loop van de jaren zal verminderen ten gunste van het melkvee. „Ik heb nu 45 koeien en hoop dat aantal over vijf jaar verdubbeld te hebben." Op die ambitie werd ook de 1800 vierkante meter grote koeienstal ont worpen, die de afgelopen maanden naast de schuren verrees. Leon van der Wel kiende zelf uit hoe de stal moest worden ingedeeld en welke materialen werden toegepast. Modern „Ik heb daar veel over nage dacht omdat ik al langer wist dat we weg moesten uit Wa teringen. Ik las erover in vakbladen en bezocht Open Dagen van andere melkvee bedrijven." Het resultaat is een koeienstal met zeer mo derne voorzieningen. Onder meer de volledig geautomati seerde driehoek melkstal, die het mogelijk maakt zeer efficiënt te werken. In dit 'hart' van het bedrijf kan Le on van der Wel 75 koeien per uur melken. De computer geeft aan hoeveel en welke soort krachtvoer een bepaal de koe tijdens' het melken moet krijgen en hoeveel melk zij geeft. De melkmachine maakt zich zelf automatisch los van de uier wanneer die leeg blijkt te zijn. De leidingen, waar door de melk rechtstreeks Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 De Silo show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 After Hour (metal muziek). Woensdag 09.00/11.00 Ochtendmix. 11.00/12.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/20.00 Baggerak (jongeren praatprogramma). 20.00/22.00 On the Rocks (jongerenprogramma). Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Mozaïk (herh.). 15.00/17.00 Met vlag en wimpel (Hollandse hits). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Groove is in the Haert (jongerenprogramma). Het team El van de sportvereniging Renesse wordt gespon sord door bedrijf Van Rijn uit Noordwelle, dat is gespeciali seerd in kunststof en aluminium kozijnen. De firma Van Rijn voorzag de jeugdige voetballers van een nieuw tenue. Advertentie Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving a 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102.00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres - Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. m Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. i Maandag 11.00/11.30 Bedrijvig Schouwen-Duiveland (interview met een ondernemer van ons eiland) 11.45/12.00 De Beurs-berichten (Rabobank) 16.00/17.00 Mozaïek (Seniorenprogramma) 17.00/18.00 Kruispunt (kerkelijk informatieprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Leon van der Wel tusseii zijn roodbontvee in de splinternieuwe koeienstal naar een grote koeltank stroomt, worden twee keer per' dag volautomatisch ge reinigd en ontsmet. De ma chines en compressoren die dit alle mogelijk maken staan in een aparte ruimte. Evenals de aparte ruimte van de melktank is die uit sluitend bereikbaar is via een hygiëne-sluis waar de vloer bestaat uit een bak met ontsmettingsvloeistof. 'Melklokaal 2000' heet deze op hygiëne gerichte voorzie ning. Om het melkvee naar de melkstal te leiden kan in de stal op eenvoudige wijze een 'route' worden ge creëerd. Welzijn De nieuwe koeienstal omvat verder voorzieningen die zijn gericht op het welzijn van kalveren. De eerste twee maanden na hun geboorte verblijven zij in zogenaamde iglo's. Hutten van polyester die voor de koeienstal staan. „Zij kunnen dan veel frisse lucht inademen, dat is heel belangrijk voor kalveren." Daarna verblijven de jonge dieren ongeveer vier maan den in de zogenaamde kal- verenstal, een afgescheiden ruimte in de koeienstal waar stro op de vloer ligt en de die ren veel ruimte en frisse lucht hebben. Wanneer ze een half jaar oud zijn verhuizen de kalveren naar de 'open front stal'. Eveneens een aparte ruimte, waar de vloeren echter be staan uit roosters en rubber matten evenals in de grote stal. Veel ruimte, frisse lucht en uitgekiende voeding zorgt ervoor dat de kalveren zich optimaal ontwikkelen. Met tien maanden mogen ze in het weiland, dat zich uits trekt achter de koeienstal. Onder de koeienstal bevindt zich een opslagruimte voor 2800 kub mest. Die capaciteit is voldoende om de uitwerpselen van de koeien negen maanden op te slaan. Dat is nodig omdat de mest maar enkele maanden per jaar en in beperkte hoe veelheid mag worden uitge reden op het land. In de me- stopslag komen ook de sappen terecht van de mais en het gras dat ligt opgesla gen in silo's naast de koeien stal. „Aan een veehouderij zit meer vast dan veel buiten staanders op het eerste ge zicht denken," zegt Leon van der Wel. Hij is daarom van mening dat het een goede zaak is om zijn bedrijf te presenteren via een Open Dag. „Dan kun nen belangstellenden zien waar de melkproducten van daan komen." Ook voor col lega-melkveehouders kan waarde van 10.000 gulden. De familie Schot kocht bij de Middelburgse badkamerspe cialist- een nieuwe badka mer. Dat stelde hun in de ge legenheid deel te nemen aan de landelijke wedstrijd waarmee de klanten van het bedrijf ieder kwartaal in de gelegenheid worden gesteld de aankoopprijs van hun badkamer terug te verdie nen. Het echtpaar beant woorde vier vragen over de bedrijfsformule van Baderie Saniluxe en bedacht boven staande slagzin.De jury was van mening dat dit de meest originele was die in het twee de kwartaal van dit jaar werd ingediend. De familie Schot werd uitgenodigd om nog een keer naar Middel burg af te reizen. Daar kreeg de heer Schot uit handen van de directeur van de Baderie Saniluxe J. J. M. Schoon- brood de waardecheque met het hoge bedrag. Mevrouw Schot werd in de bloemetjes gezet. RENESSE - Tast uw hypotheek, die vijf of tien jaar geleden werd afgesloten nog wel bij uw levenssi tuatie?' Dit thema staat centraal tij dens de hypotheekadviesda gen die vrijdag 17 en zater dag 18 oktober worden gehouden bij de ING Bank in Renesse. Hypotheekadvi seurs van de bank zijn die da gen van 10.00 tot 14.30 uur be schikbaar voor het geven van informatie over alle mo gelijke hypotheekvormen. Zij kunnen samen met de be zoeker bekijken of zijn hui dige hypotheek de beste mo gelijkheid is of financiële besparingen mogelijk zijn door een andere hypotheek- vorm. Volgens bankmede werker C. Wisse letten ko pers van een huis meestal alleen op de laagste rente. „Maar dat is niet per defini tie een garantie voor de laag ste woonlasten of de meest gunstige hypotheek." De ING Bank bekijkt hoe een lastenpatroon kan worden verwezenlijkt waarmee een droomhuis kafi worden ge kocht en dat precies past bij de financiële situatie van de koper. Dit 'maatwerk' wordt mogelijk via een persoonlijk gesprek waarbij de hypo theekadviseur inzicht krijgt in de mogelijkheden voor de klant. Tijdens de beide 'in- lóopdagen' is voor kinderen die meekomen een speciale jeugdhoek ingericht met speelgoed, kleurmateriaal en videofilms. Advertentie Zaterdag 18 oktober 1997 Met oplredens van: de swingende 4-m«ins formatie Gitch-22 bandparodist Riny van der Lee Bfues Brothers-acf door Jonas ét Friends Inclusief heerlijk koud en warm buffet en welkomstcocktail. Aanvang 19.00 uur Prijs 49,50 volwassenen 24,50 kinderen Reserveer snel want VOL=VOL Tel. 0113-374200 ZIERIKZEE - 'Amazing Mazdagen' is de naam van een actie waarmee Mazda-dealer autobedrijf Lege- maate in Zierikzee een aantal actiemodellen aan biedt met financieel voordeel. De actie loopt tot 31 december. Aangeboden worden onder meer de twee driedeurs actie modellen van de Mazda 121. Ze zijn voorzien van een 1,3 liter motor (60 pk/44 kW) en kregen de namen: 'Wave' en 'Breeze'. De 121 'Wave' is gebaseerd op de GLXversie. Gratis toe voegingen zijn: metallic lak, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening, en startonderbreker en elek trisch bediende zijramen. De 121 'Breeze' heeft als uit gangspunt de LX-versie. Zonder dat daar een meer prijs tegenover staat, is de 'Breeze' voorzien van licht metalen velgen, bumpers in de carrosseriekleur en een uitlaatsierstuk. Mazda 323 Van de Mazda 323-serie heeft autobedrijf Legemaate vier actiemodellen. De 323 Coupé is in drie varianten (1.5 LX, 1.5 GLX en 1.8 GLX) in geli miteerd aantal leverbaar on der de naam 'Xtreme'. Voor de driedeurs-323 P is de 'Stre am' als actiemodel ontwik keld. Het LX-uitrustings- pakket van deze 1,3 liter Hatchback wordt gratis uit gebreid met metallic lak, een dakspoiler inclusief derde remlicht en een uitlaatsier stuk. De 323 Sedan 1.5 LX krijgt de toepasselijke naam 'Indigo' mee. Bij deze versie krijgt de koper tijdens de Amazing Mazdagen gratis de metallic kleur Indigo Blue, een af standsbediening op de cen trale vergrendeling en elek trisch bedienbare ramen. Ook de 323 F is er als 'Indi go'. Deze sportief gelijnde 323-versie is gratis voorzien van de metallic kleur Indigo Blue. Als basis is de 1.5 GX- uitvoering genomen. Een set mistlampen, een met leer be kleed stuurwiel en dito afge werkte pookknop zijn aan de uitrusting toegevoegd. MX-3 Autobedrijf Legemaate le vert voorts de Mazda MX-3- in de 1.6 en de 1.8 V6-uitvoe- ring als 'Xtreme'. Gekozen kan worden uit de kleuren Blaze Red, Noble- Green en Silver Stone. Naast een prijs aanpassing heeft de MX-3 1.6 Xtreme standaard lichtme talen velgen, een spoilerset rondom en de luxe bekleding van de V6-versie. De Mazda-dealer heeft de compacte MX-3 1,8 liter V6- versie eveneens in prijs ver laagd. In Xtreme-uitvoering is hij standaard voorzien van 15 inch velgen en ABS. De Mazda MX-3 Xtreme (Foto: Marieke Mandemaker) het interessant zijn om de nieuwe snufjes te bekijken 'die Leon van der Wel in zijn bedrijf toepaste en de moge lijkheden die de toeleveran ciers presenteren. Van Schouwen-Duiveland zijn dat, behalve Van der Slikke, ook machine- en tractorenbe- drijf Louis Verburg uit Nieu werkerk en de coöperatieve veevoederleverancier CZAV. Vriendelijk Leon van der Wel is ervan overtuigd dat zijn toekomst op Schouwen-Duiveland ligt. Hij leerde de afgelopen maanden al wat mensen ken nen, onder meer via zijn lid maatschap van de sportver eniging Nieuwerkerk, waar hij voetbalt. „Ik ben het hier al goed gewend. De mensen zijn vriendelijk en gastvrij. Er heerst hier een meer flexi bele mentaliteit dan in Den, Haag." Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Carrousel. 15.00/16.00 Jukebox. 16.00/17.00 Nashville. 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Hitradio Sensatie (jongerenprogramma). 22.00/23.00 Midnight Expresse (blues/rock/jazz). Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (inform, ochtendshow). 12.00/14.00 Mariska's Middag Magazine. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 19.00/20.00 Carrats. 20.00/21.00 Chain Reaction. 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). Zondag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 10.00/11.00 Kerkdienst (rechtstreekse uitzending). 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/17(00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 17.00/18.00Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 20.00/21.00 Music from Paradise (romantische muziek). 21.00/22.00 On a classical note (klassiek). ZIERIKZEE - 'De ontwerpen leken mij wel wat, de werkwijze stond mij ook wel aan. En na weken sa menwerken zijn we als vrienden uit elkaar gegaan.' Deze dichterlijke regels, derie Saniluxe weergaf, le- waarmee W. K. Schot uit Zie- verden hem en zijn vrouw rikzee zijn ervaring met Ba- een waardecheque op ter W. K. Schot en zijn echtgenote middenmet de waardeche que van 10.000 gulden. Links technisch directeur Baderie Sa niluxe J. A. Jacobse en rechts K. Bos van de landelijke Bade rie centrale en S. Janse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3