Eind aan Kamermuziekfestival Rel om soep op RSG i Restaurant De Drie Morianen Schipper op de klipper Brutale inbraak bij A&P Nieuwerkerk Goeree bij Zeeland r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KOM Inbraak auto in Zierikzee Bijdrage Cederhof Doorgereden na aanrijding OOGSTEN SKKSSS& 325 DE FE TER VASTGOED DRAAIT KAMERMUZIEK NU VOLLEDIG IN DE SOEP? dé bant mn schouwen-duiveland! Id 3^0) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 153e JAARGANG NR 26265 Zeel a nd Niiièbmer Festi vals verstevigt band met Muziek Monumentaal ZIERIKZEE - Het Kamermuziekfestival Schouwen- Duiveland en Tholen houdt op te bestaan. De orga niserende stichting stapt na negen jaar vrijwel ze ker uit de Zeeland Nazomer Festivals. Volgens voorzitter J. Godt- help van de Stichting Ka mermuziek Zeeland is van een definitieve breuk nog geen sprake. Misschien dat we nog een of twee groot schalige evenementen kun nen organiseren in het kader van de festivalreeks, maar van een echt Kamermuziek festival is dan geen sprake meer." Artistiek leider Johan Ja cobs is stelliger dan zijn voorzitter. „Omwille van de subsidie moesten we van al les doen en dat ook nog pro deo. We willen graag een ka mermuziekfestival neerzet ten, maar dan wel met een eigen artistieke inbreng. We zijn geen marionet. Nu Nazo mer Festivals volgend jaar ook nog met een overkoepe lend thema wil gaan werken, is het voor ons niet interes sant meer," aldus Jacobs. R. van Meijel, coördinator van de Zeeland Nazomer Fes tivals noemt de woorden van Jacobs 'allemaal geklets'. „Natuurlijk zijn er bepaalde regels, maar die hebben we met zijn allen samen op gesteld. De stichting Kamer muziek Zeeland voelt ge woon weinig voor samen werking en wil zijn eigen koers varen. We hebben dit jaar al aangedrongen op sa menwerking van deze stich ting met Muziek Monumen taal, maar daar voelden ze weinig voor. Volgens Kamermuziek Zee land ziet Nazomer Festivals het liefst grote evenementen en daar past de Middelburg se stichting niet zo in. „Ka mermuziek is intiemer en kleinschaliger. Met kamer- muziek kun je nooit de blitz maken," schetst Jacobs nog maar eens het dilemma. Onwaarschijnlijk De Middelburgse stichting zoekt nu naar alternatieven. Zo werd vorig jaar in Middel burg begonnen met een mas terclass voor jonge getalen teerde violisten. Jacobs: „Misschien kunnen we dat uitbreiden en twee of drie re citals elders geven. Wellicht ook ergens op Schouwen- Duiveland." Een voortzetting van een ka mermuziekfestival dat los van de Nazomer Festivals staat is onwaarschijnlijk. Ja cobs: „De subsidie van de ge meente is genereus, maar niet toereikend voor een echt festival. Misschien dat we een andere vorm kunnen vin den of dat de provincie bij kan passen." Op 6 november, 25 januari en 26 februari heeft de Stichting Kamermuziek Zeeland nog wel optredens in Mondragon op het programma staan. Muziek Monumentaal Om ook op Schouwen-Duive- land evenementen te blijven aanbieden wil Zeeland Na- Liefhebbers van kamermuziek op Schouwen-Duiveland moeten volgend jaar hun festival missen. (Foto: Marieke Mandemaker) zomer Festivals de samen werking met Muziek Monu mentaal intensiveren. Van Meijel: „Het is ons uitgang punt om in iedere regio in Zeeland dingen te organise ren. Er zal dus nooit een Na zomer Festivals zijn zonder dat op Schouwen-Duiveland iets te doen is. Onze contac ten met Muziek Monumen taal zijn goed. Misschien kunnen we hen extra onder steunen. Wellicht is het dan mogelijk om een grote act op het gebied van wereldmu ziek naar Schouwen-Duive land te halen. Daarnaast denken we aan theater uit Azië of Afrika dat goed aan sluit bij wereldmuziek." Volgens R. Geluk heeft Mu ziek Monumentaal altijd be wust gestreefd naar een rol binnen de provinciale festi valreeks. „Komend jaar willen we drie dagen een goed programma neerzetten. Een reeks waar van de impact verder reikt dan Zierikzee en Schouwen - Duiveland. Ik juich de ideeën van de stichting Zee land Nazomer Festivals toe." Het tiende Nazomer Festival wordt volgend jaar gehou den van 3 tot 27 september en krijgt het thema zee-land. Door de provincie is volgens Van -Meijel inmiddels e'en subsidie toegezegd van 500.000 gulden. ZIERIKZEE - Hij is een van de schippers op de klipper Mijn Genoegen: Piet Schneiders uit Nieuwerkerk. Net als zo velen is ook hij vrijwil liger. woord: kennis overdragen. Met name de jeugd van de basisscholen is een dank baar publiek. Zeiltechniek, sturen, zeilen hijsen en mastrinstructies zijn veel gehoorde uitdrukkingen. Met het enthousiasme dat zo aan boord komt, weet Piet best raad! Samen met de overige bemanningsle den draagt hij zo bij tot een verbreding van de maritie me kennis. Met gepaste trots laveert Piet Schneiders diverse malen per jaar de haven uit naar de Oosterschelde. Aanvankelijk op de motor, maar zodra het ruime sop zich aandient worden de zeilen gehesen. Piet voelde zich al op jonge leeftijd aangetrokken tot het water. Dat begon met kanovaren, vervolgens bij de zeeverkenners en op zijn vijftiende kocht hij van zijn bijbaantjes een zeil bootje. Zo rolde de bal ver der. Het was dus niet ver wonderlijk dat Piet als 'zetschipper' bij een char- tervloot ging varen. Gedu rende vier jaar was hij zo doende de gehele week van huis. Op deze manier ver kende hij geheel Neder land. We hebben dus met een allround schipper te maken. Op de vraag wat Piet Sch neiders het leukste aan boord vindt, luidt het ant- Dit is de vierde aflevering uit een korte serie over de Museumhaven Zierikzee en de klipper Mijn Genoegen. Het grootzeil van de klip per is kapotgewaaid. De vereniging Vrienden van de Museumhaven probeert 10.000 gulden bijeen te brengen voor een nieuw zeil. Het banknummer van de actie is: ING Zierikzee 65.63.01.198 ten gunste van Restauratiefonds Zeilen Museumhaven. tm Kraanplein 12-14 - 4301 CH Zierikzee - Tel. 0111-412931 ZIERIKZEE - Een 35-jarige inwoner van Zierikzee deed aangifte van inbraak in zijn auto. Zijn voertuig stond gepar keerd aan de Julianastraat in Zierikzee. De inbraak is vermoedelijk gepleegd tussen 23.00 uur zaterdagavond en 02.00 zon dagnacht Er is niets uit de auto ontvreemd, de dader(s) werd(en) waarschijnlijk bij hun werk gestoord. MIDDELBURG - De advies commissie bezwaarschriften komt dinsdag 21 oktober om 16.00 uur in een openbare zit ting bijeen in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middel burg. Het bestuur van de Stichting Ouderenzorg Kapelle krijgt de gelegenheid mondeling een toelichting te geven op haar bezwaar tegen de door GS vastgestelde provinciale bijdrage 1993 voor het ver zorgingshuis Cederhof. ZIERIKZEE - Ze hebben twee klachten, de Athe neum-leerlingen Wouter de Bloeme en Rick van der Lee. De schoolregels zijn te streng én ze gelden blijk baar niet voor iedereen. Uit protest tegen het verbod om buiten soep te eten namen zij gisteren hun eigen soep mee. De ruzie om soep begon vori ge week. Wouter de Bloeme: „Ik had in de aula soep ge haald en het was mooi weer dus ik wilde dat buiten ope ten." Net zoals veel RSG- leerlingen dat volgens hem heel vaak doen. Hij werd door een van de docenten vervolgens gewezen op het overtreden van de regels en gesommeerd de soep binnen op te komen eten. De Bloeme ging de confrontatie aan. Hij opende een raam en' gaf zijn soep aan iemand buiten op het plein. Daarmee was de boot aan. Twee klasgenoten van De Bloeme overkwam later het zelfde. Zij wilden hun in de aula gehaalde soep buiten nuttigen maar zagen zich de weg versperd door een ver toornde docente. De twee leerlingen gingen de discus sie aan en wezen de lerares in kwestie erop dat er nog veel meer RSG-leerlingen buiten hun soep aten. „Als u zorgt dat die naar binnen gaan, gaan wij ook naar binnen," luidde hun weerwoord. De docente vatte de tegen spraak én de weigering om met soep naar binnen te gaan op als een belediging en klaagde bij de schoolleiding. Deze reageerde daarop met het eisen van excuses van de twee leerlingen. 'Geen excu ses, dan eeii schorsing' luid de volgens De Bloeme en Van der Lee het dreigement. Eén van de leerlingen zwichtte daarvoor, maar de ander hield voet bij stuk in de over tuiging dat zij niet meer had gedaan dan de docente op on rechtvaardige behandeling gewezen. De dreiging met schorsing schoot bij De Bloeme en Van der Lee in het verkeerde keelgat. „Dat gaat ons echt te ver," aldus De Bloeme. Een standpunt waarin ze vol gens henzelf zeker niet alleen staan. Dat de leerlingen ach ter hen staan staat voer hen als een paal boven water. „Maar er zijn ook docenten die het met ons eens zijn." Uit protest tegen de voorval len besloten De Bloeme en Van der Lee tot een ludieke actie. De regel is dat de soep niet van binnen naar buiten mag dus mag je, zo redeneer de het tweetal, wel zelf je soep meenemen en buiten op eten. Dus werd soep, een pan en een gascomfoortje mee naar school genomen en werd tomatensoep geser veerd aan wie het maar wil de. 'Incorrect' Plaatsvervangend rector M. Roks spreekt van een 'incor recte houding' van de. leerlin gen die weigerden gehoor te geven aan het verzoek om soep in de aula en niet buiten te nuttigen. „Die regel is er om te voorkomen dat er ver vuiling optreedt. Dat hebben we met z'n allen zo afgespro ken. Ik heb aan de leerlingen geprobeerd uit te leggen dat wij onvoldoende mankracht hebben om iemand perma nent bij de deur te zetten om daar toezicht op te houden." Roks ontkent dat er sprake zou zijn van dreiging met schorsing aan het adres van de leerling die weigert haar excuses aan te bieden. „We gaan er ons als schoolleiding nog over beraden hoe we hierop moeten reageren, al dus Roks. De soep-actie van De Bloeme en Van der Lee noemt Roks 'confronterend'. „Als leerlingen het niet eens zijn met een regel zijn er de mocratische kanalen om daartegen te protesteren. Wij staan best open voor een ge sprek met leerlingen." Wouter de Bloeme en Rick van der Lee brachten hun eigen soep mee. Om buiten op te eten. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE' Een 63-jarige inwoonster van Renesse trof haar op de Vroonweg in Burgh-Haam- stede geparkeerd staande auto omstreeks 16.00 uur beschadigd aan, nadat zij hem daar een uur eerder onbeschadigd had gepar keerd. De schade in het linkervoor- portier op bumperhoogte is vermoedelijk veroorzaakt door een aanrijding. De ver oorzaker is na de aanrijding doorgereden. Advertentie Gaultheria in rieten mandje Binnen wil ze met haar rode besjes graag in 't licht staan. Zelfs buiten op het terras of in de tuin doet ze 't goed, want ze is winterhard. Van 4.95 voor RENESSE LAÖNE 20. 0111-461031 OffNINGSTIJOfN MA T/M VRIJ 00 It 00 I Voor vakkundige begeleiding bij de aao of verkoop van uw woning tot een optimaal resullaat. CfedirdofnA&id vtMtfOtd adoiiuwi LeoS. deFeiter Rng 33 ■1328 AH Burgb+Haamstede Tel 01II 652217 Fax. 01II 658048 (om de hoek by Koffie- Lunch- Eetcafé Brandenburgn) Ben Neen ter rechter tijd bespaart veel verdrietelijkheden. Spreekwoord Enkel buitje ■8 W HET WEER Vannacht met name in het kustgebied nog een enkele bui. Minimumtemp. omstreeks 6 graden. Overdag vrij veel bewolking en op de meeste plaatsen droog. Middagtemp. ongeveer 13 graden. Wind draaiend van west naar zuidwest tot zuid, zwak tot matig, rond kracht 3. 2 GEZINSBELEID Het CDA pleit voor twee miljard gulden extra voor gezinsbeleid. 3 FIETSPADEN Het conceptplan Schouwen-Oost voorziet in de aanleg van diverse fietspaden. 5 VAC De Vrouwenadviescomissie wil een intensiever samenwerking met de gemeente. 6 BASKETBAL Goede start van MEVO'80-heren door nederlaag weer teniet gedaan. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's NIEUWERKERK - Bij een brutale inbraak in de nacht van zondag op maandag bij de A&P Super markt in Nieuwerkerk is, volgens de politie, voor 'enkele duizenden guldens' buitgemaakt. De daders verschaften zich toegang door een deur te forceren. Reeds in het begin van de nacht ging de alarminstalla tie af bij het A&P-filiaal. De poJylJe en de bedrijfsleidster van de supermarkt kwamen ter plekke om poolshoogte te nemen. Hun nachtelijk on derzoek leverde echter geen resultaat op. Vroeg in de och tend bleek echter toch, dat gedurende de nacht de kluis was gekraakt en dat 'een •aanzienlijk geldbedrag' "was weggenomen. Gezien de werkwijze van de dieven, heeft de politie de indruk dat men hier te maken heeft met professionele inbrekers. De politie is maandag de gehele dag bezig geweest met het natrekken van sporen en met onderzoek in de buurt. MIDDELBURG - Het herin delingsplan Goeree- Overflakkee zal vanaf eind oktober ter inzage wor den gelegd bij de betrokken gemeenten in Zeeland en Zuid-Holland en bij beide provinciebesturen. Dit laat staatssecretaris van Binnenlandse Zaken A. van de Vondervoort desgevraagd weten aan de provincie Zee land. Dit herindelingsplan geeft aan hoe de aansluiting van Goeree-Overflakkee bij Zeeland geregeld zal worden. Gedurende twee maanden kan een ieder, conform arti kel 19 van de zogenaamde Wet archi, zijn of haar schrif telijk oordeel geven aan de staatssecretaris. Aan de raden van de betrok ken gemeenten verzoekt Van de Vondervoort hun oordeel uiterlijk drie maanden na ontvangst van de herinde lingsplannen toe te zenden. Ook verwacht zij van het provinciebestuur in Zeeland binnen deze termijn een reac tie op haar voorstellen. Eind januari 1998 zal de staatssecretaris dan de beno digde wetgeving ter hand ne men en die zo spoedig moge lijk daarna aanbieden aan de Ministerraad. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland. met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving a 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102.00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184.00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194.00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!.' Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden ..Plaats: Geb.datum: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1