De Klepper om half acht: 'We leven allemaal nog' Uruguay ontbreekt in eindronde WK Kater voor Brouwer ondanks gelijkspel 5e klasse zaterdag Klappen na opmerking toeschouwer Weer blessure Van Vlaanderen Vroege achterstand wordt Dreischor wederom funest 6e klasse zondag 6e klasse zondag MAANDAG 13 OKTOBER 1997 NR 26264 9 Zierikzeese ploeg zonder coach Van Lent naar 2-0 zege op Internos ME VO een maat te groot ZIERIKZEE - Trainer Ed van Lent moet alle ver trouwen hebben gehad in een goede afloop anders was hij niet op vakantie gegaan. Hij zat afgelopen zaterdagmiddag namelijk in het zonnige Spanje in plaats van in een door de regen geteisterde dugout. De beslissing van de coach was terecht, want MEVO versloeg op sportpark Den Hogen Blok Internos met 2-0. Het Zierikzeese MEVO is ge lukkig in het bezit van onbe taald trainerskader. Zo kon het gebeuren dat René Ver wijs de honneurs voor Van Lent ging waarnemen. Wat het waarnemen van trainers- honneurs betreft is Internos minder bedeeld. De club uit "Etten-Leur telt slechts één trainer en die is er per defini tie op zaterdag niet bij. Za terdag is namelijk de dag van de 'recreanten'. Preste ren met trainer Peter van der Lauw doet Internos alleen op zondag. Op zaterdag moet de recreatieve tak het doen met trainer, leider en reservespe ler Johan de Bruijn. Enigszins gehavend begon MEVO aan de strijd tegen In ternos om een plek in de mid denmoot. Basisspelers Wijs man, Schouls, Hoexum en Hamstra waren respectieve lijk op vakantie, ziek, met het tweede mee en gebles seerd. Gewoon aanvullen uit het tweede elftal is bij ME VO moeilijk omdat het hier gaat om een 'oude hap'-selec- tie, die alleen met elkaar van leer wensen te trekken. Voor reserves voor het eerste moet de trainer een beroep doen op het derde en laatste senioren team, dat voornamelijk be staat uit studenten. Met als gevolg dat MEVO, jong en bol staand van de studentep, het ging opnemen in de stro mende regen tegen de recre atie-elf van Internos. Vanaf het eerste moment was duidelijk dat MEVO de ploeg was met het beste voet bal. Met name de combinatie over de rechtervleugel lever den de nodige gevaarlijke momenten op voor het Inter nos-doel. Na vier minuten werd het krachtige loopwerk van de Joegoslaaf Irvat 'Ja- pie' Kordic beloond. Keeper Michel van Beek verwerkte een MEVO-inzet onvoldoen de in het zestienmetergebied. De inkomende Kordic profi teerde onmiddellijk, 1-0. Duidelijk was dat iedere keer als de rechtervleugel van MEVO werd aange speeld er een gevaarlijke si tuatie voor Internos ont stond. Grote onbeantwoorde vraag was waarom MEVO hier geen gebruik van maak te. Hetzelfde gold eigenlijk iedere keer als Kordic de diepte introk. Ook van deze diepgang maakte MEVO geen gebruik. Met wat meer communicatie tussen de ach terste linies en de spitsen had het niet alleen druppels maar ook doelpunten gere gend. Nu duurde het tot de 35e minuut voordat het twee de MEVO-doelpunt viel. Ki lometervreter Kordic pakte op rechts de bal op en begon solo die hij met zijn tweede doelpunt bekroonde, 2-0. Tot die tijd was Internos ei genlijk nog niet een keer ge vaarlijk geweest op de helft Jan Heikamp (5) kan niets meer uitrichten tegen de voorzet van een Internos-speler. (Foto: Marieke Mandemaker) van MEVO. Voor het eerste schot van Internos op MEVO- doelman Erik van der Wek ken moeten de enkele toe schouwers zelfs wachten tot de 43e minuut. ,,Wat wil je met een keer trai nen per week? De meeste jon gens studeren ergens in Ne derland en kunnen die ene training vaak niet eens be zoeken," verzucht de De Bruijn. „Bovendien is dit MEVO de betere ploeg en is de 2-0 voorsprong dik ver diend." Alles leek er op te wijzen dat MEVO de tweede helft gena deloos zou gaan toeslaan. Vooral toen laatste man Cees de Ruiter alle ballen ge plaatst ging afgeven naar zijn voorwaartsen. MEVO- aanvoerder Jan Heikamp be gon tegelijkertijd te 'draai en' en een kleine tien minuten speelde MEVO aan trekkelijk voetbal. Zo snel deze opleving was gekomen, zo snel verdween hij weer. Na de tien minuten van ME VO, volgden er twintig van Internos met gevaarlijke schoten op de goal van Van der Wekken. Niet echt in drukwekkend, maar lichte lijk irritant. Klevertje Irritant vond Internos-spits Stef Schuurmans zijn directe bewaker Marco van Zwol ook. De hardwerkende Schuurmans werd vanaf de eerste minuut volledig uitge schakeld door 'dat irritante Zeeuwse klevertje' zoals de Internos-bank de blonde flank verdediger 'liefkozend' noemde. In de zestigste mi- nüut trachtte Schuurmans het Zeeuwse klevertje letter lijk weg te meppen. De klap is nooit echt aangekomen, want Van Zwol ging als een volleerd vuistvechter met de klap mee. Scheidsrechter Lanse had het gezien en be grepen. De Brabantse beuker kwam er af met een waar schuwing. Na een echte sukkelperiode van beide kanten, kwam er een periode van prachtige vermeende doelpunten. ME- VO-spits Jan-Willem van Gent scoorde een flitsend doelpunt na 75 minuten waar volgens Lanse een buiten- spellucht aan zat. Dus afge keurd. Dan het allermooiste moment van de wedstrijd, In de 82e minuut lijkt keeper Van der Wekken de bal ach ter de lijn te keren. Volgens Internos was de bal duidelijk achter de lijn. Leidsman Lanse was eerlijk en zei het niet te hebben kunnen waar nemen. Dat klopte wel want de arbiter bevond zich onge veer op de hoogte van de middellijn. Op dit incident volgde een langdurig onder houd met de MEVO-reservist en gelegenheidsvlaggenist. Hij, de vlaggenist, was er van overtuigd dat de bal voor de lijn was gekeerd. Goalie Van der Wekken be vestigde dit. Hoewel Lanse niet echt overtuigd leek, keurde hij dit vermeende In ternos-doelpunt een beetje tegen zijn zin af. Door dit incident was MEVO plotseling wakker geworden en begon zowaar aan een slotoffensief. Met Kordic en Van Gent als gevaarlijke mannen. In de negentisgte minuut maakte de steeds be ter opererende Van Gent een streep van een doelpunt. Scheidsrechter Lanse floot en wees onverbiddelijk naar het midden. Om een seconde later even onverbiddelijk de goal af te keuren omdat hij 'vertraagd' een geval van buitenspel had waargeno men. Opvallend 'was dat béide ploegen op een studentikoze manier met alle afgekeurde doelpunten omgingen. In plaats van vervelende op merkingen, complimenteer den beide ploegen de arbiter met zijn scherpe inzicht. In terim-coach Verwijs was best goed te spreken over 'zijn' team. Met de vraag waarom zijn mannen zo wei nig doelpunten hadden ge maakt, was hij het niet eens: „We hebben juist wel veel doelpunten gemaakt. Ze zijn alleen niet allemaal goedge keurd!" MEVO-Internos 2-0 (2-0) - 4. Kordic 1-0, 35. Kordic 2-0, scheidsrechter: K. Lanse (Heinkenszand). Opstelling MEVO: Van der Wekken, De Ruiter, Van der Linde, Groenleer, M. van Zwol, A. van Zwol (Verwijs), Heikamp, R. van der Wek ken, Kordic, Van Gent, Ber- revoets. ZIERIKZEE - De wedstrijd tussen Zierikzee 2 en Middel burg 2 is ontsierd door een kort handgemeen tussen een toeschouwer en een voetbal ler van Middelburg. Het incident deed zich voor in de tweede helft na een overtreding van Zierikzee. De toeschouwer, een 58-jari- ge inwoner van Dreischor, maakte hierop een opmer king richting een Middel burgse speler, een 24-jarige inwoner van Serooskerke (W). Deze reageerde door over het hek te springen en vervolgens werd er over en weer geslagen. De supporter hield aan het gevecht diverse verwondin gen in het gezicht over en deed aangifte van mishande ling bij een toevallig aanwe zige agent. De speler werd na het handgemeen van het veld gestuurd en door de politie verhoord. Hij verklaarde dat racistische opmerkingen aanleiding waren voor zijn gedrag. De wedstrijd werd bij 2-2 ge staakt en daarna uitge speeld. RIJSWIJK (ANP) - Het is du- bieus of Bert van Vlaanderen zondag 2 november mee zal kunnen doen aan de mara thon van Amsterdam. De 33-jarige atleet uit Maar tensdijk kampt voor de zo veelste keer in zijn loopbaan met een blessure. Hij heeft al weken last van de aanhech ting van een pees in de lin kerheup. Uit voorzorg heeft Van Vlaanderen onlangs de Dam- tot-Dam loop en de Singel loop in Breda laten schieten. Ook meldde hij zich af als haas voor de marathon van Eindhoven, waar hij dertig kilometer had willen meelo pen. Van Vlaanderen is wel in staat twee keer per dag te trainen. Succesvol verlopen 'Nacht van het biljart' krijgt zeker een vervolg ZIERIKZEE - De eerste uitvoering van de 'Nacht van het biljart' had iets weg van een recordpoging. Want na twaalf uur biljarten zou je wensen dat je je keu als luciferstokje tussen je dichtgeslagen oogle den kon gebruiken. Alle deelnemers verdienden na afloop best een kleine vermelding in het Guiness Book of records. Zondagochtend tussen vijf en ze ven uur dreigden de meeste oogjes dicht, te vallen. ,,Toen is er verschrikkelijk veel koffie doorheen ge gaan." Al die stoere verhalen dat al le mannen de hele nacht kun nen doordrinken kunnen na afgelopen weekeinde ook op geborgen worden. Wat heet, de organisatie ried het af twaalf uur achter elkaar te drinken. Dat houdt geen mens vol. Een blik naar de inhoud van de glazen van de biljarters zegt zondagoch tend in het Zierikzeese bil jartcentrum aan de Meel- straat om half acht genoeg. Veel spa en meer van dat soort drankjes. Een enkeling heeft de hele nacht zijn han den vol gehad: in de ene zijn keu, in de andere een flesje bier. Onno Holkers, vader van de atletiekbroers Niels en René, is er één van. Moeite met een nacht opblijven heeft de Zierikzeeënaar niet. In het dagelijks leven rijdt Holkers vooral 's nachts op de vrachtwagen. „Poepen zonder douwen," is zijn ma nier van omschrijven hoe hij de nacht heeft beleefd. Ervaring Peter Goedegebure stak zijn waardering voor het nachte lijk toernooi evenmin onder de biljarttafels. „Het is een leuke ervaring om mee te maken. Het lijkt me voor herhaling vatbaar. Ik heb geen wanklank gehoord. Al leen sommige potjes bij het driebanden duurden lang." Tussen vier en vijf uur had Goedegebure even een moei lijke periode. Een paar uur tjes slapen op zijn vrije zon dag zag hij bij het einde van het toernooi wel zitten. „Ik hoop dat ik de slaap kan pak ken." Ankie Smit, lid van de pas opgerichte biljartvereniging De Graanbeurs, vond het toernooi leuk. „De tijd vloog om want je bent de hele tijd bezig." Voor haar kreeg de zondag een staartje, 's Mid dags moest ze met de hockey- dames van HSD een wed strijd spelen. Terecht spraken de deelne mers met lof over de 'Nacht van het biljart'. Voor de ze kerheid is de Nederlandse biljartbond (KNBB) gebeld. Was dit het eerste nachtelij ke biljartevenement in deze vorm? De KNBB bevestigde het. En dat allemaal voor een goed doel. In dit geval voor de gehandicaptensport op Schouwen-Duiveland. De be oogde opbrengst, driedui zend gulden, is gehaald zei Rinus Pankow, één van de organisatoren. Al het geld is niet geteld, maar hij ver wacht zelfs enkele honder den guldens hoger uit te ko men. Eens temeer is hier sprake van een geslaagd eve nement. Het aantal déelnemers aan de 'Nacht van het biljart' viel in eerste instantie tegen. Ge rekend was op zeker veertig biljarters, slechts 25 mensen waren bereid hun nachtrust in te ruilen voor een half et maal met klotsende ballen. Niemand kroop voortijdig onder de wol. „We leven alle maal nog," sprak Ger de Klepper, beheerder van het biljartcentrum, 's ochtends om half acht. Achteraf treurde de organi satie geen moment over dat aantal van 25. „Veel mensen zijn voor het voetbal thuisge- bleven," legde hij uit. „Daar hadden we geen rekening mee gehouden." Desondanks vond De Klepper het best zo. „Meer mensen hoefden er piet bij. Anders waren we in de war met het schema geko men." Extra cachet De eigenaar roemde de sfeer in zijn zaak. „Het is een schitterende ploeg. Ze heb ben elkaar wakker gehou den. Het is voor herhaling vatbaar." Dat is het inder daad. Tussen de bedrijven door hielden muziek en caba ret de biljarters bezig, ge woon om de boel extra cachet te geven. .Zondagochtend om zes uur werd het ontbijt op tafel gezet. Alles was in huis om er een geslaagd feestje van te maken. Pankow vertelde 'een onzet- tend leuke nacht' te hebben gehad. „Iedereen heeft zich van het begin tot het einde kostelijk geamuseerd." Ge rard Oele, ook van de lei ding, zei zeker te verwachten dat zoiets nog een keer van de grond kan komen. „Ik ga niet afspreken dat we het volgend jaar weer doen, maar er zijn meer prachtige doelen op dit eiland te beden ken." Natuurlijk werden er aan het einde van de nacht, of moet je zeggen aan het begin van de ochtend, prijzen uitge deeld. Hans Coomans was de beste bandstoter, Peter van Houwelingen in het libre, Joop Speijer bij het drieban den en Johan de Klepper werd de eerste officieuze Schouwse kegelkampioen (een variant op het biljart met kegeltjes). Het is kwart voor acht, zon dagmorgen. De nacht is bijna ten einde. „Wordt het al licht?" roept er iemand. „Dat is altijd rond deze tijd," antwoordt een ander. Voor Onno Holkers is het nog lang geen (bed)tijd. Hij legt in zijn eentje na alle officiële plicht plegingen nog een biljartje. Proost! Gemeentesecretaris Maarten Sas opeflt de eerste editie van de 'Nacht van het biljart (Foto: Marieke Mandemaker) Elftal nog steeds puntloos BERGEN OP ZOOM - Dreischor-trainer Toine Tig gelman kon er niet omheen dat Nieuw-Borgvliet iets te sterk was voor zijn elftallen. „Maar," voegde hij eraan toe. „De wedstrijd kende voor ons wederom een beetje ongelukkig scoreverloop." Na dertien mi nuten leidde de thuisploeg al met 2-0. Uiteindelijk werd het 5-0 voor de ploeg uit Bergen op Zoom. Na vier nederlagen op rij hoopte Tiggelman dat het versterken van de verdedi ging zijn vruchten af zou werpen. Tiggelman posteer de Piet de Jong naast Wim van de Linde in het centrum van de verdediging. Juist daar ging het fout bij de eer ste goal. Tiggelman: „Ze lie ten die spits zo maar lopen." De 2-0 viel binnen het kwar tier. Een voorzet kon niet weggewerkt worden en een nieuwe afstraffing dreigde. Zeker toen met een fraai af standschot de 3-0 viel. Toch wist Dreischor na de drie goals weer aan voetballen toe te komen. Kansen voor Tiggelman en Tekadiamona leverden niets op. „In de rust heb ik maar gezegd dat we de schade beperkt moesten hou den," aldus Tiggelman. Toen ook had hij de grieperige Ser ge van den Bos in de kleedka mer achtergelaten. Ondanks de 4-0 kreeg Dreischor via Tiggelman, Vroegh en Van de Linde kansen om de eer te redden. Dat lukte niet. Een vijfde tegengoal viel. „Dat was helemaal bizar. Er liep één spits op rechts en voor de rest niemand. Hij gaf een voorzet, er staan drie man van ons en Leen van der Hélm krijgt hem op zijn knie. Goal. Op zo'n moment wordt hij ook niet ge- coached," maakte Tiggel man al zijn verdedigers een verwijt. Nieuw Borgvliet - Dreischor 5-0 (3-0) - 8. Hopmans 1-0, 13. Schuurbiers 2-0, 24. Deusink 3-0, 56. Wierickx 4-0, 75. L. van der Helm (e.d.) 5-0, gele kaart: Van der Linde (Drei schor). Opstelling Dreischor: Ver west, L. van der Helm, Van de Linde, De Jong, Pankoy/, Uijl, F. van der Helm, Tig gelman, Van den Bos (45. Blakenburg), Vroegh (65. Berrevoets), Tekadiamona. Brouwer: 'We hadden moeten winnen' NIEUW-VOSSEMEER - Uit naar de koploper NVS. Het is logisch dat je vooraf dan tekent voor een punt. Maar wat vooraf logisch lijkt hoeft dat achteraf zeker niet meer te zijn. Vraag het maar aan Ouwerkerk-trainer Jakkoo Brouwer. „Ik heb een kater. We hadden echt moeten winnen. We speelden onze beste wedstrijd van het sei zoen." Het werd 1-1. Ondanks de waslijst aan Ouwerkerkse blessures. Het was zelfs zo erg dat Brouwer maar met twaalf spelers naar het Thoolse land was gereisd. Joeri Pankow maakte voor het eerst na zijn blessure weer deel uit van de spelers groep.- Als twaalfde man. Maar er was een grotere rol voor hem weggelegd. In de rust moest hij al aan de bak. Hij verving de gebles seerde Ard Boogerd. Toen ook keek Ouwerkerk tegen een 1-0 achterstand aan. Ondanks het feit dat Ou werkerk wat behoudender speelde. Brouwer: „We speelden vier-vier-twee want ik vond de laatste wedstrijden dat we teveel goals tegen kregen." Deeerste helft had NVS wind mee maar creëerde de koploper niet echt veel kan sen. Uit een dood spelmo ment viel de enige goal. Brouwer: „De laatste man sloop mee naar voren en kopt de bal zo in de krui sing. Kun je toch zien dat ze van een hoger niveau ko men." Ouwerkerk was met uitvallen gevaarlijk en vooral de aansluiting vanaf het middenveld vérliep vol gens de speler/trainer per fect. De Ouwerkerkse gelijkma ker was een mooie. Pankow wierp in, Brouwer kopte door en Angelo van de Vlies werkte de bal met een lob achter de NVS-doelman. Het laatste half uur drukte Ouwerkerk NVS op eigen helft terug. Brouwer raak te de paal, Pankow de krui sing en verdere kansen voor Michael Dalebout en weer Pankow leverden niet op waar heel Ouwerkerk op hoopte. Brouwer: „We ver liezen teveel punten tegen de koplopers. Over twee weken, tegen Nieuw-Borg vliet, moéten we winnen. Anders verliezen we de aansluiting." NVS - Ouwerkerk 1-1 (1-0) - 29. De Witte 1-0, 61. Van de Vlies 1-1. Opstelling Ouwerkerk: Oostdijk, Van Marle; Boogerd (45. Pankow), Ver west, Hage, Dalebout, Wes terink, Van de Vlies, Brou wer, Schoenmaekers, Hillebrand. RIJSWIJK (RTR) - Uruguay ontbreekt volgend jaar bij de eindronde van het WK voetbal. Op de tachtig ste verjaardag van bondscoach Roque Maspoli speelde de ploeg zondag in en tegen Argentinië 0-0. Zuid-Amerika zal in Frank rijk worden vertegenwoor digd door titelverdediger Brazilië, Argentinië, Para guay en Colombia. De laat ste plaats gaat tussen Peru en Ecuador. Uruguay haalde in Buenos Aires het einde met tien spe lers; rode kaarten horen voor hen bij het leven van alledag. Ditmaal was het middenvel der Vespa, die halverwege de tweede helft over de schreef ging. Overigens was deze Ar- gentinië-Uruguay één van de meest tamme wedstrijden tussen de buurlanden ooit vertoond. Zonder veel kan sen, zonder veel grof geweld. Ecuador won thuis met 1-0 van Bolivia. Graziani, gebo ren Argentijn, maakte het doelpunt. Bolivia, in 1994 nog van de partij in de Ver enigde Staten, was daarmee uitgeschakeld. Het gastland heeft één punt achterstand op Peru, met nog één speel ronde te gaan. Peru verloor zondag kansloos van Chili, 4-0. Salas was daar de grote man, de spits van het Argen tijnse River Plate maakte drie doelpunten. Paraguay won dooreen treffer van Tor res met 1-0 van Venezuela, het lelijke eendje in het Zuid- Amerikaanse voetbal. RONALDO MADRID AFP) - De interna tionale vakbond van prof voetballers (AIFP) heeft Ro- naldo uitgeroepen tot de beste speler van het seizoen 1996/1997. De Braziliaan ein digde vóór de Fransman Zinedine Zidane van Juven- tus en de Liberiaan George Weah van AC Milan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9