Reorganisatie bij Cornelia Hypotheek- Bedrijfsbrochure? O O ZWN-bus zakt weg in de berm 'Startbaan' voor vliegtuig Hij s het zeil in de mast Automobilist trekt spoor vernielingen LwO 1 SKNWK en Brase Boys in evenwicht r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i WWiuo? Ten behoeve varizórgverb et ering en arbeidsrust op de Vliedberg Van Pijkeren V Van Leeuwen 0111.69.13.14 Op Zierikzeese bedrijventerrein Zakkenrolster betrapt Enorm pak slaag voor WIK DE BUS WAS TOCH AARDIG OP WEG? WM dé krant van schouwen - duiveland! 2>*2_U- ^1)0) ZIERIKZEESCHE MAANDAG 1 3 tTKTO«£JK^! WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - Binnen verpleeghuis Corneliastich- ting in Zierikzee vindt een grootscheepse perso- neelsreorganisatie plaats. Doel van de ingrijpende maatregelen is het verbeteren van de zorg en het brengen van arbeidsrust binnen de Vliedberg, de af deling voor psycho-geriatrische en dementerende bewoners. De plannen voor deze reorga nisatie, die binnen twee we ken geëffectueerd moet zijn, hebben nogal wat onrust en verbittering teweeg ge bracht onder de betrokken medewerkers op deze afde ling. Het is de bedoeling, dat zij allen worden vervangen door medewerkers van ande re afdelingen en zelf op de daar vrijkomende plaatsen worden ingezet. De directie hoopt de reorga nisatie te kunnen doorvoe ren door middel van een rou latiesysteem op basis van vrijwillige inschrijving. Het is de bedoeling de huidige personeelsleden bij de Vlied berg zoveel mogelijk te laten vervangen door medewer kers van de Schelphoek en de Zandplaat, de twee overige afdelingen voor geriatrische bewoners. In tweede instan tie zullen echter ook mede werkers van de afdelingen voor somatische bewoners, Polderland en Hooge Duin, aan het roulatiesysteem deelnemen. De problemen binnen de Vliedberg hebben inmiddels ook geleid tot het ontslag van teamcoördinator B. Ra- mondt en plaatsvervangend teamcoördinator J. P. Fran cois. Voor eerstgenoemde be tekent dat het einde van een arbeidsperiode van 27 jaar bij de Corneliastichting. De vakbond adviseerde hem gebruik te maken van het aanbod: 80 procent van de wachtgelduitkering voor de eerstkomende vijf jaar. De plaatsvervangend team coördinator gaf blijk van zijn verbittering over zijn ontslag door middel van een advertentie in een huis-aan- huis blad: 'Collega's van de Vliedberg, bedankt voor jul lie steun! Was iedereen maar zo collegiaal.' De problemen hebben de arbeidsrust op de ze afdeling geen goed ge daan. Er is intensief overleg gevoerd over de gerezen pro blemen met het familiebe- raad, gevormd door enkele familieleden van de bewo ners van de Vliedberg. De directie heeft besloten de problemen nu drastisch aan te pakken en te komen en tot een grootscheepse reorgani satie. Vorige week werd het voltallig personeel van de plannen op de hoogte ge steld. Sommige mensen, die al jaren op de geriatrische af delingen werken, hebben grote moeite met het voorge stelde roulatiesysteem. Som mige anderen vinden dat 'zachte heelmeesters stin kende wonden maken' en zien in deze reorganisatie de juiste oplossing om binnen de Vliedberg weer orde op za ken te stellen. Bij navraag blijkt niemand Het recent in gebruik genomen foezelbad is één van de voorzieningen in het kader van goede zorgverlening. (Foto: Marieke Mandemaker) officieel naar buiten te wil len treden. Met een zekere angst over mogelijke gevol gen wordt verwezen naar het hoofd personeelszaken P. van der Wel. Deze houdt'op zijn beurt de zaak af met di rect naar directeur A. Schouw te verwijzen als eni ge woordvoerder. Wat het ontslag van de twee leiding gevenden betreft geeft Schouw desgevraagd aan het niet gepast te vinden via de krant te communiceren over het functioneren van perso nen. Wel geeft hij aan dat het zeker niet om 'wantoestan den' gaat. „Maar de Vlied berg is een afdeling waar kwetsbare mensen zitten, die niet altijd voor zichzelf kun nen opkomen. Juist die men sen moet je met nog meer respect dan normaal behan delen. Wij willen ook daar een goed behandelklimaat," reageert Schouw. Een extern adviseur heeft daarnaast het advies gegeven de volledige afdeling opnieuw invulling te geven. „Mensen moeten el kaar kunnen en durven aan spreken op tekortkomingen. Niet als verwijt, maar om de kwaliteit van de zorg te ga randeren. En dat kon nu niet meer. Door roulatie kan ie dereen met een schone lei be ginnen," meent Schouw. ZIERIKZEE - Het vlaggenschip Mijn Genoegen van de stichting Museumhaven in Zierikee zit zonder zeil. Met de actie Hijs het zeil in de mast wordt geprobeerd geld in te zamelen voor een nieuw zeil. Afgelopen zomer is het uit 1939 daterende grootzeil kapotgewaaid. Dat gebeur de tijdens een tochtje met schookinderen. De vereniging Vrienden van de Museumhaven voert momenteel samen met deze krant actie om 10.000 gul den bijeen te krijgen voor een nieuw grootzeil. Het banknummer van de actie is: ING Zierikzee 65.63.01.198 ten gunste van Restauratiefonds Zeilen Museumhaven. Recht door zee met „Mijn Genoegen" en A D Kantoor Zierikzee Engelse Kade 2 Postbus 3 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111-415151 Fax 0111-412244 V 0 C A T E N Kantoor Tholen Vossemeersepoort 6 Postbus 24 4690 AA Tholen Telefoon 0166-605000 Fax 0166-604455 Een eerste oriënterend gesprek, na afspraak, is kosteloos Advertentie Vanaf rente Bel voor een hypotheek met de laagste rente met onze hypotheek-adviseur dhr. A. Reijnhout: Haven Noordzijde 1 4318 AB Brouwjrsjiaven Telefax 0111.69.19.14 SCHARENDIJKE - Twee grote kraanwagens waren nodig om een ZWN-bus terug op de weg te krijgen, die op de Kloosterweg bij Scharendijke met de lin- kerwielen wegzakte in de drassige berm van de weg. Dat gebeurde vrijdag toen de 25-jarige bestuurder van de bus om een vrachtwagen heen wilde rijden, die stil stond op te weg. Hij moest hiervoor met de linkerwie- len van de bus door de linker wegberm, die door de regen van de afgelopen dagen ech ter zeer drassig was gewor den. De wielen van de bus zakten direct in de grond, zodat het gevaarte geen kant meer uit kon. Dat lukte pas met behulp van kraanwagens. Gestremd De Kloosterweg was door het voorval drie uur ge stremd. Een kantonnier her stelde de schade aan de weg. ZIERIKZEE - Een 26-jarige man uit Goes liet vrij dagmiddag op het Zierikzeese bedrijventerrein ZuiÖhoek een spoor van vernielingen achter aan ge parkeerd staande auto's. De Goesenaar reed met zijn auto over de Deltaweg toen hij in een bocht naar rechts met het voertuig in de rech- terwegberm terecht kwam. Hij botste daar tegen een straatnaambord. De auto schoot vervolgens de weg over naar links, waar hij drie geparkeerd staande auto's ramde. Een daarvan kwam door de Het is hét handelsmerk van Camping Duin rand aan de Hogeweg in Haamstede: het vliegtuig bij de ingang. Nadat de Hogeweg geheel gereconstrueerd was en de ingang van de camping meteen ook was aangepast was ook het Harvard verkenningsvliegtuig uit 1942 aan de beurt. „De ingang van de cam ping is nu een soort startbaan voor het vlieg tuig geworden," vertelt Duinrand-directeur M. Blom. Het vliegtuig werd, nadat het vorig jaar grondig was opgeknapt, vrijdag op een nieuwe sokkel gezet en is nu nog duidelijker dan voorheen vanaf de weg te zien. Bloms va der kocht het vliegtuig in 1967 op een beurs in Gilze-Rijen voor 1200 gulden. „Twee jaar ge leden heb ik er nog een bod van 50.000 gulden op gehad, maar ik doe het niet weg. Als dat vliegtuig weg zou gaan, zou het niet goed gaan met de recreatie in Westerschouwen," aldus Blom. Het 1900 kilo zware vliegtuig werd vrijdag met behulp van een kraan op de nieuwe sokkel gezet. (Foto: Marieke Mandemaker) klap in de sloot naast de weg terecht en ook een tweede au to werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De derde auto die de Goesenaar raakte werd eveneens aan de voor zijde beschadigd, maar hoef de niet te worden wegge sleept. Goesenaar Dat was wel het geval met de twee andere auto's en het voertuig van de Goesenaar. De politie maakte proces verbaal op tegen de onfor tuinlijke automobilist, die bij al die botsingen geen noe menswaardige verwondin gen opliep. NIEUWERKERK - Door de politie is zaterdagmiddag in Nieuwerkerk een zakkenrol ster op heterdaad betrapt. Omdat al enkele weken ach ter elkaar bij de A P-super markt in Nieuwerkerk por- temonnee's werden gestolen werd door de politie een bur- gersurveillante ingezet die zich al winkelend onder de klanten begaf. Deze betrapte omstreeks 13.30 uur een 44-jarige in woonster van Nieuwe„Tonge toen zij in een tas van een an dere klant op zoek was naar een portemonnee. De vrouw werd overgebracht naar het bureau in Zierikzee en voor verhoor ingesloten. Na enige tijd bekende zij dat ze de af gelopen weken op zaterdag middag tijdens het winkelen een aantal portemonnee's had gestolen uit tassen die aan winkelwagentjes hin gen. Tegen de vrouw is proces verbaal opgemaakt. DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0111-453535 Onzekerheid is martelender dan gewisheid. Vosmaer Enkele buien HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele buien, vannacht mogelijk nog met onweer en windstoten. Min. temp. van 9 graden aan zee tot 5 plaatselijk in het binnenland. Middagtemp. ongeveer 12 graden. Wind uit noordwest matig, kracht 4, langs de kust nu en dan krachtig, 6, vannacht hard, 7. 3 VERBOUWING Asielzoekers tijdelijk ondergebracht in car. vans tijdens verbouwing AZC. 4 CONCERT Overvolle Oosterlandse kerk tijdens concert VZOS en Soli Deo Gloria. 5 THUISZORG Nieuw kantoor Oosterschelde Thuiszorg i officieel geopend. 9 BILJARTEN Succesvol verlopen 'Nacht van het biljart een vervolg. krijgt zeker Dit nummer bestaat uit 10 pagina's -- ZIERIKZEE - Het afgelopen weekeinde st.ond voet ballend Schouwen-Duiveland in het teken van twee derby's. SKNWK en Bruse Boys hielden (elkaar in evenwicht (3-3) en ZSC versloeg op eigen veld DFS met 3-2. SKNWK nam tegen Bruse Boys tweemaal een voor sprong. De ploeg van trainer Van Keulen toonde vechtlust en kwam op een voorsprong. Een omstreden strafschop voor de Nieuwerkerkse ploeg bracht de tweedeklas sers op gelijke hoogte. De twee elftallen voetbalden sinds het seizoen 1973/1974 nie,t meer tegen elkaar in competitieverband. Dat was toen in de tweede klasse af deling Zeeland. Bruse Boys won destijds twee keer en werd in dat jaar kampioen. ZSC zag in het streekduel te gen DFS zijn vechtlust, in te genstelling tot Bruse Boys, wel beloond. Een 0-2 achter stand bij rust boog de Scha- rendijkse formatie om in 3-2 winst. In deze vierde klasse leed Duiveland in Ooster- land een 0-2 nederlaag tegen Nieuwdorp. Zelfvertrouwen Brouwershaven vijzelde te gen koploper het zelfvertrou wen een beetje op door met 2- 2 gelijk te spelen. Door het behaalde puntje deed de ploeg van trai; er Potappel afstand van de eodê lantaarn in de derde klasse. Als WIK niet oppast, heeft het dit licht binnenkort in handen. Zaterdag leed de ploeg uit Kerkwerve een alles ont hutsende nederlaag tegen Klundert, 8-0. Zierikzee handhaafde zon dag de ongeslagen status in de vierde klasse A. In en te gen Breskens, de nummer drie van de ranglijst, kwam de medekoploper wel goed weg. Pas in de laatste fase van de wedstrijd maakte John van der Have de gelijk maker (2-2). Eerder had hij de score voor Zierikzee geo pend. Renesse leed in de vijfde klasse een pijnlijke neder laag tegen de rode lantaarn drager Oostburg. Een 0-2 achterstand werkte de sa menstelling van Nico Kind weg door goals van Peter Moerland en Clement Rijn berg. Een fout van doelman Jeroen Verboom bezorgde Oostburg de lichtelijk onver diende winst. Sport op pagina 7, 8 en 9. n Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschri|ving 53,50 HALFJAAR abonnementmetautomatischeafschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR aborfriement met automatische afschrijving ƒ184.00 .□JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194.00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode PlaatsX Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I 1 I I bank-/glronummer vermelden: IL-J II II III II II II Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, mm Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. r «ir In KsS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1