enda KTIJK A. Beuker nieuwe rector RSG Goeree-Overflakkee Tunnel biedt werkgelegenheid Philips-Leolux bij Paauwe Interieur Hi-Spot noviteit bij Lighting Partner BV HET LÏÏM NIEUWSBLAD Ecoploegdemonstratie Geen voorstander mammoetscholen Technologie in de woonomgeving Halogeenspot zonder transformator WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. T/ m maandag 20 oktober Zierikzee Schilderijen Sonja Pankow. Dameskapper/galerie Rik en Riek. Tijdens openingstijden kapperszaak. T\m vrijdag 24 oktober Burgh-Haamstede Aquarellen Marijke Klijns- ma. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. T/m zaterdag 25 oktober Goedereede Expositie Quilts in de toren. Thema: Kerkramen. Do. en zat. 11.00 tot 17.00 uur. T\ m vrijdag 31 oktober Ouddorp Expositie Strandjuwelen en andere schatten van de zee. Bezoekerscentrum De Gre- velingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. T/m zondag 2 november Renesse Nostalgisch speelgoed. Mu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 2 novem ber van 12.00 tot 16.00 uur. Maandag 13 oktober tot maandag 3 november Burgh-Haamstede Foto-expositie Langs de deur. Bibliotheek De Schut- Maandag 3 november tot maandag 24 november Zierikzee Foto-expositie Langs de deur. Bibliotheek De Stolpe. Tot en met donderdag 27 november Zierikzee Foto-collectie 'Schilderin gen'. Galerie Galerij, Hat- fieldpark 2. Op schooldagen van 09.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 25 november tot maandag 15 december Bruinisse Foto-expositie Langs de deur. Bibliotheek De Zaete. Dinsdag 7 oktober tot en met dinsdag 6 januari Zierikzee Potloodtekeningen Leendert van der Pool. 't Lange Uus, Havenpark. Expositie geopend tijdens winkeltij den. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 8 oktober Melissant Kledingbeurs. Melishof. 19.00 tot 21.00 uur. Middelharnis Informatie-avond borstvoe ding. Frans Halslaan 47. 20.00 uur. Donderdag 9 oktober Melissant Kledingbeurs. Melishof. 10.00 tot 11.00 uur. Zaterdag 11 oktober Melissant Jubileum-damtoernooi ENECO'52. Melishof. 9.15 uur. Middelharnis Concert met Hervormde Zangvereniging Jeduthun. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Theatervoorstelling Een dag uit de dood van verdomde Lowietje. Diekhuus. 20.00 uur. Stad aan 't Haringvliet NPC dressuurwedstrijd. Ma nege Oostmoer. 18.00 uur. Maandag 13 oktober Stad aan 't Haringvliet Introductiebijeenkomst gno sis. Voormalig Groene Kruisgebouw. 19.45 uur. Dinsdag 14 oktober Ouddorp Informatie-avond borstvoe- ding. Rustburg 44. 20.00 uur. Dinsdag 15 oktober Ouddorp Bijeenkomst Natuur- en Recreatieschap de Grevelin- gen. Restaurant naast Bezoe kerscentrum Grevelingen. 20.00 uur. Donderdag 16 oktober Dirksland Introductie-avond zwembad activiteiten. Zwembad De Gooye. Vanaf 19.00 uur. Vrijdag 17 oktober Sommelsdijk Concert Gustav Klimt strijk kwartet in Rien Poortvliet- museum. 20.15 uur. Middelharnis Concert Gustaf Klimt Strijk kwartet. Rien Poortvlietmu- seum. 20.15 uur. Zaterdag 18 oktober Dirksland Samenzangavond met jonge renkoor Con Amore en solo zanger Henk Dijkhuizen. 20.00 uur. Maandag 20 oktober Stad aan 't Haringvliet Introductiebijeenkomst gno sis. Voormalig Groene Kruisgebouw. 19.45 uur. Dinsdag 21 oktober Dirksland Bandpeddelracen. Zwembad De Gooye. 13.00 tot 15.00 uur. Donderdag 23 oktober Dirksland Bandpeddelracen. Zwembad De Gooye. 13.00 tot 15.00 uur. Sommelsdijk Meer bewegen voor ouderen. Sport- en Speldag. Re creatiecentrum De Staver. 10.00 tot 16.30 uur. Vrijdag 24 oktober Middelharnis Jazzconcert Barend Middel hof Kwartet, 't Diekhuus. 21.30 uur. Zaterdag 25 oktober Sommelsdijk Concert met Ensemble Scarabee. Exoduskerk. ■AI!MIMjM.mLU3Emai Woensdag 8 oktober Zierikzee Thema-avond Vereniging ter Bescherming van het Onge boren Kind. MFC. 20.00 uur. Donderdag 9 oktober Noordgouwe Informatieavond inbraak preventie. Dorpshuis Noord- gouwe. 20.00 uur. Vrijdag 10 oktober Zierikzee Openbare vergadering PvdA-fractie. Vergader kamer 78, gemeentehuis. 15.00 uur. Ellemeet PvdA debat over recreatie. Dorpshuis Ellemeet. 20.00-22.00 uur. Zaterdag 11 oktober Oosterland Uitvoering koren VZOS en Soli Deo Gloria. Nederland se Hervormde kerk. 20.00 uur. Bruinisse Schuimparty. Jongerencen trum De Pul. 19.30 uur. Zondag 12 oktober Burgh-Haamstede Optreden van Doris Day en andere stukken in muziek café Brandenburgh. 15.00 uur. Brouwershaven Jazz-middag in Eetcafé 't Swarte Schaep. 15.00 uur. Dinsdag 14 oktober Zonnemaire Seminar 'U en de Euro' Dorpshuis. 20.00 uur. Woensdag 15 oktober Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB. Hervormd kerkcen trum. 14.30 uur. Brouwershaven Informatie-avond Bouwwin- kel Zeeland. Tonnenmaga- zijn. 19.30 uur. Donderdag 16 oktober Zierikzee Themamiddag Thuiszorg PCOB. De Veste. 14.15 uur. Maandag 20 oktober Burgh-Haamstede Seminar 'U en de Euro', De Schutse. 20.00 uur. Woensdag 22 oktober Zierikzee Informatiebijeenkomst over de Tante Agaath Regeling (TAR) in Theater Mondragon in Zierikzee. 20.00 uur. Renesse Bijeenkomst plattelands vrouwen Noordgouwe over het onderwerp omgaan met kritiek. 19.30 uur. Donderdag 23 oktober Zierikzee Dagje uit naar het bakkerijmuseum vanuit de Paternoster. 14.15 uur. Zaterdag 25 oktober Renesse Concert orgel en clavecim- bel. Jacobuskerk. 20.15 uur. Nieuwerkerk Lampionoptocht om zomer uit te luiden, vanaf het plein bij het dorpshuis. 19.30 uur. Maandag 27 oktober Zierikzee Openbare vergadering PvdA-fractie. Vergader kamer 78, gemeentehuis. 19.30 uur. Nieuwerkerk Mossel- en bingobijeen komst voor zestig-plussers in het Rehoboth aan de Oost straat. 17.00 uur. Dinsdag 28 oktober Zierikzee Seminar 'U en de Euro', Theater Mondragon. 20.00 uur. Woensdag 29 oktober Zonnemaire Vergadering dorpsraad van 'Zonnemaire in het dorps huis. 20.00 uur. COLLECTE ZIERIKZEE/MIDDELHAR- NIS - Het Diabetes Fonds Ne derland houdt in de week van 2 tot en met 8 november zijn landelijke collecte. Dit jaar speelt diabetes (suiker ziekte) en nieraandoeningen een centrale rol in de cam pagne. Met de opbrengst van de collecte wordt weten schappelijk onderzoek rond diabetes en de mogelijke complicaties, die kunnen ontstaan betaald. Het fonds kan overigens nog collectan ten gebruiken. MODELBEURS DORDRECHT - In het Postil- jonhotel aan de Rijksstraat weg in Dordrecht wordt za terdag 11 oktober de 32e modeltreinen miniatuur- autobeurs gehouden. Meer dan vijftig standhouders ge ven acte de présence. Vrijwel alle merken en maten model treinen en miniatuurauto's zijn aanwezig. Verder is het nodige uitgestald aan toebe horen, zoals boeken, gereed schap, onderdelen, software en bouwpakketten. De beurs is open van 10.00-15.00 uur. REÜNIE SOMMELSDIJK - Petra Mastenbroek uit Delft en An neke Wolfert uit Dirksland zijn op zoek naar oud-leerlin gen van de L.A.S. in Som melsdijk. Het gaat speciaal om de leerlingen, die begon nen zijn in september 1984 en/of geëindigd zijn in mei 1988. Dit in verband met een op zaterdag 27 juni 1998 te houden reünie. Betrokkenen of mensen, die leerlingen van deze lichting kennen, kun nen bellen naar: 0187-601279 of 015-261937. POGING DOODSLAG ACHTHUIZEN - Een 27-jari- ge inwoner van Achthuizen werd zaterdagavond om streeks 19.50 uur aangehou den, nadat hij twee politie mensen met een bijl en een mes had bedreigd. De agen ten waren afgekomen op een melding, dat een man met een bijl de inboedel van zijn woning aan het vernielen was. In de betreffende straat troffen de agenten de man aan met een fles bier in zijn hand. Toen de man door de agenten werd aangesproken, gooide hij de fles weg en richtte hij zich tot de agen ten, waarbij hij de bijl toon de. De agenten trachtten de man te kalmeren, hetgeen niet lukte. In afwachting van assistentie trokken de agen ten zich enigszins terug. Hierop bedreigde de man de agenten met de dood al zxvaaiend met de bijl en een mes. Uiteindelijk werd de man, met assistentie en met inzet van een diensthond aangehouden. MIDDELHARNIS - Sinds 1 oktober is A. Beuker de nieuwe rector van de Regionale Scholengemeen schap Goeree-Overflakkee. Hij is opvolger van J. Traas, die met vervroegd pensioen is gegaan. Beuker is afkomstig uit Hoorn in Noord-Holland waar hij gedurende twaalf schooljaren als plaatsver vangend rector werkzaam was op een grote scholenge meenschap. Door fusie ont stond er in Hoorn een nieuwe scholengemeenschap van meer dan vier duizend leer lingen. De nieuwe rector is geen voorstander van dergelijke mammoetscholen. Dat was voor hem dan ook één van de redenen om een aantal maan den geleden te solliciteren naar de vacature in Middel harnis. De rectorsfunctie op de RGO spreekt hem met na me aan vanwege de relatieve kleinschaligheid. Hij trof hier naar zijn mening een en thousiast team van onder wijsgevend en onderwijson dersteunend personeel aan. Een groep, die bereid is veel tijd en energie te investeren in gedegen onderwijs van VBO, MAVO, HAVO en VWO leerlingen. Beuker wil als rector de ko mende jaren aan enkele za ken specifiek aandacht be steden. Zo ziet hij een uitdaging in de door het mi nisterie uitgestippelde on derwijsvernieuwing. Hij is echter van mening dat het 'oude' niet dient te worden afgeschaft voordat het 'nieu we' een goede kans van sla gen heeft. Er zal in de komen de periode hard gewerkt worden aan de invoering van de nieuwe leerwegen voor VBO/MAVO. De tweede fase voor bovenbouw HAVO en VWO wordt op 1 augustus 1999 ingevoerd. Daardoor kan er, volgens de nieuwe rector, een goede voorberei ding plaatsvinden. De onder wijsvernieuwing heeft met name tot doel een betere aan sluiting op het vervolgonder wijs tot stand te brengen. Betrokkenheid Leerlingen dienen zich, vol gens Beuker, thuis te voelen op hun school. Buitenles-ac- tiviteiten kunnen daarbij een belangrijke rol spelen. Betrokkenheid van ouders bij de school vindt hij uiter mate waardevol. Er moet niet alleen sprake zijn van kwalitatief goed onderwijs, maar leerlingen dienen op school ook goed voorbereid te worden op het 'veroveren' van een waardevolle plaats binnen de soms harde maat schappij. Daarom dient er, volgens Beuker, ook ruim schoots aandacht te worden besteed aan het begeleiden van individuele leerlingen. Beuker hoopt dat hij zich sa men met zijn vrouw, die in middels part-time bij het ba sisonderwijs in Middelharnis werkt, snel thuis te voelen op de RGO. Hij verheugt zich op het le ren kennen van Goeree- Overflakkee en van mensen die dit rustige en schone ge bied bevolken. A. Beuker: ,,Ik verheug me op mijn nieuwe taak. ZIERIKZEE/MIDDELHARN1S - Arbeidsvoorzie ning Zeeland verzorgt in opdracht van de Kombina- tie Middelplaat Westerschelde de personeelsvoor ziening voor de bouw van de Westerschcldetunnel. Het gaat in totaal om drie- k vierhonderd arbeids plaatsen. Met de voorbereidingen voor de bouw van de tunnel onder de Westerschelde is al een be gin gemaakt. De feitelijke bouwwerkzaamheden gaan in november van start en zul len vijf jaren duren. Met na me in de sectoren betonbouw en in de op te richten beton- fabriek ontstaat behoefte aan personeel. Ook in de we genbouw, elektrotechniek en werktuigbouw komt er extra werk. De negen arbeidsbu reaus en drie centra vakop leiding in de regio Zeeland (waartoe ook Goeree-Over flakkee behoort) gaan ervoor zorgen dat de bouwers van de Westerscheldetunnel op tijd over de arbeidskrachten kunnen beschikken. Voor de werving en selectie kan Ar beidsvoorziening niet alleen putten uit het eigen bestand aan werkzoekenden, maar ook een beroep doen op de uitzendbureaus Start en Ve- dior, waarmee sinds kort een samenwerkingsverband be staat. Tevens start er een in tensieve regionale en lande lijke wervingscampagne. Het model 'Ironie' bestaat uit een audio-element en een tele visie/videorecorder-element. Zij zijn eikaars spiegelbeeld: wordt het ene element omgedraaid dan verschijnt het ande re. ZONNEMAIRE - Paauwe Interieur in Zonnemaire speelt in op de integratie van technologie in de tra ditionele woonomgeving met de introductie van de serie Philips-Leolux. Daarin gaan moderne tech niek en wooncomfort samen. Philips en Leolux hebben een project ontwikkeld om techniek en meubels met de woonomgeving te verzoenen. Tijdens hun eerste ontmoe ting in het voorjaar van 1995 hebben beide partijen hun gemeenschappelijke belan gen vastgesteld en onder zocht welke bijdrage zij aan het project zouden kunnen leveren. Een televisie of hifi- installatie die tegelijkertijd meubelstuk en techniek is, vervaardigd op bestelling en vólgens specificatie van de gebruiker, was het streven. Door middel van workshops, schetsen en ontwerpen is het plan verder uitgewerkt. De volgende fase was het maken van de prototypen. Begin 1996 werden de techni sche onderdelen geïntrodu ceerd. Gekozen werd voor een breedbeeldtelevisie, een videorecorder en een audio- systeem, omdat deze bij uit stek geschikt zijn voor de klassieke audiovideocombi- natie. De integatie van meu bels en techniek was hiermee een feit. Groene licht De drie concepten die het groene licht kregen zijn: Tavoli, Ironie en Parete. Zij zijn het antwoord van Phi lips en Leolux op de uitda ging om mensen te helpen de techniek in hun woonomge ving te integreren op een be vredigender manier dan ooit tevoren. Belangstellenden kunnen te recht bij Paauwe Interieur in Zonnemaire voor uitgebrei de informatie over deze drie paradepaardjes. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Op initiatief van Rumptstad Industries BV wordt dinsdag 14 oktober een eco-ploegdemonstratie gehouden bij een proef- boerderij in het Zuid-Hollandse Westmaas. Ondiep ploegen staat mo menteel erg in de belangstel ling. Het houdt de organi sche stof in de bovenlaag van de grond en biedt nog andere voordelen. Tijdens de de monstratie is de ecoploeg te zien in zeven- of achtscharige wenteluitvoering met een werkbreedte van 2.10 meter. De ecoploeg ploegt tot twin tig centimeter diep en is ont worpen voor een 74 kw/100 pk-trekker. Hij ploegt onge veer een hectare per uur. De demonstratie wordt gehou den in samenwerking met de DLV en begint om 13.30 uur. Soms doen zjch problemen voor bij de aankoop van een nieuw artikel of een reparatieopdracht. Kennis over de regels en wetten die dan gelden kan ellende voorkomen. De Consumentenbond is een vereniging die de belangen van consumenten behartigt, ondermeer door het geven van voorlichting. Verdwaald tussen de polissen Marja zit sip tussen alle bloemstukjes die ze bij de opening van haar nieuwe winkeltje heeft gekregen. Vriendin Trees wipt binnen en vraagt wat er aan de hand is. De opening is toch goed gegaan, het boetiekje ziet er leuk uit en ze heeft zelfs al haar eerste klanten gehad. Neen, aan de winkel ligt het niet, zegt Marja. Maar nu ze een kleine zelfstandige is, moet ze zich particulier verzekeren tegen ziektekosten. En heeft Trees wel eens geprobeerd om uit al die verzekeringen met al die verschillende voorwaarden en premies de beste en voordeligste te kiezen? Dat is echt een onmogelijke opgave. Trees duikt ook eens in de verzameling informatie, folders en polisvoorwaarden die Marja heeft uitgespreid, maar na dik een uur moeten de vriendinnen het-opgeven. Met als con clusie: een winkel openen is honderd keer makkelijker dan een goede ziektekostenverzekering kiezen. Het valt Marja en Trees niet aan te rekenen dat ze er niet goed uitkomen. Er zijn zoveel particuliere ziektekostenver zekeringen met inderdaad zulke verschillende voorwaarden en premies dat het haast ondoenlijk is om daar als consument je weg in te vinden. Maar wie een goede en voordelige keuze maakt, kan wel veel geld besparen. De premie komt immers ieder jaar terug. Wie een te dure verzekering heeft gekozen, betaalt te veel. Ieder jaar weer. Misschien hebt u ook een zelfstandig beroep, net als Marja. Misschien bent u ambtenaar, of hebt u een inkomen boven de loongrens van het ziekenfonds (in 1997 60.750 bruto per jaar). In al die gevallen bent u - als het goed is - particulier verzekerd tegen ziektekosten. Maar hebt u wel de juiste ver zekering, dat wil zeggen: met een goede dekking en een lage premie? Die puzzel kunt u vanaf 1 oktober 1997 door de Con sumentenbond laten uitvoeren. Door het aanvragen van een Keuze Wijzer Ziektekostenverzekering. U vult uw wensen voor de dekking in en op basis hiervan selecteert de Consu mentenbond de best passende polissen (maximaal vier stuks) met de voordeligste premies uit het aanbod van tientallen verzekeringsmaatschappijen. U ontvangt een gespecificeerd overzicht van de dekking van deze polissen en een stappen plan over hoe u van verzekering verandert. De KeuzeWijzer Ziektekostenverzekering kost 49,75 voorleden van de Con sumentenbond en 64,75 voor niet-leden (plus een bijdrage van 1,75 in de administratie- en verzendkosten). Lijkt het u wat, bel dan de Bestelservice: 070 445 49 00. U krijgt dan het aanvraagformulier thuisgestuurd en alles wijst zich verder vanzelf. Extra tips: Wilt u van verzekering veranderen, houd dan re kening met uw opzegtermijn. En zeg nooit de ene verzeke ring op voordat u bij de andere bent geaccepteerd! GOES - Het Zeeuwse bedrijf Lighting Partner brengt met de Hi-Spot een noviteit: de halogeen lamp zonder transformator. Lighting Partner heeft haar kantoor in Goes en haar externe werkplaatsen met circa driehonderd medewerkers door Neder land en België. Sinds jaren heeft Lighting Partner in haar uitgebreide programma een armatuur waarin ook een Chinese lamp gedraaid kan worden. Deze Chinese lamp heeft kenmerken van halogeen verlichting maar de op brengst van deze lichtbron voldeed niet aan de wensen. Desondanks verkocht de ar matuur goed. Dit was de re den waarom Lighting Part ner zich in verbinding stelde met Sylvania om gezamen lijk een ontwikkeling op te starten met als doel een goe de 230 V halogeenlichtbron en armaturen daarvoor op de markt te brengen. In plaats van de voor halo geen gebruikte plug-in, plug- out fitting, welke gevoelig is voor beschadiging van arma tuur en lichtbron, werd een turn-and-lock systeem ont wikkeld waardoor de lamp eenvoudig in en uit het arma tuur gedraaid of geklikt kan worden. De Hi-Spot kent dezelfde diameter als een gewone ha logeenlamp, maar dankzij de nieuwe W-gloeidraad werkt de Hi-Spot rechtstreeks op netspanning. Het licht is net zo wit als dat van de overbe kende halogeenlampen. De Hi-Sport is inmiddels te koop in de winkel. Van be lang bij aankoop is te letten op het ontbreken van de transformator, het installe ren van de Hi-Spot kan men gemakkelijk zelf doen. De Hi-Spot kent nog meer voor delen: uiteindelijk is de lamp niet duurder dan de bekende halogeenlampen met dezelf de lichtopbrengst. Daar naast is de Hi-Spot ongeveer 19 procent zuiniger dan ge wone reflectorlampen. Bo vendien gaat de Hi-Spot 2000 lichturen mee. Dat is onge veer twee en een half jaar bij normaal huishoudelijk ge bruik: tweemaal zo lang als een gewone gloeilamp. De Hi-Spot van Lighting Part ner voldoet bovendien aan alle normen van de Europese KemaKeur op het gebied van veiligheid. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice L/iO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur (M/VP adv. maandag 17,00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9