Bankzitter Bleiji bedankt 'Positie van Joosse staat niet ter discussie, voorlopig niet' SKNWK drie punten achter koplopers Bruse Boys levert tegen WC'68 weer een matige vertoning af, 0-0 2e klasse zaterdag 2e klasse zaterdag Delta Sport klaar voor competitie Gele kaarten fors minder DFS glijdt na verlies (0-3) tegen Apollo'69 verder moeras in. 4e klasse zaterdag Al 21 tegentreffers deze competitie Slecht tweede kwartier kost Brouwershaven kop 3e klasse zaterdag Kogelvangers overklast WIK'57 op alle fronten 3e klasse zaterdag MAANDAG 6 OKTOBER 199T NR 26260 SÖ55 7 BRUINISSE - Niet de 0-0 tegen VVC'68 schokte Bru se Boys het meest afgelopen zaterdag', maar het plot selinge vertrek van Erik Bleiji deed de Bruse ploeg sidderen. „Voor mij is het moeilijk op deze manier. Het is niet vol te houden want ik heb een eigen zaak. Dat kóst te veel tijd," luidde de uitleg van Bleiji die teruggaat naar zijn oude club Ouwerkerk. Willemse: 'Derde klasse voetballend beter' POORTVLIET - SKNWK-coach Cees Willemse was blij met de overwinning op SPS (1-2) maar nog niet in de zevende hemel. SKNWK drie punten achter de koplopers Dauwendaele en Yerseke. „Maar ook maar drie van de ondersten," temperde Willemse de eventueel ontstane euforie. Het Nieuwerkerkse ver blijf in de tweede klasse E valt de Bruenaar tot nu toe tegen. „Ze schrokken een beetje en leefden enorm mee," gaat Bleiji verder over het hoe en waarom van zijn vertrek. „Ze begrepen mijn keuze, maar hebben het er nooit over gehad. Als grapje zei ik wel eens: 'ik kan er beter mee ophouden'." Dit grapje DRUNEN - Ondanks een 27- 25 nederlaag tegen derde klasser Avanti verwachten de handballers van Nuts- spaarbank/Delta Sport fit en compleet te zijn voor de com petitiestart over twee we ken. Tot deze conclusie kwam coach Alex de Brauwer giste ren na de oefenwedstrijd in Drunen. In deze Brabantse plaats zag de Belgische trai ner de Zierikzeese ploeg 45 minuten goed spelen en het laatste kwartier 'de pedalen verliezen'. „We waren met een beperkte groep waar door we conditioneel veel pijlen verschoten." Twijfelgevallen, maar niet meer dan dat, zijn momen teel Bert Nuyens, Erwin Bos en Ron Flipse. Over de bles sure van Tommy Verwest maakt De Brauwer zich wel een beetje kopzorgen. Verder lijkt het erop dat Bert de Vos - hij blijft wel meetrainen - slechts in actie komt als de nood aan de man komt en Pe ter Lefèvre zit voor zijn werk vaker in het buitenland. De Brauwer weet dus niet in welke mate en wanneer hij over de oud-waterpoloër kan beschikken. Het feit dat twee ervaren krachten af dreigen te val len, baart hem geen zorgen. De selectie is breed en sterk genoeg om de eventuele ver liezen op te vangen. DEN HAAG (ANP) - Het aan tal gele kaarten in ere- en eerste divisie loopt per speel ronde terug. Op de openingsdag deelden de scheidsrechters de prent maar liefst 69 keer uit, het af gelopen weekeinde - de ne gende ronde - nog maar veer tig maal. Dat laatste betekende tevens een record. Het dieptepunt vond plaats in de tweede speelronde, waarin 74 keer geel werd gegeven. Het rijtje is alsvolgt: le ron de: 69x. 2e ronde: 74x, 3e ron de: 6 lx. 4e ronde: 59x, 5e ron de: 57x, 6e ronde: 55x, 7e ronde: 42x, 8e ronde: 46x, 9e ronde: 40x. was zaterdag geen grapje meer. Omdat Bleiji vanwege zijn drukke werkzaamheden niet altijd kon trainen, had trainer Alexander Van Keu len geen basisplaats voor hem in gedachten. „Als ik eerlijk ben, kwam het niet heel onverwacht voor mij. Je Het duel tussen de thuis ploeg en Apollo'69 was al lang en breed gespeeld, zo be sefte ook Dekker die kampt met een lichte buikspierbles sure. De spelmaker richt zich liever op de derby volgende week tegen ZSC, dan op hal ve kracht met de moed der wanhoop tegen Apollo de eer afdwingen. Dit met de kans in alle haast iets ernstigers te forceren. Nee, dat kan DFS in deze ontluisterende sei zoensstart missen als een vervelend zeurende kiespijn. Dekker, bewust: „We moe ten weer zo snel mogelijk op volle oorlogssterkte komen. Je ziet nu dat we duidelijk te kort komen om de tegenstan der de wil op te leggen." Gezien het schouwspel daar voor kon Dekker onmogelijk iets anders beweren. DFS in casseerde twee vroege treffers - na achttien minu ten stond het 0-2 voor de Be- velandse formatie - en kwam die niet meer te boven. On danks dat de club uit Burgh- Haamstede gedurende een vol uur tegen tien man speel de. Want Apollo-goalie Peter Bleumink maakte klokslag drie uur hands buiten het strafschopgebied, toen hij de bal voor de neus van Bram Nortier wegknipte. Scheids rechter Koey voets uit Gapin- ge kende geen pardon. Bleumink moest inrukken en liep gelijk als een speer door naar de kleedkamer. Daar haalde hij de keepers handschoenen op van zijn vervanger, linkermiddenvel der Richard van Belzen. Elf tegen tien. Kon DFS iets terug doen tegen de ploeg, die dankzij doelpunten van staat toch te kijken als hij het echt doorzet. Het is een verantwoorde en geen mak kelijke keuze voor hem ge weest," aldus Van Keulen. De bankzitter maakte na de wedstrijd tegen VVC'68 zijn besluit in de kleedkamer be kend. Bleiji was aan zijn vierde seizoen bij Bruse Boys bezig. „Ik heb met be perkte capaciteiten het maximale eruit gehaald." Hij verwacht volgende week voor Ouwerkerk voor het eerst in actie te komen. Bru zal hem missen Hetzelfde Bruse publiek wacht na vijf competitiewed strijden op de eerste thuisze ge van hun lokale voetbal helden. Ook na de derde wedstrijd op eigen veld, af- Richard Uitterhoeve (onge hinderde intikker, vierde minuut) en spits Arjo den Dekker (beauty van een kop bal na vrije trap vanaf de zij kant) rap afstand had geno men? Het DFS dat ondanks titelaspiraties na vier wed strijden slechts drie punten heeft vergaard - tegen SVD, de huidige rode lantaarndra ger. Het DFS dat bovendien nog steeds niet is verlost van blessureleed met Clement Rijnberg, Richard Eerd- mans, Huib Nortier, Dekker en Ronald Braam (komt niet meer in actie dit seizoen) als vertegenwoordigers van de ziekenboeg. Los zand Nee, het lukte niet. Aan DFS-zijde stroopte men wel iswaar de mouwen op; het ging echter gepaard met overhaast voetbal en te wei nig overleg. Het oogde daar door veelal als los zand. Een goed lopende aanval was slechts sporadisch te bespeu ren. Leiders ontbraken. De altijd voorop in strijd gaan de Herber Goudzwaard trachtte als verdedigende middenvelder het gezag naar zich toe te trekken, maar kreeg weinig contact met de statisch acterende voorhoe de. Anco van der Linde bleef als aanvallende middenvel der in het eerste bedrijf nage noeg onzichtbaar. Na de thee verkaste hij naar de spitspo- sitie, toen DFS omschakelde na een driespitsensysteem. De offensievere bedoelingen mochten niet baten. De Apol- lo-defensie bleef geconcen- gelopen zaterdag tegen VVC'68, kwamen de toe schouwers van een koude kermis thuis. Bruse Boys trainer Alexander van Keu len was niet zo verbaasd na de 0-0, wederom een matige vertoning. „Bepaalde spe lers zijn uit vorm." Het meeste vuurwerk tussen Bruse Boys en VVC'68 was na afloop te zien. Of liever: te horen. Lopend van de dug out naar de kleedkamers in Bruinisse spuide VVC'68-oe- fenmeester Ad van de Avert zijn gal over de partij en zijn selectiegroep. Een kleine greep. „Ik vind dit erg. Hoe veel kansen hebben we in de tweede helft gehad? Geen één, geen één! Ik'verlies lie ver met 4-0 dan dat ik zo treerd en kwam niet of nau welijks in de problemen. Het was tekenend dat de thuisclub weliswaar meer balbezit h\ad, maar met de numerieke meerderheid slechts twee keer gevaarlijk in de buurt van het vijande lijk doel verscheen. Twee maal via Michel Pleune. Apollo sprong even daarvoor zuiniger met een buitenkans je om. Een nijdig countert je met Apollo-spelmaker Dries Goeree als koele afmaker was voldoende om de vierde seizoenszege van de Beven- landers veilig te stellen. 0-3. De nummer drie van het voorbije seizoen staat nu vierde, op een punt van kop loper Nieuwland. Trainer Jack Wijnand had van tevo ren een zwaardere klus ver wacht. Hij zei: „Dit is de eer ste wedstrijd van het seizoen waarin we zo weinig hebben weggeven. Maar ik weet ook dat ze een paar mensen mis sen die belangrijk voor het DFS zijn." En zijn eigen ploeg? „Nieuwdorp is de te voetbal. Dit is echt een dra ma. We hebben alleen maar achter onze man gerend. Daar kan ik elke boerenlul voor vragen. Dan kun je be ter stoppen met voetballen. We mogen nog blij zijn dat we tweede klasse voetballen. Dit was de slechtste tweede helft onder mijn hoede." Voor alle duidelijkheid: Van de Avert traint de Halsterse zaterdagclub voor het derde jaar. „En misschien wel het laatste," gooide hij zijn frus traties er nog eens een keer uit. Collega-trainer Van Keulen was behoorlijk meer ingeto gen in zijn wedstrijdanalyse. Tenminste als je van een ana lyse bij Van de Avert mag spreken, dat leek meer op een coach die het bij WC'68 niet naar zijn zin heeft. Daar is bij Kloetinger Van Keulen geen sprake. Hij wenst op dit moment alleen maar dat zijn ploeg wat beter ging spelen. Hoewel Bruse Boys met vijf punten en even zoveel duels aansluiting met de midden moot in de tweede klasse E behoudt, wil dat niet zeggen dat iedereen in Bruinisse te vreden is. Gelukkig heeft de afdeling in Kapelle en SPS twee nog zwakkere broeders met respectievelijk drie en twee winstpunten. Goed, het seizoen is lang en Bruse Boys kent zijn pappen heimers in de tweede klasse wel, maar kijkt ongetwijfeld met een schuin oog naar Nieuwerkerk waar debutant SKNWK met drie punten van de koplopers Yerseke en Kruiningen voorlopig het beste boert als Schouwen- Duivelandse voetbalploeg. Uitgerekend Bruse Boys kan volgende' week een stokje steken voor de Nieuwerkerk se opmars. Dan luidt het affi che SKNWK-Bruse Boys op sportpark Het Springer. Terug naar zaterdag in Brui» nisse, waar de belangstelling voor een tweedeklasser - n'importe qui - aan de matige kant was. Je zou haast de link gaan leggen met het voetbal op de grasmat. Ook niet best. Het stemde Van Keulen tevreden dat zijn ver kloppen ploeg voor de titel." Van zulke uitspraken kan Joosse vooralsnog alleen nog maar dromen. „We komen op dit moment gewoon klasse tekort," stelde de Middel burger onomwonden vast. „Wat we in ons team missen, zijn persoonlijkheden. Van de jonge jongens hoef ik nog niet te verwachten dat ze het team zomaar op sleeptouw nemen." Na het thuisverlies tegen Duiveland (twee weken gele den) verkondigde Joosse dat er rust in tent moet blijven. Vele praatsessies zouden vol gen, tweespalt in de ploeg moest ten koste van alles worden vermeden. Die dins dag erop vond er overleg plaats tussen vier afgevaar digden van de spelersgroep en het bestuur met voorzitter Stadhouders, bestuurslid Leendert Rademaker en wedstrijdsecretaris Cees Rijnberg, maar zonder Kees Joosse. Rijnberg: „Daar moet je nog niets achter zoe- dediging niet één scorings- mogelijkheid had weggege ven aan WC'68. Dat zelf ook niet scoren dan maar een punt oplevert, schijnt hem niet te deren. De nul is in de ze sombere Bruse voetbalda- gen heilig. Verlies heeft al tijd een negatieve weerslag op spelers. Bij een gelijkspel bestaat het gevoel een beetje mee te tellen. Nou, het voetbal was zater dag in Bruinisse een beetje leuk. Omdat de thuisploeg zwaar op de verdediging leunde, kreeg VVC'68 nau welijks kansen een brps te slaan in de Bruse achterhoe de. Pogingen daartoe onder nam de West-Brabantse ploeg wel, vooral in de perso nen van Silvio Jansen en Asim El Kathabi. Jansen deed denken aan de Babangi- da van vorig seizoen. Hij ren de hard met rendement nul. Daarom had directe bewaker Ralph van den Ouden niet al te veel moeite met de donke re linksbuiten. El Kathabi toonde zich balvaardig, hij ging echter te vaak voor ei gen succes of holde zichzelf in schoonheid voorbij. Geen wonder dat de Bruse defen sie onder leiding van John van Dijke vast overeind bleef. Eén van de weinige Bruenaren die de middel maat ontsteeg, was Peter Willemse. Hij werd een paar keer goed vrijgezet voor de goal van VVC'68-doelman Gerwin Hoek, maar miste de vorm om kansen, die hij nor maal gesproken er wel in- prikt, af te maken. De wed strijd verdiende ook geen winnaar of doelpunt. Of om met Van de Avert te eindi gen, die na de wedstrijd de hand drukte van collega Van Keulen: „Snel vergeten." Bruse Boys - VVC'68 0-0 - scheidsrechter: L. Verschoor (Lekkerkerk). Opstelling Bruse Boys: Mul ler, Benard, W. van den Ou den, Van Dijke, R. van den Ouden, T. van den Berge, Th. van den Berge, J. van den Berge, Hanzen, Willemse, Advic. ken hoor. Natuurlijk on- staan er bij het bestuur als het slecht gaat ook vragen zo als: hoe moet het nu verder? Klikt het nog wel tussen trai ner en spelersgroep? Maar uit het gesprek met Dekker, Clement Rijnberg, Johny de Mey en elftalleider Wim Spee werd duidelijk dat de positie van Joosse niet ter discussie staat. Voorlopig niet." Dekker: „We moeten hier gewoon met z'n allen uitkomen. Niemand uitge zonderd." DFS - Apollo'69 0-3 (0-2) - 4. Uitterhoeve 0-1,18. Den Dek ker 0-2, 65. Goeree 0-3, rode kaart: Bleumink (Apollo'69), gele kaart: De Meij (DFS), De Bruin (Apollo'69), scheids rechter: H. Koey voets (Ga- pinge). Opstelling DFS: P. Brussé, Van de Zande, Hanse, Van der Salm, Verhage (70. Be- ije), Goudzwaard, Van der Linde, Nortier (46. De Meij), Hogenstein, Pleune. Vooral voetballend kan het volgens Willemse allemaal nog veel beter. De liefhebber bij uitstek geniet nog steeds niet langs de lijn. „Ik vind deze klasse qua voetbal te genvallen. Fysiek wat har der. De derde klasse vond ik voetballend beter. Wij ko men zelf ook minder aan voetballen toe. Er volgt veel sneller een duel en er wordt veel de lange trap gehan teerd." Tegen SPS speelde SKNWK wederom geen hoogstaande wedstrijd. Voor rust veel middenveldspel en weinig tot geen doelgevaar. Pas in de tweede helft kwam SPS bij de eerste doelgerichte ac tie tot een goal. Aanvoerder Dick Uyl passeerde met een hard schot Leon de Bruine. Hij verving tussen de palen LeonQuik. -Van titelkandidaat tot.mo.ge- lijke degradant. Hoe snel kan' de' w'èrèld veranderen. Niets lijkt meer over van de ploeg die in de voorbereiding zo goed presteerde. „We moe ten met de ondersten meekij ken," bleek Van Poortvliet realistisch genoeg. De Bra bantse klasse is sterker dan verwacht. ,,Ik sta er toch van te kijken hoe daar gevoet bald wordt. De Brabantse klasse wordt onderschat." Zonder vormgever Kees Ver west, de langdurige gebles seerden Van de Hoek en Hen- drikse, en zonder aanwinst Flohil keek WIK al snel te gen een 0-2 achterstand aan. De eerste goal viel na een vrije trap. De bal kwam te rug van de lat, Knook scoor de. De 0-2 viel na een per soonlijke fout van Richard Stouten. Kort daarna werd hij gewisseld. Een doelpunt van Dennis Lazar, na een Waar vorig seizoen overwin ningen hoogtij vierden is het nu voor Brouwershaven alle maal net even anders. Vol gens trainer Potappel is het •wachten op een goed resul taat. Dan wordt de omme keer verwacht. „Als je vorig jaar André Goudzwaard en Dick van Splunder twee kan sen gaf ging er één in. Nu niet," gaf de trainer het ge brek aan scorend vermogen aan. Daarbij alle persoonlij ke fouten gevoegd en de lage klassering is snel verklaard. Tegen Olympia'60 had Brou wershaven de eerste twintig minuten het beste van het spel en via Smits, Goud zwaard en Van Splunder de beste kansen. Potappel: „Ie dereen zat te wachten op de 1-0." Een blunder van Edwin Hof luidde echter de 0-1 in. Kort daarna viel de 0-2 uit een corner. Tien minuten la ter stond het 0-4. Daarna pro beerde de thuisploeg toch weer te gaan voetballen. Een snel doelpunt na rust bete kende direct 0-5. „Ik weet ze ker. als er mensen op de dijk Een feller spelend SKNWK kwam door een kopbal van Jacky de Bruine, na voorbe reidend werk van Neele en Van Nieuwenhuijze, gelijk. Erwin Theunisse scoorde op aangeven van Wilco de Valk de winnende treffer. Daarna kreeg SKNWK mogelijkhe den om de score uit te bou wen. Aan de andere kant ont snapte de Nieuwerkerkers aan puntenverlies toen SPS op de paal kopte. SPS - SKNWK 1-2 (0-0) - 60. Uyl 1-0, 71. J. de Bruine 1-1, 76. Theunisse 1-2. Opstelling SKNWK: L. de Bruine,'Kikstra, R. de Brui ne, Neele, Van Marie, Van Nieuwenhuijze, Den Haan, Van der Cingel (60. S. Flik- weert), Theunisse, M. Flik- weert (45. J. de Bruine), De Valk. voorzet van Marco Ganze- man, bracht WIK even terug in de wedstrijd. Voor rust stelde Kogelvangers orde op zaken. Kort liet zijn man lo pen, De Broekert tastte mis en Grootenboer scoorde. Na rust bracht Sleekink de stand op 1-4. Volgende week wacht Klundert uit. Dan is Yvon van de Hoek geschorst. Ook het meespelen van de ge blesseerd uitgevallen Edwin Ganzeman en de zieke Ver west is zeer onzeker. WIK'57 - Kogelvanger 1-4 (1-3) - 2. Knook 0-1, 7. Van der Giessen 0-2, 25. Lazar 1-2, 40. Grootenboer 1-3, 70. Slee kink 1-4. Opstelling WIK: Hendrikse, E. de Vlieger, De Broekert, E. Ganzeman (60. Van de Hoek), M. Ganzeman, Stou ten (15. Rotte), Verhage, Kort (55. Nelissen), M. de Vlieger, Wittenberg, Lazar. gestaan hebben die alleen de tweede helft hebben gezien hebben die gedacht dat het een gelijk opgaande wed strijd was," sprak Potappel over de tweede helft. Vijf Brouwse kanseh leverden geen treffers op. Olympia scoorde bog wel. „We zitten in de hoek waar de klappen vallen. Ik heb niet het gevoel dat ik er iets aan kan doen. Het zijn steeds persoonlijke fouten. Volgende week heb ben we Kogelvangers. Dat is gelukkig een makkie." be sloot Potappel cynisch. Brouwershaven Olym- pia'60 0-6 (0-4) - 20. Haasbos 0- 1, 21. Peeters 0-2,28. Schippe ren 0-3, 32. Netten 0-4, 46. Driesprong 0-5, 87. Dc Wit 0- 6, scheidsrechter: S. Vleugel (Wemeldinge). Opstelling Brouwershaven: Hof, P. kristelijn (46. Har- tog), Lievense, Dekker, Quist, M. Kristelijn. C. van Splunder (65. Kraaijen- brink), Dalebout, Goud zwaard, Smits, D. van Splun der. Theunis van den Berge hoopt met een kapbeioeging een tegenstander van WC'68 het bos in te sturen. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Arko Dekker zat in de 85e minuut nog als enige op de DFS-bank toen Michel Pleune met een gekwetste heup de kant opzocht. „Ga jij er nog in?," vroeg debutant Pleune met een van pijn vertrokken gezicht. „Wat heeft het nog voor zin?," antwoordde Dekker schouderophalend. „Ik ga geen risico's nemen als het nog hoogstens 1-3 kan worden." DFS'er Bas Hogenstein (midden) is machteloos tegenover een meerderheid van Apoüo'69. (Foto: Marijke Folkertsma) BROUWERSHAVEN - Brouwershaven-Olympia'60 0-6. De vergelijking gaat niet helemaal op maar toch. Ajax maakte vorig seizoen een rampjaar mee, Brouwershaven lijkt nu hard op weg dat door te ma ken. Na de vierde nederlaag en slechts één gelijk spel bungelt Brouwershaven onderaan de ranglijst. Een tegenvaller. Van Poortvliet: 'Brabantse klasse onderschat' KERKWERVE - De nederlaag deed WIK-trainer Pe ter van Poortvliet nog niet eens zo zeer. „De manier waarop wel. We verloren door tactische fouten. Ko gelvangers was over alle linies gezien de betere ploeg." Dat resulteerde in een 1-4 overwinning voor het elftal uit Willemstad. De zoveelste tegenvaller voor de ploeg uit Kerkwerve dit seizoen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7