Bol Hotel voor rechter gedaagd Praten over boeken Delta verhoogt waterproductie 20 <ÜBfc Rob Hoeke en Dulfer in Tonnenmagazijn IO op -TC 50c Bolle Stichting Renesse speelt al vroeg voor Sinterklaas Inzameling jongenshuis Sao Gonzalo in Brazilië AGENDA 'Reddingsbrigade hoorde van helicopter te weten' VRIJDAG 3 OKTOBER 1997 NR 26259 Advertentie van de aktie Iedere zaterdag staat Bolle Dier&Tuin bol van de aktie. A.s. zaterdag 4 oktober a.s. zaterdag Dierendag lO% korting 20% korting op alle vitakraft voor uw knaagdier op alle kauwartikelen voor de hotid Vorige zaterdag kameel gereden? Deze zaterdag zijn de foto's klaar! 15% korting op alle kattenspeeltjes alleen dieren- JJ, op dierendag DIER&TUIN Grcvelingenstraat 15 Zierikzee (naast de Aldi/SupeT) Giften voor Retiesse en'Goemanszorg RENESSE - De Stichting Renesse schenkt een dorps pomp aan 'haar' dorp. Het gebaar is een soort af scheidscadeau van het huidige algemeen bestuur. Het is de bedoeling dat er voor het einde van het jaar een nieuw bestuur is. Giften waren er ook voor de Vroonpias en de beheersstichting van het Streek- en landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor. Gisteravond stemde het alge meen bestuur in met het be schikbaar stellen van een be drag van twintigduizend gulden voor de dorpspomp. Van dit bedrag kan een pomp worden aangeschaft, een bron worden aangeboord en een stenen voet voor de pomp worden gemetseld op de Kor te Reke, vrijwel precies op dezelfde plek waar vroeger ook een pomp heeft gestaan. In het tweede deel van het boek 'Renesse in vroeger tij den' van Henk -Blom staat deze pomp ook afgebeeld. Even was er nog sprake van het toevoegen van een elek tromotor, zodat de gemeente het water zou kunnen gebrui ken voor het besproeien van het gazon rondom de kerk. Maar de authenticiteit won het van het praktische. Bo vendien vreesden de be- stuursledèn voor vertraging en de pomp moet als'het even kan nog onder het huidige bestuur worden opgeleverd. De bedoeling is dat voor het eind van het jaar een nieuw bestuur van de Stichting Re nesse wordt benoemd. Behalve voor het centrum van Renesse stelde het be stuur gisteren ook geld, 1.750 gulden, beschikbaar voor de aanschaf van een informatie bord bij de Vroonpias. Op dit bord, dat wordt geplaatst bij de ingang Zeeanemoonweg komt te staan wat er te zien is in en om dit recreatiege bied. De beheersstichting van Goe manszorg kan zeventigdui zend gulden tegemoet zien voor de bouw van een schuur. Deze schuur is nood zakelijk voor het tonen van grotere landbouwwerktui gen. Bovendien kampt het museum met een gebrek aan bergruimte en heeft het ook geen werkplaats. Tegenover de giften staan maar liefst 4,5 miljoen aan inkomsten. Het grootste deel hiervan, bijna vier miljoen gulden, moet binnenkomen door de verkoop van 26 per celen aan erfpachters in de omgeving van de Oosteren- banweg. Het bestuur ging gisteravond akkoord met de ze verkoop. Een half miljoen haalt de stichting binnen door de verkoop van drie zo merwoningen. Grondwaterpeil te laag voor natnurherstel HAAMSTEDE - De vraag naar leidingwater wordt op Schouwen-Duiveland steeds groter. Om aan de toenemende vraag naar drinkwater te kunnen voldoen wil Delta Nutsbedrijven het pompstation in Haamstede meer water laten produceren. Een vergunning hiertoe is kort gele den bij de provincie aangevraagd. Voor de drinkwatervoor ziening wordt bij voorkeur gebruik gemaakt van na tuurlijk duinwater. Dit is van betere kwaliteit dan het oppervlaktewater, maar beperkt beschikbaar. In de toekomst wil Delta meer gebruik maken van oppervlaktewater van het Haringvliet, waarvan de kwaliteit al aanzienlijk is verbeterd. Als gevolg van een voorzuivering en een verzwaring van de aan- voerleiding levert ook dit drinkwater van goede kwa liteit op. Met de beoogde aanpassing kan Delta tot het jaar 2015 vooruit om te voorzien in de drinkwater- behoefte op Schouwen-Dui veland. Inde nieuwe aanvraag gaat Delta er dus vanuit dat ze minder natuurlijk grond water gebruikt. Bovendien zullen de bronnen die de grootste invloed hebben op de natuur het laatst worden benut. Dat is hard nodig, want in een van de week verschenen rapport over het natuurmonument Kop van Schouwen, wordt ge steld dat de natuurlijke ve getatie zich daar pas kan herstellen als de waterwin ning wordt teruggedron gen. Femke Hartog van de Vak groep Natuurwetenschap en Samenleving, de samen stelster van het rapport, stelt bovendien dat het grondwaterpeil in de aan grenzende polder verhoogd moet worden en het naald bos moet worden omgezet in loofbos. BROUWERSHAVEN - Het concert van Hans Dulf er, vanavond in het Tonnenmagazijn in Brouwers haven, wordt ingeleid door boogie-woogie en blues pianist Rob Hoeke. Het concert begint om 21.00 uur. Rob Hoeke en de wereldwijd bekende saxofonist Dulfer openen vanavond een reeks van tien grote concerten die deze winter geprogram meerd zijn in het Tonnenma gazijn. Elke maand kan mu- ziekminnend Schouwen-Duiveland voor een jazzy concert in Brou wershaven terecht. Hoeke heeft inmiddels een flinke naam opgebouwd in Europa. Met zijn directe spel doorbreekt hij de huidige synthesizer- en drumcompu tertrend op eigen wijze. Hij doet dat overigens niet al leen. Paul Lagaay (slag werk), Michiel Pos (gitaar, sax, fluit en zang) en Toon Segers (bas en contrabas) be geleiden de creatieve pianist. Bekend is hij onder meer van de hits Margio, Down South en Drinking on my bed. Hoe ke leverde tot dusverre al tweeëntwintig elpees en vijf cd's af. In 1991 sleepte de band de Swing Award, de prijs voor de meest swingen de band op Nederlandse fes tivals, in de wacht. De zaal gaat open om 20.30 uur. BRUINISSE - De Werkgroep Ontwikkelingssamen werking Bruinisse (WOB) zamelt in de week van 20 tot 24 oktober geld in voor een jongenshuis in Sao Gonzalo, Rio de Janeiro, Brazilië. De collecte wordt huis-aan-huis gehouden. In het voorjaar is er al een leerzame middag geweest met de toenmalige PSV-spe- ler Marcelo en via de Bruse braderieën konden veel men sen al kennis nemen van het project. Een van de werk groepleden heeft met haar gezin het project inmiddels bezocht. De verhalen en de foto's waar ze mee thuis kwam, leidde tot nieuw enthousia- me bij de werkgroep. Vrijdag 3 oktober Zierikzee Dance Night met 110 Volt Lovers en Wouws Meisje. Brogum. 21.00 uur. Zaterdag 4 oktober Zierikzee Najaarsbeurs kinderkle ding, obs 't Kofschip. 10.00-11.30 uur. Open huis dierenasiel. Zand- weg. 11.00-16.00 uur. Verloting en verkoop van handwerken en etenswaren. Onder de beuze. Burgh-Haamstede Opening expositie Bob Ver- schueren in reeks 'Een onge kende schittering,' De Bewaerschole, 15.00 uur. Houseparty. Jongerencen trum Big S. 21.00 uur Brouwershaven ASV Brouwershaven haalt oud papier op in kern. 9.00 uur. Dreischor Ophalen oud papier in dorp en polder door muziekver eniging Crescendo. 9.00 uur. Kerkwerve Rommelmarkt Nederlandse Hervormde Kerk. Ring. 13.00-17.00 uur Zondag 5 oktober Zierikzee Zirkus Zuurkool. MFC. 15.00 uur. Voorstelling Jungle Book. Theater Mondragon. 15.00 uur Dinsdag 7 oktober Zierikzee Riddermiddag. (Kinderboe kenweek). Bibliotheek-de Stolpe. 16.00-17.00 uur. Bijeenkomst afdeling Zee land Crohn en Colitis Ulce rosa Vereniging. Gebouw Oosterschelde Thuiszorg. 19.30-21.30 uur. Thema-avond 'Overlijden en erfrecht'. Havenzaal restau rant Mondragon. 20.00 uur. Kerkwerve Verkoping lingerie, keuken- textiel, nachtkleding. Stich ting Adullam gehandicap tenzorg. Christelijke Gereformeerde kerk. 19.30- 21.00 uur. Scharendijke Seminar 'U en de Euro', De Putmeet. 20.00 uur. Oosterland Verkoping van de Zendings- krans Bidt en Werkt en de Rhodè van de Gereformeer de Gemeente in dorpshuis Oosterhof van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Woensdag 8 oktober Zierikzee Thema-avond Vereniging ter Bescherming van het Onge boren Kind. MFC. 20.00 uur. Nieuwerkerk Modeshow voor vrouwen vanaf 55 jaar. Woonzorgcen trum Steenzwaenshof. 14.00 uur. Vrijdag 10 oktober Zierikzee Openbare vergadering PvdA-fractie. Vergader kamer 78, gemeentehuis. 15.00 uur. Ellemeet PVDA debat over recreatie. Dorpshuis Ellemeet. 20.00-22.00 uur. Zaterdag 11 oktober Oosterland Uitvoering, koren VZOS en Soli Deo Gloria. Nederland se Hervormde kerk. 20.00 uur. Dinsdag 14 oktober Zonnemaire Seminar 'U en de Euro', Dorpshuis. 20.00 uur Woensdag 15 oktober Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB. Hervormd kerkcen trum. 14.30 uur. Brouwershaven Informatie-avond Bouwwin- kel Zeeland. Tonnenmaga zijn. 19.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF Directie Zeeuwse Stromen zoekt oorzaak in moeilijkheden rondom erpachtcanon voormalige directie van het hotel. „Wanneer dat niet had gespeeld hadden ze ook over de grond niet zo moeilijk ge daan," aldus Dogger. Volgens hem was er in eerste instantie sprake van een ver hoging van 9.000 naar 112.000 gulden jaarlijks. Later is dat teruggdraaid tot een stapsge wijze verhoging tot 80.000 gulden. „Maar volgens de statuten moet de erfpacht canon in overeenstemming zijn met de onderhoudskos ten," aldus Dogger. Dat is volgens hem niet het geval. Volgens stichtingsdirecteur D. Kooman betreft het hier echter een zakelijke overeen komst tussen de stichting en een vennootschap, die nog steeds dezelfde is. Kooman; „De handtekeningen zijn ge zet en daar moet ook de nieu we directie zich aan hou den." Of de Zeeuwse Stromen het bedrag te hoog vindt weet Kooman niet. „Er is niet over bedragen gesproken. Ze hebben alleen gezegd, dat ze zich niet gebonden achten aan de overeenkomst." De directeuren Leo van Vliet,(rechts) en Kees Dogger (midden), snel na deze opening in de clmch met de Stichting Renesse. RENESSE - Stichting Renesse heeft Hotel de Zeeuw se Stromen voor de rechter gedaagd. Het hotel heeft zonder toestemming van de stichting zich twee stro ken grond toegeëigend, het groen weggehaald en in gebruik genomen. Dat meldde C. Veerhoek, voorzitter van het stichtings bestuur, gisteravond tijdens een vergadering van het al gemeen bestuur. Direct na dat geconstateerd was dat er sprake was van grondan- nexatie, is de directie van de Zeeuwse Stromen door het dagelijks bestuur van de stichting gesommeerd de zaak te herstellen. „Maar we hebben het niet in der minne kunnen schikken en toen on ze advocaat opdracht gege ven de rechter in te schake len," aldus Veerhoek. Het gaat om een strook voor het hotel en een strook schuin achter het naastgele gen tennispark. De grond voor het hotel is gebruikt om de entree van het hotel aan trekkelijker te maken, met rots- en waterpartijen. Óp de andere lap grond staat een op de foto tijdens de opening deel van de survivalbaan, die de Zeeuwse Stromen heeft laten bouwen. Dat de directie niet van plan is de grond terug te geven blijkt ook uit feit, dat met deze sur vivalbaan al volop wordt ge adverteerd. In beide geval len is er volgens Veerhoek sprake van zowel landjepik als illegale kap. Mededirecteur Kees Dogger bestrijdt dit. Volgens hem waren zowel de Stichting Re nesse als de gemeente op de hoogtè met de plannen voor de entree en de survival- baan. „Ze zijn daar ook mee akkoord gegaan. Alleen staat er niets zwart op wit," 12 juli van dit jaar, liggen al (Foto: Marijke Folkertsma) aldus Dogger. Wat betreft de survivalbaan wijst hij bo vendien op de geringe grond- oppervlakte, waarom het gaat. „Het betreft drie palen van zes meter hoog met tou wen ertussen. Er is niets voor gekapt." Oorzaak Volgens de directeur ligt de oorzaak in het feit, dat hij en de andere directeur van de Zeeuwse Stromen, Leo van Vliet, het niet eens zijn met de nieuwe erfpachtcanon, die de Stichting Renesse ruim anderhalf jaar geleden is overeengekomen met de op Intentieverklaring Volgens Dogger is er echter officieel helemaal geen spra ke van een overeenkomst, maar slechts van een inten tieverklaring. Hij wijst er daarnaast op, dat volgens hem het voorstel nooit ter sprake is geweest in het alge meen bestuur. Dogger: „Bo vendien is er nooit een nota riële akte opgemaakt. Ja, op de dag dat we op de hoogte gesteld werden van het kort geding, kwam er ineens ook een notariële akte. Maar zo werkt dat natuurlijk niet." Dogger en Van Vliet openden op 12 juli van dit jaar het ver nieuwde Hotel de Zeeuwse Stromen. Zij namen het hotel over, nadat dit in de nacht van 29 op 30 juli het jaar daarvoor, was afgebrand. Binnen een jaar werd in op dracht van het tweetal een nieuw en gemoderniseerd ho tel gebouwd. De groepen 5 en 6 van de basisscholen De Kir- reweie en Onder de Wieken in Burgh-Haam stede luisterden donderdag - in het kader van de Kinderboekenweek - ingespannen naar kinderboekenschrijfster Anne Takens. Op aanwijzing van de leerlingen las zij korte stukjes voor uit verschillende van haar twin tig boeken. „De hele maand oktober hebben we al die boeken in de klas staan," vertelt leerkracht groep 6 van Kirreweie Gerard van de Wiel. Nu de kinderen de schrijfster hebben ontmoet en met haar hebben gepraat zijn de boeken - die veelal over dieren gaan die Ta kens zelf heeft - veel levendiger geworden. „Zoiets zou meer moeten gebeuren. Kinderen raken daardoor veel meer betrokken. Het zegt ze meer. Toen ze weer in de klas kwa men, pakten ze gelijk een boek uit de kast." De leerlingen gingen overigens niet helemaal onvoorbereid naar de bijeenkomst toe. Ver deeld in twee groepen, om niet al te massaal te werk te gaan, werd er eerst onderling over de schrijfster gepraat. „Ik vroeg hen.bij voor beeld hoe ze dachten dat een schrijfster er uit zag. Daar kwamen heel verschillende reac ties op. Toen zij daarna echt binnenkwam, was het even stil. Het bleek namelijk een ge wone mevrouw te zijn," aldus Van de Wiel. (Foto: Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - De Reddingsbrigade Zierikzee - Dui- veland voelt zich gepasseerd omdat ze niet waren uitgenodigd voor de bijeenkomst die op 16 juli plaatsvond over de inzet van een Medische Urgentie Helicopter. Gezien hun inzet op Schouwen-Duive land willen zij op de hoogte worden gehouden wan neer een dergelijke bijeenkomst wordt georgani seerd. De bijeenkomst ging over de inzetbaarheid van een trau mahelikopter in Midden- en Noord Zeeland per 1 augus tus. De helikopter kan op Schouwen-Duiveand worden ingezet bij ongevallen en an der spoedeisend patiënten- vervoer. De helikopter is ook inzetbaar op het strand en kan voor Schouwen-Duive land dus een uitkomst zijn bij de hulpverlening. Bij die voorlichtingsbijeen komst waren een groot aan tal leidinggevenden van poli tie, brandweer, ambulancediensten en GGD aanwezig. Ook meerdere red dingsbrigades uit Zeeland waren uitgenodigd, maar de Reddingsbrigade Zierikzee - Duiveland werd niet op de hoogte gebracht van de bij eenkomst in Middelburg. In een brief aan Gedeputeer de Staten vragen ze nu om uitleg, want de Reddingsbri- is van mening dat zij wel aanwezig hoorde te zijn op de bijeenkomst. „Al meer dan 25 jaar bewaken wij strandje Zuidbout bij Ou- werkerk op Schouwen-Dui veland. Door ons is reeds een groot aantal duikers aan de wal gebracht waarvan enke le zijn afgevoerd door een ambulance. Reeds vele ma len is aan ons gevraagd of er direct een helikopter inzet baar is indien er wat met een duiker zou gebeuren", schrijft D. Meeles - voorzitter van de Red „Gezien onze inzet op Schou wen-Duiveland zouden wij op de hoogte gebracht willen worden, wanneer een derge lijke bijeenkomst wordt ge organiseerd", aldus Meeles in diezelfde brief. De brigade is verontwaardigd omdat ze berichten over de bijeen komst in de krant moesten lezen. RUILBEURS MIDDELBURG - De Com- missie Ruildag 1997 houdt op zaterdag 11 oktober een beurs van postzegels, mun ten, modeltreinen, minia tuurauto's, ansichtkaarten en bankbiljetten. De beurs wordt gehouden in Ontmoetingscentrum Dau- wendaele, gelegen in het ge lijknamige winkelcentrum in Middelburg. De openingstijden zijn van 10.00 tot 16.00 uur en de toe gang is gratis. INBRAAKPREVENTIE NOORDGOUWE - De dorps raad Noordgouwe houdt don derdag 9 oktober een infor matieavond over inbraak preventie. Hierbij wordt samenge werkt met de afdeling Goes van de politie Oosterschelde- bekken. De avond, gehouden in het dorpshuis van Noord- gouwe, is bestemd voor in woners van de kernen Noordgouwe en Schudde- beurs. Aanvang; 20.00 uur. van: van besouw, vorwerk, louis de poortere, tretford, cotton club, bonaparte, etc. 't lange uus exclusieve woninginrichting havenpark 28 zierikzee 0111 413727 Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3