De Siwt was ziek I^QI SURPRISE KRANT 13 Het is al heel laat in de avond in Madrid waar Sinterklaas met zijn Pieten in een groot paleis woont. In de straten is het al rustig en samen met de straatlan taarns zorgen de sterren aan de helde re lucht voor licht in de duisternis. Het was al zo laat dat de Sint en zijn Pie ten ook allang in bed hadden moeten liggen, maar dat is niet zo! ledereen in het grote paleis is nog klaarwakker. Er moet wel wat aan de hand zijn want overal brandt nog volop licht. Normaal ligt iedereen om 10 uur op één oor in deze tijd van het jaar. Want aan het eind van de dag zijn ze allemaal bekaf van het werken aan cadeautjes en gedich ten. Maar het is al over tienen en de pieten zitten nog op de rand van hun bed en praten fluisterend tegen elkaar. De an ders zo vrolijke zwarte gezichten staan nu helemaal niet zo blij en er zijn er bij maar net hun tranen kunnen bedwin gen. Een jonge Piet zegt zachtjes: 'We moeten toch alles proberen om de Sint weer beter te maken. Zonder hem zijn we niets'. 'Ja, maar...', zegt een andere Piet, 'als vijf knappe dokters niet weten wat er met hem aan de hand is, wat kunnen wij dan nog doen? Niemand kan hem van zijn buikpijn genezen. Hij is zelfs zo ziek dat hij zelfs geen pepernoot meer bin nen kan houden. Vanmiddag heb ik hem nog een sinaasappel gebracht en daar heeft hij maar een half partje van opgegeten.' Een half partje maar!roepen de ande ren bedroefd. Want ze weten allemaal dat de sint dol is op sinaasappelen. Ja, het is wel heel erg met de bisschop. De Pieten breken allemaal hun hoofd om iets te bedenken om de goedheilig man weer beter te maken. Dat is erg moeilijk want er is al van alles gepro beerd. Ze hebben warme anijsmelk voor hun meester gemaakt. Ze hebben warme kruiken tegen hem aangelegd. Niets helpt. De vreselijke pijn in z'n buik blijft. Plotseling horen ze het belletje dat de Sint naast zijn bed heeft. Twee Pleten schieten op kousenvoeten naar hem toe. De Sint draait zijn hoofd om op het kus sen en fluistert: 'Dorst, oef, m'n buik.... Oh, wat een narigheid en nog wel vlak voor mijn verjaardag. Eén Piet gaat wat druivensap halen en de ander buigt zich over het bed en vraagt: 'Gaat het nog niet wat beter Sint?' 'Nee', kreunt dearme bisschop. 'Au! Ik maak me zorgen. Ik weet me geen raad!' Vermoeid doet hij zijn ogen dicht en trekt zijn deken over zijn baard. Als de beide Pieten terug komen op de slaapzaal zien ze daar een jonge Piet die met zijn armen staat te zwaaien, zo opgewonden is hij. Hij probeert iets te vertellen maar de anderen praatten al lemaal door elkaar heen. 'Stilte allemaal!' roept de grootste Piet boos. Verschrikt luisterenzeallemaal naar de jonge Piet die zegt dat zijn grootmoe der al heel vee) mensen heeft genezen. Ze woont in een klein dorpje aan de Costa del Sol en ze verzamelt allerlei kruiden die tussen de rotsen groeien. En daar kan ze zieken mee beter maken. De grootste Piet roept: 'Ze is ons laat ste redmiddel. Ga haar onmiddellijk halen!Enkele Pieten gaan zich meteen klaarmaken om de oma van Pietje met de helikopter op halen.' Na een tijd van ongeduldig wachten horen ze het vliegtuig landen op het dak van het bisschoppelijk paleis. Een paar knechten rennen naar boven en ze zien een oude vrouw met een om slagdoek en een grote mand aan haar arm uitstappen. Ze stapt kordaat op de Pieten af en vraagt: 'Waar is de kinder vriend? Breng me meteen naar hem toe want ik heb al mijn anti-buikpijn kruiden meegebracht. Even later staan wat Pieten voor de deur van de bisschoppelijke slaapka mer waarachter het kruidenvrouwtje is verdwenen. Ze horen haar met de Sint praten maar verstaan niet wat er ge zegd wordt. Het lijkt uren te duren, maar dan gaat toch eindelijk de deur open en komt de grootmoeder van Pietje weer tevoor schijn. Voor ze wat kunnen vragen legt ze een vinger over haar lippen en zegt ze zachtjes: 'De Sint slaapt nu. Ik heb hem dubbelgebubbelde zadeldak- bloementhee gegeven. We moeten nu een tijdje wachten tot die gaat werken. Als hij wakker wordt weten we meer. Ze gaat met de knechten van de Sint naar de grote salon waar ze vertelf over haar huisje aan het strand. Midden in haar verhaal houdt ze op en snuift even.' 'Mmmm roept ze', hebben jullie borstplaat gemaakt? Pietje, haal jij als de drommel eens een stukje voor je grootmoeder. Vier Pieten draven weg. Zo graag willen ze het vrouwtje een plezier doen. Als ze het in een mum van tijd op heeft straalt ze van tevredenheid. 'Nu de Sint,' nog zegt ze monter. 'Die zal ook niet lang meer op zich laten wachten.' Ze is nog niet uitgesproken of de deur van de grote salon zwaait open en wie komt daarbinnen: 'Sint Nicolaas!' He lemaal aangekleed mijter op en staf in de hand. Hij kijkt ondeugend bij het zien van al die verbaasde gezichten. 'Ik ben beter!' roept hij blij. 'Ik ben weer helemaal beter dankzij de kruidenthee. Het is een wondermiddel. Vrouw hoe kan ik je belonen? Ik kan weer cadeautjes bedenken en in het grote boek lezenZeg me, wat kan ik voor u doen'. 'Nou Sint, zei ze olijk, 'als ik eerlijk mag zijn ga ik graag weer zo gauw mogelijk terug naar mijn eigen huisje aan de zee. Maar een paar stukken van die over heerlijke borstplaat sla ik niet af Ki^M^plaat Plaats:.. Stuur deze kleurplaat voor maandag 1 december 1997 aan Het Extra Nieuwsblad, Postbus 14300 AA Zierikzee onder ver melding kleurplaat. De mooiste kleurplaat wordt beloond met een waardebon van 25,-. Leeftijd:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 41