Mode wordt weer uitbundiger Telefonische vragenlijn voor de 50-plussers SCHOUWEN-DUIVELAND Financiële steun opknappen woning Noorse Show bij Deurloo Intermeubel UW KRANTVAN 1 Open Dag en cursussen Programma Radio Schouwen-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Soepele stoffenwarme kleurenkleinere monturen Initiatief Protestants Christelijke Ouderen Bond Natuurgeneeskundige praktijk SPORTSPONSOR l dé krant van schouwen - duiveland! i WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD RENESSE - „De mode wordt weer uitbundiger. Met de groei van het vertrouwen in de economie, durft elk merk ook weer een eigen gezicht te tonen." Dat gaf ladyspeaker Clari Morks vrijdagavond in de Zeeuwse Stromen in Renesse als verklaring voor het rijk gevarieerde modediner. Dit werd verzorgd door spe ciaalzaak Patty Monard, Zus en Zo'n kinderkleding, Polo Pola casual herenkleding, Coen Honig Optiek en Wout Lokker coiffures. Dat uitbundiger modebeeld komt onder meer tot uiting in warme kleurencombina ties, zwierige belijning en soepele stoÊfen. Ook de kin dermode bekent kleur. Zus en Zo'n kinderboetiek in de Nieuwe Bogerdstraat in Zie- rikzee biedt dit seizoen veel felle ruitmotiefjes, lekker warme gewatteerde jacks, gezellige joggingpakjes met Bretonse streep, koddige puntmutsen, romantische jurkjes voor kleine dametjes van het merk Iniminimani- mo en stoere outfits voor ech te robbedoezen. Al die leuke kinderkleding van Zus en Zo'n werd ge showd door Nathalie, Amy, Carlijn en Patrick. Laatstge noemde gaf ondanks zijn prille leeftijd van twee jaar blijk van zijn groot talent als dressman. Patrick toonde zich in zijn mooie kleren vol komen op zijn gemak op het plankier. Zus en Zo'n biedt een kinder kledingcollectie in de maten 56 tot en met 176. Gedurfd Bruin en camel zijn toonaan gevende kleuren deze win ter. Patty Monard toonde ze in talrijke variaties en in ge durfde combinaties, bijvoor beeld bruin met licht blauw. Daarnaast blijken ook grijs en antraciet er helemaal bij te horen deze winter. Boven dien wie het wat uitbundiger wil, zal zich ongetwijfeld kunnen vinden in de mooie zwart/rood combinaties, die werden .geshowd. Verder weet ook de kleur oranje zich nog steeds te handhaven. Kees, Mark, Paul en Hans showden op vaardige wijze een groot deel van de collec tie van speciaalzaak Polo Po- la casual herenkleding, ge vestigd in de Visstraat in Zierikzee. Een classic jeans mag niet ontbreken in de collectie voor de man deze winter. Donkerblauw blijkt actueel, maar ook ruitmotie- ven doen het bijzonder goed. Sportieve jacks zijn daar uit stekend mee te combineren, maar een comfortabele lange winterjas, geschikt voor vele weertypes, geeft de man van nu een extra chic element Uit de sportieve collectie toonden de dressmen ook ribpantalons in diverse kleu ren in combinatie met ro buuste kabeltruien. Verder voorziet de collectie in een keuze in de countrystijl. Polo Pola voorziet ook in schoenmode voor mannen, uiteraard perfect passend bij de sportieve kledingcollec tie. Celeste, Mary, Jacqueline, Fransca, Xandra en Biet toonden de rijk gevarieerde collectie van Patty Monard, uiteenlopend van sportief tot feestelijke uitgaanskleding. De rokken mogen naar eigen voorkeur lang of kort wor den gedragen. Pantalons van strechstof in sobere belijning bieden een prima basis voor luxere truien en pullovers. Voor de liefhebsters van klassieke motieven zijn er de pullovers met het bekende wybertjes motief Veel aandacht kregen de en sembles uitgevoerd in de stof suedine, met als belangrijk ste kenmerken de soepelheid en de eenvoudige wijze van onderhouden. Met behaag lijk warme vesten, veelal met grote motieven kan men Een zwierige cape in stemmig grijs en een chic broekpak in soepele stof met krijtstreep zijn blikvangers in de collectie van Patty Monard. (Foto: Marijke Folkertsma) zich goed voorbereiden op een koude winter. Tot de collectie van Patty Monard behoren ook zeer be taalbare bijoux, die uitste kend in combinatie met de luxere kleding kunnen wor den gedragen. Monturen Ware toppers in de presenta tie waren eenmalige ontwer pen als een roomkleurig en semble met kort rokje in combinatie met lange tu niek, een creatie zowel in blauw als paars met panta lon en soepele lange jas daar over heen. Verder dwong een luxe grijze cape de bewonde ring af, evenals een bijzon- der chic broekpak met panta lon met wijde pijpen in krijt streep. Vrijwel alle modellen show den daarbij ook de mooie monturen van Coen Honig Optiek, gevestigd aan de Ap pelmarkt in Zierikzee. De brillencollectie van deze spe ciaalzaak biedt een brede keus in monturen van het ei gen Honig huismerk tot mo dellen van bekende merken als Paolo Picasso, Casa, De sign en Kenzo. Kapsels Specifieke aandacht kregen de zonnebrillen en de rijk versierde monturen met een flitsende presentatie door de mannequins gehuld in zwar te capes van voilestof Achter de schermen werd keihard gewerkt met name door kapper Wout Lokker uit Noordwelle met zijn me dewerksters. Mannequins, dressmen en zelfs de lady speaker verschenen steeds weer met andere verrassende kapsels ten tonele. Samenwerking tussen Lok ker en Honig resulteerde in een grappige presentatie van een torenhoog opgewerkt kapsel versierd met veel monturen. Tussen de showblokken door serveerde de keukenbrigade van De Zeeuwse Stromen een smakelijk driegangendiner, bestaande uit tonijnsalade, varkenshaas met champig nonsaus en twee' soorten ijs met verse vruchten. Nog ter gelegenheid van de herope ning van dit hotel-restaurant bood bedrijfsleider Pots alle gasten tot slot van het diner een glas Kir-Royal aan. Zanger Wally Pleyt deed zijn uiterste best wat entertain ment te brengen tijdens het serveren van de gerechten. Hij deed dat met het zingen van covers van onder meer Oscar Harris en Elvis Pres ley. ,,Only fools rush in," was één van die nummers; een titel die aardig de lading van zijn optreden dekte. ORGELCONCERT KAPELLE - De Zeeuwse or ganist Bram Beekman geeft zaterdag 4 oktober een con cert in de Nederlandse Her vormde Kerk in Kapelle. Op het programma staan werken van Bach, Handel, Brahms en Wklor. Beekman componeerde ook zelf een aantal werken voor orgel, koor en concert. Het concert begint om 20.00 uur. KATHAK DANS MIDDELBURG - In de Klo veniersdoelen in Achter de Houttuinen in Middelburg wordt zaterdag 4 oktober een voorstelling gegeven van kathak dans en muziek uit India. Er zijn pirouettes en virtuoos ritmisch voetenwerk te zien van kathakdanseres Sonali Sharma. Verder bestaat het gezelschap uit: Ustad Munir Khan (sarangi), Ustad Zamir Ahmed Khan (sitar en tabla), Irshad Hussain Khan (tabla). Kathak ontstond in een ver verleden in de hindoetem pels van de Gangesvlakte. Vertellers van religieuze en mythologische verhalen on derstreepten hun eeuwenou de recitaties met gebaren en bewegingen. Hieruit heeft zich langzaam maar zeker de dans ontwikkeld. Het concert begint om 20.30 uur. KLANTEN BURGH-HAAMSTEDE - De Kamer van Koophandel geeft maandag 6 oktober in Sport- en recreatiecentrum Westerschouwen in Burgh- Haamstede de cursus 'klant vriendelijkheid in de detail handel'. Doelstelling van deze één avond durende cursus is het verbeteren van de klantge richtheid, het bewustworden van de (on)mogelijkheden en het vergroten van de vaar digheden in de communicatie met klanten. Tevens gaat de opleiding in op het verbete ren van de binding met be staande klanten en het ver groten van de kans om nieuwe klanten te krijgen. Dezelfde cursus wordt dins dag 7 oktober in hotel Arne- ville in Middelburg gehou den. Beide avonden beginnen om 19.15 uur. Voor nadere inlichtingen: te lefoon 0118-673532. Informatie-avond in Brouwse Tonnenmagazijn BROUWERSHAVEN - Mensen met een eigen huis die in Zonnemaire of Brouwershaven wonen kun nen woensdag 15 oktober terecht in het Tonnenma gazijn in Brouwershaven. Daar houdt de gemeente Schouwen-Duiveland samen met de Bouwwinkel Zeeland een informatie-avond waar bij alles wordt verteld over de financiële bijdragen die de gemeente beschikbaar stelt voor het opknappen van hun woning. Het project particuliere wo ningverbetering Brouwers- haven/Zonnemaire gaat de tweede ronde in. Het afgelo pen jaar werd met financiële steun van de gemeente een aantal woningen gereno veerd en ook het komende jaar is dat mogelijk voor wo ningeigenaren in de twee kernen. Projectmatige woningverbe tering voor eigen woningen is in Nederland een tamelijk nieuw verschijnsel. Stimuleren De gemeente en de Bouw winkel Zeeland stimuleren woningeigenaren via nauw keurig omschreven subsidies tot investeringen in de eigen woning. De subsidies zijn be doeld voor huizen in dorpen die extra aandacht krijgen, zodat zé ook in de toekomst leefbaar blijven. Tijdens de bijeenkomst in het Tonnenmagazijn wordt de subsidie-regeling toege licht en vragen van de huisei genaren beantwoord. Aan vang 19.30 uur VERKOPING OOSTERLAND - De Zen- dingskrans Bidt en Werkt en de Rhodè van de Gerefor meerde Gemeente in Ooster- land houdt dinsdag 7 oktober een verkoping van cadeauar tikelen, kaarten, handwer ken, gebak, slaatjes, bloe men, boeken en tweedehands spuletjes in dorpshuis Oos terhof van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. De opbrengst van de verkoping is voor de Zending. BIJSTAND ZIERIKZEE - Het aantal aanvragen voor bijzondere bijstand is in de eerste helft van dit jaar flink gestegen. In vergelijking met vorig j-aar werd 60 maal vaker een beroep gedaan op deze vorm van bijstand. Van januari tot en met juli kreeg de gemeen te Schouwen-Duiveland 177 aanvragen binnen, tegen 118 over dezelfde periode van vo rig jaar. Volgens de gemeen te is stijging vooral te ver klaren door de grote publiciteit rond de nieuwe Algemene Bijstandswet en een gemeentelijke campag- ZIERIKZEE - Huisvesting, pensioen, zorg, ver voer, cursussen en persoonlijke problemen. Sinds kort kunnen 50-plussers aan de Protes tants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) telefo nisch vragen stellen over een breed scala aan on derwerpen. Ook niet-leden kunnen van deze faciliteit gebruik maken. Het telefoonnummer is 038-422 10 55. De officiële opening van de informatielijn vond plaats toen oud-politicus en erelid van de PCOB, mevrouw J. van Leeuwen, vdnuit Zoe- termeer belde met de vraag: ,,Ik las in de krant een be richt over koopkrachtver lies voor ouderen, weet u daar meer van?" De voorzit ter van de PCOB de heer G.J. Hazenkamp, reageerde hierop. Compensatie „Het kabinet is bezig het koopkrachtverlies voor ou deren met een aanvullend pensioen te compenseren. De PCOB en de andere oude renbonden hebben voor deze compensatie gepleit. Het ka binet bleek in een gesprek met de ouderenbonden hier voor ontvankelijk te zijn. Maar tot nu toe lijkt het er op dat slechts ouderen met alleen AOW of een klein pensioen koopkrachtvoor uitgang zullen hebben." De 50 Vragenlijn is bereik baar van maandag tot en met vrijdag van 09.30 tot 12.30 uur. Wanneer mensen op een later tijdstip bellen, kunnen zij hun vraag inspre ken op het antwoordappa raat. Zij worden dan zo snel mogelijk teruggebeld. Zo wel deskundige medewer kers van de vragenlijn als beleidsmedewerkers van de PCOB worden bij de beant woording ingezet. Informatiemateriaal Behalve telefonische infor matie heeft de PCOB op vele 50 -terreinen informatie materiaal beschikbaar. Bel lers kunnen deze informatie tijdens het gesprek bestel len. De medewerkers van de 50 Vragenlijn kunnen in voorkomende gevallen de beller op efficiënte manier doorverwijzen. In december wordt nagegaan of de vra genlijn in voldoende mate in de behoefte voorziet. Van zaterdag 4 t/m zaterdag 11 oktober ZIERIKZEE - Skandinavische zitmeubelen staan centraal tijdens de 'Noorse Show', die van zaterdag 4 tot en met zaterdag 11 oktober wordt gehouden bij Deurloo Intermeubel in Zierikzee. Nederland importeert meu belen uit de hele wereld. Een groot deel komt uit Enge land, Italië, België en Duits land, maar stevig in opkomst zijn de Skandinavische meu belen. Met name het Skandi navische zitmeubel is in trek bij de Nederlandse consu ment. Dit zitmeubel dankt haar populariteit aan een uitgesproken comfort, func tionaliteit en kwaliteit. Doordat rug en zitting van de meeste Skandinavische zit meubelen versteld kunnen worden kan het lichaam ie dere gewenste positie aanne men. Behalve voor actief zit ten kan het zitmeubel worden gebruikt om te re laxen door de rug wat naar achteren te verstellen. In de zogenaamde ruststand kan zelfs een dutje worden ge daan. Door het gebruik van hoogwaardige materialen als massief hout (veelal "beu ken), koudschuim of veren binnenwerk, sterke bekle- dingstoffen en soepel leer gaat een Skandinavisch zit meubel lang mee. Een Skan dinavische fauteuil koop je 'voor het leven'. Ook het ty pische Skandinavische de sign draagt bij aan het feit dat steeds meer Nederlan ders kiezen voor een zitmeu bel uit Zweden, Denemarken of Noorwegen. Door de tijd loze uitstraling past een Skandinavisch zitmeubel in iedere woonsfeer. De meube len wordt geproduceerd in familiebedrijven, die inspe len op specifieke wensen van de klanten in verschillende landen. In Nederland betref fen die vooral de houtkleu- ren. De zogenaamde eiken E- 50-kleur wordt speciaal voor Nederland gemaakt. Tijdens de 'Noorse show' staat bij Deurloo Intermeubel alles in het teken van het-Skandina vische zitmeubel. Belang stellenden kunnen daar te recht met vragen en kunnen de zitmeubelen bekijken en uitproberen. Het bedrijf zit aan het Haringvlietplein 4. ZIERIKZEE - In de natuurgeneeskundige praktijk van Inge van Meerten aan de Poststraat in Zierikzee wordt zaterdag 18 oktober een open dag gehouden. Belangstellenden kunnen dan informatie inwinnen over diverse cursussen en be handelingen. De cursus na tuurgeneeskunde start woensdag 8 oktober van 19.15 tot 20.45 uur. In acht lessen worden de grondbe ginselen van de natuurge neeskunde uitgelegd, onder andere kruidenkunde, home opathie, voedingsleer en massage. Aanmelding via te lefoon 412067. In samenwer king met de Zeeuwse Volks universiteit wordt vanaf donderdag 9 oktober de ba siscursus voetreflex gege ven. De deelnemers leren in zes lessen van 19.15 tot 2b.45 uur de grondbeginselen van voetreflextherapie. Voor aanmelding: telefoon 0118- 634800. De vervolgcursus voetreflex begint donderdag 20 november, van 19.15 tot 20.45 uur. Deze cursus is aan gevuld met diagnose- en be handelingsmethodes. Opga ve via telefoon 412067. De cursussen worden gegeven bij voldoende deelname. GROENLINKS ZIERIKZEE - GroenLinks houdt spreekuren op de don derdagen 2 oktober, 6 no vember en 4 december in ka mer 22 in het gemeentehuis in Zierikzee. Het spreekuur duurt van 17.30 tot 19.00 uur en er kunnen ook telefonisch vragen worden gesteld. Het telefoonnummer is: 452508. 107.1 FM/88.5 KABEL Maandag 11.00/11.30 Bedrijvig Schouwen-Duiveland (interview met een ondernemer van ons eiland) 11.45/12.00 De Beurs-berichten (Rabobank) 16.00/17.00 Mozaïek (Seniorenprogramma) 17.00/18.00 Kruispunt (kerkelijk informatieprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 De Silo show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 After Hour (metal muziek). Woensdag 09.00/11.00 Ochtendmix. 11.00/12.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/20.00 Baggerak (jongeren praatprogramma). 20.00/22.00 On the Rocks (jongerenprogramma). Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Moz'aïk (herh.). 15.00/17.00 Met vlag en wimpel (Hollandse hits). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Groove is in the Haert (jongerenprogramma). Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Carrousel. 15.00/16.00 Jukebox. 16.00/17.00 Nashville. 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Hitradio Sensatie (jongerenprogramma). 22.00/23.00 Midnight Expresse (blues/rock/jazz). Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (inform, ochtendshow). 12.00/14.00 Mariska's Middag Magazine. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 19.00/20.00 Carrats. 20.00/21.00 Chain Reaction. 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). Zondag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 10.00/11.00 Kerkdienst (rechtstreekse uitzending). 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/17.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 17.00/18.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 20.00/21.00 Music from Paradise (romantische muziek). 21.00/22.00 On a classical note (klassiek). Het C-l elftal van Mevo werd door sponsor Timmerman Na tuursteen uit Nieuwerkerk voorzien van nieuwe sporttassen. Op de foto staand van links naar rechts: coach Marco van Zwol, Daniël Timmerman, sponsor Chris Timmerman, Mark van Hekke, Jan Kees de Leeuw, Ruben Jobse, technisch di recteur Victor van Oosterom en sponsor Martin Timmerman met dochter Evi. Gehurkt van links naar rechts: Peter Bolle, Mischa Hrkac, Nils Krijger, Thijs Markusse, Jeroen Pen, Maarten Bil, Bram van Zwol, Gerard Renes enAme Timmerman. A dvcrtentie Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving af 19,00 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving a 51,00 KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving f 102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisl! Dhr./mevr. Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden; ..Plaats: Geb.datum:. 2SZ Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. £Q Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3