«ssfiwsi Geometrische hanglampen WoontrendswtfMw.s Pino hanglampen Prima geluidsisolatie Patronen uit de tijd van de Zonnekoning Karpet WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 Met naaldhakken lopen, meubels verschuiven, speel goed op de vloer gooien; ge luidsoverlast van de buren of van huisgenoten kan nog al eens irritatie opwekken. Met veel dagelijks voorko mende handelingen moet je op een vloer van laminaat of parket uitkijken om de bu ren niet te veel overlast te bezorgen. Redupax is een ge- luidsreducerende ondervloer met betere geluiddempende eigenschappen dan alle an dere ondervloersystemen. Het materiaal is geschikt voor onder harde vloerbe dekking zoals laminaat en parket. De ondervloer vol doet aan de normen en aan bevelingen van het bouwbe sluit volgens NEN 5079. Door TNO is uitgewezen dat dit betekent de Redupax on dervloer de contactgekiidsi- solatie met tien decibel ver betert. Het materiaal is volledig geschikt voor herge bruik en bovendien isoleert het warmte en kou. Met de bijgeleverde handleiding er bij is de ondervloer eenvou dig te snijden en te leggen door de doe-het-zelver. HET EXTRA NIEUWSBLAD Een Picasso op de vloer Tien decibel geluiddemping door toe passing van dit milieuvriendelijke materiaal. (Foto Uni-floor) Parket is gemakkelijk te on derhouden, het voelt zich thuis in elk interieur en is bovendien duurzaam en slijtvast. Parketvloeren vor men een harmonieus geheel met iedere inrichting door dat de keuze in houtsoorten, kleuren en legwijzes onge kend groot is. Het materiaal is stijlvol maar ook warm, oersterk en puur natuur. De grote Franse koningen uit de zeventiende en achttiende eeuw hadden daar wel oog voor. Hun werklieden leg den prachtige parketvloe ren. De Zonnekoning, Lode- wijk XIV, en zijn opvolgers bepaalden de ontwikkeling van de interieurs van de rij ken in Europa. Er ontston den de mooiste patronen. Eu ropa Parket heeft die motieven opnieuw tevoor schijn gehaald en betaalbaar gemaakt. Het parket doet in kwaliteit niet onder voor wat eeuwen geleden voor adel en bourgeoisie gewoon was. De patroonvloeren wor den vervaardigd uit zorgvul dig geselecteerd exquisit Frans eikenhout. Dit hout is aan de bovenkant spint- en scheurvrij. Gezonde noesten tot twee millimeter zijn toe gestaan, evenals zwarte noesten kleiner dan een mil limeter als ze niet in groepen voorkomen. Grote kleur- en structuurverschillen mogen niet voorkomen. Deze sorte ring komt overeen met die in de Franse paleizen van Ver sailles en Fontainblau. Uit de beste wouden afkomstig en gedroogd in geacclimati seerde droogkamers, wordt het parket na fabricage in eveneens geacclimatiseerde magazijnen bewaard. Na het leggen moeten de vloeren worden geschuurd en gelakt of geïmpregneerd. Dan gaan ze generaties lang mee. De patroonvloeren geven uw in terieur stijl en uw kamer lijkt ruimer. Met Passé Partout kunnen alle karpet ideeën worden verwezenlijkt. Binnen dit concept is er keuze uit vijf verschillende tapijten met diverse materialen, pool- hoogten en structuren. Deze vijf soorten zijn uit te voeren in 127 kleuren waaronder al le geel/oranje tinten, de na turel terra kleuren en de ver schillende blauw/groen nuances. (Foto: Desso). Pablo Picasso's meest be roemde werken vormen de basis voor het ontwerp van de zuiver scheerwollen kar- pettenserie Picasso. De karpetten zijn kunst voor op de vloer. De collectie is het resultaat van de combinatie van ge avanceerde tapijttechnologie en ambachtelijke weefkunst. De karpettenreeks Le Visage de la Paix biedt dankzij de ruime kleurkeuze ideale com binatiemogelijkheden voor het interieur. Het design berust op een be faamde tekening van Picasso ter gelegenheid van de vx-ed- esconferëntie Le Congrès des peuples pour la Paix te We- Door de afmetingen van het origineel was het mogelijk om juist dit karpet te voor zien van mooie borders in di verse kleurstellingen. Kunstwerk De tinten zijn zo gekozen dat zij niet alleen harmoniëren met de kleuren van het oor spronkelijke kunstwerk, maar tegelijk perfect aanslui ten bij de verschillende kleur- sferen in het hedendaagse in terieur. Picasso's vredesthematiek uit 1952 is vandaag de dag natuur lijk nog altijd actueel. Het subtiele design in combi natie met die actualiteit zorgt, mede gezien de beperkte opla ge, dat de exclusiviteit van de karpetten gewaarborgd is. Le Visage de la Paix van Picasso in karpetvorm. (Foto Desso). -1 ,r' talk'S - Vopr een mooie parketvl Een parketvloer onderhouden is niet moeilijk, doch van groot belang voor een mooie vloer. Parket dat iedere week wordt gedweild, blijft beslist niet lang in nieuwstaat en moet goed worden onderhouden, evenals vloeren die niet regelmatig machinaal worden geschuurd. Er zijn vier manieren om de egale glans van een parketvloer te bewaren: dooreen wasbehandeling, herhaaldelijk opnieuw lakken, met kunst hars en hardwas inwrijven en met DD lak behandelen. De wasbehandeling wordt tegenwoordig vrijwel niet meer toegepast. Met was wordt wel een mooie vloer verkregen, maar deze vloer ver eist veel onderhoud en is bovendien zeer kwetsbaar. Herhaaldelijk opnieuw lakken geeft een goed resultaat als de vloer eenmaal met grondlak of verdunde lak wordt behandeld en tweemaal met aflak. Deze aflak dient met een kwast of met een roller te worden aange bracht Ongeveer eens per anderhalf jaar moet er een nieuwe lak laag op. In keukens en vestibules is het aan te raden dit twee tot drie lceer zo vaak te doen omdat de vloer daar vaak nat wordt. Geïmpregneerde vloer Onderhoudsmiddelen op basis van kunsthars en hardwas dienen zijn bij uitstek geschikt voor ruimtes waarvan 'normaal verkeer' sprake is. Indien een geïmpregneerde vloer hiermee wordt behandeld, blijft de vloer zo'n tien jaar mooi. Het middel op basis van DD lak is een doeltreffend onderhoudsmiddel. Nadeel van DD lak is dat vloeren die er regelmatig mee worden behandeld, er op den duur niet mooier op worden. Indien er op een vloer plaatsen zijn die regelmatig nat wor den, moet dit middel vaker worden gebruikt. De lampen 'Moon' vallen op door hun eenvou dige geometrische vormen. Het heldere ont werp is kenmerkend voor de fabrikant die licht tot het wezenlijke reduceert. De mondge- blazen Murano-glazen worden in Italië ge maakt. 'Moon' is in acht kleuren leverbaar: licht- en donkerblauw, licht- en donkergroen, rood, oranje, cognac en geel, opaal mat wit en blauw transparant. De lamp is geschikt voor een halogeen lampje van 12 V (5-50W) en heeft een doorsnede van 80, 90 of 100 mm. Pino is het jongste ontwerp in de serie insteek- bare hanglampen van ontwerper Peter Steng. Dc kapjes worden gemaakt in een vermaarde Italiaanse glasblazerij in gesatineerd wit, ge satineerd blauw en transparant blauw. De me talen delen zijn van gesatineerd nikkel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 21