Goed bed, verschil van dag en nacht Hoogslaper schept ruimte in kinderkamer Royale brievenbus Woontrends wewt» Voetenbankje voor wie met de benen niet uit de voeten kan Een droom van een slaapkamer Nieuwe combinatie van leuk en praktisch WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 Hf7 EXTRA NIEUWSBLATJ Om 's ochtends uitgerust weer op te kunnen staan, is het van belang dat we een goede nachtrust hebben gehad. Hoewel we graag een mooi bed hebben met allerlei leu ke en functionele extra's, is ons ligcomfort natuurlijk niet afhankelijk van de vormgeving van de ombouw; wél van de juiste combinatie van bedbodem en matras. Dé ideale combinatie bestaat niet. Die is voor iedereen anders en hangt onder andere af van iemands gewicht, lichaamsvorm, spierspanning en slaapgewoontes. Goed bekeken zijn bedbodems - letterlijk - de basis voor een gezonde nachtrust. De fabrikanten bieden een ruim assortiment. Spiraal- en lattenbodems worden het meest verkocht. Vrijwel alle luxere bedbodems hebben tegenwoordig een individueel op lichaamsgewicht in te stellen (ver sterkte) middenzone voor extra bekkenondersteuning. Daar moet immers het meeste gewicht gedragen wor den. Ook kennen de meeste bedbodems een extra soepele of ietwat verlaagde schouderzone, waardoor de schouder dieper in de matras en de bodem kan drukken. Verstelbaar Om aan alle ligwensen tegemoet te komen, zijn de mees te bedbodems tegenwoordig op meer punten verstel baar. Aan het voeteneinde van de bodem zit dan door gaans een beugel om te voorkomen dat de matras wegglijdt. Tip: een enkele fabrikant levert leeslampjes die aan de verstelbare bedbodem vastzitten en met het hoofdeinde meebewegen. Wat het aanbod matrassen betreft, onderscheiden we qua 'inhoud' matrassen van schuimrubber, natuurlatex en polyether, binnen- en pocketveringen. Onder de noe mer schuimrubber worden matrassen verkocht waarin zowel natuurlatex als synthetische latex zit. Meestal is de verhouding 40/60. Belangrijk is dat de matras het lichaam comfortabel in bedt en overal gelijkmatig steun geeft. De meeste ma trassen zijn tegenwoordig aan beide kanten beslaap- baar en hebben een winterzijde (meestal afgewerkt met wol) en een zomerzijde (bijvoorbeeld van katoen). Een belangrijk punt bij de aanschaf van matrassen is de keuze voor één groot matras of twee afzonderlijke matrassen. Een ombouw met twee bedbodems en twee aparte (koppelbare) matrassen biedt opti maal individueel slaapcomfort; ideaal voor partners die erg veel in gewicht verschillen of gewoon heel andere ligwensen hebben. Slapen op water Twee aparte matrassen zijn natuurlijk wél altijd als één geheel op te maken. Maar: uitschuifbare ledikanten die 'solo' opgemaakt worden Design boxspringcombinatie 'Esprit' van Pullman. De achterwand is afgewerkt met fraaie kersenhou tenzijpanelen en is in tal van bekledingsstoffen en kleuren leverbaar. 'Elan' slaapsysteem van AVEK met drie elektromotoren, voor onafhankelijke ver stelling van nek-, rug- en voetendeel. bieden weer meer schoonmaakgemak. Het is maar net wat u belang rijk vindt. Een intrigerend alternatief voor de reguliere slaapsyste- men, is het waterbed. Een watermatras geeft op alle punten gelijk matig steun en bovendien kan het water op elke gewenste temperatuur worden ingesteld: koel in de zomer en behaaglijk warm in de winter. Ook de boxspring wint aan populariteit. Niet in de laatste plaats vanwege de vele bekledingsmogelijkheden. Door de stof bijvoor beeld ook toe te passen in de achterwand, de bedsprei en de gordij nen, ontstaat heel eenvoudig een stijlvolle slaapkamer die tot in de tail 'past'. «tr Wie elke avond 'lekker wil slapen en morgen uitgerust weer op', zal heel wat keuzen moeten maken. Omdat een góed bed belangrijker is dan een mooi bed, zal vooral aandacht besteed moe ten worden aan de juiste combinatie van bedbo dem en matras. Maar - eerlijk is eerlijk - het oog wil ook wat. Daarom hebben de slaapkamer fabrikanten onze droom wensen vertaald in een uitgebreid assortiment meubels, uitgekiende bedtypen, praktische kastsystemen en sfeer volle bedmode om de slaapkamer in stijl in te richten en aan te kleden. Kies voor een (ontspan nend nachtleven en creëer een droom van een slaapkamer waarin kleur, sfeer en comfort uw persoonlijke smaak onderstrepen. Getipte trends zijn de eco-slaap- kamer waarin alles zo sober en strak mogelijk is gehouden en een hoof drol is weggelegd voor (licht) hout, de oosterse slaapkamer met veel zij de, rotan en glanzend ge borduurde stoffen in in tense kleuren en de trendy slaapkamer met veel multifunctionele meubeltjes op wieltjes in felle kleuren: oranje, geel, appeltjesgroen, on dersteund door Mexi caanse kleuren als ker senrood en pauwblauw. HOOG RENDEMENT KETEL Bij een normale cv-ketel worden de verbrandingsgas sen afgevoerd zonder dat er verder iets mee wordt ge daan. Hoog-Rendement (HR) ketels benutten de warmte van die gassen die normaal in de buitenlucht verdwij nen. De afgevoerde gassen die bij de HR ketel vrijkomen, heb ben een veel lagere tempera tuur dan die van de normale cv-ketel. Daardoor kunnen ze niet op eigen kracht het afvoerkanaal verlaten zodat iedere HR ketel met een ven tilator is uitgerust. Daarnaast heeft de lagere temperatuur ook tot gevolg dat de waterdamp in de ver brandingsgassen conden seert. HR ketels hebben daarom een condensafvoer. Kinderen vinden het leuk om 'hoog' te slapen. Ze voelen zich veilig op hun eigen eiland. Toch is 'hoog' slapen méér dan leuk alleen. Het heeft ook praktische voor delen, zeker als de kinderkamer niet zo heel groot is. Er blijft onder het bed een flink oppervlak vrij om te spelen. Als kinderen groter worden kan de ruimte onder het bed worden benut voor een bureau, voor laden en kast jes. Lundia maakt originele hoogslapers uit puur natuurlijk hout waarbij ex tra aandacht is gegeven aan het com fort van kinderen. De bedden hebben in de nieuwste uitvoering een verbe terde beschermrand, terwijl de tre den van de ladder zijn afgerond. Pret tiger voor kindervoetjes! De hoogslapers zijn in hoogte verstel baar. zodat de allerkleinsten 'laag' kunnen beginnen. Het is ook moge lijk om binnen de opbouw van de hoogslaper een tweede bed te monte ren. Het systeem is net zo flexibel als de grote wensen van kleine mensen. Veilig eigen eiland Spelen en slapen wordt een leuk avontuur met een hoogslaper. Het geeft binnenshuis het plezier van een echte boshut: een eigen kinderdomein ver boven de mensen. Bovenal is een hoogslaper een prakti sche en flexibele oplossing, want de beschikbare ruimte wordt maximaal benut. Op de vloer ontstaat een extra plek om te spelen, die - als kinderen ouder zijn - kan worden gebruikt voor een bureaucombinatie, voor meer opberg ruimte al dan niet met kastdeurtjes of laden, of als tweede bed voor een broertje of zusje. Voetenbank, poef, taboeret of hoe ker. Een tijdje is het echt absoluut taboe geweest zo'n ouderwets ding onder de tafel of bank te hebben staan en moest de salontafel het ont gelden. Lekker onderuitgezakt op de bank en de benen op tafel. Een mo derne inrichting laat echter ook de salontafel steeds meer weg, waar door er voor de luie zitter helemaal niets meer overblijft om de benen hoog te kunnen leggen: Klein zusje Het is vaak wel mooi, zo'n groot, leeg midden vlak tussen bank en fauteuil(s), maar het is niet altijd even praktisch. Dus langzaam maar zeker verovert het oude, vertrouwde meubelstuk(je) dan ook weer de lege middenruimte van de zi thoek. Iemand die een jaar of drie geleden op zoek was naar een goede steun voor de voeten, kwam vaak bedrogen uit. De winkelier had het omabankje al uit zijn zaak gebannen. Gelukkig zien wé bij de woninginrichter de voetenbank steeds vaker: in alle stijlen is het kleine zusje van de relaxfauteuil weer teruggekeerd. Hoe lager de zit, hoe hoger de voetenbank. Voor bij de keuken-, werk- of eetkamerstoel is het ge wone lage bankje - al dan niet met verstelbare pootjes - het meest geschikt. Dit model is maxi maal tien centimeter hoog en is in vele uitvoerin gen verkrijgbaar. Een heel zakelijk model is bij voorbeeld het antracietgrijze hardplastic bankje met anti-slipribbels. Een beetje minder s$*ai zijn de houten uitvoeringen, eventueel - heel nostal gisch - met een gestoffeerd voetkussen in het midden. Romantisch Romantisch zijn natuurlijk de rieten 'mandpoefs', soms uitgevoerd met een los deksel. Zo krijgt de poef behalve een mooi uiterlijk en een comfort ver hogende functie ook een heel prakti sche extra dimensie. Hij kan als op bergdoos worden gebruikt en als extra zitplaats. Passend in een romantisch interieur, maar heel klassiek Engels van vormgeving, is de hoeker. Een goede aanvulling op de meestal zeer comfortabele banken en traditio nele Engelse fauteuils. De kussens hiervan zijn zacht, maar niet te zacht en de vering is soepel, maar niet te soe pel. Kortom, bij stoelen die zo gericht zijn op comfort, hoort een com fortabele, bovenmaatse voeten bank. Gecapitonneerd kussen Soms bestrijkt het oppervlak van een hoeker wel zeventig bij zeventig centimeter, maar meestal zijn ze kleiner en of langwerpig. Wel is een 'echte' uitgerust met kleine (bakelie ten) wieltjes in een koperen beslag. Op de vier houten pootjes die in het koperen beslag gevat zijn, rust een gestoffeerde romp waarop in dezelf de stof een gecapitonneerd kussen ligt. Ook de hoeker heeft een dubbele functie, want de meeste kunnen bij veel bezoek worden ingezet als extra zitplaats. Er zijn véél oude bekende voetenbankjes, of ze nu nostalgisch, romantisch of klassiek zijn, in een nieuw jasje gestoken. Meestal zijn de designmo dellen ontworpen in combinatie met de relaxfau teuil waar ze bij horen. De vormen zijn verras send zo zijn er halve cirkels, bollen, bloemvormen en superdunne en strakke ontwer pen. En wat te denken van een rollend blok dat dankzij een perfect op elkaar afgestemde vorm als een lade onder de relaxfauteuil kan worden geschoven? Kortom, er zijn modellen genoeg waar een keuze uit kan worden gemaakt. Om het nog maar niet te hebben over de gebruikte mate rialen (foto's Leolux). De bijzondere en verrijdbare poef vervolmaakt het leven met Bellelaine Ontwerp: Axel Entho ven). In de modern vormgegeven Penne brievenbus blijft de post zoals die moet zijn: veilig en droog. De bus is groot genoeg voor A4-formaat post stukken, tijdschriften en kranten. Zo toegankelijk als de bus is voor de postbode en de postontvanger, zo gesloten is hij voor derden. Niemand kan zomaar bij de post, want Pen- j ne brievenbussen hebben een cilinderslot met twee gecodeerde sleutels en dubbele sluiting. Ook regen wordt volledig buitengesloten. De kunststof brievenbus is eenvoudig te bevestigen op de gevel, of op een standaard die apart leverbaar is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 19