Opvallende decors en nieuwe kleuren Boekenkast die altijd past HETgMNIEUWSBLAD NAJAARSBIJLAGE Boilers met intelligente energieknop WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 --J De nieuwe close-in boilers van Daalderop zijn uitgerust met een 'intelligente knop waarmee de basisstand van de watertemperatuur wordt ingesteld. De verschillende standen zijn: de vorststand (5°), hand- wastemperatuur(40°), af- wastemperatuur (55°) en de stand voor royaal gebruik (70°). De hand wastemperatuur is tevens de kindveilige tempe ratuur. Op een display is dankzij een tiptoetsbedie- ning in één oogopslag te zien welke temperatuur is inge steld. De boilers worden direct bij het tappunt in de keuken of badkamer geplaatst. Hier door is warm water direct beschikbaar. Doordat er geen leidingver- liezen zijn, treedt er een be sparing op. De boilers zijn nog beter geïsoleerd d^n voorheen. Ook dit bevordert het rende ment. Er is een 10- en een 15- liter uitvoering. De nieuwe woonsfeer is 'multi-functioneel' Een 'verstelbare' bank biedt allerlei mogelijk heden. fen en stoffen met een kamerhoog verlopend patroon, als variant op de ingesla gen weg naar grotere motieven. Het 'multi-functionele' interieur is vooral geliefd bij mensen die houden van heldere en simpele vormen, gebaseerd op het principe 'form follows function' De kubus is als oervorm in ere hersteld Tafels, wandkasten, stoelen en de veel al royale (hoek)banken worden gedragen door strakke, rechthoekige frames Ook in de karpetten - hét verbindende element in het 'multi-functionele' interi eur - worden heel veel blokmotieven verwerkt, variërend van een uitgespro ken dessin tot een rustige hoog-laag structuur. Qua materialen zien we voornamelijk kersenhout, noten, roestvrij staal, alumi nium en gezandstraald glas Getipt voor dit moment blank eiken, afgewerkt met een lichte beits of witte transparantlak Daarnaast zullen ook de donkerder houtsoorten - wengé, palissander en ebben - de komende jaren langzaam maar zeker hun plaats gaan opeisen in het 'basic' interieur. De creaties van van de Japanse ont werper Kenzo worden veelal om schreven met de woorden: fris, na tuurlijk en levendig. Dit geldt ook voor de serie 'Kenzo-jardin' badka mertegels: bloemen die door hun for maat en stralende kleuren afsteken op de contrasterende achtergrond De bijbehorende vloertegels zijn er in crème en turquoise-groen. Beide zijn 30 x 40 cm groot (Fabrikant: Villeroy Boch). Zouden er twee boekenkasten zijn met dezelfde in houd? Reken maar van niet. Kunstboeken, pockets, reisverhalen, strips, iedereen heeft zijn eigen smaak en voorkeur. Dus verschilt elke boekenverzameling van de andere. Zo hoeven er ook geen twee boeken kasten hetzelfde te zijn. Ze zijn er daarom in alle maten, soorten en uitvoerin gen, opgebouwd uit standaardelementen naar keuze. Dat betekent dat er altijd een boekenkast bestaat die in hoogte, breedte en diepte precies past op de plek die daarvoor bestemd is en die qua kleur en uitvoe ring in perfecte harmonie is met de rest van het inte rieur. Als de bibliotheek uitdijt, groeit de boekenkast moeiteloos mee. Aan de boeken kent men de lezer, wordt er wel eens gezegd. De ideale boekenkast heeft naar keuze brede of smalle schappen, diepe of ondiepe en er zit wel of geen ladesysteem onderin. De boeken kunnen achter een deurtje, of juist niet. Om alles helemaal nnar ei gen inzicht uit te voeren, zijn ook nog wieltjes moge lijk zodat een verrijdbare kast ontstaat. Dankzij de verschillende breedtes, dieptes en hoogtes, plus ver stelbare schappen kan iedereen exact zijn eigen bo< kenkast creëren waarin alle boeken perfect tot hun recht komen. Een kast kan onbeperkt meegroeien met het toene mende aantal boeken. Zelfs na jaren moet de kast kunnen worden aangepast aan een andere of nieuwe woonsituatie. Een hoogwaardig kwaliteitsproduct als een boekenkast blijft ook na vele keren uit elkaar halen en weer opbouwen stevig en solide. In het 'multi-functionele' interieur is ook veel te doen op het gebied van wandmeubels; van simpele stellingkasten en wandrekken tot uitgekien de kastwandsystemen en losse containerkastjes. Net als bij de zitmeu bels gaat het veelal om modulair opgebouwde systemen, waarmee haast onbeperkte combinaties gemaakt kunnen worden. Kastelementen zijn stapelbaar, verschuifbaar, opklapbaar of ophangbaar en kunnen qua kleur en compositie geheel naar eigen idee worden samengesteld. Precies op maat, volledig naar wens. Spikkeltjes en ribbeltjes 'De zitmeubels zijn veelal bekleed met praktisch leer of grof geweven, stoere meubelstoffen. De trend wordt gezet door reliëfpatronen: faux- unis (valse uni's) met een klein spikkeltje, ribbeltje of wafeltje in afge wogen ton-sur-ton tinten die op afstand één kleur lijken. Het palet van deze nieuwe meubelstoffen is redelijk neutraal en loopt van wolwit, va nille en ecru, via het scala aan bruintinten naar lever en antraciet. Accenten worden gevondén in krachtig kobaltblauw en oranjerood. De gordijnstoffen zijn vaak uitgevoerd in primair getinte uni's of bedrukt met grafische prints. Twee opvallende nieuwkomers: fluwelen drukstof- Het flexibele woonsysteem van Lundia omvat mooie kasten van natuurlijk hout waarmee de inde ling van de kamer een eigen en ge zellig accent krijgt. Het is lever baar in eigentijdse kleuren zoals marma-wit, terra-bruin en zijde- zwart. Bovendien zijn er de natu- relkleurige elementen, gelakt of ongelakt. Handig en praktisch, doordacht en uitgebalanceerd; dat zijn de sleutel woorden voor de actuele woonsfeer 'multi-functioneel'. De meubels zijn van alle gemakken voorzien. Ergonomie en flexibiliteit, zitcomfort en design gaan hand in hand. Dankzij de ingetogen kleuren en materialen ademt het inferieur een beetje de stijl van de zestiger of zo men wil begin tachtiger jaren: strak, formeel en architectonisch. 'Multi-functioneel' is een no nonsens, 'back to basic' stijl waarin harmonieuze eenvoud voorop staat. Bij de meubels is flexibiliteit troef. Fauteuils zijn voorzien van verende rugdelen en uitklapbare voetenbankjes, kasten herbergen allerlei nutti ge accessoires, (eet)tafels zijnuitschuifbaar en/of uitklapbaar. Banken hebben verstelbare rugkussens, opklapbare hoofdsteunen of uittrekbare zittingen waardoor automatisch ruimte voor de benen ontstaat. Comfor tabele lendenkussens ontbreken in dit plaatje niet. Flexibel zijn zeker ook de modulaire aanbouwprogramma's waarmee voor elk interieur een passende zitmeubelcombinatie kan worden samen gesteld. Met de relaxfauteuil is ook de (bijpassende) poef weer terugge keerd in de woonkamer - als voetensteuntje of als extra zitplaats. Maar met een los dienblad erop kan zo'n multifunctioneel meubeltje ook pri ma dienst doen als bijzettafeltje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 17