Design in de badkamer Tucana geeft elke centimeter de ruimte Kentucky be knusse gezel Woontiendswewtts Stoom zonder stroom: een weldaad thuis Droomschip Pallas vaart iedere badkamer binnen - - -- Met Jan des Bouvrie in bad Samenwerking in kwaliteit en design Wassen in roestvrijstaal Houtgestookte kachel zet de woonkamerin WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD P« 8 In de badkamer komen we allang niet meer alleen voor de persoonlijke hygiëne. Het is ook een geschikte plek om tot rust te komen, te relaxen en ons mooi te maken. Omdat we meer tijd in de badkamer doorbrengen, dient deze een persoonlijke en gezellige sfeer uit te stralen. Ucosan is zich daarvan als toonaangevende fabrikant van kunst-stof sanitair zeer be wust. In de ontwerpen ontmoeten functiona liteit en design elkaar. Om deze traditie in ere te houden en om bad kamers een exclusief tintje te geven, is Uco san onlangs een samenwerkingsverband aan gegaan met ontwerper Jan des Bouvrie. Vier keer comfort Deze samenwerking heeft een viertal unieke baden opgeleverd: de Gemini, de Ceta, de Ce- tus en de Sanaga. Ook in deze baden gaan schoonheid, comfort en functionaliteit hand in hand. 'Van een bad moet je jaren kunnen genieten. De baden die ik ontworpen heb voor Ucosan hebben een aantal karakteristieke eigen schappen. De ontwerpen sluiten goed aan bij badka mertrends en het huidige tijdsbeeld. Het zijn baden waarvoor je bewust kiest omdat ze bij je passen', aldus Des Bouvrie. Alle vier de modellen zijn bijzonder fraai om te zien. De Gemini is een royaal bad met twee gelijkvormige rondingen in het rugge deelte. Het bad is dus bij uitstek geschikt voor mensen die gezellig met z'n tweeën wil len baden. De Ceta is een opvallend bad op elegante pootjes. De badkuip is verkrijgbaar in een witte en een moderne gele uitvoering. De pootjes zijn er in wit, zwart, aluminium en granito-grijs. De Cetus is de inbouwversie van de Ceta en is onderscheiden met diverse designprijzen voor sanitairproducten. De Sanaga tenslotte is een comfortabel bad met een lig- en een zitgedeelte. In de Sanaga is dus ruimte genoeg om languit te liggen, maar het bad is ook geschikt voor mensen die graag in bad lezen. Jan des Bouvrie is terecht trots op zijn nieu we ontwerpen en op ieder bad staat dan ook een handtekening van de meester. De Ucosan baden zijn te zien van 7 tot en met 12 oktober op de Woonbeurs in de RAI Am sterdam, waar een schitterende stand is inge richt. De baden komen hier volledig tot hun recht en het is dan ook zeker de moeite waard een kijkje te gaan nemen. Jan des Bouvrie in één van z'n nieuwe ont werpen (foto Ucosan). Stoom geeft lichaam en geest nieuwe energie, ontspant en reinigt de fiuid tot diep in de po riën. Een stoombad kan nu eenvoudig in een hoek van de douche-cabine worden geïnstalleerd. Voor elke badkamer is er een oplossing op maat: Water, warmte en lucht Met de onderste knop wordt het watermeng sel naar de bovenste twee jets, het onderste jetpaar of naar alle vier de jets tegelijk ge stuurd. Stoom zonder stroom De douche kan vandaag de dag tevens als stoomcabine fungeren, het bad produceert masserende bubbeltjes en naast het toilet staat een bidet. De nieuwe Spirl- Shower van Ucosan maakt zonder stroom- aansluiting van een douchecabine een echt stoombad, met behulp van water, warmte en lucht. Het paneel is uitgerust met vier verstelbare continu pulserende massagejets die huid en spieren activeren, een draaiknop voor de stoomtoevoer en een eengreepsmengkraan voor het mengen van koud en warm water. Het in granito-look uit gevoerde bedieningspa neel bestaat uit gebo gen kunststof, dat ook in wit of pergamon ver krijgbaar is. De Spirl-Shower maakt op basis van de venturi- techniek stoom. Met het nieuwe douche/stoompaneel Spirl-Shower wordt lichaamsverzorging een plezierige vrijetijdsbesteding. (Foto Ucosan) Daarbij is geen aanslui ting op het elektrici teitsnet nodig. Als extra kunnen aan het stoombad geurige extracten als eucalyptus, dennen en mint worden toegevoegd, een weldaad voor neus en luchtwegen. In twee tot drie minuten is de cabine met stoom gevuld. De bijpassende koepel zorgt ervoor dat de stoom in de cabine blijft. Een opklapbaar zitje maakt de Spirl-Shower compleet. Het douchepaneel is er ook zonder stoom-unit. Het droomschip Pallas past in elke badkamer. (Foto Ucosan) De nieuwe badkamercollec tie Magnum Neu komt voort uit een samenwerkingsver band tussen Ucosan en Ville- roy Boch. De kunststof Quaryl produc ten harmoniëren qua kleur prima met de badkamerpro ducten van keramiek, zoals het nieuwe design zeshoek- bad Magnum Neu en de vijf- hoekdouchebak DQ 951. Quaryl is een hoogwaardige kunststof die volledig gere cycled kan worden. Met an dere woorden: een nieuw bad kan gemaakt worden van een oud bad. Het product heeft een chique uitstraling en voelt aange naam aan. De badkamer is niet alleen een ruimte waar je de dag begint. Het is ook bij uitstek dé ruimte om eens lekker te re laxen. Comfort staat daarbij voorop. De roestvrijstalen wasauto maat 'Edition 150' van Sie mens valt op. Met een professionele uitstr aling past hij zowel thuis als in het interieur van een def tig hotel. Vanwege het 150-jarig be staan is deze wasmachine in roestvrijstaal uitgevoerd. Eenvoudige bediening en Nederlandstalige bediening spanelen kenmerken dit mo del. Er zijn twee knoppen. Een voor de bediening van de temperatuur en een andere voor de instelling van de wasprogramma's, tempera tuur en speciale program ma's. Op het digitale LCD-scherm- pje kan worden afgelezen welke speciale functies wordt gekozen: voorwassen, 'tijd besparen', extra water en 'intensief'. Anderhalve eeuw Siemens: nu roestvrij wassen. Het nieuwe Quaryl hoekbad Pallas heeft heel weinig plaats nodig dankzij de bescheiden buitenafmetingen van 135 x 135 cm. Het geraf fineerde ontwerp is sober, maar uiterst ver rassend. De zachtgebogen ruggensteun biedt het summum aan comfort, terwijl de armen rusten op de zijkanten. Een boek, badbenodigheden of armaturen: het past allemaal op de brede badrand en in de ruimte in de hoek. De Pallas kan met alle Aqua Air systemen van Ucosan uitgerust worden. De Pallas wordt in de herfst van 19.97 te water gelaten. Uitvoering: gangbare sanitairkleu- ren. Paneel in fraaie granito-look en in de gangbare sanitairkleuren. De Kentucky zet de woonkamer in veel opzichten in 'vuur en vlam'. Deze houtgestookte kachel brengt gezelligheid, warmte t en de-authentieke sfeer van vroeger in huis. Uiterst modern Uiterst modern is echter de verbrandingstechniek die Dru uit Amerika heeft geïmporteerd. Deze zorgt voor een schone en zuinige verbranding met een maximaal vermogen van 9 kW. Daardoor is de kachel geschikt voor ieder interieur. Voor het stoken is winddroog hout of briketten nodig. Kentucky is uitgerust met ruitbeluchting. Dit houdt de ruit schoon en zorgt voor een mooi zicht op het vuur. De Kentucky meet 66.5 x 48 x 32.5 cm en is verkrijgbaar in mat zwart en blauw emaille. Onder de naam Dakota is deze kachel ook leverbaar op gas. Het installeren van een comple te badkamer in een kleine ruim te is een probleem. Om de ruimte zo efficiënt moge lijk te gebruiken heeft Ucosan het ruimtebesparende concept Tucana ontwikkeld. Het bestaat uit een bad, een dou- chebak en een douchecabine en kan desgewenst aangevuld wor den met Apropos wastafels. Bij de vervaardiging van deze elementen wordt gebruik ge maakt van de kunststof Quaryl. Dit materiaal biedt talloze voor delen. Het is kras-, kleur- en vormvast, bestand tegen huis houdelijke chemicaliën, warm- te-isolerend, recyclebaar en ge makkelijk schoon te maken. Daarnaast zijn er veel verschil lende opstellingen mogelijk. Het bad en de douchebak kun nen in alle gangbare sanitair kleuren worden geleverd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 14