Slechte thuisbeurt SKNWK Duiveland toont te laat geloof in kunnen r Verlies Bruse Boys doet niet zo'n pijn 'We hadden nooit mogen verliezen' 's-Heer Arendskerke slaat op goede momenten in Nieiiwerkerk toe 2e klasse zaterdag Delta Sport speelt niet Arie Luyendijk na crash ongedeerd litEen helft werklust levert Oosterlandee ploeg geén punteihop 4e klasse zaterdag 'Slechte wedstrijd van beide kanten' 2e klasse zaterdag Brouwershaven stelt teleur in Breda 4e klasse zaterdag Marco Jonker uitblinker Zierikzee medekoploper na winst tegen Clinge 4e klasse zondag MAANDAG 29 SEPTEMBER 1997 NR 26256 NIEUWERKERK - SKNWK kan na vier wedstrij den in de tweede klasse E niet imponeren. Ook niet met een in de basis teruggekeerde Wilco de Valk, die afgelopen zaterdag zijn rentree in het eerste van SKNWK en zijn entree in de tweede klasse E maak te. De verdediging van 's-Heer Arendskerke, de te genstander, hanteerde dubbele dekking voor de Nieuwerkerkse goaltjesdief, en scoorde op de juiste momenten zelf. Mede daardoor werd het 0-2 in Nieu- werkerk, wederom een slechte thuisbeurt. SKNWK trad tegen 's-Heer Arendskerke sinds tijden aan in de op papier sterkste opstelling en de ook in prak tijk vaak succesvol gebleken formatie. Die praktijk werk te afgelopen weekeinde an ders uit, want het beste elftal - nogmaals theoretisch - leek weinig samenhangend in el kaar te steken en dat terwijl de Nieuwerkerkse voetbal lers al seizoenen lang in na genoeg deze samenstelling de velden afgaan. ,,Het voetbal is terug," con cludeerde coach Cees Willem- se enigszins verheugd. „Ik heb een leuke wedstrijd ge zien en zo heb ik ze nog niet gezien dit seizoen. Wat dat betreft is het een pluspunt." Maar ja, die uitslag hè. Veel, zo niet alles, stond za terdag in het teken van Wilco de Valk. Hij, de geboren en getogen voetballer uit Nieu- werkerk, zou "SKNWK wel even uit het (voetbal)dal moeten trekken. Maar een speler zonder wedstrijdrit me kan geen elftal, dat sim pelweg niet lekker draait, naar een hoger niveau tillen. Althans, tegen 's-Heer Arendskerke lukte dat niet. De ploeg uit Zuid-Beveland kent zijn klassiekers in de tweede klasse E - het speelt al jaren in deze afdeling - en kent zeker ene Wilco de Valk uit Nieuwerkerk. Geef hem dubbele dekking en je hebt hem in de tang. Omdat' de spits zo goed werd bewaakt, slaagde hij er moeilijk in me despelers beter te laten voet ballen, één van zijn goede ei genschappen. Edoch, de aan wezigheid van de goalgetter doet anderen al beter voelen. Willemse constateerde dat bij collega-spits van De Valk, Michel Flikweert. ,,Ik heb Michel in tijden niet zo zien voetballen. Dat vind ik wel positief." Het klinkt wat overdreven dat de ene voet baller beter gaat spelen om dat er een andere voetballer plotseling weer naast hem staat en dat er een zogenaam de chemische reactie ont staat. Zo bijzonder speelde Flikweert niet, in de derde klasse heeft hij vorig jaar veel betere partijen ge speeld. Derhalve was er van ontploffingsgevaar bij SKNWK-'s-Heer Arendsker ke amper sprake. Er vielen geen gele kaarten of bijzon der smerige overtredingen te noteren. Scheidsrechter Haazen uit het Brabantse Rijsbergen kende een rustige middag. De enige wanklank viel aan de kant toen menig een dacht dat een tackle van Mark den Haan met een strafschop bestraft moest worden. Haazen vond dat de verdediger de bal speelde. Waar Willemse zei 'een leuke wedstrijd gezien te hebben', vond collega-trainer Kees van der Sluis dat SKNWK in de eerste helft de mindere ploeg was. Beide opmerkin gen zijn op onwaarheden ge baseerd. Dit komt omdat de oefenmeesters met 'gekleur- 3± Obi Kikstra (13) en een tegenstander van 's-Heer Arendskerke hebben een klein vermoeden waar de bal zich kan bevinden. (Foto: Marijke Folkertsma) de' brillen naar het duel heb ben gekeken. Om op de op merking van Vali der Sluis terug te komen; SKNWK was voor rust niet de minde re van 's-Heer Arendskerke. Met name Erwin Theunisse, schakel tussen spitsen en verdediging en één van de weinige personen die een vette voldoende haalde, had in zijn linkerschoen flink wat buskruit zitten. Ontplof fen deed het jammerlijk nim mer. Na een kansje in de eer ste tien minuten mocht de nummer tien van SKNWK aanleggen voor een vrije trap vöh zeker 25 meter. Zijn schot zoefde snoeihard tegen de d warsligger. Het 'ooh' van de toeschouwers gaf aan hoe mooi de pegel was geno men. Theunisse ontpopte zich tot de meest gevaarlijke man van de thuisploeg en was een paar keer dichtbij een (verdiende) treffer. Zijn score bleef uit, die van 's- Heer Arendskerke niet. Het tegendoelpunt viel op één van de meest ongunstige mo- menten in een wedstrijd: een minuut voor rust. Uit een aanval van de Bevelanders belandde de bal bij Walter de Kok in het strafschopgebied. Hij maakte zich handig vrij en schoot kruislings langs keeper Leon Quik, die de bal via de binnenkant van de paal in het net zag verdwij nen, 0-1. Een onterechte rust stand. 's-Heer Arendskerke consoli deerde de minimale voor sprong eigenlijk zonder pro blemen. SKNWK kreeg in de tweede helft kansjes via Theunisse, De Valk (met ver band omdat zijn hand niet helemaal genezen is) en Jac- ky de Bruine. Een bres in de vijandelijke achterhoede sloegen ze niet omdat 's-Heer Arendskerke zijn zaakjes goed op orde had en de lange bal, die vooral SKNWK'er Ronnie de Bruine met weinig succes gebruikte, simpel wegwerkte. Trainer Van der Sluis vrees de even dat zijn team niet te gen de aanvalsdruk van SKNWK bestand zou zijn en hoopte op een snelle tweede goal. Die kwam pas ruim een kwartier voor tijd na een fraai uitgespeelde aanval, 0- 2 door Gerben Eversdijk. Het had een aanval van SKNWK kunnen zijn. Snel uitgevoerd, goed de ruimte benutten en naar de vrije man zoeken. Hoe lang duurt het nog voordat SKNWK zó voetbalt? SKNWK - 's-Heer Arendsker ke 0-2 (0-1) - 44. De Kok 0-1, 72. Eversdijk 0-2, scheids rechter: L. Haazen (Rijsber gen). Opstelling SKNWK: Quik, R. de Bruine, Neele, Kikstra, Van Nieuwenhuijze (77. S. Flikweert), Den Haan, J. de Bruine, Van der Cingel (62. Van Marle), De Valk, M. Flikweert. ZIER1KZEE - De handbal lers van Nutsspaarbank/Del- ta Sport hebben de oefendrie- kamp in Vlaardingen afgezegd. De reden om het afgelopen weekeinde niet te spelen lag aan het aantal afwezigen bij de Zierikzeese ploeg. Trainer Alex de Brauwer miste so wieso zes personen en bij de overgebleven selectie zaten drie geblesseerde handbal lers. „Dan ga je de anderen extra belasten." De tegen standers van Delta Sport, WIK en Aalsmeer, waren van zo'n sterkte, eerste divisie niveau, dat het pittige partij en zouden worden en dan had de Belgische coach graag vol ledig aangetreden. „Ik heb liever wat minder wedstrijd ritme dan blessures." FONTANA (RTR) - Arie Luy- endijk is zondagavond ont slagen uit het ziekenhuis. De coureur was daarin uit voor zorg opgenomen na zijn crash in de Indy Car 500 mijl race in Fontana, Californië. Luyendijk stuurde in de 41e ronde zijn wagen met een snelheid van meer dan drie honderd kilometer per uur tegen de betonnen muur. Hij werd daartoe gedwongen door de Duitse coureur Mark Meyer. Die verloor de contro le over zijn wagen en spinde op het circuit. Luyendijk car amboleerde via Meyer op de muur. De coureur uit Scotts- dale, Arizona werd bewuste loos uit het wrak gehaald maar kwam nog op het cir cuit weer bij kennis. Ernsti ge verwondingen werden bij een eerste onderzoek niet ge constateerd maar op advies van de circuit-arts werd Luy endijk naar het Lorna Linda Academisch Ziekenhuis overgebracht. Daar werd hij na een grondiger onderzoek ontslagen. Luyendijk reed in Fontana als invaller voor de Italiaan Zanardi, die vrijdag tijdens de training een lichte hersen schudding opliep. Zanardi had de titel in de Indy Car twee weken eerder veilig ge steld. De race in Fontana was de zeventiende en laatste in het seizoen en de eerste 500 mijl race in Californië. Luyendijk sloot een fraai sei zoen af met deze crash. In mei won hij na 1990 voor de tweede keer de 500 mijl van Indianapolis. Half juni greep hij ook de eindzege in de 500 mijl van Fort Worth. i t A yj'H. .31 .-rui OOSTERLAND - Beide ploegen speelden vorig sei zoen degradatievoetbal. Duiveland redde toen het vege lijf, Zaamslag niet en degradeerde. Afgelopen zaterdag was het andersom. Nu redde Duiveland het niet en Zaamslag wel. De Zeeuws-Vlamingen won nen in Oosterland licht verdiend met 1-2. Het groot ste verschil tussen de twee ploegen was de balcircu latie. In balbezit toonde Zaamslag veel meer dan Duiveland. „Maar dat lag aan ons. Wij gaven ze te veel ruimte," aldus trainer Rinie Verwest. Dit Duiveland moet één ding zeker nog leren. De schroom van zich af te gooien en onbe vangen aan de strijd begin nen. Zoals trainer Verwest het wil en daar constant op hamert. Druk naar voren uit oefenen. De tegenstander al in een vroeg stadium het spe len en opbouwen onmogelijk maken. Mooie woorden, mooie gedachten. Maar dat moeten ze wel op het veld eerder uitgevoerd worden. En, zoals afgelopen zaterdag, niet pas nadat de ploeg op een 0-2 achterstand in geko men. Dit Duiveland kan best voetballen, alleen wordt het tijd dat ze dat eens goed gaan beseffen. Wanneer Duive land de eerste helft niet zo ti mide was geweest en dezelf de energie op de mat had gelegd als in de tweede helft was het vast en zeker anders afgelopen. „Een puntje had gezien de tweede helft mis schien wel verdiend ge weest," reageerde Duivelan der André van de Berge na afloop. „Maar," voegde hij er aan toe. „Als je ze niet kort pakt, ballen ze je van de mat. Het is een goeie ploeg. Als je ziet wat voor een brok aan ervaring daar in het veld staat." Dat was ook zo. De balvaste linkerspits Eelco Libbinga, middenvelder Pe ter Jansen, de andere spitsen Alex Meijer en de beweeglij ke Emiel Elzinga maakten eigenlijk het verschil. Zon der dat Zaamslag voetbal lend tot erg grootse daden kwam. Vlagger Florussen had er halverwege de tweede helft van de wedstrijd goed het oog in. „Het is niet door het goeie spel dat we voor staan, hoor. Verre van dat." Zaamslag-trainer Nico Bak ker beaamde de opmerking van zijn vlagger. „Het was een rommelige partij. Mis schien dat het na rust voor de toeschouwers leuker werd. Gezien de kansen vond ik dat wij hier verdiend gewonnen hebben." De degradant uit de derde klasse wil dit sei zoen in de top vijf meedraai en. Bakker: „Het is in deze klasse al gebleken dat het voor ons niet zo gemakkelijk is als het lijkt. We hebben nu drie wedstrijden kunnen ac climatiseren. Nu weten we Duivelander Remido Dusic zoekt de verdediging van Zaamslag op. (Foto: Marijke Folkertsma) wét ons te wachten staat." D'ét weet Duiveland na de derde nederlaag in een reeks van vier wedstrijden ook. Als de ploeg niet zoals vorig seizoen constant in de onder ste regionen van dé vierde klas wil bivakkeren zal bin nenkort de ommekeer toch moeten komen. Verwest ziet dat in. „Volgende week, te gen SVD, moeten we gewoon winnen. Vandaag heeft het in 'de rust gespetterd. Toen tekende ik al voor een punt." Duiveland stond toen 0-1 achter en daar was heel wat aan vooraf gegaan. Het eer ste kwartier was Duiveland zeker gelijkwaardig aan Zaamslag en kreeg de thuis ploeg via Van de Berge, Jaco de Bruine en Jaap Brekel mans de eerste kansen van de wedstrijd. De Bruine was het dichtst bij een treffer. Zijn schot caramboleerde via de keeper en hét houtwerk weer terug het veld in. Zaamslag stelde daar slechts een schot van Meijer tegenover. In die tijd had trainer Verwest tac tisch al ingegrepen. Links back Daan Dooge had zeer veel moeite met directe te genstander Elzinga en werd op- de rechtshalf-positie ge zet. Jeroen van der Maas bleek Elzinga meer tegen stand te kunnen bieden. Toch drong Zaamslag Duive land na Verwests tactische zet meer terug op eigen helft. Vooral vanaf hun linker kant, waar dus net de links benige Dooge op rechts was neergezet. Met vallen en op staan bleef Duiveland op sommige momenten over eind. Na één van die aanval len moest Hans Verhoek ge blesseerd het veld verlaten. Bert Verhoek, vorige week nog prima in vorm als laatste man maar vanwege te weinig trainingsarbeid gepasseerd, werd zijn vervanger. Zaam slag werd steeds gevaarlij ker. Eerst kopte Jansen nog over maar de onvermijdelij ke goal viel toch. Uit een dood spelmoment. Bert Ver hoek beging net buiten het strafschopgebied een over treding. Of de opgestelde muur, of keeper René Zwart stond niet goed. Libbinga scoorde direct uit de vrije trap. Twee minuten later weer een tactische zet van Verwest. Dooge werd ver vangen door Bart van de Boogaart. De zeven minuten daarna gebeurde er niets meer en kon de trainer zijn donderspeech prepareren. Na rust deed Duiveland er in ieder geval alles aan. Pressie uitoefenen op de tegenstan der. Na zeven minuteh spel de mooiste aanval van de wedstrijd. Pass De Bruine op Van de Berge, Van de Berge op Remido Dusic en Dusic die zijn inzet met de voet ge stopt zag door keeper Van der Starre. Dusic kreeg ze ven minuten later zijn twee de kans maar de inzet met links was te zwak. Aan de andere kant ontsnapte Dui veland. Meijer had zeker moeten scoren na een voorzet van Van Toor. Uiteindelijk werd een scrimmage voor de eigen goal, na een vrije trap tegen Bert Verhoek, Duive land fataal. In vierde instan tie kreeg Zaamslag de bal er in. Aanvoerder Peter Jansen scoorde 0-2. Barry van der Lubbe werd door Verwest gebracht als laatste tactische zet, voor de moe gestreden Brekelmans. Van der Lubbe gaf de assist voor de 1-2. Zijn pass stelde De Bruine in staat om de marge te verkleinen. Daar voor verdween een schot van Van der Lubbe al rakelings voorlangs. De jonge speler kon terugkijken op een goé de invalbeurt. Maar voor Duiveland was het allemaal te laat. En dat had de ploeg toch echt en alleen aan zich zelf te danken. Duiveland - Zaamslag 1-2 (0-1) - 36. Libbinga 0-1, 67. Jansen 0-2, 82. De Bruine 1-2, gele kaarten: Van de Berge, Wesdorp (Duiveland), De Koeijer, Meijer (Zaamslag). scheidsrechter: S. Vleugel (Wemeldinge). Opstelling Duiveland: Zwart, Boogert, De Jonge, H. Verhoek (27. B. Verhoek), Dooge (38. Van de Boogaart), Van der Maas, De Bruine, Van de Berge, Brekelmans (71. Van der Lubbe), Dusic, Wesdorp. 4 4 YERSEKE - Het is dat de ploegen in de tweede klas se E zaterdag weer aan elkaar - vier gelijke spelen - gewaagd waren, anders was de kater nog groter ge weest. Na Yerseke-Bruse Boys was die er toch wel, 2-1. „Het was een slechte wed strijd van beide kanten," zei Bruse Boys-trainer Alexan der van Keulen. „In de kanti ne hoorde ik dat 1-1 of 2-2 de verhoudingen beter had weergegeven. Nu heeft de ge lukkigste gewonnen. Dat is het voetbal." Laatste man John van Dijke was volgens Van Keulen af gelopen zaterdag in Yerseke de enige uitschieter. „Zijn goede voorbeeld werd niet gevolgd." De coach wil overigens nie mand de schuld ergens van geven, want met het opstel len van geblesseerde spelers (Johan Benard, Harold van den Berge en Robin Ruiten beek) kan hij weinig wonde ren verwachten. Wilco Han zen ontbrak omdat hij moest werken. Van Keulen: „Het is roeien met de riemen die je hebt." Tegen Yerseke hoopte de trainer uit Kloetinge op de gelijkmaker vlak voor tijd. Bij een 2-1 achterstand ver dween een inzet van Jacob van den Berge, maker van de eerste treffer, net naast het doel. „Die telde ik eigenlijk al." Dat er verloren werd, ver baasde hem niet zo. „Er is van de week slap getraind. Ik had er een slecht gevoel over." Yerseke - Bruse Boys 2-1 (1-1) - 20. De Koeijer 1-0, 35. J. van den Berge 1-1, 70. Van Opber gen 2-1. Opstelling Bruse Boys: Mul ler, Van Dijke, Hanzen, Rui tenbeek, W. van den Ouden, M. Benard, H. van den Berge (46. Advic), J. Benard, T. van den Berge, Th. van den Berge (75. Bleiji), Willemse, J. van den Berge. BREDA - „Het is een beetje teleurstellend. We had den nooit mogen verliezen." Aan het woord is Pim Potappel, trainer van Brouwershaven, over de ver loren wedstrijd tegen Baronie (4-2). „We hadden dui delijke afspraken gemaakt." Helaas voor de Thoolse trai ner waren zijn spelers de af spraak na een kwartier voet ballen al vergeten en legden ze de Bredase tegenstander geen strobreed in de weg het favoriete spelletje te kunnen uitoefenen. Vooraf was Brouwershaven verteld dat ze tegen Baronie kort moes ten dekken en agressief spe len. Potappel: „In deze klas se heb je strijd nodig om punten te pakken." Dit ont beerde Brouwershaven in Breda. Potappel had wel meer te klagen op sportpark De Blauwe Kei, waar ook de landskampioen der ama teurs (Baronie) is gehuisvest. „Baronie had niet de intentie er een lekkere wedstrijd van te maken. Die kunnen zater dagmiddag beter met hun vrouw gaan winkelen." Het speelterrein kon even min de toets der kritiek door staan. „Het veld is nog slech ter dan bij mij in de voortuin." Baronie - Brouwershaven 4-2 (2-1) - 30. Schrijvers 1-0, 32. Schrijvers 2-0, 38. Goud zwaard 2-1, 65. 3-1, 71. 4-1, 75. D. van Splunder 4-2 (penal ty), scheidsrechter: Winter- mans. Opstelling Brouwershaven: Hof, Kristalijn, Dekker, Hartog (65. Van der Wek ken), Quist (65. C. van Splun der), Dalebout, Lievense, Kristelijn, Smits, Goud zwaard, D. van Splunder. CLINGE - Niks hoeft, maar alles mag voor Zierik zee. Elftalleider Jan-Leen Boot onderstreepte dat ook nog eens na de winst van Zierikzee op Clinge (1- 2). „We hebben niet direct pretenties maar we doen gewoon lekker mee." Eigenlijk is het meer dan mee doen want na zondag staat Zierikzee samen met Steen op kop in de vierde klasse A. De belangrijkste overwin ning was tegen Clinge wel de saamhorigheid binnen de groep. Er stond een echt elf tal wat bereid was om te knokken. En dat was nodig ook. Clinge toonde zich zeker in de beginfase de betere ploeg en legde veel strijd op de mat. Toch kon Zierikzee na die openingsfase het ini tiatief naar zich toe trekken. Dat overwicht leidde na ruim een half uur tof de 0-1. Een combinatie tussen Jarno Vermeulen En Peter van Be- veren werd door John van der Have doeltreffend afge rond. Boot: „Op dat moment was onze voorsprong terecht. Zierikzee was het grootste deel voor rust de betere ploeg." Ook na rust waren de eerste kansen voor Pentury's team. Twee keer Van Beveren, Van der Have en Vermeulen had den Zierikzee al snel op een grotere voorsprong kunnen zetten. Het gebeurde niet, juist Clinge dat overging op nog meer krachtvoetbal scoorde. „Een schitterende kopbal. En op dat moment terecht," oordeelde Boot. Te recht of niet, twee minuten voor tijd pakte Zierikzee de drie punten. Van Beveren mocht op het randje van bui tenspel doorgaan, ondanks het zoveelste vlagsignaal van de Clinge-vlagger, en scoorde beheerst. Pretenties of niet, Zierikzee deelde een concurrent om de titel een tikje uit. Ook het verlies van Breskens speelde Zierikzee nog eens in de kaart. Boot be seft dat Zierikzee er nog lang niet is. „Het was allemaal niet even fraai. In ieder geval hebben we er met zijn allen keihard voor geknokt." Dat was in het verleden nog wel eens anders bij Zierikzee. Clinge - Zierikzee 1-2 (0-1) - 35. Van der Have 0-1, 65. Hoefnagels 1-1,88. Van Beve ren 1-2, scheidsrechter: Meul- meester. Opstelling Zierikzee: Van der Schee, Van Oeveren, P. Roggeband. Hage, M. van der Schee, Jonker, R. Rogge band. Vermeulen Van der Have, Lafeber (80. De Haan), Van Beveren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7