Onrust binnen ziekenhuis O O Hypotheek- Mensen nodig voor bouw van tunnel Gemeente even gehandicapt Drie voetbalteams komen tot winst Nieuwe ambtsketen voor burgemeester ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KOPEN BU HOUTLAND, KORTING BIJ FIXET Klinisch bevallen in Zierikzee niet meer mogelijk Vanaf Ek Festival over Kinderrechten Amazone Van Dijke succesvol BEVALT DE 36-URIGE WERKWEEK ZO SLECHT? dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 29 SEPTEMBER 1 997 1 53e JAARGANG NR 26256 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 imottooMa mm tflgnutiouR**! WfflOS/iS,- vim NtfJOW UK/I» utara rmmi w!S; sunHEanw ttSOt WW5H ZIERIKZEE - Er heerst onrust binnen het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. De kraamafdeling gaat woensdag 1 oktober dicht. Klinisch bevallen in Zierikzee is niet meer mogelijk. Gemiddeld twee honderd vrouwen per jaar zullen daarvoor naar Goes moeten. De maatregel tot sluiting van de kraamafdeling komt voor velen onverwacht. Ook de leden van de Huisartsen vereniging Schouwen-Duive- land tonen zich onaange naam verrast. Voorzitter huisarts R. Smits uit Ooster- land laat desgevraagd weten wel geïnfornieerd te zijn over hetr voornemen tot slui ting van de kraamafdeling, maar formeel over de datum van 1 oktober niet op de hoogte te zijn gesteld. Reden voor de Huisartsenvereni ging woensdagmiddag in vergadering bijeen te komen om een nader standpunt te bepalen. Smits wil daar niet al te veel op vooruit lopen, maar benadrukt wel het be lang van een kraamafdeling binnen deze regio, zowel voor de eerste als tweede lijns verloskunde. Aangewe zen zijn op de kraamvoorzie- ning in Goes betekent dat men te maken krijgt met ver dere afstand en een brugver- binding. Angst Personeelsleden van de kraamafdeling in het Rode Kruis Ziekenhuis bevestigen op de hoogte te zijn van de voorgenomen sluiting van de kraamafdeling. Angst voor drastische maatregelen in de toekomst lijkt de reden, dat de meesten niet nader op de problemen willen ingaan en naar de directie verwijzen. Die angst blijkt niet geheel ongegrond. Invoering van de 36-ürige werkweek per 1 ok- tpber heeft heel wat onrust gebracht onder het personeel binnen de Óosterscheldezie- kenhiiizen. De Onderne mingsraad (OR) opteert voor honderd procent herbezet ting, maar daar ontbreken de financiële middelen voor. Sommigen vrezen zelfs voor het algehele voortbestaan van het ziekenhuis in Zierik zee. „Absolute onzin," zegt C. Breederveld, interim woord voerder van de raad van bestuur van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen (SOZ). „Ik zou het niet in mijn hoofd halen om Zierik zee af te stoten." Hij erkent dat de sluiting van de kraamafdeling in een stroomversnelling is geko men. Dat heeft te maken met een overeenkomst tussen de beroepsverenigingen van medisch personeel en kinder artsen. Daarin wordt gepleit voor concentratie van func ties op het gebied van de ver loskunde ten behoeve van hogere kwaliteit. „Aan die eisen kunnen wij uit finan cieel oogpunt niet voldoen," zegt Breederveld. Elke klini sche bevalling vergt de aan wezigheid van een kinder arts. De SOZ heeft de beschikking over drie kin derartsen. Dat is te weinig om zowel Goes als Zierikzee optimaal te bedienen. Uit breiding is financieel niet haalbaar, volgens Breeder veld. Hij zegt dat er door de slui ting van de kraamafdeling De sluiting van de kraamafdeling betekent een fikse aderlating voor het Rode Kruis Ziekenhuis.in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt) geen ontslagen zullen vallen. Er zal een verschuiving bin nen de afdelingen plaatsheb ben, zowel in Goes als in Zie rikzee. Daarbij wordt volgens Breederveld reke ning gehouden met instand houden van vaardigheden. Zelf spreekt hij liever over een 'tijdelijke maatregel'. „Er wordt al heel lang gedis cussieerd over het zieken huis in Zierikzee. We moeten zorgen dat daar een gebouw komt, waar de ziekenhuis functie ook op termijn is vol te houden." Hij hecht in dezen waarde aan overleg met de Huisart senvereniging. Hij hoopt in overleg met de huisartsen op korte termijn te komen tot adequate opvang als alterna tief voor het verdwijnen van de kraamafdeling in Zierik zee. Breederveld erkent dat er onder het voltallig personeel van het SOZ ten aanzien van de invoering van de 36-urige werkweek veel onrust is ont staan. „Ik kan ook nog niet op alle vragen antwoord ge ven. Geld voor honderd pro cent herbezetting is er niet." Opgegaan De Stichting Oosterschelde ziekenhuizen heeft zowel in 1996 als in 1997 al een be paald percentage van de loonsom uitgekeerd gekre gen ten behoeve van de in voering van de 36-urige werkweek. De bedoeling was dat dit geld gereser veerd zou worden voor hon derd procent herbezetting. Het blijkt inmiddels op an dere wijze te zijn opgegaan. „Het is gebruikt voor uit breiding van de formatie," deelde Breederveld de OR mee. ZIERIKZEE - De burgemeester vhn Schouwen- Duiveland krijgt voor 12.100 gulden een ambts keten, waarin de eigen identiteit van de gemeen te terug te vinden is. De keten wordt ontworpen door de Zierikzeese kunstenares Hedi Bogaers. Op dit moment maakt J. Asselbergs nog gebruik van de ambtsketen van de voor malige gemeente Zierikzee. De bedoeling is dat de nieu we keten eigenschappen en kenmerken van de hele re gio in zich draagt. Gedacht is aan de elementen toeris me en recreatie, natuur, landbouw, visserij, monu menten, water en de mens. Deze onderdelen zijn terug te vinden in de schakels van de keten. Ook zijn de contouren van het voorma lige eiland Schouwen-Dui- veland te zien. Als traditio neel element is de ambts penning opgenomen. Aan de ene kant daarvan prijkt het koninkrijkswapen, de andere zijde wordt door het gemeentewapen gesierd. Verantwoordelijk voor het ontwerp is de Zierikzeese beeldend kunstenares Hedi Bogaers en de Goese juwe lier Faberij de Jonge zorgt1 voor de uitvoering. Het sie raad wordt in zilver uitge voerd. Advertentie rente Bel voor een hypotheek met de laagste rente met onze hypotheek-adviseur dhr. A. Reijnhout: 0111.69.13.14 Haven Noordzijde 1 4318 AB Telefax 0111.69.19. Verzekeringen ZIERIKZEE - Met de bouw van de Westerschelde- tunnel zullen drie a vier honderd arbeidsplaatsen gemoeid zijn. De feitelijke bouwwerkzaamheden gaan in november van start en zullen vijf jaar du ren. Arbeidsvoorzieningen Zee land verzorgt in opdracht van de Kombinatie Middel plaat Westerschelde (KMW) de personeelsvoorziening voor de bouw van de tunnel. Met de voorbereidingen voor de bouw is al een begin ge maakt. Met name in de secto ren betonbouw en in de op te richten betonfabriek ont staat binnenkort behoefte aan personeel. Ook in de we genbouw, elektrotechniek en werktuigbouw komt er extra werk. De negen arbeidsbureaus en drie centra vakopleiding in de regio Zeeland (waartoe ook Goeree-Overflakkee be hoort) gaan ervoor zorgen dat de bouwers van de Wes- terscheldetunnel op tijd over de goede arbeidskrachten kunnen beschikken. Voor de werving en selectie kan Arbeidvoorzieningen niet alleen putten uit het ei gen bestand aan werkzoe kenden, maar ook een beroep doén op de uitzendbureaus Start en Vedior, waarmee sinds kort een samenwer kingsverband bestaat. Te vens wordt een intensieve regionale en landelijke wer vingscampagne gestart en zijn er speciale scholingspro gramma's ontwikkeld om werkzoekenden toe te rusten voor het specifieke werk aan de tunnel. De bouw van de Westerschel- detünnel is een omvangrijk project in relatie tot de regio nale arbeidsmarkt. Daar dit project een zorgvuldige bege leiding vraagt door alle be trokkenen, is het Overlegor gaan Personeelsvoorziening Westerscheldetunnel opge richt. In dit overlegorgaan wisse len de deelnemers informatie uit om in een zo vroeg moge lijk stadium knelpunten op te sporen en ontwikkelingen te signaleren die te maken hebben met de personeels voorziening. Het orgaan treedt niet in de verantwoor delijkheid van ieder van de deelnemers. De deelnemers aan het over legorgaan zijn: Kombinatie Middelplaat Westerschelde, de Bouw-en Houtbond FNV, de Hout- en Bouwbond CNV, het Regionaal Bestuur Ar beidsvoorziening, de Ar beidsinspectie, het Neder lands Verbond van Onder nemingen in de Bouwnijver heid, Vereniging van Aanne mers in de GWW-sector en de provincie Zeeland. Het over legorgaan wordt voorgeze ten door gedeputeerde D. Bruinooge. Voor twintig minuten voelde het college van Schouwen-Duiveland hoe het is om met een rolstoel door het leven te moeten. Afgelopen zaterdag bonden burgemeester J. Asselbergs en zijn wethouders P. Berrevoets-Ringel- berg, G. van de Velde-de Wilde, C. Veerhoek en D. van der Wekken de stoute wieltjes on der. Ze deden dit ter gelegenheid van een wedstrijd tegen d'Antilopen, de gehandicap tenvereniging die in sporthal Onderdak haar tienjarig bestaan vierde. Dat het leven in een rolstoel niet meeviel, was aan de vele buite lingen van de eilandelijke bestuurders te merken. Alsof ze weer kinderen waren en voor het eerst leerden lopen: met vallen en opstaan. Asselbergs hield zich het beste 'staande'. Met een ware driepunter maakte hij met recht de titel van eerste burger waar. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het college van burgemeester en wet houders wil Vluchtelingen- Werk Schouwen-Duiveland een eenmalige subsidie toe kennen van 1.975 gulden voor deelname aan het Kin derrechten Festival. Dit fes tival wordt 4 en 5 oktober ge houden. Met de subsidie kunnen 65 kinderen uit het Asielzoe kerscentrum Burgh-Haam- stede naar het festival, dat voor de derde keer in het Land van Ooit in Drunen wordt gehouden. Tijdens het festival wordt aandacht be steed aan specifieke kinder rechten, zoals 'recht op eigen mening' en 'een veilige straat'. BIJSTAND ZIERIKZEE - Het aantal aanvragen voor bijzondere bijstand is in de eerste helft van dit jaar flink gestegen. In vergelijking met vorig jaar werd 60 maal vaker een beroep gedaan op deze vorm van bijstand. Van januari tot en met juli kreeg de gemeen te 177 aanvragen binnen, te gen 118 over dezelfde periode van vorig jaar. Het is niet genoeg dat men weet hoe te rijden. Men moet ook weten hoe te vallen. Mexicaans spreekwoord HET WEER Wolkenvelden en overwegend droog. In de loop van de dag van het zuidwesten uit zonnige perioden. Minimumtemperatuur omstreeks 11, middagtemperatuur ongeveer 19 graden. Vannacht weinig wind, overdag een zwakke tot matige zuidwestelijke wind, rond kracht 3. 3 BEZOEK Vijf Macedonische economen brengen bezoek aan Zierikzee. 4 CONCERT Don Kozakkenkoor imponeert in uitverkochte kerk in Dreischor. 5 VRIJMETSELAARS Vrijmetselaarsloge licht tipje van de sluier tijdens open huis. 9 GEHANDICAPTENSPORT DD'Antilopen eindigen op tweede plaats op eigen jubileumtoemooi. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - ZSC, Zierikzee en Renesse hebben de Schouwse voetbaleer het afgelopen weekeinde hoog weten te houden. Alle andere eilandelijke ploegen maakten - net als het gros vorige week - lelijke uit glijders. Bruse Boys en SKNWK had den het 'geluk' dat alle andere ploegen in de tweede klasse E gelijkspeelden waardoor de verschillen in deze altijd vreemde en span nende klasse na vier speelda gen minimaal bleven. De Bruenaren verloren met 2-1 van Yerseke, waar een pun- tendeling een reële uitslag was geweest. De Nieuwer- kerkse formatie kwam hele maal niet tot scoren, 0-2 te gen 's-Heer Arendskerke. Positief was de terugkeer van spits Wilco de Valk. Bo vendien constateerde coach Cees Willemse dat 'het voet bal weer terug was'. Zeperds WIK en Brouwershaven lie pen in de derde klasse weer tegen twee zeperds aan. De ploeg uit Kerkwerve legde het in Dongen af tegen Olym- pia'60 met 0-2. Brouwersha ven ging in Breda met 4-2 ten onder. Baronie heette de winnaar. DFS gleed in de vierde klas se uit tegen Waarde. Met 6-2 had de gehavende samenstel ling uit _Burgh-Haamstede niets in te brengen. Duive land leed een thuisnederlaag tegen Zaamslag (1-2). ZSC deed het op zijn beurt weer veel beter. De Scharendijkse ploeg zegevierde met 6-1, waaronder twee goals van Niels van de Moezel. Hier mee brengt de voetballer zijn totaal op acht en draait hij twee op één. MEVO kan zijn draai in de vijfde klasse maar niet vinden. In en tegen Hoedekenskerke werd het 4- 2. Bij het zondagvoetbal waren de geluiden positiever. Zie rikzee sleepte in Clinge op het randje de winst binnen, Renesse moest hard knokken voor een 2-1 thuiszege op Aardenburg. Dreischor ver loor nipt van Val Aan (2-1) en Zonnemaire leed weer fors verlies, 1-7 tegen FC Bergen 3. De Zierikzeese amazone El len van Dijke sprak op een samengestelde wedstrijd in Wassenaar een behoorlijk woordje mee. Op Geronimo haalde ze een vierde plaats op een veld van 150 deelne mers. Sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving a 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving a 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Dhr./mevr. Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw 1 bank-/gironummer vermelden: ..Plaats: ..Geb.datum:. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1