Unieke bouwprojecten niet in andere kernen dan Zierikzee Zeeuwse Sportraad geeft aanzet tot breed overleg Financiële steun bij opknappen woning Ruim 140 mille voor nieuwe hoogtekaarten Infolijn concerten Brouwershaven Voorverkoop Duif er van start Info-avond in Brouwershaven In beheersgebied Zeeuwse Eilanden Braamfeest Duiveland Hoorzitting Malta en Poortambacht Provincie zet gemeente Schouwen-Duiveland de voet dwars Presentatie informatiegids WVG en Sport Auto's zwaar beschadigd Mosselkotter met motorpech Beroepsvaart op zelfde plek AGENDA DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1997 NR 26254 3 BROUWERSHAVEN - De voorverkoop voor het concert van Hans Dulfer, vrijdag 3 oktober in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven, begint morgen, vrijdag 26 september. In verband met de concerten reeks die in het Tonnenmagazijn staat gepland is er een Infolijn opengesteld. De kaarten voor het optre den van Hans Dulfer zijn ver krijgbaar bij hotel/eetcafé 't Swarte Schaep in Brouwers haven, Delta Discs in Zierik- zee, de Brouwse bloemens- hop Krokus en VVV- Brouwershaven. De moge lijkheid een passe-partout aan te schaffen voor de reeks van concerten in het Tonnen magazijn gaat pas bij de tweede helft van de reeks van start. De mogelijkheid bestaat dan een 'jazz-par- tout' te kopen die ook be trekking heeft op het Heine- ken Jazz Festival in Brouw. Onder de gecontracteerde grootheden tijdens de laatste vijf concerten bevindt zich onder meer de Spencer Davis Group. Alle optredens gaan met een support act gepaard. De Infolijn, een nieuw initia tief van organisator Hans Schoon, is dagelijks te bellen tussen 12.00 en 16.00 uur. De laatste informatie over de concertenreeks is hier ver krijgbaar. Het nummer is: 06 - 5-3869680. De concerten in het Tonnenmagazijn begin nen om 21.00 uur. De zaal gaat een half uur eerder open. BROUWERSHAVEN - Mensen met een eigen huis in Zonnemaire of Brouwershaven kunnen woensdag 15 oktober terecht in het Tonnenmaga zijn in Brouwershaven. Daar geeft de gemeente Schouwen-Duiveland samen met de Bouwwin- kel Zeeland een inforinatie-avond over de finan ciële bijdragen voor het opknappen van hun wo ning. Het project particuliere woningverbetering Brou- wershaven/Zonnemaire gaat de tweede ronde in. Het afgelopen jaar werd met financiële steun van de gemeente een aantal wo ningen gerenoveerd en ook het komende jaar is dat mo gelijk voor woningeigena ren in de twee kernen. Stimuleren Projectmatige woningver betering voor eigen wonin gen is in Nederland een ta melijk nieuw verschijnsel. De gemeente en de Bouw- winkel Zeeland stimuleren woningeigenaren via nauwkeurig omschreven subsidies tot investeringen in de eigen woning. De sub sidies zijn bedoeld voor huizen in dorpen die extra aandacht krijgen, zodat ze ook in de toekomst leefbaar blijven. Tijdens de bijeenkomst in het Tonnenmagazijn wordt de subsidie-regeling toege licht en worden vragen van de huiseigenaren beant woord. De bijeenkomst in het Tonnenmagazijn begint om 19.30 uur GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat - mits het algemeen bestuur akkoord gaat - 142.500 inves teren in de aanschaf van nieuwe, actuele, hoogte- kaarten van het hele werkgebied van het water schap. De hoogtekaarten zijn nodig in verband met het peilbe heer. Aan de hand van hoog tekaarten ontstaat een beter inzicht in de hoogteligging van de gronden en op basis daarvan kan het gewenste peil voor een gebied bepaald worden. Voor het maken van de nieu we hoogtekaarten wordt ge bruik gemaakt van laser technieken hetgeen de nieuwe kaarten veel gede tailleerder en nauwkeuriger maakt dan de bestaande hoogtekaarten die dateren uit de vijftiger jaren, bij het vervangen van de verouder de hoogtekaarten gaat het om een landelijke operatie. Het is de bedoeling dat de kaarten voor heel Nederland vervangen worden. Zeeland is als één van de eerste pro vincies aan de beurt. Vanaf maart 1998 komen de gege vens beschikbaar. Hoogtekaarten Het voorstel van het dage lijks bestuur om 142.500 gul den uit te trekken voor nieu we hoogtekaarten komt aan de orde tijdens de water schapsvergadering van woensdag 8 oktober. Deze wordt gehouden in de grote vergaderzaal van het waterschapskantoor aan de Piet Heinstraat in Goes en begint om 19.30 uur. NIEUWERKERK - Open bare basisschool Duive land in Nieuwerkerk viert vrijdag 26 septem ber het Braamfeest. Het thema is: 'sprookjes'. De leerlingen houden zich 's ochtends in en om de school bezig met ver schillende behendig heidsspelletjes. Tussen de middag doen zij zich te goed aan 'een sprookjes buffet'. 's Avonds wordt bekend gemaakt wie de Braambokaal 1997 ge wonnen heeft, waarna het Braamlied gezongen wordt. De deuren van 'sprookjesland' gaan om 19.00 uur open. Alle jon gens en meisjes voeren vanaf 20.15 uur de musi cal 'Sprookjeshutspot' op. Na de musical is het dis- cotijd. Belangstellenden kunnen 's avonds deelne men aan allerlei Oudhol landse spelletjes. De in wendige mens kan versterkt worden met een drankje en een hapje. ZIERIKZEE - De wijk Malta in Zierikzee als 30 kilometer zone. Dat is het thema van een hoorzitting die maandag 27 oktober wordt gehouden in zalencomplex Mondragon in Zierikzee. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt voorgeze ten door wethouder C. Veer- hoek, wethouder ruimtelijke ordening en verkeer. De ge meente wil het overgrote deel van Zierikzee inrichten als 30 kilometer-zone. Hier voor zijn snelheidsremmers en andere verkeerstechni sche constructies nodig. Met deze voorzieningen wil de ge meente de verkeersveilig heid bevorderen en de ver keersoverlast beperken. In verband met de uitwerking van het plan om in Malta een 30 kilometer-zone in te stel len, wil de gemeente tijdens deze speciale hoorzitting de mening van de bewoners van Malta peilen.Ook voor de in richting van een 30 kilome ter-zone in Poortambacht is er op woensdag 29 oktober in Mondfagon een hoorzitting, aanvang 19.30 uur. Unieke woonprojecten mogen alleen in de kern Zierikzee worden uitgevoerd, en niet-zoals de gemeente Schouwen-Duiveland wil - in andere kernen op het eiland. (archieffoto) ZIERIKZEE - Bijzondere woningbouwprojecten mogen alleen in Zierikzee en niet - zoals de gemeente Schouwen-Duiveland wil - in andere kernen op het eiland. Dat blijkt uit de nota met reacties op het wo ningbouwprogramma 1997-2006 van de provincie Zeeland. Volgens de gemeente is er in Zierikzee al leen te weinig ruimte voor dergelijke bouwprojec ten. In het ontwerp-woningpro- gramma van de provincie wordt gesproken over de mo gelijkheid om - buiten het normale woningbouwquo- tum om - zogenaamde unieke bouwprojecten te realiseren. Daarbij gaat het om projec ten als bijvoorbeeld een ap partementencomplex. De ge meente Schouwen-Duiveland wil dergelijke projectten ook buiten Zierikzee uit kunnen voeren omdat dat die projec ten 'een grotere toegevoegde waarde' zou verlenen. De provincie denkt er anders over. „Teneinde het verste- delijkings- en open ruimte beleid gestalte te kunnen ge ven zijn unieke projecten op Schouwen-Duiveland alleen toegestaan in de dragende kern Zierikzee," is de koele reactie van de provincie. Zierikzee krijgt in het ont- werp-woningbouwprogram- ma van de provincie een 'op- vangfunctie' toebedeeld. Op Schouwen-Duiveland vesti gen zich meer mensen dan er naar elders vertrekken. In vaktermen heet dat een mi gratie-overschot. Voor de op vang van dat overschot mag in de visie van de provincie alleen in Zierikzee gebouwd worden. In de andere kernen mag alleen gebouwd worden voor opvang van de natuur lijke aanwas. In haar reactie op het concept-woningbouw programma wijst de gemeen te de provincie erop dat met name Westerschouwen bijge dragen heeft aan dat migra tieoverschot en het logisch zou zijn als ook daar extra gebouwd zou mogen worden. Volgens de gemeente is in Zierikzee onvoldoende ruim te. „Bovendien is er nog openstaande capaciteit voor handen in de overige kernen op Schouwen-Duiveland die voorlopig binnen de wettelij ke bepalingen van de vige rende bestemmingsplannen benut kunnen worden," al dus de gemeente die zegt er van uit te gaan dat het wo- ningbouwquotüm herver deeld kan worden over de kernen van Schouwen-Dui veland, inclusief Zierikzee. De provincie onderschrijft dat laatste, maar wijst er nogmaals op dat de totale ei- landelijke migratie uitslui tend via woningbouw in Zie rikzee mag worden opgevangen. Op het verzoek van de gemeente aan de pro vincie om het woningbouw- quotum op te trekken van 170 naar 193 per jaar voor de komende vier jaar gaat de provincie niet in. Zij houdt vast aan een quotum van 170. Het woningbouwprogram ma heeft, zo schrijft de pro vincie, in sommige delen van Zeeland behoorlijke heftige reacties opgeroepen. De pro vincie toont zich daar wat verbaasd over, maar zegt ook wel' begrip te hebben voor de zorg die bij gemeen ten leeft. „De vraag uit de markt naar nieuwe wonin gen is groot. Elk nieuw uit breidingsplan laat zich ver kopen alsof het zoete broodjes zijn, dus waarom ineens die beperkingen. Het is duidelijk dat vooral de boodschap achter het wo ningbouwprogramma (Er wordt te veel gebouwd en daardoor dreigt leegstand en verpaupering) nog lang niet overal gemeengoed was. Het verdient aanbeveling daar de komende tijd nader aan dacht aan te schenken. De provincie vindt dat gemeen ten zich meer moeten richten op beheer,' vervanging en herstructurering van de be staande woningvoorraad in plaats van op uitbreiding van nieuwbouw. SCHARENDIJKE - Een aanzet geven tot een breed overleg tussen de gemeenten over zorg- en dienst verlening voor de gehandicaptensport. Dat is de be langrijkste doelstelling van de Zeeuwse Sportraad met het uitgeven van de Informatiegids WVG en Sport. Het eerste exemplaar werd woensdagmiddag in de Put- rheet in Scharendijke aange boden aan wethouder P. Ber- revoets-Ringelberg door C. Cramer, coördinatrice Sport en Beweging van de Zeeuwse Sportraad. Voorafgaand aan dat officië le moment werden er demon straties badminton en tafel tennis in rolstoelen gegeven door respectievelijk Agnita Wesdorp, Janny Krijger, Harry Thijsse en Theo de Bruyn, leden van de gehandi capten sportvereniging d'Antilopen. Wethouder Ber- revoets nam actief aan beide •demonstraties deel om te er varen hoe het is vanuit een rolstoel sport te beoefenen. Informatiegids De mogelijkheden die de WVG voor de sportbeoefe naar biedt, blijken nauwe lijks bekend. Reden voor de Zeeuwse Sportraad om in de informatiegids aan te geven dat een beroep gedaan kan worden op de WVG voor voorzieningen en hulpmid delen voor mensen met een handicap, dus ook voor sportbeoefenaars met een handicap. Verschillen A. Luteijn, voorlichter van Het Klaverblad Zeeland be nadrukte in zijn inleiding het belang van meer overeen stemming op het gebied van zorg- en dienstverlening. Nu is het nog zo dat bijvoorbeeld de ene gemeente geld uit geeft voor het regelen van vervoer in de eigen regio en nog een bedragje daarbuiten, terwijl een geheel andere ge meente ervoor zorgt dat er ook nog een hulporganisatie klaarstaat om je in en uit de trein te helpen. Aan de officiële aanbieding van de informatiegids WVG en Sport ging onder meer een demon stratie rolstoel-tafeltennis vooraf(Foto: Marijke Folkertsma) Goed vervoer is, volgens Lu teijn een belangrijke voor waarde voor aangepast sport. Er is echter meer nodig. „De sportaccommodaties moeten goed toegankelijk en bruik baar zijn, een zwembadlift om vanaf je rolstoel over te wippen en in het water te kunnen, kleedkamers waar je gewoon kunt doorrijden naar de zaal, aangepast sani tair en een kantine waar je na afloop aan een verlaagde balie een pilsje of wat anders kunt bestellen." De gemeenten kunnen, vol gens Luteijn, toezien op en meewerken aan het bevorde ren van voorzieningen zodat deze integraal bruikbaar worden gebouwd of verbe terd. C. Cramer, coördinatrice Sport en Beweging van de Zeeuwse Sportraad drong er bij bestuurders en ambtena ren op aan creatief om te gaan met de mogelijkheden die de WVG biedt voor aan gepaste sportvoorzieningen. Zij wees op voorzieningen ten behoeve van vervoers problemen, de vorming van gespecialiseerd kader, toe gankelijkheid van sportac commodatie en aangepast sportmateriaal. Waardering Vervolgens overhandigde Cramer het eerste exemplaar van de Informatiegids WVG en Sport aan wethouder Ber- revoets. De wethouder uitte haar waardering voor het initiatief van de Zeeuwse Sportraad deze gids samen te stellen. Deze zal, volgens haar, prikkelend werken op gemeentebesturen om te be zien wat er ten behoeve van de gehandicapte sporters in de voorwaarde scheppende sfeer gedaan kan worden. „Alleen met het aanleggen van voetbalvelden ben je er niet," constateerde wethou der Berrevoets. BROUWERSHAVEN - Op de kruising Oude Schouwse Dijk met de Delingsdijk ont stond dinsdagmiddag een aanrijding tussen twee per sonenauto's, die daarbij zwaar beschadigd werden. Een 22-jarige inwoner van Zierikzee verleende op de kruising geen voorrang aan een 27 jarige inwoonster van Zonnemaire. Beide voertui gen werden weggesleept. De beide bestuurders liepen lichte verwondingen op.' STELLENDAM - De beman ning van reddingsboot De Zeemanspot werd woensdag ochtend om 03.00 uur gealar meerd door de kustwacht- post Ouddorp voor de mosselkotter YE 70. Deze had ter hoogte van de Nieuwe Waterweg motor pech gekregen. De Haven dienst 18 nam het schip op sleeptouw en bracht het rich ting Slijkgat. In de buurt van de uiterton nam de Steilen- damse reddingsboot de kot ter over en bracht deze in de haven van Stellendam, waar bij één van de daar gevestig de bedrijven de reparatie zal plaatsvinden. ZIERIKZEE - In het herin richtingsplan voor de Nieu we Haven van ontwerper Speller van de Grontmij wordt aan de beroepsvisserij dezelfde plek toegewezen als die de vissersschepen nu reeds innemen. Dit dus in tegenstelling tot een eerder bericht dat de be roepsvisserij in het plan een plaats aan 't Luitje*wordt toegedacht.De beroepssche pen zouden dus ook na de herinrichting aan de Nieuwe Haven blijven liggen tussen het bunkerstation en de Nieuwe Bogerdstraat over vier lengtes en twee rijen dik. Met dat voorstel hebben de beroepsvissers ook hun instemming betoond. Donderdag 25 september Zierikzee Vergadering Commissie Maatschappelijke Aangele genheden, Theater Mondra gon, 19.00 uur. Vergadering gemeenteraad Schouwen-Duiveland, Theater Mondragon, 19.30 uur. Dreischor Concert Ensemble Baroque Transylvania. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Nieuwerkerk Slaapadvies-avond. Meubel- rama. 19.00 tot 22.00 uur. Vrijdag 26 september Brouwershaven Afscheidsreceptie juffrouw Quant. De Schouw. 20.00 Nieuwerkerk Braamfeest. Openbare basis school Duiveland. 19.00 uur. Slaapadvies-avond. Meubel- rama. 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 27 september Renesse Inleveren oud papier. Container aan Dreef. 10.00-11.00 uur. Zonnemaire Slotconcert zomerseizoeh Nut en Uitspanning. Dorps huis. 19.30 uur. Dreischor Byzantijns Kozakkenkoor en Oosterlands fanfare in NH kerk van Dreischor. Aanvang 20.00 uur. Nieuwerkerk Inzameling oud papier. Ge bouw Salem. 9.30-11.00 uur. Zang- en Zendingsavond. Ne derlands Hervormde kerk. 19.30 uur. Zondag 28 september Zierikzee Prijsklaverjassen; Sportcafé Onderdak; 13.00 uur. Lezing over klassieke yoga. MFC. 14.00 uur. Dienst met jongerenkoor, en combo Nova Melodica. Gere formeerde, kerk. 18.30 uur. Maandag 29 september Zierikzee Openbare vergadering PvdA-fractie. Vergader kamer 78, gemeentehuis. 19.30 uur. Ouwerkerk Schrijf avond Amnesty International. Fam. Siev Julianastraat 12. Van 19.00 tot 20.30 uur. Dinsdag 30 september Nieuwerkerk Seminar 'U en de Euro', Ons Dorpshuis. 20.00 uur. Woensdag 1 oktober Zierikzee Gratis spreekuur FNV. MFC. 10.00-11.30 uur. Terug in de tijd middag (Kin derboekenweek). Biblio theek de Stolpe. 14.00-16^00 uur. Burgh-Haamstede Terug in de tijd middag (Kin derboekenweek). Biblio theek de Schutse. 14.00-16.00 Bruinisse Terug in de tijd middag (Kin derboekenweek). Biblio theek de Zaete. 14.00-16.00 Verkoping De Schutse. Kerkzaal Geref. Gem. In.Ne derland, Schoolstraat. 14.00- 17.00 en 19.00-20.00 uur. Vrijdag 3 oktober Zierikzee Dance Night met 110 Volt, Lovers en Wouws Meisje. Brogum. 21.00 uur. Zaterdag 4 oktober Zierikzee Najaarsbeurs kinderkle ding, obs 't Kofschip. 10.00-11.30 uur. Burgh-Haamstede Opening expositie Bob Ver- schueren in reeks 'Een onge kende schittering,' De Bewa- erschole, 15.00 uur. Houseparty. Jongerencen trum Big S. 21.00 uur Kerkwerve Rommelmarkt Nederlandse Hervormde Kerk. Ring. 13.00-17.00 uur Zondag 5 oktober Zierikzee Zirkus Zuurkool. MFC. 15.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3