Een huis zoeken via Internet 'Italiaanse keuken spreekt ons aaiV Broederliefde Taxatie onroerend zaak belasting Dirksland betaalt bijdrage in huur Boosheid over sponsoring gala dier in het vizier Kinderen winnen verblijf Disneyland Certificaat voor Schults P ZZELRUBRIEK Binnenhof schenkt250gulden Voorpand huisartsen en kruiswerk mMt 1 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Internet, iedereen spreekt er over. In korte tijd heeft dit nieuwe medi um een enorme vlucht genomen. Dagelijks komen er honderden aansluitingen bij. Geen wonder, want of het nu gaat over reizen, winkelen, computers, sport of wonen, Over ieder onderwerp is op de elektroni sche snelweg wel informatie te vinden. Sinds kort kunnen belangstellenden via Internet ook een nieu we woning zoeken. De site van de Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen (NVM) biedt naast nieuws en achter grondgegevens over de dien sten van de NVM ook infor matie over te koop of te huur staande woningen én het adres van de NVM-makelaar in de eigen regio. Nicolette van Dam en Christiaan de Bont kennen elkaar ruim een jaar. Nicolette woont in een huurflat in Middelburg, maar reist voor haar werk dagelijks naar Burgh-Haam- stede. Christiaan de Bont woont op kamers in Bruinis- se en werkt in Middelharnis. Ze willen nu een woning in het midden van het gebied waar ze werken. ,,Ik bleef vaak bij Christiaan en hij kwam veel weekein den naar Middelburg, maar we werden gek van dat heen en weer reizen", vertelt Ni colette van Dam. „Boven dien heb ik twee katten en die kun je ook niet altijd met een grote bak brokjes alleen laten. We hebben er uitge breid over gepraat en willen dus gaan samenwonen. Daar om zijn we op zoek gegaan naar een woning voor ons sa men." Het stel heeft eerst ge keken naar huurwoningen. De Bont: ,,Er zijn wel leuke huurwoningen in deze omge ving, maar gezien ons geza menlijke inkomen en omdat we niet jaren op allerlei wachtlijsten wilden staan, komen we eigenlijk alleen in aanmerking voor huurwo ningen in de vrije sector. Dan kun je net zo goed kopen, dacht ik." Christiaan de Bont wil graag in Zierikzee wonen, maar Ni colette van Dam vindt Brou wershaven een leuke stad. Van een collega heeft zij ge hoord dat de NVM op Inter net zit. ,,Dat sprak ons aan, want dan kunnen we, voor we bij een makelaar binnen lopen-eerst zelf eens een beetje rondsnuffelen." De Bont vertelt: „Thuis hebben we nog geen Internet, maar bij Nicolette op het werk wel. Daar hebben we na het 'werk eens rondgekeken op het Net en ik moet zeggen, er staan veel leuke huizen te koop. Vooral Zierikzee lijkt een geschikte lokatie." Zijn vriendin knikt. „De vraag Geïnteresseerden kunnen het aanbod aan koop- en huurhui zen via de computer bekijken. was ook hoeveel we voor een woning kunnen uitgeven. Ik heb geleerd dat daar behalve de hoogte van de rentetarie ven nog van alles bij komt kijken. We hebben dus ad vies aan een deskundige ge vraagd." De Bont: „Via Internet kwam ik ook uit bij adressen van NVM-makelaars. We zijn naar een makelaar in Zierik zee gegaan, dat leek ons wel zo makkelijk." De site van de NVM bevat veel informa tie. Naast het complete over zicht van alle adressen van NVM makelaars in Neder land en alle te koop en te huur staande woningen wor den tips gegeven, die bij het kopen of verkopen van een pand van belang zijn. Ook zijn er pagina's met informa tie over de consumenten af deling van de NVM en het Studiecentrum Opleidingen Makelaardij SOM. Verder wordt een verbinding gelegd met de Internet-bedrijfspre- sentatie van de NVM Hypo theekshop, waar de belang rijkste hypotheekvormen worden toegelicht en actuele rentestanden zijn weergege ven informatie wordt voort durend geactualiseerd. Christiaan de Bont en Nico lette van Dam hebben de NVM-makelaar in Zierikzee bezocht. De Bont: „We zijn erg enthousiast. De make laar liet ons niet alleen zien wat nu onze mogelijkheden waren, maar vooral ook met welke beperkingen we reke ning moesten houden. Waar we eventueel in de toekomst problemen mee zouden kun nen krijgen en hoe we dat kunnen voorkomen. We kre gen een advies-op-maat. Daarna ging het vrij snel. We hebben samen met hem ver schillende huizen bekeken, maar de woning die we het eerst hebben bezocht, bleek het toch te zijn. Een heel apart huis, met een tuin. In Zierikzee, ja! We zijn er echt verliefd op, kun je wel zeg gen. Zij vervolgt: „We heb ben eergisteren getekend en de overdracht is over twee maanden. En dat allemaal door Internet!" Van een aantal aan elkaar ge koppelde computers is Inter net uit gegroeid tot een we reldwijd netwerk, ook wel genoemd het World Wide Web (www). De toekomst voor het verspreiden van di gitale informatie begon ja ren geleden. In 1969 had het Defence Advanced Research Project Agency (DARPA) een Amerikaans defensieonder deel behoefte aan een metho de om informatie tussen on derzoekers uit te kunnen wisselen. Er werd een net werk van niet meer dan vier computers gebouwd dat de naam DARPANET kreeg. Dat was de basis van wat la ter Internet zou worden. Daarna maakten steeds meer universiteiten gebruik van het net als middel om infor matie te verschaffen. In 1972 was het netwerk uitgegroeid tot 37 computers en op dit moment wordt het aantal aangesloten computers op twee tot vier miljoen ge schat. Het aantal gebruikers ligt echter vele malen hoger. Op dit moment schat men dat ongeveer 30 tot 40 miljoen computergebruikers wel eens een kijkje nemen op In ternet. Het medium heeft een enorme vlucht genomen on der bedrijven en particulie ren. Veel bedrijven ontwik kelen ook eigen bedrijfspresentaties (home pages) op Internet. Internet-gebruiker Momenteel wordt veel on derzoek gedaan naar het pro fiel van de Internetgebrui ker. Duidelijk is dat niet alleen de wetenschappelijke wereld gebruik maakt van Internet, maar dat ook be drijven, nonprofit organisa ties, overheden en particulie ren de weg naar het net weten te vinden. Naar schatting zijn in Neder land ongeveer 300.000 aan sluitingen waarvan 150.000 in de onderwijs sector. De overige 150.000 kunnen worden verdeeld over bedrij ven/instellingen en particu lieren. Van deze bedrijven/ instellingen beschikken ruim 4.000 ook over eigen ho me pages. ANWB-LID MIDDELHARNIS - De WV/ANWB Overflakkee in Middelharnis geeft, in ver band met haar vijftienjarig bestaan, mensen die lid wor den van Wegenwacht-Totaal een mok cadeau. Op de mok staat een gaffel scheepje uit Middelharnis af gebeeld. Het nieuwe wegen wachtlidmaatschap houdt in: hulp bij pech aan auto of motor in heel Nederland, ook in de eigen woonplaats, transport van het voertuig en vervoer van inzittenden bij niet te verhelpen pech, vervangend vervoer, vervan gende chauffeur bij ziekte/ongeval tijdens de reis, hulp aan en transport van aangekoppelde caravan of aanhangwagen en indien noodzakelijk hotelovernach ting. OVERLEDEN DIRKSLAND - Een negen tienjarige vrouw uit Dirks- land overleed, nadat zij on wel was geworden op het Schelpenpad in Dirksland. Personeel van de ambulance dienst en het team van de traumahelikopter verleen den hulp, die niet mocht ba ten. MAN OVERLIJDT DOOR ONGELUK OOLTGEN SPLAAT Een 41-jarige man uit Middelharnis kwam om het leven door een onge luk, afgelopen maandag op de N59 nabij Oolt- gensplaat. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 22.15 uur toen de man uit Middel harnis met zijn bestel auto frontaal op een tou ringcar van de Rode Kruis Bloedtransfusie dienst botste, die van een bloedonoravond in Mid delharnis kwam. De be stelauto draaide na de klap verschillende keren rond en kwam vervol gens in de sloot terecht. De bestuurder werd hier door uit zijn voertuig ge slingerd en overleed ter plaatse. Uit onderzoek moet nog blijken welke van de twee voertuigen op de verkeerde weghelft reed. De N59 was vanwege de grote ravage die het on geluk veroorzaakte, tus sen de Schaapsweg en het Hellegatsplein, gedu rende enkele uren afge sloten voor alle verkeer. LEZING YOGA ZIERIKZEE - Yogalerares Bharathi Devi geeft zondag 28 september een lezing in het MFC aan de De Huybert- straat in Zierikzee. Het onderwerp is: 'De zuive re inzichten in de klassieke yoga'. Ook worden demon straties verzorgd. De bijeen komst is van 14.00 tot "16.00 uur. Voor nadere inlichtin gen: telefoon 414018. Wilma en Henny Merle runnen pizzeria-ristorante Bel la-Vista WESTENSCHOUWEN - Toen hij nog als kok in de militaire kazerne in Middelburg werkte, had hij er al plezier in om bijzondere Italiaanse gerechten te bereiden. ,,De Italiaanse keuken spreekt me aan. Ik heb me erin gespecialiseerd omdat ze nog zoveel meer biedt dan pizza's, die de Italianen als voorge recht opdienen." Sinds kort bereidt Henny Merle uit Zierikzee zijn Italiaanse specialiteiten in de keu ken van zijn eigen pizzeria-ristorante Bella-Vista in Westenschouwen. Samen met zijn echtgenote Wilma Merle-van Vossen nam hij de pizzeria aan de Westenschouwseweg in Wes tenschouwen over van Har- rie Dikmans. Een bedrijf waarin Merle sinds april van .dit jaar reeds actief was als bedrijfsleider. Hij wist toen al dat Dikmans de pizzeria wilde verkopen, maar het be sef dat hij en zijn vrouw de volgende eigenaar zouden kunnen zijn ontwikkelde zich pas in de afgelopen maanden. „Wilma, die vanwege de ge boorte van onze dochter was gestopt met werken, kwam weer in de bediening werken en had daar veel plezier in. We werden 'verliefd' op de sfeer en uitstraling van dit bedrijf. We kregen het gevoel 'dit is het'." Het echtpaar is enthousiast over de manier waarop het bedrijf is inge richt en de vele mogelijkhe den die het biedt. „Harrie Dikmans creëerde met dra- perien, engelen en druiven een typisch Italiaanse sfeer. Dat kun je aan hem overla ten." De inrichting van de pizzeria blijft dan ook het zelfde. Ook de pizza's op de menukaart blijven gehand haafd. Maar de kaart wordt wel uitgebreid met speciali teiten, die op traditioneel Italiaanse wijze worden be reid met verse ingrediënten en kruiden. Bijvoorbeeld pa ling gesmoord met verse to maten en basilicum. De afge lopen weken werd de kaart reeds uitgebreid met enkele Italiaanse specialiteiten van vis en vlees en in de toe komst zal dat steeds meer het geval zijn. Specialiteiten „We blijven een pizzeria, maar willen tegelijkertijd een gespecialiseerd Italiaans Henny Merle met echtgenote Wilma Merle-van Vossen en dochtertje in pizzeria Bella-Vista. (Foto: Marijke Folkertsma) restaurant worden, waar bij zondere gerechten worden geserveerd. Op die manier hopen we een heel eigen naam op te bouwen op Schou wen-Dui veland Nieuw is ook dat klanten in Bella-Vista terecht kunnen voor kinderpizza-party's. Kinderfeestjes waarbij de jeugdige gasten in de keuken van het restaurant hun eigen pizza mogen maken. Wilma en Henny Merle ga ven hun bedrijf de Italiaanse naam Bella-Vista wat in het Nederlands 'mooi uitzicht' betekent. „Dat slaat op het prachtige gebied waarin het restaurant ligt: de Kop van Schouwen." Het bedrijf is tot en met 31 oktober dage lijks geopend en daarna tot 1 mei op woensdag en donder dag gesloten. Bella-Vista is bereikbaar via telefoonnum mer 0111-654375. GOEDEREEDE - Sommige gemeenteraadsleden van Goedereede zijn behoorlijk op de penning, zo bleek tijdens de gemeenteraadsvergadering. De RPF bleek zich mateloos geërgerd te hebben aan het feit, dat werkvoorzieningschap Het Binnenhof deze zomer het artiestengala van De Klepperstee heeft gesponsord. Een bedrijf dat nog steeds een schuld heeft van ettelij ke miljoenen, moet geen geld aan zoiets uitgeven, vond RPF-raadslid G. Moerkerk. Hij vond weinig bijval bij de overige raadsleden. Het ging hier overigens om een bedrag van fl. 250,-. Het Binnenhof verdient jaarlijks fl. 300.000 aan werkzaamheden op De Klepperstee. Moerkerk vond het spon soren van een artiestengala desondanks onbestaanbaar. Loco-burgemeester L. Visser was van mening dat het een zaak betrof van het eigen be stuur van het Binnenhof. Lid van het Dagelijks Bestuur van Het Binnenhof T.A. Ba- kelaar (PvdA) vond het 'van de gekke' dat men een direc teur op dit soort zaken zou moeten aanspreken. Hij meende, dat het sop de kool niet waard was. Uitgerekend per hoofd van de gemeente Goedereede komt een dergelijk sponsor bedrag neer op een kwart cent per inwoner. CDA-er M. Koese liet weten Het Binnen hof te zien als een volwaar dig bedrijf, met een PR-bud get om klanten te werven. Van dit budget was in dit ge val gebruik gemaakt. In de begroting van Het Binnen hof is een bedrag voor dit soort activiteiten opgeno men en daarmee heeft de ge meenteraad zich akkoord verklaard, voegde Bakelaar hier aan toe. OUDDORP/NIEUWERKERK - De 8-jarige Kimber- ly Nelisse uit Ouddorp en de 10-jarige Judith Boere uit Nieuwerkerk wonnen een verblijfsarrangement voor vier personen naar Disneyland Parijs. Zij maakten een kijkdoos, die door de jury werd gese lecteerd als een van 25 mooiste die werden inge stuurd. De kinderen deden mee aan de nationale kijkdooswed strijd voor kinderen, waar mee de 2300 Nederlandse postkantoren inspeelden op het vijf-jarig bestaan van Disneyland Parijs. Ongeveer 35.000 Nederlandse kinderen maakten een kijkdoos en stuurden die in, in het kader van de wedstrijd. Daaruit werden 25 kijkdozen geselec teerd, van kinderen waaron der Kimberly en Judith die in aanmerking kwamen voor de hoofdprijs. Zij ontvingen hun prijs afgelopen zaterdag in Utrecht uit handen van Mickey Mousse. Daarnaast werd een aantal buurtprijzen beschikbaar ge steld bestaande uit een Mic- keyhorloge. In het Postkan toor in Zierikzee werd zo'n horloge uitgereikt aan Soraya Pil. Kris Willemse en Aniek Quist. GOEDEREEDE - Ongeveer duizend bezwaarschrif ten blijkt de gemeente Goedereede te hebben ont vangen naar aanleiding van de taxatiemethodiek voor de OZB-belasting. De raad drong tijdens de raadsvergadering dan ook aan op een zorgvuldige af handeling van de bezwaren. Loco-burgemeester L. Visser bevestigde dat men hard aan het werk is en beloofde de raadsleden op de hoogte te houden van de vorderingen hierbij. Ofschoon dehei'taxa- tie wordt uitgevoerd door hetzelfde instituut dat de eerste taxatie deed, kan vol gens Visser niet aan de objec tiviteit getwijfeld worden. L.X. Den Hollander (WD) uitte zijn bezorgdheid over de extra werkdruk voor de medewerkers van de afde ling Financiën. Hij vroeg om een overzicht van het aantal uren dat aan deze problema tiek besteed wordt, zodat dit te zijner tijd verrekend kan worden met het taxatiebu reau. Visser deelde mee, dat dit in middels wordt bijgehouden. ZIERIKZEE - Schults Schilders uit Zierikzee is voorlopig opgenomen in het Erkend Register van Opleidingbedrijven. Het bijbehorende certificaat werd in Waddinxveen uitge reikt aan P. Schults door op leidingsconsulent P. J. J. Naalden. Naalden deed dat namens het Opleidingscen trum voor het Schilders- en Stukadoorsbedrijf Rekla- me- en Presentatietechnie ken (SVS) dat het initiatief nam om een Erkend Register op te zetten. Opname in dit register toont aan dat het be drijf veel waarde hecht aan opleiding en door middel van scholing continue werkt aan de kwaliteit van het product en de bedrijfsvoering. Schults Schilders is met ne gentig medewerkers, waar onder vijf leerlingen actief op het gebied van schilder-, beton- en andere afwerktech- nieken. De prijswinnaar van de puzzel van woensdag 10 september is: Een waardebon van 25,-: H. Moes, Statenjachtstraat 462, Amsterdam De oplossing van de puzzel van 10 september is: Roomboter De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Het Extra Nieuwsblad, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jan- newekken worden gedeponeerd. De Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat ver meld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 3 oktober in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. zinloze taal; 4. ongekunsteldheid; 7. aanvoer; 8. Europese vrouw; 9. alleenheerser; 11. aanraking; 12. gevolg; 13. steenvrucht; 16. zwaai; 18. mensaap; 19. houtje om vuur te maken; 20. uitstalkast; 21. in sect dat kan springen (mv.); 22. kegel, gevormd door het bevriezen van af druipend water. Verticaal: 1. tot de wetenschap behorende; 2. Europeaan; 3. knijpbril; 4. tot ontstemming prikkelen; 5. onwetendheid; 6. personeel dat instaat' voor' het onderhoud van een school in België; 9. deel van de week; 10. gast vrouw; 14. aanplakbiljet; 15. vrouwelijke docent; 16. gekweekte soep groente; 17. voortdurend. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 1, 13, 7, 20, 2, 9. 20, 3, 5, 4, 12. DIRKSLAND - Wanneer de gemeenteraad daar, morgen tijdens de raadsvergadering, mee instemt gaat de gemeente Dirksland een maandelijkse bij drage van 250 gulden betalen aan de huur van het pand Jan Deugtstraat 1 in Herkingen. De voormalige bedrijfsruim te van installatiebedrijf 'De Wachter' wordt gehuurd door de huisartsen Broek en Van den Doel om er spreek uur te houden. De artsen gin gen daartoe over omdat zij niet meer kunnen beschik ken over het Kruisgebouw aan de Groene Kruisweg/ Kaai in Herkingen. Dit pand werd door het Kruiswerk ZHE namelijk verkocht. Het plan was dat de huisart senpraktijk na deze verkoop voortgezet zou worden in een nieuw multifunctioneel ge bouw dat in Herkingen ge bouwd gaat worden. Omdat dit gebouw nog niet is gere aliseerd weken de huisartsen uit naar de Jan Deugtstraat. Een pand dat voor hen hoge re kosten met zich mee brengt. De huisartsen zijn van mening dat de eerste lijns medische huisartsenr zorg in Herkingen gehand/ haafd moet worden, maar zijn niet bereid daar hogere kosten voor te maken. Daar om heeft men de gemeente gevraagd mee te betalen aan de huur. Uit de raadstukken blijkt dat het college van B&W hiertoe bereid is. Of dat ook het geval is bij de raad blijkt morgen tijdens de gemeenteraadsvergadering, die vanaf 19.00 uur wordt ge houden in het gemeentehuis. Iedere belangstellende kan de beraadslagingen vanaf de publieke tribune volgen. 4 'dA W/O (Foto: Marijke Folkertsma) De katten Pippie en Jan-Joost uit het Zierikzeese dierenasiel zijn. erg aan elkaar gehecht. De vier jaar oude broers dienen dan ook samen in één gezin geplaatst te worden. Rood/witte Pippie is een beetje verlegen, zwart/witte Jan-Joost een stuk brutaler. Beide dieren zien er prachtig uit. Jan-Joost valt op door de aparte tekening in zijn gezicht, waardoor het lijkt alsof hij een snor en baard heeft. Dit levert hem een brutaal snoetje op. Pippie en Jan-Joost zijn niet gewend aan honden, met soortgenoten kunnen ze het prima vinden. Beide katers gaan niet graag om met kleine, drukke kinderen. Contact met wat oudere kinderen zal geen problemen opleveren. De rustige katten gaan niet graagnaar buiten. Belangstellenden die Pippie en Jan-Joost een goed onderkomen willen geven, kunnen contact opnemen met de beheerster van het asiel aan de Zandweg, telefoon 0111-417013. Er verblijven 33 katten, twee honden en een konijn. De Mechelse herder Lex is ge plaatst

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 12