end Officiële opening van de Elzenhof Wie krijgt Watt HET fxm NIEUWSBLAD Bomen in Stellendam met afsterven bedreigd Open Vrijwilligersdag Dierendagkeuring op de kinderboerderij L' _lu In Dienstencentrum Middelharnis WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Gehele maand september Herkingen Expositie 'de mid-west van de USA'foto's van Ton Lohr. Theetuin de Bongerd, Molendijk 65, Dagelijks be halve donderdag van 10.30- 22.30 uur T/m zaterdag 27 september Ouddorp 'Strand, zee en lucht' kunst werken Yvonne Tanis. 't Blaeuwe Huus. Maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Goedereede Rita Wobbe Ierland en Coole Park schilderijen. Galerie Het Röderhaus. Woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur. Tm dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper-galerie Rik en Riek, Melkmarkt 11. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-17.00 uur. Donderdag van 08.00-20.00 uur en zater dag van 08.00-15.00 uur. Foto's Zeeuws landschap van Wim Oranje, 't Lange Uus. Tijdens winkelopening stijden. Middelharnis Houtsneden Aart Quist. Ge meenschapsbibliotheek. Tij dens openingsuren biblio theek. Foto-expositie 'De Mid-West van de USA'. Theethuin De Bongerd. Dagelijks, behalve donderdag van 10.30 tot 22.30 uur. T/m maandag 20 oktober Zierikzee Schilderijen Sonja Pankow. Dameskapper/galerie Rik en Riek. Tijdens openingstijden kapperszaak. T/m vrijdag 24 oktober Burgh-Haamstede Aquarellen Marijke Klijns- ma. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Van vrijdag 3 oktober tot en met zondag 2 november Renesse Nostalgisch speelgoed. Mu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 5 oktober en 2 november van 12.00 tot 16.00 uur. T/ m donderdag 27 november Zierikzee Foto-collectie 'Schilderin gen'. Galerie Galerij, Hat- fieldpark 2.'Op schooldagen van 09.00 tot 16.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Donderdag 25 september Dirksland Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Modeshow. Victoriahal. 20.00 uur. Sommelsdijk Oecumenische dienst Vredesweek. Exoduskerk. 19.30 uur. Vrijdag 26 september Ouddorp Thema-avond Indonesische archipels. Restaurant Ha venzicht. 19.00 uur. Sommelsdijk Bazarweekeinde. Verpleeg huis Samaritaan. 10.00 tot 21.00 uur. Middelharnis Verenigde vergadering Wa terschap Goeree-Overflak- kee. Waterschapshuis. 14.00 uur. Ooltgensplaat Bingo. P.V. De Zwaluw. Dorpsweg 1. 20.00 uur. Zaterdag 27 september Ouddorp Thema-avond Indonesische archipels. Restaurdnt Ha venzicht. 19.00 uur. Dirksland Concert Klein Koor Toon kunst Rotterdam. Neder landse Hervormde kerk. 20.00 uur. Sommelsdijk Bazarweekeinde. Verpleeg huis Samaritaan. 10.00 tot 16.00 uur. Middelharnis Open Vrijwilligersdag. Dienstencentrum. 10.00 tot 15.00 uur. Herkingen Animoloop-AV-Flakkee. Verenigingsgebouw Ons Huis. Eerste start 12.45 uur; wedstrijd 14.05 uur. Oude-Tonge Openingshal Dance Fever '85. Grutterswei. 20.30 uur. Zondag 28 september Middelharnis Hapkido-stage. De Staver. 10.00 uur. Maandag 29 september Stad aan 't Haringvliet Introductiebijeenkomst gno sis. Voormalig Groene Kruisgebouw. 19.45 uur. Dinsdag 30 september Sommelsdijk Info-avond psoriasis. Aula VBO Groenschool. 20.00 uur. Zaterdag 4 oktober Ouddorp Surfrommelmarkt. Surfcentrum Brouwersdam. 11.00 uur. Middelharnis Kinderkledingbeurs. Ge bouw peuterspeelzaal Pippe- loentje. 10.00 tot 12,00 uur. Maandag 6 oktober Stad aan 't Haringvliet Introductiebijeenkomst gno sis. Voormalig Groene Kruisgebouw. 19.45 uur. Woensdag 8 oktober Sommelsdijk Speelmiddag zwembad. De Staver. 13.30 tot 15.45 uur. Vrijdag 10 oktober Middelharnis Concert Custaf Klimt Strijk kwartet. Rien Poortvlietmu- seum. 20.15 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 24 september Zierikzee Orgelconcert Jan Hage. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Noordwelle Bijeenkomst plattelands vrouwen Noordwelle in het dorpshuis. 19.30 uur. Donderdag 25 september Zierikzee Vergadering Commissie Maatschappelijke Aangele genheden, Theater Mondra gon, 19.00 uur. Vergadering gemeenteraad Schouwen-Duiveland, Theater Mondragon, 19.30 Dreischor Concert Ensemble Baroque Transylvania. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Nieuwerkerk Slaapadvies-avond. Meubel- rama. 19.00 tot 22.00 uur. Vrijdag 26 september Brouwershaven Afscheidsreceptie juffrouw Quant. De Schouw. 20.00 Nieuwerkerk Slaapadvies-avond. Meubel- rama. 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 27 september Zonnemaire Slotconcert zomerseizoen Nut en Uitspanning. Dorps huis. 19.30 uur. Dreischor Byzantijns Kozakkénkoor en Oosterlands fanfare in NH kerk Dreischor. 20.00 Nieuwerkerk Zang- en Zendingsavond. Ne derlands Hervormde kerk. 19.30 uur. Zondag 28 september Zierikzee Lezing over klassieke yoga. MFC. 14.00 uur. Dienst met jongerenkoor en combo Nova Melodica. Gereformeerde kerk. 18.30 uur. Maandag 29 september Zierikzee Openbare vergadering PvdA-fractie. Vergader kamer 78, gemeentehuis. 19.30 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty International. Fam. Sies, Julianastraat 12. Van 19.00 tot 20.30 uur. Dinsdag 30 september Nieuwerkerk Seminar 'U en de Euro', Ons Dorpshuis, 20.00 uur. Woensdag 1 oktober Zierikzee Gratis spreekuur FNV. MFC. 10.00-11.30 uur. Bruinisse Verkoping De Schutse. Kerkzaal Geref. Gem. In Ne derland, Schoolstraat. 14.00- 17.00 en 19.00-20.00 uur. Zaterdag 4 oktober Zierikzee Najaarsbeurs kinderkle ding, obs 't Kofschip. 10.00-11.30 uur. Kerkwerve Rommelmarkt Nederlandse Hervormde Kerk. Ring. 13.00-17.00 uur. Zondag 5 oktober Zierikzee Zirkus Zuurkool. MFC. 15.00 uur. Dinsdag 7 oktober Zierikzee Bijeenkomst afdeling Zee land Crohn en Colitis Ulce rosa Vereniging. Gebouw Oosterschelde Thuiszorg. 19.30-21.30 uur. Thema-avond 'Overlijden en erfrecht'. Havenzaal restau rant Mondragon. 20.00 uur. Scharendijke Seminar 'U en de Euro', De Putmeet,. 20.00 uur. VREDESWEEEK SOMMELSDIJK - In de Exo- duskerk aan de Dorpsweg in Sommelsdijk wordt donder dag 25 september, in het ka der van de Vredesweek, een oecumenische dienst gehou den. Het thema van de dienst is: 'Aangevochten vrede'. Het St. Ceciliakoor en het Jeugd koor van de Rooms-Katho- lieke kerk in Oude-Tonge verlenen hun medewerking. Aanvang 19.30 uur. KLEDINGBEURS MIDDELHARNIS - In het ge- bouw van peuterspeelzaal Pippeloentje aan de Kastan jelaan in Middelharnis wordt zaterdag 4 oktober een kinderkledingbeurs gehou den. Belangstellenden die bruikbare kinderkleding willen verkopen kunnen dit vrijdag 3 oktober tussen 9.00 en 11.00 uur of tussen 19.00 en 20.00 uur bij de peuterspeel zaal inleveren. Een kwart van de opbrengst is voor Pip peloentje en de rest gaat naar degene die de kleding heeft binnengebracht. Verzocht wordt geen babykleding, on dergoed, schoenen of speel goed in te leveren. De beurs is van 10.00 tot 12.00 uur. Voor nadere inlichtingen: 0187-484415. MODESHOW DIRKSLAND - Op initia tief van buurtvereniging West wordt donderdag 25 september een mode show gehouden in de Vic toriahal in Dirksland. Kien Mode uit Middel harnis showt kleding voor kinderen, jongeren en ouderen. Ook de grote maten worden niet ver geten. De Schoenenreus, eveneens uit Middelhar nis, showt het bijpassen de schoeisel. Aanvang 20.00 uur. GELD VOOR VEILIGHEID DEN BOMMEL - De rijks overheid heeft dit jaar 400 miljoen gulden uitgetrokken om de binnenwegen op een zo efficient mogelijke wijze vei liger te maken. Dat vertelde de heer Van Wateringen van de Directie Verkeersveilig heid en Voertuigen van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat aan J. W. van Gentevoort uit Den Bommel. Mevrouw Van Gentevoort voert actie voor meer veilig heid op de wegen in Den Bommel. Volgens Van Wate ringen is het een goede zaak dat burgers hiervoor aan de bel trekken bij hun gemeen te. Een show met arabieren werd geheel in stijl gepresenteerd tijdens de opening van de Elzen hof. (Foto: Jaap Jonker) STAD AAN 'T HARINGVLIET - Demonstraties pas de deux, voltige en mennen. Handels- en pensionstal De Elzenhof in Stad aan 't Haringvliet werd zater dag op grootste wijze officieel geopend. Een overvol programma werd afgewerkt door genodigden en ar tiesten. Ben en Ilse van de Burgh gin gen in november vorig jaar reeds van start met hun ma nege. Ilse van de Burg, die haar instructeursdiploma in Ermelo heeft behaald, doet dressuur van B tot en met Z niveau. Echtgenoot Ben van de Burg geeft springles. Ze werken met een kleine groep mensen op manege De Elzen hof. ,,Onze kantine is een verkapte huiskamer met een bankstel, tafeltjes en knusse hoekjes." Onderlinge wedstrijden De klanten van de Elzenhof hebben een eigen paard dat ze in de handels- en pension stal stallen. Ze kunnen op de Eizenhof ook rijles nemen. De klanten komen van heel Goeree-Overflakkee. „Van de winter zaten we helemaal vol. Enkele mensen zijn van de zomer vertrokken. Mo menteel hebben we twee plekjes te huur." In de manege worden onder linge wedstrijden gehouden, waarvoor De Elzenhofbo- kaal in het leven werd geroe pen. Een ruiter of amazone die driemaal de bokaal wint mag deze trofee behouden. De pensiongasten zijn zo be trokken bij de pensionstal dat ze zelfs mee helpen bij de organisatie van de festivitei ten. Ilse van de Burg: „Ieder een helpt mee, we hoeven zelf haast niets te doen." In de eerste, drukke periode kwamen Ben en Ilse van de Burg niet toe aan een officië le opening van hun bedrijf. „Daarom hebben we beslo ten om er nu echt een feest van te maken." De feestcom missie stelde een programma samen, dat begon met de offi ciële openingshandeling door de kinderen Sven en Na- tasja van de Burgh. Zij knip ten het rood-witte lint bij de schuifdeuren van de stallen door. Showtime Onder grote publieke be langstelling werd daarna een arabierenshow gehouden, gevolgd door een pas de deux. Na diverse dressuurde- monstraties kreeg het publiek een voltige voorge schoteld. Kinderen in gym- nastiekpakjes die turnoefe ningen en evenwichtsoefe ningen doen op de rug van een paard. Daarna volgde een rassen- show. Allerlei soorten paar den passeerden de revue, van klein tot en met een Shire paard. Een enorm groot paard van een ras dat vroe ger gebruikt werd om de kar ren te trekken van de bier brouwers. De Shire die getoond werd was pas zes tien maanden en derhalve nog niet uitgegroeid. Patty Zwang kwam met haar paard Klister naar Stad aan 't Haringvliet om op te tre den tijdens deze feestelijke dag. De Western demonstra tie door Ineke en Malou van Kempen, Annemieke en Kar in Buijs en Monique Winkels oogstte veel bewondering van de omstanders. Pittige combinatie De jonge Malou van Kempen met haar paardje Pinokkio vormden een pittige combi natie die leuk was om naar te kijken. Als één na laatste op treden kwam Ineke van Kempen met haar 'levensge vaarlijke' paard Banjer. Dit alles tot groot vermaak van het publiek. De middag werd afgesloten met een demon stratie rijden met karretjes. De Elzenhof is gevestigd aan de Boomgaarddreef 26 in Stad aan het Haringvliet. Te lefoon 0187-611363. STELLENDAM - De bomen aan de Voorstraat in Stellendam worden met afsterven bedreigd. Oor zaak hiervan is het wegvallen van de drainagewer king van de oude riolering, die in 1996 werd vervan gen. Door de hoge waterstand is er geen zuurstof meer aanwe zig in de bodem, zodat de wortels van de bomen ver rotten. Een aantal bewoners van de Voorstraat heeft bo vendien last van waterover last onder de vloer. De gemeenteraad van Goede reede ging dan ook akkoord met een extra krediet van f 95.000 om te zorgen voor een nieuw drainage- en verzor gingsplan. Loco-burgemees ter L. Visser kon opgelucht adem halen, want de werk zaamheden bleken inmid dels al -begonnen. Hij was daar al vanuit gegaan, aan- gezién de commissie finan ciën haar fiat al gegeven had. De rest van de raad niet zou achterblijven. MIDDELHARNIS - Vrijwilligers leveren een grote bijdrage aan de kwaliteit van het voorzieningen stelsel. Zaterdag 27 september vindt een Open Vrij willigersdag plaats in het Dienstencentrum Middel harnis. Het betreft een initiatief van instellingen die dringend behoefte hebben aan nieuwe krachten. De Alzheimer Vereniging ZHE, Amnesty Internation al, Graag Gedaan Vrijwilli gerswerk Middelharnis bij ouderen thuis, Huurdersver eniging Middelharnis, Rode Kruis projecten Middelhar nis, de Vereniging Natuur- en Landschapsbescherming en de Stichting Vluchtelin genwerk zijn enkele van de instellingen en organisaties die draaien op enthousiaste vrijwilligers. Medewerkers van deze organisaties zijn tussen 10.00 en 15.00 uur op de Open Vrijwilligersdag in het Dienstencentrum Mid delharnis aanwezig om met belangstellenden kennis te maken en hen te informeren over hun werk. Bovendien wordt op deze dag de natio nale vrijwilligerskrant ver strekt. Drie miljoen Nederlanders geven hun energie voor maatschappelijk belangrijke activiteiten. De gedachte achter deze dag is dat deze vrijwilligers niet alleen deel uitmaken van die enkele or ganisatie, maar tevens deel uitmaken van een brede be weging van actieve burgers. ZIERIKZEE - Een dierenkeuring en een verkiezing van het best verzorgde dier. Dat staat voor woens dag 1 oktober op het programma op Kinderboerde rij De Punt in Zierikzee. Vanaf 13.30 uur kunnen kin deren uit Zierikzee daar hun dier laten keuren door een dierenarts. Een publieksjury bekijkt of het dier goed ver zorgd is en of baas of bazin er liefdevol mee omgaat. Van ieder dier wordt een kort ju ryrapport gemaakt. Uitein delijk beslist de jury welk dier wordt uitgeroepen tot het best verzorgde. Wie zijn dier wil laten keuren moet voor 13.30 uur aanwezig zijn. Honden moeten aan de lijn gehouden worden. De dieren kunnen tijdens en na de acti viteit naar huis worden ge bracht. Om 14.30 uur wordt limonade geschonken voor de kinderen, staat er een springkussen en zijn er cre atieve activiteiten. De prijs uitreiking is om 15.15 uur. De dierenkeuring is een initia tief van SKW De Lichtboei. De afdeling Sociale Zaken maakt onderdeel uit van de sector Externe Contacten van de gemeente Schouwen-Duiveland. Naast zaken met betrekking tot bijstand, houdt deze afdeling zich bezig met de uitvoering van de Wet Voorziening Gehandicapten (Wvg) en de Volkskredietbank. Wij willen u In deze rubriek maandelijks breed informeren over Sociale Zaken. WET BOETEN Per 1 juli 1997 is de "Wet boeten, maatregelen en terug- en invordering sociale zekerheid" van kracht. Afgekort is dit de Wet boeten. Deze wet heeft een strenger beleid tot gevolg met betrekking tot bijstandsuitkerin gen. De wet is door het rijk opgelegd aan de gemeenten en bedoeld om een uniform sanctie- terug- en invorderingsbeleid te voeren. De gevol gen van deze wet zijn groot voor uitkeringsgerechtigden, daarom nog maals het "hoe en wat" van deze wet op een rijtje. Iedere uitkeringsgerechtigde heeft een inlichtingenplicht, zodat afdeling Sociale Zaken van de gemeente kan nagaan of u recht heeft op een uit kering en hoe hoog deze moet zijn. De nieuwe wet is extra streng.op controle en naleving hiervan. Zoals de naam al zegt, is het volgens de nieuwe wet mogelijk een maatregel te treffen of een boete op te leggen. Maatregelen Maatregelen worden getroffen wanneer voorwaarden, die gericht zijn op de uitstroom uit de uitkeringssituatie niet zijn nagekomen, of wanneer de termijn waarop cliënten gegevens moeten inleveren is overschreden. Het treffen van een maatregel is niet nieuw. Wel nieuw is dat het weigeren van arbeid tot gevolg kan hebben dat de uitkering een maand lang wordt geweigerd. Boeten Een boete is van toepassing wanneer een uitkeringsgerechtigde onjuiste of onvolledige inlichtingen heeft verstrekt, wat tot gevolg kan hebben dat de hoogte van de uitkering niet goed is vastgesteld. Iedere maand moet de periodieke verklaring (inkomstenbriefje) in worden geleverd met wijzigingen en of er is gewerkt. Wanneer dit formulier niet op tijd is ingeleverd, is er eerst nog de gelegenheid dit binnen een be paalde termijn te hersteilen. Gebeurt dit binnen de gestelde termijn, dan wordt de uitkering alleen verlaagd door een maatregel. Gebeurt dit niet op tijd, dan wordt het recht op een uitkering beëindigd en volgt er een boete. De hoogte van de maatregel of boete De hoogte van een maatregel en een boete worden individueel bepaald. Daarbij let de gemeente op hoe ernstig het gedrag is; in hoeverre dit de cliënt te verwijten is; en wat de omstandigheden zijn. Wanneer het de persoon niet te verwijten is, volgt geen maatregel. In het ene geval zal een maatregel 5% van de volle maandelijkse uitke ring bedragen (bijvoorbeeld wanneer iemand met bijstand zich niet als werkzoekend heeft ingeschreven), in een ander geval kan dit 100% zijn (bijvoorbeeld als iemand geen passend werk aanvaard). Voor boetes geldt dat dit een strafkarakter heeft. Als het een hoger be drag betreft dan f 6.000,-- zal de gemeente aangifte doen en wikkelt het Openbaar Ministerie de zaak verder af. De boete bedraagt in principe 15% van het bedrag dat ten onrechte aan de uitkeringsgerechtigde is verstrekt, met een minimum van f 100,-. Herhaling van fraudering wordt nog strenger beboet. Vanzelfsprekend is naast de boete ook sprake van terugvordering van het bedrag dat onterecht is uitgekeerd. Daarbij kan de gemeente ook kosten van invordering en wettelijke rente rekenen. Meer informatie Met de invoering van de wet, is het meer dan ooit van belang om de spelregels die bij het verkrijgen en behouden van een uitkering horen, op te volgen. Heeft u nog vragen, komt gerust langs bij de balie Sociale Zaken van de gemeente Schouwen-Duiveland. Sociale Zaken Gemeente Schouwen-Duiveland Hatfieldpark 3, Zierikzee 0111-452293/452294, dagelijks geopend van 9.00- 12.00 uur en voor Wvg-zaken 's middags op afspraak Gemeente Schouwen-Duiveland Advertentie voor School en vrije tijj li pvacktic^ winterjas, vei4o»ij0k>aai* m 3 kleumen met vi-alijke applicaties GE0WW39 msm (0)®)4*99«m)GSraW4 om 0180 565331 «KNaJENZANDfAD 3 WDKIWWÖ r. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA'Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 011 f - 453549 Marijke Vael Na 1Q.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IMA/P adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Rekiameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00 - 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 10