Bol 5 1§ 6 Haast met fietspad en rotonde Venster op verleden Concert Manhuistuin Loskoppeling ontsluitingsweg lamellen of diner Tuina arde Zelf scheppen: - 20 Bolle Provinciebestuur.Zeeland: Uitbreiding dagverzorging in De Wieken niet mogelijk Verouderde keuken Duinoord Warme maaltijdvoorziening voor Duinoord door Cornelia Uitspraak Raad van State Aquadelta mag voorlopig geen woontoren bouwen AGENDA Anderhalf miljoen voor verkeersmaatregelen Dinsdagavond gratis inloopspreekuur VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1997 NR 26251 3 ZONNEMAIRE - K. Mande- maker, vice-voorzitter en vertegenwoordiger van de ouderenorganisaties in de Zonnemairse dorpsraad, voelt veel voor een tweede ontsluitingsweg die losge koppeld is van eventuele uit breiding aan de zuidkant van Zonnemaire. Hij deed deze suggestie don derdagavond in de vergade ring van de dorpsraad. Aan leiding is het feit dat de nieuwbouwijk in het dorp uitsluitend via de Juliana- straat en de I. M. van de Bijl straat is te verlaten. „Bij ca lamiteiten komt alles vast te zitten. Voor de algemene vei ligheid zou het heel goed zijn als er een tweede ontsluiting komt voor deze wijk," moti veerde Mandemaker. Op dit moment staat of valt de tweede ontsluiting, vol gens de spreker, met het al dan niet doorgaan van de uit breidingsplannen van Interi eur Paauwe en van de wo ningbouw. Advextentie van: luxaflex, melchior, eet. 't lange uus exclusieve woninginrichting havenpark 28 zierikzee 0111 413727 Dinsdag 23 september Brouwershaven Spelmiddag. Woonzorgcen trum Poortershof. 15.00 uur. Woensdag 24 september Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB. Hervormd kerkcen trum. 14.30 uur. Orgelconcert Jan Hage. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Noordwelle Bijeenkomst plattelands vrouwen Noordwelle in het dorpshuis. 19.30 uur. Donderdag 25 september Dreischor Concert Ensemble Baroque Transylvania. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Nieuwerkerk Slaapadvies-avond. Meubel- rama. 19.00 tot 22.00 uur. Vrijdag 26 september Nieuwerkerk Slaapadvies-avond. Meubel- rama. 19.00 tot 22.00 uur. van de aktie Iedere zaterdag staat Bolle Dier&Tuin bol .van de aktic. A.s. zaterdag 20 september 10 kg. van 29.95 voor ƒ27,50 Advertentie produkt-demonstratie Smölke hondenvoer 6 zakken voor fiOr 5 vaste planten voor 10,- korting Bij besteding van 10,- foto's 4 oktober op te halen DIER&TUIN Grcvelingcnstraat 15 Zierikzee (naast de Aldi/Super) ZIERIKZEE) - Volgens de provincie kan de dag ver zorging in het Zierikzeese zorgcentrum De Wieken niet uitgebreid worden. Dat blijkt uit een brief van GS van Zeeland aan de leden van de commissie wel- zijn- In het plan ouderenzorg van de provincie zijn normen op genomen voor de capaciteit van dagverzorging per regio. Die norm wordt op Schou- wen-Duiveland door projec ten in zorgcentrum De Wie ken in Zierikzee en zorgcentrum In "t Opper in Bruinisse ingevuld. Beide in stellingen hebben twee da gen per week ingeruimd voor dagverzorging. Dat plan ouderenzorg is in december 1996 vastgesteld. „De Wieken heeft daartegen ook geen bezwaar en/of be roep ingesteld," aldus GS van Zeeland. Een verzoek van De Wieken om uitbrei ding van de ruimte voor dag verzorging werd afgewezen. „Aangezien op dat moment geen perspectief was dat uit breiding van het desbe treffende project in het plan zou worden opgenomen en het toenmalige plan in zo'n uitbreiding niet voorzag." GS wijzen er in de brief ver der op dat zelfs al zou er wel ruimte voor uitbreiding van dagverzorging zou zijn deze ingevuld zou moeten worden in de Westhoek van Schou- wen-Duiveland en niet in Zierikzee of Bruinisse. Dra matisch is het volgens GS al lemaal niet. In Bruinisse is volgens het college geen wachtlijst en met de lengte van die voor De Wieken valt het in hun vi sie ook wel mee. Er staan vier mensen op. „Hetgeen aanmerkelijk minder is dan enige tijd geleden BURGH-HAAMSTEDE - De warme maaltijd voorziening van verzorgingscentrum Duinoord in Burgh-Haamstede wordt in de nabije toe komst uitbesteed aan verpleeghuis Cornelia- stiebting. De verouderde keuken van Duinoord is reden voor dit besluit. „Het heeft te maken met de HACCP-normering, wat in houdt dat de hele bedrijfs voering aan bepaalde eisen moet voldoen. Denk aan temperatuur van het voed sel en hygiëne. Duinoord zit met een verouderde keuken en vooral financieel is het aanpassen van de keuken aan de geldende eisen niet meer te doen," verklaart zorgmanager van Duinoord B. van Duin het nieuwe plan. Voor Duinoord zou vernieuwing neerkomen op een bijna volledige vervan ging van het materiaal. „Dan heb je het bijvoor beeld ook over kookkelels Vanaf begin 1996 is er over alternatieven gedacht. De keuze voor de Cornelia- stichting is om een aantal redenen gemaakt. „Qua af stand is de Corneliastich- ting net zo ver weg als ande re instellingen in de regio en de keuken daar voldoet aan alle eisen. Daarnaast kan de Corneliastichting qua faciliteiten direct in springen op onze wensen, aldus Van Duin, De uiterste datum van realisatie is vooralsnog op 3 november gesteld. De contracten moe ten echter nog worden on dertekend. Ook de afne mers van Tafeltje Dekje in Westerschouwen - voorheen klanten van Duinoord - ma ken een overstap naar de keuken in Zierikzee. Met één van de drie lijnen was dat voorheen al het geval. Maaltijden In de Corneliastichting zul len dagelijks zo'n driehon derd maaltijden bereid worden. „Honderdvijftig voor de eigen bewoners, tachtig voor Tafeltje Dekje in Brouwershaven, twintig voor Tafeltje Dekje Wester schouwen en nog eens vijf tig voor Duinoord," bere kent hoofd keuken van de Corneliastichting P. Snel. Aangepaste werktijden en extra personeel moet aan de vergrote klantenkring tegemoet komen. BRUINISSE - Aquadelta Beheer BV kan voorlopig niet beginnen met de bouw van een dertig meter hoog appartementencomplex aan de Grevelingen- dijk in Bruinisse. Dit is bekend geworden bij de Raad van State in Den Haag. De schriftelijke motivatie van de rechter volgt waar schijnlijk over enkele we ken. „We wachten eerst af wat de motivatie is. Daarna kunnen we pas beslissen wat we verder gaan onderne men," zegt directeur van Aquadelta A. Verharen. Aquadelta was bij de raad in beroep gegaan tegen de be slissing van de provincie om geen toestemming te verle ner? voor de bouw van een dertig meter hoog apparte mentencomplex bij Aquadel ta. De bouw van het complex - voor de voorstanders een eye-catcher en voor de tegen standers de Toren van Babel van de recreatie - is het meest omstreden onderdeel van de opwaarderingsplannen van het Bruse recreatieproject. De toenmalige gemeente Bruinisse was destijds ver deeld over de plannen, maar een meerderheid steunde ze. Ter verdediging van de plan nen werd het economisch be lang van Aquadelta voor Bruinisse aangevoerd.. De te genstanders betitelden de plannen echter als 'horizon- vervuilend' en 'niet nodig'. Weigering De gemeente Schouwen-Dui- veland nam de fakkel van de gemeente Bruinisse over, maar dat mocht niet baten. De provincie volhardde in weigering om toestemming te verlenen voor de bouw van de woontoren. GOES - De serie Manhuis- tuinconcerten in Goes wordt zondag 28 september afgeslo ten met een optreden van de Koninklijke Harmonie EMM uit Kruiningen. Van Iicht-klassiek tot popu lair. Dat is in het kort het re pertoire van EMM. Deze ver eniging, die in 1864 als fanfare werd opgericht, werd in de veertiger jaren omgezet in een harmonie en kreeg in 1954 het predikaat 'koninklijk'. Na een periode van achteruitgang in de ja ren tachtig bloeit de harmo nie momenteel weer op. De club bestaat nu uit vijftig - voornamelijk jonge - leden en staat onder leiding van di rigent J. Curfs. Het concert van EMM in de Goese Man huistuin duurt van 12.00 tot 13.00 uur. De ingang van de tuin bevindt zich bij het poortje rechts van het Oos- terscheldecollege aan de Zus terstraat. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote kerk in Goes. Vrijdag 19 september Zierikzee Toneelspel 'Kerker en Af-' grond' door het Gezelschap van de Zee, Dikke Toren, 19.30 uur. Zaterdag 20 september Zierikzee Rommelmarkt Activiteiten commissie Gereformeerde' Kerk. Onder de Beuze. 08.00 tot 16.00 uur. Informatieochtend cursusprogramma ZVU. Bibliotheek De Stolpe. 9.30-12.00 uur. KNF DruMa-festival, Sporthallen Onderdak. Van 10.00 tot 17.30 uur. Farmer John en Travoltas in Brogum. 22.00 uur. Burgh Traditionele perenverkoop, Burghse Ring. 9.30 uur. Brouwershaven Boerenboeldag. Motorloods- jachthaven. 9.00 uur; veiling, 13.30 uur. Boerenboeldag in loodsen Jachtwinterberging Fa. Ge- br. Van Ast. Van 09.00 tot 15.30 uur. Nieuwerkerk Bummer High Tea. Tuin Burg. Boumanstraat 14. 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 21 september Zierikzee PJZ gaat karten in Zeeland hallen Goes. Vertrek vanaf carpoolplaats Weg naar de Val.14.15 uur Maandag 22 september Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA. Gemeentehuis. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Begin basiscursus Monteban yoga. De Schutse. 19.15 uur. Openbare vergadering WD afdeling Schouwen-Duive- land, Dorpshuis De Schutse, 20.00 uur Brouwershaven Koffieochtend. .Woonzorgcentrum PoortersLiof. 10.00 uur. Nieuwerkerk Start zwemvierdaagse in zwembad Dol-Fijn. 15.30-21.00 uur. dienen voorrang te krijgen, erkende Klompe. Het water schap zou het fietspad het liefste in de buurt van de sloot aanleggen, zodat deze instantie het pad ook als on- derhoudsweg kan benutten. T. Kramer van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) vroeg hoe het pad zich ver houdt tot de aangrenzende karrenvelden, een belang rijk fourageergebied voor ganzen. De commissieleden werden het erover eens, dat het fietspad vanaf de Kapel- leweg tot aan de karrenvel den ergens tussen de Nieuwe Kerkweg en de Ravensweg in langs de sloot kan lopen en vervolgens vlak onder de dijk moet verder gaan. Voorlichting Oude tijden herleven in de omgeving van Meestoof Willem III in Noordgouwe. Niet al leen omdat het gebouw geleidelijk in oude glorie wordt hersteld, maar ook omdat er op een muur aan de zijkant van de voormalige meekrapfabriek een venster in de maak is waardoor een blik kan worden geworpen op het verleden. Rob Jansen, beeldend kunste naar uit Utrecht, is bezig met het maken van een muurschildering in aarde-achtige tinten. Zijn schildering laat onder meer zien welke ontwikkeling het aangrenzende gebouw door de jaren heen heeft doorgemaakt en vertelt ook meer over de meekrapcultuur van wel eer. Onder meer werkende mensen op het land en een afbeelding van de betreffende plant hebben een plaatsje gekregen in hét to taalbeeld. De meekrapkleurstof gebruikt hij overigens niet voor zijn eigen werk, uit angst dat verkleuring te snel toe slaat. Wel heeft hij bewust gekozen voor een invulling in mee krapachtige tinten. Jansen is op grafisch ge bied begonnen. Later wierp hij zich vooral op de schilderkunst. Nu is hij - als multimediaal kunstenaar - in vele verschillende projecten betrokken. (Foto: Marijke Folkertsma) Van de aan te leggen rotonde bij Kerkwerve was wel een tekening van de Grontmij beschikbaar. Daar bleken de commissieleden het snel over eens. Voorzitter A. de Haan benadrukte het belang van goede voorlichting over de maatregelen aan bewoners en betrokkenen. Er zal een nieuwsbrief met uitleg en te keningen worden gestuurd en er zullen twee inloopmid dagen, één in Kerkwerve en één in Scharendijke worden gehouden, waar belangstel lenden zich kunnen laten in formeren. Wethouder C. Veerhoek van de gemeente Schouwen-Dui- veland verzette zich in de voorgaande vergadering van de landinrichtingscommissie fel tegen al te grote voortva rendheid bij het uitvoeren van verkeersmaatregelen. Een nader gesprek met de wethouder had inmiddels tot klaarheid geleid. Ontsluitingsplan Veerhoek was niet aanwezig bij deze extra vergadering, maar uit de toelichting van de betrokken ambtenaar bleek dat de kou inmiddels uit de lucht is. De nu uit te voeren maatregelen passen ook volgens Veerhoek in een gebiedsontsluitihgsplan als onderdeel van het Integraal Verkeers- en vervoersplan dat de gemeente in voorbe reiding heeft. Zondag 28 september Zierikzee Lezing over klassieke yoga. MFC. 14.00 uur. Dinsdag 30 september Nieuwerkerk Seminar 'U en de Euro', Ons Dorpshuis. 20.00 uur. Dinsdag 7 oktober Scharendijke Seminar *U en de Euro', De Putmeet,. 20.00 uur Dinsdag 14 oktober Zonnemaire Seminar 'U en de Euro', Dorpshuis. 20.00 uur Advertentie i INSTALLATIEBEDRIJF SCHARENDIJKE - Als alles meezit en het weer niet te slecht wordt, zal er nog voor het einde van dit jaar een rotonde op de Heuvelsweg bij Kerkwerve gere aliseerd zijn en ligt er een fietspad langs de Langen- dijk bij Scharendijke. Dat is het streven van de landinrichtingscommissie Schouwen-Oost. Voor dit jaar is er nog een bedrag van anderhalf miljoen gulden be schikbaar bij het ministerie van Landbouw voor ver keersmaatregelen in het ka der van de herinrichting Schouwen-Oost. Er is haast geboden. „Als ik het geld dit jaar niet opmaak, ben ik het kwijt. Zo is nou eenmaal het regiem van de minister van Landbouw," aldus gaf K. Postma van de Dienst Lande lijk Gebied aan. De landinrichtingscommis sie kwam donderdagmiddag in de Putmeet in Scharendij ke in een extra vergadering bijeen om te besluiten over uitvoering bij voorrang van genoemde verkeersmaatre gelen. Vier concrete plannen waren erbinnen de commissie al ge formuleerd. Twee daarvan komen niet voor een snelle uitvoering in aanmerking: de bajonetaansluiting bij Kerkwerve en een nieuwe aansluiting van de Lokkers- weg op de Delingsdijk. Over dat laatste plan bestaat, vol gens R. van der Wekken, bo vendien binnen de commis sie zelf nog geen volledige overeenstemming. Wat overbleef waren het fietspad langs de Langendijk en de rotonde op de kruising Heuvelsweg/Kakkersweel- weg. Grontmij Postma liet weten dat de Gr ontmij voor beide maatrege len al plannen op papier heeft. Een vertegenwoordi ger van de Grontmij om een en ander nader toe te lichten, liet echter tijdens deze verga dering vergeefs pp zich wach- ten. Zo kon niet direct antwoord worden gegeven op de vraag of binnen het beschikbare budget van een half miljoen gulden het fietspad langs de Langendijk wellicht iets lan ger kan worden. P. de Koey- er stelde voor het tracé door te trekken tot en met de vijf tig kilometerzone bij Den Osse. „Zonde om dat stukje niet direct mee te nemen als je toch bezig bent," meende De Koeyer en de overige commissieleden' waren het daarmee eens. L. Klompe van het Water schap Zeeuwse Eilanden lichtte toe, dat de aanleg van het fietspad bovenop de dijk aan de zeezijde niet mogelijk is wegens glooiing en talud en de als .mpnument aange merkte iMuraltmuur. Diréct onderaan de dijk krijgt men té maken met" aan' landbou wers verpachte grond. On derhandelingen daarover Advertentie Aanstaande dinsdagavond 23 september houdt Deloitte Touche te Zierikzee een gratis inloop spreekuur voor ondernemers die behoefte hebben aan advies op bedrijfseconomisch, administratief of fiscaal terrein. Bijvoorbeeld: oprichting B.V. of man-vromvfirma start of (ver)koop van een onderneming investeringen/financieringen/pensioenen Tussen 17.00 en 21.00 uur bent u van harte welkom voor een gesprek met een van onze accountants of fiscalisten. U kunt ook vooraf bel len voor het maken van een afspraak. Zierikzee. Oude Haven 34, telefoon 0111412 928. Ondernemend Alert Deloitte ACCOUNTANTS TÖUCtlB BELASTINGADVISEURS CONSULTANTS De kruising Kakkersweelweg van een rotonde. - Heuvelsweg ter hoo.gte van Kerkwerve zou voor het einde van dit jaar voorzien moeten zijn (Foto: Marieke Mandemaker)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3