Statenvergadering NIEUWSBODE 7/ Sp DVZ AANBIEDINGEN het extra nieuwsblad houdt u op de hoogte Minder milieuhinder Kanaalzone Provincie Zeeland OPRUIMING FIETSEN De Excel: nu al vanaf f 20.995,- <B> HYUflDfll V.D. VLIET Officiële Mededelingen ■nwi sa JAN DE JONGE TWEEWIELERS FIETSEN BROMFIETSEN dé kabelkrant variïschouwen-duiveland - Kinderbijslag -AOW - Algemene Ouderdomswet - ANW - Algemene Nabestaandenwet - Gemoedsbezwaren reekuur Sociale Verzekeringsbank KNIKARMSCHERMEN diverse strepen tegen actieprijzen ROLLUIKEN ¥imm T.V, VIDEO I WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 Abdij De hinder die van het milieu wordt ondervonden in de Kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen komt goeddeels overeen met die in andere industriegebieden, zoals Vlissingen-Oost en IJmond. Dat blijkt uit onderzoek dat de provincie in april van dit jaar heeft laten uitvoeren. Een belangrijke conclusie is dat in vergelijking met een eerder onderzoek (19989) het percentage mensen dat last heeft van stank, industrie- lawaai en stof, is gedaald. Van de 1626 adressen in de regio zijn er 1484 benaderd. Duidelijk werd dat 606 mensen of 40 pro cent niet aan de enquête wenste mee te doen. Een response van 60 procent wordt door de onder zoekers - Oliemans Punter en Partners bv in Utrecht - aan de lage kant gevonden in vergelijking met soortgelijk onderzoek elders. Aangenomen wordt dat een gelijk tijdig lopend onderzoek naar de woningmarkt in Sas van Gent tot enige enquête-moeheid heeft geleid. Inwoners van Sluiskil-oost hebben het meeste hinder van lawaai afkomstig van bedrijven en scheepvaart, bewoners van Sas van Gent-zuid noemen de vliegtui gen als hinderlijkste geluidsbron. In heel Sas van Gent en in West- dorpe geeft stankoverlast door mest de meeste hinder en stof is de boosdoener in Sluiskil-oost en Terneuzen-west. Het onderzoek is zowel telefo nisch als schriftelijk uitgevoerd. De vragen hadden betrekking op overlast en hinder van vocht, buren, lawaai afkomstig van ver keer, bedrijven, vliegtuigen en schepen, stank door verkeer, bedrijven en mest en overlast door stof. Het percentage burenoverlast was het grootst in Terneuzen- west: 30 procent. Vocht kwam met 28 procent het hoogst uit in Sas van Gent-zuid. Overigens zijn dat nog betrekkelijk lage percen tages als zij worden vergeleken met die voor last van stof en roet, want de hoogste score in die cate gorie werd geboekt in Sluiskil oost: 85 procent. Wordt het hele gebied samenge nomen dan wordt de stankoverlast van de industrie het vaakst ge noemd: 47 procent, gevolgd door stof/roet met 34 procent en mest 30 procent. Een informatieblad over de uitkom sten van het hinderonderzoek is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg. Ook het complete onderzoekrap port is daar te bestellen. Baggerspecie Baggerspecie is een mengsel van zand, slib en water dat vrijkomt bij het verwijderen van (delen) van de waterbodem zonder dat dit mate riaal in depot is gezet om te ont wateren en te ontrijpen. Deze definitie staat in de brochu re Baggerspecie die bij het provin ciaal informatiecentrum in Middelburg verkrijgbaar is. In de brochure wordt uit de doe ken gedaan aan welke regels bag gerspecie onderworpen is, wat komt kijken bij het reinigen van vervuilde blubber, hoe de sanering van waterbodems is geregeld en welke hergebruikmogelijkheden er zijn. De informatie is afkomstig van een voorlichtingsbijeenkomst die eind vorig jaar in Middelburg is gehouden voor medewerkers van instanties die meJAaggerspecie van doen hebben of krijgen. De brochure kan worden besteld bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. T Nieuws Provinciale Staten vergaderen vrijdag 26 september, 10.00 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. De vergadering is openbaar. Het rijk heeft de subsidieregeling voor de restauratie van monumen ten gewijzigd en dat heeft gevol gen voor de provincie en de ge meenten. Een van de veranderin gen is dat het budget niet meer wordt verdeeld op basis van het aantal monumenten In een gemeen te, maar aan de hand van de wer kelijke behoefte. Een aantal ge meenten krijgt het restauratiebud get rechtstreeks van het rijk. De andere krijgen het via de provin cie. Op de provincie aangewezen blijven Borsele, Hulst, Oostburg, Kapelle, Noord-Beveland, Terneu- zen, Reimerswaal, Hontenisse, Sas van Gent en Axel. In totaal staat in deze zeven gemeenten tien procent van het Zeeuwse mo numentenbestand. Jaarlijks is het aan provinciale staten voor de niet- budgethoudende gemeenten een restauratie-uitvoeringsprogramma op te stellen. Uit het programma moet blijken welke beschermde monumenten in welke volgorde van uitvoering voor subsidie in aanmerking komen. Reglement De staten stellen een nieuw regle ment vast voor het waterschap Zeeuwse Eilanden in Goes. Het werkgebied van het schap beslaat Zeeland boven de Westerschelde. De meest in het oog springende verandering ten opzichte van het huidige reglement is de bestuurs samenstelling, De-algemene ver gadering krijgt 35 leden, in jargon hoofdingelanden. De verdeling Provinciale staten kopen de veerboot Koningin Beatrix voor 55,8 miljoen gulden over de -verscheidene belangen die het waterschap dient, is 6 leden voor de categorie ongebouwd, 8 leden gebouwd, 15 leden ingeze tenen en 6 voor de categorie be- drijfsgebouwd. Het dagelijks be stuur krijgt 5 leden die uit de alge mene vergadering worden geko zen. De voorzitter van het dage lijks bestuur is de benoemde dijk graaf. Milieu Behalve een wijziging in de be leidslijn Bijdragen uitvoeringskos ten sanering industrielawaai be handelen provinciale staten het meerjarenplan gevaarlijke afval stoffen. Het meerjarenplan is onderdeel van het milieubeleids plan Kerend Tij en het is vooral van belang als toetssteen-bij het verlenen van vergunningen. Verkeer Representanten van het rijk, de provincies, de gemeenten en de waterschappen hebben een inten tieverklaring voor een duurzaam veilig verkeerssysteem onderte- Rondleidingen Abdij De toeristische rondleidingen door de Abdij van Middelburg zijn in september geprolongeerd. De dinsdagen, woensdagen en donderdagen staat er om drie uur 's middags steeds een rondleiding op het programma. Het vertrek punt is de balie van het Zeeuws Museum. kend. De provincie Zeeland con formeert zich in de statenvergade ring via het startprogramma duur zaam veilig. Maatregelen voor de (re)constructie van wegen, edu catie, voorlichting en bewegwijze ring en bebording zijn de hoofdele menten van het startprogramma, dat een werkingsduur heeft tot en met het jaar 2000. De staten beslissen over de ont trekking aan het openbaar verkeer van twee stukjes weg: een in de gemeente Terneuzen en een in de gemeente Tholen. Veerboot De veerboot Koningin Beatrix wordt, als de staten ermee in stemmen, eigendom van de pro vincie. Nu is de dubbeldekker nog van de bv Veerboot Wester schelde, een dochteronderneming van de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen. Door de Koningin Beatrix te kopen en niet langer te huren, kan op termijn, als de Pro vinciale Stoombootdiensten op houden te bestaan, de hele vloot in een pakket op de markt worden gebracht. De kosten die met de huidige transactie zijn gemoeid, belopen 55,8 miljoen gulden. Alle stukken, waarover provinciale staten 26 september beslissen, liggen ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. De openingstijden van het centrum zijn: werkdagen 9.30- 12.30 uur en 13.30-16.30 uur. Daar kan ook het kaartje worden gekocht. De kosten zijn 12 gulder) per volwassene, 10 gulden voor 65-plussers en groepen en 5,50 gulden voor kinderen. Wie aan de rondleiding meedoet, komt in het Zeeuws Museum, duikt in de geschiedenis van de Abdij via Historama, bezoekt de Abdij- kerken en kan zich meten met de - Lange Jan. Onderdeel van het programma is ook de statenzaal. Behalve tijdens de openbare vergaderingen van provinciale staten, is de zaal - zij het buiten het politiek bedrijf - dus ook te zien tijdens de tour op en rond het Abdijplein. Aanvankelijk was het de bedoeling de rondleidingen alleen in juli en augustus te verzorgen. Door de grote hitte was de belangstelling beperkt tot enkele tientallen perso nen per keer. Nu de temperaturen aanzienlijk zijn teruggelopen, wordt verwacht dat het bezoekers aantal nog wat kan aantrekken in de nazomermaand september. Voor groepen van 15 personen en meer worden rondleidingen op af spraak verzorgd. Informatie hier over is verkrijgbaar bij het Zeeuws Museum, telefoon 0118-626655. Verkeer en Vervoer Sluiting voor langzaam verkeer wegvak Zeelandbrug-Rijksweg N59 (prov. weg N256) Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten om de hoofdrij- baan'van de provinciale weg Goes - Zierikzee (N256), gedeel te Zeelandbrug - Rijksweg N59 (tussen km 20,2 en km 22,9), gesloten te verklaren voor lang zaam verkeer. Deze verkeers maatregel houdt verband met het opheffen van de wegaansluitingen van de Gouweveerse Zeedijk en de Platteweg. Het besluit ligt van 18 september tot en met 30 oktober 1997 tij dens kantooruren ter inzage bij de Directie infrastructuur en vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer D 107 en in het regiokan toor Zierikzee, Havenpark 8. Belanghebbenden kunnen tot en met 30 oktober 1997 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank om een voorlo pige voorziening vragen. Stads, hybride, atb en sportfietsen Op verschillende modellen 100,- tot 300, - KORTING Kinderfietsen 10% KORTING AGU regenkleding o.a. regenjassen U PRIJS Geen inruil ST. JACOBSTRAAT 17-19, ZIERIKZEE, 0111-412115 24 uur per dag op kanaal 1 1 Frequentie 218.25 Districtskantoor Middelburg Sociale Verzekeringsbank Wa, u informatie of wenst ti zaken te bespreken met betrekking tot? ZONDER AFSPRAAK ZIERIKZEE, Gemeente Schouwen-Duiveland, Hatfieldpark 3, 4301 HX elke le en 3e donderdag van de maand van 10.00 tot 12.00 uur Markiezen geven uw huis iets aparts, iets moois, iets nostalgisch Bestel ze voor 't koud wordt. Optimaal voor (kinder)slaapkamers. ROLLUIKEN, ook voor inbouw Hout of aluminium. Ook uw adres voor: rolluiken, sereens, jaloezieën, zonneschermen Marconistraat 7a Goes Open: zaterdag cn maandag 10.00 I" 00 uur Rest van de weck wisselend i.v.m. montage. (tussen Renault cn Gamma, wit pand achter Mcndriksc Carrosserie) Kom langs of bel voor vrijblijvend offerte bij u aan huis Tel werkplaats: 0113-23308" s avonds o 113-251328 Horren vast. rolhór of schuifhor Horren voor schuifpuien cn kunststof ramen. Voor al uw reparaties van: SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK DELTA DISCS Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 0111-414699 Cursussen ENGELS in GOES Een vreemde taal leren in een gezellige, ontspannen sfeer. "English 4 you begint eind september weer met taalcur sussen Engels voor beginners en gevorderden in Goes. Voor iedereen toegankelijk; vooropleiding niet nodig! Na druk op SPREKEN en VERSTAAN. Weinig huiswerk. Meerdere niveaus mogelijk. De cursussen bestaan uit 24 lessen van 1 uur. Lesgeld 240,-. Geen inschrijfgeld. Inl.: mevr. Huige, tel. 0113-251621 (bij voorkeur van 9-12 en na 18.00 uur) De 30" verjaardag van Hyundai vieren we met u! Al vanaf I967 loopt Hyundai voorop m techniek, en dat heeft ons gemaakt tot wat we nu. in 1997, zijn: een wereldmerk met .uiterst succesvolle modellen. Trakteer u zelf daarom vandaag of uiterlijk morgen op een bezoekje aan v.d. Vliet en profiteer m elk opzicht van 30 jaar Hyundai-vooruitgang. Leaseprijs v.a. f 599,- Goes, Klein Frankrijk 23, tel. 0113 - 228751

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7