Creativiteit Dreisters 'Summer High Tea' in de tuin onderwerp expositie 41 31 32 Vanaf vrijdag wordt 't weer Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs Opening autobedrijf Cees van der Wekken LAATSTE KANS! Tot en met 20 september in Streek- en Landbouwmuseum Zaterdag 20 september Alles is hier twee zo veel WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 Zaterdag 20 september in Nieuwerkerk NIEUWERKERK - De tuin van Emily Geuze aan de Burgemeester Boumanstraat 14 in Nieuwerkerk is zaterdag 20 september het decor voor een 'Summer high tea'. Het betreft een Engels getin te verkoping waarbij iedere belangstellende een kijkje kan nemen. Onder het genot van een kopje koffie of thee met Engelse lekkernijen kunnen bezoekers allerlei ar tikelen bekijken. Het gaat daarbij onder meer om vruchtensappen, vers fruit en decoratie-artikelen zoals manden, kransen, schilderijen, aardewerk en windlichten. Het evenement wordt gepre senteerd in een landelijke sfeer. Van 10.00 tot 17.00 uur. KAPELLE - In De Vroone in Kapelle wordt zater dag 20 september de Zeeuwse Trein Model Ruil beurs gehouden. Het evenement is een initiatief van de stichting Treinmodelruilbeurzen en wordt ge houden van 10.00 tot 15.30 uur. Tijdens de beurs wordt een grootte van 1:87. Bezoekers groot aantal modelspooron- kunnen kijken naar video's derdelen in allerlei afmetin- over spoorlijnen. Verder is gen gepresenteerd, compu- een testtafel aanwezig waar ter- of handbestuurd. Er zijn onderdelen van modelsporen landschappen op schaal en kunnen worden uit gepro- modelauto's met een schaart- beerd. Dc treinen die worden getoond op de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs hebben allerlei afmetingen. MODEBIJLAGE Volgens de kalender duurt de zomer nog vier dagen. Het najaar komt eraan en daarmee ook de nieuwe najaar- en win termode. Het Extra Nieuwsblad presenteert het nieuwe modebeeld voor mannen, vrouwen en kinderen deze week via een speciale modebij- lage. Uit de advertenties die daarin staan blijkt dat mensen niet ver van huis hoeven om kleding in huis te halen waarmee ze er de komende maan den niet alleen warm, maar ook modieus bijlo pen. MONTEBAN YOGA BURGH-HAAMSTEDE - In dorpshuis De Schutse in Haamstede wordt vanaf maandag 22 september een basiscursus Monteban Yoga gehouden. De cursus wordt verzorgd door natuurgeneeskundig therapeute mevrouw Monte ban. De yogale.ssen zijn geba seerd op de natuurgenees kunde. Zij hebben een heilzame invloed op klach ten als stress, hyperventila tie, slaapstoornissen, rug- en nekklachten. De deelnemers leren zich ontspannen en in nerlijke rust opbouwen. De cursus begint om 19.15 uur. Nadere informatie of aan melding via telefoonnum mer 0111-651306. NCVB KERKWERVE - Het nieuwe vergaderseizoen van de NCVB afdeling Kerkwerve begint woensdag 17 septem ber. Ds. Goodijk, hervormd pre dikant in Renesse, vertelt de ze avond over zijn ervarin gen met het werk in het buurtpastoraat van de Geu zen wijk in Utrecht. De avond begint om 19.45 uur in dorpshuis 't Zuudende in Kerkwerve. Ook belangstel lenden zijn welkom. Advertentie Caljouw Rademaker VERHUIZINGEN Burgh-Haamstede aflgg 0111-651237 Piano/vleugelvervoer DREISCHOR - Etsen, verjaardagskalenders, key board muziek, potscherf mozaïeken. In het streek- en landbouwmuseum in Dreischor wordt een beeld gegeven van de zeer uiteen lopende creatieve activi teiten van inwoners van Dreischor. De tentoonstel ling 'Dreischor Creatief^ werd zaterdag geopend door wethouder G.v.d. Velde-de Wilde. De tentoon stelling is te zien tot en met zaterdag 20 september Met de tentoonstelling laat Dreischor zien een bijzondèr dorp te zijn met een levendi ge dorpsgeest. Evenals bij de organisatie van evenemen ten als de Vlasdag en Drei schor Bloemendorp staat het hele dorp achter de tentoon stelling en doet iedereen mee. Ruim dertig dorpsbe woners, waaronder ook be kende kunstenaars als Theo Voorzaat (kopergravures) en Arie Berkulin (schilder werk), exposeren in het Landbouwmuseum hun cre atieve werk. Niet van cultuur Het is dan ook niet zo ver wonderlijk dat de in Drei schor wonende wethouder eveneens bereid gevonden werd tot het verrichten van de officiële opening. „Ook al ben ik dan niet de wethouder van Cultuur," zo liet zij in haar openingstoespraak we ten. Ceremoniemeester en lid van het bestuur van de stichting Streek en Landbouwmuse um Goemanszorg W. Slager- Steenland sprak tijdens de opening van het evenement haar waardering uit voor El- ma de Waay en Wilma den Burger, die het initiatief na men voor de tentoonstelling. Gezien het grote aantal deel nemers werd dit jaar geko zen voor een tentoonstelling van een volle week in plaats van slechts twee dagen, zoals verleden jaar. Plezier Wethouder Van de Velde wees op het nut en succes van een aantal andere activitei ten, die eveneens werden ge organiseerd in het kader van Open Monumentendag. „Maar de tentoonstelling Dreischor Creatief vormt toch een bijzondere presenta tie van de creativiteit van de 750 dorpsbewoners. Een eve nement, waaraan iedereen veel plezier aan beleeft.", al dus de wethouder. Na haar toespraak verrichte de echtgenote van de oprich ter van het Landbouwmuse um mevrouw Braber de ope ningshandeling door aan een, wat weigerachtig, lint te trekken en zo een groot bord te onthullen met daarop de tekst: 'Goemanszorg ver rassend streek- en landbouw museum Dreischor Expositie Dreischor Creatief'.. Apart dorp „We hebben echt een heel apart dorp inzet en saamho righeid, en dat is iets wat we graag zo willen houden", al dus mede- initiatiefneemster Wilma den Burger. Het koste volgens haar weinig moeite om de medewerking van het dorp te krijgen voor de ten toonstelling. „Iedereen helpt belangeloos mee, gewoon voor de leut". Het idee voor een tentoonstelling over de creativiteit van de dorpsbe woners ontstond vanzelf. „Mijn schoonzus had een schilderij geborduurd, en min of meer als grapje werd het idee geopperd om dit ten toon te stellen. Veel mensen zagen dat idee echter serieus zitten en boden de producten van hun eigen creativiteit aan. Het leek een leuk idee om er een dorpsgebeurtenis van te maken," aldus Wilma den Burger. „We hopen op veel publiek. We hebben spe ciaal ons best gedaan om de tentoonstelling ook voor ou dere mensen en invaliden toegankelijk te maken." Stands Tussen de landbouwwerk tuigen, die de collectie van het museum vormen, zijn stands ingericht, elk keurig voorzien van eigen naam kaartje. In die kraampjes worden ijzeren bouwwerken op schaal getoond, zelfge maakt speelgoed, poppen, borduurwerk, ansichtkaar ten, zelfgemaakte kleding, diverse soorten houtsnij werk, zelfgemaakte ge bruiksvoorwerpen en ge- De tentoonstelling Dreischor Creatief werd geopend door wethouder G. van de velde-de Wilde -(Foto: Marijke Mandemaker) reedschappën, glaselemen ten, bloemen en bloemstuk- jes, sculpturen, schilderijen. De exposanten blijken er ple zier in te hebben hun produc ten aan publiek te tonen. „Veel mensen reageren ver rast en verbaasd als ze mijn houtsnijwerk zien, gewoon omdat ze niet weten dat ik dit doe", meldt Piet Geel hoed. „Het is hier een erg fij ne expositieruimte want hier hoef ik de door mij gemaakte molens gelukkig niet hele maal uit elkaar te halen", zo legt Han van der Linde uit. „Veel van mijn inspiratie doe ik op uit werk van de ou de kunstenaars. Verder ben ik ook erg geïnteresseerd in kunst en studeer ik ook cul tuurwetenschappen," aldus Agnes Tieben, die onder meer een betonnen en met stukken tegel versierde ma donna exposeert. Behalve te bezichtigen zijn ook producten te koop tij dens de expositie. De meters- hogehouten windmolens van Han van der Linde vlot van de hand. „Ook al moeten de klanten soms enige maanden wach ten, want het bouwen van zo'n molen duurt ongeveer drie maanden." legt hij uit. Ook de ansichtkaarten van Zlata Jonker zijn slechts op bestelling te koop. „Wanneer iedereen kaarten koopt en ze meteen meeneemt is straks niets meer te zien op de ten toonstelling." De Dreischorse wethouder nam zaterdag zelf plaats ach ter een spinnewiel en begon te spinnen. Een gebeurtenis die tekenend is voor de ge moedelijke sfeer tijdens de tentoonstelling, die zaterdag wat weg had van een volks feest. Dreischor Creatief is nog te bezichtigen tot en met zaterdag 20 septemberdage lijks van 10.00 -17.00 uur. ZIERIKZEE -„Alles is hier twee keer zoveel als aan het Jannewekken. We hebben dubbel zoveel aan loop van belangstellenden, we verkopen twee keer zoveel auto's en we hebben twee keer zoveel perso neel." Cees van der Wekken uit Zierikzee is zeer te vreden met het nieuwe onderkomen van zijn Fiat autogarage op het bedrijventerrein aan de Boeren- weg in Zierikzee. Het bedrijf verhuisde in mei naar deze nieuwe lokatie en werd vorige week in beslo ten kring officieel geopend. Aansluitend werden drie, druk bezochte Open Dagen gehouden. Veel belangstellenden be zichtigden de nieuwe autoga rage, die van alle moderne snufjes is voorzien en de pa- radepaardjes van Fiat die stonden opgesteld in de showroom en een tent naast het bedrijf: De Cinqueccento, de Punto die auto van het jaar 1995 was, de Bravo en Brava die auto van het jaar 1996 werden, de Merea en zelfs de Coupé Fiat 38 jaar De naam Van der Wekken is reeds 38 jaar verbonden met Fiat. In 1959 nam de vader van de huidige eigenaar Jo- han Van der Wekken de Fiat autogarage op de hoek van het Jannewekken/Drieko- ningenlaan over van de heer Van der Sande. Door middel van een ingrij pende verbouwing en uit breiding creëerde hij het be drijf, dat tot voor enkele maanden op die lokatie stond. Toen Van der Wekken het bedrijf overnam werkten er dertien monteurs. Door dat de kwaliteit van mo derne auto's steeds verder verbeterde en ze minder on derhoud nodig hebben, kun nen Johan van der Wekken en zijn zoon de autogarage nu runnen met twee mon teurs. Milieu-eisen Het plan om het bedrijf te verplaatsen naar een lokatie aan de rand van de stad be stond volgens Cees van der Wekken reeds in 1990. De be reikbaarheid en parkeermo- gelijkheden op het Janne- wekken lieten steeds meer te wensen over en ook de nieu we milieu-eisen vereisten een nieuw bedrijfspand. De verhuizing werd pas in 1997 gerealiseerd omdat de mi lieuvoorschriften betreffen de de vervuilde grond van het oude pand veel meer tijd en geld vergden dan aanvan kelijk was voorzien. De nieuwe autogarage ver rees aan de Boerenweg Advertentie Geef je nu op en kom gezellig dansen deze winter. Pak de telefoon en bel: TIL: OW - 4U1ÏI/4174S8 Cees van der Wekken (links), zijn vader Johan van der Wekken, die in 1959 de familienaam aan Fiat verbond, en zijn moeder Janny van der Wekken-Smalheer. (Foto: Marijke Folkertsma) schuin achter de Aldi/Super- vestiging. Een plaats die door de uitstraling van de omliggende bedrijven veel belangstellenden aantrekt. Het werd een functioneel be drijfspand dat voldoet aan de strengste milieu-eisen. Het nieuwe pand is onder meer doorzien van vloeistof dichte vloeren en olie-af- scheiders. Ook werd een afzuiginstalla tie voor uitlaatgassen inge bouwd. Werkplaats, showroom en buitenterrein omvatten een vloeropper vlakte v|n 1200 vierkante meter, honderd vierkante meter meer dan aan het'Jan- newekken. Occasions Naast de showroom ligt een terrein waar occasions staan van allerlei merken, waar belangstellenden altijd vrij blijvend kunnen rondkijken. Behalve de verkoop van nieuwe auto's en occasions verzorgt autobedrijf Van der Wekken ook onderhoud en reparatie in een modern ge outilleerde werkplaats. Ook kan de financiering van een nieuwe auto worden ver zorgd. Advertentie lachen:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1