nda LOUIS LUISTERTIP 'Containerprotest' tegen de verkeersonveiligheid BouwGarant voor extra zekerheid Renault biedt meer passieve veiligheid HET NIEUWSBLAD In Molenstraat en Varkensmarkt Goedereede WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. - - CO-BES PRE KI MG (door Louis Kleingeld) Ocean Colour Scene - 'B-sides, seasides en freesides' Van de Britse band Ocean Colour Scene ligt vanaf deze week de derde cd in de winkels. Als de voortekenen niet bedriegen wordt deze cd behalve in hun eigen land, waar zij momenteel te boek staan als een van de grootste bands, pok in Nederland een succes. Van het album - 'Marchin' already' - slaat de single 'Hundred mile high city' in elk geval aan in het Hilversumse. Een reden om toch vooral ook eens kennis te maken met het vorige album, 'B-sides, seasides en freesides'. Er staan, zoals de titel al belooft, een aan tal b-kantjes van eerdere singles op. Dit aangevuld met enkele 'oudere' nummers die nog niet eerder waren uitgebracht en enkele bekende num mers, maar dan in een ander jasje. De sound heeft hier en daar een hoog Beatle-gehalte, maar dan in een ei gentijdse stijl. Wat vooral opvalt in de teksten, die zich duidelijk van het Beatle-genre hebben losgemaakt. De realiteit van het'leven is soms hard, harder dan je zou willen. Ocean Colour Scene schroomt niet daarover te zingen en de luisteraar met haar neus op de feiten te drukken. 'I wanna stay alive with you', bijvoorbeeld. Een nummer dat werd geschre ven, nadat de bandleden op tv een documentaire hadden gezien over mis bruikte kinderen in Thailand. Kinderen die voor de nacht verkocht werden aan dikke Westerse zakenlui met veel geld, zodat de ouders hun dagelijkse shot heroïne konden scoren. En wat te denken van 'Mrs. Jones' - invoelba re ellende dichter bij huis. Een song over een verkommerde vrouw, in haar dagelijkse strijd haar hoofd boven water te houden, financieel en mentaal. Zo staan er op dit album meerdere - overigens ook beduidend minder tries te - nummers, die het niet verdienen in de schaduw te blijven staan van hun nieuwste cd ('Robin Hood', bijvoorbeeld). Want B-sides toont namelijk dat Ocean Colour Scene - een van de bands uit de zogenaamde stroming on afhankelijk - eigenlijk al jaren kwaliteit maakt. De band is trouwens ook het vleesgeworden bewijs dat je integere muzi kanten vooral zichzelf moet laten zijn en niet moet vermoeien met marke- tingsstrategieën. Omdat dan hun bron van creativiteit wel eens kan uit drogen. De vier maakten muziek zoals hun hart hen ingaf, ze hadden er een aantal jaren geleden al direct succes mee en kwamen uiteindelijk bij een - bemoeizieke - grote platenmaatschappij. En toen ging het bergafwaarts met de groep. Het onbevangen muzikale hart was uit de groep. Maar gelukkig zijn de vier heren bij elkaar gebleven en hebben ze een nieu we platenbaas gevonden die hen weer vrij laat. In die vrijheid is Ocean Co lour Scene opgebloeid en weer als vanouds gaan draaien. Het album B- side is daarvan het tastbare bewijs. En het bewijs dat B-sides soms ook net zo goed A-sides kunnen zijn. Het wordt misschien nog een moeilijke keuze? Eerst de nieuwe, Marchin' already? Of toch eerst B-sides, seasides and freesides? ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Mensen vinden het heel normaal dat bij producten als een wasma chine of een televisie een garantiebewijs wordt gele verd. En ook in andere branches waar veel geld om gaat, gelden bepaalde garantievoorwaarden. Bijvoorbeeld de Bovaggarantie bij auto's of de AN VR SGR-garantie als men een reis boekt. Sinds 1995 bestaat ook in de verbouw een garantiefonds: Stichting BouwGarant. Gehele maand september Herkingen Expositie "de mid-west van de USA", foto's van Ton Lohr, Theetuin de Bongerd, Molendijk 65, Dagelijks be halve donderdag van 10.30- 22.30 uur Tot en met zaterdag 20 september Brouwershaven Expositie deelnemers schildercursus o.l.v. Ben Vernimmen. Sint Nicolaas- kerk. Elke dag. van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met zondag 20 september Dreischor Dreischor Creatief. Streek- en Landbouwmuseum. Op weekdagen van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Toten met zaterdag 27 september Ouddorp 'Strand, zee en lucht' kunst werken Yvonne Tanis. 't Blaeuwe Huus. Maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Goedereede Rita Wobbe Ierland en Coole Park schilderijen. Galerie Het Röderhaus. Woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00uuren 16.00 tot 18.00 uur. Tot en met dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper-galerie Rik en Riek, Melkmarkt 11. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Donder dag van 08.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 08.00 tot 15.00 uur. Foto's Zeeuws landschap van Wim Oranje, 't Lange Uus. Tijdens winkelopening stijden. CONCERT PAUL KIEVIT MIDDELHARNIS - De mu- ziek van Nikolaus Bruhns, Felix Mendelssohn en Johan nes Brahms staat centraal tijdens een herdenkingscon cert voor deze drie componis ten dat zaterdag 20 septem ber wordt gehouden in de Grote Kerk in Middelharnis. Het concert wordt uitge voerd door de vaste bespeler van het drieklaviers Leef- lang-orgel in de kerk Paul Kieviet. Kieviet is tevens or ganist in de Hervormde kerk in Sommelsdijk waar een historisch Meere-orgel staat. Rond beide instrumenten ontwikkelde Kieviet een concertpraktijk waarbij de orgelcultuur centraal staat. Tijdens het herdenkingscon cert speelt hij onder meer de Toccata in e van Bruhns, twee koraalvoorspelen van Johannes Brahms en de Vier de Sonate van Mendelssohn. Het concert begint om 20.00 uur. MUZIEKLESSEN MIDDELHARNIS - De Mu ziekschool Goeree-Overflak- kee start weer met klassieke lessen muziektheorie. De muzieklessen worden gege ven door Paul Kievit. Ze zijn vooral nuttig voor ac tieve muziekbeoefenaars als steun bij het spelen of zin gen. Zonder kennis van maat en toonsoort en gehoor voor toonafstanden en accoorden is het eigenlijk niet mogelijk goed te musiceren. Tijdens de reguliere muziek- of zang lessen is onvoldoende tijd om in te gaan op deze onder steunende elementen. Be langstellenden kunnen voor nadere informatie over de lessen of aanmelding telefo nisch contact opnemen via telefoonnummer 0187- 482400. BINGO-AVOND DIRKSLAND - In de Victo- riahal in Dirksland wordt donderdag 18 september de eerste bingo-avond in het nieuwe winterseizoen gehou den. Het evenement dat wordt georganiseerd door buurtvereniging West begint om 20.00 uur. Middelharnis Houtsneden Aart Quist. Ge meenschapsbibliotheek. Tij dens openingsuren biblio theek. Foto-expositie 'De Mid-West van de USA'. Theethuin De Bongerd. Dagelijks, behalve donderdag van 10.30 tot 22.30 uur. Toten met maandag 20 oktober Zierikzee Schilderijen Sonja Pankow. Dameskapper/galerie Rik en Riek. Tijdens openingstijden kapperszaak. Toten met vrijdag 24 oktober Burgh-Haamstede Aquarellen Marijke Klijns- ma. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Van vrijdag 3 oktober tot en met zondag 2 november Renesse Nostalgisch speelgoed. Mu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 5 oktober en 2 november van 12.00 tot 16.00 uur. Tot en met Zierikzee Schilderijen en objecten Rijnhard Schregardus. Noordhavenpoort. Donder dag, vrijdag en zaterdag van 15.00 tot 19.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 17 september Middelharnis Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Inleiding Ik denk, dus ik be sta. Diekhuus. 20.00 uur. Oude-Tonge Lezing over zendingswerk in Guyana. Basisschool De Bron. 20.00 uur. Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aange legenheden. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Donderdag 18 september Stellendam Opendag Stelle-runners. Ijs baan. 10.00 uur. Dirksland Bingo-avond. Victoriahal. 20.00 uur. Middelharnis Bijeenkomst NBvP. Diek huus. 19.45 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Ooltgensplaat Koffie-ochtend ouderen met Kunst en Kitsch, 't Centrum. 10.00 uur. Zaterdag 20 september Sommelsdijk Concert Karei Bogert en Bert Elbertsen. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Middelharnis Concert Paul Kievit. Grote Kerk. 20.00 uur. Oude-Tonge Rommelmarkt. Infocentrum SWOO. 10.00 tot 14.00 uur. Herfstmarkt. Haventerrein. 10.00 tot 17.00 uur. IVN-dag. Kaai. Excursies om 11.00 en 14.00 uur. Langstraat Rommelmarkt/verkoping. Rondom de kerk. Stad aan 't Haringvliet Groei en Bloei Groenmarkt. Schuur van d'n Ouwe Jon- kert Voorstraat 19,13.00 tot 17.00 uur. Demonstratie met paarden. De Elzenhof. 14.00 tot 17.00 uur. Springwedstrijd, klassiek parcours. Manege Oostmoer. 19.00 uur. Zondag 21 september Sommelsdijk Jeugddienst met interkerke lijk koor Charlois. 10.00 iiur. Interkerkelijke dienst ver standelijk gehandicapten. Nederlandse Hervormde kerk. 14.45 uur. Maandag 22 september Dirksland Lezing over fysiotherapie voor mensen met reuma-ar- trose. Ruwbouw ziekenhuis, Stationsweg 22. 19.30 uur. Stad aan 't Haringvliet Bezoek PvdA Middelharnis. Het Trefpunt. 19.00 tot 20.00 uur. Introductiebijeenkomst gno sis. Voormalig Groene Kruisgebouw. 19.45 uur. Donderdag 25 september Sommelsdijk Oecumenische dienst Vre- desweek. Exoduskerk. 19.30 uur. Vrijdag 26 september Ouddorp Thema-avond Indonesische archipels. Restaurant Ha venzicht. 19.00 uur. Middelharnis Verenigde vergadering Wa terschap Goeree-Overflak- kee. Waterschapshuis. 14.00 uur Zaterdag 27 september Ouddorp Thema-avond Indonesische archipels. Restaurant Ha venzicht. 19.00 uur. Dirksland Concert Klein Koor Toon kunst Rotterdam. Neder landse Hervormde kerk. 20.00 uur. Herkingen Animoloop-AV-Flakkee. Verenigingsgebouw Ons Huis. Eerste start 12.45 uur; wedstrijd 14.05 uur. Zondag 28 september Middelharnis Hapkido-stage. De Staver. 10.00 uur. Maandag 29 september Stad aan 't Haringvliet Introductiebijeenkomst gno sis. Voormalig Groene Kruisgebouw. 19.45 uur. Zaterdag 4 oktober Ouddorp Surf rommelmarkt Surfcentrum Brouwersdam. 11.00 uur. willen. Volgens de bewoners zijn 400 passerende auto's per minuut dan geen uitzon dering. Zij ervaren dat als een levensbedreigende situ atie en zijn niet blij met de beschadigingen aan hun hui zen, die worden veroorzaakt door de trillingen van het verkeer. Via gesprekken en briefwis selingen met het gemeente bestuur werd steeds opnieuw aangedrongen op maatrege len. Omdat dat tot nu toe zonder resultaat bleef, zijn de bewoners over gegaan op ludieke acties die het thema meekregen: 'Als praten niet meer helpt'. Wethouder Visser zocht za terdag contact met de actie voerders. Naar aanleiding daarvan werd een afspraak gemaakt om het probleem samen te bespreken. Maandag 6 oktober Stad aan 't Haringvliet Introductiebijeenkomst gno sis. Voormalig Groene Kruisgebouw. 19.45 uur. Vrijdag 10 oktober Middelharnis Concert Custaf Klimt Strijk kwartet. Rien Poortvlietmu- seum. 20.15 uur. Zaterdag 11 oktober Melissant J ubileum-damtoernooi ENECO'52. Melishof. 9.15 uur. B--Mil'l'MB'l'IMII'B Woensdag 17 septembër Kerkwerve Bijeenkomst NCVB afdeling Kerkwerve in dorpshuis 't Zuudènde. 19.45 uur. Ophalen bestelformulieren voor de bloembollenactie. Scliarendijke Clown show. Port Zélande. 16.30 uur. Karaoke op de Gran Place. Port Zélande. 19.30 tot 23.00 uur. Nieuwerkerk Lingerieverkoping. Kerkzaal Gereformeerde Gemeente in Nederland. Stationstraat. 19.30 tot 21.00 uur. Donderdag 18 september Kerkwerve 60 reis Oranjecomité. Vanaf de Ring. 8.30 uur. Scharendijke Wateraerobics in zwempara dijs Grando Mare. Port Zélande. 09.30 tot 10.00 uur. Minidisco voor kinderen. Port Zélande. 16.30 uur. Live muziek op de Gran Place. Port Zélande. 19.30 tot 23.30 uur. Brouwershaven Workshop geheugenspel in kader van Wereld Alzhei- merdag. Woonzorgcomplex Poortershof. Van 14.00 tot 16.00 uur. Vrijdag 19 september Zierikzee "Toneelspel 'Kerker en Af grond' door het Gezelschap van de Zee, Dikke Toren, 19.30 uur. Zaterdag 20 september Zierikzee Rommelmarkt Activiteiten commissie Gereformeerde Kerk. Onder de Beuze. 08.00 tot 16.00 uur. Informatieochtend cursusprogramma ZVU. Bibliotheek De Stolpe. 9.30-12.00 uur. KNF DruMa-festival, Sporthallen Onderdak. Van 10.00 tot 17.30 uur. Farmer John en Travoltas in Brogum. 22.00 uur. fb Nieuwerkerk Summer High Tea. Tuin Burg. Boumanstraat 14. 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 21 september Zierikzee PJZ gaat karten in Zeeland hallen Goes. Vertrek vanaf carpoolplaats Weg naar de Val.14.15 uur Maandag 22 september Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA. Gemeentehuis. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Begin basiscursus Monteban yoga. De Schutse. 19.15 uur. Nieuwerkerk Start zwemvierdaagse in zwembad Dol-Fijn. 15.30-21.00 uur. Donderdag 25 september Dreischor Concert Ensemble Baroque Transylvania. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Dinsdag 30 september Nieuwerkerk Seminar over euro. Ons Dorpshuis. 20.00 uur. Dinsdag 7 oktober Scharendijke Seminar over euro. De Put- meet. 20.00 uur. Dinsdag 14 oktober Zonnemaire Seminar over euro. Dorps huis. 20.00 uur. Maandag 20 oktober Haamstede Seminar over euro. Dorps huis. De Schutse. 20.00 uur. Dinsdag 28 oktober Zierikzee Seminar over euro. Theater Mondragon. 20.00 uur. Al jaren bestond een door de overheid in het leven geroe pen Garantie Instituut Wo ningbouw (GIW). Dat insti tuut heeft echter alleen betrekking op de bouw van een nieuw huis en is beperkt door de zeer strenge voor waarden. Voor een aanbouw, verbouwing, renovatie of voor onderhoud bestonden geen garantievoorzieningen. Mensen werden aan hun lot overgelaten als bijvoorbeeld de aannemer failliet ging of het dak instortte. De Stichting BouwGarant bracht daarin verandering. De stichting is een initiatief van het NVOB en geeft ga rantie op alle verbouw- en onderhoudswerken die niet boven een aanneemsom van f 500.000, exclusief BTW uitko men. Een Bouw- Garant-for mulier kan worden aan ge vraagd bij de BouwGarant- aannemer Dit formulier moet de aanvrager (en dus niet de aannemer) sturen naar de Stichting. BouwGa rant. Wanneer het garantie certificaat van de stichting in huis in huis is kan de ver bouwing onder garantie be ginnen. Met dit certificaat is men verzekerd van afbouw wan neer de aannemer niet in staat is om zijn verplichting na te komen (tot een bedrag van maximaal f 50.000, bo ven de overeengekomen bouwsom). Tevens worden verborgen gebreken die bin nen zes maanden na opleve ring gemeld zijn hersteld (met een maximum van f 50:000,-) en op de constructie is een garantie van 18 maan den na oplevering van toe passing (met een maximum van f 50.000,-). Voor deze ga ranties berekent de aanne mer met BouwGarant een klein bedrag. BouwGarantaannemers op Goeree-Overflakkee zijn J. Kroon en Zn BV uit Den Bommel, aannemersbedrijf Kalle BV uit Dirksland, bouwonderneming Van de Welle/van Drongelen CV uit Ooltgensplaat, aannemer en timmerbedrijf J. van Kop pen uit Ouddorp aanne mingsbedrijf Mackloet BV uit Oude-Tonge, J. Blok Zn en aannnemersbedrijf Gebr. Van den Nieuwendijk BV beiden uit Stellendam. Op Schouwen-Duiveland kun nen mensen terecht bij bouw bedrijf Braber Renesse BV in Renesse en bouwbedrijf Quant Zierikzee BV in Zie rikzee. Onderdeel van de actie was het ophangen van spandoeken. (Foto: Marieke Mandemaker) GOEDEREEDE - 'De enige oplossing'. Deze tekst willen. Volgens de bewoners staat op posters waarop de abeelding van de Goe- gj?„ünuuTd^een uitzon- reese wethouder L. Visser in een afvalcontainer dering. Zij ervaren dat als wordt gedeponeerd. De bewoners van de Molen- een levensbedreigende situ- straat en Varkensmarkt in Goedereede protesteren beid«d§ng" nMnh^n hut met deze posters tegen de verkeersonveiligheid in zen, die worden veroorzaakt hun straten. door de trillingen van het Ze hebben de posters op hun afvalcontainers geplakt en gebruiken de 'versierde' ro- lemmers sinds vorige week om hun straten te versmal len, zodat het verkeer daar wel langzaam moet rijden. In verband met de veiligheid worden de containers 's avonds binnen gehaald. In toom De bewoners van de Molen straat en Varkensmarkt zijn overgegaan tot deze 'ludieke actie' omdat zij al tien jaar bij het gemeentebestuur van Goedereede aandringen op maatregelen om het verkeer in hun straten in toom te hou den. Dagelijks passeren daar ongeveer duizend voertui gen. Uit metingen, die in op dracht van de gemeente wer den verricht blijkt dat 63 procent van de passerende voertuigen de geldende snel heidslimiet overschrijdt. Tij dens de zomerweekeinden worden de straten ook ge bruikt als sluipweg door meiden die naar het strand ZIERIKZEE/STAD AAN HET HARINGVLIET - Op de autotentoonstelling van Frankfurt presenteert Renault momenteel een aantal nieuwe modellen, zo als de Grand Espace, de Kangoo en de Megane Scé- nic 1.9 dTi. Ook worden technologische noviteiten getoond, waaronder de nieuwe automatische trans missie, voorzieningen die de passieve veiligheid verhogen en het vernieuwde Carminat-navigatie- systeem. Primeur is de Grand Espace met zeven zitplaatsen en een ruime bagageruimte. De 27 cm extra lengte in vergelij king met de Espace is harmo nieus verdeeld over wielba sis en achteroverhang. De nieuwe Kangoo wordt uitge breid voorgesteld in Frank furt. Naast de vriendelijke en ongedwongen vormge ving en een praktisch, speels karakter heeft de Kangoo ook een avontuurlijk trekje, dat het best tot uitdrukking komt in de '4x2'-versie. Op het gebied van de passie ve veiligheid toont Renault drie belangrijke noviteiten: de veiligheidshoofdsteun is comfortabeler en biedt meer bescherming bij een aanrij ding van achteren. De gecom bineerde zijdelingse airbag beschermt niet alleen de borstkast, maar ook het hoofd. Het geoptimaliseerd veiligheidssysteem bestaan de uit een veiligheidsgordel met krachtbegrenzer en een SRP-airbag die samen werd ontwikkeld om de effectivi teit van het systeem te verho gen. De automatische vèr- snellingsbak met zelfkiezen- de schakelprogramma's is de technologie van een nieuwe generatie. Belangrijkste voordelen zijn een vrijwel identiek brandstofverbruik als een auto met handgescha- kelde versnellingsbak, be perkte onderhoudsbehoeften en steeds de juiste overbren gingsverhoudingen. De Mé- gane Scénic wordt ook 1.9 dTi leverbaar. Dit model is voorzien van een krachtige en economische, direct inges poten turbodieselmotor. Vanaf begin 1998 levert Re nault de Safrane met carmi- nat-navigation; een eenvou diger, doeltreffender en volledig geïntegreerd sys teem van een nieuwe genera tie. Op Schouwen-Duiveland kunnen belangstellenden voor de nieuwe modellen te recht bij autobedrijf Braai in Zierikzee. Op Goeree-Over flakkee heeft autobedrijf Ra- moco BV in Stad aan het Ha ringvliet het dealerschap van Renault. De 4x2 versie van da Renault Kangoo Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk LnO drukkerij/uitgeverij bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider A.J. van Eendenburg Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Bezorging/Lezersservice Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 10