VOETBAL Graf terug als nummer drie In d e s c h i j n we r p e r Provinciaal kampioen blijft achter in nationaal geweld Tennisster Vis in de Fed Cup-ploeg U T L G N All-Ready komt tekort tegen beter Good Luck 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Schouwse tenniskampioenschappen ontberen in eerste weekeinde saamhorigheid 'Eilandgevoel leeft niet' ZIERIKZEE - De jaarlijkse strijd om de Schouwse tennistitels voltrekt zich in alle (betrekkelijke) rust. De daaraan gekoppelde feestavond in het club huis van LTC Zierikzee werd afgelopen weekeinde zeer matig bezocht. Om elf uur 's avonds bevonden zich zo'n twintig mensen in de Zierikzeese kantine, natuurlijk veel te weinig om eens lekker uit je dak te gaan. De tenniskampioenschappen lopen bepaald niet over van saamhorigheid, moet de or ganisatie concluderen. Er zijn te veel mensen die ge richt zijn op hun eigen club. „Het eilandgevoel leeft niet," constateert Tonny Merle, medeverantwoorde lijk voor het reilen en zeilen van het tennistoernooi. Het evenement trof het in tegen stelling tot andere delen van Nederland met het weer. Al leen zaterdagavond heeft de boel een uurtje vanwege de regen stilgelegen. Hoewel de finales volgende week plaatshebben is er nog weinig zicht of LTC Zierik zee zich voor het vierde ach tereenvolgende jaar de beste club van Schouwen-Duive- land kan noemen. Een hoop Zierikzeese tennissers heb ben in ieder geval wel de eindstrijd bereikt. Eric van Schaik is er één van. De speler ontmoet in de C2- finale Cees Stouten uit Brui- nisse. De Zierikzeese Marti- ne Verschoore plaatste zich in het damesenkel C voor de finale ten koste van Esmee Hoogendoorn, 6-2 6-3. Ver schoore stuit aanstaande za terdag op Jopie Goedegebu- re. De Nieuwerkerkse zette clubgenote Esther Goud opr zij, 6-1 6-2. Goedegebure kwalificeerde zich ook voor de eindstrijd in het damesdubbel C2. Met Mellegers treft ze 20 septem ber Maaike 't Mannetje en Gerda Minnaar van de orga niserende club. LTC Zierikzee nam de orga nisatie van de eilandbokaal, zoals die ook wordt ge noemd, op zich nadat TC Westerschouwen zich terug trok omdat de bouw van een nieuw clubhuis niet op tijd afgerond kon worden. Na het terugtrekken van de club uit Burgh-Haamstede heeft de Tennisstichting Schouwen- Duiveland gevraagd of LTC Scharendijke en TV Brou wershaven het evenement op zich wilden nemen. Ook deze clubs moesten 'nee' verko pen. Uitslagen Herenenkel B: M. de Vlieger- R. Schimmelpennink 6-1 4-6 6-3. Herendubbel B: Folmer/De Coninck - Goedegebure Vrij 6-2 5-7 6-1, De Vlieger/Schim- melpennink - Goedegebure Vrij 6-2 6-3. Gemengd dubbel: Slootma- ker Verbraak - Slootmaker/ Folmer 11-4, 't Mannetje/Van Schaik-Van der Cingel/We- ijermans 9-8. Herenenkel C2: C. Stouten- B. van Cleef 10-3, E. van Schaik-J. de Coninck 6-1 6-3, C. Stouten-R. Folmer 6-2 6-4. Damesenkel C: M. Ver- schoore-E. Hoogendoorn 6-2 6-3, J. -Goedegebure-E. Goud 6-1 6-2. Herendubbel C: Kouwen- berg De Klerk - Sponselee Hoare 13-4, Holm/Nouwen- Stevense/Dekker 12-9, Kou- wenberg De Klerk-Vreeke Folmer 9-5, Weijermans Vreeke-Salomons/Van Urk 13-4, De Ronde/De Waal- Holm/Nouwen 4-6 6-2 7-6, Weijermans Vreeke - Kou- wenberg/De Klerk 6-1 6-2. Damesdubbel C2: Goud Slootmaker - Hoogendoorn Schot 13-5, 't Mannetje/Min naar - Krabbedam Verkaart 15-5, Bos/Hommel-Van der Horst/Bomer 9-6, Goedege- bure/Mellegers - Goud/Sloot- maker 6-4 6-4, 't Mannetje Minnaar-Bos /'Hommel 2-6 6- 3 6-4. Gemengd dubbel C2: Atoon/" Atoon-Krabbedam/Sponse- lee 10-6, Minnaar/De Co ninck - Schot Lems 16-4, Nel Bos struikelde met Ada Hommel in het damesdubbel C2 tijdens de eilandelijke tenniskampioenschappen in de halve finale. (Foto: Marieke Mgndemaker) Atoon/'Atoon-Bos/Salomons 7-5 6-4, Hommel/Nouwen- Minnaar/De Coninck 6-3 6-1. Herenenkel Dl: I. van de Wassenberg-B. Hommel 8-7, J. Lagendijk-K. van Dijke 8- 6, M. Vreeke-I. van de Was- senberg 12-2, Y. Volkeri-D Bezuijen 8-5, J. van Urk-J. de Ronde 8-5, M. Folmer-J. La gendijk 9-7, M. Vreeke-Y. Volkeri 6-2 6-2, M. Folmer-J. van Urk 6-4 4-6 6-3. Damesenkel D: M. Schim- melpennink-M. Vrij 6-0 6-3, M. Bezuijen-C. Boot 6-4 6-2. Herendubbel Dl: Verkaart/ Collignon-Van der Stigchel/ Van de Vlist 9-6, Bos/Pot- haar-Hoare/Van Wijk 12-5, Van Urk/Van Urk-De Vos/ Stoutjesdijk 11-5, Schönber- ger/Bezuijen-Volkeri/Praet 14-6, Lems Struijk - Ver- kaart/Collignon 12-4, Goede gebure Van de Klooster - Bos/Pothaar 7-6, Goedegebu- re/Van de Klooster-Lems/ Struijk 6-3 6-2. Damesdubbel Dl: Post/ Moerman - Oostdam Merle 13-5, Van Dam/ Stoutjesdijk- Coppoolse Scheermeyer 12- 9, De Bruin/Mol-Post/Moer- man 12-6, Buys/Slootmaker-Van Rooy/Verkaart 11-6, De Bruin Mol - Stuut De Co ninck 7-5 6-4. Gemengd dubbel Dl: Ver kaart Verkaart - Dekker Dekker 10-5, Goud/Slootma- ker-Merle/Sadhoeran 12-6, Pothaar Stoutjesdijk - Mol Van de Klooster 10-3, Deur- loo/Van Dijke-De Coninck/ Lagendijk 11-8, Wielaart/ Muller - Collignon/Collignon 8-6, Schönberger/Van Kluy- ven-De Morree/De Morree 11-6, Schot/Holm-Verkaart/ Verkaart 9-6, Schot/Holm- Pothaar/Stoutjesdijk 6-2 6-3, De Bruin Goedegebure - Deurloo/Van Dijke 13-6, Schönberger/Van Kluyven- Wielaart/Muller 12-6, De Bruin/Goedegebure-Schön- berger/Van Kluyven 6-2 6-7 6-2. Herenenkel D2: Y. Struijk- A. Schiettekatte 8-5, A. Kos ter-W. Renden 6-3, M. Polle- mans-T. Asma 16-3, L. Goe- degebure-K. de Vos 10-6, A. Koster-Y. Struijk 6-4 6-2, L. Goedegebure-M. Pollemans 5-7 7-5 6-2. Damesdubbel D2: Citroen/ Van Noord-Van de Linde/ Louwerse 10-8, Cobussen/ Van de Wiel-Van Westen- de/De Man 10-5, Markusse/ Clarijs-Van de Berg/Wehr- meyer 13-4, Lagendijk/Cool- bergen-Citroen/Van Noord 2- 6 6-3 6-3, Markusse Cla- rijs-Cobussen/Van de Wiel 6- 16-3. Herendubbel D2: Snoey/ Vonderstein-Jol/Clarijs 14-4, Goedegebure De Bruine - Koster/Asma 13-5, Meyer/ Stevense - Slootmaker Van Helden 8-7, Verkaart De Vos-Snoey/Vonderstein 6-0 6-3, Goedegebure/De Bruine- Meyer/Stevense 6-0 6-1. Gemengd dubbel D2: Over- beeke/Van der Cingel 14-4, Rodenburg/Fonteine-Weher- meyer/Wehrmeyer 13-7, Ro- denburg/Fonteine-Oostdam/ Koster 6-4 6-4. STAMFORD (DPA) - Steffi Graf zal bij haar rentree in het tenniscircuit op de derde plaats van de werel dranglijst worden ingeschaald. Dat is de plaats die zij bezet te toen zij de WTA Tour na Roland Garros geblesseerd verliet. Dat heeft een woord voerder van de WTA in het Amerikaanse Stamford me degedeeld. Graf zal tijdens de Australian Open in janu ari vermoedelijk haar offi ciële rentree maken. De Duitse werd na de Grand Slam in Parijs aan haar knie geopereerd. Eind november doet ze in Baltimore mee aan de Pam Shriver Charity, een exhibitie voor een goed doel. De zevenvoudige Wimble- donkampioene maakt bij haar terugkeer gebruik van een bijzondere regeling in de WTA Tour. Die zegt dat speelsters die minstens vier maanden en maximaal twee jaar door blessures buiten spel stonden, op de plaats op de wereldranglijst kunnen terugkeren die zij bij hun vertrek innamen. Bij Graf was dat de derde plaats. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat René Holkers 'In de schijnwer per'. De atleet uit Zierikzee werd afgelopen zaterdag na tionaal kampioen bij de A- junioren met zijn club AV'34. Uiteraard had zijn oudere broer Niels hierin ook een groot aandeel. René Holkers won zaterdag de werpmeer- kamp bij de B-junioren, iets wat zijn broer bij de A-cate gorie deed. Maar ja, er kan er maar één in de schijnwerper. Naam: René Holkers. Geboren: 23 juni 1981 in Zierikzee. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Atletiek. Partner: Vriendin. Club(s): AV'34. Beroep: Scholier Grafisch lyceum Rotterdam. Hobby's: Sport, muziek en uitgaan. Favoriete sport(en): Atletiek. Laatste bock: Tijdschriften. TV-programma's: Millenium. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode, Panorama. Muziek: Van alles. Eten: Spareribs. Drinken: Sinas, bier. Uitgaan: Vlinder of Renesse. Mooiste plekje op Schouwcn- Duiveland: Mijn eigen huis. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie: Turkije. Geloof: Mezelf. Heeft hekel aan: Irritante mensen. Slechtste eigenschap: Eigenwijs. Beste eigenschap: Vrolijk. Mooiste sportmoment: Van afgelopen weekeinde. Vervelendste sportmoment: Gescheurde spier in boven been. Blessures: Bovenbeen. Sportief doel: Bij de eerste drie van Neder land junioren. Sportvrouw/sportman van Zeeland: Erwin Simpelaar. Beste atleet: Jack Roosendaal. Slechtste atleet: Niemand. Niels Holkers: Broer en trainingsgenoot. Verliezen: Hoort erbij. EK volleybal: Goed gedaan. Persoonlijke records: Hoop ik elke keer te verbete ren bij een wedstrijd. Delta Sport: Oude club. Zomer in Zeeland: Was warm. Waar blijf je voor thuis: Nergens voor. Grootste angst: Nooit meer kunnen sporten. Atletiek op Schouwcn-Dui- vcland: Laag niveau. Hanse enige Zeeuw op nationale merriekeuring Joop Hanse met de Zeeuwse kampioen bij de merries. Maifleur. Op de nationale keuring was slechts een plaats in de middenmoot voor het paard weggelegd. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE/UTRECHT - Als Zeeuws kampioen mocht Joop Hanse uit Burgh-Haamstede afgelopen weekeinde naar de UTV in Utrecht toe, waar tout paardenlievend Nederland bij de nationa le merriekeuring 1997 aanwezig was. In aanwezig heid van zeker tienduizend mensen kwam de fokker met zijn driejarig paard, de merrie Maifleur niet door de selectie voor de finale. Niet met minder trots ligt het oranje embleem van de keuring op de tafel in huize Hanse en over de stoel hangt de winnende lauwerkrans in dito kleur van de Zeeuwse keuring van 5 juli. Later komt een plakboek tevoor schijn met krantenknipsels en foto's uit het verleden, daar waar het allemaal be gon. De merrie waarmee Hanse naar Utrecht toog is afkom stig van Weidifleur. Deze merrie verscheen in 1982 en 1983 op de UTV en was vier keer kampioen van Zeeland. Maifleur, haar dochter en de elfde nakomeling van Weidi fleur, moet het vooralsnog met één Zeeuwse titel stel len. Hanse: „Je hoopt iedere keer dat er een UTV-veulen bij zit." Maifleur heeft tij dens de Zeeuwse keuring het predikaat ster ontvangen. Dit wil zeggen dat een paard qua exterieur, in normaal Nederlands bouw, maar zo noemen ze dat in de paarden- wereld, en beweging aan be paalde eisen voldoet. Volgende maand kan Mai fleur de basis maken voor een nog betere onderschei ding: die van keur. Hiervoor ondergaat het paard een dressuur- en springtest in Deurne. Als de test goed uit pakt en Maifleur krijgt ko mend jaar een veulen - Hanse wil het paard laten dekken maar weet nog niet door wie - dat ook aan bepaalde voor waarden voldaat, krijgt Mai fleur het predikaat keur toe bedeeld. Met Maifleur verscheen Han se, zijn vrouw Maartje is er ook nauw bij betrokken, voor de zesde maal in Utrecht. Eerdere keren wa ren dus met Weidifleur en een andere merrie. Maifleur eindigde als achtste in één van de vier groepen van elf deelnemers. Maartje Hanse vond dat de merrie wel meer in zijn mars had en heeft. „Qua exterieur steekt ze er met kop en schouders boven uit." Maar dit gedeelte kon de volgens de jury mindere aspecten van de merrie, stap en draf, niet verbergen zodat er uiteindelijk niet meer dan een plaats in de middenmoot inzat. „Je hoort toch bij de beste veertig van Neder land," laat de familie Hanse zich het enthousiasme niet afnemen. Voor Joop Hanse is het fok ken van mooie paarden net zo enerverend als springen en dressuur zoals hij vroeger voor Westelijk Schouwen defëd. „Ik wil het hoogst mo gelijke bereiken en aan de top meedoen." Wat dat be treft blijft de 59-jarige Hanse na 24 jaar in het wereldje mee te draaien ambitieus. 'Zat er gewoon niet in' MIDDELHARNIS - ,,Het zat er gewoon niet in." Pe ter Groenewoud, trainer van All-Ready, was zater dag duidelijk in zijn commentaar na de verloren korfbalwedstrijd tegen Good Luck uit Middelhar- nis, 14-10. „De tegenstander was beter en had een beter schot. In één van hun vakken hadden ze een lange heer. Daar hadden wij tactisch grote problemen mee. We hebben geen mo ment in de wedstrijd geze ten," aldus Groenewoud. „Het wordt een moeilijke poule." De Zierikzeese ploeg miste tegen Good Luck Ronald Snoek, die moest werken. De basisspeler werd in eerste in stantie vervangen door Ro bert Jongejan uit het tweede. Hij werd op zijn beurt gewis seld voor Wim in 't Veld. De ze korfballer is eigenlijk ge stopt maar draaft in noodgevallen zoals afgelo pen weekeinde op. Vandaag staat All-Ready al weer voor de volgende klus. In de tweede bekerronde wacht Volharding om kwart over zeven in Yerseke. Groe newoud: „De beker vind ik persoonlijk niet belangrijk." Doelpuntenmakers All-Rea dy: E. Snoek 4, Van Nieu- wenhuijze 3, M. Brul 3. Voor dubbelspel tegen Frankrijk DEN BOSCH (ANP) - Caroline Vis zal deel uitma ken van de Nederlandse tennisploeg voor de finale van de Fed Cup tegen Frankrijk op 4 en 5 oktober in de Brabanthallen in Den Bosch. Vis is door bondscoach Hem mes geselecteerd voor het dubbelspel met Manon Bolle- graf. Vis is toegevoegd aan het kwartet dat Tsjechië in de halve eindstrijd met 3-2 versloeg. Dat viertal bestond uit Brenda Schultz, Miriam Oremans, Kristie Boogert en BollegrafIn Praag nam Ore mans naast de enkelspelen ook het dubbel, met Bolle graf, voor haar rekening. Op papier is de Franse ploeg favoriet. De speelsters van coach Noah behoren allen tot de top vijftig. Mary Pierce staat 8e, Sandrine Testud 14e, Nathalie Tauziat 21e en Alexandra Fusai 49e. Oranje heeft één speelster bij de top vijftien: Schultz (15e). Ore mans staat 53e en Boogert 93e. Bollegraf en Vis hebben geen ranking in het enkel spel. In de Brabanthallen zal wor den g€ speeld op supreme court, een semi-snel hard court. Drie weken voor de fi nale is er nog geen sprake van een stormloop op de kaarten, beide speeldagen zijn nog niet uitverkocht. De tennisbond heeft drie sce nario's achter de hand voor de toeschouwerscapaciteit in de speelhal. „We kunnen kie zen voor zeven-, acht- of ne genduizend toeschouwers," aldus woordvoerster Mariët- te Verbruggen. „Gezien de huidige belangstelling gaan we uit van zeven- of achtdui zend." VOETBAL VALLADOLID (AFP) - Vi cente Catantore is ontslagen als trainer van Valladolid. Hij is na Jorge Valdano van Valencia de tweede trainer in d,e hoogste Spaanse divisie die de laan werd uitge stuurd. Catantore hoorde maandag avond op de radio dat hij ont slagen was. De Chileen werd door Valladolid-voorzitter Fernandez verantwoordelijk gesteld voor de bedroevende start in de competitie. De ploeg verloor de eerste drie wedstrijden en incas seerde tien doelpunten. Hockey Zierikzee HSD-Prinsenbeek C2 (jon gens C) 14-2, HSD-Breda A3 (meisjes A) 7-0, HSD-Waran- de 3 (heren II) 2-6, uitwed strijden: Tempo-HSD (jon gens A) 1-1, Tempo B2-HSD (meisjes B) 0-5, Gilze Rijen- HSD (meisjes D8) 2-2, Zeven- bergen-HSD (veteranen A) 2- 2. Paardensport Bruinisse Dressuur Paarden L, le proef: 5. G. de Ruiter met Lorenzo (Schouwse Rui ters) 157 punten, 2e proef: 4. G. de Ruiter 162, M. Speel man met Henry van Rusten burg (Schouwse Ruiters) 151. Z: A. Klompe met Gentle man (Schouwse Ruiters) 184. B, le proef: C. Overbosch met Barbara (Schouwse Rui ters) 155, J. van Swaay met Kanjer (Schouwse Ruiters) 147, L. van der Sluis met Kennedy (Schouwse Ruiters) 143, 2e proef: C. Overbosch 154, L. van der Sluis 140, J. van Swaay 137. Ml, le proef: R. Jongman met Kairos (Westelijk Schou wen) 153, 2e proef: R. Jong man 155. M2, le proef: M. Korsman met Gitman (Westelijk Schouwen) 149, 2e proef: M. Korsman 151. Pony's Ml, le proef: 2. S. van der Bijl met Kadance (Schouwse Ruiters) 165, 2e proef: 1. S. van der Bijl 150. M2, le proef: J. Bevelander met Power Shadow (Schouw se Ruiters) 157, 2e proef: 3. J. Bevelander 157. B, lé proef: A. van der Schoor met Oscar 147, 2e proef: A. van der Schoor 149. L: L. den Boer met Labyrinth (Schouwse Ruiters) 156, M. van de Schelde met Jumper (Schouwse Ruiters) 151. Z, le proef: D. van de Zande met Boudewijn (Schouwse Ruiters) 174, 2e proef: D. van de Zande 157. Uitslagen zaterdag 6 september: Zierikzee Al - HW'24 Al 7-1, Walcheren A2 - Bruse Boys Al 17-5, Duiveland Al - ME- VO Al 3-3, SKNWK Al - DFS Al 4-2. MOC'17 BI - Zierikzee BI 1-3, Meeuwen BI - SKNW BI 0-4. VCK BI - DFS BI 3-1, Zeelan- dia BI - Brouwershaven BI 2- 0. Renesse B2 - Serooskerke B2 2-2, Wissenkerke BI - Dui veland BI 5-11, Renesse BI - Dauwendaele B2 20-0. HalsterenCl-ZierikzeeCl 1- 2, Vlissingen Cl - Bruse Boys Cl 0-0, DFS C 1 - Domburg Cl 0-4, MEVO Cl - Bruse Boys C2 4-2, WIK Cl -Colpl. Boys Cl 13-0, Zierikzee C3M - Drei- schor Cl 1-19, SKNWK Cl - ZonnemaireCl 1-12. Zierikzee Dl - RCS D2 10-1, Bruse Boys Dl - Duiveland Dl 2-4, Zierikzee D2 - MEVO Dl 1-6, Hoedekenskerke Dl - SKNWK Dl uitg., ZSC Dl - Zierikzee D3 14-0, Brouwers haven Dl - Renesse Dl 15-2, DFS D2 - Domburg Dl 0-13, WIK Dl - Wemeldinge D2 6-3, Goes Dl-DFS Dl 5-5. Colpl. Boys El - Zonnemaire El 4-2, Brouwershaven El - Bruse Boys El 0-5, Zierikzee El - MEVO El 8-3, Bruse Boys E2 - Zierikzee E2 17-0, MEVO E2 - Bevelanders El 2- 3, Zierikzee E3 - DFS El 3-6, Dreischor El - ZSC El 4-5, WIK El - Renesse El 3-2, Dui veland El - SKNWK El 2-7. Beker: MEVO Al - Zierikzee Al 0-12, Zierikzee BI - Brou wershaven Cl 4-1, Colijns- plaatse Boys Cl - Zierikzee Cl 1-17, DFS Dl - Zierikzee Dl 1-9, Zierikzee D2-Yerseke D2 3-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9