Modeëtafws Verhullen, maar niet verstoppen Liefde voor verleidelijke lingerie De perfecte tweede huid Modebeeld zonder grenzen biedt legio mogelijkheden Trendy bodyfashion en nachtmode voor macho mannen WOENSDAG I? SEPTEMBER 1997 Deze filosofie past bij de verleidelijke nieuwe bodyfashion van Triumph en sluit aan bij het huidige modebeeld. Immers, tegenwoordig is nauwelijks meer aan te geven waar bovenkleding ophoudt en on'dermode begint. Bodyfashion mag gezien worden. Voor iedere vrouw zijn er volop mogelijkheden om haar ondermode af te stemmen op haar boven kleding èn verschillende draagmomenten. Perfecte conditie De zelfbewuste vrouw verzorgt zich met heerlijke gels en crèmes, houdt zich in conditie door middel van sporten en gunt haar lichaam de luxe van prachtige ondermode. Dit seizoen zijn er materialen als zacht fluweel, elastisch kant, satijn en micro-fiber. Er zijn beugel-, push-up, voorgevormde en naadloze beha's met allerlei bijpassende slips. Van romantisch tot en met sportief. Alles is mogelijk. Want de vrouw van de jaren negentig staat niet al leen voor een vrouwelijke uitstraling, ze legt er vaak ook bewust de aandacht op. HET EXTRA NIEUWSBLAD Lingerie die bijdraagt aaneen vrolijk en warm gevoel. Dat hebben de ontwerpers van de nieuwe Valisère collectie ongetwijfeld. Ze hebben zich laten inspireren door mondaine Franse steden als St. Tropez, Can nes, Montpellier en Marseille. Het resultaat bekoort en verwent door het ge bruik van vele fraaie kantsoorten. Warme kleuren spelen deze winter boven dien de boventoon. Daarnaast zijn er voor vrouwen met een grotere cupmaat ook series in D en DD-cup. Hèt bewijs dat mode en functie prima met elkaar kunnen worden ge combineerd. Kortom, lingerie die niet alleen verleidelijk is om te zien, maar ook heerlijk om te dragen. Vrouwelijkheid Het tijdperk van nieuwe vrouwelijkheid is aangebroken. De vrouw mag zich weer glansrijk hullen in kleding die haar vormen accentueert Vanzelfspre kend sluit de lingerie hier naadloos op aan. Prachtige'beugelbeha's met kanten cups en bandjes. Eigenlijk te mooi om te verstoppen onder bovenkleding. Deze modellen zijn dan ook perfect om te dragen onder transparante kleding of een stijlvolle avondjurk. Diverse beha's zijn licht voorgevormd of hebben vlieskussentjes in de cups, waardoor de vrouw desgewenst een decolleté kan creëren. De stretch-schou derbandjes zijn op de rug verstelbaar. Alle beha's kunnen gecombineerd wor- den met fraaie slips, waarvan een model zelfs licht gecorrigeerd is voor de buik. Ook de strings passen onder nauwsluitende kleding. Twee kanten De vrouw kan zich deze winter ook van 'twee kanten' laten zien. Diverse setjes zijn gemaakt van tweekleurig kant. Want kanten lingerie is en blijft mooi. De setjes zijn uitgevoerd in prachtige dessins en nieuwe kleuren zoals kastanje en crème. Een hele bijzondere kleur is mystiek smaragdgroen, waarin de vrouw kan stralen als een echte smaragd. Ook de onderjurk mag deze winter weer ge zien worden. Ze zijn gemaakt van zachte materialen en vallen heerlijk soepel. Zonder meer perfect om overdag te dragen of tijdens de nachtelijke uurtjes. (foto's: Valisere)\ Herinneringen aan het Hollywood van de jaren vijftig herleven met de Amourette 120 serie. Deze is gemaakt van elastisch fluweel. De beugelbeha kan gecombineerd worden met een slip of modieus, nauwsluitend shortje. De serie is uitgevoerd in het grijs, maar de vrouw die de set .draagt, zal zich absoluut geen grijze muis voelen. Hetzelfde geldt voor de luxueuze serie Lillyets 15 die is uitgevoerd in antraciet. Uitermate geschikt om te dragen tijdens een bijzonder avondje uit. Have fun Voor dames met grotere cupmaten is er de Amourette 100 beha in een warme rode kleur. De beha is ook verkrijgbaar in de cupmaten E en F. Vanzelfsprekend met bijpassende slips. Voor jonge meiden zijn er zeer sportieve sets. 'Girls just wanna have fun', heeft de zangeres Cindy Lauper ooit gezongen. Een gevoel dat zij absoluut krijgen bij de jeugdige beugelbeha's met bijpassende shorts en de korte hemdjes. Onder meer gemaakt van elastisch microvezel met streepmotiefTe hip om alleen onder de kleding te dragen. Het kan ook perfect worden ge combineerd met boven- of sportkleding. Strakke kleding Kortom, bodyfashion variërend van praktische katoenen basics voor overdag, sporttops voor vrijetijdsbesteding, naadloze beha's voor onder strakke kleding en luxueuze sets voor een avondje uit. De modellen ademen allemaal een romantische, nostalgische, trendy of sportieve sfeer uit. Sferen die passen bij de vrouw van de jaren negentig die weet waar ze voor staat. Het huidige modebeeld is vrouwelijk en trans parant. Onderkleding is soms bijna bovenkle ding en lingerie mag gezien worden. Onder mode moet daardoor aan steeds hogere eisen voldoen. Lingerie moet er perfect uitzien en extra on dersteuning bieden op die plaatsen waar moe der natuur het laat afweten. Dat laatste liefst wel op onzichtbare wijze, want naden en lij nen zijn funest onder strakke kleding. <Nuage en Corolle van Lejaby passen prima in het tijdperk waarin vrouwelijkheid hoogtij viert. Dankzij het ingenieuze materiaalge bruik en de modieuze uitstraling zijn het top pers op het gebied van licht corrigerende lin gerie. Een perfecte pasvorm zon der de vrouw het gevoel te geven dat ze in een keurslijf ge perst zit. Kenmerkend voor Nuage is de klassieke so berheid en gedurfde eenvoud. De complete af wezigheid van naden in de cups maakt Nuage onzichtbaar, zelfs onder het meest strakke truitje. Het ondersteunt het lichaam een beet je extra om de vrouwelijke lijnen en rondin gen nog beter naar voren te laten komen. Zeer fijne, matte Lycra microvezel voor de cups en glanzende Lycra satijn voor de biezen zorgen voor perfect aansluitende, zo goed als onzichtbare ondermode. Nuage bestaat uit acht modellen, waaronder de voorgevormde Cor- beille. Deze beha is ide aal voor vrouwen met een maatje kleiner. Onzichtbare slips Corolle slips zijn on zichtbaar, oo£ onder een strakke broek. Daarbij geven ze een plat buikje en mooie ronde billen. De gebruikte materia len zijn extra zacht dankzij microvezel Ly cra charmeuse en rek baar satijn. Dit satijn is geknipt in de vorm van bloemkel ken, waardoor de slips een elegant uiterlijk hebben. Corolle is verkrijgbaar in drie modellen: een step-in culotte, een step-in panty en een step-in slip. In de wit, zwart en huidskleur. Of je nu een verfijnde smaak hebt en dat tot uiting wil brengen in je kleding of je wilt je kleden in een to tale wansmaak, de modestijlen van deze winter biedt iedereen het hare. De zo vaak gebruikte woorden: 'wat jij draagt kan écht niet!' worden hiermee teniet gedaan. Ontwerpers van uitdagende modelijnen wrijven de ogen uit, nu zij merken dat hun oorspronkelijk tot choqueren gemaakte 'creaties' een trend blijken te zijn. Geen-mode is mode geworden. Mode-ontwerpers hebben dé modestijl voor het ko mende millennium nog niet gevonden. Zelfs de richting waarin ze willen zoeken is niet dui delijk. Vandaar het steeds maar teruggrijpen op stijlen van de afgelopen dertig jaar. High-techmaterialen in verschillende uitvoeringen van stretch tot volumineus blijven de aandacht opeisen. Tegelijkertijd is er grote belangstelling voor natuurlijke materialen zoals wol en velours. Een blijvertje is de nog steeds grote belangstelling voor namaakbont, leer en suède. Tegenstellingen in materiaal en silhouet bepalen het modebeeld. Zo blijft de lange en smalle coupe ook deze winter. Met een sterk contrasterende lijn vol volume in het silhouet is ook hier de tegenstelling aangetoond. Deze laatste trend is een kopie van de cocooninglook van het begin van dit decennium. De laag-over-laag stijl heeft opnieuw haar intrede ge maakt. Waren de kleuren van de zomerse mode helder en fris, de winterse garderobe laat een heel ander kleurplaatje zien. Helder en fris werd ingeruild voor sober met een veelheid aan bruin- en groentinten, grijs- en antraciet, marineblauw, camel en vooral veel schakeringen paars en natuurlijk veel zwart. De kleuren rood, oranje, geel en helder blauw geven aan de sombere outfit nog een vrolijk accentje. Mannen anno 1997 hebben een groot hart. Zijn aan de ene kant best een beetje macho èn laten zich op andere momenten graag van een 'zachte' kant zien. Kenmerken die zich vertalen in de bo venkleding die hij kiest èn de bodyfashion die hij draagt. Zelfbewust stapt hij tegenwoordig de winkel bin nen om zijn eigen ondermode te kopen. De man kiest voor bodyfashion die het lichaam accentu eert, sportiviteit en mannelijkheid uitstraalt èn comfortabele pasvormen heeft. De belangrijkste kleuren bij onderkleding zijn zwart en grijstin ten. Wit blijft en daarnaast duikt kleur op. Nieu we aspecten zijn te vinden in fantasierijke prints, jacquards, sieraden en stylinggrapjes zoals bre tels, borduursels, en sportieve naden. De model len zijn vooral nauwsluitende slips en zowel mo dieuze als klassieke slipvormen. Deze zijn te combineren met diverse sportieve mannelijke t-shirts, met de actuele kleine V-uit- snijding. Bodyfashion Modieus gezien komt de nachtkleding helemaal overeen met de bodyfashion. De nacht- en onder mode is dan ook perfect te combineren. Boven dien zijn er modellen die ook makkelijk overdag gedragen kunnen worden. Korte pyjamabroeken kunnen als bermuda worden gedragen en lange als joggingbroeken. De grens tussen nacht- en vrijetijdsmode wordt dan ook steeds vager. Op het gebied van materialen zijn velours-<?n gewe ven kwaliteiten populair.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 22