Mannelijk en stoer door stof- en kleurgebruik Alle aandacht voor comfort Op zachte kousenvoeten In de vrouwenmode zijn broeken komende winter een hot item. Ze zijn er dan ook in veel verschillende vormen en materialen. Nieuw is de 'bootleg' ofwel de rechte broek met iets uitlopende pijp, die weer echt op de voet valt. Dat geeft een lang en slank silhouet. Datzelfde geldt voor de soepele, wijdere mo dellen met bandplooien. Een andere seizoenshit wordt de five pocket in de speciaal door Part Two ont wikkelde stretch-piqué-jeans. Bij die broeken passen warme, dikke vesten, elegante cardigans en zachte katoenen shirts. Het kleurenbeeld: diepe blauw- tonen, luxe bruinen en klassiek beige met accenten van sienna en hemels blauw. Royal Air Force Daarnaast is er een serie 'urban uniforms' met als inspiratiebron de Royal Air Force. Daarvan komt ook de naam 'RAF blauw' voor een grijzige blauw- toon. Andere kleuren in dit beeld zijn legergroen, camel en zwart. Materia len: tencel, zwaarvallende wol, mêlée-stretch en zacht suède. Bijpassend zijn er vrouwelijke blouses en shirts in viscose crêpe en sandwashed silk. Voor de echte koude dagen zijn er 'tweedy' cardigans in levendige kleuren, lekkere jacks in micro-coated cotton, nylon en quilted rubber en, terug van weggeweest, lange wollen jassen. Sober en simpel De Part Two Men collectie biedt meer dan ooit de mogelijkheid om er zowel zakelijk als casual mee voor de dag te komen. Weekend shirts in smaakvolle ruiten en verschillende blauwtonen worden representatief wanneer ze ge combineerd worden met de scherp gesneden blazers en jasjes in cashmir-wol- blends. Naast uni's zijn er peper-en-zout tweedjes en subtiele ruiten. Het nieuwe kostuum is deze winter sober en simpel, ontdaan van overbodige details. Dat gevoel wordt nog eens versterkt door het kleurbeeld in antraciet- grijzen, camels en zwart. Met accenten van tomaatrood en een bijna zwarte bosbessen kleur. De outwear speelt weer een belangrijke rol in de collectie. 'Easy wear easy care' is het devies voor het gehele aanbod dat loopt van spor tieve, comfortabele jacks in gecoate katoen/nylon tot representatieve, lange jassen in mooie wolkwaliteiten. HET EXTRA NIEUWSBLAD Pakken, broeken, hemden, blousons, leren- en outdoor- jacks en mantels onderdelen van een garderobe van de modieuze man. kracht ligt in de beperking flannels worden ook geleverd metbaby-cord voor de binnenkant van de staander van de boord en het jukstuk. Ook in dit deel van de hemdencollectie zien we Tartan-impressies. Tweed-effecten zijn er in faux-uni's en worden geïmiteerd door mouliné-garens te verwerken in ruitmotieven. Eenzelfde lichte structuur komt ook terug in de wafelpiqué's en de indigo madrasruiten. Grafische motieven geïnspireerd op de zeventigerjaren brengt Ledüb in soepele viscoses waarop ook de grafische herfst-inspiraties vorm krijgen. Enkele subtiele Missoni-verwijzingen ronden de hemdencollectie af. Comfort in stoffen en styling is belangrijk. Toch worden in de hemden overdreven wijdtes vermeden en kiest men voor een passend beeld waarin de coupe de juiste bewegingsvrijheid garandeert en de kracht in de beperking ligt. Basiscollectie Gebruikt worden verschil lende nieuwe garens met een wollig effect, garens met tweedoptiek en mouliné maar ook samenstellingen van wol, katoen en syntheti sche garens. Kleuren De kleuren voor het winter seizoen variëren van zwart/grijstinten tot blauw, van beige tot geel/groen, nieuwe warme bruintinten met cognac en kastanjebruin tot aan roodtinten tot aan paars. Het belangrijkste aspect in dit sfeerbeeld is de verwerking van uitsluitend 100% katoenen'kwaliteiten die bovendien uitgerust zijn met easy-wear/easy-care eigenschappen. Uni's en faux-uni's verwijzen op een subtiele manier naar fijne visgraatjes in een helder kleurgamma. Voor een logische opbouw van het stoffenverhaal zijn er de mini-vensterruiten en de brutale blokstreepjes in contrasterende kleuren. Dit deel van de collectie laat zich moeiteloos plaatsen in een business-sfeer, maar ook in de overige segmenten van de collectie laat het business-element zich niet onbetuigd. Zo zijn er fijne piqué's met uitgewerkte mini-ruitjes in Britse stijl in brons met roest of brons met blauw. Micro-zakdoekruiten worden afgelost door streep/ruit motieven, mini-oxfordbindingen en Tattersalls op soepele twills. Perfect passende mode voor verschillende gebruiksmomenten (Foto's: Matinique). De herfst\wintercollecties vallen op doordat met rela tief weinig afzonderlijke kledingstukken een comple te en individuele outfit sa mengesteld wordt. Bij nieuwe mode is het on vermijdelijk dat ook de sok ken qua styling aan het heersende beeld worden aan gepast. De cartoonsok heeft zijn tijd gehad en maakt plaats voor heerlijk warme en gedistin geerde sokken. Winter 97/98 is inmiddels al weer het tweede seizoen waarin de Ledüb collectie is verdeeld in drie sfeerbeelden: Ledüb Shirts vormt de basis van de collectie met een representatieve sfeer. Ledüb Cotton spreekt voor zich en daarin treft men uitsluitend 100% katoen aan. Ledüb Authentics tenslotte, staat voor een representatief/casual beeld. Souplesse is voor de hemden 'the magie word' winter 97/98. De mat erialen die in de collectie worden verwerkt zijn soepel en van 100% katoen of hebben in ieder geval een hoog katoenaandeel. Het 'easy-care/easy-wear' gehalte is hoog. Fijne wollen garens waarin huidvriendelijk katoen wordt verwerkt, zorgen voor een optimaal draagcomfort. Modieuze paisleys en figura tieve motieven vieren hun comeback. In het sportieve sokkensegment veel uni's en jacquards met winterse mo tieven. Ledüb Shirts is de basis van de totale collectie en daarom is in deze representatieve sfeer een breed palet van dessins en kleuren opgenomen. Mooie faux-uni's in warme kleuren worden afgewisseld met fil-è-fil streepvarianten. Pied-de-poule beleeft in de nieuwe wintercol lectie een revival, maar dan in microvarianten. In dezelfde afmetingen zijn er fijne visgraatjes in melanges en miniruiten op een fil-a-fil fond. In deze serie klassieke Tattersall-inspiraties en pinpoints. Alle stoffen worden gekenmerkt door een soe pele, zachte greep en verschillende faux-uni's zijn bovendien afgewerkt met een peach-touch finish. Mat/glans effecten komen voor in diverse fijne ruitjes. Katoen Ledüb Authentics Een casual/representatief beeld krijgt hier iets sportie door een welhaast absolute voorkeur voor ruiten. Maar om het Authentics verhaal enigszins te nuancere werden bedrukte strepen ontwikkeld op uiterst soepe cotelé's. Deze zijn op zich weer een aanvulling op de prints van geometrische en grafische motieven. Soepelheid is uiteraard in Ledüb Authentics een prioriteit. Niet alleen in de stoffen en finishings, ook i de styling van de hemden is daaraan enorm veel aandacht besteed. Geen overdadige wijdte, maar het ingebouwde comf zorgt voor een ongedwongen kleedstijl. Groot-rapportige Amerikaanse blokruiten in stoere WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 Mooie, nieuwe stoffen en dessins, een subtiel vernieuwd silhouet en alle aandacht voor comfort. Comfort betekent zachte materialen, een per fecte pasvorm en 'handige' details. tinten. Wat betreft de stoffen zien we nieuwe sa menstellingen in stretchkwaliteiten. Bi-stretch voor blazers. High fashion: honderd procent polyester. De stoffen zijn van technisch hoogwaardige kwaliteiten, functioneel en zacht van grip. Sportieve look Blazers in ruiten en strepen voeren de boventoon voor de komende winter. De stoffen zijn zwaarder en de kleuren getuigen van 'goede smaak'. Details zijn belangrijk, zoals shirts met ritsen, epauletten, jacks met rubberen logo's. Zoals altijd staat Matinique garant voor een eigentijdse mannencollectie, ontwikkeld voor verschillende ge bruiksmomenten. In de focus staan de jacks en de jassen. Er is gebruik gemaakt van functionele waterafstotende kwaliteiten zoals ny- lon/twill. Vele nieuwe sportieve model len. Daarnaast zijn ook de wollen ca banachtige jassen belangrijk en niet te vergeten de lange slanke jas. Veel aandacht is besteed aan de sweat shirts en truien. De sweats vinden we in verschillende catagoriën. Fijne jac quards voor onder blazers, wat dikkere sweats voor de nonchalante casual look en natuurlijk de sportieve fleece swe aters voor de jeanswear look. Naast de sportieve casual look, blijft de blazer/suit look belangrijk. Blazers in ruiten en strepen voeren de boventoon. De blazer is single breasted in 3 of 4 knoops of zelfs met een blinde sluiting. Afgezwakte tinten Geïnspireerd door het seizoen, zijn de belangrijkste kleuren voor de Matini que collectie, groentinten, bruinen, ca mel en grijs. Géén sterke kleurcontras ten maar combinaties van afgezwakte Ton-sur-ton krijgt een nieuw gezicht dankzij cotelé-str turen in decente strepen voor uitgewerkte party-hem den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 20