Strak shirt meedogenloos NAJAARSBIJLAGE WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 Vrouwenmode in het teken van sportiviteit en zinnelijkheid Als ontwerpers hu'n zin krijgen, zien we deze winter naast sportieve accenten een grote zinnelijkheid in de mode terugkeren. Vrouwelijke, vloeiende en rijke stoffen zijn herontdekt. Het is duidelijk dat de mode van dit najaar veel te bieden heeft. De modebewuste vrouw anno 1997 is individueel ingesteld. Zonder de bagage van modestijlen van weleer, mengt zij kledingstijlen van uiteenlopende perioden door en met elkaar en maakt zo haar eigen persoonlijke kledinglijn. A Koel helderblauw, camel- en chocoladetinten plus diepe groenen en vooral paars zijn bij veel modebrengers favoriet. Zachtaanvoelende en soepelvallen- 9 de materialen zoals velours, ribfluweel, suèdine, badstofvelours en natuurlijk 9 wol worden gebruikt voor pakjes, jurken en ook voor de bonnetterie. Breimode komt tegemoet aan de eisen die door de hedendaagse vrouwen aan kleding stellen. Het biedt comfort, is prettig combineerbaar, elegant en lichaamsvolgend. Mohair is opvallend vaak gebruikt naast zachte bouclé, chénille en fijne jersey's. Tijdens de dagelijkse bezigheden is het heerlijk dagdromen in flausch, zachte breisels of glanzende high-tech materialen. Nieuw zijn de broekpakken met rechte, ongepolsterde schouders in het jasje en rechte en wijdvallende broeken. De broeken zijn over het algemeen in uni, krijtstreep, maar ook vage ruiten of mêlée in zwart, marine en verschillende schakeringen bruin en be^ge. Tweed combineert mooi met brokaat, zijde met gebreide materialen en Tactel- - stretch met nylon. Heel vrouwelijk zijn de supervrouwelijke blouses die op de strenge broekpakken worden gedragen. Tunieken en kimono-achtige ontwerpen zijn eveneens terug van eens geweest. Het kostuum-mantel pak a la Joan Collins is hoog modisch met een scherp gesneden schouderpartij, een smalle taille en een strakke stretch-rok. In tegenstelling tot deze tendens is er ook een richting van de pure-look met onzichtbare knooplijst. Het materiaal en de schnitt doen al het werk! Sportief Sportswear is een kledingstijl die we in iedere garderobe vinden. Broeken in een grote verscheidenheid aan modellen. Bonnetterie en outdoor-jacks gaan met elkaar een stilistische relatie aan. Hoogglanzende stoffen worden gecombineeerd met matte of flauschmaterialen. Tweed en nieuwe nylon-outdoor stoffen vinden in leer of leerimitaties een ideale partner. Sterke en sportieve kleuren zijn zonder meer geoorloofd. Bruin is belangrijk, daarnaast wolwit, alle kleuren van bessen, brons en blauw. Gebreide combinaties met lange rokken of ij§| jurken met ruimvallende jacks en superlange J9 sjaals. I ^Sportswear komt tegemoet I aan de eisen A die vrouwen aan kleding stellen (Foto: Blue Seven). Cardigans .^,-V I f Ook pullovers en cardigans zijn in veel collecties te zien. Naast nieuwe cabanmo- JÊ dellen keert de lange gebreide mantel terug in het modebeeld. ^9 De mantel is trouwens in zijn totaliteit een belangrijk modisch item zo zijn er ÉBÊ jassen in wikkelmodellen en zelfs in een model a la priestermantel. In de outdoorkleding veel moderne stoffen eventueel gestept. Techno is inmiddels op zijn retour. Het beeld is authentiek met veel katoen en katoenbewerkingen: gewassen, gewaxt, licht geolied. Daarnaast micro, nylon en wol met cashmir. De details, applicaties, bontkragen, leren accenten maken het outdoorbeeld compleet. Vrouwelijke, vloeiende en rijke stoff en zijn herontdekt. Het is duidelijk dat de mode van dit najaar veel te bieden heeft. De modebewuste vrouw is individueel ingesteld. Niet gehinderd door een opgedwongen kledingstijl stelt zij haar eigen garderobe samen (Foto's: Kello). Gekleed geschoeid op pad Fijne schoenen van mooi glanzend leer als spazzolato en gekreukte capretto, met platte, afgezwaaide leesten in bruin, cognac, zwart en kopertinten. Afgezwaaide door Prada geïnspireerde leest met spiegel in capretto en matte, ovale gesp. Opvallende, sterk ronde leesten, spiegelgebruik en fijne details zoals matte, ovale gespen. Gekleed onder het pak van de moderne man, maar zeker ook te com bineren met een stijlvolle vrijetijds-outfit. Met het oog op de elegante man en geïns pireerd door merken als Pra da en Gucci, heeft Invito een opmerkelijke collectie sa mengesteld. Vrijetijdsshirts passen perfect bij een goed getrainde body. Nieuw zijn strakke 'slim-line' shirts die het lichaam ac centueren. Ze zijn meedogenloos voor elk overtollig pondje, maar passen daareentegen perfect bij een goed getrainde body. Trendsetters zijn enthousiast over de ze nauwsluitende mode, die ook op de catwalks in Pa rijs en Milaan is geshowed. Daarnaast biedt HOM makkelijke polo's, die steeds vaker een alternatief vormen voor het geweven shirt met knoopjes. Zeker niet onopgemerkt blijft verder de revival van de klas sieke lijn met een duidelijke macho-karakter. Nieuwe weefsoorten en het gebruik van metallic-ga rens, zorgen voor een interessante optiek en verlenen de kleding een aangenaam draagcomfort. Verder staan prints, kunstbont en op wasleer lijkende stoffen ga rant voor 'trendy' mode. Lage plateau booties met carré en spiegel. Verkrijgbaar in spazzolato met koffersluiting of veters.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 18