Strand, zee en lucht van Ouddorp Twee adviseurs onder één dak dier in het vizier Deense Dagen bij Van Geesbergen Lex wandelt graag Tweede unit kinderen Werk Yvonne Tanis itr 't Blaeuwe Huus Brief van Dick en Thérèse Altena WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD o^o 0\\ O Onder de naam Politiepreventje brengt de politie Oosterscheldebekken in deze rubriek een praktische tip of wenk onder uw aandacht. Het onderwerp kan gaan over, of heeft raakvlakken met, het verkeer, crimi naliteit, openbare orde, milieu, algemene plaatselijke verordening en an dere zaken waar u als burger en wij als politie bij betrokken kunnen raken. VERKEERSONGEVAL Bijzondere situaties Tegenpartij niet WA verzekerd of spoorloos. In sommige gevallen lijkt het op het eerste gezicht onmogelijk om schadevergoeding voor de opgelopen schade te verkrij gen, bijvoorbeeld bij aanrijdingen met iemand die onver zekerd is, met iemand die zich na het ongeluk direct uit de voeten heeft gemaakt of met iemand die in een gestolen auto rijdt. Onder bepaalde omstandigheden kunt u in deze situaties bij het Waarborgfonds Motorverkeer voor schadevergoe ding terecht. De vereisten waar u ondermeer aan moet' voldoen om in aanmerkihg te komen voor vergoeding, zijn: - Het moet een aanrijding betreffen met een motorrijtuig, dus met een auto, motor, bromfiets of ander gemotori seerd voertuig. - Het moet vaststaan dat de bestuurder ervan aansprake lijk is voor het verkeersongeval. - De schade die u hebt opgelopen moet hoger zijn dan drie honderd gulden. Dit is het zgn. eigen risico, dat door het slachtoffer zelf moet worden gedragen. -Er moet de nodige moeite zijn gedaan voor het treffen van een betalingsregeling (als de veroorzaker bekend is) of voor het verzamelen van bewijs - bv. getuigenverkla ringen van het ongeluk (als de veroorzaker niet bekend is). Verkeersongeval met een voertuig met buitenlands ken teken. Als u een aanrijding met een buitenlands voertuig in Nederland krijgt, hoeft u niet in het buitenland op zoek te gaan naar de W A-verzekeraar van de tegenpartij. Als de tegenpartij op grond van de Nederlandse wet aanspra kelijk is voor de aanrijding, kunt u zich voor vergoeding van de schade richten tot het Nederlands Bureau der Mo torrijtuigverzekeraars *Overgenomen met toestemming van ANWB rechtshulp uit: "Wegwijzer voor verkeersslachtoffersEen uitgave van ANWB rechtshulp. OUDDORP - ,,Het strand, de zee en de lucht hebben op mij altijd aantrekkingskracht uitgeoefend," zegt Yvonne Tanis uit Ouddorp. ,,Ik doe daarom niets liever dan de natuur op mijn manier vastleg gen. Nog nooit eerder heb ik mijn werk tentoonge steld, dus ik zie deze expositie echt als een experi ment." In 't Blaeuwe Huus bij de VVV Ouddorp hangen de foto's, aquarellen en acrylschilderijen waartoe het strand, de zee en de lucht in haar woon plaats haar inspireerden. Het mag dat een experiment zijn, Yvonne Tanis is inmid dels wel vastbesloten om door te gaan met haar schil der- en fotokunstuitingen. Het laatste jaar heeft zij hard en met veel plezier gewerkt om tijdens deze expositie zo veel mogelijk werk van ver schillende aard en materia len te kunnen tonen. De uit zeventien werken be staande tentoonstelling om vat een aantal foto's met de tails van voorwerpen die op het strand te vinden zijn. On der meer sporen in het zand en een aantal stokken met prikkeldraad. Ook is er een stemmige foto van zand, zo als dat na een storm over het strand is verwaaid. Verder hangen*in 't Blaeuwe Huus enige abstracte aqua rellen met strand en lucht als onderwerp en twee abstracte acrylschilderijen. De ten toonstelling omvat haar vol ledige werk van een jaar, zo dat het voor de fotografe van de krant enige voeten in aar de heeft om een foto van de kunstenares te maken met recent werk. Gelukkig blijkt er toch nog een aquarel te zijn overgebleven van een echt Ouddorp landschap. Seizoenen ,,Het landschap hier heeft elk seizoen zijn eigen char- DIEFSTAL ACHT LUIDSPREKERS OUDDORP - Acht luidspre kers en een aluminium koffer werden gestolen uit een personenauto. Het voertuig stond gepar keerd nabij het parkeerter rein van Port Zélande. De au to is eigendom van een Duitser. ACTIE POLEN OUDE-TONGE - De be volking van Goeree- Overflakkee heeft de af gelopen weken royaal gereageerd op de actie van de Stichting Flak- keese Hulpgoederen voor Polen. De stichting startte een speciale actie om de men sen te helpen, die werden gedupeerd door de overs tromingen in Polen en Tsjechië. De stichting richt zich met name op de kleine dorpen, die tot nu toe van hulp verstoken bleven. Binnenkort gaat daar een transport heen met levensmiddelen en hulpgoederen die wer den gefinancierd uit de vele giften die de stich ting ontving van particu lieren en kerkelijke in stanties. TAFELTENNIS OUDE-TONGE - Het nieuwe seizoen van tafeltennisver eniging Oude-Tonge in de Grutterswei is weer begon nen. De junioren spelen elke dinsdag van 19.00 tot 20.15 en de senioren van 20.15 tot 22.00 uur. Er kan zowel in re creatief- als competitiever band gespeeld worden. Dit najaar spelen twee teams in de gewone competitie en voor het eerst ook twee teams in de duocompetitie. De vereniging kan nieuwe le den gebruiken. Nadere in lichtingen of aanmelding: te lefoon 0187-642106. STELLE-RUNNERS STELLENDAM - Op de ijs baan achter het busstation in Stellendam laten leden van de Stelle-Runners zaterdag 20 september zien wat alle maal mogelijk is op het ge bied van atletiek. Vanaf 10.00 uur wordt daar een Open Dag gehouden. Bezoe kers kunnen een snelle start zien vanuit echte startblok ken, speerwerpen, discus werpen en kogelstoten. Be langstellenden van zes tot zestien jaar mogen deze on derdelen van atletiek ook zelf uitproberen. Nadere in formatie over de activiteiten van de Stelle-Runners via te lefoonnummer 0187-492229. Donderdag 18 t/m zaterdag 20 september ZIERIKZEE - 'De Deense Dagen'. Zo heet het evene- Hient dat van donderdag 18 tot en met zaterdag 20 september wordt gehouden bij Van Geesbergen Mo de op de Appelmarkt in Zierikzee. In samenwerking met de Deense kledingfabrikant Lindon biedt Van Geesber gen een aantal bijzondere ac tiviteiten voor mensen die gedurende de drie Deense da gen de winkel binnen lopen. Een medewerkster van Lin don geeft informatie over de nieuwe najaarscollectie en het milieuvriendelijke con cept waarmee dit Deense be drijf werkt. Voor iedere bezoeker ligt een gratis geurmonster gereed van Charlie Sunshine van Revlon. Iedereen kan deelne men aan de een 'Lindon wed strijd'. De winnaar mag voor 300 gulden aan Lindon kle ding uitzoeken, De tweede prijs is een verwenpakket van Charlie van Revlon. Lindon is een Deens dames modemerk waarvan de kle ding wordt geproduceerd met respect voor de natuur. Het label art of nature is symbolisch voor het gebruik van handgeplukte katoen, het toepassen van een vrien delijk procédé bij het verven en het produceren van hoog waardige kleding. Tijdens de Deense dagen wordt bij iedere honderd gul den, die wordt besteed aan kleding, een gratis lot gege ven. Daarmee maakt men kans op een vakantiereis ter waarde van 2500 gulden. SPARTA MIDDELHARNIS - Recre- atieve volleybalvereniging Sparta is vanwege het nieu we seizoen weer begonnen met trainingen. De dames trainen wekelijks op maan dag en de heren op dinsdag. In oktober begint de compe titie. Het eerste damesteam doet zaterdag 11 oktober mee aan het landelijk kampioen schap in Utrecht, waar zij het district Rotterdam vertegen woordigen. Belangstellen den die ook bij Sparta willen volleyballen kunnen voor in lichtingen of aanmelding te lefonisch contact opnemen via 0187-482866. me. De natuur in het voor jaar en het najaar schilder ik heel graag, vanwege de schit terende kleuren die er dan zijn. Ik zit graag aan het strand te tekenen. Door te te kenen en te fotograferen leer je heel bewust om je heen kij ken en op details letten. Met name met fotograferen kun je die er uitlichten en een aparte betekenis geven. Be halve de natuur fotografeer ik ook heel graag kinderen. Eigenlijk ga ik nooit de deur uit zonder mijn fotocamera, een echte ouderwetse spie gelreflex die ik helemaal kan instellen." Niet alleen het strand en de natuur heeft zijn bekoring, ook in grote steden kijkt Yvonne Tanis graag rond. Wat zij vooral probeert is een eigen stijl aan te houden. Zowel bij abstract werk, als bij natekenen kun je dat op den duur goed aanleren." Het aquarelleren leerde zij door middel van een cursus. Lange droogtijd Omdat olieverf een te lange droogtijd heeft en zij te wei nig geduld heeft om daarop te wachten, probeerde Yvon ne ook eens te werken met acrylverf. Veel kennis van het fotograferen deed ze in de praktijk op tijdens haar werk bij fotohandel Hamee- teman. Yvonne Tanis: ,,De natuur hier in Ouddorp is ieder seizoen boeiend. Yvonne Tanis was als kind al graag met haar handen be zig. Als klein meisje schil derde en tekende zij veel. Na haar schoolopleiding wilde zij naar de Kunstacademie. Trouwplannen verhinderde dat voornemen, maar spijt heeft zij daar niet van. Quilten Inmiddels heeft zij ook de techniek van het maken van quilten onder de knie en naait zij veel kleding voor haar kinderen. De afgelopen jaren legde zij zich steeds meer toe op haar schilder- en fotografiehobby. Zelfs als moeder van een zoon van 3 jaar en een van zeven weken vindt zij hiervoor genoeg tijd en inspiratie. ,,Ik probeer van alles. Soms, als het werk niet naar mijn zin wordt, gooi ik het ge woon' weer weg, want je moet wel kritisch blijven. Ik wil ook steeds iets nieuws proberen. Graag zou ik me in de toekomst eens willen ver diepen in het tekenen van portretten. Of met klei wer ken, beeldhouwen, dat lijkt me wel wat. Vaak krijg je he le goede ideeën wanneer je tentoonstellingen bezoekt. Reacties Omdat zij graag wil weten, wat anderen van haar werk vinden, heeft zij bij de expo sitie een boekje gelegd, met het verzoek eventueel com- (Foto: Marieke Mandemaker) mentaar op te schrijven. De eerste, positieve, reacties staan al vermeld. Ér zullen er ongetwijfeld meer komen, want de tentoonstelling blijft tot 27 september in het VVV kantoor in het Blauwe Huus aan de Bosweg in Oud dorp. Belangstellenden kunnen van maandag tot en met vrij dag terecht van 8.30 tot 12.00 uu en van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag gaat 't Blaeuwe Huus om 16.00 uur dicht. SANTA CRUZ - Het echtpaar Dick en Thérèse Alte na uit Haamstede ging naar het Boliviaanse Santa Cruz om daar het lot te verzachten van kinderen wiens ouders in de gevangenis zitten. Af en toe stu ren zij een brief om de lezers op Schouwen-Duive- land en Goeree-Overflakkee op de hoogte te houden van hun belevenissen. Hieronder volgt een deel van zo'n brief. „'Uw hart zij niet naijverig op de zondaren, maar beijve ren zich voortdurend de Here te vrezen; waarljk, dan is er toekomst en Uwe verwach ting wordt niet afgesneden.' Vaak moeten wij aan deze tekst denken. Om ons heen zien we zoveel ongerechtig heid, zoals narcoticachefs, rijdend in de nieuwste auto's en wonend in luxe villa's. Als ze in de gevangenis be landen, zijn ze er zo weer uit. Ze laten wat dollars rollen en de poort gaat open. En de hele kleintjes blijven in de gevangenis, want die hebben geen geld, maar heb ben misschien 20 gram drugs gesmokkeld in opdracht van de grote bazen. En dan ko men vervolgens ook hun kin-, deren in de gevangenis, want er is geen geld om hun daar buiten te onderhouden en van regeringswege is er voor de achterblijvenden geen en kele steun. Het is echter een voorrecht dat juist deze mensen, als ze hun kinderen bij ons hebben kunnen plaatsen en het chris ten-zijn in de praktijk zien, heel ontvankelijk worden voor het evangelie. Verschil lende hebben hun leven aan de Heer gegeven en zijn daar door erg veranderd. Dus, on ze verwachting wordt niet afgesneden. Dat hebben we ook anderzijds weer mogen ervaren. De tweede unit is nu klaar, maar we hadden onvoldoen de fondsen voor de meubile ring. Er kwam echter een Braziliaanse broeder, die al le meubelen schonk. Deze unit is in gebruik genomen en er zijn nu drie kinderen. Lourdes, die altijd als hulp in de eerste unit heeft gefunc tioneerd is nu de moeder van deze tweede unit. Binnen kort zal er ook een vader zijn, want Lourdes gaat 6 september trouwen. Juan is gek op kinderen en heeft bo vendien veel verstand van tuinbouw. We hebben nog een nieuw personeelslid en wel Delina. Zij komt uit de kerk waar wij naar toe gaan en wilde al tijd graag met kinderen wer ken in de zending. Maar nie mand wilde Delina, want zij heeft nog maar één long en is lichamelijk niet sterk. Maar ze is heel goed in het begelei den van kinderen bij hun huiswerk, en ze is handig met naald en draad. En er zijn nogal wat kleren te ver stellen in zo'n kinderhuis. Dus werk genoeg voor Deli na. We hebben ook een hulp voor Lourdes en zij heet Maria. Maria is nog erg jong, maar heel gewillig en ook lief met de kinderen. Ze komt uit een heel arm gezin en kent dus ook goed de omstandighe den, waaruit onze kinderen komen. En dan hebben we onze eerste kinderziekte epi demie gehad. Waterpokken. Zelfs Lourdes is hiervan het slachtoffer geweest. En nu heeft ze de bof. Echt heel sneu, vooral omdat ze zo vlak voor haar huwelijk staat. De kinderen zijn allemaal goed door de ziekte heen ge komen. Ook baby Antonio, die inmiddels geadopteerd is door een Amerikaans echt paar. We zijn hiervoor erg dankbaar, want ook hij zal nu zijn eigen ouders hebben, die hem een naam geven, veel liefde en een goede op voeding. Voor de medewerkers was het wel verdrietig en er zijn dan ook heel wat tranen ge vloeid. Maar er zijn alweer twee nieuwe kinderen geko men, Ivan en Gustafo. 4 en 3 jaar oud. Gustafo is heel vro lijk en doet alles, wat je vraagt en Ivan is heel stil en stug. Maar hij begint al wat te wennen. Het is voor de kinderen altijd een enorme overgang. We hebben proberen uit te zoeken wie inmiddels direc teur van de Kinderbescher ming is geworden, wie het hoofd van de provincie is ge worden en de gouverneur van de gevangenis. Want met een regeringswisseling krijg je hier ook een wisseling van alle functionarissen van hoog tot laag. En vaak ko men dan mensen dié totaal geen verstand hebben van het werk dat ze moeten doen. Tot nu toe hebben we alleen kennis kunnen maken met de nieuwe directrice van de kinderbescherming die ons alle hulp heeft toegezegd. In de gevangenis zat alweer de tweede gouverneur die ook op alle fronten wil meewer ken. Verder is het even af wachten, want ook hun fi nanciële hulp is momenteel gestaakt." De Mechelse herder Lex uit het dierenasiel in Zierikzee barst van de energie. Op een erf waar hij zich lekker kan uitleven zou de hond dan ook prima op z'n plaats zijn. Het dier - in au gustus twee jaar geworden - heeft behoefte aan zeker vier wandelingen per dag van minimaal een half uur. Lex is het beste af bij een consequente, ietwat strenge baas, die hem duidelijkheid verschaft. De drukke viervoeter is een zeer goede waakhond, die goed overweg kan met soortgenoten, katten en kinderen. Belangstellenden, die de nodige tijd en energie in Lex willen steken kunnen contact opnemen met de beheerster van het dierenonderkomen aan de Zandweg, tele foon 0111-417013. Er verblijven 41 katten, drie honden en een konijn. Van de zestien kittens die vorige week in de krant vermeld stonden, zijn er zeven geplaat st (Foto: Marieke Mandemaker) Lovers Vastgoed en Financieel Adviescentrum Kruize in Oude-Tonge OUDE-TONGE - In Oude-Tonge openden twee advi seurs samen één kantoor. Het betreft Henk Lovers, die al jaren een grote stichting in Rotterdam advi seert bij het beheer van vastgoed, en Diny Kruize die als financieel adviseur is aangesloten bij een lan delijk opererende tussenpersoon op het gebied van verzekeringen, pensioenen en hypotheken: het CAK. Na geruime tijd de markt te hebben verkend zagen zij mogelijkheden om op Goe ree-Overflakkee een eigen bedrijf te beginnen. Het werd gevestigd in het nieuwe winkel- en appartementen complex aan de Nieuwstraat 10 in Oude-Tonge. Het kan toor is modern ingericht en heeft een indeling die priva cy voor klanten garandeert. Henk Lovers richt zich op be middeling bij verhuur, aan- en verkoop van woningen, winkelpanden en recreatie woningen. Teven kan hij het financieel en technisch be heer verzorgen voor apparte menten. Hij beheert ook het complex in de Nieuwstraat. De bedrijfsfilosofie is klant vriendelijk werken en veel service geven. ,,Ik wil mij on derscheiden door een goede dienstverlening en deskun digheid op het gebied van vastgoed. Klanten kunnen gedurende de hele periode re kenen op onze ondersteu ning." Als voorbeeld noemt Henk Lovers het ondertekenen van een akte bij de notaris. „Mensen die daar nog nooit zijn geweest kennen veel ter men en uitdrukkingen niet. Vooraf informeren zorgt er voor dat de klanten weten wat én waarvoor ze tekenen. Een huis kopen of verkopen is een belangrijke stap, die niet zo vaak voorkomt in ie mands leven. Mensen hebben recht op goede ondersteu ning daarbij." Diny Kruize, die in het bezit is van assurantie B en is inge schreven bij de SER (Sociaal Economische Raad), advi seert bij het afsluiten van verzekeringen, hypotheken en fiscaal vriendelijke pen sioenregelingen.. Door haar aansluiting bij het CAK is het mogelijk om uit het aan bod van maatschappijen die verzekering of hypotheek te kiezen die het best past bij de situatie van de klant. De ta rieven zijn gunstig vanwege het landelijk opereren van het CAK. Zowel Henk Lovers als Diny Kruize wonen al geruime tijd in Nieuwe-Tonge „De menta liteit van de mensen in deze regio spreekt ons erg aan." De adviseurs zien voor hun bedrijf een markt op Goeree- Overflakkee, Voorne-Put- ten, Rozenburg en de Hoek- se-Waard. Het kantoor aan de Nieuwstraat is geopend van dinsdag tot en met don derdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Op vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Verder na af spraak. De adviseurs zijn te lefonisch bereikbaar Via 0187 -645959. Diny Kruize en Henk Lovers in hun nieuwe bedrijf in Oude-Tonge. (Foto: Marieke Mandemaker)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 12