Weinig animo Meerlingenbeurs Rodeostier Herman vermaakt publiek op Rodeo-Festival INGEZONDEN STUKKEN Opbrengst betaald parkeren Volgend jaar beurs voor een- én meerlingen STREEKNIEUWS Jacht op strand Brandend benzinespoor Volgend jaar nieuw team achter organisatie EL SNEL MAANDAG 15 SEPTEMBER 1997 NR 26248 5 De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn.. DREISCHOR - De Meerlingenbeurs krijgt volgend jaar - 25 april 1998 - een vervolg als combi-kinder- beurs. Deze bijgestelde beurs wordt gehouden in Zierikzee. Met deze aanpassingen hoopt initiatief neemster Monique Verwest - van Baaien meer pu bliek te trekken. Voor de eerste Meerlingenbeurs, die zaterdag in Dreischor plaatsvond, bleek weinig animo te bestaan. Vooral de kinderwagens bleken in trek, vertellen Esther (links) en Monique Verwest. Over de hele dag verspreid kwamen maar een man of tien een kijkje nemen. „Heel jammer", vindt Vefwest, al denkt ze wel dat ze het nieu we evenement een aanloop tijd moet gunnen. Haar in spiratiebron is de Meerlingenbeurs in Numans dorp. „Dat is net als dit heel klein begonnen, maar nu is het er altijd heel druk. Vol gend jaar is de bekendheid misschien wat groter en Zie rikzee ligt centraler. Mensen gaan daar sneller even langs," overdenkt Verwest. Bovendien heeft Monique sa men met haar schoonzus Est her Verwest de formule van de beurs direct aangepast. In plaats van alleen de ouders van twee- en meerlingen aan te spreken, is de eerstvolgen de editie van de beurs voor alle ouders bestemd. „Die hebben tenslotte ook spullen nodig of willen hun spullen kwijt. En je spreekt gelijk een veel grotere groep aan," aldus Verwest. Toen zij zelf zes maanden zwanger was van haar twee ling - haar nu veertien maan den oude dochters Franka en Anouk - bezocht ze de beurs in Numansdorp voor het eerst. Ze was op zoek naar een tandemkinderwagen, maar vond daar heel wat meer. „Contact. Je krijgt tips van elkaar en je houdt elkaar een beetje op de hoog te, want vaak zie je dezelfde mensen een volgende keer te rug," verklaart Verwest. De reis naar Numansdorp maakt ze graag, maar toch zette ze zich in voor de lance- STELLENDAM - Het Deense jacht Hombok is vrijdag op het strand ge varen in de buurt van het Goereese Gat. De Stel- lendamse reddingsboot De Zeemanspot bracht het jacht terug naar diep water. Het jacht, dat op weg was van IJmuiden naar Londen, was bemand door een schipper met zijn poes. Op zoek naar rustiger water in ver band met een motorsto- ring, kreeg ae schipper te kampen met een krab bend anker. Het lukte hem niet op zeil van het strand weg te komen, waarna hij hoog op het strand terecht kwam. Via politie en kustwacht- post Ouddorp kwam er een oproep bij de beman ning van de Zeemanpot terecht. De reddingwer kers troffen de Hombok volledig droogliggend aan. BRUINISSE - De Bruse brandweer werd afgelopen nacht om 2.10 uur van bed ge haald voor het bestrijden van een vloeistofbrand langs de boorden van de Grevelin- gen-Zuid. Het vuur aan de noordelijke havendam bij de Grevelin- gensluis werd met twee ho- gedrukstralen gedoofd. Vol gens de brandweer is een benzinetank van een recre atievaartuig de veroorzaker van de brand. Van de veroor zaker ontbreekt elk spoor. DIEFSTAL RENESSE - Uit een perso nenauto die zondag gepar keerd stond aan de Laone in Renesse zijn surfgoederen ter waarde van 1200 gulden ontvreemd. Aangifte werd gedaan door een 24-jarige man uit het Duitse Mönchen- gladbach. SCHRIJFACTIE ZIERIKZEE - Jubilee Cam- paign onderneemt actie te gen de behandeling van christenen in Saoedie-Ara- bië. De organisatie heeft voorbeeldbrieven beschik baar die zijn te bestellen bij het hoofdkantoor van de or ganisatie in Houten: 030 - 6351916. Ook is het mogelijk deze maand brieven te ver sturen vanuit een aantal ker ken bp Schouwen-Duive- land. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Karin Volke- ri: 416843. ring van een Schouwse va riant. Via verschillende me dia en met posters heeft ze geprobeerd ouders van zowel Schouwen-Duiveland als van Noord-Beveland te trek ken. „Voor mij zelf hoeft het niet eens zo nodig. Ik heb het echt opgezet om andere ou ders te bereiken. Als je een tweeling krijgt komt er zo veel op je af. Vooral finan cieel." Niet alleen de aanschaf van goederen, maar ook zaken als bijvoorbeeld kinderop vang komen in twee- of meer voud op de 'gelukkige' ou ders af. In ieder geval aan het eerste probleem kan veel worden gedaan. Getuige ook de spullen die zaterdag ston den uitgestald in en voor de vlasschuur van de ouders van Verwest aan de Daniël Ockersestraat. Alleen al van de initiatiefneemster zelf lag een plank vol met pakjes, luiers, mutsjes en schoentjes. ,;Zo maak ik 's nachts ge bruik van katoenen luiers. Maatje small en medium, daar zijn mijn dochters al uit, dus daar heb ik er twin tig van over. En natuurlijk heb ik stapels shirtjes, losse broekjes, noem maar op." De oproep van Verwest acti veerde nog vier andere standhouders. Ook zij richt ten een plekje in de schuur in. „Alle deelnemers bepalen zelf wat ze neerzetten en ook welke prijzen ze vragen. Ze betalen standhuur en verder niet. Daarnaast zijn er men sen die gewoon wat spullen achterlaten, maar er niet bij „Je merkt goed of mensen ruiters zijn of niet. Je haalt ze er zo uit. Normaal halen er maar vijf of zes man de fina le. Bij dit soort gelegenheden moet je niet gek opkijken als het er twaalf of dertien zijn," oordeelt cowboy Rob. Als be diener van Herman én als spreekstalmeester leidde hij het publiek en de deelnemers door de rodeo-competitie heen. Hij is werkzaam bij een at tractieverhuurbedrijf in Heenvliet, de thuisstal van de rodeostier. „Zo'n activi teit als dit geeft een zekere mate van spanning op zo'n feest. Meestal vogren we ook een wedstrijdelement in. En iedereen wil het eigenlijk toch wel graag een keertje doen. Dat zie je ook bij bun- blijven. Zij leveren tien pro cent in." Kinderwagens Ondanks de matige aandacht ging toch het een en ander van de hand. In hoofdzaak het grotere spul, zoals kin derwagens. Onder meer een tandemkinderwagen wissel de van eigenaar. De gelukki ge koper nam de wagen - gee jumpen," verklaart Rob de aantrekkingskracht van de rodeostier. De jongere jeugd kreeg aan het begin van de avond ruim schoots de gelegenheid het rodeorijden uit te proberen. Vanaf een uur of tien waren de ouderen aan de beurt. In verschillende rondes, met steeds opgevoerde snelhe den, werden zij overgeleverd aan Hermans rug. Voor de bezoekers van het festival die het wat rustiger aan wilden doen, waren in de binnenmanege van Grol nog genoeg andere dingen te doen. Aan het einde van de middag ging het festijn van start met een verklede optocht door het dorp. Met de paarden nieuwprijs 1700 gulden - voor 700 gulden mee. Een op maat gemaakte rieten tweeling- mand voor achter op de fiets werd voor 75 gulden (nieuw- waarde driehonderd gulden) verkocht. „Het zijn vooral de dure dingen waar mensen voor komen kijken," conclu deert Verwest. Het aangeboden assortiment op de Dreister Meerlingen beurs was bestemd voor de leeftijdscategorie tot circa tram en op drie boerenkar ren reden de als cowboys en indianen verklede kinderen een showrondje. Dave Werry en Suzanne Jonker behaal den hierbij een eerste prijs. Coverband The Remembers uit Rotterdam zorgde voor de nodige gezelligheid en kreeg hier en daar zelfs een paar countrylinedansers op de been. „Vijf jaar terug zijn we hier mee begonnen om een stuk naamsbekendheid te krijgen. Inmiddels is het uitgegroeid tot een gezellig feest," vertelt verenigings voorzitter en feestcomitélid Rinus Dalebout. De bijna honderd leden tellende ver eniging telt circa zeventig ac tieve ruiters. „Je mag als vereniging ook best wel één of twee keer per jaar iets ex tra's doen. Iets wat niet al leen maar met wedstrijdrij den te maken heeft. Recept De opzet van het feest is al sinds vijf jaar hetzelfde. Het huidige recept werkt. Pogin gen het feest helemaal in country stijl te organiseren - zeven jaar. Als extraatje wa ren er ook informatieve fol ders voor de ouders neerge legd. Bijvoorbeeld folders van de Nederlandse Vereni ging voor Ouders van Meer lingen en van borstvoedings organisatie La Leche League. Een vertegenwoor diger van de laatste organi satie kwam zelfs even een kijkje nemen. Uiteraard is het krijgen van een tweeling meer dan de inclusief countryband - en het aanvoeren van attracties als de Kop van Jut sloegen niet aan. „Nu is het een feest zoals je normaalgesproken niet in Renesse tegenkomt. Het is vooral een feest voor de eigen vereniging, maar er zijn zelfs Duitse feestgangers binnen," meldt feestcomité lid Leo Gildevoet. De voorbereidingen voor het Rodeo Festival zijn al in juli begonnen. Het in totaal vier koppen tellende feestcomité klaart al vijf jaar lang een behoorlijke klus. „We heb ben besloten dat er volgend jaar weer zo'n feest komt, maar dan wel met een nieuw team er achter," zegt Dale bout. Zatermiddag hebben een aantal clubleden zich spontaan voor de organisatie aangemeld, mits zij kunnen rekenen op de nodige bege leiding. „Ik denk niet dat het huidige team er volledig mees'topt. Het liefst willen we toch ook wel iemand van het bestuur in de feestcom missie." Verandering Wat de feestgangers wel kun nen verwachten bij de zesde editie volgend jaar, is veran dering. „Er mag best wel wat nieuws komen, nieuwe in breng is helemaal niet ver keerd. Maar de basis van het feest blijft hetzelfde," voor spellen de huidige medewer kers. KERMISREIS ZIERIKZEE - afdeling Zie- rikzee van de Anbo maakt haar traditionele kermisreis op dinsdag 16 september. Er wordt een bezoek gebracht aan de stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg waarna gedineerd wordt in Oost- voorne. Zowel leden als niet- leden kunnen zich opgeven bij L. van der Bijl: 414526. GROEI EN BLOEI KERKWERVE - De afdeling Schouwen-Duiveland van Groei en Bloei houdt van daag, maandag 15 septem ber, een bijeenkomst in dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve. T. Sluijter ver zorgt die avond een lezing ge titeld 'Vogels in onze tuinen in deze regio'. De lezing be gint om 19.30 uur. 1 (Foto: Marieke Mandemaker) problematische kant alleen. „Kinderen zijn sowieso leuk, dus dat is het dan gewoon dubbel. Het leuke is ook dat ze wat aan elkaar hebben en ze zijn op dezelfde momenten aan dezelfde dingen toe. Zo als bijvoorbeeld naar een pretpark gaan. En het kan ook zo komisch zijn. Die van mij gaan nu een beetje lopen, maar als je ze zag kruipen. Ze kropen altijd achter elkaar aan." Zou het bij de hoge heren van dit eiland niet eens opgeko men zijn dat de tegenvallen de parkeermeteropbreng- sten, en speciaal in Zierikzee, juist terecht zijn? Het plaatsen van de meters was toch in eerste instantie bedoeld om het autoverkeer ZIERIKZEE Seizoenstart PCOB De afdeling Schouwen-Dui veland van de Protestants Christelijke Ouderenbond (PCOB) houdt donderdag 18 september haar eerste verga dering van het wintersei zoen. De vergadering wordt gehouden in De Veste aan de Manhuisstraat in Zierikzee en begint om 14.15 uur. P. A. Trimpe uit middelburg spreekt over het onderwerp 'belangenbehartiging'. Le den zowel als belangstellen den zijn welkom. SCHOUWEN NBvP-excursie De afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen is het nieuwe vergaderseizoen op 10 september begonnen met een excursie naar Yerseke. Na de film 'Mosselen' werd onder leiding van een gids een mosselbedrijf, bekeken. De verwerking van de mos selen vanaf de vangst tot de consument moet voldoen aan de allerstrengste Europese eisen. De nieuwste innova ties in de behandeling verho gen de kwaliteit. Een wande- uit de binnenstad en elders te weren. Jammer dat dan de materiële teleurstelling niet omgezet wordt in trotse blijdschap om het behaalde doel: weg met de auto! ONNO HILLEBREGT Zierikzee ling langs de oesterputten volgde na een kort bezoek aan een krukelbedrijf. Tot slot werd een rondrit ge maakt langs jachthaven, vis sershaven en het standbeeld van het Mosselmannetje op de kop van de haven. BROUWERSHAVEN Bingo In de recreatiezaal van Woonzorgcentrum Poorters hof in Brouwershaven vindt woensdag 17 september een bingo plaats. Het evene ment, waar iedereen aan mee kan doen, begint om 14.00 uur. NIEUWERKERK Verkoping In de zaal van de kerk van de Gereformeerde Gemeente Nederland aan de Station straat in Nieuwerkerk is woensdag 17 september een verkoping ten bate van de stichting Adullam, die zich in zet voor gehandicapten zorg. Aangeboden wordt on der meer lingerie, keuken- textiel en nachtkleding. De verkoping is van 19.30 tot 21.00 uur. 'Tsjongejongejonge!' zucht iemand. Ik kijk er niet meer van op. Ik heb m'n aandacht nodig om een kop koffie veilig naar m'n klaslokaal te loodsen. Er wordt zovaak het hoofd geschud in een lerarenkamer. Hele dagen schudt het door. 'Het niveau van de leerling daalt.' Schudden maar. 'Door de basisvorming hebben de leerlingen geen parate kennis meer.' Schudden maar. 'De tweede fase wordt erdoor gejast.' Schud den maar. In de koffiepauze wordt wat af geschud. Soms ketsen de koppen keihard tegen elkaar als er tegendraads geschud wordt. Er is één collega die nog slechts schuddend door het leven gaat. Hij is de grootste losbol van de school geworden. Een ander heeft daarbij het hoofd geheel en al verloren. Tsjongejongejonge!' Geschouderd staan de schudders om een papier. Ik laat ze links liggen. Het zal wel weer een verknalde repe titie van een leerling zijn waar zo over ge schud wordt. 'En dan moeten wij nog Zeeuw worden ook!' klinkt het in mijn rich ting. Hol Stop! Gaat het over Zeeland? Dan gaat het over mij. 'Wat is dat voor papier?' vraag ik nieuwsgierig. 'Ha! Een brief van je eigen gemeente Schouwen-Duiveland. Lees zelf maar. Tsjongejongejonge.' Al jarenlang gaan de leerlingen een middag je langs de huizen. De formule is doel treffend. De mensen verorberen hun specu- laasplak of boterstaaf en al smullend worden op een zomernamiddag vele dui zenden guldens bijeen vergaard voor kinde ren in de derde wereld: Haïti, India en Gu atemala. Maar je mag als school niet zomaar je leerlingen op pad sturen. Daar heb je een ventvergunning voor nodig. No problem. Een maand voor de actie krijgen alle gemeentebesturen een brief en binnen tien dagen zijn alle ventvergunningen bin nen. Zo ging het tot vorig jaar bij alle Flak- keese gemeenten en ook bij de gemeenten Duiveland en Bruinisse. Maar neem nu de dynamische gemeente Schouwen-Duive land. Ik roep vooraf in herinnering de belof tevolle woorden uit onze nieuwe gemeente- gids. 'Klantgericht, snel en effectief handelen, zodat u niet het gevoel krijgt van het kastje naar de muur gestuurd te worden. Want dat is wat de gemeente Schouwen- Duiveland wil.' Ook in de brief die in de Flakkeese leraren- kamer het voorwerp van spot en hoon is wordt het begrip snelheid ten tonele ge voerd. 'Uw bovenvermelde brief aan het ge meentebestuur is in behandeling genomen en ingeschreven onder nummer 9712914. Wjj streven naar een spoedige afhan deling van uw brief. Naar verwachting zal de behandeling ongeveer ACHT weken duren." Wat ACHT weken En van elke ge- meente ligt binnen tien dagen de vergun ning en al op de mat. Hallo, hallo! Meneer Van de Panne! Wakker worden. Meneer Van de Panne! Heeft u die brief goed gelezen? De aanvraag is ingediend voor donderdag 16 oktober. Als u maar liefst acht weken nodig heeft om dat briefje te behandelen zijn die speculaaspoppen niet meer te vr..eten en met zo'n boterstaaf kun je straks iemand rechtstreeks het ziekenhuis inslaan. Acht weken duurt een behandeling. Bru deed er vorig jaar een week over. Alleen even 'ja' of "nee' te zeggen. Acht weken ligt het papier op een stapel te vergelen. Maar dan zijn de scholieren allang op pad ge weest. De speculaasplakken zijn allang het darmkanaal gepasseerd. Dan is de koek op, meneer Van de Panne. Het geld is naar India verstuurd en de leermiddelen zijn aan geschaft. En dan komt er pufpufeen brief van de gemeente Schouwen-Duive land: Zierikzee, 16 november 1997. Hallo, hallo, hallo! Namens het gemeentebestuur delen wij u mede dat u op 16 oktober jongstleden speculaaspoppen mag verko pen. Wij wensen u veel succes met uw actie. De gemeente Schouwen-Duiveland: Klantgericht, snel en effectief. Ik kijk naar de ondertekening. Hoogach tend, Afdeling Burgerzaken. Geen naam, geen handtekening. Langzaam voel ik me door de Flakkeese grond zakken. In de verte hoor ik nog een echo uit de gemeente- gids. 'Daarom hecht het gemeentebestuur aan een goede relatie met de burgers'. En dus worden er brieven zonder naam en handtekening weggestuurd. Eigenlijk kunnen ze het op het gemeente huis maar op één manier goedmaken. Op 16 oktober het hele personeel op een stevi ge boterstaaf trakteren. Twee voor vijf gul den. De ambtenaren zullen hun hoofd schudden en zeggen 'Tsjongejongejonge. Da's lekker'. Hier en daar komt er zelfs een vetvlekje op het briefpapier. Maar dat is per soonlijker dan dit. Hoogachtend, Marzas. RENESSE - Met veren getooide vrouwen achter de bar, als cowboy verklede kinderen op boerenkarren en een pittig ruikende barbecue. Het vijfde Rodeo Festival van ruitervereniging Renesse vond zater dag plaats in manege Grol. Hoofdattractie was ro deo-stier Herman. Springruiter Stef Nelisse - de kampioen van drie jaar geleden - hield hem tijdens de grote finale het beste onder de duim.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 4