Bol Ba Tommy dolgelukkig met ton Zwarte pony's in de blonde duinen Open Huis 't Kraaiennest Hoge boetes voor notoire hardrijders Flinke boete voor het rij den zonder rij bewij s Workshop geheugenspel in Brouwse Poortershof Boete onverzekerd rij den Mokken Ruiter sportdag paarden- snoepjes Poets rugzakje Ruiter sportdag SOS Bolle AGENDA v VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1997 NR 26247 Ruim honderdvijftig bezoekers kwamen don derdagavond een kijkje nemen in het sinds twee weken volop in gebruik zijnde nieuwe onderkomen van peuterspeelzaal 't Kraaien nest in Oosterland. Leidsters en bestuursle den van peuterspeelzalen uit andere kernen, opa's en oma's en toekomstige ouders maak ten gebruik van het avondje Open Huis om de eigen ruimte van de peuters - naast het dorps huis - eens van binnen te komen bekijken» De toiletten zijn inmiddels af, het pleintje moet nog betegeld worden. „Daar is woensdag avond de draad weer van opgepakt. Toen heeft een groepje mannen zand gestort," al dus leidster Bea Stouten. Na twee weken draaien toont zij zich zeer tevreden over het eigen honk. „Prima. Het is een heel gezellige ruimte. En wat ik zelf nog wel het belangrijk ste vind, is de schone vloer. In het dorpshuis zaten we op parket, dat mocht niet met water worden afgenomen. Deze vloer is van lino leum, dus dan mag dat wel. En dat is heel wat schoner met die kinderen die op de grond spe len en vervolgens weer iets in hun mond stop pen," aldus juf Bea. (Foto: Marijke Folkertsma) Advertentie van de aktie Iedere zaterdag staat Bolle Dier&Tuin bol van de aktie. A.s. zaterdag 13 september met paardmoticf 9,95 voor 7,95 zaterdag 13 september 10 korting op borstels en kammen Knikkerzak met van/ 3.95 voor ƒ2,95 met o.a. hoefkrabber en borstels voor 19,95 zaterdag 13 september DIER&TUIN Grcvclingenstraat 15 Zierikzee (naast de Aldi/Super) De. schoonvader was op ko men draven omdat zijn schoonzoon alleen iri het weekend thuis en doorde weeks voor zijn brood op het water vertoeft. In april 1996 werd deze beboet voor rijden in een onverzekerde auto. Op het moment dat boete in de bus viel zat de Zierikzeeë- naar echter in Tenerife. De tweede schikking viel op de mat toen zijn vriendin moest bevallen. Ook dreigde toen een faillissement. Kortom: hectische tijden waarin een boete niet belangrijk lijkt. Op zich voor het Openbaar Ministerie, zo betoogde offi cier van justitie G. Lewin, geen reden om van de voor het onverzekerd rijden gel dende strafmaat af te wij ken. Hij eiste 550 boete. Kan tonrechter mr. A. Melens ging daar - gezien de penibele financiële positie van de Zierikzeeënaar - iets onder zitten. Hij veroordeelde de man tot het betalen van de harde vloerbedekking van besouw, Bonapartes. Vernerk, Louis de Poorter. Tretford, Cotton Club, etc. 't lange uus exclusieve woninginrichting havenpark 28 zierikzee 0111 413727 Met Natuurmonumenten Zepeduinen in BURGH-HAAMSTEDE - Geen strand of jonge dui nen, maar oudere binnenduinen met zowel dichtge groeide als uitgestoven delen, hoge droge toppen en lage natte valleien. De Zepeduinen zijn de moeite waard 0111 te ontdekken. Dat kan op woensdag 24 sep tember om 13.00 uur tijdens een excursie door het gebied. Deze gaat van start met de vertoning van een diaserie over Slot Haamstede in de kelder van het slot. Daarna wordt eerst het slotbos ver kend. Na het bos komen de duinen aan de beurt. Met een beetje geluk krijgen de deel nemers dan de pony's te zien die ervoor zorgen dat het duingebied niet helemaal dichtgroeit. Hier en daar trappen ze het helemaal kaal en kan weer wat zand gaan stuiven. Op andere plekken houden ze de begroeiing kort en op de plaatsen waar ze niet komen groeien de dui nen dicht. Wie mee wil dient zich van te voren aan te mel den. Dat kan bij het VVV (651513). Vertrekpunt is de poort bij Slot Haamstede. 'Mijn baas betaalde mijn rijlessen' ZIERIKZEE - Een boete van 420 gulden en twee we ken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Die straf werd door kanton rechter mr. A. Melens opgelegd aan een 23-jarige in woner van Noordwelle wegen het rijden zonder rij bewijs. De man werd door de politie betrapt op het rijden zonder rijbewijs. „Mijn baas betaal de de rijlessen en toen heb ik op gegeven moment gezegd dat ik het gehaald had. Ik kreeg meteen een bedrijfs auto mee en dat had ik niet verwacht," aldus de Noord- wellenaar tegenover Melens. De constateerde na enige bla- derwerk dat de man al eerder voor het zelfde feit was ver oordeeld. ,,U bent toch een beetje hardnekkig," aldus Melens. Hij waarschuwde de man dat een derde keer rij den zonder rijbewijs stren ger gestraft zal worden. „U sit duidelijk in de gevarenzo- Blackout ,Ik rijd al dertig jaar en ik heb nog nooit iets gehad. Ik heb waarschijnlijk een blac kout gehad." Dat betoogde een 71-jarige Bredanaar voor de kantonrechter. Hij werd beboet voor het door rood rij den en het veroorzaken van een ongeluk. Het ongeluk ge beurde in februari 1997 op de Serooskerkseweg bij Seroos- kerke. De man uit Breda zag naar ei gen zeggen pas dat het ver keerslicht op rood stond toen hij er al onderdoor geschoten was. „Ik heb nog geremd, maar is was geen houden meer aan," aldus de man. Hij botste vervolgens op een over de kruisende weg rij dende auto. Daarbij raakte de bestuurster van die auto zwaar gewond. „Gelukkig is ze nu weer opgeknapt," ver zuchtte de Bredanaar. Zijn echtgenote liep bij de aanrijding verschillende kneuzingen op en bij de man werd later geconstateerd dat hij een hersenbloeding had gehad. Ter zitting overlegde de Bredanaar een verklaring van zijn huisarts ten bewijze daarvan. De arts zegt in die verklaring alleen te weten dat zijn patiënt een hersen bloeding heeft gehad, maar kan niet zeggen of dat na het ongeluk was gebeurd of dat een hersenbloeding de oor zaak is geweest van het onge luk. In zijn eis hield officier van justitie B. Lewin reke ning met het feit dat de man zelf ook gewond was geraakt bij het ongeluk en bovendien steeds contact heeft gehou den met de gewonde vrouw uit de andere auto. Hij eiste een boete van 200 gulden. Kantonrechter mr. A. Melens vonniste conform de eis. „U moet het eigenlijk zien als een symbolische boete," voegde hij de Bredanaar nog toe. 'U zit in de gevarenzone' ZIERIKZEE - ,,U zit flink in de gevarenzone. U kunt beter uw auto niet meer uitlenen." Die raad gaf kantonrechter A. Melens een 25-jarige in woonster van Amsterdam. Zij moest boeten voor het feit dat een vriend met haar auto te hard ge reden had. De Amsterdamse had haar auto uitgeleend aan iemand die toen nog een vriend was. Deze werd door de po litie op de Weg naar De Val betrapt op een forse over schrijding van de maxi mumsnelheid. De ter plaat se toegestane snelheid is 80 kilometer per uur en de BMW van de Amsterdamse werd geklokt op 135 kilo meter per uur. Vijfenvijftig kilometer te hard. „Ik kan het niet geweest zijn, want ik ben nog nooit in Zierik zee geweest," betoogde de vrouw uit Amsterdam. „Ik weet wie er toen in mijn au to reed, maar hij wil niet er kennen dat hij te hard heeft gereden. "Melens zei met haar mee te voelen maar wreef haar ook fijntjes on der de neus dat het niet de eerste snelheidsovertre ding, begaan met haar auto, betrof. In augustus 1994 en juli 1996 was het ook al raak. Officier van justitie G. Lewin liet dat feit in zijn eis meewegen. Hij eiste een boete van 935 gulden en vier maanden onvoorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Melens maakte de pil wat minder bitter voor de vrouw door van de onvoorwaardelijk rijontzegging een voor waardelijke met een proef tijd van twee jaar te ma ken. Onder druk Een andere hardrijder, een 25-jarige inwoner van Ter- neuzen, reed op de Seroos kerkseweg bij Serooskerke 129 in plaats van 80 kilome ter per uur. Hij noemde de druk die zijn toenmalige baas op hem uitoefende - De Terneuzenaar leverde goe deren af bij zeeschepen - als oorzaak voor het te hard rijden. „Steeds weer ging de telefoon en vroegen ze of ik niet een beetje op kon schieten. Dan druk je auto matisch het gaspedaal die per in," verweerde de man zich. Hij zei van de bekeu ring wel geleerd te hebben. „Ik let nu heel goed op de snelheid." Omdat het ook voor hem niet de eerste snelheidsovertreding was eiste de officier een boete van 685 gulden en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid. Mr. Melens von niste conform. BROUWERSHAVEN - In Woonzorgcentrum Poor tershof in Brouwershaven wordt donderdag 18 sep tember een workshop geheugenspel gegeven. Dat gebeurt vanwege de Wereld Alzheimerdag de zon dag daarna. In de behandeling van Alz- heimerpatiënten gaat veel aandacht uit naar de zorg en begeleiding thuis. Partner en thuisverzorgers hebben juist in moeilijke perioden veel behoefte aan begeleiding. Ze komen vaak niet meer aan zichzelf toe, laat staan dat ze nog wat plezier met elkaar kunnen maken. Tijdens de workshop worden verschil lende spelen gepresenteerd die in verpleeghuizen wor den gebruikt. Deelnemers aan de workshop krijgen mo gelijkheden aangereikt om zelf geheugenspelen te ma ken. De dementerende kan met behulp van deze spelen geestelijk actief worden ge houden, waardoor het gevoel van eigenwaarde behouden kan blijven. Partner of thuis- verzorger genieten van deze wijze van begeleiden. Vaak kan het samen plezier maken net dat lichtpuntje zijn dat nodig is om de zware taak te blijven volbrengen. De workshop begint om 14.00 en duurt tot 16.00 uur. Voor in formatie over de workshop kan worden gebeld met me vrouw A. van der Scheer (691606). Ook in andere ver- zorgings-, verpleeg- en zie kenhuizen in Zeeland wordt activiteiten gehouden in het kader van Wereld Alzhei merdag. Dat gebeurt met in formatiemarkten, toneelspe len en een lezing. In Tholen neemt burgemeester A. van der Munnik het eerste exem plaar van een nieuwe, vijftig pagina's tellende brochure in ontvangst. De brochure De mentie, een zorg thuis', is speciaal geschreven voor de regio Tholen en St. Philips- land. Vrijdag 12 september Scharendijke Clown Billy schminkt kinde ren in de Gran Place. Port Zélande. 16.30-17.30 uur. Casino-avond met live mu ziek in Café Caribe. Port Zé- lande. Vanaf 19.30 uur. Zonnemaire Jeugdavond in dorpshuis. 20.00 uur. Zaterdag 13 september Schouwen-Duiveland Open Monumentendag in de regio. 10.00 tot 17.00 uur. Haamstede Expositie Schouwse kleder dracht in slot Haamstede. 10.00-17.00 uur. Seizoensopening van Big 'S' in Haamstede. Re nesse Rodeofeest. Manege Grol. Vanaf 17.00 uur. Scharendijke Aerobic voor kinderen vanaf 10 jaar en volwassenen. Port Zélande. 10.00 tot 10.45 uur. Poppenkast. Gran Place. Port Zélande. 16.30 uur. Clownscursus. Port Zélande. 17.30 tot 19.30 uur. Live muziek op de Gran Place. Port Zélande. 20.00 tot 24.00 uur. Dreischor Meerlingenbeurs in oude vlasschuur aan de Daniël Ockersestraat 1. Van 10.00 tot 16.00 uur. Dreischor Creatief in Streek- en Landbouwmuseum Goe- manszorg. 10.00-17.00 uur. Noordgouwe Meestoof Willem III geopend. 10.00-17.00 uur. Bruinisse Orgelbespeling Arie Hoek (tijdens Monumentendag). Gereformeerde Kerk. 10.00- 12.30 en 13.30-16.30 uur. Zondag 14 september Scharendijke Live muziek op de Gran Place. Port Zélande. 12.00 tot 16.00 uur. Stoeptekenwedstrijd voor kinderen. Port Zélande. 13.00 uur. Kindertheater op de Gran Place of het grote plein. Port Zélande. 16.30 uur. Kindershow op de Gran Place, aansluitend Karaoke. Port Zélande. 19.00 tot 23.00 uur. Maandag 15 september Zierikzee Begin cursus striptekenen voor jongeren van 14 tot en met 19 jaar. Studio Lejon. 20.00 uur. Vergadering Postzegelver eniging Schouwen-Duive land. Scoutinggebouw Van Veenlaan. 20.00 uur. Lezing De praktijk van de Gnosis. MFC. 20.00 uur. Scharendijke Clown Billy schminkt kinde ren op de Gran Place. Port Zélande. 16.30 tot 17.30 uur. Dinsdag 16 september Zierikzee Traditionele kermisreis van de ANBO afdeling Zierikzee. 9.30 uur. Begin cursus kunstgeschie denis. De Driehoek. 20.00 uur. Scharendijke Zwemmen voor ouders en kinderen tot 3 jaar. Port Zélande. 09.30 tot 10.00 uur. Live muziek op de Gran Place. Port Zélande. 19.30 tot 22.30 uur. Bingo in Café Caribe. Port Zélande. 20.00 uur. Nieuwerkerk Ouderensoos van de Anbo, Dorpshuis 14.00 uur. Bruinisse Bijeenkomst Hervormde vrouwenvereniging Helpt Elkander. 19.30 uur. Woensdag 17 september Zierikzee Begin cursus striptekenen voor kinderen van 9 tot en met 13 jaar. Studio Lejon. 13.30 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF „Met een ton kun je een goede start maken" Trans-am.dat is echt een we reldauto," vertelt Tanis en thousiast. Voor het overige heeft hij geen directe wen sen. Wel is hij van plan nog iets speciaals met zijn ouders te gaan doen. Ondanks het protest van pa en ma Tanis. „Daar kregen we gisteren zelfs bijna ruzie om. Maar ik wil iets leuks met ze gaan doen, zoals bijvoorbeeld twee dagen naar Eurodisney. Ik heb dat geld ook maar ge kregen. Dus als ik iets leuks met hen kan gaan doen, ge niet ik er alleen maar dubbel van." Het overige geld - en hij hoopt dat dat ongeveer de helft van het gewonnen be drag is - wil hij in overleg met de bank op een goede manier vastzetten. Nog amper bekomen van de verrassing poseert Tommy Tanis voor zijn ouderlijk huis in Nieuwerkerk (Foto: Marijke Folkertsma) NIEUWERKERK - Vanavond geeft hij een feestje voor enkele van zijn maten. Maar de rest van het geld wordt besteed aan het waarmaken van zijn dro men. Tommy Tanis uit Nieuwerkerk is dolgelukkig met de 100.000 gulden die hij woensdagavond op zijn staatslot won. Hiermee kan ik een goede start ma ken," aldus de tevreden Tanis. Donderdagmiddag is de 25- jarige timmerman uit Nieu werkerk nog steeds niet hele maal van de verrassing bekomen. Want wat hij woensdag beleefde, toen hij naar de derde Staatsloterij trekking op televisie keek, vergeet hij zijn hele leven niet meer. „Je weet gewoon niét wat je moet doen.' Ik dacht dat ik voor het eerst van mijn leven zou flauwval len," beschrijft Tanis zijn eerste reactie. Na diverse malen de, cijfers te hebben gecontroleerd, riep hij zijn zuster Sylvia er bij. Daarna werd ook het num mer van het controlepunt nog even gedraaid. „Zoiets is toch niet te geloven. Je bent gelijk van je zorgen af. Ge=> slapen? Nee, dat heb ik afge lopen nacht praktisch niet. Gisterenavond en vannacht heb ik het echt slecht gehad. Ik kon er gewoon niet van eten," beschrijft hij zijn ge voel. Het geld biedt hem de moge lijkheid in de nabije toe komst twee dromen te reali seren. „Ik wil op m'n eigen gaan wonen. Daar was ik al mee bezig, maar dat wordt nu allemaal wat makkelij ker. Ik kan nu gelijk nieuwe meubels kopen en anders zou ik toch met bijvoorbeeld een tweedehands bank moeten beginnen." Zijn droomhuis? „Het tegenovergestelde van de rest van Nederland. Klein en oud. Ik wil niet in een rijtjeshuis met beton boven, onder en naast me. Ik wil een eigen huis, waarin ik zelf muren kan weghalen of neerzetten. Zodat het huis vanzelf meer waard wordt," kijkt hij vooruit. Voorlopig heeft hij wat woonplaats betreft zijn zinnen op Nieuwerkerk ge zet, maar ook elders op Schouwen-Duiveland weet hij wel een aantal mooie plaatsen' te vinden. „Zoals het er nu voorstaat, hoop ik dat ik zover ben voor het ein de van het jaar." Pontiac Maar eerst* gaat hij nog op pad om een andere, droom te realise.ren. „Er komt een Amérikaan, een Camaro of Pontiac. Ik denk een Pontiac Tanis kocht zijn lot vorige maand bij De Pupekop in Zierikzee. Sinds een jaar of vijf koopt hij maandelijks twee loten van 27 gulden vijf tig per stuk. Zijn ouders Cor en Annie Tanis sloegen dit maal een keertje over. „We spelen altijd voor de eindcij fers, dat is gewoon leuk om te doen. Je bent al blij als je je geld terugwint en af en toe maak je een grote klapper," vertelt Tommy nuchter. Hij zet standaard in op de eind cijfers acht en drie. Acht is altijd al zijn geluksgetal ge weest, de drie is een speciaal getal uit een recenter verle den. Met het lot dat op acht eindigde, won hij de hon derdduizend gulden. Positief De reacties die hij sindsdien van de mensen om hem heen heeft gekregen, zijn stuk voor stuk positief. „Mijn beste vriend was zowat nog blijer dan ikzelf en die moet toch ook dag en nacht voor zijn geld werken. Maar van jaloezie is helemaal geen sprake." Tanis verwacht ook niet dat dat in de nabije toe komst anders zal zijn. „Als je nu een miljoen wint, okay. Dan had ik er trouwens niet eens over gepraat. Maar dit geld is, als je niet uitkijkt, ook zo weer op. Met een mil joen verandert echt heel je le ven en dat is nu niet het ge val. Ik zal toch gewoon van mijn eigen loon moeten le ven." ZIERIKZEE - Een naderend faillissement, de geboorte van een kind en een verblijf in het buitenland. De schoon vader van een 33-jarige Zie rikzeeënaar die door de poli tie betrapt was op onver zekerd rijden voerde het alle maal aan als verklaring voor het gedrag van zijn schoon zoon. oorspronkelijk door de poli tie opgelegde boete van 440 gulden. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3