Formulieren? 3: Problemen beheer Mondragon StortRente 370/ NV! De Zuidhoek bereidt nieuw Zeeuws pilotproject voor Swingende start festival LnO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M Douane pakt 486 kilo cocaïne in Stellendam MMVKW aaég Inbraak Tijdens bietencampagne ook aanpak slikprobleem Schade bij aanrijding Montezuma's Revenge bij Electrafestival Ruitersport dag r IS ER 00K THEATER ACHTER DE SCHERMEN BIJ MONDRAGON? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE «V DRUKKERIJ UITGEVERIJ 01II-453535 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1 997 1 53e JAARGANG NR 26247 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 Beheer stichting wil geld en cijfers zien van gemeente Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - De beheerstichting Mondragon staat op het punt het bijltje er bij neer te gooien. De stich ting is in conflict met wethouder P. Berrevoets en is verder onderling verdeeld. De beheerstichting wil van de gemeente geld voor aanpassingen van het theater. Van de Zeeuwse Theater Stichting wil de beheerstichting inzicht in kosten en baten van de ho reca in Mondragon. In een vorige week gehouden gesprek met wethouder Ber revoets zou de beheerstich ting het vertrouwen in het gemeentebestuur hebben op gezegd. ,,Dat is nog niet hele maal juist," reageert secreta ris A. Willemse, die er verder het zwijgen toe doet. ,,We hebben afgesproken dat we hierover geen mededelingen naar buiten doen. Die dienen nergens toe." De beheerstichting wil geld van de gemeente om de ver warming van het theater in orde te maken. Verder wil de stichting het theater beter toegankelijk maken voor ge handicapten. De wethouder wil echter eerst een onder zoek afwachten. Hierin wordt op een rijtje gezet wat er - vooral op het gebied ar- Wethouder P. Berrevoets: Aanloopstrubbelingen beidsomstandigheden - aan het theater moet gebeuren. Daarna moet de politiek uit maken of Mondragon ge handhaafd blijft of dat er een nieuw theater wordt ge bouwd aan het toekomstig gemeentehuis. Onlangs in vesteerde de gemeente 150.000 gulden in het theater en daar wil Berrevoets het vooralsnog bij laten. Onder druk De relatie beheerstichting en de Zeeuwse Theater Stich ting in Middelburg is onder druk komen te staan vanwe ge het gebrek aan inzicht dat de beheerstichting heeft in het huidige reilen en zeilen van Mondragon, en dan met name de horeca. Het grand café draait weliswaar goed, maar de beheerstichting heeft het angstige vermoe den dat daar hoge perso neelslasten tegenover staan. De drukke aanloop van het grand café zou binnen de be heerstichting ook tot scheve gezichten hebben geleid. Theaterrepresentanten in de stichting verwijten de verte genwoordiger van de horeca- exploitatie dat er nu vooral een café met een theater staat, terwijl het uitgangs punt toch was dat er een theater met als nevenvesti ging een café zou komen. Die gedachte bestrijdt T. Robbeson, adjunct-directeur van de Zeeuwse Theater Stichting en directeur van Mondragon wordt momenteel voor ongeveer 125.000 gulden opgeknapt. Het gemeentebestuur wil het daar voorlopig bij laten. (Foto: Marieke Mandemaker) Mondragon. „Eind volgende week heb ik een kaartver koop die het hele vorige sei zoen overtreft. Het is ook niet terecht om die opmer king te maken. Het café is midden in de zomer geopend, terwijl het theaterseizoen vanavond pas begint. Mijn doel is niets anders dan theaterpubliek te genereren. De infrastructuur is daar een middel bij." Het eerste half jaar was rommelig erkent Robbeson. „Maar de cijfers over die periode liggen voor 4 zover mij bekend inmiddels bij de gemeente." Blijven liggen Aanloopstrubbelingen, oordeelt wethouder P. Berre voets. Ze erkent dat de aan vragen van de beheerstich ting te lang zijn blijven liggen, „maar ik 'geef geen geld voordat er helderheid is over de bouwkundige staat van het theater." Berrevoets erkent eveneens dat de cij- ferverstrekking aangaande Mondragon achter loopt. „De Zeeuwse Thater Stichting draait nog niet op tophoogte. De horeca heeft succesvol ge draaid van de zomer. Maar ze heeft wel ontzettend veel personeel gehad." Berrevoets heeft respect voor de beheerstichting en vetrouwt erop dat de club niet aftreedt. „Die mensen doen dat wérk uit liefhebbe rij. Mondragon draait. We moeten alleen nog de puntjes op de 1 zetten." Naar het zich laat aanzien, gaat het nog wel even duren voordat die puntjes worden gezet. De raadscommissie Maatschappelijke Aangele genheden stuurde Berre voets maandag terug met hadfr voorstel om voor 42.000 gulden het bouwkundig on derzoek te laten doen. De commissie heeft de stukken te laat ontvangen. Omdat dat niet voor het eerst was, werd het voorstel - ook na aandringen van de wethou der - niet behandeld. RENESSE - Tussen 23.00 uur woensdagavond en donder dagochtend 06.00 uur is inge broken in een woning aan de Lindelaan in Renesse. De dieven gingen er vandoor met bankpassen en wat klein geld. Gedupeerde is een 65- jarige inwoner van Renesse. Advertentie hypotheekrente vanaf nutsspaarbank zierikzee havenpark 16 zierikzee 0111 414051 Voorkomen van verkeersongevallen ZIERIKZEE - Gelijktijdig met de bietencam pagne gaat maandag 15 september ook de actie Slik op de Weg van start. Geprobeerd wordt ver keersongevallen te voorkomen. Onder de Zeeuwse land bouwbedrijven en loonbe drijven zijn vanaf 1992, het begin van deze actie, al meer dan 13.000 stickers verspreid. Met grote letters staat op deze plakkaten de tekst 'slik' Vermeld. De be doeling is dat vervuilers met deze sticker mede-weg gebruikers opmerkzaam maken op de modderige staat van de weg. De bor den moeten geplaatst wor den op een afstand van 50 tot 75 meter voor het ver vuilde weggedeelte. Bovendien wordt van hen verwacht dat zij vervuiling zo veel mogelijk proberen te voorkomen. En daar naast dat een vervuilde weg zo snel mogelijk door de betrokkene wordt schoongemaakt. Ook is het de bedoeling de waarschu wingsborden zo snel moge lijk na het reinigen weer te verwijderen, om het effect zo groot mogelijk te laten zijn. Het slikprobleem speelt vooral op tijdens oogstpe- riodes. De ongevalrisico's zijn het grootst in het na jaar bij schemer, duister nis, mist en regen. Actie Het intitiatief tot aanpak van de slik stamt van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland. Aan de actie doen onder meer de wegbeheerders, de LTO-raad Zeeland, politie en verzekeringsmaatschap pijen mee. In de periode 1987 - 1991 - dus voor de ac tie - vielen in Zeeland in to taal 43 verkeersslacht offers als gevolg van slik, waarvan dertien ernstig. In de vijf actiejaren werd dat aantal naar dertig terugge bracht. Hier waren zeven ernstige gevallen bij. RENESSE - Twee auto's raakten donderdag bescha digd bij een aanrijding op de Stoofweg bij Renesse. Er vie len geen gewonden. Het ongeluk gebeurde toen een 41-jarige inwoner van het Duitse Bochum over de Stoofweg reed in de richting van Serooskerke. Ter hoogte van de kruising met de Dammenweg pro beerde de Duitser te keren op de weg. Hij liet daarbij de achter hem rijdende auto, be stuurd door een 57-jarige in woner van Zonnemaire, niet voorgaan. MIDDELBURG - Voor de zesde achtereenvolgende keer wordt het Electrafesti val gehouden, en wel op za terdag 20 september in de Stadsschouwburg aan het Molenwater in Middelburg. Het festival, dat om 20.00 uur begint, wordt muzikaal op geluisterd met een concert van Montezuma's Revenge. Na afloop is er feest in de foyer met medewerking van Doctor Charlie his Juju Men, featuring The Charlet- tes. ZIERIKZEE - Werkvoorziéningsschap De Zuidhoek bereidt samen met andere Zeeuwse schappen een pi lotproject voor om tot één gezamenlijke - onafhan kelijke - indicatiestelling te komen. Hiermee lopen de schappen vooruit op de nieuwe Wet Sociale Werk voorziening (WSW) die per 1 januari 1998 van start gaat. Op hoofdlijnen blijft de nieu we wet gelijk, want ook na invoering blijft de gemeente verantwoordelijk voor het bieden van werk onder aan gepaste omstandigheden. Grote verandering is de ver plichting dat voortaan een onafhankelijke indicatie commissie zich zal moeten gaan buigen over de beoorde ling of iemand al dan niet tot de Sociale Werkplaats-perso- nenkring behoort. Betrokken in het pilotpro ject zijn in ieder geval de ge meenten in de Oosterschelde- regio. Zij hebben het Adviesbureau voor Oplei ding en Beroep (AOB) voor Brabant Zeeland benaderd om de indicatie-adviezen uit gaan voeren. Deze organisa tie is, volgens de betrokke nen, volledig onafhankelijk en heeft ruim tien jaar erva ring met de doelgroep in de regio. Ook Werkplaatsen Walche ren heeft contact gezocht met de bedoeling te komen tot een Zeeuws draagvlak. In plaats van door het AOB wil den zij de indicatiestelling door de Arbeidsvoorziening laten uitvoeren. Het Zeeuws- Vlaamse bedrijf de Dethon heeft bij verschillende be drijven offertes aange vraagd. Het festival Muziek Monumentaal beleefde gisteren, donderdag, een swingende start met optredens van de 15-koppige slagwerk groep Medicamento. Op verschillende loca ties in de Zierikzeese binnenstad kon het publiek zich laten meevoeren op de aansteke lijke ritmes van samba, marcha en marcatu. Vandaag wordt het festival voortgezet met optredens van gitarist Dik de Koning en Fra Fra Sound. Zaterdag is er van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat muziek van onder meer Tak 'n Djola, Victor en Vladimir, Ensemble Altek- lein, flamenco-gitarist Maurice Leenaars en de groep Njava. (Foto: Marijke Folkertsma) Tracht elke tegenslag in een kans om te zetten. John D. Rockefeller Buien en wind HET WEER Vannacht veel bewolking en van tijd tot tijd regen. Min. temp. omstreeks 71 graden. Overdag aten toe zon, af ge wisseld door buien, mogelijk met onweer en zware windstoten. Middagtemp. ongeveer 16 graden. Westenwind, vrij krachtig, 5, aan de kust krachtig of hard, 6 tot 7 bft. 3 TON Jonge NieuwerkerkerTommy Tanis dolgelukkig met ton uit loterij. 5 VERVUILING Vervuiling van grondwater in Dreischor zit opvallend diep. 7 MOSSELEN Aanvoer van mosselen uit de Waddenzee blijft aan de lage kant. 9 D'ANTILOPEN D'Antilopen viert het tienjarig bestaan met sportdag voor valide en invalide sporters. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Opvarenden jacht aangehouden STELLENDAM (ANP) - De douane heeft bij een rou tinecontrole aan boord van een motorkruiser in de haven van Stellendam 486 kilo cocaine gevonden. Vier bemanningsleden van het schip, drie mannen en een vrouw, zijn aangehouden. Lu, hoeft Justitie in Rotter dam donderdagmiddag be kendgemaakt. De douane vond de drugs, met een geschatte, straat waarde van 25 miljoen gul den, tijdens een routinecon trole op donderdag. De cocaïne is inmiddels vernie tigd. De verdachten worden van daag, vrijdag, voorgeleid aan de officier van justitie. Justitie wil verder niets zeg gen over de vangst, noch over de identiteit of nationaliteit van de verdachten. Zeeuwse wateren Voor de douane is het de tweede keer binnen een half jaar dat zij aan boord van een jacht in de Zuid-Hollandse en Zeeuwse wateren een gro te partij cocaïne onder schept. In april onderschepte de dou ane in Hansweert ruim 1200 kilo. Volgens een woordvoer ster van justitie wordt overi gens niet aan een verband tussen beide zaken gedacht. Advertentie Advertentie a.s. zaterdag bij Bolle Dier& Tuin zie de advertentie op pagina j Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving a 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving a 184.00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2SI Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, QQ Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. dé krant van schouwen - du'weiand!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1