ethouder opent elier Galathea KTIJK Farmer John en Travoltas Introductieshow Toyota Corolla Buggievliegeren EXTRA HET NIEUWSBLAD Ie Langstraat in Achthuizen Bij autogarage Mol in Nieuwerkerk i HET EXTRA NIEUWSBLAD alige activiteiten en exposities, pgave kan tot maandag 17.00 uur. ten die op de redactie binnenkomen 'ing gemaakt in deze rubriek. zaterdag van uur en van 0 uur. Ierland en Coole rijen.'Galerie us. Woensdag, n zaterdag van 0 uur en 16.00 >eptember Anneke Visser, erie Rik en Riek, 11. Dinsdag, •n vrijdag van 00 uur. Donder- (00 tot 20.00 uur van 08.00 tot iws landschap ranje, 't Lange is winkelopening- 11S n Aart Quist. Ge sbibliotheek. Tij- agsuren biblio- itie 'De Mid-West Theethuin De )agelijks, behalve van 10.30 tot 3 oktober ^n Sonja Pankow. J per/galerie Rik en feningstijden kap- rdag 11 september iktober imstede n Marijke Klijns- ,e 't Zuuddek. van 10.00 tot n vrijdag van .00 uur. Van vrijdag 3 oktober t/m zondag 2 november Renesse Nostalgisch speelgoed. Mu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 5 oktober en 2 november van 12.00 tot 16.00 uur. Van donderdag 11 september tot en met Zierikzee Schilderijen en objecten Rijnhard Schregardus'. Noordhavenpoort. Donder dag, vrijdag en zaterdag van 15.00 tot 19.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 10 september Sommelsdijk Borstvoedinginformatie bijeenkomst. Meerkoet 5. 20.00 uur. Middelharnis Vergadering adviescommis sie onderwijs/welzijn/socia le zaken. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 11 september Ooltgensplaat Gemeenteraadsvergadering. Raadzaal oude gemeente huis. 19.30 uur. Vrijdag 12 september Middelharnis Jazzconcert Lebombo. 't Diekhuus. 21.30 uur. Concert Akwaara. Diek huus. 21.30 uur. Zaterdag 13 september Goedereede Snuffel- en curiosamarkt. Partycentrum Oostdam. 09.00 tot 15.00 uur. Melissant Excursie slikken van Flak- kee. Vanaf boerderij Staats bosbeheer. 10.00-16.00 uur. Contactbijeenkomst Helpende Handen. Reho- both. 14.15 uur. Dirksland Thema-ochtend epilepsie, medicijnen en geheugen. Verenigingsgebouw 'De Schakel'. 10.30 uur. Middelharnis Jaarmarkt. De Ring. 09.30 tot 16.00 uur. Zondag 14 september Ouddorp Wedstrijd buggievliegeren. Strandpaviljoen De Vuurto ren. 11.00 tot 17.00 uur. Stellendam Zangdienst. Gereformeerde kerk. 19.00 uur. Maandag 15 september Melissant J aarvergadering damvereniging ENEO. Melishof. 20.00 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie algemene zaken. Ge meentekantoor. 19.30 uur. Woensdag 17 september Ouddorp Open ochtend 'Van vrouw tot vrouw*. Kerkgebouw Doopsgezinde Gemeente. 09.30 uur. Middelharnis Inleiding Ik denk, dus ik be sta. Diekhuus. 20.00 uur. Donderdag 18 september Middelharnis Bijeenkomst NBvP. Diek huus. 19.45 uur. Ooltgensplaat Koffie-ochtend ouderen met Kunst en Kitsch, 't Centrum. 10.00 uur. Zaterdag 20 september Oude-Tonge Rommelmarkt. Infocentrum SWOO. 10.00 tot 14.00 uur. IVN-dag. Kaai. Excursies om 11.00 en 14.00 uur. Langstraat Rommelmarkt/verkoping Rondom de kerk. Stad aan 't Haringvliet Springwedstrijd, klassiek parcours. Manege Oostmoer. 19.00 uur. Groei en Bloei Groenmarkt. Schuur van d'n Ouwe Jon- kert Voorstraat 19,13.00 tot 17.00 uur Zondag 21 september Sommelsdijk Interkerkelijke dienst ver standelijk gehandicapten. Nederlandse Hervormde Kerk. 14.45 uur Vrijdag 26 september Middelharnis Verenigde vergadering Wa terschap Goeree-Overflak- kee. Waterschapshuis. 14.00 uur SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 10 september Zierikzee Appèldienst nieuwe school jaar. Hervormde kerk 'onder de Beuze'. 19.00 uur. Donderdag 11 september Zierikzee Eerste bijeenkomst nieuwe seizoen van Hervormde Vrouwengroep Wees een Ze gen. Kerkcentrum. 19.30 uur. Concert Ronald Snijders Acoustic Band. Brogum. 21.00 uur. Burgh-Haamstede Kennismakingsbijeenkomst cursus 'Natuur en fotogra fie'. De Schutse, 13.30 tot 15.30 uur Oosterland Open"t Kraaiennest. Van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 13 september Renesse Rodeofeest. Manege Grol. Vanaf 17.00 uur. Dreischor Meerlingenbeurs in oude vlasschuur aan de Daniël Ockersestraat 1. Van 10.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Orgelbespeling Arie Hoek (tijdens Monumentendag - 10.00-12.30 en 13.30-16.30. Gereformeerde Kerk. Maandag 15 september Zierikzee Begin cursus striptekenen voor jongeren van 14 tot en met 19 jaar. Studio Lejon. 20.00 uur. Vergadering Postzegelver eniging Schouwen-Duive land. Scoutinggebouw Van Veenlaan. 20.00 uur. Lezing De praktijk van de Gnosis. MFC. 20.00 uur. Dinsdag 16 september Zierikzee Begin cursus kunstgeschie denis. De Driehoek. 20.00 uur. Nieuwerkerk Ouderensoos van de Anbo, Dorpshuis 14.00 uur. Woensdag 17 september Zierikzee Begin cursus striptekenen voor kinderen van 9 tot en met 13 jaar. Studio Lejon. 13.30 uur. Donderdag 18 september kerkwerve 60 reis Oranjecomité. Van af de Ring. 8.30 uur. Zaterdag 20 september Zierikzee Informatieochtend cursus programma ZVU. Biblio theek De Stolpe. 9.30-12.00 uur. KNF Druma-festival, Sporthallen Onderdak. Van 10.00 tot 17.30 uur. Concert Farmer John en Tra voltas. Brogum. 23.30 uur. Zondag 21 september Zierikzee PJZ gaat karten in Zeeland hallen Goes. Vertrek vanaf carpoolplaats Weg naar de Val.14.15 uur Maandag 22 september Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 25 september Dreischor Concert Ensemble Baroque Transylvania. Nederlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. falathea is open. (Foto: Marijke Folkertsma) UIZEN - Wethouder R. Maliepaard ver- fgelopen zaterdag de officiële opening van alathea aan de Langstraat in Achthuizen. Jaares Mirian Zimmerman en echtgenoot merman zijn bezig om een droom te verwe- n. Het beeld dat zij in hun hoofd hadden ngzamerhand gestalte. juni 1995 het pand langstraat 70 koch ten zij de mogelij k- 'jhun ideeën waar te Het echtpaar Zim- zocht een woonhuis, lierruimte en een «ordat Mirian Zim- een tweeling kreeg, (den de plannen Maar afgelopen za- >as de opening van iier dat in Mirian's {zolang bestond. ervaring tpaar Zimmerman ongeveer vijf jaar hebben om alles zo jwen en in te richten fillen. Hoewel in de veel moet gebeuren ar de openingsparty gehouden die werd opgeluis terd door een ludieke beel dengroep. De Oostflakkeese wethouder van cultuur Rob Maliepaard kwam wat vroeger naar ate lier Galathea om de sfeer te proeven en zich te informe ren over dit soort cultuur. „Meestal heb ik te maken met de tradities van het dorpsleven, de muziek, de zangkoren, het verenigings leven. Er is hier een kleine wereld voor me open ge gaan." Maliepaard sprak de hoop uit dat het echtpaar Zimmer man een bijdrage zal leveren aan de creatieve ontwikke ling van kinderen én volwas senen. „De graadmeter van het succes van een kunste naar is af te lezen aan de hoe veelheid mensen die iets van haar willen leren. Mogelijk gaat de gemeente in de toe komst gebruik maken van Mirian's kleurenadviezen." Mirian Zimmerman geeft momenteel zomercusussen in het Diekhuus maar wil in de toekomst ook voor kinderen en volwassenen in atelier Galathea cursussen gaan ge ven. Geopend Tijdens de opening was een kleine expositie te zien van tekeningen en schilderijen, gemaakt door kinderen die bij de kunstenares een cursus volgden. Het atelier was ook versierd met kleurige im pressionistische doeken van Mirian Zimmerman zelf. Na de openingshandeling, be staande uit het schilderen van het woordje 'geopend' onder 'atelier Galathea' kreeg de wethouder een ets. Voor informatie over teken en schildercursussen of ande re activiteiten van atelier Galathea 0187-632370. NIEUWERKERK - De sedan, de hatchback, de lift- back, de stationwagen en de sportieve G6. Alle ty pes van de nieuwe Toyota Corolla zijn in verschil lende uitvoeringen te bezichtigen tijdens de introductieshow, die donderdag 11, vrijdag 12 en za terdag 13 september wordt gehouden bij autobedrijf Mol in Nieuwerkerk. Toyota introduceert deze zo mer een volledig nieuwe Co rolla, de achtste generatie van 's werelds meest gepro duceerde auto. De fabrikant ontwikkelde drie verschil lende uitvoeringen van Co- rolla-modellen, die specifiek zijn afgestemd op de smaak en eisen van klanten in Azië, Noord-Amerika en Europa. De nieuwe modellen hebben gedurfde, karakteristieke vormen en zijn kleurrijker dan voorheen. Het nieuwe Corolla pro gramma bestaat uit een spor tieve, driedeurs hatchback, een gedistingeerde vierdeurs sedan, een trendy vijfdeurs wagon en een elegante vijf deurs liftback. Ze hebben aan de voorzijde een treffen de familiegelijkenis, die is geïnspireerd op het expres sieve uiterlijk van modellen als de Celica, de Lexus SC300 en de FunCruiser. Kenmerken Kenmerkend zijn de ellipti sche koplampen, die worden geflankeerd door ovale knip perlichten en de herkenbare grille aan de voorzijde. De lijnen van de carrosserie zijn zeer vloeiend en de auto's hebben grote achterlichten met een geprononceerde vorm. De motoren van de nieuwe modellen komen overeen met het huidige Co- rolla-programma, maar zijn op onderdelen gewijzigd en verfijnd. De luchtweerstand van de nieuwe modellen is verbe terd en zij werden ook wat ruimer. Alle modellen bie den tien tot vijftien millime ter meer hoofdruimte, ter wijl de beenruimte in de hatchback en stationwagen 25 millimeter groter werd. Iedere belangstellende kan dat allemaal zelf bekijken en uitproberen tijdens de intro ductieshow, die donderdag en vrijdag wordt gehouden van 10.00 tot 18.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag kunnen de nieuwe Corolla modellen worden be keken van 10.00 tot 16.00 uur. Belangstellende kunnen een proefrit maken en vanzelf sprekend zijn ook alle ande re modellen van Toyota te zien bij autogarage Mol. De nieuwe Toyota Corolla hatchback is een van auto's die worden gepresenteerd tijdens de introductieshow bij Garage Mol in Nieuwerkerk. Soms doen zich problemen voor bij de aankoop van een nieuw artikel of een reparatieopdracht. Kennis over de regels en wetten die dan gelden kan ellende voorkomen. De Consumentenbond is een vereniging die de belangen van consumenten behartigt, ondermeer door het geven van voorlichting. Een duur uitverkoopje? Ha, denkt Jan. Dat is boffen! De walkman die hij al een tijd op zijn verlanglijst heeft staan, zit in de uitverkoop. Tientjes voordeliger. Dit is hét moment om toe te slaan. Maar alle blijdschap over de nieuwe aankoop is al na twee weken ver dwenen. De walkman piept en krast verschrikkelijk; het doet gewoon pijn aan je oren. Jan gaat ermee terug naar de winkel. „Jammer, meneer", zegt de verkoper, „dit was een uitverkoopje, en daar gelden de gewone regels niet voor. U heeft pech gehad. Niets aan te doen". Nu tuiten Jans oren pas echt. Teneergeslagen dript hij af. Thuis vertelt hij de treurige geschiedenis aan zijn vader, en die weet gelukkig wel beter. Een winkelier heeft de plicht een deugdelijk product te leveren, óók tijdens de uitver koop. Behalve als hij duidelijk aangeeft dat het uitverkoop je niet nieuw is of gebreken kan vertonen, of als de prijs ex treem laag is. Maar in Jans geval was dat niet zo, dus heeft hij recht op een walkman die het gewoon doet. „Kom op", zegt zijn vader. „Terug naar de winkel en laat je niet met een kluitje in het riet sturen. Maar je moet die ver koper wel de kans geven om het goed te maken. En hij mag zelf weten hoe hij dat doet: door je een nieuwe walkman te geven of door deze te repareren. Kiest hij voor repareren, stel hem dan een redelijke termijn; je hoeft er echt niet een halfjaar op te gaan zitten wachten." Jan knikt, maar heeft eigenlijk niet zo'n zin in al dat gedoe. „Kan ik niet gewoon mijn geld terugvragen?" „Hangt ervan af," zegt zijn vader. „Alleen als deze walkman niet meer kan worden gerepareerd en ook niet kan worden vervangen (mis schien was het wel de laatste), dén kun je eisen dat je je geld terug krijgt. Trouwens, misschien bieden ze je in plaats van geld een tegoedbon aan, maar dat hoef je niet te accepteren. Zal ik met je meegaan?" Jan aarzelt even, maar besluit zelf dit klusje te klaren. Per slot van rekening is het zijn walkman. Concert in Brogum zaterdag20 september ZIERIKZEE - Ramrock; korte, krachtig- nummers die het midden houden tussen hardcore en rock 'n roll. Dat is de muziekstijl van de groep Farmer John, die zaterdag 20 september samen met de Tra voltas een concert verzorgt in het Zierikzee podium voor muziek en theater Brogum. Farmer John werd opgericht nadat de groep Yvy Green uiteen viel. Drie leden van de groep vormden samen met een nieuwe gitarist en zanger Farmer John. De groep was zo succesvol dat optredens in Paradiso en op VPRO-radio volgden. On langs kwam de CD 'No more pigs' op de markt. De hardcore/punkband Tra voltas werd opgericht in de omgeving van Tilburg. In 1996 kwam hun eerste CD 'Kill, kill, kill, sex, sex sex! op de markt. Daarna volgde 'Wainea'. Het concert in Brogum, waarbij beide groepen zijn te horen begint om 23.30 uur. OUDDORP - Op het strand van Ouddorp wordt zon dag^ september opnieuw een poging gedaan tot het houden van een officiële wedstrijdrace om de Force Ten Buggy Beach Club. De vorige twee keer moest het evenement worden afge blazen door te weinig wind. Ditmaal hoopt de organisa tie op droog weer en de juiste windsterkte, zodat de offi ciële wedstrijd buggie-vlie- geren van start kan gaan. Deze sport combineert het besturen van buggies (licht gewicht driewielige karret jes) met vliegeren, waarbij grote snelheden kunnen wor den bereikt. Wanneer de fi nanciële middelen het toela ten worden volgend jaar twee of misschien wel vijf wedstrijden in Ouddorp ge houden, zodat er echte Ne derlandse kampioenschap pen verreden kunnen worden. De wedstrijd zaterdag is van 11.00 tot 17.00 uur op het strand bij strandpaviljoen De Vuurtoren. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman. 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11