agenda Kinderen voorbereiden op verkeerssituaties Aanleg rotonde bij Nieuwe-Tonge HET NIEUWSBLAD Vechten tegen kanker 'Mid-West van USA' Veilig op weg naar school Expositie foto's Ton Lohr WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Gehele maand september Herkingen Expositie "de mid-west van de USA"foto's van Ton Lohr. Theetuin de Bongerd, Molendijk 65, Dagelijks be halve donderdag van 10.30- 22.30 uur T/m vrijdag 12 september Zierikzee Schilderijen Ria van Meijeren. Atelier 4B aan de Verrenieuwstraat 32. Maan dag tot en met zaterdag 13.30 tot 16.30 uur. T/m zaterdag 13 september Goedereede Quiltwerk. In Torenmuse um. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Donderdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. T/m zaterdag 27 september Goedereede Rita Wobbe Ierland en Coole Park schilderijen. Galerie Het Röderhaus. Woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur. T/m dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper-galerie Rik en Riek, Melkmarkt 11. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Donder dag van 08.00 tot 20.00 uur CURSUSMARKT MIDDELHARNIS - De Cursusmarkt Goeree- Overflakkee op het Diekhuusplein in Mid delharnis wordt zater dag 6 september voor de tweede keer gehouden. Ruim twintig instellin gen bieden cursussen aan. De Volksuniversi teit Middelharnis pre senteert haar program ma voor dit najaar. Nieuw is de cursus tuin architectuur. Verder biedt zij onder meer de volgende cursussen aan: theater voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar, fotografie, kunst kijken, kunstgeschiede nis, wijnkennis en bin nenhuisarchitectuur. De cursussen worden gege ven in het Diekhuus in Middelharnis. Tijdens de cursusmarkt wordt ge werkt aan een kunst werk. 's Middags zijn er openluchtconcerten door het grote muziekschool orkest en een dwarsflui tensemble. Voor de kin deren is er een draaimolen. De cursus markt is van 10.00 tot 16.00 uur. ROMMELMARKT SOMMELSDIJK - Verpleeg huis de Samaritaan in Som- melsdijk houdt vrijdag 26 september en zaterdag 27 september een rommel markt. Het evenement is vrijdag van 10.00 tot 21.00 en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het terrein van het verpleeghuis. Belangstellen den kunnen bruikbare spul len afgeven bij de receptie. Voor de veiling in oktober is de organisatie op zoek naar artikelen uit grootmoeders tijd, antiek en curiosa. Voor nadere inlichtingen: telefoon 0187-488200. PUNKFESTIVAL IN JAILHOUSE SOMMELDIJK - In jongeren centrum Jailhouse wordt za terdag 6 september een punkfestival gehouden. Van af 19.30 uur treden vier bands op. Het betreft de Rotterdamse band No-Men, die zeventiger jaren punkmuziek maakt en de Amsterdamse band Retch. die hard-core presenteert. De groep Rectum speelt oude sta-punk en bracht een CD uit waarop ze live te horen zijn tijdens een optreden in Nighttown Basement. De vierde band is De Nakse Ba nanen uit Rotterdam, die an- archo-pretpunk maakt. Kaarten voor het festival zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij het Tabakswin keltje op d'n Diek in Middel harnis. en zaterdag van 08.00 tot 15.00 uur. Foto's Zeeuws landschap van Wim Oranje, 't Lange Uus. Tijdens winkelopening stijden. Middelharnis Houtsneden Aart Quist. Ge meenschapsbibliotheek. Tij dens openingsuren biblio theek. Foto-expositie 'De Mid-West van de USA'. Theethuin De Bongerd. Dagelijks, behalve donderdag van 10.30 tot 22.30 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woendag 3 september Ouddorp Pleinfeest voor jong en oud. Port Zélande. 16.00 uur. Show Clown Billy in Café Caribe. Port Zélande. 16.30 uur. Karaoke op Gran Place. Port Zélande. 19.30-23.00 uur. Bingo in café Caribe. Port Zélande. 20.00 uur. Sommelsdijk Start lessen body-shape. Re creatiecentrum De Staver. 10.00-11.00 uur. Middelharnis Seizoenstart badmintonver eniging Sommid. De Staver. 19.00 uur Veel ouders besluiten daar om hun kinderen met de auto naar school te brengen. Jam mer vindt de stichting Fiets, want er zijn talloze redenen om kinderen juist wél op de fiets naar school te laten gaan. De fiets is niet alleen een goedkope en plezierige manier om van A naar B te reizen, het is ook gezond, snel, plezierig en heel leer zaam. Kleine kinderen wil len snel en veel van hun ou ders leren, ook over de gevaren van het verkeer. Een kind dat altijd achterin de auto zit en dan als brugklas ser op zijn twaalfde alleen de weg op moet naar de middel bare school, kent de gevaren veel minder goed. Ondanks alle verkeersles- sen, ligt de praktijk op straat. Daar leren kinderen inschatten of ze kunnen over steken, hoe ze moeten voor sorteren en waarom er ver keerslichten en borden staan. De inzichten en vaar digheden die volwassenen zo vanzelfsprekend vinden, le ren kinderen het snelst. Zij kijken de les af. Zelfs een peuter in het kinderzitje kijkt al mee en ziet hoe er volgens de verkeersregels ge speeld wordt. Uit recent onderzoek van be- Donderdag 4 september Ouddorp Skelterrace voor kinderen vanaf zeven jaar. Port Zélan de. 10.00-12.00 uur. Wateraerobics in zwempara dijs Grando Mare. Port Zé lande. 9.30-10.00 uur. Minidisco in Port Zélande. 16.30 uur. Live muziek op Gran Place. Port Zélande. 19.30-23.30 uur. Dirksland Geldbingo. Victoriahal. 20.00 uur Vergadering adviescommis sie Algemene Bestuurszaken Raadzaal. 19.00 uur Middelharnis Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.30 uur Den Bommel Koffieochtend SWOO. 't Westerlicht. 10.00 uur Zaterdag 6 september Stellendam Dag van de Natuur. Haven plateau tegenover Visaf- slag.10.00 uur tot 17.00 uur Dirksland Concert Organist Martin Mans en panfluitist Noortje van Middelkoop. Hervorm de kerk. 20.00 uur Sommelsdijk Motoropstapdag bewoners Zuidwester. Vanaf sport complex DeStaver. 13.00 uur wegingswetenschapper dr. Ingrid Hendriksen is geble ken dat fietsen, al is het maar dertig minuten per dag, een behoorlijke condi tieverbetering oplevert. Kin deren in de groei hebben veel beweging nodig om de moto riek en het reactievermogen te trainen. Het verkeer blijkt tevens een goede sociale leer school. Passende fiets Voordat de kinderen alleen wegfietsen, kunnen ouders van alles ondernemen om dat zo veilig mogelijk te laten ge beuren. Een degelijke, goed passende fiets kan alleen met behulp van de aanstaan de fietser worden gekocht. Die moet met de voeten aan de grond kunnen komen en mag zich niet bezeren aan slecht weggewerkte onder delen als schroeven, tand wielen en ketting. Toeters en bellen zijn mooi, maar be langrijker zijn goedgekeurde verlichting, reflectoren en betrouwbare remmen. Probeer in de winkel alvast of het kind de verlichting zelf aan kan zetten. En of de remmen niet alleen krachtig zijn, maar ook goed doseér- Middelharnis Cursusmarkt. Diekhuus plein. 10.00-16.00 uur. Punk-festival. Jongerencen trum Jailhouse. 19.30 uur. Zondag 7 september Stellendam Dag van de Natuur. Haven plateau tegenover Visaf- slag. 10.00 uur tot 17.00 uur Dinsdag 9 september Ouddorp Borstvoedinginformatie bijeenkomst. Rustburg 44. 20.00 uur. Oude-Tonge Open kaartavond (klaverjas sen en jokeren). Grutters- wei. 19.30 uur. Woensdag 10 september Sommelsdijk Borstvoedinginformatie- bije'enkomst. Meerkoet 5. 20.00 uur. Vrijdag 12 september Middelharnis Jazzconcert Lebombo. 't Diekhuus. 21.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 3 september Zierikzee Eerste repetitie van popkoor Blaaat. Gebouw De Drie hoek, Kerkhof 8. Van 19.30 tot 22.00 uur. Scharendijke Oprichtingsvergadering Dorpsraad Scharendijke en omgeving in De Putmeet. Aanvang 20.00 uur. Brouwershaven Vergadering commissie GGZ/OWMIL in het stad huis. Aanvang 19.30 uur. Bruinisse- Samenzangavond met inter mezzo's door violiste en pia nist. 20.00 uur. baar. Een scherp afgestelde handrem vóór kan een lance ring veroorzaken. Trommel- remmen hebben dan ook de voorkeur, zeker voor de al lerkleinsten. Niet alleen om dat ze eenvoudiger te bedie nen zijn, maar ook omdat remblokjes en kabels eerder slijtage en mankementen vertonen. Om ,te voorkomen dat een slecht onderhouden fiets de oorzaak is Van een ongeluk, is een grote beurt per jaar door een rijwielvakman - bij voorkeur voor de winter - wel het minste. Èen kinder fiets moet regelmatig wor den nagekeken. Ruige spelle- bes en valpartijen bedreigen kwetsbare onderdelen als de verlichting voortdurend. De meeste kinderen zijn gek op felgekleurde kleding. Laat ze maar lekker in die knalge le jas naar school rijden, dat valt goed op bij druilerig weer. Er komt steeds meer kleding met ingeweefde re flectie op de markt. Alleen op weg Vertel kinderen welke plaat sen gevaarlijk zijn en wijs ze op riskant rijgedrag, ook van anderen. Rijd belangrijke routes verschillende keren samen voordat ze alleen op pad gaan. Vooral brugklas sers vormen een categorie verkeersdeelnemers die spe ciale aandacht vraagt. Voor de meeste 'brugpiepers' gaat er letterlijk en figuurlijk een nieuwe wereld open: een heel nieuwe school met een nieu we route, dikwijls door drukker verkeer en aanmer kelijk verder van het ouder lijk huis dan de vertrouwde lagere school. Neem de veiligste route met het kind door en fiets de snoods in de vakantie een keer mee. Wijs er ook op dat fietsen in groepjes allerlei gevaren met zich mee kan brengen (sturen die in elkaar haken) en bekijk welke mo gelijkheden er zijn om zware boekentassen op een veilige manier op de fiets te bevesti gen. Eén rubberen snelbin der voor een schuivende tas van vijf kilo is vragen om moeilijkheden. Is op een route die uw kinde ren vaak rijden een verkeers situatie die gevaarlijk is, stel dan de gemeente en de school daarvan op de hoogte. In overleg kan naar een oplos sing worden gezocht. Er be staat een handleiding voor een veilige schoolomgeving. Deze is aan te vragen bij de Stichting Kinderen Voor rang 020-682632. Donderdag 4 september Zierikzee Spreekuur van GroenLinks in kamer 22 van het gemeen tehuis. Van 17.00 tot 18.30 uur. Open dag Regionaal Oplei dingen Centrum Zeeland. Gebouw Jannewekken. 10.00-20.00 uur. Gemeenteraadsvergadering; Theater Mondragon; 19.30 uur. Open huisdag. Holty Fas hion. Tijdens winkelope ningstijden. Burgh-Haamstede Interkerkelijk Kerkkoor Haamstede hervat repeti ties. Winterkerk hervormde gemeente. 19.30-21.30 uur. Vrijdag 5 september Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA. Gemeentehuis. 15.00 uur. Leger des Heils start repeti ties kerstmusical. Poststraat 37.15.30 uur. Surprise Dance Night. Bro- gum 21.00 uur. Open huisdag. Holty Fas hion. Tijdens winkelope ningstijden Burgh-Haamstede Start repetities ouderenkoor Westelijk Schouwen. Dorpshuis De Schutse. 14.30-16.30 uur. Bruinisse Ingebruikname gerestau reerde Van Vulpen-orgel. Hervormde Kerk. Zaterdag 6 september Zierikzee Bibliotheek De Stolpe; in formatie-ochtend ZVU-cur- sussen seizoen 97/98; 9.30 - 12.00 uur. Open huis. MFC. 11.00-16.00 uur. Yoga-demonstaties/infor- matie. MFC. 12.00, 12.45, 13.45 en 14.15 uur Samenzang met psalmen van Datheen. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Optreden coverband Flat Out. Brogum, aanvang 22.00 uur. Open huisdag. Holty Fas hion. Tijdens winkelope ningstijden. Brouwershaven Excursie Zeeland Binnens kamers; start vanaf stad huis; 13.00 uur. Bruinisse Rommelmarkt/braderie Scouting Bruinisse. Kerk plein. 9.30-12.00 uur. Opening seizoen Open Jeugdwerk. In het Kompas aan de ijsbaan. 18.00 uur Woensdag 10 september Burgh-Haamstede Fietsexcursie langs de zuid kust van Schouwen. Vertrek vanaf Slot Haamstede. Aan vang 13.00 uur. Donderdag 11 september Zierikzee Concert Ronald Snijders Acoustic Band. Brogum. 21.00 uur. Burgh-Haamstede Kennismakingsbijeenkomst cursus 'Natuur en fotogra fie'. De Schutse, 13.30 tot 15.30 uur Oosterland Open"t Kraaiennest. Van 19.00 tot 21.00 uur. Zarterdag 13 september Renesse Rodeofeest. Manege Grol. Vanaf 17.00 uur. Dreischor Meerlingenbeurs in oude vlasschuur aan de Daniël Oc- kersestraat 1 van 10.00 tot 16.00 uur. De tentoonstelling omvat dertig afbeeldingen van meer en minder bekende ca nyons, ruige woestijngebie den met bizarre rotsforma ties in wisselende kleurschakeringen en van een indianendorp met karak teristieke woningen. Lohr trok drie weken met een auto door het (midden- )westen van Salt Lake City in Utah. Hij bezocht Colora do, New-Mexico, Arizona, Nevada en Californië en San Francisco om zoveel moge lijk van deze indrukwekken de landschappen in foto's vast te leggen. Het resultaat van zijn bezoek aan een tien tal nationale parken en ande re plaatsen is ruim driehon derd opnamen. Daaruit werd een keus gemaakt voor de ex positie. Bewegingsvrijheid In het voorjaar van 1995 reis de Lohr voor het eerst naar Amerika. Het was een geor ganiseerde groepsreis door het westen van de Verenigde Staten. Hij verlangde ernaar nog eens een individuele reis door dit gebied te maken met meer bewegingsvrijheid in deze natuur. Dit voorjaar ging die wens in vervulling. Theetuin de Bongerd is dage lijks, behalve donderdag, van 10.30 tot 22.30 uur geo pend. 4 H 1 Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk LnO drukkerij/uitgeverij bv Kantoor Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 - 453535 Telefax 0111 -453546 Directie W. O. Deddens Redactie Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 Hoofdredacteur A.H.M. van den Nouweland Advertentie-verkoop Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 -323814 Verkoopleider A.J. van Eendenburg Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur IMWP adv. maandag 17.00 uur Bezorging/Lezersservice Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30 -17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00 - 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - 'De scholen zijn baar. Een scherp afgestelde weer begonnen'Dit, inmiddels klassieke geheugen- Trommel- steuntje voor automobilisten die hun speelsere me- remmen hebben dan ook de deweggebruikers dreigen te vergeten, hangt ook dit voorkeur, zeker voor de al- jaar weer boven de straten. Er zijn namelijk lieden d^el^udiger^tfbedSl die hun ogen meer op de klok richten dan op het ver- nen zijn, maar ook omdat keer. remblokjes en kabels eerder Verkeersstructuurplan gemeente Middelharnis MIDDELHARNIS - Op de kruising van de Molen dijk met de provinciale weg N2I5 nabij Nieuwe- Tonge kan het beste een rotonde worden aangelegd. Dat staat in het verkeersstructuurplan van de ge meente Middelharnis. Het plan wordt morgen, tij dens de raadsvergadering in het gemeentehuis in Middel harnis, voorgelegd aan de raadsleden. Het werd opge steld door Ingenieursbureau Zuid-Holland (IBZH). Uit de raadstukken blijkt dat het college van burgemeester en wethouders positief staan te genover het plan voor aanleg van een rotonde bij Nieuwe- Tonge. „Zo'n voorziening heeft zijn waarde bewezen. Niet alleen omdat daarmee de verkeers afwikkeling op de kruising wordt bespoedigd, maar ook vanwege het snelheidsrem- mende effect ervan." De lo- katie op de kruising Molen- dijk/N215 verdient volgens het college de voorkeur van wege de verkeersveiligheid, omdat het planologisch de beste plaats is en omdat het financieel de meest aantrek kelijke optie is. Voorwaarde voor deze lokatie is dat de kruising Oudelandsedijk/N215 wordt gehandhaafd. Dit kruispunt moet wel worden aangepast. In het verkeersstructuurplan wordt ook aandacht ge vraagd voor de westelijke randweg in Middelharnis. De aanleg van deze randweg houdt verband met het ont wikkelen van de Westplaat tot woongebied. Het ziet er volgens het college naar uit dat de nieuwe randweg eer der nodig is dan tot nu toe werd aangenomen. Voor een goede verkeersaf wikkeling tussen het cen trum van Middelharnis en de voorzieningen in de Oost plaat zou ook een noordoos telijke randweg aangelegd kunnen worden. Dit komt aan de orde wanneer de wo ningbouw in de Westplaat in noordelijke richting uit breidt. De gemeenteraadsvergade ring waarbij het Verkeers structuurplan aan de orde komt begint om 19.00 uur in het gemeentehuis en kan door iedere belangstellende vanaf de publieke tribune worden gevolgd. Collecteweek van 7 toten met 13 september ZIERIKZEE /MIDDELHARNIS - Vaak hoor je pa tiënten zeggen: „Ik vecht tegen mijn kanker". Tij dens de collecteweek (van 7 t/m 13 september) vraagt de Nederlandse Kankerbestrijding/Konin gin Wilhelmina Fonds het publiek om mee te vech ten door het geven van een financiële bijdrage. De opbrengst komt onder meer ten goede aan kanker onderzoekers aan de Eras mus Universiteit in Rotter dam. Het gevecht tegen kanker is een strijd die iede re patiënt op zijn of haar ma nier levert. Voor de een is het de strijd om beter te worden, voor de ander de strijd om zo lang mogelijk een goede kwaliteit van leven te behou den. Het is een strijd die de patiënt terugwerpt op zich zelf. Maar al worden patiën ten op zichzelf teruggewor pen, zij staan niet alleen in het gevecht tegen hun ziekte. Artsen vechten mee, ver pleegkundigen, psycholo gen, voorlichters en in veel gevallen ook de naasten van de patiënt: de partner, kinde ren, vrienden, kennissen, collega's, buren. En op af stand vechten ook de kan keronderzoekers mee met de patiënt. Zo wordt met steun van de Nederlandse Kanker bestrijding aan de Erasmus Universiteit samen met de Dr. Daniël den Hoedkliniek onderzoek gedaan naar de bijdrage van immunothera- pie bij de behandeling van patiënten met leukemie. De Nederlandse Kankerbe strijding/Koningin Wilhel mina Fonds doet zelf geen kankeronderzoek. Dit fonds financiert kankeronderzoek aan universiteiten en andere wetenschappelijke instellin gen. Het geld gaat naar on derzoeksprojecten die vol gens onafhankelijke deskundigen uit binnen- en buitenland voor subsidie in aanmerking komen, onder zoeken van hoge kwaliteit en van groot belang voor de kankerbestrijding. TEBKENBURG In deze aflevering wil ik twee onderwerpen aansnijden die ogenschijnlijk niets met elkaar gemeen hebben en misschien is dat voor u ook wel zo. Want u als lezer hoeft het natuurlijk niet eens te zijn met mijn zienswijze. Hoe dan ook, de twee onderwerpen zijn Riley's en Theo Voorzaat. Dat deze als laatste genoemd wordt heeft niets te maken met de mate van belangrijkheid, maar eerst genoemde was ook het eerste aan de orde. Riley's zijn, zonder al te diep daarop in te gaan, Engelse auto's waarvan de productie is gestopt in 1970. Als fami liebedrijf heeft het tot 1938 bestaan, waarna het overge nomen werd door de Nuffield Group (Morris). Als eige naar van zo'n Riley (uit 1954) ben ik opgetreden als hoofdsponsor van een evenement van de Nederlandse en Engelse Riley Club ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van onze Nederlandse club. Dit evenement vond afgelopen week plaats in de omgeving van Gorinchem. De Engelse club is trouwens de oudste merkclub ter we reld, zover bekend, en werd al opgericht in 1925. Riley was voor 1938 een van de meest innovatieve automer ken. Vader en zonen Riley hebben zoveel uitgevonden op autogebied, dat hun patenten pagina's beslaan. Vele vindingen worden nu nog toegepast, maar zijn thans zo vanzelfsprekend dat men geen besef meer kan hebben dat het gewoon is uitgevonden en bedacht. En daar gaat het in deze aflevering om. In het echt creë ren van dingen, het verbeelden van de gedachte, de geest. En dat is wat Theo Voorzaat gemeen heeft met Ri ley, zij het op zijn geheel eigen wijze. Toen ik zijn ten toonstelling in de Noordhavenpoort bezocht ontstond deze gedachte. Echte kunst is het creëren, verbeelden van gedachten. Geen werkelijkheid verwerken, maar onwerkelijkheid werkelijkheid maken. Dat is echte cre ativiteit, en dat heeft Theo Voorzaat onmiskenbaar, en is daar heel goed in en groot naar mijn mening. Als je de parallel over Riley en Theo Voorzaat doortrekt kan je misschien de vraag stellen waarom vaak eerst iets 'dood' moet zijn voor alles 'duidelijk' wordt. Er zijn maar weinig mensen die kunnen verwoorden hoe bijzon der het werk is van 'magisch realisten' als b.v. Carel Willink en Raoul Hynckes. Het is ook erg moeilijk denk ik om deze zeer kleine, haast uiterste hoekje van de beel dende kunst te beschrijven. Het is zo uiterst persoonlijk en komt zo van binnen uit dat voor velen waarneming heel erg moeilijk is. Van deze kunstenaars zou je haast kunnen zeggen dat zij een 'paranormale verbeeldings kracht' hebben. De gave om te verbeelden wat niet is dan alleen in het innerlijk de geest van de kunstenaar. Het weer kunnen geven, het scheppen, van een onwerke lijke werkelijkheid is een bijzondere gave. Wij zien vaak alleen maar de optische werkelijkheid, en zijn vooral onder de indruk van de knappe techniek van het gemaakte. Velen zijn wel in staat een, vaak eigen, inter pretatie van de afbeelding, de symboliek, te geven. Het moeilijkste en vooral ook het mooiste zal voor velen echter onzichtbaar blijven. Dat is het ontstaan van de gedachte en het zichtbaar maken daarvan door de kun stenaar. Dat voorrecht heeft hij alleen en dat blijft zo. Zijn paneèl (45 x 110 cm) Happy Family is voor mij daar van het grootste voorbeeld.' Je hoeft dus niet dood te zijn om groot te zijn! HERKINGEN - Gedurende de maand september zijn in theetuin de Bongerd in Herkingen foto's te zien die Ton Lohr dit voorjaar maakte tijdens zijn reis naar Amerika. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9