'Altij d een knus toernooi' In de schijnwerper Passchier ontneemt De Klerk zijn zevende titel Broers draaien op NK goed mee Krajicek simpel voorbij Mantilla Maradona alleen op veld gelukkig Haags VCL winnaar hockeytoernooi HSD Opening van stadion is rouwdienst voor Diana Beachvolleybalevenement (weer) geteisterd door slechte omstandigheden Veel pr's voor Holkers Ploeg uit Nijmegen zegt af 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SCHARENDIJKE - Het beachvolleybaltoernooi van VC LOB heeft een grote pre. Wie je ook aan spreekt, ze vinden het stuk voor stuk een geweldige happening. Het sportieve en gezellige evenement voor beachclub Strand Duin aan de Brouwersdam had afgelopen zaterdag voor de zesde maal plaats. De gebruinde billen en borsten bleven onder de war me kledij, want voor een beachvolleybaltoernooi was het eigenlijk geen weer. Weer niet. Het zit de organisatoren be paald niet mee. Traditiege trouw stapelden zich donke re wolken op boven het strand nabij Scharendijke. De buien waaiden niet over. In plaats van een verfrissen de duik na een wedstrijdje beachvolleybal doken de deelnemers na ieder potje snel de 'warme' strandtent in. De terrassen van het com plex bleven derhalve leeg. Een beetje sip keek Victor van Oosterom, één van de or ganisatoren, de grijze hemel in. ,,We hebben al vier keer zulk weer gehad. Het is nooit perfect." Met enige weemoed blikte Van Oosterom terug naar de maand augustus waarin het meer dan zonnig en stralend weer was. Wat heet, ideale omstandigheden om te beachvolleyballen met de koele zee binnen handbe reik. Verpesten Het humeur laat niemand zich verpesten, ook niet als het regent. In alle vroegte trof VC LOB zaterdag de voorbereiding. Van Ooster om: .Iedereen was klets nat." De velden, elf in totaal, werden uitgezet en muziek- boxen (uiteraard met vuil niszak erover) werden buiten geplaatst. Een echte diskjoc key zorgde ervoor dat er ge luid uitkwam zodat tenmin ste duidelijk was dat er op het strand iets te doen was. Omdat het in Amsterdam ook regende, belde een team uit de hoofdstad op. Of het wel doorging? Natuurlijk, antwoordde Van Oosterom. De ploeg kwam gewoon. De Ski Club uit Obdam ver zuimde VC LOB van zijn af wezigheid op de hoogte te stellen. Het Middelburgse Cleopatra en een team van Egelantier uit Zierikzee meldden zich netjes af zodat de organisatie maatregelen kon nemen. Niet iedereen vond het prettig in de regen te moeten beachvolleybal len. Dus zeiden drie ploegen na weer een plensbui de Brouwersdam vaarwel. ,,Het werd koud," spreekt Van Oosterom, „het was écht koud. We kunnen ze moeilijk gaan dwingen." Over de hele zaterdag hoorde Van Ooster om weinig ontevreden klan ten. „Het weer ja, de rest loopt perfect." Deze mening was ook Ronald Brink toegedaan. De 28-jari- ge deelnemer, spelend in Bas eri zijn amazing pancakes, is er vanaf de eerste uitvoering van het beachvolleybaltoer nooi bij. „Het is altijd een knus toernooi. Door de jaren heen zijn er meer teams en is het nog steeds zeer knus. Dit karakter raakt het voorlopig niet kwijt." Dat het Hollandse klimaat te wensen over laat, laat hem bijkans koud. „Het is stan daard slecht weer. Dat is heel bijzonder," spreekt Brink Een lange broek kwam bij het beachvolleybaltoernooi in Scharendijke wel van pas. Het weer was traditiegetrouw slecht. (Foto: Marieke Mandemaker) met gevoel voor ironie. „Het weer is het enige minpuntje dat ik kan vinden." Messcherp Brink, in het dagelijks leven eigenaar van een softwarebe drijf reist met vrienden wel vaker naar evenementen als beachvolleybaltoernooien. Voor deze sport doet hij zelfs het buitenland aan. Zo is Brink al naar Spanje, Tur kije en Tunesië geweest. Be achvolleybal heeft zijn voor keur omdat 'je bij ieder punt messcherp moet zijn'. „In de zaal gaan de rally's langs je heen." Het ging Brink en zijn team genoten op het Scharendijk- se strand behoorlijk goed af. In de recreatiepoule van vijf tien teams verloor het de finale van een ander Amster dams team, Natasja All- stars. De winst bij de dames ging naar Zwoelietroelies uit Breda, het Goese Diggers VI greep de hoofdprijs bij de ploegen van NeVoBo laag en in de hoogste klasse pakte Beach Boys de zege. In de fi nale versloeg de formatie uit Sommelsdijk Seahawks uit Dirksland. VC Lob besloot het toernooi bij de NeVoBo hoog met een derde plaats. Uitslagen NeVoBo hoog: 1. Beach Boys (Sommelsdijk), 2. Seahawks (Dirksland), 3. 3PK (Kortge- ne), 4. VC LOB (Zierikzee), 5. Diggers IV (Goes), 6. From melaars (Breda), 7. Diggers I, 8. Zandballen (Berkel en Ro denrijs). NeVoBo laag: 1. Diggers, 2. Sleepwalkers (Sommels dijk), 3. VC LOB 2. Dames: 1. Zwoelietroelies (Breda), 2. De Ploeteraars (Serooskerke), 3. Sangria Co co's (Breda), 4. Beach babies (Sommelsdijk), 5. Diggers III, 6. Beautytrutten (Breda), 7. Strayer Noordwelle, 8. Diggers I, 9. CZ Groep (Goes). Recreatie: 1. Natasja All- stars (Amsterdam), 2. Bas en z'n amazing pancakes (Am sterdam), 3. Maroen is een echte cowboy (Amsterdam), 4. VC Nix (Almere). BUENOS AIRES (RTR) - Diego Maradona wil het' voetballen nog niet opgeven. De Argentijnse vedette, die zondag door de nationale bond (AFA) voorlopig is ge schorst na het gebruik van verboden middelen, vindt dat hij door zijn drugsversla ving al genoeg is gestraft. Maradona barstte tijdens een telefoongesprek met een tv- station uit Buenos Aires in tranen uit. „Alleen op het voetbalveld kan ik gelukkig zijn," stamelde hij. Marado na ontkende niet cocaïne te hebben gebruikt. Woensdag volgt een tweede onderzoek. „Ik weet niet wat daarvan het resultaat zal zijn. Als het negatief is, hoop ik zo snel mogelijk weer te spelen." Het nieuwste schandaal in het leven van de 36-jarige voetballer, had vooral zijn familie geraakt, zei Marado na. Samen met vrouw en twee kinderen had hij ge huild. „Ik hoop dat alle men sen, die nu hun oordeel klaar hebben, geen zoon, broer of vriend hebben met zo'n pro bleem," aldus Maradona. Volgens Maradona was de berichtgeving over de do- pingrel buiten alle propor ties. „Mensen denken dat ik het niet moeilijk heb, omdat ik genoeg geld om eten te ko pen. Maar daar gaat het niet om." In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Mark Passchier 'In de schijnwer per'. De tennisser uit Kerk- werve werd afgelopen zon dag clubkampioen van TV WIK in het herenenkelspel. Een titel op zich is niet onal ledaags, wel degene die hij versloeg: Alex de Klerk. De ze speler veroverde de titel de afgelopen zes seizoenen. Naam: Mark Passchier. Geboren: 4 oktober 1980 in Scharendij ke. Woonplaats: Kerkwerve. Sport: Tennis. Club(s): TV WIK. Studie: Havo 5. Hobby's: Voetbal, tennis en vissen. Favoriete sporten: Voetbal en tennis. Laatste boek: Zou ik niet weten. TV-programma's: X-files, sportprogramma's. Kranten/tijdschriften: Stadionnieuws Feyenoord, Algemeen Dagblad. Muziek: Van alles en nog wat. Eten: Hollandse stamppot. Drinken: Bier en sinas. Uitgaan: Renesse. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Kerkwerve. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie: Canarische Eilanden. Geloof: Geen. Heeft hekel aan: Zou ik niet weten. Slechtste eigenschap: Misschien eigenwijs. Beste eigenschap: Eerlijkheid en spontaan. Mooiste sportinoment: Dat ik met WIK 1 als keeper mee mocht doen tegen Bruse Boys. Vervelendste sportmoment: Geen. Blessures: Geen. Sportief doel: Zolang mogelijk doorgaan met alles. Sportvrouw/sportman van Zeeland: Peter van Vossen. Beste tennisser: Pete Sampras. Slechtste tennisser: Gilbert Schalier. Zomer in Zeeland: Augustus was goed. Alex de Klerk: Aardige jongen. Leuk dat ik van hem heb gewonnen deze keer. Winnen: Altijd. Clubkampioen: Leuk om dat eindelijk een keer te zijn. Lady Diana: Jammer dat het is gebeurd, vreselijk. Voetbal of tennis. Beide. Waar blijf je voor thuis: Voor familie. Grootste angst: Geen. Tennis op Schouwen-Dui ve- land: Vrij leuk. Clubkampioenschappen TV WIK over drie weekeinden verspreid Het lachen verging Alex de Klerk in de derde set van de herenenkelfinale op de clubkam pioenschappen van TV WIK. Met het verlies van de derde set moest hij de titel na zes jaar af staan. (Foto: Marieke Mandemaker) KERKWERVE - „Helaas," klonk het nuchter klin kende commentaar van Alex de Klerk. De tennisser was enkele minuten geleden prolongatie van zijn ti tel bij TV WIK ontnomen. Mark Passchier heette de speler die de zondag van De Klerk verpestte. Door Passchiers eerste zege op het clubkampioenschap van Kerkwerve liep De Klerk zijn zevende titel op rij mis. De*ambiance van de heren enkelfinale was niet één van de meest inspirerende. Bui ten het zalige zomerweer en de beslotenheid waarin de twee tennisbanen van TV WIK gesitueerd liggen, na men drie mensen en een hond de moeite naar het park te komen. Pas r later namen meer toeschouwers plaats voor het clubhuis. Het rede lijk vroege tijdstip (half elf) was de oorzaak van de be perkte opkomst, al kun je niet veel mensen verwachten bij een kleine club als TV WIK. Dat de wëdstrijd tus sen Passchier en De Klerk op zondagochtend gespeeld werd, lag aan Passchier die 's middags moest werken en de zaterdag. De sensatie dat de tennisclub in Kerkwerve na zes seizoe nen een nieuwe titelhouder zou krijgen, tekende zich al aan het einde van het tweede bedrijf af. Nadat Passchier de eerste set met 6-4 had ge wonnen en in de tweede twee klappen van 5-2 af was. leek winst een kwestie van tijd. De gedachte aan een zeker lijkende overwinning ver lamde de zestienjarige speler kennelijk waardoor de 23-ja- rige De Klerk op ervaring de tweede periode met 6-4 naar zich toetrok. Het spel dat beide heren lie ten zien was zeer wisselval lig. Passchier toonde het meeste initiatief door zijn fo rehand vaak lekker door te halen en zo nu en dan met wisselend succes aan het net te verschijnen. Toch verslik te hij zich regelmatig in het vertragende spel van zijn te genstander. De Klerk, die een stevige ser vice in huis heeft, miste dui delijk wedstrijdritme. Na het afwerken van de compe titie kwam hij door tijdge brek nauwelijks aan tennis sen toe. „Mark heeft goed gespeeld." bekende hij op recht. Meteen volgde: „Ik heb dit jaar niet zo slecht ge speeld." Hiermee deed hij de winst van Passchier ietwat tekort. In 1998 is De Klerk er zeker bij. „Kijken hoe ver we komen. Het is niet leuk als je het altijd makkelijk hebt." Passchier zei 'zeer blij' te zijn. „Het werd wel tijd na zes jaar," lachte hij. De be slissende en derde set was trouwens niets meer aan. Ge brek aan conditie en speelrit- me maakten de laatste door gang een formaliteit, 6-1 voor de jongeling in ruim een kwartier. Vanwege de regen op zater dag zijn andere partijen op TV WIK verplaatst. De da- mesdubbel tussen Jopie Kou- wenberg en Adrie Landman tegen Rian van de Velde en Hubrina de Vlieger wordt aanstaande vrijdag ge speeld. De herendubbel tus sen de koppels Mark Pas- schier/Marcel van Zanten en Gerard van Wijk/Eelco Kou- wenberg heeft volgende week zondag plaats. De finale in het damesenkel was vorig weekeinde al ge tennist. Angela van der Horst versloeg Petra Flik- weert met simpele cijfers, 6-3 6-1. Flikweert had in het ge mengd dubbel met Eelco Kouwenberg wel succes, 6-4 6-3 tegen Mark Passchier en Adrie Landman. Uitslagen Herenenkel: M. Passchier-A. de Klerk 6-4 4-6 6-1. damesen kel: A. van der Horst-P. Flik weert 6-3 6-1, gemengd dub bel: Kouwenberg Flik- weert-Passchier/Landman 6- 4 6-3. SITTARD - De atletiekbroers René en Niels Holkers zijn op het NK meerkamp voor A-junioren in Sit- tard afgelopen weekeinde respectievelijk zesde en zevende geworden. Op de titelstrijd in Sittard ont brak de top drie van Nederland. Met name de prestaties van René Holkers, de jongste van de twee broers, zijn behoor lijk bijzonder te noemen. De Zierikzeese atleet is 'slechts' eerstejaar B-junior maar staat al behoorlijk zijn man netje in het A-circuit. Dat hij op een evenement als de Ne derlandse titelstrijd mee- kan, bewees hij op de baan van AV Unitas. Hij zette zes nieuwe persoon lijke records neer: versprin gen, kogelstoten, 110 meter horden, discuswerpen, speer werpen en puntentotaal. De speer landde liefst 3,28 meter verder dan zijn beste, poging tot nu toe. Broer Niels verbeterde drie keer een persoonlijk record: kogelstoten, speerwerpen en puntentotaal (met 148 pun ten). Dit totaal kwam na twee dagen - een regenachti ge zaterdag en een zonnige zondag - op 5625 punten neer. René Holkers had er veel meer, 5977. Deze punten sta ken weer schril af bij die van de winnaar, 7254 voor Row dy Middelkoop. Deze atleet is net als de broers Holkers lid van het Apeldoornse AV'34. ZIERIKZEE - Het Haagse VCL is zondag winnaar geworden van het Stoepeschieters-toernooi op sportpark Bannink in Zierikzee. Bij het evenement, voor de elfde maal gehouden op de velden van Hockeyclub Schouwen-Duiveland, was de gezelligheid één van de be langrijkste ingrediënten. Het toernooi werd op het laatste moment geconfron teerd met een afzegging van een ploeg uit Nijmegen. Hierdoor moest de organisa tie met het wedstrijdschema schuiven. Tot grote proble men leidde dit niet. Na de re gen op zaterdag volgde een dag later de zon. Ook traden er gedurende het weekeinde live-bands op. Eindstand: 1. VCL (Den Haag) 32, 2. Nadien (Zierik zee) 29, 3. Intac (Den Haag) 27, 4. Smetjes (Zierikzee) 22, 5. Geldermalsen 21, 6. Ken- nhet (Zierikzee) 20, 7. Mon- tersianen (Rotterdam) 14, 8. Prinsenbeek 13. Bolton en Everton voetballen wel, 0-0 BOLTON (RTR) - Het had een feestelijke dag moe ten zijn, maar de opening van het nieuwe stadion van voetbalclub Bolton Wanderers had maandag meer weg van een rouwdienst. De spelers van de thuisclub en tegenstander Everton droegen zwarte armbanden ter nagedachtenis aan prin ses Diana, die zondag stierf. De eerste wedstrijd in Enge land na haar dood eindigde in 0-0. De wedstrijd in het gloed nieuwe stadion begon voor 25.000 toeschouwers met een minuut stilte. De gedachten van de spelers waren niet bij het spel, maar bij Lady Di. „Om eerlijk te zijn denk ik dat de meeste mensen dach ten dat we vandaag niet zou den spelen," zei Gary Speed, aanvoerder van Everton in de wetenschap dat in Schot land op maandag de wed strijd Celtic-Glasgow Ran gers werd afgelast. „Zeker als je bedenkt dat de ze wedstrijd in het teken stond van de opening van het nieuwe stadion. Dat levert meestal een sfeer op die aan carnaval doet denken, daar om leek het onwerkelijk om vanavond toch te spelen. Maar we zijn professionals en we moeten verder." Tennisser naar laatste acht US Open NEW YORK (ANP) - Richard Krajicek heeft op zijn zevende US Open voor de eerste keer de kwartfina les bereikt. Hij versloeg maandagavond de als twaalfde geplaatste Spanjaard Felix Mantilla in 97 minuten en drie sets, 7-5 6-3 6-4. omdat ik er de laatste weken veel had gemist." De Hage naar had aan een breekpunt op 3-2 voldoende om te bre ken en daarna de set uit te serveren, 6-3. „In gevaar kwam ik nooit. Ik heb geen breekpunt wegge ven. Eigenlijk vond ik Filip- pini in de tweede ronde ge vaarlijker dan Mantilla. Maar het was wel fijn weer eens van een hooggeplaatste speler te winnen." De laatste was Chang in Rosmalen tus sen Parijs en Wimbledon. In de derde set brak Krajicek in de eerste game de opslag van de 22-jarige Catalaan. Daarna verzamelde hij nog zeven breekpunten, waarvan hij er niet een benutte. „Zor geloos werd ik niet, maar de wedstrijd was gelopen. Hij kon niet veel terugdoen." Van Rusedski, zijn tegen stander in de kwartfinales, won hij één keer. „Ik verloor een keer of vier, vijf." De laatste keer in New Haven, twee weken voor de US Open. „Het was erg close. Ik had die partij moeten win nen eigenlijk, maar was niet honderd procent geconcen treerd. Dat zal ik op de US Open wel zijn." „Dit is een barrière," aldus de 26-jarige Hagenaar. „Ik was nooit voorbij de vierde ronde gekomen op de US Open." Hij heeft grootste plannen. „De finale lonkt na het verlies van Sampras," zei hij, „maar laat ik niet te ver vooruitkijken, eerste de kwart tegen Rusedski." Krajicek opende nerveus on der het kunstlicht in het Ar thur Ashe. Stadium. „Ik speelde passief door de extra spanning." Die werd veroor zaakt door de uitschakeling van Sampras. De Spanjaard, die een ronde eerder met allerlei trucs en theater Van Lottum in een vijfsetter uitschakelde, bleef •in de eerste set tot 5-5 bij. „Omdat ik te vaak in de ral ly bleef meegaan en hem niet aanviel op zijn tweede op slag," oordeelde Krajicek, Op het eerste breekpunt op 6- 5, haalde de oud- Wimbledon- kampioen de set binnen. „Vanaf dat moment," aldus Krajicek, „liep het ge smeerd. Ik serveerde goed en volleerde nog beter." De zes tien aces waren een normaal gemiddelde, maar zijn vol ley's stemden heel tevreden. „Ik miste er hooguit twee of drie. Daar was ik blij mee f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6