Koole halverwege voluit Dominant spel WIK-vrouwen ondanks competitieverlies Derde zege op rij Verbraak/Vreeke Vrouwenploeg van Delta Sport vijfde Nottingham Forest zet zijn beursplannen door Hoogste score voor echtpaar Van de Sluis Smit winnares Vismolenloop U T L G N MAANDAG 1 SEPTEMBER 1997 NR 26240 7 Halve marathon onder regenachtige omstandigheden in Boswachterij Westerschouwen Getekende gezichten tijdens een natte halve marathon in Boswachterij Westerschouwen. BURGH-HAAMSTEDE - Niels Koole heeft afgelo pen zaterdag de halve marathon in Boswachterij Westerschouwen op zijn naam geschreven. De atleet van de Zeeuwse fusieclub Dynamica zette halverwe ge de koers naar zijn hand om die ook niet meer uit handen te geven. De chronometer stopte op 1.13.55 uur, voor de omstandigheden een meer dan keurige 'tijd. Die omstandigheden waren namelijk herfstachtig. Re gen en wind hielden de bijna 150 atleten (wedstrijd- en re- -creatielopers) enkele minu ten voor de start onder de kraampjes waar ze hun spul len hadden neergelegd. Ze moesten er toch onder van daan en de opmerkingen wa ren niet van de lucht. Waarom? Omdat atletiek vereniging Delta Sport er al •jaren prat op gaat als ze een wedstrijd organiseert, het in 99.99 procent van de gevallen droog en zonnig weer is. Maar of ze er nu mee willen pronken of niet, het is wel heel vaak goed weer, ai heb ben ze het klimaat uiteraard niet in eigen hand. Dus riep iedereen bij de start naar Wim Schot, speaker van de dag en oud-voorzitter van de club: .Altijd mooi weer, hè." Schot kon er wel om la chen, maar de leuk bedoelde Vruchtbare voorbereiding krijgt in vooruitgespeelde wedstrijd geen vervolg KERKWERVE - Zaterdagochtend kwart voor elf zette trainer Peter Tierie van de WIK-dames zich met een goed gevoel in de dug-out. Hij kon immers terugkijken op een vruchtbare voorbereiding van vier weken. Een voorbereiding die overigens niet honderd procent volgens plan verliep. Vorige week nog ging de geplande hekerwedstrijd tegen de vrou wen van Zonnemaire niet door. Reden: Zonnemaire kon geen elftal op de been brengen. Nieuwerkerkers succesvol in Sint Philipsland SINT PHILIPSLAND - Erwin Verbraak en Piet Vreeke uit Nieuwerkerk hebben voor de de der de keer op rij de Cl-tennisfinale van het heren- dubbel in Sint Philipsland gewonnen. Na eerdere toernooiover- Nieuwerkerker Martin winningen in 1995 en 1996 Vreeke speelde met Aad was het gisteren weer raak. den Engelsman van TV In de eindstrijd bij TV Ruucstoppelen in de finale Ruucstoppelen versloeg het van het herendubbel C2. koppel van TV Duiveland Ook hier was er winst, 7-6 6- Dim Both en Chris Polle- 4 tegen Walpot/Verwijs, mans, 7-6 6-2. In de halve fi nale waren de Nieuwerker- Meer Schouws tennissucces kers met vergelijkbare was er op het Rabo-jeugd- cijfers te sterk voor Rob toernooi in Kapelle en Woudstra en Mario Koe- Kloetinge. Johnny Quaak voets, 7-6 6-4. uit Burgh-Haamstede mep- Tijdens het finaleweekein- te F. Jansen in de finale tot de, op zaterdag én zondag en met veertien jaar van de vanwege de regen, waren er baan, tweemaal 6-0. Aud- meer tennissers van TV rey Atoon zegevierde bij de Duiveland succesvol. Ria meisjes tot en met tien jaar, Slootmaker en Erna van 6-1 7-6 tegen D, Boogaard, der Cingel waren in het da- Haar zus Merlyn was tot en mesdubbel C2 het geluk- met twaalf jaar de beste. Ze kigst in een spannende versloeg de Zeeuwse kam- driesetter tegen het duo Ro- pioen Sylvana Bauer met sier/Payet, 5-7 7-6 7-6. 6-3 7-6. Landelijke club finale veteranen ZWOLLE - De vrouwelijke veteranenploeg van atle tiekvereniging Delta Sport is op de landelijke finale voor clubs, afgelopen weekeinde in Zwolle, vijfde geworden. STELLENDAM - Greetje Smit heeft afgelopen donder dag de Vismolenloop in Stel lendam gewonnen. De atlete uit Kerkwerve leg de de wedstrijd over vijf ki lometer af in 22.06 minuten. Hiermee bleef ze M. van Schoote van Voorne Atletiek zestien seconden voor. De race bij de heren werd een prooi voor F. van Schoote. Wim Padmos, ook van Voor ne Atletiek, sloeg toe tijdens de tien kilometer-loop, L. van Ast (AV Flakkee) was de sterkste bij de dames. BOWLS BURGH-HAAMSTEDE Bowlsvereniging Schouwen speelt op 2 en 4 september wedstrijden tegen veertien spelers uit Engeland, de ba kermat van de sport. De wedstrijden hebben plaats in Sport- en Recreatie centrum Westerschouwen in Nurgh-Haamstede van tien tot drie uur. Zowel Bowls vereniging Schouwen als de Engelse groep doet 3 septem ber mee aan een competitie op een buitenbaan in Haar lem. Voetbal Oefenwedstrijden Vosmeer Vosmeer - Duiveland 3-6 - H. Verhoek (2), Van de Bogaard, Brekelmans, Van de Berge (2). Nieuwerkerk SKNWK - Tholense Boys 1-4 - Den Haan. Burgh-Haamstede DFS - SPS 3-2 - Rotte (2), Rouw. Ouwerkerk Ouwerkerk - Neerlandia 2-2 - Ooltgensplaat OFB- MEVO 5-0. Ouddorp WFB - Brouwershaven 2-3 - D. van Splunder (2), Goud zwaard Bruinisse Bruse Boys - Steenbergen 2-4 - Willemse. Stouten. Dit voetballende vrouwente kort was een probleem waar ook trainer Hazendonk van Everstein, de tegenstrever van WIK, mee te kampen had. ,,Ik ben de helft van mijn team kwijtgeraakt. Vo rig jaar kon ik nog werken met twee elftallen. Nu mag ik blij zijin als ik met hangen en wurgen één elftal op het veld krijg." Een tekort aan gemotiveerde voetbalsters in en rond Kerkwerve kent Tierie niet. Met een min of meer op el kaar ingespeelde selectie kan de trainer van WIK het seizoen in de derde klasse met een gèrust hart begin nen. ,,Met deze groep moet het mogelijk zijn om bij de top-vier te komen." De eerste zes minuten van de wedstrijd onderstreepten Tieries verwachtingen. De vrouwen van WIK lieten goed aanvallend voetbal zien. Tot het moment dat linksachter Mariska Hart een doorbraak van de Ever- steinse locomotief Gerrie van Zande moest toestaan. Alleen voor keeper Petra Du- gardein hield de rechtsbui ten van het hoofd koel en bracht met een beetje geluk en hulp van de linkerpaal Everstein op voorsprong. Met goed georganiseerd voet bal kreeg WIK snel weer het beste van het spel. De op het middenveld sterk opereren de Veronica Berrevoets en Bianca Kloet zagen na res pectievelijk na een kwartier van goed spel uitstekende schoten net doel missen. Na 21 minuten was er de mooiste kans voor alweer Bianca Kloet. Op aangeven van Rianne Hart schoot zij hard en strak schampend over de ironie droop van het com mentaar af. Vanzelfspre kend had Schot zijn weer woord klaar. „Maar dit is ook geen Delta Sport-weer," refereerde hij aan een halve marathon van een paar sei zoenen geleden toen het ook regende. De vraag is gerechtvaardigd onder welke omstandighe den het beter atletiek bedrij ven is. Met regen en wind zo als afgelopen zaterdag of in de bedrukkende en vochtige temperaturen van vorig weekeinde. De meeste lopers preferen de eerste keuze. Voor de (geringe) toeschou wers is de halve marathon in Boswachterij Westerschou wen nauwelijks te volgen, laat staan interessant omdat je al baalt van de regen. De atleten komen drie (met fi- lat. Tot op dat moment speel de WIK dus geen 'gelukkige' wedstrijd. een half uur spelen was er plotseling een gele kaart en een penalty voor WIK. Wat er precies was gebeurd, was niemand duidelijk, behalve de scheidsrechter die 'ergens' een overtreding in had ge zien. Deze cadeaubon werd echter niet verzilverd, want de links ingeschoten pingel van Veronica Berrevoets werd uitstekend gekeerd door keeper Suzanne Maars- seveen. Goed ingrijpen van laatste vrouw Suzanne van der Meer overkwam kort na de mislukte strafschop een grotere achterstand voor WIK. De in de lucht hangende WIK-gelijkmaker viel vier minuten voor de pauze. Een goede passing van Saskia Kloet bereikte Charlotte Wittenberg. Knap tussen twee verdedigsters trof de linksbuiten goed kijkend keihard doel. Met een hard bevochten maar verdiende gelijke tussenstand mocht Tierie met de gedachte 'er zit veel meer in' gaan rusten. De tweede helft begon als een kopie van de eerste. Een sterk aanvallend WIK en een naar zichzelf zoekend Ever stein. Nadat reserves Mieke de Vlieger en Joury van Be- veren waren gewisseld voor Patricia van Grunsven en Saskia Kloet, scoorde na vijftien minuten Saskia Kloet op een scherpe voorzet van de opgekomen verdedig ster Anja Stouten, 2-1. Op dat moment een verdiende voorsprong. Ondanks dat maakte coach Tierie zich zor gen. „Dit is een typische wed- (Foto: Marieke Mandemaker) nish meegerekend) keer langs de start en finish. Voor het overige speelt de wed strijd zich af over paden van de bosrijke omgeving aan de Schouwse kust. Pieter Heggen was de eerste naam die zich bij de eerste doorkomst na zes kilometer meldde. De hardloper van Spark uit Spijkenisse was bijzonder snel weggegaan. Dat bleek uit de achterstand van zijn twee achtervolgers Alwin Vermeulen en Niels Koole, al gauw een halve mi nuut. Heggen was echter te snel vertrokken en gaf dat achteraf toe. Bij de tweede passage na vijftien kilometer werd dui delijk dat Heggen zichzelf flink was tegengekomen. Koole was hem rond de tien strijd om met één punt ver schil te verliezen!" Zijn grootste zorg was niet het aanvallend spel van zijn ploeg. Het feit dat het mid denveld af en toe 'weg' was, baarde hem de meeste zorg. En terech't, want de sporadi sche aanvallen van Ever stein, werden per definitie daardoor gevaarlijker dan nodig. Tieries zorg bleek na dertig minuten gegrond. Na dat Everstein alweer een ge le kaart met een vraagteken incasseerde, scoorde Precilla Abel vanaf de linkerkant de gelijkmaker voor Everstein, 2-2. De ploeg uit Everdingen be gon na een zwakke periode weer in zichzelf te geloven. En wel zo diep dat na 35 mi nuten uitblinkster Van de Zande na een aantal sterke acties Dugardein voor de derde keer passeerde. „Alles naar voren, ook al wordt het dan 4-2," riep Tierie ten ein de raad zijn team toe. On danks dat en het feit dat Everstein de laatste tien mi- kilometer tegengekomen en meteen voorbijgestreefd. Er op en erover zouden ze bij het wielrennen zeggen. De ver snelling had Koole bij de tweede doorkomst zeker twintig seconden opgele verd. Na Heggen kwam Ver meulen door. De drie atleten hadden een dusdanige voor sprong op de rest dat de eind klassering voor het ingaan van de laatste ronde bekend was. Slechts het onderlinge verschil onderging wat wijzi gingen. Een enthousiaste Schot ont haalde Koole na ruim 21 kilo meter. De tijd van de Zeeuw se loper was er eentje om tevreden over te zijn want Koole bleef een kleine twee minuten boven het al weer negen jaar oude parcoursre- cord van Erwin Nederlof (1.12.07 uur). Voor Koole kwam de soepele overwin ning als een kleine verras sing. „Ik wilde kijken of ik voluit kon gaan zonder pijn," verhaalde Koole, die het laatste half jaar met een slepende enkelblessure kampte. Wat ruk- en trek- werk bij een fysiotherapeut heeft hem mede geholpen weer fit te krijgen. Voor de nummer twee van de halve marathon, Heggen, was de race na tien kilometer eigenlijk voorbij. „Ik ga meestal te hard weg. Ik wist niet wat ik ervan moest ver wachten," legde hij uit nadat voor de eerste keer in de Westhoek had gelopen. „Ik heb me over de kop gelopen en later ben ik in mijn eigen tempo gaan lopen. Vooral het lopen op houtsnippers is kloten. Dan glijd je steeds weg en probeer je de zijkan ten op te zoeken." Net als vele anderen altijd doen, stak Heggen, die via een oud-buurmeisje uit Burgh-Haamstede zich voor de halve marathon inschreef, de loftrompet over het schit terende parcours en zijn om geving. „Je hebt hier alles. Het is alleen een beetje ver om hier te gaan trainen." De winnaar van vorig jaar, Kees van Helmond, werd in de elfde uitvoering van de race zesde/zevende. De aan- nuten met tien vrouwen ver der moest - de scheidsrechter had na een botsing tussen twee speelsters ergens rood ingezien - wist het veel ster ker spelende WIK niet tot een minimaal verdiende ge lijkmaker te komen. „We hadden veel eerder af stand moeten nemen," sprak Peter Tierie na afloop. „Het laatste kwartier zaten we er helemaal door. Conditioneel is deze wedstrijd voor ons een paar weken te vroeg ge komen." Hoofdschuddend: „Everstein krijgt drie kan sen en maakt drie doelpun ten!" Hiermee is natuurlijk deze onverwachte nederlaag niet helemaal mee ver klaard. „Vlak voor de start van de competitie mis ik twee wedstrijden. Een be kerwedstrijd en een oefen wedstrijd die op het laatste moment worden afgeblazen. Dat is jammer want er zijn voor dit seizoen drie nieuwe speelsters bijgekomen die in het elftal hun plek moeten vinden. Met name moet de wezigheid van de Scorpio-at- leet kon een matig deelne mersveld niet verbloemen. Vakanties en concurrentie van andere wedstrijden gaf Schot als oorzaken aan. „Dit is een loop voor de liefheb bers en niet voor snelle tij den." Uitslagen Mannen: 1. N. Kools (Dyna mica) 1.13.56 uur, 2. P. Heg gen (Spark) 1.14.30, 3. A. Ver meulen (AV'56) 1.14.57, 4. K. van Helmond (Scorpio) 1.18.21, 5. J. de Wilde (AV'56) 1.18.33, 6. F. Roelofs (AV'56) 1.18.43, 7. L. de Looff (Bat. SV) 1.19.41, 8. L. van Luik (Dynamica) 1.19.48, 9. Wilko de Vos (AV'56) 1.20.00, 10. A. Beije (Delta Sport) 1.20.38, 15. P. Vader (Delta Sport) 1.25.50, 21. J. Geluk (Delta Sport) 1.29.16, 26. André Lems (Delta Sport) 1.32.20, 27. G. de Glopper (Delta Sport) 1.32.34. Vrouwen: 1. E. Schilt (PAC) 1.26.45, 2. M. Lust (Voorne atl.) 1.34.31, 3. Ch. Mast ('t Haasje) 1.43.24. Mannen 40 1. W. Besuyen (Dynamica) 1.19.59, 2. A. Gi deons (Dynamica) 1.24.22, 3. J. Oele (AV'56) 1.24.49, 4. J. Guatuierre (Dynamica) 1.25.31, 5. J. Brands (Delta Sport) 1.27.35, 17. J. Geluk (Delta Sport) 1.35.50, 37. J. Hendrikse (Delta Sport) 1.59.12. Mannen 50 1. T. de Wit (Delta Sport) 1.26.56, 2. L. Dam AV Flakkee 1.27.24, 3. K. van de Gruijter (Dynami ca) 1.32.32, 4. J. Keijzers (Sprint) 1.33.14, 5. C. Muller (Delta Sport) 1.33.42, 8. C. Duinhouwer (Delta Sport) 1.37.19, 10. A. Noordijke (Delta Sport) 1.39.05. Mannen 60 1. A. van Nus (Parthenon) 1.35.41, 2. H. Pluijlaar (Dynamica) 1.40.30, 3. J. Budding (Fortuna) 1.41.39, 4. J. Kloet (Delta Sport) 1.44.50, 5. B. de Rijke (Dynamica) 1.46.00, 6. H. Rei- jnhoudt (Delta Sport) 1.56.38, 8. J. Lekkerkerk (Delta Sport) 2.21.00. Vrouwen 35 1. E. Wester- weele (Dynamica) 1.37.34, 2. H. Declerq (Dynamica) I.43.11, 3. N. Peursum (Voor ne Atl.) 1.49.29. verdediging zich meer gaan instellen op het aanvallend voetbal dat ik predik. Tegen Everstein zie je duidelijk drie verdedigingsfouten waar doelpunten uitkomen. Ook het middenveld zal wan neer nodig meer moeten ver dedigen. Nu was het zo dat we met zijn zessen in de voor ste lijn stonden." Blijft de top-vier verwach ting na deze teleurstelling overeind? „Jazeker! Ik heb een talentvol, leuk en jong elftal dat graag wil. Ik heb er alle vertrouwen in dat we er gaan komen." WIK - Everstein 2-3 (1-1) - 15. Van de Zande 0-1,41. Witten berg 1-1, 60. S. Kloet 2-1, 75. Abel 2-2, 80. Van de Zande 2-3. Opstelling WIK: Dugardein, N. Stouten, M. Hart, Van der Meer, A. Stouten, B. Kloet, R. Hart, Berrevoets, Van Gr unsven (46. Van Beveren), Wittenberg, S. Kloet (46. M. de Vlieger). Delta Sport verzamelde op zes verschillende onderdelen 2753 punten. GAC uit Hilver sum werd landskampioen in de tweede klasse met 3148 punten. Het Enschedese Tion wérd tweede en Sprint uit Breda derde. Na twee voorrondes, waar aan 34 ploegen deelnamen, plaatste de Zierikzeese af vaardiging als zesde voor de landelijke finale. Delta Sport deed lang mee om een ereplaats op het podium want na vier onderdelen stond het derde. Na de 3.000 meter en het discuswerpen moest Delta Sport Tion en Ilion uit Zoetermeer voor la ten gaan. Hermien Roggeband opende het toernooi uitstekend met een overwinning op de 100 meter sprint. De sprintster Dit heeft een woordvoerder van het zakenconsortium dat de club in februari kocht, maandag bevestigd. Het is de bedoeling voor 40 miljoen pond (circa 140 miljoen gul den) aan aandelen op de markt te brengen. Forest, vo rig seizoen gedegradeerd uit de premier division, wordt dan de negentiende Engelse Het koppel was in dorpshuis de Schutse goed voor een per centage van 66.32. Met dit puntenaantal bleef het duo de winnaars van de drie an dere groepen ruim voor. Uitslag Witte groep: 1. ep. Hegge 58.85 procent, 2. ep. Mensoni- des 57.81, 3. ep. Steutel 55.21, 4. ds Goedvoïk/Nieuwenhof 52.08, 5. ep. Maaskant 49.48, 6. ep. Willebrands Bakker 48.96, 7. ds Van de Mark/ Steutel 47.92, 8. ep. Killan 47.40, 9. mv. De Feyfer/hr Kleijn Hesselink 42.19, 10. ds Sleeuwits/Hoekman 40.10. Groep groen: 1. hrn Du Buf/Van de Werken 63.02, 2. ep. Stokla 60.94, 3. hrn Van Veen/Berben 56.25, 4. ep. Oostwouder 54.17, 5. ds Offenbach/Reydon 52.60, 6. ep. Lafeber 46.35,7. ep. Moer man, mv. Lansdorp/hr Lans dorp 43.23, 9. ep. Van Drie 41.67, 10. ds De Rooy/Shear- low 38.54, Groep blauw: 1. lira Van uit Dreischor won afgete kend in de tweede klasse met een tijd van 13.73 seconden. Ook Wilma van Donk pres teerde optimaal op de 800 meter. Met 2.59.54 minuten vestigde de atlete uit Brou wershaven een peroonlijk re cord. Anita van der Zande stootte de kogel naar 8.63 me ter, goed voor een vierde plaats. Op het verspringen bleef Zeeuws recordhoudster Roggeband onder haar ni veau. Greetje Smit liep de 3.000 meter in 12.17.91 minuten. Het slotnummer, het discus werpen, was bepalend voor de einduitslag. Met een nieuw persoonlijk record van Van der Zande (22,16 me ter) stelde ze de vierde plaats van de Zierikzeese ploeg vei lig- club op de beurs. Pierre van Hooijdonk maakt deel uit van de selectie. Hij scoorde het afgelopen weekeinde drie keer in de wedstrijd te gen Queens Park Rangers. Woordvoerder Philip Soar verklaarde dat de financiële situatie van Nottingham Fo rest rooskleurig is. Eek/Karstens 60.07, 2. ds Van Geesbergen/Van Assen delft 58.68, 3. hrn Lans- dorp/Lassacquere 58.33, 4. ep. Mes 55.90, 5. ep. Groenen boom 55.56, 6. ds Duyn/Vier- gever 53.47, 7. ds Hogerhey- de/Van de Wekken 51.39, 8. ep. Van Lint 51.04, 9. ep. Van Wanrooy 48,61, 10. ep. De Jong 45,14, 11. mv. Henders- on/hr Coppoolse 43.75, 12. ds Van Oeveren/Tennekes 39.93, 13. ds Boom/Goed- bloed 39.24, 14. mv. Brinck- man/hr Boot 38,89. Groep rood: 1. ep. Van de Sluis 66.32, 2. ep. Veenema 60.76, 3. hr Reydon/Schubert 55.21, 4. ds Admiraal/Veer beek 54.17, 5. mv. Tuin- man/hr Van Assendelft 53.47, 6. ep. Visser 53.13. 7. ep. Kuipers 49.31, 8. ep. Ros kam 47.22, 9. ep. Scheuer- man, hrn Oosters/Van Went 46.53, 11. mv. Glimmer- veen/hr Verheul 46.18,12. ep. N Gieles 42.36, 13. ds Kort/Jongmans 41.67, 14. ep. Bemelmans 37.15. WIK-voetbalster Veronica Berrevoets (links) wil voorbij een tegenstander van Everstein. (Foto: Marieke Mandemaker) LONDEN (ANP) - De eigenaren van de Engelse eer- stedivisieclub Nottingham Forest zetten de plan nen om beursnotering aan te vragen door. Laatste ronde bridgecompetitie BURGH-HAAMSTEDE - Het echtpaar Van de Sluis heeft op de tiende en laatste ronde van de zomer competitie bridge in Burgh-Haamstede de hoogste score behaald. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7