PROGRAMMA Elfde uitvoering halve marathon Nieuwerkerkse tennissers ruiken aan finaleplaatsen Voetballers zevende tijdens Universiade Feyenoord naar DFS Weer meer deelnemers beachvolleybaltoernooi Krajicek en Van Lottum door naar derde ronde Vijftig voorinschrijvingen Zesde editie op voorhand succes Schouwse hockeyclub ondergaat nauivelijks spelerswijzigingen Schalken volslagen machteloos Holkers naarNK Zeilwedstrijd Kiwanis Oosterschelde VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1997 NR 26239 9 BURGH-HAAMSTEDE - Atletiekvereniging Delta Sport houdt morgen voor de elfde maal een halve marathon in Boswachterij Westerschou- wen. De start is om twaalf uur. De wedstrijd over ruim 21 Delta Sporters Peter Va- kilometer staat open voor der, Cees Hart en André wedstrijdlopers van de Lems. Van Rachid Ben Me- KNAU, de Nederlandse At- ziane, een tópper, is nog letiekunie, en trimmers, niets vernomen. Voor deze laatste groep zijn er ook twee trimlopen van De start van de halve mara- zes en elf kilometer. thon is aan de Adriaan van Voor de halve marathon der Weijdeweg. Het over heeft het wedstrijdsecreta- bos- en zandpaden voerend riaat van de Schouwse atle- parcours staat in Neder- tiekclub vijftig voorin- land bekend als één van de schrijvingen ontvangen, mooiste en zwaarste halve Onder hen bevinden zich de marathons. SCHARENDIJKE - Het beachvolleybaltoernooi van VC LOB spreidt zijn vleugels uit. In vergelij king met vorig jaar hebben tien teams meer zich in geschreven voor de zesde editie, die morgen wordt gehouden. Het succesvolle evenement wordt net als in 1996 op het strand voor beachclub Duin Strand aan de Brouwers- dam gehouden. Dit terrein is gekozen omdat het, volgens het programmaboekje, sterk doet denken aan Baywatch, Miami, Californië, Pamela Anderson, koper gekleurde, wulpse vrouwen en stoere binken». Het toernooi is onderver deeld in diverse categorieën: NeVoBo hoog, NeVoBo laag, dames en recreatie. De deel nemende teams komen bij voorbeeld uit Amsterdam, Almere, Breda en Haarlem. Schouwen-Duiveland wordt vertegenwoordigd door ze ven ploegen. Het beachvolleybaltoernooi in Scharendijke begint om half elf, tegen het eind van de middag staan de finales ge pland. De vijfde uitgave van het toernooi werd door regen flink dwars gezeten. PALERMO (ANP) - Het Nederlands studentenvoet balteam, met in de selectie Wilco de Valk uit Nieu- werkerk, is tijdens de Universiade zevende gewor den. Met RBC-voetballer Houtza ger versloegen de hoofdklas se-amateurs de Brazilië met 4-3. Steven Douw van der Krap (Babberich) en Fred Bloem (Noordwijk) scoorden beiden tweemaal. DHC-verdediger Christiaan Gerrits liep bij een score van 3-2 halverwege de tweede helft tegen een rode kaart op wegens praten. Het was zijn tweede uitslui ting na de dubbele gele kaart in de kwartfinale tegen Ita lië. BURGH-HAAMSTEDE - Feyenoord komt morgen met twee jeugdelftallen naar Burgh-Haamstede. De zaterdag op sportpark Van Zuijen begint om tien uur met een gezamenlijke training van de Cl- en Dl-elf- tallen met een D- en E-selec- tie van de Rotterdamse club. Een uur later geven mensen van Feyenoord een demon stratietraining. 's Middags spelen DFS en Feyenoord twee wedstrijden tegen el kaar. Dit gebeurt om half vijf na de oefenwedstrijd van DFS tegen SPS. Zaterdag 30 augustus Atletiek Zierikzee, Delta Sport: halve marathon. Hockey Zierikzee, sportpark Ban- nink: Stoepeschieterstoer- Voetbal Bruinisse, oefenwedstrijd, 14.30 uur: Bruse Boys-Steen bergen. Burgh-Haamstede, sport park Van Zuijen, oefenwed strijd, 14.30 uur: DFS-SPS. Dordrecht, bekervoetbal da mes, 15.00 uur: RCD- SKNWK. Kerkwerve, sportpark de Vospit, competitie, 11.15 uur: WIK-Everstein (dames), 14.30 uur: WIK-Tongelre (oe fenwedstrijd heren). Nieuwerkerk, sportpark Het Springer, oefenwedstrijd, 13.00 uur: SKNWK-Tholense Boys. Ooltgensplaat, oefenwed strijd, 14.30 uur: OFB-ME- VO. Ouddorp, oefenwedstrijd, 14.30 uur: Ouddorp-Brou wershaven. Ouwerkerk, sportpark 't Eultje, oefenwedstrijd, 16.00 uur: Ouwerkerk-Neerlandia. Nieuw-Vossemeer, oefen wedstrijd, 14.30 uur: Vo- smeer-Duiveland. Tennis Kerkwerve, sportpark de Vospit, 10.30 uur: finales clubkampioenschappen. Volleybal Scharendijke, Beachclub Duin Strand, VC LOB: zes de beachvolleybaltoernooi. Zondag 31 augustus Atletiek Zwolle, Nederlands kam pioenschap: finale vrouwen veteranen (met Delta Sport) Hockey Zierikzee, sportpark Ban- nink: Stoepeschieterstoer- Dinsdag 2 september Voetbal Bekerwedstrijden, 19.00 uur: Duiveland-Dreischor, Bruse Boys-WIK, Ouwerkerk- MEVO. SKNWK-Zierikzee, Renesse-Zonnemaire, ZSC- Brouwershaven, DFS-Wis- senkerke. Woensdag 3 september Voetbal Bekerwedstrijden, 19.00 uur: Veere-DFS, ZSC-Oostkapel- le, Patrijzen-Zonnemaire, WIK Wemeldinge, RCD- SKNWK. HSD wacht op antwoord club iets organiseerde, had het vooral belangstelling van eigen leden. Toch boekte HSD het afgelo pen jaar ledenwinst. Acht tien leden zegden hun lid maatschap op, 24 personen, van jeugd tot senioren, meld den zich aan. In totaal telt HSD tegenwoordig 150 le den. Als het aan Blom ligt, mogen er dat wel meer wor den. Een project op de eilan- delijke scholen moet voor de herfstvakantie met de gym- nastiekdocenten geregeld worden. Het project is met name op de jeugd gericht. HSD heeft in iedere categorie een team. De ploegen hebben 13 sep tember hun competitiestart. Blom: „Ons streven is van onderaan te beginnen. Het is trekken en duwen, maar dat zie je bij iedere vereniging." HSD opent komend week einde het seizoen officieus met het traditionele Stoepe- schieters-toernooi. Voor de elfde uitvoering van dit vooral op gezelligheid geba seerde evenement hebben zich acht teams aangemeld. De wedstrijden worden za terdag en zondag gespeeld. Selecties HSD Heren: Martijn bij de Vaate, Bart Bouwens, Paul Bou- wens, Brian van Geer, Ken neth van Geer, Jeroen Ger- retsen, André Hasselmeijer, Paul Heijman, Jeroen Kroe- zemann, Dirk-Jan Limburg, Olaf Teulings, Dirk Timmer mans, Bert-Jan Zondag. Dames: Gonneke Arken bout, Kim bij de Vaate, Vi vian bij de Vaate, Mirte Blom, Femke Clerx, Ankie Gerretsen, Carina Hasselme ijer, Leontine Koeman, Wil- ma Kooman, Annemarie Ro- da, Ankie Smit, Saskia van Velthoven, Martine Ver- schoore, Susan Limburg, Saskia van Baarle, Karin Drenth, Jeanette Rutgers, Hesther Timmermans, Nyn- ke de Jong. NEW YORK (ANP) - Sjeng Schalken is doorgaans een broodnuchtere tennisser. Wars van elke vorm van heldenverering. Maar donderdagavond op de US Open viel zijn mond met grote regelmaat open van bewondering. Schalken werd weggeslagen door Gustavo Kuerten, de Braziliaanse gravelkoning op Roland Garros. In 86 mi nuten verzamelde Schalken tien games, 4-6 4-6 2-6. „Ik H stond volslagen machte loos," gaf de Limburger on- omwonden toe. „Ik werd echt helemaal weggeslagen." Iets minder opzichtig haalde John van Lottum de Belg Jo- jhan van Herck onderuit, 6-3 6-4 6-4. De 21-jarige qualifier drong door zijn overwinning door tot de derde ronde op zijn eerste US Open. Daarin komt hij uit tegen de als twaalfde geplaatste Span jaard Felix Mantilla. Ook Richard Krajicek stuit [in zijn volgende partij op een I Spanjaard, Alex Corretja, 'zesde op de lijst van be- Ischermde spelers. De 26-jari- |ge Hagenaar ontdeed zich in het Louis Armstrong Stadi- um in drie sets van de Urugu- aan Marcelo Filippini, 7-6 6-2 |7-5. Met Schalken verdween Brenda Schultz uit de US Open. De speelster uit Heem- j stede kon haar plaatsing (13e) tegen de zeventienjari- jge Olga Barabansjikova niet waarmaken, 3-6 3-6. „Ik ken de haar niet," gaf ze aan. „En door de regen had ik te wei nig tijd voor de warming up. Voordat ik warm was, stond ik met 3-0 achter." Met zes en een half uur vertraging open de Schultz de vierde dag van de US Open. Barabansjikova, 91e van de wereld, deed niet veel meer dan de bal in het spel hou den. Dat bleek dodelijk voor Schultz, die grossierde in af zwaaiers. Bovendien moest ze te vaak een beroep doen op haar tweede opslag. Daar mee wist de speelster uit Minsk, die in Londen woont, wel raad. „Ze retourneerde heel sterk," erkende de be teuterde Schultz. Korte duur Dat deed Kraji'cek tegen Fi lippini pas halverwege de tweede set. En slechts van korte duur. De Hagenaar speelde in een bijna leeg Louis Armstrong Stadium niet overtuigend. Hoewel hij vijftien aces sloeg, liep zijn opslag niet en raakte hij bij herhaling in moeilijkheden. „Het kunstlicht was nogal fel," gaf hij aan, „waardoor ik onregelmatig opgooide." Bovendien speelde in zijn achterhoofd mee dat hij op het oude centre court van de US Open nooit gewonnen had. Sterker, twee van zijn vervelendste nederlagen, leed hij daar. Tegen Lendl bij zijn debuut in 1990 en tegen Edberg in 1992, allebei in slo pende vijfsetters, waarin hij matchpunten verspeelde. „Bij het inslaan speelde dat inderdaad even door mijn hoofd." ZIERIKZEE - Niels en René Holkers doen komend week einde in Sittard mee aan de nationale kampioenschap pen meerkamp voor A-junio- Met name de deelname van de jongste telg, René, is ver rassend want de atleet staat te boek als B-junior. Minder strijdvaardig maakt het René Holkers niet. „Ik ben van plan mijn broer te ver slaan." ZAALVOETBAL ZIERIKZEE - In de Zierik- zeese sporthal Onderdak wordt morgen in een door Zeelandia georganiseerd zaalvoetbaltoernooi gestre den om de Leen Meerman-bo kaal. Aan dit jaarlijkse eve nement doen acht ploegen mee. Ze spelen in twee pou les. De wedstrijden beginnen om tien uur. De eindstrijd heeft omstreeks kwart over vier plaats. ZIERIKZEE - De Kiwanis Club Zierikzee Schouwen- Duiveland, een serviceclub, houdt morgen een zeilwed strijd op de Oosterschelde. De wedstrijd is voor geme ten en ongemeten zeiljachten en platbodems. De opbrengst van dit evene ment komt ten goede aan de gehandicapte kinderen uit Zeeland die een volledig ge organiseerde zeilweek kun nen beleven. Na de wedstrijd is er een feestavond op 't Luitje. Niels Gebraad René Schimmelpennink was in Sint Philipsland rap klaar na het verlies in de eerste ronde van het herendubbel met plaats- en clubgenoot Michel de Vlieger. (Foto: Marijke Folkertsma) SINT PHILIPSLAND - Het derde open dubbeltoer- nooi bij tennisvereniging Ruucstoppelen in Sint Philipsland is Nieuwerkerkse spelers goed gezind. In een aantal gevallen is een finale dichtbij. De slot dag van het evenement is morgen. Het als eerste geplaatste koppel in de Cl, Erwin Ver braak en Piet Vreeke, vol deed donderdagavond voor lopig aan de verwachtingen. Het duo van TV Duiveland versloeg Ooms/Botermans in twee sets, 6-1 6-3. In de halve eindstrijd ontmoeten Verbraak en Vreeke vandaag Woudstra Koevoets, een tweetal dat volgens Ver braak geen makkie is. Woud stra en Koevoets deden trou wens een ander Nieuwer- kerks duo de das om in de kwartfinale, 6-i 6-4 tegen Mark Lodewijk en Peter We- ijermans. De zoon van Piet Vreeke. Martin, ruikt in het herendubbel C2 eveneens aan een finaleplaats. Met Aad den Engelsman, de voor zitter van de organiserende vereniging, zette hij Reyn- goudt/Van de Est opzij, 1-6 6- 2 7-5. Erna van der Cingel en Ria Slootmaker. beiden van TV Duiveland, kwalificeerden zich bij de damesdubbel C2 voor de laatste vier. Met Meerman/Broekhuizen had den ze geen enkele moeite, tweemaal 6-1. In het herendubbel K was er voor de Schouwse deelne mers weinig eer te behalen. Nadat eerder Otte/Godrie en Goedegebure/De Coninck eruit vlogen in de eerste ron de, was het in dezelfde schif ting de beurt aan Michel de Vlieger en René Schimmel pennink. Het Zierikzeese duo ging er met 6-2 6-0 af te gen Marcel Schouw en Den nis van 't Westeinde. Het tennistoernooi in Sint Philipsland moest gister middag uitwijken naar Brui nisse omdat een regenbui de banen van TV Ruucstoppe len tijdelijk onbespeelbaar maakte. Uitslagen HDB: Schouw/Van 't West einde-De Vlieger/Schimmel- pennink 6-2 6-0. HDC1: Vreeke Verbraak- Ooms/Botermans 6-1 6-3, Woudstra Koevoets - Lode- wijk/Weijermans 6-1 6-4. GDC1: Lodewijk/De Bruine- Pollemans/Both 6-4 4-6 6-4. IIDC2: Den Engelsman Vreeke-Bakx/Noteboom 6-4 6-3, Den Engelsman/Vreeke- Reyngoudt/Van de Est 1-6 6-2 7-5, De Waal De Waal- Drenth/De Mey 7-6 6-3, Ver- wijs/Walpot-Van Dijke/Van der Weele 6-2 4-6 7-5. DDC2: Van der Cingel/Sloot- maker - Meerman/Broekhui zen 6-1 6-1, Rosier/Payet- Slootmaker/Van Dijke 6-3 7-5. GDC2: Molenaar Buys - Slootmaker/Schenk 6-4 6-1, Broekhuizen Broekhuizen- Hoofdman/Stouten 6-3 6-4, Vreeke Van der Cingel- Broekhuizen/Broekhuizen 6- 1 6-3. HDD1: Slootmaker/Kramer- Veraart/Van Oorschot 6-4 6- 2, Everaers/Neele-Ahlrichs/ Dekker 3-6 6-4 7-5. DDD1: Gelten Buyssen- Schenk/Ruitenbeek 6-2 7-6, Filius/Van de Sanden-Cop- poolse/Scheermeijer 6-4 6-1, Verwijs Koldijk - Deurloo/ Vna de Houten 7-6 3-6 7-5, Krepel/Groeneveld-Folmer/ Vrij 1-6 6-2 6-3. GDD1: Moerman/Vrij-Van Wijk/Van Wijk 6-2 6-3, Moer- man/Vrij-Fonteijne/Fonteij- ne 6-4 1-6 7-5, Van de Hou ten/Ahlrichs-Buys/Neele 6-1 6-2, Van Alphen/Van Al- phen-Deurloo/Van der Stig- chel 6-1 6-2. DDD2: Kleppe/De Waal-Van de Peet/Koopmans 6-2 6-2, Keuker/Rombouts - Kleppe/ De Waal 6-2 6-2, Dekker/Ahl- richs-Oostdijk/Schrauw 6-2 6-2. GDD2: Lodder/Slootmaker- Braat/Van de Giesen 7-5 6-1, Fleurbaay Koopmans - Struyk/Vleeshouwer 6-4 7-5. Eindafrekening Hun mannelijke collega's Brian van Geer was vorig seizoen één van de smaakmakers bij de heren van HSD. Dit jaar maakt de Zierikzeese hockeyer we- hadden, ook in de vierde derom deel uit van de selectie. (Foto: Marijke Folkertsma) uiteindelijke kampioen Dru- nen. Deze ploeg zit er dit jaar logi scherwijs niet bij. Wel 'pre sent zijn Forcial, Mistral, HCGO, Prinsenbeek, Tete- ringen, Vlissingen en Ouden bosch. Van deze groep is Mi stral nieuw voor HSD en zijn Teteringen en Oudenbosch van oudsher lastige tegen standers voor de Zierikzeese mannen, die hun thuiswed strijden op het kunstgras van sportpark Bannink af werken. Spelerswisselingen ondergingen de heren niet. Zovjel de dames als de heren spelen in dit hockeyjaar een wedstrijd meer dan in het seizoen 1996/1997, 21 tegen 20. De Koninklijke Nationa le Hockeybond (KNHB) heeft alle vierde klassen in Nederland op een hoop ge gooid en opnieuw gefor meerd. Dit is gedaan voor een betere spreiding van de clubs - dichter bij elkaar, minder lange reistijden - en om lege plekken in het speel schema te voorkomen. Vanaf 6 september wordt er derhal ve anderhalve competitie ge speeld. Niveau Voor HSD was 1997 een be hoorlijk belangrijk jaar. Met vijf andere Zeeuwse vereni gingen (Vlissingen, Rapide, Middelburg, Olympia en Goes) is een samenwerkings verband aangegaan. Cursus avonden, clinics, kaderbij eenkomsten, wedstrijden en een heuse interland in Zie rikzee moesten en moeten het Zeeuwse hockey naar een hoger niveau tillen. Wat er de komende jaren bij de Zeeuwse samenbundeling van krachten gedacht moet worden, is onduidelijk. Vol gende week wordt daarover gesproken. Volgens HSD- voorzitter Hans Blom ver loopt de samenwerking tot nu toe naar tevredenheid, maar het is 'duidelijk een jaar van wennen'. Als een nffcl rt^-éx pmhe/i f ZIERIKZEE - Aan de vooravond van een nieuw sei zoen, de landelijke hockeycompetitie start zondag 7 september, is Hockeyclub Schouwen-Duiveland druk doende een trainer voor het eerste dames- en herenelftal te vinden. Gesprekken zijn er al ge weest, definitieve uitlatingen hierover worden niet gjedaan. Tim Terwogt, lid van de tech nische commissie bij HSD, bevestigt dat de vereniging met twee mensen heeft ge sproken. Begin volgende Week komen de betrokken mensen bij elkaar om waar schijnlijk een oordeel te vel- lqn over de te kiezen man of j vrouw. „Ik laat me er niet over uit," antwoordt Ter- w'ogt op de vraag of de voor uitzichten gunstig zijn. „Ik Weet het niet." Aandringen blijkt weinig zin te hebben. „Als we het bekend willen njaken, zullen we je dat wel mededelen." De nieuwe train(st)er krijgt ii> elk geval te maken met itwee nagenoeg ongewijzigde jsélecties. De damesploeg be slaat voorlopig uit negentien Inamen. Gonneke Arkenbout eh Kim bij de Vaate zijn van wege respectievelijk een zwangerschap en een auto- opgeluk voorlopig niet van de partij. Verder komen,een paar jeugdspeelsters in meis jes A terecht. D^ damesploeg komt net als vorig jaar uit in de vierde klasse. Tegenstanders zijn Gilze-Rij- en, HCGO, Middelburg, Pe likaan, Prinsenbeek, Rapide eivTeteringen. Middelburg is eep nieuwkomer, Prinsen beek en Rapide zijn de te kloppen teams en Teteringen is een goede subtopper. De HSD-dames eindigden het afgelopen seizoen achtste na een goede start, een slecht middenstuk en een redelijk einde. klasse, een allesbehalve uit muntend begin. Wekelijks leed de formatie monsterver liezen. Dit blijkt ook wel bij de eindafrekening: 83 doel punten tegen. Na de winter stop kwamen de HSD-heren pas goed los met vijf winst- partijen. Een smet op het sei zoen was de ongeldig ver klaarde overwinning op de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9