'Ik wil graag beroemd worden' ZOEKPLAATJE Stabiele aanvoer mosselen Delen van rijksweg A58 twee weekeinden dicht Optreden Crosshead voor Radio Goes STREEKNIEUWS EXPOSITIES Expositie Voorzaat Orgelconcert VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1997 NR 26239 5 I Rijkswaterstaat brengt ZOAB aan MIDDELBURG - Rijkswaterstaat begint maandag met het aanbrengen van zeer open asfalt beton (ZO AB) op de rijksweg A58. In de weekeinden van 12 tot 14 september en 10 tot 12 oktober zijn delen van de zuidbaan afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid. YERSEKE - In de week van 18 tot en met 23 augus tus werden 104 ladingen mosselen op de veiling in Yerseke aangevoerd, met een totaalgewicht van 34.655 ton netto. Dat is 400 ton meer dan in de voor gaande week. Verdeeld over drie vakken wordt over ruim dertien ki lometer nieuw asfalt aange bracht. Het betreft de zuid- baan van Vlissingen in de richting van Bergen op Zoom. Tussen maandag 1 september en half oktober zal hier regelmatig maar één rijstrook beschikbaar zijn. Het werk begint tussen de Vlaketunnel en de toerit Kruiningen, ter hoogte van Waarde. Tussen vrijdag 12 september 21.00 en zondag 14 september 24.00 uur wordt dit wegdek over een afstand van negen kilometer geheel afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid over de oude rijksweg. In de tweede helft van sep tember wordt gewerkt op de noordbaan op een wegvak van twee kilometer tussen Middelburg en het viaduct bij Oost-Souburg De zuidbaan van Nieuwland tot de Sloedam voor Lewe- dorp komt aan de beurt in de eerste helft van oktober. Van vrijdag 10 oktober 21.00 uur tot zondag 12 oktober 24.00 uur wordt dit wegvak afge sloten. Het verkeer wordt vanaf de afrit Middelburg zuid omgeleid over de Sloe- weg-noord tot Vlissingen- oost. Op de A58 wordt tot medio volgend jaar ook gewerkt aan de toe- en afrit bii Arne- muiden, komende vanuit de richting Vlissingen. Ook hier zal regelmatig maar één rij strook beschikbaar zijn. Minder water Het asfalt van de A58 is ver sleten en moet vervangen. Dat gebeurt tegenwoordig met ZOAB, een materiaal dat bij regen minder water doet opstuiven. Verder geeft het minder geluidsoverlast. Maar omdat het water vast houdt, levert het bij ijzei meer gladheid op. De asfalte ring is uitbesteed aan een combinatie van vier aanne mers en gaat zes miljoen gul den kosten. De gemiddelde prijs kwam uit op 138,02, ruim,zes gul den minder dan een week eerder. Krijn Verwijs deed het hoogste bod van 268,90 per ton, voor mosselen met een stukstal van 109 en een vleesgewicht van 24,1 kilo. De verzending was volgens cijfers van - het Mosselkan toor: België 11.568 ton, Frankrijk 2.081 ton, binnen land 3.828 ton en die verse landen 124 ton. Maandag 18 augustus waren 24 vaartuigen aan de veiling met een totaalaanbod van 7.440 ton. De YE 110 loste de grootste partij van 816 ton met stukstallen van 132 en 168. Hollestelle en Delta Mossel schreven elk het hoogst in. De BRU 2 deed 597 ton van de hand aan Barbé. Deze mosselen kookten bij een stukstal van 192 een vleesgewicht van 24 kilo. De YE 39 viste 475 ton met een stukstal van 146 bij een vleesgewicht van 22,9 kilo. Koper was Roem van Yerse ke. De volgende dag waren twee veilrondes nodig om 28 par tijen te verkopen. De YE 19, de YE 116 en de BRU 27 arri veerden uit het noorden met stukstallen van 141 tot 150. De vleesgewichten van de wadmosselen liepen uiteen van 25,6 kilo tot 33,6 kilo. Voor deze mosselen werd tussen 145 gulden en 175 gul den geboden. Interessante prijzen werden die dag ook betaald voor de Zeeuwse schelpdieren. Een greep uit de verzamellijst: Delta Mossel 260,09, Holle- stelle 185,12 en 195,23, Aquamossel 169,99, 184,49 en Scheele 158,89. Op woensdag werden drie verkooprondes gehouden. Voor 1.160 ton Wadmqsselen, aangeboden door de YE 57, drukte Barbé het hoogst af. Deze. lading in twee partijen bevatte bij stukstallen van 173 en 180 een vleesgewicht van gemiddeld 35 kilo. Uit de Hammen meerde de TH 48 af met 553 ton met een stukstal van 156 en een vleesgewicht van 31 kilo. Ook hiervoor schreef Barbé het hoogst in. Verder arriveerden de ZZ 4 en de ZZ 8 vanaf de Wadden zee met- respectievelijk 601 ton en 806 ton. De stiikstallen schommelden tussen 154 en 168, de vleesgewichten rond de 30 kilo. Donderdag verhuisden in to taal 4.520 ton zwarte schelp dieren via de veilkïok naar de 'natte pakhuizen'. Barbé sleepte voor 252,50 een par tij in de wacht met een stuks tal van 113 bij een vleesge wicht van 26,7 kilo. De YE 19 arriveerde voor de tweede keer die week uit de Meep, nu met 736 nettoton. Delta Mossel kocht zes van de acht tien partijen, Krijn Verwijs drie, Barbé vijf, Zeelands Roem twee en Prins Dinge- manse één en Mieras één par tij. Op vrijdag tenslotte ver schenen de YE 110 en de YE 161 samen met 512 ton. Murre en Delta Mossel bleken de hoogste bieders. ZIERIKZEE Geslaagd Christina Flikweert uit Zie- rikzee is geslaagd voor het diploma ziekenverzorging. Zij studeerde aan de Prinses Margrietschool in Rotter dam en is werkzaam in ver pleeghuis De Samaritaan in Sommelsdijk. Cursus aerobics Aerobics zonder springen. Dat is het motto van een nieuwe cursus van gymnas tiekvereniging Deltasport uit Zierikzee. De cursus wordt gegeven door gediplo meerd instructrice Sandra de Keijzer en gaat dinsdag 2 september van start. Een les bestaat uit een warming up, spierversterkende oefenin gen, stretchen en cooling down. Plaats van handeling is de Delta sportzaal aan de Mulockstraat. De cursusbij eenkomsten gaan om 10.00 uur van start. Wie meer wil weten kan bel len: 481946 Borstvoeding Waarheden en onwaarheden over borstvoeding is het the ma van een informatieavond die op woensdag 10 septem ber wordt gehouden bij Ly- dia de Raad in Zierikzee. Er zijn veel fabeltjes over borst voeding die moeders onzeker maken. Voor problemen met borstvoeding is bijna altijd een oplossing te vinden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Voor informatie kan worden gebeld met Sophie Bin: 415588 of Kitty Bin: 417776. RENESSE Tuincursus De consumentenorganisatie Green Card organiseert een tuincursus bij Habo in Re- nesse. In de cursus komen on derwerpen als grondverbete ring, snoeien en de aanleg van een vijver aan de orde. De vaste plantenborder en het gazon worden evenmin vergeten. De cursusavonden zijn op 8, 15, 22 en 29 oktober en 5 november van 19.30 tot 22.00 uur. Voor informatie kan worden gebeld met Green Card: 010- 5120099. KERKWERVE Uitstapje NCVB De Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Kerkwerve begint het nieur we seizoen met een bezoek aan dagverblijf Brugzicht in Zierikzee. De leden en even tuele gasten worden daar om 14.00 uur verwacht. Zij krij gen een rondleiding en daar na wordt koffie met gebak genuttigd. BRUINISSE Helpt Elkander De dames van de hervormde vrouwenvereniging Helpt Elkander uit Bruinisse kó men dinsdag 2 september weer bijeen in het vereni gingsgebouw aan de Dee- straat. Op het programma van de eerste bijeenkomst na de zomervakantie staat een bestuursverkiezing. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Gasten zijn van harte welkom. Tot en met zaterdag 30 augustus Burgh Werk Rein van den Berg, Ger Supheert en Gerda Elfrink. Galerie Borsboom. Don derdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Expositie Lechajiem: werk van Marja de Lange en André Kappert Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Burgh-Haamstede Schilderijen en bronzen beelden van Frank Nix. De Bewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot vrijdag 5 september Brouwershaven Schilderijen van Johan van der Woel. Stadhuis. Maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.00 uur. Tot en met vrijdag 12 september Schilderijen Ria van Meijeren. Atelier 4B aan de Verrenieuwstraat 32. Maandag tot en met zaterdag 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 13 september Foto's Zeeuws landschap van Wim Oran je. 't Lange Uus. Tijden winkelopenings tijden. Zaterdag 6 september tot en met zaterdag 27 september i-Haamslcdc Expositie Een ongekende schittering werk kunstenaar Willem Buijs. Bewaer schole. Dinsdag t/m zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Zierikzee Zierikzee Expositie Zierikzeese Mariska Schilperoord in atelier De Kaai Tijdens donateurs actie ZIERIKZEE - Ze is een grote fan van \vijlen Rien Poortvliet en ze hoopt ooit net zo beroemd als haar idool te worden. „Daarom hoop ik dat de mensen mijn schilderijen kopen," aldus de 30-jarige Maris ka Schilperoord uit Zierikzee. Maandag 1 septem ber wordt in de Goese Galerie-Atelier De Kaai een expositie van haar werk geopend. ZIERIKZEE - In het ver slag van de opening van de expositie van kunste naar Theo Voorzaat uit Dreischor is een kleine onvolkomendheid geslo pen. De expositie in de Noord- havenpoort in Zierikzee is nog te zien tot en met zondag 31 augustus maar sluit, in tegenstelling tot wat wordt vermeldt, op vrijdag niet om 17.30 uur maar pas om 21.00 uur. Zaterdag en zondag is de expositie open toeganke lijk van 11.00 tot 17.30 uur. RONDLEIDINGEN OOSTKAPELLE - Op initia tief van het Zeeuws Biolo gisch Museum wordt woens dag 10 september de rondleiding 'Westhoeve toen en nu' in gebied De Mante ling gehouden. De deelnemers maken onder leiding van een gids kennis met de cultuur en natuur van De Manteling. Veel aandacht wordt besteed aan de cul tuurhistorie van kasteel Westhove.Tot slot staat nog een bezoek aan kasteel West- hove gepland. Zondag 14 sep tember staat de rondleiding Van zoet naar zout op het programma.Beide rondlei dingen starten om 14.00 uur vanaf het Zeeuws Biologisch Museum en duren tot onge veer 15.30 uur. Voor nadere inlichtingen of aanmelding: telefoon 0118-582620. GOES - De Schouwen-Duivelandse band Crosshead treedt morgen, zaterdag 30 augustus, op tijdens een donateursactie van Radio Goes. Het lokale radiostation wil wat meer financiële armslag en houdt daarom wat zij 'de dag van Radio Goes' heeft ge doopt. Van 's ochtends negen uur tot 's avonds negen uur staat op de Markt in Goes een podium. Vanaf dat podium verzorgt Radio Goes een pro gramma waar luisteraars, verenigingen en allerlei bands uit Zeeland en daar buiten aan meewerken. De optredens van die bands worden deels uitgezonden via Radio Goes. Er staan con certen gepland van onder an deren Surrender, Plan B, In geval van Noot. No Fron tiers, Crosshead The Southside Horns en de Aus tralische bands Rude Awa kening en Bad Karma. Crosshead heeft zich verze kerd van de medewerking van gastzangeres Marion van Iwaarden. Het optreden van Crosshead begint om 15.15 uur en duurt ongeveer drie kwartier. Crosshead, hier in actie in het Zierikzeese café De Vlinder, speelt morgen in Goes. (Foto: Joop van Houdt) Mariska onthoudt wat ze ziet en wat ze meemaakt en dat verwerkt ze dan later in een tekening of schilderij. De verstandelijk gehandicapte Mariska tekende altijd al hee\' graag. Tekeningen gaf ze weg als cadeautjes. Sinds drie jaar is het haar grootste hobby geworden. Samen met andere pupillen van Dagcen trum Brugzicht in Zierikzee gaat ze regelmatig naar ate lier De Kaai in Goes. ,,Daar is meer ruimte dan hier in Brugzicht," vertelt Mariska. ,,En we krijgen daar ook les over vormen en diepte. We leren daar om be ter te kijken." Schilderen vindt ze ,,niet moeilijk, maar ook niet echt makkelijk". Mariska heeft een heel eigen manier van werken. Haar werken zijn net stripverha len. „Eerst maak ik met een verfroller een achtergrond, dan maak ik vakjes en dan ga ik tekenen." Zij laat zich inspireren door eigen belevenissen. Een be zoek aan De Efteling leverde een groot schilderij op waar op allerlei elementen van zo wel het sprookjesbos als pretpark terug te vinden zijn. Zij wijst op de tekening. „Dat is van Sneeuwwitje en de zeven dwergen. En dat zijn de bedjes van de dwer gen." Op de tekening heeft ook schipschommel De Hal ve Maen een plaatsje op de tekening gekregen, net als verschillende huisjes en wa terpartijen in sprookjesbos en pretpark. Kleur Mariska werkt het liefst met veel kleuren. Felle kleuren. Alleen zwart-wit vindt zij te saai. „Met kleur vind ik het veel mooier," vertelt Maris ka. Ze steekt veel tijd in haar tekeningen en schilderijen. Soms is zo geconcentreerd en enthousiast bezig dat ze vol gens begeleidster Inge Gast van Brugzicht alleen met moeite weer te bewegen is om mee terug naar Zierikzee te gaan. „Soms kan ik niet stoppen,bekent de kunste nares. Eng vind ze de expositie niet. Integendeel. „Ik ben heel nieuwsgierig, want ik weet niet hoe dat gaat." Tegen één ding ziet ze wel een beetje op. Ze heeft zich voorgenomen om zelf maandag in De Kaai een toespraak te houden, maar wat ze precies gaat zeg gen weet ze nog niet. „Daar moet ik nog eens goed bver denken." Droomvlucht De expositie heeft als titel Mariska Schilperoord met één van haar werken. In dit schilderij heeft ze herinneringen aan werkt Droomvlucht meegekregen. Het is de eerste keer dat een pupil van Brugzicht een ei gen expositie in De Kaai heeft. „Er zijn wel eerder ex posities geweest samen met andere verstandelijk gehan dicapten, maar zo'n solo-ex- positie als die van Mariska is voor ons nieuw," aldus Inge Gast. Droomvlucht is van maan dag 1 september tot en met 1 december te zien. Galerie- Atelier De Kaai is te vinden aan de Turfkaai in Goes. Vroeger was het atelier ge- het bezoek aan De Efteling ver- (Foto: Marijke Folkertsma) vestigd in de' Goese leefge meenschap voor gehandicap ten Den Berg. Sinds mei vo rig jaar werken, exposeren en verkopen verstandelijke gehandicapten er hun werk. FOTO JOOP VAN HOUDT GOES - De Haarlemse orga nist Bernard Bartelink ver zorgt zaterdag 30 augustus het laatste orgelconcert van dit seizoen in de Grote Kerk in Goes. Bartelink behoort tot de be langrijkste organisten van zijn generatie. Hij behaalde in 1954 de Prijs van Uitne mendheid aan het Amster dams Conservatorium, waar hij later hoofdvakdocent Werd. Bartelink concerteert regelmatig in binnen- en bui tenland, treedt op met het Concertgebouworkest en ju reert bij nationale en inter nationale orgelconcoursen. Voor het slotconcert heeft Bartelink een gevarieerd programma opgesteld. Hij opent met een korte Suite van André Raison en ver tolkt vervolgens de feestelij ke Toccata, Adagio en Fuga in C van Bach. Ook improvi satie staat op het program ma. Het concert wordt afge sloten met een uitvoering van Sonate über den 94. Psalm van Liszt's leerling Julius Reubke. Het concert begint om 20.00 uur. Het Zoekplaatje in de krant van vorige week vrijdag leverde elf inzendingen op. Eén van hen blijkt door fotograaf Joop van Houdt op het verkeerde been gezet. Op de foto is name lijk niet 'de Haard' aan de Rampweg tussen Renesse en Scha- rendijke te zien maar het inlaaggebied aan het einde van de Kampweg in Westenschouwen, ook wel bekend als De Punt. In de rechterbovenhoek is nog net een stukje van het parkeer terrein te zien en dat wordt door verschillende inzenders her kend. De brede rechte baan links is volgens een van de inzen ders de oude inlaagdijk uit 1748. Uit de 'stapel' goede inzendingen werd die van H. J. van Don gen, Mastgatstraat 24, 4301 WG Zierikzee getrokken. Hij/zij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toegestuurd. Wie denkt te weten waar Joop van Houdt bovenstaand Zoek plaatje heeft geschoten kan zijn of haar oplossing per brief of briefkaart sturen naar de redaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Inzendingen kun nen ook rechtstreeks in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 gedeponeerd worden. Inzendingen moeten voor woensdag 3 september binnen zijn. Op brief of briefkaart graag het woord 'Zoekplaatje' vermelden. EXCELSIOR GOES - De brassband Excel sior uit Kloetinge geeft zon dag 7 september een concert in de Manhuistuin in Goes. De ingang van de tuin be vindt zich bij het poortje rechts van het Oosterschelde College aan de Zusterstraat 11 (voorzijde) of bij het hek in het Schuttershofgebied. Bij slecht weer wordt uitge weken naar de Grote of Ma ria Magdalenakerk. Het con cert is van 12.00 tot 13.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5