enda hetmMMnieuwsblad Nieuwe lokatie én nieuwe naam aannemer Bombouw Transportsysteem voor rioolwater Wie /'V Binnen en Buiten beurs Hygiënecode verplicht Naar bedrijventerrein Roterij Verfraaien van huis en tuin 4 WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. T/m donderdag 28 augustus Burgh-Haamstede Karakterpoppen Henny Schijvershof. Atelier-galerie Josefine. Dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00-12.30 uur en van 13.30-16.00 uur. T/m vrijdag 29 augustus Renesse Nostalgisch speelgoed. Blik museum. Op dinsdag en vrij dag van 10.00-12.00 uur. Ouddorp Tuinfoto's. 't Blaeuwe Huus. Dagelijks, behalve zondag, van 8.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. T/m zaterdag 30 augustus Sommelsdijk Expositie Dino wonder- world. De Staver. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Burgh Werk Rein van den Berg, Ger Supheert en Gerda Elfrink. Galerie Borsboom. Donder dag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Expositie Lechajiem: werk van Marja de Lange en André Kappert. Maandag t/m zaterdag 13.30-16.30 uur. T/m zondag 31 augustus Dirksland Beeldenexpositie Flakkees Creatief Collectief in bin nentuin van Geldershof. Al le dagen geopend. Ouddorp Aquarellen Riet van Sluis. Bezoekerscentrum De Gre- velingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Herkingen Beelden Amieke de Knegt en foto-portretten Karin Sen ders. Theethuin De Bongerd. Dagelijks van 10.30 tot 22.30 uur, behalve donderdags. T/m vrijdag 12 september Zierikzee Schilderijen Ria van Meijeren. Atelier 4B aan de Verrenieuwstraat 32. Maan dag tot en met zaterdag 13.30 tot 16.30 uur. T/m zaterdag 13 september Goedereede Quiltwerk. In Torenmuse um. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Donderdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. T/m zaterdag 27 september Goedereede Rita Wobbe Ierland en Coole Park schilderijen. Galerie Het Röderhaus. Woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur. T/m dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper-galerie Rik en Riek, Melkmarkt 11. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-17.00 uur. Donderdag van 08.00-20.00 uur en zater dag van 08.00-15.00 uur. Foto's Zeeuws landschap van Wim Oranje, 't Lange Uus. Tijdens winkelopening stijden. Van maandag 1 tot en met dinsdag 30 september Middelharnis Houtsneden Aart Quist. Ge meenschapsbibliotheek. Tij dens openingsuren biblio theek GOEREE-OVERFLAKKEE Donderdag 28 augustus Dirksland Raadsvergadering. Gemeen tehuis, 19.00 uur Ouddorp Excursie naar natuurgebied Kwade Hoek. Vanaf par keerplaats Oostdijkseweg. 19.00 uur. Vrijdag 29 augustus Ouddorp Schminken kinderen door Clown Billy in Gran Place. Port Zélande. 16.30-17.30 Clown Billy in restaurant Gran Buffet. Port Zélande. 18.00-19.00 uur. Middelharnis Concert Elly Rikkert. Ge reformeerde kerk. 19.00 uur. Concert The Jimmy Reed Or chestra. Diekhuusplein. 21.00 uur Vrijdag 29 augustus Nieuwe Tonge Binnen enbuitenbeurs. De Kantbloem, Westdijk 23. 10.00 tot 17.00 uur Zaterdag 30 augustus Ouddorp Excursie 'Het paradepaardje van Westduinen'. Vanaf Westduinweg 37. 14.00 uur Poppekast met Clown Billy op Gran Place. Port Zélande. 16.30 uur. Einde-zomer-Feest. Cam ping De Klepperstee. 21.00 uur. Live Muziek op de Gran Place. Port Zélande. 20.00- 24.00 uur. Goedereede Zomerconcert. Toren. Vanaf 16.00 uur. Stellendam Behendigheidswedstrijd Chauffeursvereniging Flakkee. Parkeerterrein Ha ringvliet Expo, vanaf 9.00 Dirksland Werk- en sierpaarden'97. Terrein Sasruiters. 10.00 uur Middelharnis Nationale RC-l-X wedstrijd. Modelvliegclub. Middelweg 15.10.00 uur. Concert met Janine Jansen, viool en Jan Jansen, orgel. Rooms Katholieke kerk. 20.15 uur. Nieuwe Tonge Binnen en buitenbeurs. De Kantbloem, Westdijk 23. 10.00 tot 17.00 uur Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde buitenrit. Manege Oostmoer. 18.00 uur. Zondag 31 augustus Ouddorp Zwemmen met Clown Billy in zwemparadijs Grando Ma re. Port Zélande. 12.00-12.30 Stoeptekenwedstrijd voor kinderen, inschrijven bij sportbalie. Port Zélande. 13.00 uur. Kindertheater en mini-disco op Gran Place. Port Zélande. 16.00 uur. Middelharnis Buiteendienst Exodusge- meente. Amfitheater Her- nesseroord. 10.30 uur Oude-Tonge Doopdienst Evangelische Gemeente. Bij inlaatsluis Grevelingen. 15.00 uur Maandag 1 september Ouddorp Schminken door Clown Bil ly op Gran Place. Port Zélan de. 16.30-18.00 uur. Live Muziek op Gran Place. Port Zélande. 19.30-22.30 Dinsdag 2 september Ouddorp Zwemmen voor ouders en kinderen tot drie jaar. Port Zélande. 9.30-10.00 uur. Live Muziek op Gran Place. Port Zélande. 19.30-22.30 uur. Woendag 3 september Ouddorp 50-plus zwemmen. Port Zé lande. 9.15-10.00 uur Volleybalwedstrijd voor kinderen vanaf twaalf jaar. Port Zeélande. 14.00-16.00 uur Pleinfeest voor jong en oud. Port Zélande. 16.00 uur. Show Clown Billy in Café Caribe. Port Zélande. 16.30 Karaoke op Gran Place. Port Zélande. 19.30-23.00 uur. Bingo in café Caribe. Port Zélande. 20.00 uur. Sommelsdijk Start lessen body-shape. Re creatiecentrum De Staver. 10.00-11.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 27 augustus Brouwershaven Orgelconcert Sietse van Wij- gerden; Grote of Sint Nico- laaskerk; 20.00 uur. Bruinisse Bolussen bakken in de Oudheidkamer en het Visse rijmuseum. 14.00-16.30 uur. Donderdag 28 augustus Zierikzee Openbare fractievergade ring PvdA. Gemeentehuis. 19.30 uur. Burghsluis Natuurvaartocht op Ooster- schelde met Breeveertien. Vertrek 18.30 uur in haven. Noordgouwe Concert Zeeuws Ensemble Sonore. Hervormde kerk. 20.15 uur Oosterland Start nieuw seizoen ouderen- soos. Dorpshuis Oosterhof. 14.00 uur. Maandag 1 september Zierikzee Start cursus yoga voor senio ren. MFC. 9.45-10.45 uur. Y oga-demonstraties/inf or- matie. MFC. Om 19.00,19.50 en 20.15 uur Brouwershaven Vergadering commissie AIZ in het stadhuis. Aanvang 19.30 uur. Vergadering dorpsraad Brouwershaven. Tonnenma- gazijn. 20.00 uur. Dinsdag 2 september Burgh-Haamstede Start puppy-cursus. Terrein Omloopsweg. 19.00 uur. Brouwershaven Vergadering adviescommis sie EC. Stadhuis. 19.30 uur. Vergadering adviescommis sie EC in het stadhuis. Aan vang 19.30 uur. Woensdag 3 september Zierikzee Start nieuw seizoen Sport Overdag. Sporthal Onder dak. 9.30 uur. Gratis spreekuur FNV. MFC. 10.00-11.30 uur. NACHTMARKT GOES - Op de Grote Markt in Goes wordt vrijdag 29 augustus voor de negende keer de Nachtmarkt gehouden. Wethouder Van de Mer- we opent de markt om 20.30 uur. In de stands zijn verschillende soor ten artikelen te koop, zo als planten, kleding en sieraden. Verder presen teren standwerkers hun waren. Op de terrassen kan de inwendige mens versterkt worden. De sfeervol verlichte Nacht- markt is tot 0.30 uur geo pend. TRAININGEN JUDOCLUB MIDDELHARNIS - Judo- club Middelharnis begint maandag 1 september weer met wekelijkse trainingen. De wedstrijdjudoka's, zowel jeugd als de senioren, gaan een drukke tijd tegemoet. In oktober is een ontmoeting met Engeland gepland en een wedstrijd met Duitsland. Jongens en meisjes kunnen op 5 jarige leeftijd beginnen met judo. Op Maandag zijn trainingen in de Staver in Sommelsdijk om 16.30 uur, op woensdag in de Melishof in Melissant om 15.45 uur. Donderdag wordt getraind in sportcomplex de Gooye in Dirksland om 16.00 uur en vrijdag in de Grutterswei in Oude Tonge vanaf 16.30 uur. Nadere informatie over de activiteiten van de JC Mid delharnis via telefoonnum mer 0187-483363. HOUVAST MIDDELHARNIS - Op ini tiatief van de Hervormde Exodusgemeente en Hernes- seroord wordt zondag 31 au gustus een buitendienst ge houden in het amfitheater op het terrein van Hernesser- oord in Middelharnis. Het thema van de bijeen komst is 'Houvast'. Gospel koor Dee Vee uit Alphen aan den Rijn verleent zijn mede werking, evenals de predi kanten ds. J. Bruning en ds. J. Verwaal. De dienst, die om 10.30 uur begint, wordt bij slecht weer verplaatst naar de Exoduskerk aan de Dorpsweg in Sommelsdijk. GELDBINGO DIRKSLAND - Buurtvereni ging West houdt donderdag 4 september een geldbingo in de Victoriahal in Dirksland. Er worden acht rondes en een superronde gespeeld. Aan vang 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - „De verhuizing- van het be drijf vormt de afsluiting van een oude periode. De nieuwe lokatie en de nieuwe naam zijn een frisse wind die door het bedrijf waait; een nieuwe en ge zonde start." Dat zeggen Robert van de Zande en Annelies van de Zande-Bom uit Burgh. Zij zijn de eigenaren van Bombouw, het aannemersbe drijf dat sinds kort is geves tigd in een nieuwe loods op bedrijventerrein De Roterij in Haamstede. Behalve een nieuwe lokatie kreeg het be drijf ook een nieuwe naam, die is vorm gegeven in een nieuw logo. Bom BV werd Bombouw. Het aannemersbedrijf werd ruim zestig jaar geleden aan het Duinweg je in Burgh op gericht door de grootvader van Annelies van de Zande, C. A. Bom. Vier jaar geleden, toen het bedrijf zo'n moeilij ke periode doormaakte dat het moest worden gesaneerd, namen Robert en Annelies van de Zande het over van de vader van Annelies, L. C. Bom. Na enkele jaren 'buffelen', zoals Robert van de Zande het omschrijft, ziet de toekomst er weer zonnig uit. Het bedrijf draait zo goed dat het aantal van twee per soneelsleden, dat na de sane ring overbleef, inmiddels is gegroeid tot vijf. Daarnaast is Robert van de Zande zelf actief in het aannemersbe drijf, terwijl zijn echtgenote de administratie voor haar rekening neemt. Bombouw is vooral actief met bouw- en verbouwactivi teiten op Schouwen-Duive- land. Het bedrijf is onder meer betrokken bij de res tauratie van de Plompe To ren in Burghsluis. Het ver zorgt in Duitsland ook systeembouw voor een Ne derlandse opdrachtgever. „Omdat bouwgrond een pro bleem is op Schouwen-Dui- veland bouwen we jaarlijks maar enkele nieuwe huizen. Maar er is wel veel werk in de modernisering en het groot onderhoud van be staande woningen. In de ja ren zestig en zeventig zijn op Schouwen-Duiveland heel veel nieuwe huizen ge bouwd, die nu aan een op knapbeurt toe zijn." Veel onderdelen die daarbij gebruikt worden, zoals als ramen, deuren en kozijnen worden door de medewer kers van Bombouw gemaakt in de. timmerwerkplaats van het bedrijf. Die is nu onder gebracht op de begane grond van de nieuwe loods, die 450 vierkante meter vloeropper vlakte omvat. Op de bovenverdieping van het nieuwe onderkomen is 305 vierkante meter vloerop pervlakte beschikbaar. Daar wordt onder meer een showroom ingericht waar klanten van het bedrijf on der meer een keuze kunnen maken uit veiligheid hang en sluitwerk en tegels. In het nieuwe gebouw is ver der een kantoortje onderge bracht voor de administra tieve werkzaamheden, een kantine voor het personeel en een opslagruimte voor bouwmateriaal. Het nieuwe gebouw wordt door groten deels door het aannemersbe drijf zelf gerealiseerd. Naar verwachting is het in oktober helemaal gereed. Maar nu reeds opereren de medewerkers van het aanne mersbedrijf vanuit de nieu we lokatie op de RoterijHet oude gebouw aan het Duin wegje is verkocht en afgebro ken. Er komen dertien nieu we woningen. Annelies van de Zande-Bom betreurt het wel dat Bom bouw van de overheid geen financiële bijdrage kreeg voor de verplaatsing van het bedrijf vanuit de dorpskern naar het bedrijventerrein. „We kregen te horen dat de pot leeg is waaruit dergelij ke bijdragen worden be taald." Het was dus geheel op eigen initiatief en op eigen kosten dat Bombouw verhuisde naar bedrijventerrein De Ro terij. Robert en Annelies van de Zande gaan daar vol goede moed verder met hun be drijf. „We hebben goed per soneel. Vaklui met hart voor de zaak. Mede daardoor is het de afgelopen jaren zo goed gegaan." Het nieuwe onderkomen van Bombouw is over twee maanden gereed. (Foto: Marieke Mandemaker) Voor Havenhoofd en Deltahaven in Goedereede GOEDEREEDE - Het zuiveringschap Hollandse Eilanden en Waarden is begonnen met de aanleg van een rioolwatertransportsysteem voor Goe dereede-Havenhoofd en Goedereede-Deltaha ven. Het betreft twee nieuwe rioolpersgemalen en een persleiding van Deltahaven naar Goede reede-Havenhoofd. De persleiding is naar ver wachting in november van dit jaar gereed, de twee ge malen omstreeks maart 1998. De kosten voor deze werkzaamheden bedragen zo'n 2 miljoen gulden. De werkzaamheden maken deel uit van een totaalplan om het afvalwater van de hele gemeente Goedereede op een goede manier af te voeren en te behandelen. Meer toeristen, meer be drijven en meer inwoners veroorzaakten de afgelo pen jaren meer verontrei nigd rioolwater, vooral tij dens de zomermaanden. De afvalwaterzuiveringsin richtingen aan de Teuntjes- weg en de Blauwe Distel straat raakten overbelast. Studie Uit een studie naar mogelij ke verbeteringen bleek dat één awzi met een grotere ca paciteit de beste oplossing was voor heel de gemeente Goedereede. Het zuivering schap gaat daarbij uit van een uitbreiding van 22.000 inwonerequivalenten (i.e.) naar 35.000 i.e. Eén i.e. is ongeveer de hoeveelheid af valwater van één persoon per dag. Ook het afvalwater van Havenhoofd en Deltahaven gaat naar de nieuwe zuive ring. Andere rioolgemalen die nu al het rioolwater naar de awzi aan de Teun- tjesweg pompen zijn in Goedereede gelegen aan de Doelweg, in Ouddorp aan de Stoofweg en in Stellen dam aan de Eendrachts- weg. Deze gemalen worden in de loop van dit najaar en begin volgend jaar gereno veerd. Het zuiveringschap verwacht met alle werk zaamheden gereed te zijn in de zomer van 1999. Het ge zuiverde afvalwater van de gemeente Goedereede op de Haven van Goeree voldoet dan aan de strenge wettelij ke eisen. De kosten van het hele project, inclusief de uitbreiding van de awzi, zijn zo'n 20 miljoen gulden. NIEUWE-TONGE - Het wisselen van de seizoenen is het thema van een Binnen- en Buiten Beurs waarbij het verfraaien van huis en tuin centraal staat. Het evenement wordt vrijdag 29 en zaterdag 30 augustus gehouden bij De Kantbloem in Nieuwe-Tonge. De sfeervolle tuin en de ex positieruimte van De Kant bloem vormen de achter grond voor een aantal stands waarin artikelen worden ge presenteerd zoals pompoe nen en sierkalabassen, ca deauartikelen, potplanten, siersmeedwerk, houten plan tenbakken en betonnen tuin- elementen. Rode Kruis Ten bate van het Rode Kruis worden zelfgemaakte hand- werkartikelen verkocht. Tij dens de Binnen- en Buiten Beurs worden demonstraties gegeven van tiffany maken, werken met brooddeeg, sie raden maken, werken met fi- mo klei, quilten, beren en poppen maken en bloem schikken. Yvonne Dröge geeft informa tie over Herbalife producten voor de opbouw van een ge zond lichaam. Tijdens de beurs kunnen be zoekers ook kennis maken met het nieuwe cursuspro gramma van De Kantbloem. De Binnen en Buiten Beurs is op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. De Kantbloem is fevestigd aan de Westdijk 3. De afdeling Sociale Zaken maakt onderdeel uit van de sector Externe Contacten van de gemeente Schouwen-Duiveland. Naast zaken met betrekking tot bijstand, houdt deze afdeling zich bezig met de uitvoering van de Wet Voorziening Gehandicapten (Wvg) en de Volkskredietbank. Wij willen u In deze rubriek maandelijks breed informeren over Sociale Zaken. Kent u de I.O.A.Z. en de B.b.z.? Bijstand voor zelfstandigen! Wat is de B.b.z.? B.b.z. staat voor Besluit bijstandverlening zelfstandigen. Dit bqsluit is ge richt op zelfstandigen die al een redelijke termijn (meestal houdt dit in zo'n anderhalf jaar) als zelfstandig ondernemer of in een zelfstandig be roep werkzaam zijn en waarvan het bedrijf of beroep levensvatbaar wordt geacht. De B.b.z. kent verschillende regelingen. Voor gevestigde zelfstandigen is een uitkering voor levensonderhoud mogelijk en eventueel een lening voor een bedrijfskapitaal met een maximum van f 300.000,--. Er zijn ook regelingen voor oudere beëindigende zelfstandigen (tussen de 55 en 65 jaar) en voor beginners. Onder een beginnende zelfstandige wordt ver staan: iemand die een eigen bedrijf of zelfstandig beroep wil starten van uit een uitkeringspositie (Algemene bijstandswet, W.W. of een A.A.W./W.A.O.-uitkering, mits men minder dan 80% arbeidsongeschikt is). Zij kunnen voor een startkapitaal lenen, met een maximum van f 40.000,- Wat is de I.O.A.Z? De I.O.A.Z. is bedoeld voor mensen tussen 55 en 65 jaar die van plan zijn te stoppen met hun bedrijf of beroep én voor mensen die voor min der dkn 80% arbeidsongeschikt zijn en met hun bedrijf of beroep willen stoppen. De afkorting staat voor: Wet inkomensvoorziening oudere ge deeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers. U kunt in aanmerking komen voor een beroep op deze wet als u onmid dellijk voorafgaand aan de aanvraag drie jaar een bedrijf of (zelfstandig) beroep in Nederland heeft gehad en bovendien daarvoor zeven jaar het zelfde heeft gedaan of in dienstverband heeft gewerkt. Het inkomen mag de laatste drie boekjaren niet hoger dan f 39.000,-- per jaar zijn geweest en daarnaast zou naar verwachting het inkomen dalen als het bedrijf of beroep zou worden voortgezet. Een zelfstandige die recht heeft op de I.O.A.Z. heeft maxi maal anderhalf jaar de tijd om het bedrijf te beëindigen. De I.O.A.Z. voorziet in een uitkering voor levensonderhoud. Aanwezig vermogen (bedrijfs- of privévermogen) hoeft de zelfstandige niet aan te spreken, tenzij het meer is dan f 208.500,--. In dat geval wordt 4% van het meerdere boven f 208.500,-- beschouwd als "inkomsten uit vermo gen" en op de uitkering in mindering gebracht. Meer weten? Wilt u meer weten, bijvoorbeeld of u in aanmerking komt of over de hoogte van de uitkering, neem gerust contact op met afdeling Soza. Gemeente Schouwen-Duiveland Sociale Zaken Gemeente Schouwen-Duiveland Hatfïeldpark 3, Zierikzee 0111-452293/452294, dagelijks geopend van 9.00- 12.00 uur en voor Wvg-zaken 's middags op afspraak Vooralle voedselverstrekkende bedrijven ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Op basis van de Warenwet werd de 'Warenwetregeling Hygiëne van levensmiddelen' van kracht. De regeling is geba seerd op een Europese Richtlijn en bepaalt dat elk levensmiddelenbedrijf volgens het HACCP-systeem moet werken. Een levensmiddelenbedrijf is elke onderneming die eet- of drinkwaren bereidt, ver werkt, behandelt, verpakt, vervoert, distribueert of ver handelt. De regeling geldt dus ook voor een horecabe drijf. HACCP is een systeem om de veiligheid van voedsel zo veel mogelijk te waarbor gen. Een ondernemer moet een in ventarisatie maken van alle mogelijke gezondheidsbedr eigende risico's, die de berei ding en behandeling van pro ducten met zich kunnen meebrengen. Vervolgens moet die inventarisatie sa men met de noodzakelijke maatregelen in een procedu re worden vastgelegd. Dat houdt in dat de voedsel productie vanaf het begin tot het einde goed gecontroleerd en geregistreerd dient te worden. Bij controle door de keurmeester van de Inspec tie Gezondheidsbescherming (vroeger: Keuringsdienst van Waren), moeten deze re gistratieformulieren worden overlegd. Opleiding Het Instituut Vakonderwijs verzorgt naast haar bestaan de opleidingen nu ook de op leiding 'Toepassing Hygiëne code voor leidinggevenden (en medewerkers)'. Deze op leiding omvat tevens de di verse registratieformulie ren, die meteen in de praktijk gebruikt kunnen worden. Nadere informatie over de opleiding via tele foonnummer 040-2425526. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice AJ. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9