Veel puzzelwerk Van Lent Verwest ondanks grillige voorbereiding stuk verder Die Haghe wint korfbaltoernooi Rijnberg kijkt tevreden terug Vierde zege Bei je langste trimloop Maradona kan het nog Schouwse duo's snel uitgespeeld Wisselende resultaten in oefenduels MAANDAG 25 AUGUSTUS 1997 NR 26236 3 MEVO geeft tegen vierdeklasser Krabbendijke onnodig winst uit handen ZIERIKZEE - MEVO-trainer Ed van Lent moet nog- veel puzzelwerk verrichten in aanloop naar de com petitie, die zaterdag 6 september start. Dat zal hem nog veel hoofdbrekens en denkwerk kosten, want het belangrijkste stukje, Jan Heikamp, ontbreekt de eerste twee wedstrijden van het nieuwe seizoen. Het lijkt er op hoe ouder de MEVO-aanvoerder wordt, hoe belangrijker hij wordt. Afgelopen zater dag had Heikamp met een treffer een aanzienlijk deel in het onnodige gelijkspel van zijn ploeg tegen Krabbendijke. PKC verslaat Deetos om derde plaats 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Die Haghe heeft het derde Nilsson/Tjoba-toernooi in 's-Hcer Hendrikskinderen gewonnen. De hoofdklasser ver sloeg afgelopen zaterdag in de finale Nie met 21-10 Waar Heikamp dit weekein de tenminste in actie kwam, SINT PHILIPSLAND - Twee Schouwse tenniskoppels konden op het B-dubbeltoer- nooi in Sint Philipsland snel hun biezen pakken. In de eerste ronde verloren Bruenaar Johnny Otte en Pe ter Godrie uit Zierikzee van Jeroen Hage en Marco van Herpen. In een redelijke par tij waarbij veel servicega mes werden verloren, won nen de laatstgenoemden met 7-5 6-3. Nieuwerkerker Hans- Jan Goedegebure en Jan-Wil lem de Coninckyuit Zierikzee verloren in drie sets van Pie- ter Potter en Patrick Nooy- ens. Na een spannende 6-7 6-4 6-4 was het gebeurd. Zierik- zeeënaar Eric van Schaik redde het niet in de C2-finale van een tennistoernooi in Kruiningen. Na twee uur en twintig minuten moest hij Arnold van Gemerden de hand schudden, 6-2 5-7 6-4. ZIERIKZEE - De eilandelij- ke voetbalclubs hebben de voorbereiding op de eerste bekerronde het afgelopen weekeinde met wisselende resultaten afgesloten. Renesse ging op eigen veld met 2-5 onderuit tegen Wolf- aartsdijk. Grote man bij de bezoekers was Marcel van de Kreeke. Hij scoorde drie maal. ,,We hebben vooral conditioneel een achterstand op de meeste ploegen," aldus elftalleider Marco de Feiter. SKNWK boekte in een doel puntrijk duel een 3-4 over winning op Smerdiek. ,,Een wedstrijd met twee gezich ten," aldus coach Cees Wil- lemse. Smerdiek kwam op een 2-0 voorsprong. Via Jac- ky de Bruine en Erwin Theu- nisse kwam SKNWK terug. Nog voor rust kwam Smer diek weer op voorsprong. Via twee doelpunten van Mi chel Flikweert pakten de Nieuwerkerkers toch nog de zege. In Stellendam leed Bru- se Boys een 4-2 nederlaag. „En dat was absoluut niet nodig geweest," redeneerde trainer Alexander van Keu len. Bruse Boys zit momen teel goed in de spelers. Van Keulen: ,,Een luxeprobleem. Mij hoor je niet klagen." Overige uitslagen: Brou- wershaven-Kapellc 1-4, DFS-Domburg 1-1, WIK-SPS 3-0, Ouwerkerk-oud-Ouwer- kerk 2-1, Dreischor-Cortgene 6-4, Zierikzee-DBGC 0-5. daar lieten andere Zierikzee- se voetballers om verschil- Toen immers moest een be slissingswedstrijd uitspraak doen over degradatie of klas- sebehoud. Als het aan trai ner Verwest ligt komt het dit seizoen niet zover. ,,Het wordt zeer zeker niet zo'n seizoen. Voor mijn gevoel moeten we goed in de mid denmoot mee kunnen gaan draaien. Als we maar regel matig scorenlegt hij de zwakke plek van het seizoen 1996-1997 bloot. Steeds weer bleken spelers van Duive- land niet koelbloedig ge noeg. Kansen werden in rui me mate gecreëerd, de afronding ontbrak. Het grote verschil tussen het Duiveland van vorig jaar en dat van nu in de voorberei ding was zeer zeker René van der Werf. 'Lewis', zoals hij door zijn ploeggenoten ge noemd wordt, tekende tegen Bruse Boys voor driekwart van de Oosterlandse produk- tie. Met Van der Werf (Ver west: ,,Die is goed bezig") en ook met Jeroen van der Maas lijkt Duiveland zeker ster ker te kunnen starten. .Je roen heeft toch een hoop loopvermogen," aldus Ver west. De Zierikzeese trainer wilde de jonge Van der Maas vorig jaar al bij de groep hou den. Werk op zaterdag ver hinderde dat. Grillig De voorbereiding van Duive land verloopt grillig. „Af wisselend, met goeie en slechte momenten. Het ge beurt vooral veel dat ze zon der overleg door elkaar heen gaan vliegen. Gebrek aan coaching in het veld dus," weet Verwest. Dat gebrek was mede oorzaak van de lende redenen verstek gaan. Hun afwezigheid maakte het coach Van Lent niet minder makkelijk zich een beeld te vormen waar 'zijn' MEVO op dit moment staat. Het zicht is al vertroebeld door de uit slagen in de voorbereiding: 4-0 tegen Zierikzee, 6-2 tegen Vosmeer en 7-2 tegen NTVV. Allemaal nederlagen. Deze negatieve reeks leek zater dag doorbroken te worden, ware het niét dat Ruud van der Linde daar anders over dacht. Voorlopig kan Van Lent geen beroep doen op André van eerste goal van de oefenpot. Verdedigend leek bij Duive land iedereen te staan sla pen. De afgeketste bal, terug naar de rand van de zestien meter, kon door Kees de Ke- ijser alsmaar wegdraaiend van keeper René Zwart wor den ingeschoten. Duivelands eerste serieuze kans was voor Bert Verhoek. Alleen voor Bert Lagendijk ging hij voor eigen eer en zag voor de goal de geheel vrij staande André van de Berge en Joop Wesdorp over het hoofd. „Wat maakt het nu toch uit wie hem scoort. Het gaat om het resultaat," gilde Verwest het veld in. Afgelo pen week oefende Duiveland nog tegen het eigen tweede. En werd het 6-0 voor het eer ste. Verwest: „Toen werden alle ballen wel goed inge speeld." Want juist dat ontbrak zeker in de beginfase bij Duive land. Naarmate de eerste helft verstreek ging het beter lopen en na bijna twintig mi nuten werd het 1-1. Van de Berge was oplettend, onder schepte de Bruse opbouw en legde af op Van der Werf. Duiveland, nog zonder Jaap Brekelmans, Remido Dusic en Mare IJzelenberg, kwam kort voor het half uur op 2-1. Een goal zoals Verwest ze graag ziet. Wesdorp zette druk op keeper Lagendijk, de bal werd door de doelman verkeerd weggetrapt en kwam bij Verhoek terecht. Die ging op inzet door op rechts en leverde een voorzet af die prima werd ingekopt door Jaco de Bruine. Uit beeld Duiveland lijkt dit seizoen definitief afscheid te hebben Zwol. Zijn knieblessure, overgehouden van het vorig seizoen, houdt hem waar schijnlijk een -half seizoen aan de kant. Knieproblemen heeft Eelco Berrevoets even eens. Na het zomerseizoen, dat voor de horeca na volgen de week zo goed als voorbij is, wil hij weer rustig gaan trainen. „Dan zien we wel hoe het gaat," voegt hij er aan toe. Clubliefde Net als Berrevoets moesten genomen van Rob Wijnste kers. De routinier is voor Verwest uit beeld. ,,Hij heeft de leeftijd om lager te gaan voetballen. En de leeftijd dat ik nu voor jongere gasten ga kiezen." Ook bij blessures en schorsingen? „We hebben nu genoeg jeugdspelers," legt Verwest de inslagen weg bloot. Wat leeftijd betref, dinsdag tegen WIK keept Edo van Beek (15), als'ver vanger van de ook nog jonge René Zwart. Zwart lijkt zelf ook nog te moeten groeien. Zijn spelhervattingen zijn voor verbetering vatbaar en ook zou hij zijn mondje wat meer moeten roeren. Verde digers sturen. Werk dus voor Verwest. Kort voor rust een spectacu lair moment voor de Bruse goal. Hans Verhoeks inzet belandde via een Bru's been onderkant lat, zo terug het veld in. Bij Bruse Boys 2 speelde Wilko Hanzén mee. De van een teenblessure te rugkomende Hanzen speelde zijn eerste wedstrijd. „Ik heb donderdag voor het eerst ge- Anton Hoexum, Rogier van Vaardegem en Remco van der Wekken eergisteren ook werken. Berrevoets en Hoexum toonden clubliefde om, voordat ze moesten wer ken, een deel van de eerste helft te bezoeken. Hoexum denkt de eerste twee weken niet aan v9etballen toe te ko men. Verh'uizen naar Breda, waar hij de Hogeschool voor toerisme gaat volgen en een introductie van die opleiding weerhouden hem daarvan. De meest opvallende man in het vriendschappelijke potje tussen MEVO en Krabben dijke heette Erwin van der Wekken. De doelman, net als Marcel Schouls overgeko men van zesdeklasser Zonne- maire, heeft een klein pos tuur, maar verrichtte grote daden. Als hij zijn werk niet zo bekwaam had gedaan, was MEVO met de staart tus sen de benen afgedropen. Te recht oogstte hij halverwege de tweede helft complimen ten van Van Lent toen hij ge wisseld werd voor Sjoerd Hamstra, de eerste keeper van vorig jaar. Minder lovend uitte de oe- fenmeester zich over Hans van Zoest en Ruud van der Linde, het centrale verdedi gingsduo. Ze wilden te vaak en te mooi tot een (voetbal lende) oplossing komen. Een peer naar voren is vaak een betere remedie. Weg is weg, moet je maar denken. Zo dacht Van der Linde in de laatste minuut dus niet. Zijn geklungel stelde Martin Bal, die ook al' het eerste doelpunt maakte, in staat de tweede treffer te produceren. Laatste minuut of niet, als straf haalde Van Lent Van der Linde meteen uit het veld. De verdediger liep langs de dug-out, gunde nie mand een blik, maar moet van binnen hebben gekookt van woede. Van Lent laakte de nonchalante actie van Van der Linde. „Dat moet er uit traind. Als ik hem vol raak voel ik hem," doelend op zijn teen. „Alexander zei van ga maar met het tweede mee. Volgende week ga ik nog een weekje naar Zuid-Frankrijk. Logisch toch?" Hanzen vreest de concurrentie niet. „Ik denk dat ik mentaal sterk ben. Ik zou ook niet klagen als ik op de bank zou moeten beginnen. Ik heb geen recht op een basis plaats," weet Hanzen zelf. Piet Roks, trainer van Bruse Boys 2 en voor het dertiende seizoen verbonden aan de Bruse vereniging zag na rust zijn dorpsgenoten uitlopen naar 3-1 en 4-1. Eerst stuurde de ingevallen Bart van de Boogaert Van der Werf op avontuur en vervolgens werd er weer optimaal ge profiteerd van Van der Werfs snelheid. Zeven minuten voor tijd deed Bruse Boys nog wat terug. Jaco de Brui ne haalde in het strafschop gebied het standbeen van Si mon Boogaard weg. Boogaard benutte zelf de strafschop. en dat weten ze." Aangezien Van Lent achterin meer troe ven heeft, kiest hij naar alle waarschijnlijkheid voor Schouls, die tegen Krabben dijke trouwens op het mid denveld acteerde. „Ik heb liever Schouls achterin. Die deed het Zierikzees goed." Onterecht De .puntendeling was volko men onterecht. Nadat MEVO in de veertiende minuut op een 0-1 achterstand was ge komen, trok 'good old' Hei kamp twee minuten later de stand in evenwicht door uit een vrije trap prachtig langs het muurtje in de linkerhoek raak te knallen. Vlak voor de pauze werd de inzet van Jan-Willem van Gent beloond. Goed door gaan van de spits betekende een 2-1 voorsprong. Het verhaal van de 2-2 is inmid dels bekend. De wedstrijd in zijn geheel was amper het aanzien waard, maar welk oefenduel is dat tegenwoordig wel? En ondanks de goede bedoelin gen van Wouter Fioole en Alex Visser, twee voetbal lers die normaal gesproken niet voor een basisplaats in aanmerking komen, werd Van Lent niet veel wijzer. Daarvoor ontbraken er te veel stukjes in de legpuzzel die hij binnen nu en twee we ken af moet hebben. Hei kamp zal daar niet inpass- sen. MEVO'- Krabbendijke 2-2 (2-1) - 14. Bal 0-1, 16. Hei kamp 1-1, 44. Van Gent 2-1, 89. Bal 2-2, scheidsrechter: H. Smits (Zierikzee). Selectie MEVO: Van der Wekken, Hamstra, Groen- leer, Fioole, Schouls, Hei kamp, Verwijs, Visser, Wijs man, Van Zoest, Van der Linde, Van Gent, De Ruiter, Gassi, Berrevoets, Van Zwol. De wedstrijd ging als een nachtkaarsje uit. En Ver west? Hij was alweer met de volgende wedstrijd bezig. Maar eerst was er wat be- langrijkers voor hem. „Ik heb dorst," meldde hij. En de spelers dan? Arme jongens, zaterdagmiddag in het tropi sche Oosterland. Duiveland - Bruse Boys 2 4-2 (4-1) - 13. De Keijser 0-1, 19. Van der Werf 1-1, 28. J. de Bruine 2-1, 51. Van der Werf 3-1, 55. Van der Werf 4-1, 82. Boogaard 4-2, scheidsrech ter: Van Donge (Bruinisse). Selectie Duiveland: Zwart, Boogert, De Jonge, B. Ver hoek, Dooge, Van der Maas, De Bruine, Van de Berge, H. Verhoek, Wesdorp, Van der Werf, Van der Laan, Van den Boogaert. Selectie Bruse Boys 2: Lagen dijk, De Keijser, Van Opij- nen, Witte, E. Ruitenbeek, Hanzen, Stoutjesdijk, Klink, Avdic, Boogaard, Klink, Van de Berg, Van de Berge, D. Ruitenbeek. PKC (met Astrid Koole uit Zierikzee) en Deetos (met Scharendijkenaar Dennis Voshart) betwistten elkaar om de derde plaats. De wed strijd tussen de korfbalploe gen uit Papendrecht en Dor drecht kreeg een nipte en spannende uitslag, 12-11 voor PKC. De strijd om de vijfde en zes de plaats eindigde in het voordeel van de Belgische kampioen Catba. De zuider-' buren zette in deze partij het organiserende Tjoba met 15- 10 opzij. De eerste prijs bij de reserveteams van de zes deel nemende ploegen was voor Nic. Namens de organisatie sprak Eric Buizer van een 'heerlij ke dag' waarop het niet zo warm was als in de 'twe< voorgaande edities van h<-i topkorfbalevenement. „Di is een prachtige formule. Zo. moet je het houden-," blikt-, hij gistermiddag terug. Aa'i geluiden om het toernooi var zes naar acht ploegen uit ti- breiden, ^geeft Buizer ge gevolg. „"Anders worden - - wedstrijden te kort. Uitslagen Poulewedstrijden: Tjoba PKC 6-8, Die Haghe-Catb- 11-7, Nie-Tjoba 14-2, Catba- Deetos 11-10, PKC-Nic 4-14, Deetos-Die Haghe 1*1-10. Eindstand standaardteams 1. Die Haghe, 2. Nic, 3. PKC 4. Deetos, 5. Catba, 6. Tjoba reserveteams: 1. Nic, 2. De ,tos, 3. Die Haghe, 4. PKC Catba, 6. Tjoba. René van der Werf scoort drie keer voor Duiveland Duiveland-speler Hans Verhoek in duel met Jeroen Klink van Bruse Boys. (Foto: Marijke Folkerlsma) Tijdrit over tweehonderd kilometer BURGH-HAAMSTEDE - Een week na de triat lon in Almere stapte Leo Rijnberg afgelopen za terdag op de fiets. Voor een tijdrit van tweehon derd kilometer. Zijn tijd: 5.37.10 uur, goed voor een vierde plek. Het was voor de atleet uit Burgh-Haamstede de eerste keer. dat hij een dergelijke poging tegen het uurwerk (tussen Nieuwendijk en Goudswaard in de Hoek- sche Waard) ondernam. Omdat een kennis van hem niet kon, vulde Rijnberg die plek in het deelnemers veld van achttien personen op. De winnaar, Piet Eike lenboom uit Zevenhuizen, was veertig minuten snel ler dan Rijnberg. De eerste zeven rondjes van de wedstrijd verliepen naar wens. „Ik was redelijk fit en kon goed tempo draai en." Hierna had Rijnberg moeite zich te motiveren. „Het was heel moeilijk om er dan bij te blijven." Toen het einde in zicht kwam en hij de rondjes aftelde, was het ergste leed geleden. De 35-jarige Rijnberg wilde voor zichzelf 'wat leuks neerzetten' nadat hij vorige week tijdens de marathon van de triatlon in Almere voortijdig de strijd moest staken. „Ik heb een vol-, daan gevoel," sprak hij gis teren, vader Kees aanmoe digend bij zijn tennisfinale van de clubkampioen schappen in Burgh-Haam stede. „Het was lekker weer en er stond misschien iets te veel wind. Ik vond het wel een uitdaging want dit doet niet iedereen." Aanstaande zaterdag doet Rijnberg waarschijnlijk mee aan de halve marathon in Burgh-Haamstede. Daar na doet hij het rustiger aan. Uitslag: 1. P. Eikelenboom (Zevenhuizen) 4.57.36 uur, 2. L. de Nooyer (Middel burg) 5.08.43, 3. A. van de' Giesen (Numahsdorp) 5.29.36, 4. L. Rijnberg (Burgh-Haamstede) 5.37.12, 5. E. Gelens (Rotterdam) 5.42.15, 6. R. Huygens (Rot terdam) 5.44.29, 7. P. van de Knoop (Rotterdam) 5.57.49. 8. E. van Gameren (Amster dam) 6.26.36, 9. C. Bogaerts (Poortvliet) 6.39.17, 10. A. van Beuzekom (Niéuw- poort") 6.46.10. Muller wint 6.6 kilometer BURGH-HAAMSTEDE - Arjan Beije uit Burgh- Haamstede heeft donderdagavond de langste triin- loop (9.9 kilometer) gewonnen. Het was de vierde overwinning in zijn woonplaats. De atleet van atletiekvereni ging Delta Sport, door wie de trimlopen georganiseerd worden, had deze keer wei nig problemen de concurren tie achter zich te houden. De voorsprong op de nummer twee en plaatsgenoot Rini van Dijke getuigde daarvan, een kleine twee minuten. Cor Muller, ook al wonend in het vakantiedorp, zegevier de in de 6.6 kilometer lange trimloop. De loper hield clubgenoten Gert-Jan de Gl- opper en Peter Vader van de eerste plaats af. Uitslagen Jeugd 2.5 kilonieter: 1. H. Huibregts (Breda) 7.42 minu ten. 2. S. Holm (Eindhoven) 7.49, 3. D. Huibregts (Breda) 7.51, meisjes 2.5. km.: 1. S. Schuiten (Burgh-Haamstede) 10.04, 2. J. den Boer (Burgh- Haamstede)10.07, 3. L. Quisi (Burgh-Haamstede) 10.45. Mannen 3.3 km.: 1. H. Hui bregts (Breda) 13.30, 2. G. Stoutjesdijk (Zierikzee) 14.03, 3. J. van Eek (Dor drecht) 15.03. Mannen 6.6 km.: 1. C. Muller (Burgh- Haamstede) 27.21, 2. G. J. de Glopper (Renesse) 27.58, 3. P. Vader (Kerkwerve) 28.23. Vrouwen 9.9 kin.: 1. A. Kol (Hoogvliet) 1.00.27 uur, man nen 9.9 km.: 1. A Bcijc (Burgh-Haamstede) 36.44, 2 R. van Dijke (Burgh-Haam stede) 39.32, 3. C. van Wijk (Sliedrecht) 39.53. BUENOS AIRES (RTR) - 'Pluisje' kan het nog steeds. Diego Armando Maradona was zondag tij dens het openingsweekcindc van de Argentijnse voetbalcompetitie de grote man. Hij-leidde Boca Juniors naar de 4-2 zege op Argefitinos Ju niors. De 36-jarige vedette maakte zelf het vierde doel punt tegen de club waar hij zijn prachtige loopbaan be gon. Boca heeft zich specta culair versterkt de afgelopen weken. Jarenlang stond de club in de schaduw van Riv^r Plate, maar met de komst van Maradona. diens oude 'snuif- en ploeggenoot Clau- dio Caniggia, de Mexicaanse international Luis Hernan dez en de Peruvaan Nolberto Solano gaan de geel-blauwen op jacht naar de titel. Eric Wijsman (midden) snijdt een speler van Krabbendijke de pas af. MEVO-collega 's Nasser Gassi (links) en Cees de Ruiter. (Foto: Marijke Folkertsma) OOSTERLAND - Duiveland tegen de reserves van Bruse Boys is een echte 'traditional'. Minstens één keer per voetbaleditie komen de ploegen vriend schappelijk tegen elkaar uit. Zaterdag was het weer zo. Duiveland won, met 4-2. En dat terwijl vorig jaar Bruse Boys nog met 2-1 te sterk was. Rinie Verwest is net begonnen aan zijn tweede seizoen als trainer van Duiveland. Is deze overwinning een teken aan de wand of gaat Duiveland weer zo'n seizoen als het vorige tegemoet?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3