HOLTY Programma benefiet te vol Transferium bereikt in eerste seizoen belangrijke mijlpaal Noodeditie Wisselend succes in voetbalpartijen Twee gewonden bij eenzijdig ongeval De nieuwe herfstcollectie bij... Geen tijd meer voor 'degrote verrassing uit Parijs' The Happy Seals Ruzie eindigt in ziekenhuis Kop/staart botsing Zierikzeese mishandeld Familie Caeters uit Weert maakt kwart miljoen vol Rijnberg vierde in tijdrit ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 25 AUGUSTUS 1 997 1 53e JAARGANG NR 26236 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 FASHION DAM 15-19, ZIERIKZEE OUWERKERK - Het programma van het benefiet concert van de Stichting Actie Wroclaw zaterdag avond in Ouwerkerk bleek te vol. De veelbelovende slotact van de Franse formatie The Happy Seals moest vervallen. Het aantal van 450 bezoekers viel wat tegen. Entreegeld, consumpties en giften van bedrijven en particulieren brachten ongeveer twaalfduizend gulden op. Als de gemeenteraad ak koord gaat met het voorstel een gulden per inwoner voor deze actie voor de Zuid-Pool se stad Wroclaw beschikbaar te stellen, komt de totale op brengst op ongeveer 45 dui zend gulden. Het ligt in de bedoeling aan te sluiten bij een actie van Breda, zusters tad van Wroclaw. Burgemeester J. Asselbergs opende het benefiet-concert in Ouwerkerk met een in dringend beroep op de soli dariteit van de inwoners van Schouwen-Duiveland. Hij herinnerde aan de waters noodramp hier in 1953 en aan de hartverwarmende vloed van hulp, die daarna van alle kanten tot stand kwam. Nu het water in Wroclaw is gezakt, staat de stad voor een miljarden schade. De 600.000 inwoners in het vroegere Breslau schreeuwen, volgens Asselbergs, om hulp. Hij deed een beroep op de bevol king van Schouwen-Duive land, van wie velen nog we ten hoe het is om huis en haard te verliezen. Initiatiefnemer van het be nefiet-concert Frans van Dongen bedankte iedereen voor de steun die hij bij de organisatie heeft gekregen en voor de giften, die zowel door particulieren als door bedrijven, inmiddels waren gedaan. Van Dongen betreur de het dat de Nederlandse consul in Wroclaw W. Ziep- ser, ondanks plechtige belof te, niet aanwezig was bij de opening van dit concert. Later op de avond hadden Asselbergs en Van Dongen nog telefonisch contact met Ziepser. Als reden voor zijn niet komen, werd autopech opgegeven. De consul had di verse malen tevergeefs ge tracht in contact te komen met de organisatie. Giften De vijf ex^ra telefoonlijnen die in het dorpshuis waren aangelegd voor het melden van giften bleek wat te opti mistisch ingeschat. Er werd slechts mondjesmaat gebeld. Vrijwilligers van Radio Schouwen-Duiveland namen daarop zelf maar het initia tief door horecabedrijven op te bellen met het verzoek een bijdrage te leveren aan de ac tie. Op het podium op het fes tivalterrein bood da. W. Teusink-Meijer namens de hervormde gemeente Ouwer kerk 750 gulden aan en de ANBO kwam met zeshon derd gulden. Het benefiet-concert ging van start met een folkloris tisch blok verzorgd door: Zwei Dörfer Musikanten, De Zeeuwse Rei en Nehalennia. Vooral de oudere belangstel lenden beleefden hier veel plezier aan. Veel enthousias me bij jong en wat ouder ont stond er met de optredens Voor 'As de Brandweerwas het extra lang wachten voor de groep aan de beurt kwam om op te treden in Ouwerkerk, maar toen trokken zanger Joop Jansen en zijn consorten ook alle registers open. (Foto Marijke Folkertsma) van de Bevelandse cover band Busted en de Rotter damse formatie Jazzy Boss. Om half elf echter al bleek het programma anderhalf uur te zijn uitgelopen. De groep As de Brandweer uit Noordgouwe toonde zich be reid zijn plekje af te staan aan de Belgische groep 'Bet ty goes Green'. Had daar la ter weer wat spijt van toen bleek dat 'Betty' bijna een uur de tijd nam voor een soundcheck. Dat lange wach ten had ook tot gevolg dat een groot deel van het pu bliek het toen al voor gezien hield. Na de stevige gitaarrock van de Belgische groep, was het eindelijk de beurt aan As de Brandweer, die met aanzien lijk kortere voorbereiding stijd bedrijfsklaar bleek. Burgemeester Asselbergs, die zich deze avond bij toer beurt in Ouwerkerk en bij de Havendag in Zierikzee liet zien, toonde zich bereid een oogje dicht te knijpen waar het de vergunning betrof, maar diende ook rekening te houden met de nachtrust van de omwonenden. Toen de groep Rodi Dean de laatste tonen had laten klin ken, was het al ver over half drie. Reden voor de organisa tie te besluiten de slotact door The Happy Seals af te gelasten. De vier leden wa ren navrant genoeg als eer sten aanwezig zaterdag avond. Amuseerden zich in de tussenuren met een sma kelijke maaltijd en een frisse duik in de Oosterschelde en namen het feit, dat ze niet meer konden optreden, vrij laconiek op. „Het is jammer, maar zoiets kan gebeuren." KERKWERVE - Een 33-jarige vronw uit Brou wershaven en een even oude man uit Zierikzee zijn afgelopen nacht naar het ziekenhuistin Zie rikzee overgebracht. De auto waarin de twee za ten, sloeg op de Lokkersweg tussen Kerkwerve en Brouwershaven over de kop en belandde in de sloot. De man en de vrouw had den ruzie. De man verloor daardoor de macht over het stuur. Tegenover de politie verklaarde hij later bewust slingerend te zijn gaan rij den uit kwaadheid. Hij ver loor hierbij echter de con trole over het voertuig. Dit raakte aan de linkerzijde van de weg In de berm. De stuurcorrectie van de man was zo heftig, dat de auto vervolgens rechts' van de weg in de berm kwam. over de kop sloeg en in de sloot belandde. De vrouw raakte ernstig ge wond in het gezicht. De man liep enkele zware kneuzingen op. Beiden zijn opgenomen in het zieken huis in Zierikzee. De auto was totaal vernield. BRUINISSE Bij een kop/staartbotsing op de Gre- veungendam bij Bruinisse raakten vrijdagochtend twee auto's beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Het ongeluk gebeurde om 11.30 uur toen een 81-jarige automobilist uit Rotterdam met zijn auto over de Greve- lingendam reed. Voor hem reed een 19-jarige inwoner van Vlissingen met zijn auto. Toen deze remde zag de 81-ja- rige dat volgens de politie te laat en botste achterop de au to van de Vlissinger. Een voorrangsfout was vrij dagmiddag de oorzaak van een aanrijding op de krui sing van de Oude Nieuw- landseweg bij Nieuwerkerk en de parallelweg langs de N59. Een 34-jarige inwoner van Kruisland wilde vanaf de Oude Nieuwlandseweg de N59 oprijden maar verzuim de daarbij voorrang te verle nen aan een over de parallel weg rijdende auto bestuurd door een 27-jarige inwoner van Bruinisse. ZIERIKZEE - Een 44-jarige inwoonster van Zierikzee deed in de nacht van vrijdag op zaterdag bij de politie aangifte van mishandeling. De dader, een 33-jarige Zie- rikzeeênaar, heeft bekend. De vrouw zat als bijrijdster in een auto, bestuurd door een 21-jarige inwoonster van Zierikzee. Toen zij stapvoets over de Nieuwe Haven reed waar op dat moment - de avond voor de tiende Haven dag - volop publiek aanwezig was werd de 33-jarige man uit Zierikzee zo boos dat hij de inzittende van de auto mishandelde. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. BOTSING BRUINISSE - Een 29-jarige vrouw uit Bruinisse had gis teren te laat in de gaten, dat een voor haar rijdende 22-ja- rige vrouw op de parallelweg van de N59 in Bruinisse rem de. Beide vrouwen reden in een personenauto in de rich ting van Zierikzee. De voer tuigen raakten beschadigd. RENESSE - Wie precies binnen bet gezin de geluk kig was is niet bekend. Maar in ieder geval was ie mand binnen het gezin Caeters uit Weert vrijdag de 250.000ste gebruiker van het transferium in Renes- se. Ze werden in de bloemetjes gezet namens de ge meente VVV Schouwse Kust en de vervoersmaat schappij die het natransport verzorgt. Even nog had wethouder C. Veerhoek de angst dat het verkeerd zou gaan. De weers vooruitzichten waren im mers niet echt denderend. En dat kwam ook uit. Want net als tijdens de openingsplech tigheid regende het vrijdag morgen. Toen de familie Cae ters echter arriveerde was het droog. En dat was het ook de afgelopen drie weken. Meer nog dan dat en daarom kon ook nog voor het einde van het seizoen, 14 septem ber is de laatste dag van het natransport, de 250.000ste gebruiker van het transferi um verwelkomd worden. Veerhoek verklaarde „blij en opgelucht" te zijn, dat de ze mijlpaal al direct in het eerste seizoen dat het trans ferium in gebruik is bereikt is. „Bij de opening was het allemaal nog onzeker of het zou lukken. Nu blijkt dat het hartstikke goed gaat. In Ne derland is dit het eerste transferium dat succesvol is," aldus Veerhoek. Maar van een eerlijke verge lijking met andere transferia (Groningen en Amsterdam Arena) is geen sprake. In te genstelling tot deze is het parkeren op het transferium in Renesse gratis en wordt er bovendien gratis vervoer naar en van de strahden van Renesse geboden. Beiden maakten van het transferi um in Renesse een succes nummer. Uitje Daarnaast is ook het feit, dat de auto's bewaakt worden voor René Caeters een reden zijn auto op het transferium te stallen. Het was vrijdag niet de eerste keer dat hij dat deed. Eerder gebruikte hij en zijn gezin het transferium vanuit Zierikzee, waar het gezin drie weken op een cam ping verblijft, als tussensta tion naar het strand. Vrijdag was het gezin op weg naar Waterland Neeltje Jans. Een uitje dat zo'n beetje gold als afsluiting van de vakantie, want zaterdag keerde het ge zin terug naar Limburg. Het bezoek aan het voorma lig werkeiland moest even worden uitgestald, maar daar stond tegenover, dat er in de mand met eilandelijke producten, die Veerhoek overhandigde, ook dinerbon nen en vrijkaartjes zaten voor verschillende attracties waaronder ook Neeltje Jans. Namens vervoerder Carlier kwam daar Uit handen van C. Hage nog een dagtrip naar Parijs bij en M. Dalebout van de VW Schouwse Kust deed daar nog een tas met inhoud als aandenken bij. Toevoeging Ook Hage bleek bijzonder verrast over het bereiken van de mijlpaal.. „Het was een ambitieus plan om de toerist uit de auto te krijgen. Dat dit zo snel zou lukken had ik nooit verwacht," zei hij. Als het aan Caeters ligt, wordt dit aantal volgend jaar nog veel eerder bereikt. Hij deed vrijdag namelijk een oproep om ook de plaat sen Burgh-Haamstede, Wes- tenschouwen en Nieuw- Haamstede op te nemen in het routeschema van het na transport. „Dat is ook een heel mooi deel van het eiland en het zou een mooie toevoe ging van het transferium zijn," aldus Caeters. „Dat geluid hebben we al eerder gehoord, maar dat kost geld," reageerde Veerhoek onmiddellijk. Toch is het niet uitgesloten, dat er volgend jaar meer lij nen gaan rijden dan de huidi ge vijf. In ieder geval wordt de frequentie van sommige lijnen verhoogd, liet Hage weten. Zo is gebleken dat er te weinig vervoer was naar de Hoge en lage Zoom. En ook richting Jan van Renes- seweg komt er volgend jaar meer vervoer volgens Hage. „Alles is van tevoren afge sproken. Dat er aanpassin gen nodig zijn is niet meer dan logisch. We beschikken nu over telgegevens. Die moeten we evalueren. Wat er precies uitkomt, weet ik nu ook nog niet," aldus Hage. René en Anita Caeters met hun kinderen Saray en Joep werden na aanborHst op het transfe rium verwelkomd door wethouder C. Veerhoek. (Foto Marijke Folkertsma) Een handvolhulp is beter dan een karrevracht zuchten en preken. Spurgeon Regen of onweer HET WEER Overwegend bewolkt en eerst nog enkele regen- en onweersbuien. Minimumtemperatuur omstreeks 18 graden. Overdag van het westen uit af en toe zon en overwegend droog. Middagtemperatuur ongeveer 22 graden. Wind uit noordwest tot noord, zwak tot matig, kracht 3 of minder. 2 HORMONENHANDEL Algemene Inspectiedienst heeft weinig wapens in handen tegen hormonenhandel. 2 STADSWACHTEN Politiebond vindt dat stadswachten te vaak werk moeten doen waarvoor ze niet zijn opgeleid. 3 MEVO MEVO geeft tegen vierdeklasser Krabbendijke onnodig winst uit handen. 3 VOETBAL Duiveland wint met 4-2 van Bruse Boys 2 in vriendschappelijke ontmoeting. Dit nummer bestaat uit 4 pagina's Advertentie ZIERIKZEE - De eilandelijke voetbalclubs hebben het afgelopen weekeinde met wisselende resultaten het eerste deel van de voorbereiding afgesloten. Brouwershaven verloor met 1-4 van tweedeklasser Kapel- Ie, DFS speelde 1-1 tegen Domburg en WIK won thuis van SPS met 3-0. MEVO be haalde een onnodig gelijk spel tegen Krabbendijke. In de laatste minuut gaf de Zie rikzeese ploeg het uit han den. Renesse ging op eigen veld met 2-5 onderuit tegen Wolfaartsdijk, Bruse Boys trok in Stellendam met 4-2 aan het kortste eind en SKNWK boekte een zege op Smerdiek, 3-4. Arjan Beije toonde zich weer eens de beste op de trimloop in Burgh-Haamstede. Hij ze gevierde voor de vierde keer op de 9.9 kilometer, de lang ste afstand. Plaatsgenoot Leo Rijnberg stelde zijn li chaam in Zuid-Beijerland op de proef. Over een tijdrit van tweehonderd kilometer deed hij 5.37.10 uur, veertig minu ten achter de winnaar. Zierikzee liep een flinke domper op tegen DBGC en zag de tegenstander met 0-5 naar Den Bommel vertrek ken. Duiveland speelde de reserves met van Bruse Boys met 4-2 naar huis. Dreischor boekte thuis een zege op Kortgene, 6-4. Sport op pagina 7. Tot onze grote spijt verschijnt de Zierikzee- sche Nieuwsbode vandaag in een noodeditie. Ten gevolge van een korte, maar hevige, on weersbui vanochtend is het computersyteem van LnO drukkerij/uitgeverij van slag ge raakt. Daarbij ging ongeveer de helft van de kopij voor de krant van vandaag verloren. Alleen de voorpagina, de sportpagina, een variapagina en een bladzijde advertenties konden worden 'gered'. Verloren gingen drie pagina's met nieuws van het afgelopen weekeinde. Ttechnici zijn druk doende om die informatie opnieuw op te slaan. Voor zover mogelijk worden deze verhalen afgedrukt in de krant van dinsdag. Verder bevat Nieuwsbode TV vandaag meer lokaal nieuws dan gebruikelijk. Wij bieden u onze oprechte excuses aan voor het ongemak. Directie en hoofdredactie Zierikzeesche Nieuwsbode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1