Ontwerp? Z^MER V<?H?3tdeei De Ark wordt wooncomplex Moeder van tweeling besluit tot houden van speciale beurs i UW KRANT VAN LittO Twee auto's in brand AÖvO^NEMENT 7IERIKZEESCI1I raS NIEUWSBODE Politie betrapt dieven j SCHOUWEN-DUIVELAND PROFITEER NU VAN HET dé krant van schouwen - duiveland! W. Veerhoek: ,,Ik ben geen pastor en geen projectontwikkelaar." Oosterschelde Ouwerkerk besmet met colibacteriën 'Als je tweedehands kunt kopen scheelt dat al snel de helft' v zfilKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 19 AUGUSTUS 1 997 1 53e JAARGANG NR 26233 WAARIN OPGENOMEN DE ZI E RI K Z E E SC H E COURANT 1 797-1889 DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0111-453535 Een nieuw huis is soms als brilleglazen zonder mensenogen erachter. Ingeborg Maria Sick 2 RAKETAANVAL Raketaanval van Hezbollah vanuit Libanon op het noorden van Israël. ORGEL De restauratie van het Van Vulpen orgel van de Hervormde Kerk Bruinisse is bijna voltooid. 5 LIESMA ENSEMBLE Humor en plezier kenmerken het optreden van het folkloristisch ensemble Uesma uit Letland. 6 VOETBAL Rina van der Meijden treedt als scheidsrechter bij de C-junioren in de voetsporen van haar vader. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Advertentie BRUINISSE - Op bungalowpark De Tong (Aquadel- ta) in Bruinisse zijn vanmorgen omstreeks negen uur twee auto's in brand geraakt. De brandweer rukte met stonden twintig meter uit el- twee voertuigen uit en bluste kaar. De politie kon aan het beide auto's. Voor zover be- begin van de middag nog kend waren deze «van een geen mededelingen doen vriend en een vriendin. Ze over de precieze toedracht. fzie advertentie elders in deze krantl I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, j I met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, ik wil een: I MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 i I KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 I I KWARTAALabonnementzonderautomatlsche afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 I HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 I JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratislf Naam OhrYmevr I Adres Postcode j Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I bank-/glronummer vermelden: LI II iI II II II II II Plaats Geb.datum Zend de bon In open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. RENESSE - De Ark, de voormalige Rooms-katholie- ke toeristenkerk aan de Hoogenboomlaan in Renes- se wordt een wooncomplex met appartementen voor permanente bewoning. De projectontwikkelaar, die daar het plan voor bij de gemeente heeft ingediend, hoopt de vergunningen binnen afzienbare tijd in be zit te hebben. OUWERKERK/MIDDELBURG - Het opper vlaktewater in de Oosterschelde bij Ouwerkerk bevat te veel colibacteriën. Dat blijkt uit mon sters die vorige week genomen zijn. Vandaag worden er opnieuw monsters genomen. Bij een eerste indicatie van de resultaten van de mon sters wees niets er zaterdag op, dat de norm overschre den zou worden. Gisteren bleek echter uit de analyse resultaten, dat het water in de Oosterschelde bij Ou werkerk de norm die geldt voor de hoeveelheid coli bacteriën, aanzienlijk over schrijdt (3.200 in plaats van 2.000). Deze bacteriën kun nen darmklachten en uit drogingsverschijnselen veroorzaken. Het zijn zoge noemde thermotolerante bacteriën. Deze nemen in aantal toe naarmate de temperatuur stijgt. Het nemen van de monsters maakt deel uit van. het re guliere provinciale mon sterprogramma. Volgens een woordvoerder van de provincie is het de eefrste keer dat een besmetting van het water bij Ouwer kerk geconstateerd wordt. Volgens hem wordt dit daarom vooralsnog als een incident beschouwd. „Het kan het resultaat zijn van een ongelukkige meting," aldus de woordvoerder. Uitsluitsel hierover moe ten de monsters geven die vandaag van het water worden genomen. De resul taten hiervan zijn donder dag bekend. Ernstiger is het bij Goris- hoek bij Scherpenisse. In het oppervlaktewater hier bleken drie keer zoveel bac teriën te zitten als maxi maal toegestaan. De pro vincie heeft gemeente en de eigenaar van een nabij gele gen camping het advies ge geven de mensen af te ra den buitendijks te zwemmen. Ook van dit wa ter worden vandaag mon sters genomen. Aan de hand van de resultaten van deze monsters kan de Com missaris van de Koningin een verbod uitvaardigen om hier te zwemmen. ZIEpiKZEE - De politie heeft afgelopen nacht op parkeerterrein de Mosselboomgaard in Zierikzee twee autokrakers op heterdaad betrapt. Een van hen, werd direct in zijn kraag gevat. De ander was vanmorgen nog voortvluchtig. politie is nog op zoek naar deze man. De auto was ge vuld met dozen met kleding. Het tweetal had al een aantal dozen achterop de fiets gela den. Bij hun vlucht lieten ze deze op het parkeerterrein vallen. De auto is van een in woner van Burgh-Haamste- de. Gisteravond is omstreeks elf uur aan de Havenweg in Zierikzee ook een poging on dernomen in te breken in een auto. Omwonenden hoorden om streeks kwart over twaalf glasgerinkel en waarschuw den via het alarmnummer de politie. Deze was zeer snel ter plaatse. De autokrakers gingen er bij de komst van de politie allebei op -een fiets vandoor. Een ervan kon ech ter nog op de Basterstraat in zijn kraag worden gevat. Het gaat om een 42-jarige man uit Zierikzee. De ander vluchtte in de richting van 't Vrije. De HET WEER Vannacht opklaringen, kans op een mistbank en min. temp. 14 graden. Overdag vooral in het noorden en oosten wolken met kans op een regen- of onweersbui. In de rest van het land aanvankelijk zonnig. Middagtemperatuur 26 graden. Meest oostelijke wind, kracht 3. Wie dat ook hoopt is W. Veer hoek, horeca-ondernemer in Renesse en sinds vorig jaar eigenaar van De Ark. Een voorlopig koopcontract tus sen hem en de projectontwik kelaar is getekend. Veerhoeks plan in de voor malige kerk een laser-shoot- centrum te beginnen werd door het toenmalig gemeen tebestuur van WesteTschou- wen van tafel geveegd, nadat ruim twintig omwonenden bezwaren tegen zo'n centrum hadden kenbaar gemaakt. „Woningbouw vonden ze be ter passen op die plek, maar ja...ik ben een horeca-onder nemer en geen projectont wikkelaar. En ik ben ook geen pastor, dus wat moet ik met een kerkgebouw?," al dus Veerhoek. „Soms kun je bovendien be ter Jansen dan Veerhoek he ten," laat hij weten, want vanaf het moment dat hij zijn plannen voor het laser- shootcentrum bij de gemeen te indiende, was er de arg waan dat hij er uiteindelijk een megadiscotheek zou be ginnen. Veerhoek echter, als eigenaar van de discotheken Pinky's, 't Roefke en van eet café De Zoom in Renesse, wilde juist iets heel nieuws beginnen. Volgens hem is er best be hoefte aan zo'n laser-shoot- centrum annex horeca-voor- ziening en funhouse. Nog steeds enthousiast toont hij de tekening: een soort inpan dig doolhof met veel licht- en geluidseffecten en rook in een sciënce-fictionsfeer. Het shootspel betreft een duel, dat in kleiner en groter groepsverband gespeeld dient te worden. Een uitste kende uitgaansmogelijkheid voor gezelschappen en perso neelsverenigingen, bena drukt hij Goud? Maar Veerhoek kreeg de kans dus niet zijn shootcen- trum te realiseren. Zeven be langstellende kopers voor de Ark klopten daarop bij hem aan. „Zit er soms goud in de grond?," vroeg hij zich nog even af, maar uiteindelijk besloot Veerhoek toch met één van hen in zee te gaan. Het voorlopig koopcontract werd getekend onder de af spraak, dat de adspirantko- per tot uiterlijk 1 augustus de tijd had er nog vanaf te zien. Die datum is inmiddels gepasseerd. „De man heeft tussen de vijftig en tachtig duizend guldens uitgegeven aan bodemonderzoek, een ge- luidsonderzoek in relatie met de weg die langs de Ark loopt en een onderzoek door een architect," vult Veer hoek aan. Hij heeft er alle vertrouwen in dat de vergun ningen nu snel worden -ver strekt. „Tenslotte wilden de omwonenden en de gemeente toch woningbouw?" Het de finitieve koopcontract zal, naar hij aanneemt, binnen ongeveer een week getekend worden. En zijn laser-shootcentrum nou? Komt dat op een andere Op de plek van De Ark' aan de Hoogenboomlaan zullen appartementen verrijzen. (Foto: Marijke Folkertsma) plek in Renesse? Als het aan Veerhoek ligt wel. Op het evenemententerrein aan de Hogezoom bijvoorbeeld. Dan zou deze locatie in elk geval beter gebruikt worden dan nu het geval is, vipdt hij Voor het' eerst~tièzë zomer is er geen vergunning voor een seizoenspiek verleend aan de poffertjeskraam op deze lo catie. De ruimte wordt gebruikt door de Stichting Recreatie Activiteiten Wes- terschouwen (SRAW) en verder mogen de horecaon dernemers in de directe om geving aan de Hogezoom er invulling aan geven. Veer hoek vindt het bed'roevend hoe met die mogelijkheid de ze zomer wordt omgespron gen. Er had volgens hem zoveel gekund: voetvolley baltoernooien, een Caribean- night,een jazzmiddag of - avond. Maar het enige dat op poten werd gezet was een op treden van Bertus Staiger- paip. De grote belangstelling daarvoor bewijst, volgens hem dat er behoefte aan is en dus ook...dat er omzet te ha len valt. „En dan vraag ik me af, zien de anderen dat nou niet?" De vraag waarom hij er dan zelf niet zijn schouders on derzet, beantwoordt hij met: „Dat heb ik gedaan, ik heb die zes of zeven betrokken horeca-ondernemers bij el kaar geroepen en dan wordt er wel ja geknikt, maar uit eindelijk gebeurt er niks." Veerhoek wil dat er per on dernemer minstens tweedui zend gulden op tafel komt en dat daar evenementen voor op touw worden gezet.'Maar dan moeten er wel vroegtij dig plannen worden ge maakt. Overigens heeft Veerhoek nog andere bezwaren ten aanzien van het evenemen tenterrein. „De woningen, die erachter zijn gebouwd. „Dat doe je toch niet als je weet dat daar in de zomer ac tiviteiten in de openlucht wordengehouden. Dan krijg je klachten over geluidsover last; daar kun je bij blijven staan." Nee, als het zo moet met dat evenemententerrein aan de Hogezoom dan kan hij daar uiteindelijk beter zijn la ser-shootcentrum vestigen, vindt Veerhoek. Een enkele bui verkoop kunnen particulie ren zich aanmelden bij haar (402366). Het kan dan gaan om kleding, maar ook om ar tikelen als boxen en wandel wagens. Vooral in dit soort artikelen is de keus voor meerlingen minimaal. Dat is tenminste de ervaring van Verwest. En als het er al is, dan is het di rect prijzig. Al is een twee ling dat natuurlijk sowieso. Zo kost een tweelingwandel- wagen al snel 1.100 gulden, geeft Verwest als voorbeeld. „Als je dan zoiets tweede hands kunt kopen scheelt dat al snel meer dan de helft van de prijs. En daar komt dan ook de kleding nog eens bij." Daarvoor ook toog zij meer dere keren naar de meerlin- genbeurs in Numansdorp. „Dat is me hartstikke goed bevallen. Maar je moet wel weten wanneer deze beurs gehouden wordt. Zelf ben ik het dit jaar ook vergeten. Me de daarom heb ik besloten zelf iets te organiseren." Be halve particulieren die van alles te koop aanbieden en informatie verstrekken aan aankomende ouders van meerlingen, zijn er ook fol ders verkrijgbaar van ver schillende organisaties op de beurs. Verwest is in ieder geval vol goede moed over het evene ment. Bovendien blijkt uit de reacties, dat veel menen haar initiatief weten te waarderen. 'Dat had veer tien jaar geleden moeten ge beuren', zei een moeder van een tweeling tegen haar. De meerlingenbeurs wordt zaterdag 13 september ge houden in de oude vlas schuur van de ouders van Verwest aan de Daniël Oc- kersestraat 1 in Dreischor. Om 10.00 uur gaan de deuren open. De beurs duurt tot 16.00 uur. DREISCHOR - Twee boxpakjes, twee trappelzak ken, twee ledikantjes en twee makken met geld. Voor ouders van twee- en meerlingen komt er heel wat kijken bij het opvoeden van hun kinderen. Dat ondervindt ook Monique Verwest-van Baaien dage lijks. Om enige verlichting te brengen in de 'proble men' organiseert zij een Meerlingenbeurs in Drei schor. Veertien maanden zijn Fran- ka en Anouk nu en inmiddels is Verwest het gewend om de twee koters rond zich te heb ben. Maar in het begin was het wel even schrikken. Een echo wees uit, dat zij niet één, maar twee baby's zou krijgen. Ze had nauwelijks tijd om van de schrik te be komen. Na 28 weken moest zij naar het ziekenhuis en met dertig weken zag de ee neiig tweeling het levens licht. Eenmaal thuis had zij direct de handen vol. „Het vergt ge woon heel veel van je. Maar toch moet je zelf ook je rust nemen. Dat is heel moei lijk," aldus Verwest. Ze had van een bezoeker van een meerlingenbeurs in Numans dorp een goede tip gekregen. „Als je thuiskomt uit het zie kenhuis willen de mensen vaak iets voor je doen. Vaak gaat het dan om het verzor gen van de tweeling. Maar dat wil je zelf ook. Vraag dan of ze voor je willen koken. Dat schiet er vaak bij in', zei een vrouw tegen me. Daar had ik zelf nooit aan ge dacht." Contacten Dergelijke tips hoopt Ver west ook, dat er uitgewisseld worden tijdens de meerlin genbeurs in Dreischor. Want de contacten die er ontstaan tijdens zo'n evenement, vindt ze nog belangrijker dan de tweedehands spullen die er te koop zijn. Voor deze Monique Verwest met rechts dochter Franka en links dochter Anouk. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1