Zevende zege in Zierikzee Vader Van Poortvliet kan zijn geluk niet op Kind huilt en lacht Alleen Zierikzee wint oefenpartij Rijnberg staakt strijd in Almere Makaay na vier goals populair op Tenerif e "Kt Grootste nederlaag SKNWK ZIERIKZEE - De eilandelijke voetbalploegen wa ren het afgelopen weekeinde weinig succesvol in hun oefenduels. Alleen Zierikzee bleef met 3-2 in en tegen Steenbergen aan de positieve kant van de sco re. Voor Zierikzee scoorden Lee Mol, Erik-Jan Elen- baas en John van der Have. Bruse Boys speelde in Rot terdam tegen TOGR en ver loor met 3-2. De eerste helft werd door de beide tweede klassers een hoog tempo on derhouden. Drie persoonlij ke Bruse fouten zorgden voor drie Rotterdamse goals in de eerste helft. Peter Wil- lemse had tussendoor Bruse Boys op 1-1 gezet. Vlak voor tijd scoorde linksback Robin Ruitenbeek nog 3-2. Bruse Boys speelde overigens zon der Tonnie van den Berge en keeper Jacob Muller. Mark Gil jam verving hem. Muller hoopt vpor de start van de competitie weer fit te zijn. Klassegenoot SKNWK ging ook al onderuit. En fors. In Numansdorp werd met 7-3 verloren van NSW, vorig jaar gedegradeerd uit de eer ste klasse. Zonder keeper Le on Quik, Mark den Haan, Pe ter van der Cingel en Wilco de Valk stond SKNWK bij rust al met 4-0 achter. ,,De tweede helft hebben we ge- lijkspeeld," zag elftalleider Lourens Kik de positieve kant van de oefenpartij. Mark den Haan scoorde*5-l, Martijn Neele 6-2 en A-junior Erik van de Berg 7-3. DFS kende volgens trainer Kees Joosse in Nieuw en St.Joosland een moeilijk eer ste kwartier. ,,We lopen elke keer weer een weekje ach ter," daarmee doelend op de late start van de DFS-voor- bereiding. Toch bleef vooral verdedigend de ploeg goed op orde. Vijf minuten voor rust kwam Nieuwland via Wilco Kwekkerboom op voorsprong. Nog voor rust werd het 2-0, nadat Arco Dekker onnodig balverlies in de opbouw leed. Daarna kreeg DFS meer grip op het spel. Toch was het Nieuw land dat 3-0 scoorde, op het randje van buitenspel. Arco Dekker zorgde, op aangeven van Anco van der Linde, voor 3-1. Kansen voor Dek ker en Jansen hadden DFS daarna nog een beter resul taat kunnen bezorgen. ZSC kwam tegen Veere 2 niet verder dan 2-4. Martin Kie- senberg tekende voor beide Scharendijkse treffers. Slechts Niels van de Moezel ontbrak op het appèl. „Ver dedigend is het de laatste 25 minuten niet best," conclu deerde trainer Kees Kom mer, „maar voor de rest loopt het niet slecht." Duiveland kende tegen SNS twee zwakke perioden waar in het vijf goals om de oren kreeg. René van de Werf en André van de Berge maakten de twee Oosterlandse treffers voor het team dat nogal wat mensen miste. Net als vorig seizoen vaak het ge val was, verprutste de ploeg vele kansen. „We kunnen niet een hele wedstrijd con stant spelen," keek coach Ri- ni Verwest terug. Collega van MEVO, Ed van Lent, hoefde niet terug te blikken. De wedstrijd tegen Kloetinge 2 ging niet door omdat de Zierikzeese forma tie maar acht mensen had. „Het is een ramp," sprak Van Lent die over de trai ningsopkomst daarentegen niet te klagen heeft. Uitslagen: ZSC-Veere 2 2-4, SNS-Duiveland 5-2, Steen- bergen-Zierikzee 2-3, TOGR- Bruse Boys 3-2, NSW- SKNWK 7-3, Nieuwland- DFS 3-1. Triathlon 25 kilometer te ver BURGH-HAAMSTEDE - Leo Rijnberg heeft de triathlon in Almere, waar het afgelopen weekeinde de open Nederlandse kampioenschappen plaatsvon den, niet voltooid. Het was de eerste keer dat de at leet uit Burgh-Haamstede de hele triathlon voortij dig moest staken. Het lampje bij Rijnberg ging tijdens de marathon, het der de en laatste onderdeel van de triathlon, uit. „Het was een perfecte race," keek Rijnberg, al opmerkelijk fit, zondagavond terug op de wedstrijd van zaterdag, „tot tien kilometer lopen. Het lampje ging uit en mijn be nen verkrampten. Dat werd steeds erger. Ik ben doorge lopen en heb een stukje ge wandeld, maar het ging ge woon niet meer," vertelde Rijnberg zijn relaas, die na tuurlijk - sportman als hij in hart en nieren is - ontzettend baalde. Na achttien kilometer lopen nam hij de beslissing er mee te kappen. Doorgaan tot het gaatje zag Rijnberg niet zit ten. „Ik heb er veel voor over, maar ik wil er geen li chamelijke ongemakken aan overhouden. Dat gaat me te ver." Zoutgebrek, luidde het ver moeden, is de oorzaak dat Rijnberg de triathlon in Al mere vaarwel zei. Voor de rest klopte alles, eten, drin ken en lage hartslag bij het lopen. Zoute'dropjes, die hij kreeg aangereikt tijdens de marathon, misten de gewens te uitwerking. Na zijn afstappen heeft Rijn berg anderhalf uur nodig ge had om bij te komen. Na een ritje in de bezemwegen, op een brancard te hebben gele gen en een bekertje water was Rijnberg bij zinnen. „Dit is heel onbevredigendd want ik stop er heel veel uren in." Een week voor de ultie me krachtsinspanning train de Rijnberg dik twintig uur. „Ik baal er heel erg van," be drukte hij gisteravond nog maals. „Ik voel me nu prima. Ik heb niet een spierpijn." Wie denkt dat Rijnberg even pauze neemt, krabt zich nu achter zijn oren. De atleet doet aanstaande zaterdag mee in een tijdrit van twee honderd kilometer in Nu mansdorp. Daarna volgen misschien nog wat kleine wedstrijden en dan bouwt hij af naar de winter. Leo Rijnberg. TENERIFE (ANP) - Met de populariteit van Roy Makaay op Tenerife zit het voorlopig wel goed. De spits die Vitesse verruil de voor de Spaanse subtop per Tenerife scoorde zondag op het eigen toernooi van zijn nieuwe club vier keer tegen Werder Bremen. De supporters sloten de Nij- megenaar daarop liefdevol in de armen. Een speler die in een tijdsbestek van tien mi nuten een kwartet treffers maakt, moet immers wel een aanwinst zijn. Aan het toer nooi op Tenerife, dat wordt gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de thuisclub, doet verder At- letico Madrid mee. Makaay maakte zijn doelpunten tus sen de zesde en vijftiende mi nuut. Een kwartier na de pauze wisselde trainer Fer nandez de spits voor Vivar Dorado. Hij had genoeg ge zien van zijn nieuwe aan koop. Het publiek ook. MAANDAG 18 AUGUSTUS 1997 NR 26232 g| Imponerend rijdende Van Steen zorgt voor saaie wielerkoers Martin van Steen: de oppermachtige winnaar van de vijftiende wielerronde van Zierikzee. ZIERIKZEE - Martin van Steen waande zich vrij dagavond even Jan Ullrich, de Duitse Tour-win naar. Na alle kussen, bloemen en lovende woorden vroegen drie jonge Duitse vakantiegangers om de handtekening van de zegevierder in de vijftiende ronde van Zierikzee. Want, het wielrennen leeft in Duitsland en sinds afgelopen weekeinde ook weer in Zierikzee. Na twee jaar een omnium (een wielerwedstrijd die uit verschillende onderdelen be staat) te hebben gehouden, stapte de Stichting Wielerco- mité Zierikzee daar onher roepelijk vanaf. De toe schouwers, die bij wijze van spreken op een hand te tellen waren, snapten er niets van en lieten het derhalve mas saal afweten. Dacht voorzitter van de ge noemde organisatie, Wim Evertse, er vorig jaar op zijn hoogst vijftienhonderd ge teld te hebben, dit seizoen hield het rekenmachientje van de preses op bij vijf- of misschien wel zesduizend w ielerliefhebbers cq toeris ten. Het criterium van afge lopen vrijdag bewees in ie der geval zijn bestaansrecht en is gewoonweg een topper in het Zeeuwse land. Nogal logisch dat andere provincia- (Foto: Marieke Mandemaker) le koersen met jaloerse ogen naar Zierikzee blikken. Toegegeven, wie de afgelo pen twee keer in Zierikzee bij het omnium was geweest, kon concluderen dat er niet veel aan was. Een ouderwets rondje door de stad is het al lerleukste. Je komt nog eens bekenden tegen, mensen zit ten gezellig voor hun huis met een biertje bij de hand naar voorbij razende renners te kijken en als het weer ook meezit, wat wil je dan meer op een zomerse vrijdag avond. Dan zit je als neutrale toe schouwer niet te wachten op een saaie en nietszeggende wedstrijd. Niet om iemand te kwetsen, maar dat was het terdege. Martin van Steen had het plan gevat de race snel open te breken. Al in de tweede omloop van 1800 me ter schudde hij de concurren tie van zich af. Het wekt geen verwondering te weten dat de 27-jarige coureur per 1 september als prof in Duits land aan de slag gaat. Het wordt zijn tweede professio nal avontuur. Eerder reed hij voor TVM. „Ik zie het als een nieuwe start. Ik probeer een goede carrière; op te bou wen." Van Dongen werd voor de Duitse profformatie aantrekkelijk om dat de Bra bander dit seizoen al zeven keer (Roosendaal, Gorcum, Roan, Caragon, Luik, Zeven bergen en Zierikzee) prijs reed en dus veell FCIP-pun- ten verdiende. Punten die zijn nieuwe werkgever juist veel verloor. Halverwege de koers be stond er in Zierikzee bij nie mand twijfel wie de vijftien de editie ging winnen. Souverein was de ranke Van Steen op weg na>ar zijn derde zege in de monumentenstad. Eerder mocht hiij zich in 1991 en 1992 laten huldigen. Ever tse: „Het is zeldzaam zoals die vent rijdt. Als je bij de amateurs wegrijdt, moet je naar de profs toe." Ja, en wegrijden deed Van Steen. Na dertien van de veertig rondjes had hij een voorsprong van 47 seconden op een achtervolgend groepje waarvan de namen er toen al niet meer toe deden. Na 55 minuten rijden was de voor delige marge- een minuut en 14 seconden. Wat verder sprak microfonist Bert van Gils gekscherend tot het pe loton: „Nog 'zeventien ron den te gaan om Martin van Steen bij te halen.Dat lukte dus niemand meer omdat de winnaar bijna iedereen op een aantal na dubbelde. Hoewel Van Steen een in drukwekkende indruk ach terliet, moest hij toch waak zaam blijven. De straten van Zierikzee zijn niet de mooi ste om een criterium te ver rijden. „Je moet vooral op passen in de bochten en het zit vol kuilen en gaten," zag hij al fietsend. „Maar dat is een criterium eigen. Het is maar zelden mooi asfalt. Over het parcours was in aanloop naar de ronde rede lijk veel te doen geweest. Uiteindelijke hebben zich geen ernstige valpartijen door uitstekende keien voor gedaan. Toch hielden veel renners het behoorlijk snel voor gezien omdat tegen een Van Steen in vorm weinig uit te richten was. Opvallend waren echter wel twee Li touwse fietsers die tweede en derde werden. Beste* Zeeuw werd Francois Franse uit Kwadendamme. Na een Amerikaan finishte hij als vijfde. Met het noemen van de bui tenlanders wordt wel de zwakte van het nationale wielrennen blootgelegd. Er is doodgewoon een gebrek aan goede Nederlandse ama- teursv Niettemin ging de or ganisatie van de ronde er prat op dat de koers interna tionaal getint was. Critici spraken over 'vulling'. Van die opinie moeten ze terug komen met een tweede, der de en vierde plek voor niet- Nederlanders. Hoe het ook zij, de wielerronde van Zie rikzee leeft weer. Uitslag: 1. M. van Steen (Dongen), 2. S. Ruskys (Li touwen), 3. A. Bendaravicius (Litouwen), 4. D. Charlton (Amerika), 5. F. Franse (Kwadendamme), 6. N. van de Klundert (Woensdrecht), 7. C. Long (Australië), 8. W. Schmid (Goes), 9. A. Goense (Lewedorp), 10. Rozenveld (Numansdorp). Selectie WIK vooral in de breedte gegroeid Renesse verslaat Rotterdamse VND met 3-1 KERKWERVE - Over zes jaar kan voetbalclub WHS uit Sint-Annaland de borst natmaken. Dan zal Lars van Poortvliet, geboren 16 augustus 1997, zich wel licht gaan laten gelden als lid van de plaatselijke club. Zijn vader, WIK-trainer Peter van Poortvliet, was na de geboorte van zijn jongste telg op diezelfde blijde dag 'gewoon' aanwezig in Kerkwerve. Daar speelde WIK niet 3-3 gelijk tegen Zeewolde. Toen om half drie precies Pe ter van Poortvliet uit de auto stapte keek menigeen ver rast. „Het toont het belang van de oefenpot," gaf de trai ner zelf aan, op weg naar het voetbalveld. Handjes schud dend kroop hij vervolgens naast elftalleider Theo Stou ten in de dug-out. Van Poort- vliets komst was zeker ge wenst in Kerkwerve. WIK speelde immers tegen Zee wolde nog maar haar tweede oefenwedstrijd. En WIK heeft mogelijkheden dit seizoen. Nog zonder Leon Hendrikse, Maurice de Vlie ger, Wilco Kooman en Yvon van de Hoek, maar met de aanwinsten Dennis Lasar, Wilfred Nelissen en Remy Flohil, kan Van Poortvliet dit seizoen alle kanten op. En lijkt WIK vooral in de breed te sterker te zijn geworden. Van Poortvliet: „Heerlijk die concurrentie. Dat is lek ker, werken zo voor mij." Er schuilt echter een gevaar. Tegen Zeewolde speelde WIK af en toe met teveel mensen voor de bal. En dat is niet verwonderlijk ook. Kort, Wittenberg, Nelissen, Verha- ge, Verwest, Lasar, stuk voor stuk aanvallend inge stelde spelers. Peter van Poortvliet zal een keuze moe ten gaan maken. Houdt hij vast aan een 4-4-2 systeem of schakelt hij over naar 4-3-3? Voor beide speltypes be schikt hij over voldoende krachten. Aanwezigheid Zelf is Van Poortvliet daar nog lang niet uit. Vandaar ook de aanwezigheid op de geboortedag van zijn tweede kind. Eerder kreeg hij al een dochter. „Op het moment van balverlies is dat een pro bleem. Je kunt ook niet met vier aanvallend ingestelde middenvelders spelen. Zeker niet als dat nog eens balver liefde spelers zijn. Ik zal dat heel goed. moeten gaan dose ren," weet Van Poortvliet. Dinsdag traint WIK en in de drie daarop volgende wed strijden, ZSC, SPS en Duive land voor de beker, expiri- menteert hij verder. De tegenstander van zater dag, Zeewolde, was afgelo pen weekend op trainings kamp in Noord welle. Trainen op het strand en het veld van WIK, een wedstrijd, 's avonds stappen en zondag een gesprek over de competi tie. Zeewolde was via elftal leider Leen den Boer, die fa milie heeft in Kerkwerve, bij WIK terecht gekomen. De vijftien jaar jonge vereni ging vierde in die tijd al vier kampioenschappen. De laat ste was afgelopen seizoen toen de ploeg promoveerde naar de derde klasse. WIK kwam via Elmar Verha- ge op voorsprong. Voor rust deelde Zeewolde een tikje uit, toonde het aan vooral aanvallend slagvaardiger te zijn en dankbaar gebruik te maken van onzorgvuldig heid in de WIK-defensie, en leidde het met 1-3. Goals van WIK-nieuweling Lasar en Wittenberg zorgden voor de 3-3 eindstand. Van Poort vliet kon wederom tevreden zijn, snel naar huis voor de visite en dinsdagavond weer verder puzzelen in Kerkwer ve. Voorlopig kan hij zijn ge luk niet op. Kees Verwest rechtsis precies op tijd om verdedigend werk te verrichten. (Foto: Morieke Mandemaker) y Een aanvaller van VND iticht gevaar in he-t strafschopgebied van Renesse. Verdediger Ro bert-Jan Canters en doelftan Jeroen Verboo m komen te laat om een doelpunt te voorkomen. (Foto: Marieke Mandemaker) RENESSE - Reness heeft zijn twe ede oefenwed strijd gewonnen. Ni de 7-1 nederlaiag van vorige week tegen Vlissingpn werd gistermiddag op sport park Laóne redelijksimpel gewonnem van VND, een zondagse zesdeklaser uit Roterdami, met 3-1. Ech ter, Nico Kind, de cefenmeester van 1 Renesse, liet zo voor, tijdens en na ie wedstrijd zijn j gedachten over de voorbereiding gtan. Hoewel hij een belporlijk compleet elftal de lier en daar bruinig gewordm gras mat opstuurde, miste Kind drie basisspelers uit let vori ge seizoen. Op zich liet bij zonders. Dat wordthet wel als geen van het dri<tal - Jan Pleune, Peter Moeland en Lesly Wolters - ietsvan zich heeft laten horei. Kind dacht er verder het:ijne van, had links en recht wel wat gehoord, maar beprkte zich tot verstandige utspraken. „Iedereen heeft am het ein de van het seizoei een brief gehad. Ik reken <p iedereen. Daar sluit je een.eizoen mee af en daar begine mee," liet Kind weinig rogelijk tot discussie open. De coach uit lurgh-Haam- stede moest he tegen VND ook zonder laatie man Peter Bouterse stellen die in die functie het afjelopen voet baljaar goed aieerde. De li bero van Renese kampt met een rugblessur en zou tot ja nuari uit de roulatie zijn, klonken onlar^s sombere be richten. Zo rfnpzalig is het niet en missaien mag Bou terse op kore termijn wat loopwerk verichten. „Maar dat is nie 't zijn sterkste punt," ginr iegapte Kind er aan toe. Omdat de t rainer dus vier voetballers j niet k-on gebrui ken, moest h ij op de improvi- satietoer in verband met de aanstaande bekerwedstrijd - over ruim e ;en week tegen Brouwersha' /en - en de com petitie op 7 september, een latere zorg. I n het bekerduel mag Kind e venmin een be roep doen op Leon Bakker en Guido Willi srnse vanwege uitstaande sc horsingen. Der halve speeldeMichael Steen bakker op deplek van Bak ker en Hooge: rnuis op die van Willemse. De plaats van Bou terse wordt voorlopig inge nomen door F tobert-Jan Can ters. Dat lij kt hem na de vriendschapp elijke wed strijd tegen VND wel toever trouwd. Kint i: „Daarom is deze wedstrij* I belangrijk." Was het duel voor Kind van enige importa ntie, veel soeps was het alle szins. Al snel raakten Renes ;se en VND aan elkaar geïrrit eerd door ac ties die weini, g met voetbal len te maken 1 lebben. 'Hoog tepunt' vt Drmde het wegsturen van een Rotter damse speler wegens praten tegen scheidsrechter Hooger- huis. Uit zelfbescherming haalde Kind Bakker er ook maar uit. De coach vreest dit sei zoen ploegen met een hoog ir ritatie-gehalte, met andere woorden teams die Renesse snel over de rooie kunnen krijgen. Kind wordt het langzamerhand wel moe spe lers op dezelfde fouten te moeten wijzen. VND scoorde gisteren 'als eerste. Pas vlak voor rust profiteerde Chrispijn de Jon ge, die na een jaartje Zierik zee terug is gekeerd op het oude nest, van een verdedi- gingsfout. 1-1. Kind was te spreken over de B-junior, maar waakte voor al te veel positivisme. „We moeten hem niet te snel brengen." Toch, De Jonge liet leuke dingen zien en heeft veel mee een aardige voetballer te worden. Hij is snel, sterk, le nig en doelgericht. De tweede helft was het aan zien nauwelijks waard, al waren de tropische tempera turen daar zeker schuldig van. „Het zakt naar een nul punt," liet Kind zich een kwartiertje voor het einde ontvallen. Prompt vielen er twee doelpunten. Eerst scoorde Mischa van den Hoek uit een rebound en op slag van het eindsignaal maakte invaller Jaap Boer- ma de derde treffer voor Re nesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7