Huisstijl? m Maaskant weer eigen werf Van Steen klasse apart SCH0UWEN-DU1VELAND Zierikzee zegeviert weer in oefenduel UW KRANT VAN LhO Letsel bij aanrijdingen Achtervolging gestaakt Brandweer Bruinisse op pad voor kampvuur r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MT 326c 'Tijd aangebroken om te stoppen' voor Dirk van Duivendijk Geurig verhaal Overleden op strand Gewelddadige beroving Renesse Schade na aanrijding in Bruinisse SKNWK en Bruse Boys verliezen dé krant van schouwen - duiveland! v ZIËRIKZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0111-453535 MAANDAG 18 AUGUSTUS 1 997 1 53e JAARGANG NR 26232 WAARIN OPGENOMEN DE ZIE RIKZ E E S C H E COURANT 1 797-1889 BRUINISSE - Jachtwerf Duivendijk in Bruinisse heet binnenkort Jachtwerf Oosterschelde. Die naam wil Aart Maaskant tenminste aan de werf ge ven. Maaskant nam de werf onlangs over van Dirk van Duivendijk, die in verband met zijn leeftijd een punt achter het werken zette. Eind van de maand wordt hij 66 en gezien deze leeftijd wordt het volgens Van Dui vendijk („Zeg maar Dirk.") tijd om met werken te stop pen. Een jaar geleden lukte dat hem niet. „Er ging te veel tijd zitten in de verkoop van de jachtwerf. Dat had ik niet verwacht. Maar een pond suiker verkopen is makkelij ker," zegt hij daar nu over. Eind vorige maand brak dan toch de laatste werkdag aan voor Van Duivendijk. Maas kant had van de mogelijke verkoop gehoord en ging eens met Van Duivendijk praten. Dat leidde uiteinde lijk tot de overname van de jachtwerf. Voor Van Duiven dijk geen afscheid met wee moed. „Ik ben daar vrij nuchter in. Er is overal een tijd van. Nu is de tijd aange broken om te stoppen. An ders moet ik straks verplicht stoppen." Pleziervaart Het betekent dat hij zijn jachtwerf na 32 jaar verlaat. In 1965 verliet Van Duiven dijk de nog steeds bestaande scheepswerf van zijn opa. De Deltawerken waren in volle gang en met het sluiten van de Grevelingen was de ver wachting, dat de plezier vaart zou toenemen. Van Duivendijk sprong in het gat in de markt en begon voor zichzelf. Eerst in de avond uren. Vervolgens een paar dagen per week. En uiteinde lijk kwam er een heuse jacht werf. „In het begin waren het nog veelal visbootjes' die gerepa reerd moesten worden. Uit het water halen was er nog niet bij," aldus Van Duiven dijk. Dat is nu wel anders. Er kwam een helling en tegen woordig heeft de werf vrij wel alleen nog het onder houd van jachten. „Toen was het ijzer dat de klok sloeg. Tegenwoordig is het meer verf," wijst Van Duivendijk op het verschil met vroeger. Ook Maaskant begon in het familiebedrijf; op de werf van zijn vader, het huidige Maaskant Shipyards. Zijn eerste werkzaamheden ver richtte hij met de bezem in de hand. Bij zijn afscheid werk te hij op de verkoopafdeling. Maaskant Shipyards, bouw de veelal schepen voor de be roepsvaart. De werf werd in 1984 overgenomen door Da- men. „Maar ik heb altijd ge zegd: 'Als ik voor mezelf kan beginnen dan doe ik dat," al dus Maaskant. Gezien het leeftijdsverschil, Maaskant wordt vandaag 37 jaar, ligt het volgens de nieu we eigenaar voor de hand, dat er op de werf iets gaat veranderen. „Maar de struc tuur blijft hetzelfde. Er ko men alleen wat zaken bij." Wat pregies weet hij nog niet. Daarover worden op dit mo ment nog gesprekken ge voerd. In de bestaande structuur van de jachtwerf speelt de Dir}c van Duivendijk (rechts) op zijn favoriete plek op de jachtwerfde helling, met naast hem zijn opvolger Aart Maaskant. (Foto: Marieke Mandemaker) schilder- en straalloods een belangrijke rol. De jachtwerf neemt hiermee een uitzon derlijke positie in. Deze. voorzieningen staan immers bijna altijd op zichzelf en ma ken zelden deel uit van een jachtwerf. „Maar het zal niet de eerste keer zijn, dat er tij dens het stralen een gat in de romp wordt gespoten. Bij ons kon dat dan altijd direct worden verholpen," aldus Van Duivendijk. Met de overname nog zo vers in het geheugen, 1 augustus kocht Maaskant de jachtwerf officieel, komt Van Duiven dijk nogdedere dag een kijk-, je nemen op de jachtwerf. „En ik wil ook nog best zo nu en dan de vloer aanvegen. Maar dan moet het wel eerst ander weer worden. Het is nu veel te warm om te werken. Wat Maaskant betreft mag Van Duivendijk nog vaak komen. Hij zelf is immers af komstig uit de beroepsvaart en dat is volgens beiden toch een totaal andere materie. Het verschil zit hem echter niet zozeer in de boten, als wel in de mensen, legt Van Duivendijk uit. „Een jacht is een hobby van de mensen. Daar zitten hun spaarcentjes in. Als er dan een krasje in de lak zit, moet dat direct gere pareerd worden." Zaterdag 20 september wil len Maaskant en Van Dui vendijk de overname offi cieel 'vieren' met een receptie in de grote loods. Van Duivendijk kan dan afscheid nemen van alle rela ties en Maaskant kennisma ken met veel nieuwe gezich ten. „En daar ben ik wel blij mee. Want het is toch een an dere wereld waarin ik stap," aldus Maaskant. DEN OSSE - Aanrijdingen in Den Osse en op de N59 bij Bruinisse hadden bij de betrokken men sen diverse lichte verwondingen als gevolg. Twee auto's en een motor werden zwaar bescha digd. Zaterdagmiddag was het raak in Den Osse. Een keer- manoeuvre van een 54-jari- ge automobilist uit Kerk- werve had een aanrijding tussen twee personenauto's tot gevolg. De man probeer de na het wegrijden op de Langedijk te kéren en zag daarbij een 27-jarige auto mobilist uit Brouwersha ven die aan kwam rijden over het hoofd. De Brouwe- naar liep lichte verwondin gen aan zijn rug op. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. 's Avonds om 18.45 uur raakten een 52-jarige mo torrijder uit Breda en zijn passagiere licht gewond na dat zij ten val waren geko men bij de brug van Brui nisse. Ter hoogte van de brug stond een file waar voor de personenauto die voor de motorrijder reed, moest afremmen. Dit werd door de Bredanaar over het hoofd gezien, waardoor hij tegen de auto aanreed. De twee gewonden werden overgebracht naar het zie kenhuis in Zierikzee. Na behandeling konden zij het ziekenhuis verlaten. De motor moest worden weg- getakeld. RENESSE - In het poli tiebureau van Renesse hing de afgelopen dagen een niet zo aangename geur, waarvan de oor zaak niet bekend was. De paarden van de politie te paard kregen aanvanke lijk de schuld in de schoe nen geschoven. Vrijdagmiddag werd de ware oorzaak ontdekt. Vergeten was een pond gerookte paling uit een fietstas te halen, van een fiets die begin vorige week op het politiebu reau was neergezet. Die fiets is eigendom van een man die van zijn fiets was gevallen. Zijn fiets werd zolang op het poli tiebureau gestald. Het pondje paling ontsnapte echter aan de aandacht. Maar na een week in de brandende zon werd de paling alsnog opge merkt. Tot groot verdriet van velen was de vis niet meer voor consumptie geschikt. SCHARENDIJKE - Als ge volg van een hartaanval is zaterdag de 62-jarige A. van Delen uit Gorinchem op het strand van de Brouwersdam overleden. De man werd onwel nadat hij was gaan zwemmen. Hij werd uit het water gehaald en gereanimeerd. Het ambu lancepersoneel nam de reani matie over. Ook werd de traumahelikopter ingezet om assistentie te verlenen. De hulp mocht echter niet meer baten. DRONKEN BELG SCHARENDIJKE - Politie en arts moesten in de nacht van vrijdag op zaterdag in actie komen voor een dron ken Belgische jongeman. Die was in de Dorpstraat in Scha- rendijke van zijn fiets geval len. De Belg was zo dronken dat vrijwel' niets meer tot hem doordrong. De hoofd wond, die de man had opge lopen, is door de arts ge hecht. RENESSE - Een achtervolgingsactie van de politie tussen Renesse en 's Gravenpolder - bij Goes - is vrij dag om veiligheidsredenen gestaakt. De politie pro beerde een man aan te houden die zojuist een motor had gestolen. Omstreeks kwart over een 's middags werd bij' hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse de motor gestolen van een 42- jarige inwoner van Alphen aan de Rijn. De man deed aangifte bij de politie, waar na de motor - zo'n vijf minu ten later - op de Stoofweg in Renesse werd gesignaleerd. De achtervolging werd inge zet, waarbij verschillende surveillancewagens hebben getracht de motorrijder tot stoppen te dwingen. De mo torrijder bereikte daarbij snelheden boven de tweehon derd kilometer per uur. Ge zien de hoge snelheden en het gevaarlijke rijgedrag heeft de politie in 's Gravenpolder besloten de achtervolging te staken. De gestolen motor is een gele Triumph met het kenteken MS-53-TF. Een signalement van de be stuurder is bekend en de po litie heeft de zaak in onder zoek. BRUINISSE - Het illegaal verbranden van karton nen dozen bij restaurant de Vluchthaven in Bruinis se leidde vannacht bij de plaatselijke brandweer tot groot alarm. Iets na één uur gingen de pie pers van de brandweerlieden af. Gezien de melding gingen zij ervan uit, dat er brand was uitgebroken bij het res taurant. Ter plekke bleek het echter te gaan om een soort kampvuur van karton nen dozen. Onder hevig pro test van de vuurstokers doof de de brandweer het vuur. Omdat de eigenaar, een 31- jarige man uit Bruinisse, geen vergunning had voor Martin van Steen heeft alle reden tot een gro te lach op zijn gezicht. Hij ontving zojuist de winnaarskussen van rondemiss Leonie van Nieuwenhuyze nadat de Dongense wielren ner zich afgelopen vrijdag oppermachtig toonde. De coureur liet tijdens de wielerron de van Zierikzee geen 'spaak' heel van de concurrentie. Het overgrote deel van het deelnemersveld werd door Van Steen gedub- be]^b Na afloop 'verontschuldigde' hij zich voor zijn oppermachtige optreden. „Het was niet de bedoeling, maar ik voelde me goed. Sinds mijn juniorentijd heb ik niet zo lang al leen gereden." De vijftiende uitgave van het criterium, die ook bekend staat als Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode, werd, vol gens een schatting van voorzitter van Stich ting Wielercomité Wim Evertse, door zo'n zesduizend mensen bekeken. (Foto: Marieke Mandemaker) het opstoken van de dozen, werd door de politie proces verbaal tegen hem opge maakt. RENESSE - Een 28-jarige man uit Renesse is zaterdag morgen in zijn woonplaats omstreeks drie uur op ge welddadige wijze van zijn geld beroofd. De man werd achtervolgd en op het schoolplein aan de Mauritsweg raakte hij door toedoen van de achtervolgers buiten bewustzijn. Op welke manier dit is ge beurd is volgens een woord voerder van de politie nog onduidelijk. Toen de man bijkwam bleek zijn geld ge stolen. De politie is op zoek naar getuigen van de bero ving. BRUINISSE - Bij een aanrij ding vrijdagavond op de N59 ter hoogte van Bruinisse zijn twee personenauto's bescha digd geraakt. Een 43-jarige Duitser uit Mulheim aan de Ruhr reed met zijn auto en caravan in de richting van de Grevelin- gendam en hield daarbij niet voldoende rechts. Hierdoor kwam hij op de verkeerde weghelft terecht en botste daardoor tegen de personenauto van een 34-ja- rige man uit Weert aar^ Op eigen voeten staan is schoon, maar zwaar. Madach Veel zon en droog HET WEER Vannacht weinig bewolking en plaat selijk mist. Min. temp. 15 graden. Overdag overwegend zonnig en in de middag en avond plaatselijk kans op een regen- of onweersbui. Middagtemp. ±27 graden. Oostenwind, kracht 3 of minder, vannacht weinig w/nd. 3 VLASDAG Onder de hete zon gaven traditionele vlassers hun demonstraties repelen, roten en zwingelen. 4 EXPOSITIE De schilderijen van kunstenaar Gu Ming vonden gretig aftrek tijdens de tentoonstelling in Renesse. 5 REÜNIE Honderdtachtig leden van de familie Boot beleefden een succesvolle reünie. 7 VOETBAL Renesse wint tweede oefenwedstrijd met 3 -1 van VND uit Rotterdam. Dit nummer uit 8 pagina's Advertentie ZIERIKZEE - Zierikzee heeft het oefenduel in en van Steenbergen gistermiddag met 3-2 gewonnen. Bruse Boys verloor met dezelfde cijfers van TO GR en SKNWK slikte een 7-3 nederlaag tegen NSW. Met de oefenwedstrijden wil het overigens niet echt vlot ten. De eilandelijke voetbal verenigingen kampen stuk voor stuk met gebrek aan mankracht. Een fatsoenlijke partij zit er voorlopig niet in en dat terwijl over een ruim een week de eerste bekerron de op het programma staat. MEVO had afgelopen slechts acht mensen tot zijn beschik king en moest derhalve Kloe- tinge 2 afbellen. ZSC legde het thuis af tegen Veere 2 met 2-4. Martin Kiesenberg scoor de voor en na rust. Duive- land kreeg in Stad aan het Haringvliet vijf treffers om zijn oren. WIK kwam met Zeewolde een puntendeling overeen, 3- 3. Renesse oefende tegen het Rotterdamse VND, een zon dagse zesdeklasser. De ploeg van trainer Nico Kind won met 3-1. Leo Rijnberg nam afgelopen zaterdag deel aan de triatlon in Almere, waar de open Ne derlandse kampioenschap pen plaatshadden. De triat leet uit Burgh-Haamstede t moest na achttien kilometer lopen de strijd staken. Sport op pagina 7. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving af 19,00 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving a ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving a ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Dbr./mevr Naam Adres Postcode Telefoon Handfek. Bij automatische afschrijving uw bank-/glronummer vermelden ..Plaats: Geb.datum:. ■SC Zend de bon In open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1