Reclamefolder? Z&MER \£Ö&rdeel Regio weet raad met hitte ABONNEMENT SCHOUWEN-DUIVELAND Frontale aanrijding N59 UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE M NIEUWSBODE M Jongetje (zes) ernstig gewond bij aanrijding Kerncentrale Borssele door storing uit bedrijf Respectvol beeld over historie van Ouwerkerk Vrouw achtervolgd en aangereden door auto Politie houdt nog twee man aan voor molest Op de Lange Blokweg in Zierikzee PROFITEER NU VAN HET L dé krant van schouwen - duiveland! Bronwater uitverkocht, kraanwater nog volop beschikbaar Jongen krijgt baal hooi op zich ZIERIKZEESCHE DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1 997 1 52e JAARGANG NR 26230 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 LfV DRUKKERIJ Mvl UITGEVERIJ 0111-453535 Altijd maar flink en onvermoeid naar de zon toe; zo blijft haar schaduw achter Goethe Zonnige perioden HET WEER Vannacht weinig wind, enkele mistbanken en een minimum temperatuur van omstreeks 13 graden. Overdag zonnige perioden en droog. Middagtemperatuur ongeveer 25 graden. Overdag zwakke tot matige wind uit west tot noordwest, rond kracht 3. 2 AFGRENDELING Israël heeft besloten tot opheffing van d afgrendeling van Ramallah en Hebron. 3 WONINGBOUW De gemeente hoeft voorlopig niet te rekenen op toestemming voor extra woningbouw in Bruinisse. 4 KUNSTROUTE De Kunstroute in Zonnemaire wordt afgesloten met een openluchtconcert door ensemble Alteklein. 7 VOETBAL NTW, de nieuwe ploeg van Sander Kloos, verslaat MEVO met ruime cijfers in oefenwedstrijd. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Een zesjarig jongetje uit Zierikzee is vanmorgen ernstig gewond overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Het jongetje werd op de Lange Blokweg in Zierikzee geschept door een 48-jarige automobiliste uit Dreischor. Het ongeluk gebeurde om streeks 11.00 uur. Het jonge tje stak vanuit de voortuin van zijn woning tussen ge parkeerde auto's plotseling de weg over. De vrouw kwam vanaf de ro tonde en was juist aan het op trekken. Zij kon het jongetje niet meer ontwijken. Het jongetje raakte gewond aan zijn hoofd en benen. Over de precieze aard ervan konden vanmorgen nog geen mededelingen worden ge daan. In eerste instantie werd het jongetje met een ambulance naar het ziekenhuis in Zie rikzee gebracht. Van hieruit werd hij direct overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Izie advertentie elders in deze krant) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: OMAAND abonnement met automatische atschrijving 19,00 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 51,00 O KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving a ƒ184.00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam DhrJmevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum Handtek. Bij automatische afschrijving uw i bank-/gironummer vermelden: Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. ZIERIKZEE - Bij Albert Heyn in Zierikzee was er dinsdag geen enkele fles bronwater met koolzuur meer verkrijgbaar. Met kraanwater is er nog geen enkel probleem, laten Delta Nutsbedrijven weten. Er wordt wat gepuft en gezucht, maar over het alge meen lijkt de regio wel raad te weten met de hitte. Komend weekend hervatting produktie BORSSELE - De kernenergiecentrale in Borssele is sinds dinsdag tijdelijk buiten bedrijf. Aanlei ding is een storing in de aansturing van een af- blaasklep van de reactor. Met zo'n afblaasklep kan de reactordruk worden verminderd. Dat heeft elektriciteitspro ducent EPZ pas woensdag bekendgemaakt. De repa ratie van de klep duurt ze ker enige dagen. EPZ ver wacht het komende weekeinde de productie te hervatten. Inmiddels zijn Franse en Duitse specialisten bezig de klep van Franse makelij na te kijken. Daarna zullen zij hem testen. Het mechanis me is volgens de EPZ licht radioactief omdat het func tioneert binnen een stroom reactorwater. De centrale heeft voor noodgevallen een reserveklep achter de hand. EPZ gaat ervan uit dat het incident de veiligheid van de installatie niet heeft beïnvloed. De toezicht houdende Kern Fysische Dienst (KFD) beoordeelt uiteindelijk of die visie van EPZ klopt. OUWERKERK - Vijftien mensen gaven woensdag middag blijk van hun belangstelling in de geschie denis van het dorp Ouwerkerk tijdens de presenta tiemiddag in het dorpshuis. De werkgroep 'Oud Ouwer kerk in documenten' ver zorgt deze presentaties al en kele jaren tijdens het zomerseizoen met als doel geïnteresseerde vakantie gasten én eigen bewoners wat meer over het hoe en waarom van het dorp te ver tellen en te tonen. Spil binnen de werkgroep is mevrouw L. Veltman-Hack. Woensdagmiddag gaf zij er weer blijk van in een balans van persoonlijke betrokken heid en relativering een in drukwekkend beeld van Ou werkerk te kunnen schetsen. Zij doet dat met een toelich ting bij de maquette van de vroegere kerk en toren en met het vertonen van een se rie dia's van het dorp. De uit 1533 stammende Sal- vatorklok is een hecht sym bool voor de dorpsbewoners. Immers de klok was er 'altijd al' werd door de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog meegenomen, maar weer te ruggevonden, kreeg een plekje in een klokkenstoel op de Ring omdat de toren in de oorlog was opgeblazen, luidde in de rampnacht van 1953, luidde op 6 november van dat jaar toen eindelijk het laatste dijkgat werd ge sloten en prijkt nu bovenin de moderne toren als sym bool van doorzettingsvermo gen. Andere saillante ken merken voor Ouwerkerk zijn uiteraard de caissons, maar ook de Amerikaanse eik op de Ring, die na de ramp werd geplant door Harold Russell, voorzitter van de Vereniging der Wereldveteranen. De diaserie bood unieke plaatjes van het afzinken van het vierde en laatste Phoenixcaisson in november 1953. ,,De mensen raken wel snel geïrriteerd," zegt politie woordvoerder T. Verkerke. Dagelijks komen er bij het bureau in Zierikzee klachten binnen over geluidsoverlast. De politie schiet daarop niet meteen in actie. ,,Wij vinden dat buren dat in eerste in stantie maar onderling moe ten regelen," zegt Verkerke. „Lukt dat niet dan proberen wij te bemiddelen." Verstok te herrieschoppers krijgen eerst een waarschuwing, lo pen vervolgens kans op een proces-verbaal en als dat niet helpt, wordt de geluidsappa ratuur in beslag genomen. Werkvoorzieningschap De Zuidhoek stelde voor ma ar twee dagen een tropenroos ter in. „Eén keer een uurtje op kosten van de baas en één keer een uurtje van de men sen zelf," zegt A. Padmos van personeelszaken. Er werd dan om zeven uur be gonnen tot 's middags half drie. Maar vandaag, donder dag, is dat alweer veranderd. Uit financiële overwegingen werd besloten het tropen rooster maar tot twee dagen te beperken. Geen behoefte Bij de gemeente Schouwen- Duiveland bleek geen be hoefte aan een tropenroos ter. De situatie in het tijdelijke gemeentehuis aan het Hadfieldpark valt ge meentesecretaris M. Sas reu ze mee. Persoonlijk vreesde hij dat bepaalde ruimten het niet zouden redden bij extre me warmte, maar die angst was voor niks. Aan het begin van de zomer zijn er instruc ties rondgegaan: zonwering tijdig neerlaten en de airco op tijd instellen. Dat blijkt te voldoen. Op sommige trap pen is het behoorlijk warm, maar in de kantoorruimten gaat het goed. „Daar ben ik blij om, want het zou toch gauw een stuk productie kunnen schelen," aldus Sas. Aan de balie is het, volgens medewerkster O. Koolber gen, deze week en vorige week eindelijk een ietsje rus tiger. „Maar in verhouding met vroeger bij de gemeente Zierikzee in de vakantiepe riode, komen er toch nog heel veel mensen." Vooral voor paspoorten en Europese reis kaarten, omdat velen niet meer op een hittegolf in Ne derland rekenden en alsnog een reisje naar het buiten land boekten. „Het is heel heet. We probe ren zo verantwoord mogelijk te ventileren," zegt D.J. De- ceunink van Zorgcentrum Borrendamme. „Verder wordt er toezicht op gehou den dat mensen meer drin ken dan normaal." Ouderen hebben, volgens hem, de nei ging binnen te blijven en.de warmte volledig buiten te sluiten. „Toch is het in onze tuin onder de bomen goed toeven," aldus Deceunink. Over airco in bejaardente huizen zijn de meningen, vol gens hem, nogal verdeeld. Daar wil hij dan ook niet per se voor pleiten. Bij de Koninklijke Zeelan- Werken op het land, is met deze temperaturen geen pretje. Deze combine-chauffeur trof zijn voorzorgsmaatregelen. (Foto: Marieke Mandemaker) dia BV wordt er in deze tro pische dagen een uurtje kor ter gewerkt. „We schuiven dan met wat uren naar piek perioden, aldus directeur H. Doeleman. „Het is nu toch een slappe tijd. Waar Heine- ken en de ijsproducenten goede zaken doen, wordt er minder brood en zeker veel minder slagroomgebak ver kocht." Zeelandia geeft haar afnemers wel tips voor zo merse brood- en gebaksva riaties om de consument wat enthousiaster te maken. In het bedrijf zelf staan op de warmste werkplekken extra ventilatoren. „Er wordt een frisdrankje en een ijsje extra uitgedeeld en we houden een hand voor ogen als de pro ductie een beetje minder is dan normaal," zegt Doele man. „Als de eerste helft van de zomer niet zo slecht was ge weest, was er nu niet zo'n grote piek geweest," zegt F. van Doorn van Poot Ho- resca Horecagroothandel in Sirjansland. De consument maakt een inhaalmanoeu vre. In augustus wordt, vol gens hem, al wat voorzichti ger geproduceerd en inge kocht met het oog op houd baarheidsdata. Dan willen sommige soorten bier of ijs weieens niet meer voorradig zijn. Bier, cola en vooral de Lipton Ice ijsthee zijn op het ogenblik de toppers. Woordvoerster Kik van de Dea drogisterijen in Haam stede en Zierikzee is blij met de tropische periode. De voorraad zonnebrandmidde len bijvoorbeeld was aan zienlijk, daar wordt nu een aardige deuk in geslagen. Ook de anti-muggenproduc- ten vinden gretig aftrek. De grootste drukte manifesteert zich in de ochtend, maar - blijkbaar raken de mensen het strand al weer een beetje beu - ook in de warme mid daguren komt er nog aardig wat publiek in de winkel. NIEUWERKERK - Een achttienjarige vrouw uit Nieuwerkerk is maandag op de Loensweg bij haar woonplaats aangereden door een auto, nadat zij door het voertuig was achtervolgd. BURGH-HAAMSTEDE - De politie heeft dinsdag nog twee mannen uit Schoonhoven aangehouden, die ervan worden verdacht maandagmorgen een be waker van een camping in Burgh-Haamstede gemo lesteerd te hebben. De vrouw fietste vanuit Zie rikzee in de richting van haar woonplaats. Ze reed zo veel mogelijk aan de rechterkant van de weg. De bestuurder van de auto bleef echter zo'n anderhalve kilometer achter haar rijden. Totdat hij het achterspatbord van de fiets raakte. De vrouw kwam ten val. De bestuurder van de au to ging er vandoor. Hij reed in een witte Mercedes 200 E. Het kenteken is niet bekend, maar volgens de verklaring van de vrouw ging het in ie der geval om een nieuw ken teken (met vier letters en twee cijfers). Volgens de politie is het mo gelijk, dat de man meer van plan was. Ze verzoekt getui gen contact op te nemen met het bureau in Zierikzee. Maandag had de politie al twee mannen, eveneens uit Schoonhoven, aangehouden. Zij hadden 's morgens een be waker van een camping aan de Jonge Jan Boeijesweg in elkaar geslagen. Volgens een woordvoerder van de politie waren zij het niet eens met een beslissing van de campingeigenaar en kele gasten van de camping te zetten. Ongenoegen De mannen uit Schoonhoven kozen partij voor deze gasten en vierden hun ongenoegen bot op de bewaker. BRUINISSE - Een zeventien jarige jongen uit Bruinisse is dinsdagavond naar het Dijk- zigtziekenhuis in Rotterdam overgebracht, nadat hij op het eind van de middag een baal hooi op zich had gekre gen. De jongen was met zijn vader aan het werk in de hooi schuur. Op een gegeven mo ment viel er een stapel hooi balen naar beneden. De jongen kon een van de balen niet meer ontwijken. Aanvankelijk zag het ernaar uit, dat de jongen er met lich te verwondingen af was ge komen. Later op de avond is hij echter toch naar het Dijk- zigt overgebracht. AANRIJDING SCHARENDIJKE - Op de Kloosternolstraat in Scha- rendijke is gisteren een 64-ja- rige fietser uit Scharendijke aangereden door een 48-jari- ge dorpsgenoot. De fietser week plotseling naar links uit. De 48-jarige, die in zijn auto uit tegenovergestelde rich ting kwam, kon een aanrij ding niet meer voorkomen. Een 33-jarige man uit Goes is dinsdagmiddag omstreeks half drie met beenletsel overge bracht naar het ziekenhuis in Zierikzee. De man werd in zijn auto op de N59 bij Zierikzee, tussen de afslag naar de Zeelandbrug en de rotonde, frontaal aangereden door de wagen van een 35-jarige man uit Etten-Leur. Deze was door nog onbekende oorzaak op de ver keerde weghelft terecht gekomen. Door de aanrijding raakte de Goesenaar bekneld in zijn auto. Hij moest door de brandweer wor den bevrijd. M. Verkerke, van de politie in Zierikzee, verklaarde gistermorgen dat de toestand van de man „redelijk bevredigend" is. De man uit Etten-Leur bleef ongedeerd, maar was wel zeer aangeslagen. Hij is opge vangen door Buro Slachtofferhulp. Beide au to's zijn total loss. De politie in Zierikzee is op zoek naar eventuele getuigen, die vanuit de richting Rotterdam achter de automobi list uit Etten-Leur gereden hebben. (Foto: Marieke Mandenmaker)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1