In de schijnwerper Behoorlijk deelnemersveld verhult malaise wielrennen Trainer Kloos tegen oude club Agassi wint weer eens tennispartij Arsenal voorlopig leider in Engeland Hoogste score voor Blonk en Van Rooyen Sporters als Verslaggever SPORTIEVE U T L G N 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Saman heeft haantje als freelance-verslaggever even op zijspoor gezet Late interesse in atletiek (Door Peter Godrie) ZIERIKZEE - Hans Saman is nog steeds een liefheb ber van atletiek, de moeder der sporten. Vorige week zat hij gekluisterd aan de buis omdat het WK atletiek in Athene plaatshad. ,,Als ik naar de 100 meter kijk, ben ik nog zenuwachtiger dan de atle ten," toont hij zijn enthousiasme. Voorlopig blijft het slechts bij kijken en nagelbijten, want schrijven over atletiek en andere sporten zit er niet in. Werk zaamheden aan zijn nieuwe huis slokken alle vrije tijd op. Als sporter had Saman nooit onoverkomelijke problemen met de regionale media. Dat vond en vindt hij als sport- medewerker van de Zierik- zeesche Nieuwsbode een be langrijk goed. Hij schreef exact de woorden op zoals de mensen tegen hem gesproken hadden. „Het is niet leuk als het omgedraaid wordt," zegt Saman, die in het dagelijks leven vliegtuigonderhouds- technicus bij Fokker Servi ces in Woensdrecht is. ZIERIKZEE - De Zierik- zeesche Nieuwsbode be steedt in een zomerserie aandacht aan (oud-)spor- ters die werkzaam zijn in de regionale sportjour nalistiek. Hoe zijn ze aan het bij baantje gekomen? Hoe gaan ze om met sporters en hoe kijken ze tegen de sportverslaggeving op Schouwen-Duiveland aan. In de vierde afleve ring staat Hans Saman centraal. De atleet, die ooit Zeeuws kampioen op de 1.500 meter werd, heeft de afgelopen jaren als freelancer voor de Zierikzeesche Nieuwsbo de gewerkt en schreef over alles behalve voet bal. Wegens een verhui zing heeft hij zijn corre spondentschap op een laag pitje gezet. Wim Evertse opende de serie op 15 juli, Peter Bos volgde hem op 22 juli en Leon Quik kwam 31 juli aan bod en Willem Lafe- ber was op 5 augustus aan het woord. blad op Schouwen-Duive land verschenen. ,,Ik weet het nog goed," vertelt Saman met gepaste bescheidenheid. ,,Ik las alles honderd keer vanuit alle hoeken en rich tingen. Als kind was dat het mooiste wat er was." Edoch, tafeltennis was niet de sport waar Saman al zijn energie in kwijt kon. Rond zijn 22e besloot hij zich bij at letiekvereniging Delta Sport aan te melden omdat hij be ter wilde leren lopen in ver band met zijn trainingen voor de triathlon. ,,Ik ben op atletiek gegaan en er niet meer vanaf gekomen." Na een kort avontuur op de tienduizend meter („Dat vqnd ik te eentonig worden") stapte hij over op de kortere afstanden. De 400, 800 en 1.500 meter werden zijn ter reinen. Zijn beste tijden wa ren respectievelijk 51.5 se conden, 1.57.4 minuut en vier minuten rond. Tijden die toen meetelden als Zeeuwse toppers. Saman had sowieso behoorlijk wat in zijn mars. Naast winst in vele baan- wedstrijden en ereplaatsen in Schouwse wedstrijden be haalde Saman op zijn 26e de Zeeuwse titel op de 1.500 me ter. Hockey Kees Verkerke was zijn eer ste trainer, de man voor wie Saman bij de Zierikzeesche Nieuwsbode als freelancer aan de slag ging. Dus vroeg Verkerke, aanwezig bij de triathlon in Zierikzee, of schrijven iets voor Saman was. Zo gezegd, zo gedaan. Zijn eerste bijdrage was een stukje over hockey. „Het ging gelijk goed," herinnert hij zich het stukje dat hij te lefonisch maakte. Vanaf dat moment leverde Saman we kelijks sportieve verhalen. Alle sporten hadden zijn be langstelling behalve voet bal. De interesse voor het schrijven komt voort uit het lezen van boeken. Daarin worden volgens Saman din gen zo prachtig verwoord dat hij ook wel een poging wilde wagen. Daarom wil Saman de sport zo neerzetten als het daadwerkelijk gebeurd is. „Ook de mensen die er niet zijn geweest," licht hij toe. Met geen kwaad woord spreekt Saman over de regio nale sportmedia. En beter als de Zierikzeesche Nieuwsbo de - Saman wil niet slijmen - kan niet. „Clubs beseffen niet dat er zoveel aandacht aan ze besteed wordt." Met veel plezier oefent Sa man zijn correspondent schap uit. Toch zijn er dagen dat hij zich afvraagt waar hij in hemelsnaam over moet schrijven als hij voor de 36e keer bij bijvoorbeeld de hoc key komt. „Het is wel eens moeilijk als je zondagavond thuis komt en je hebt maar drie zinnen." Verbaasd re ageert Saman als er dan toch weer een verhaal op zijn com puter verschijnt. Door het werk aan zijn huis blijft de computer voorlopig uitstaan. Hij zou het zo weer willen oppakken, net als het lopen dat hij echt actief vier jaar geleden voor het laatst deed. Dit jaar deed Saman een rondje Zierikzee. In zijn toptijd als warming-up, nu als probeerseltje. „Ik kreeg zo'n terugslag dat ik meteen ben gestopt." En als het te genwoordig buiten regent, gelooft hij het wel. „Zonde natuurlijk, op zich is het hartstikke lekker." De nu 31-jarige Saman is een rasechte Zierikzeeënaar en verliet het toeristenstadje pas dit jaar voor het eerst van zijn leven. Middelburg heet nu zijn domicilie. Het wil niet zeggen dat Saman wereldvreemd is. Zijn werk bij de vliegtuigfabriek brengt hem naar verre reis- oorden als Indonesië, Paki stan en Iran. Uit het laatste land keerde hij onlangs te rug. Het was er dagelijks ruim vijftig graden. Wie had het hier ook alweer over een hittegolf? Gymnastiekles Uitgesproken sportief was Saman vroeger in zijn puber tijd niet. „Ik zat altijd in het laatste clubje bij gymastiek- les," geeft hij zijn geringe be langstelling voor sportieve ontplooiingen prijs. Door zijn groei kwam Sama'n wat slungelig over. Pas v later begon hij zich (lichc elijk) goed te voelen en kreeg de sport zijn interesse. „Ik denk dat dat het is geweest," duidt Saman op zijn onregelmatige weg tot volledige wasdom. Bij tafeltennisvereniging Scaldina boekte de destijds achttienjarige Saman zijn eerste sportieve successen, die uiteraard in de kolom men van het enige nieuws- Hans Saman tijdens een training op de kunststof atletiekbaan van Delta Sport. Toen was de sport nog een belangrijk deel van zijn leven. (Foto: Joop van Houdt) In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Hans Lafeber 'In de schijnwerper'. De voetballer kreeg afgelo pen zaterdag in de oefenwed strijd tegen SKNWK een kans in de voorhoede van Zierikzee omdat de aange kochte spits Erik-Jan Elen- baas rtiet aanwezig kon zijn. Lafeber kweet zich uitste kend van zijn taak en werd met drie fraaie doelpunten de man van de wedstrijd in Nieuwerkerk. Naam: Hans Lafeber, Geboren: 22 november 1969 in Wad- dinxveen. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Voetbal. Partner: Ja, samenwonend en een zoontje. Club(s): Zierikzee, Beek Vooruit, Zierikzee. Beroep: Kok. Hobby('s): Voetbal. Favoriete sporten: Alles. Laatste boek: Een boek over de Mossad (Is raëlische geheime politie). TV-programma's: Sport of goede film. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode en af en toe Algemeen Dag blad. Muziek: Reggae. Eten: Buitenlands. Drinken: Alles. Uitgaan: Niet meer zo. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De kust. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee en Breda. Vakantie: Frankrijk. Geloof: Ja, vroeger wel, nu niet meer. Heeft hekel aan: Onrecht. Slechtste eigenschap: Ongeduldig. Beste eigenschap: Laat ik aan anderen over. Mooiste sportmoment: Dat is natuurlijk zaterdag. Vervelendste sportmoment: Twee keer geel vorig jaar. Blessures: Weinig. Sportief doel: Altijd het hoogst mogelijke proberen te bereiken. Sportvrouw/sportman van Zeeland: Zou ik niet weten. Beste voetballer: Ronaldo. Slechtste voetballer: Henk Fraser. Zomer in Zeeland: Genietèn. Ronald Koeman: Top. Spits bij Zierikzee: Ik hoop het. Scoren: Mooiste wat er is. Hittegolf: Liever iets koeler. Waar blijf je voor thuis: Voor mijn zoontje en vrien din. Grootste angst: Verliezen van dierbaren. Voetbal op Schouwen-Duive land: Bevalt goed. Ook ronde van Zierikzee moet stapje terug doen ZIERIKZEE - Zo op het eerste oog kan de organisa tie van de vijftiende wielerronde van Zierikzee pronken met een alleraardigst deelnemersveld. Zo'n zestig renners hebben toegezegd te zullen ko men op vrijdag 15 augustus. Met dit aantal heet je tegenwoordig een topper te zijn in het Zeeuwse wie- lerland. Schijn bedriegt, ook in Zierikzee. Het criterium in Zierikzee mag dan dit seizoen de enige wielerkoers voor amateurs op Schouwen-Duiveland zijn, dat wil niet zeggen dat het allemaal hosanna is. De feiten liggen er nu eenmaal. Op de eerste plaats heeft het wielercomité de laatste twee jaren niets gemerkt van een algemene terugval in de (lan delijke) wielersport. Twee jaargangen lang koos het voor een omnium en hier kunnen slechts 32 renners aan meedoen. Die heb je zo bij elkaar. Omdat het omni um, een wielerwedstrijd die uit verschillende onderdelen bestaat, niet het gewenste succes - In Bruinisse werd ook van deze vorm afgestapt - oogstte, werd rap de oude, vertrouwde formule opge pakt. Bij het laatste rondje om de kerk in 1994 zat de koers in Zierikzee mudjevol. Maar liefst 82 personen waaronder 76 Nederlandse coureurs hadden hun inschrijfformu lier naar Theo de Looze ge stuurd. Nu heeft de inwoner van Kerkwerve ruim dertig inschrijfkaarten van Hol landse wielrenners ontvan gen. Extra tintje Die krijgen gezelschap van vijftien Belgen en even grote groep met Amerikanen, Aus traliërs. Nieuw-Zeelanders en Japanners. Enerzijds is het natuurlijk aardig als een ronde een internationale ren ners kan presenteren. Dat geeft altijd een extra tintje. Anderzijds kun je ze be schouwen als vulling, want wat is nu een amateurkoers met dertig Nederlanders waarvan de helft, voor de meeste toeschouwers al thans, onbekend is. Maar volgens Henk Remeijnsen, KNWU-consul, zaten er bij die buitenlandse groep best goede renners tussen, zei hij tegen De Looze. Remeijnsen had ze in Westdorpe gezien. Toch kan een wielerwed strijd met'een aantal van zes tig namen zonder meer voor de dag komen. Slechts het criterium in Westdorpe had meer deelnemers omdat het dicht bij België ligt en geen concurrentie van een andere wedstrijd had. De jaren dat De Looze kaar ten moest terugsturen, zijn voorbij. Dit komt ook omdat het aantal amateurrenners binnen enkele seizoenen zo wat is gehalveerd. „Andere Zeeuwse criteriums zijn blij als ze er 45 hebben," ligt de Looze toe. De spoeling wordt dunner en als er dan een ron de in de buurt van de woon plaats is, kiezen ze daar voor. Ongelijk kun je ze nauwe lijks geven, ook al zijn de Zierikzeese premies zeker ïaiet mis. Ondanks de sombere wieier- tijden nemen heel wat sterke renners de moeite in de auto te stappen om in Zierikzee te fietsen. Goede Zeeuwen zijn Francois Franse, Dennis Me- su en André Goense. Uit het Brabantse land ko men goede Tilburgers als Twan van Hest en Paul Coe- horst, Hoogerheidenaar Nico van de Klundert (winnaar omnium 1996) en Martin van Steen. De Dongense wielren ner was de beste tijdens het Zierikzeese rondje in 1991 en 1992. Van het omnium is de organisatie van de wielerronde in Zie rikzee afgestapt. Het kreeg niet het beoogde applaus. (Foto: Joop van Houdt) Vierde oefenduel Bruse Boys ZIERIKZEE - Sander Kloos ontmoet vanavond om zeven uur MEVO, één van zijn oude clubs. Hij doet dit niet als speler maar als trainer van NTVV uit Nieuwe-Tonge, waar de inwoner van Burgh-Haam- stede sinds deze zomer actief is. Bruse Boys is vanavond om half acht al toe aan zijn vier de wedstrijd in de voorberei ding. Tegenstander is Wolf- aartsdijk. De Bruse ploeg werkt in de aanloop naar de competitie liefst acht partij en af. Dit aantal halen de meeste Schouwse ploegen niet. WIK speelt op dezelfde tijd als Bruse Boys. Om half acht is Veere in de gelijknamige plaats de opponent van de ploeg van trainer Peter van Poortvliet. DFS speelt een kwartier eerder tegen Wal cheren in Burgh-Haamstede. SKNWK komt woensdag weer in actie. Tegen ZSC mag het proberen het geschonden blazoen tegen Zierikzee op té poetsen. Deze wedstrijd start om zeven uur op sportpark Het Springer. Van onbekende Italiaan INDIANAPOLIS (RTR) - Andre Agassi heeft einde lijk weer eens tennispartij gewonnen. De voormali ge nummer één van de wereld versloeg maandag in Indianapolis de Italiaan Davide Sanguinetti in drie sets, 6-2 4-6 6-4. Voor Agassi, inmiddels afge zakt naar nummer 74 op ran king, was het zijn eerste zege in een ATP-toernooi sinds 29 april. „Ik stel me niet al te veel voor van deze overwin ning. Ik heb hard gewerkt aan mijn bewegingsritme. Ik bewoog de laatste tijd als een Sherman-tank," zei de Ame rikaan, die bij zeven voor gaande toernooien steeds in de eerste ronde werd uitge schakeld. Tegenstander Sanguinetti speelde overigens pas voor het eerst dit seizoen op een hardcourt-baan. Ondanks zijn onbekendheid met de on dergrond verzekerde hij zich van de tweede set. In de be slissende reeks verspeelde Sanguinetti een voorsprong van 3-0. In New Haven ging Paul Haarhuis goed van start. Hij gaf de als twaalfde geplaatste Zweed Magnus Norman geen enkele kans, 6- 3 6-2. Paardensport Vlissingen Springen paarden L-klasse', le parcours: 5. S. Nelisse met Henry van Rus tenburg (Schouwse Ruiters), 7. M. Priemus met Nikita (Schouwse Ruiters). B-klasse, 2e parcours: 4. A. Muehlhaus. LONDEN (AFP) - Arsenal is voorlopig- leider van de Premier League. De club van Dennis Berg kamp en Marc Overmars won maandag zijn tweede competitiewedstrijd, een vooruit ge speelde, tegen Coventry City met 2-0 en bracht daarmee het aantal punten op vier. Beide treffers voor de Gun ners kwamen op naam van Ian Wright. Hij scoorde in de 29e minuut en vlak na de rust voor ruim 37.000 toe schouwers. Wright is door de twee doelpunten slechts één verwijderd van het clubrecord van 178, dat sinds de jaren dertig en veertig op naam staat van Cliff Bastin. Coventry, zaterdag nog overwinnaar op Gullits Chelsea, liep maandag op Highbury constant achter de feiten aan. Vooral achter Overmars. De ex-ajacied zorgde voor de nodige ver warring met zijn soms on navolgbare acties. In de eerste ronde om de League Cup scoorde Pierre van Hooijdonk twee van de acht treffers voor Notting ham Forest (eerste divisie) tegen de derde divisieciub Doncaster. Zomercompetitie bridge BURGH-HAAMSTEDE - Het lierenpaar Blonk/Van Rooyen heeft tijdens de zevende zomeravonddrive in Burgh-Haamstede de hoogste dagscore behaald. Het bridgekoppel haalde in dorpshuis de Schutse een percentage van 66.67. De achtste ronde van de zomer competitie staat donderdag 14 augustus op het program- Uitslagen Witte groep: 1. ds Hooger- heyde/Brinckman 65.00 pro cent, 2. ep. Killan 61.00, 3. ds Bogmans/Henderson 59.58. 4. ds De Ruiter/Husmeijer 59.00, 5. ep. Maaskant 58.00, 6. hrn Reydon/Schubert 57.50, 7. ds Van Assendelft/ Van Geesbergen 53.33, 8. ep. Hegge 53.00, 9. ep. Schat- poort 47.50, 10. ep. Scheuer- man 39.00, 11. ds Wolf/Buis 35.00, 12. ep. Wieringa 34.58, 13. ds Boom/Geelhoed 33.33. Groene groep: 1. ds Van de Duijn/Viergever 60.42, 2. ep. Veenema 58.33, 3. ep. Lans dorp 53.65, 4. hrn Lans- dorp/Lassacquere 53.13, 5. ep. Versteeg 52.60, 6. ep. Van Drie 50.52, 7. ep. Heeres 45.31, 8. ds Tennekes/Van Oeveren 44.79, 9. mv. Van Reisen/hr De Jong 42.71, 10. .ds Schiffer/Van de Werf 38.54. Blauwe groep: 1. hrn Blonk/ Van Rooyen 66.67, 2. hrn Du Buf/De Zeeuw 64.06, 3. hr Meinster/mv. Reydon 56.77, 4. ep. Visser 51.56, 5. ep. Van de Sluis 51.04, 6. ds Van de Berg/Flohil 44.79, 7. ep. Stouten 42.19, 7. ep. Van Lint 42.19, 9. ds Van Gennip/Ko- ning 40.63, 10. ep. Van de Zaan 40.10. Rode groep: 1. hrn Van Eek/ Van Wezel 65.83, 2. ep. Wille- brands Bakker 63.75, 3. ep. Horssen 61.67. 4ep. Van Bra- kel 58.75, 5. hr Van Veen/mv. Glimmerveen 57.50, 6. hrn Bontebal Van Krimpen 53.75, 7. hr Van de Werken/ mv. Van de Wetering 51.25, 8. ep. Bos 45.00, 9. ds Bodeme- ijer/Fokker 43.75, 10. mv. Hofstede/hr Verheul 37.92, 11. hr Pieters/mv. Pieters 30.83, 12. ds Hoekman/ Sleeuwits 30.00.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6