E R Belastingdienst sluit deuren SCHOUWEN-DUIVELAND Gele pracht van 3,5 meter —/DE vlieger \$$6sSideel UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M i Buitenpiassen taboe in centrum Renesse 3 "iX Qj 3^9 Zoekactie naar vallend 'mens' levert niets op AÖ^NEMENT T V Vrouw uit Goes in boomgaard verkracht PROFITEER NU VAN HET dé hunt van schouwen - duiveland! Waterschap wellicht naar nieuw onderkomen in Nieuwerkerk Politie op zoek naar getuigen Diefstallen in Westhoek Auto brand geheel uit Psychotherapie ouderen succesvol 24 uur bereikbaar BRUINISSE DUIVELAND ZIERIKZEE 0111 -64 15 62 autotel. 06 53 32 88 09 ZIERIKZEESCHE ^NSEBISüo^ DINSDAG 12 AUGUSTUS 1 997 1 52e JAARGANG NR 26229 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 Drie verhuizingen staan gelijk met één brand. Benj. Franklin Kans op onweer HET WEER Vannacht vooral in het zuiden enkele wolkenvelden. Min. temp. ±18 graden. Overdag perioden met zon, ook enkele stapelwolken. In de middag en avond een regen- of onweersbui. Langs de kust kans op enkele mistbanken. Middagtemp. van 25 tot 29 graden. Wind westelijk, rond kracht 3. 2 BOUTERSE Geen vrijgeleide van cocaïnehandel verdachte Desi Bouterse. 3 BRUGZICHT Brugzicht staat nog sceptisch tegenover nauwe samenwerking met de Stichting Arduin. 5 HAVENDAG Oude ambachten, braderie en vaartocht onderdelen van tiende Havendag Zierikzee. 6 ATLETIEK Oud-atleet Hans Saman zet baantje als freelance-verslaggever even op zijspoor. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's POORTVLIET - In Poortvliet is zondagavond en maandag naarstig gezocht, naar iets dat volgens verklaringen uit de lucht was komen vallen. De zoekactie leverde niets op en werd gistermiddag ge staakt. Verschillende mensen meld- Maandag werd met behulp den dat er in Poortvliet om- van diensthonden en een he- c\:eeks kwart over zes zon- likopter verder gezocht, dagavond, iets uit de lucht Uit navraag bij het landelijk kwam vallen. Volgens meer- militair centrum bleek, dat dere onafhankelijk van el- er zondagavond geen activi- kaar afgelegde getuigenver- teiten in de lucht waren gere- klaringen zou het gaan om gistreerd. Ook bleek, na een mens. contact met omliggende vliegvelden, dat er geen acti- De politie zette onmiddellijk viteiten met para's in de di- een zoekactie op touw, in een recte omgeving van Tholen van tevoren afgebakend ge- hadden plaatsgevonden, bied. Hierbij werd ook een vliegtuig ingezet. Door de in- Na de inzet van de helikopter vallende duisternis moest de werd uiteindelijk het zoeken zoekactie worden gestaakt. opgegeven. (zie advertentie elders in deze krant) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 19400 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisll Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum:. Handtek. bankVgironummer vermelden: 3C Zend de bon In open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. ZIERIKZEE - Het kantoor van de belastingdienst in Zierikzee sluit per 1 september definitief zijn deu ren. Particuliere belastingplichtigen kunnen vanaf die datum één ochtend in de week met hun vragen over belastingkwesties terecht op het Zierikzeese postkantoor. Waterschap Zeeuwse Eilanden over weegt te verhuizen naar een nieuw onderkomen in Nieuwerkerk. KAPELLE - Een vrouw uit Goes is zondagavond tijdens het joggen bij Kapelle meegesleurd naar een naast de weg gelegen boomgaard en vervol gens verkracht. Omstreeks 20.45 uur liep de vrouw over het Verloren wegje bij Kapelle. Deze weg is het verlengde van de Dijkwelseweg en loopt in de richting van de spoorlijn tussen Kapelle en Goes. Omdat er zo weinig verkeer is maken veel fietsers en trimmers gebruik van deze weg. Na de verkrachting werd de vrouw in de boom gaard achtergelaten waar na zij via een aangrenzende boomgaard de openbare weg bereikte. Daar werd ze in eerste in stantie geholpen door een bejaard echtpaar dat op dat moment langsfietste. Dat echtpaar fietste even later weer weg. Omdat de vrouw geen vervoer had moest zij te voet naar huis. Op het fietspad tussen Kapelle en Goes werd zij gepasseerd door twee meisjes die daar aan het skeeleren waren. Deze twee meisjes hebben de vrouw uiteindelijk thuisgebracht. De politie is op zoek naar de identiteit van zowel het be jaarde echtpaar als de twee meisjes. Ook mensen die tussen 20.00 en 21.30 uur mogelijk iets bijzonders hebben gezien op de route Abbekindersezandweg, Dijkwelseweg, Verloren wegje worden verzocht zich te melden bij de afdeling re cherche van de politie Oos- terscheldebekken (0113- 383700). RENESSE - De tropische temperatuur van de afgelo pen dagen maakt de behoefte aan vocht alleen maar groter. Veel wordt daar van uitgezweet. Het over tollige vocht verdwijnt in de wc-pot. Al denkt in Re- nesse daar niet iedereen zo over. Twaalf personen werden af gelopen nacht op heterdaad betrapt tijdens het urineren op de openbare weg. Evenzo veel keer schreef de politie een schikking uit. Verder werden er gisteren en vannacht in de Westhoek een aantal diefstallen gepleegd en vernielingen aangericht. Zo werd er kleding van een waslijn gehaald en porte monnees. een zonnebril, een horloge, een polstas en een paspoort gestolen. Van een personenauto werd een bui tenspiegel vernield. MOLEST BURGH-HAAMSTEDE Een bewaker van een cam ping aan de Jonge Jan Boe- ijensweg in Burgh-Haamste- de is gistermorgen kort na tien uur in elkaar geslagen. Twee personen zijn door de politie aangehouden. BRUINISSE - Een personen auto van een inwoner van Steenbergen is maandagmid dag geheel uitgebrand. Het voertuig stond geparkeerd bij Strandpaviljoen Meer zicht op de Grevelingendam. De eigenaar van het restau rant heeft nog geprobeerd de brand te blussen. Dit lukte echter niet. De vrijwillige brandweer van Bruinisse rukte twee minuten na de melding met twee eenheden uit en was snel ter plaatse. Maar ze kon niet voorkomen dat het voertuig geheel uit brandde. Als gevolg van de metershoge vlammen liepen ook de aangrenzende bos schages brandschade op. De autobrand werd door een passant per mobiele telefoon doorgegeven aan de regiona le alarmcentrale. De oorzaak van de brand is niet bekend. ZIERIKZEE - Psychothera pie bij ouderen kan klachten als depressie, angsten en on zekerheid wegnemen. Dat vindt Suzan de Bakker. Zij is psychologe bij Emergis en te vens werkzaam in Verpleeg huis Corneliastichting in Zie rikzee. Psychotherapie bij ouderen is een relatief onbekend ter rein. Maar volgens De Bak ker kunnen ook ouderen pro fiteren van een behandeling die zich richt op het verwer ken van ervaringen en zoekt naar nieuwe mogelijkheden om met actuele problemen om te gaan. De mogelijkheden die de mensen zelf hebben staat ook centraal bij de zogenoemde 'client-centered'-therapie. Bovendien, betoogt De Bak ker, biedt de therapie inte ressant werk voor de thera peut. De Bakker geeft op het internationaal (psychogeria trisch) congres in Jeruzalem, dat plaatsvindt van 17 tot en met 21 augustus, een lezing over deze therapie. De 23.300 belastingplichti gen op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee vin den de deur van het kantoor aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee vanaf volgende maand gesloten. Het loont echter om een stukje door te lopen de Poststraat in. Elke donderdagochtend tussen 9.00 en 13.00 uur wordt er op het Zierikzeese postkantoor een contactpunt bemand, waar mensen met vragen spontaan binnen kunnen lo pen. „Mensen die vragen hebben waarvoor hun dos sier benodigd is, moeten wel van tevoren even een af spraak maken. Dan zorgen we ervoor dat hun dossiers aanwezig zijn," vertelt de persvoorlichtster van de Be lastingdienst W. Logt. De privacy is, volgens de voor lichtster, niet in het geding. „Nee, het mag niet zo zijn dat ér dan achter je iemand staat die een postzegel wil kopen. Er wordt een speciale ruimte voor gebruikt." Logt verwacht dat de belas tingbetaler weinig hinder gaat ondervinden van .de sluiting van het Zierikzeese kantoor. Temeer omdat er - behalve het contactpunt - ook een speciale servicezuil op het postkantoor wordt in gericht. „Daar vinden men sen brochures en dergelijke. En er zit ook een telefoon in die zuil, die bellers automa tisch doorverbindt met de vestiging in Middelburg. Zo kunnen vragen over belas tingzaken de hele week door kosteloos worden gesteld." Bovendien staat de definitie ve uitvoering nog niet geheel vast. „Het is toch even aftas ten. Dan pas kunnen we kij ken of er misschien meer mensen nodig zijn of dat het zin heeft het contactpunt op meer uren open te stellen," aldus Logt. Reorganisatie De sluiting van het belas tingkantoor in Zierikzee maakt deel uit van een lande lijke reorganisatie van de be lastingdienst. Over heel het land wordt geprobeerd het aantal kantoren te vervan gen door contactpunten. Van de vier steunpunten binnen de provincie Zeeland blijft alleen het kantoor in Terneu- zen - om geografische rede nen - buiten spel. In Oost burg werd het kantoor twee jaar geleden al omgezet in een contactpunt op het post kantoor en begin dit jaar was het de beurt aan Goes. Om dat in deze stad het kantoor van de belastingdienst voor ondernemers is gevestigd, werd overigens gekozen voor een andere invulling van het contactpunt. Er werd een klantendienst ingericht in het pand van deze dienst. Het belastingkantoor aan het Kerkhof Zuidzijde wordt door de Rijksgebouwendienst afgestoten. Nog niet zeker is wat het in pandige Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat doen. (Foto: Marieke Mandemaker) De sluiting van het kantoor voor particuliere belasting plichtigen in Zierikzee heeft volgens woordvoerster Logt geen invloed op de werkgele genheid. „In 1995 - wat wij als ijkpunt hebben genomen in deze reorganisatie - waren er eenentwintig formatie plaatsen in Zierikzee. Er zijn inmiddels al wat mensen .van de particuliere dienst naar de ondernemersdienst ver trokken. De rest kan elders aan het werk. Er wordt daar bij gekeken naar de beste op lossingen en voor zover mo gelijk hebben we het in overleg met de betrokkenen opgelost," luidt haar com mentaar. Over de nieuwe bestemming van het belastingkantoor be staat nog geen duidelijkheid. De dienst Domeinen van het ministerie van Financiën wil het pand verkopen. Het in pandige Waterschap Zeeuw se Eilanden kan blijven zit ten tot het gebouw is verkocht. Deze organisatie heeft plan nen een nieuwe centrale loods voor de buitendienst, nu gevestigd op het indus trieterrein Zuidhoek, te bou wen. Deze zou dan kunnen worden gecombineerd met een nieuw districtskantoor. Gedacht wordt aan een loca tie in Zierikzee of Nieuwer kerk. In deze laatste plaats is hetbedrijventerrein in het vizier. „Het gaat om een principebe sluit van het dagelijks be stuur. Ik denk dat we pas in oktober een definitief be sluit hierover nemen," aldus waarnemend hoofd van de staf K. Vahlkamp. De familie Ras uit Noordgouwe heeft deze zo mer wel een heel bijzonder extraatje in de achtertuin staan. Achter hun woning staat een zonnebloem van drieëneenhalve meter hoog. ..En hij is nog steeds een beetje aan het groeien. De knop is nog niet tot volle ont plooiing gekomen," vertelt mevrouw I. Ras. Het reuzenexempiaar wordt omringd door ongeveer vijf soortgenoten. Eén daarvan blijkt eveneens een uitschieter. De overigen 'normaal'. Familiebezoek dit weekend was aanleiding om er eens een meetlat naast te leggen. Ter vergelijk: de op de foto staande W. Ras heeft een lengte van 1 meter 84. „We hebben niets bijzonders met deze bloem ge daan. Misschien was het gewoon een heel goed zaadje. We planten ze elk jaar op onge veer dezelfde plaats, maar deze doet het erg goed." In welke winkel dit superzaad is te verkrijgen kon de familie niet vertellen. „De zaden zaten bij een pakje boter," aldus Ineke Ras. (Foto: Marieke Mandemaker)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1