'Toch wedstrijden kijken' In de schijnwerper Goossens verrast met record Herstel Doeleman vordert redelijk WIK en Bruse Boys voetballen gewoon De Feiter en Kloet naar NK dressuur Johnny Quaak verliest in eerste ronde van NK Actie van Veilig Verkeer Nederland bij Zierikzee Hoogste zaalscore voor echtpaar Van der Sluis Lafeber vindt radiowerk leuk, maar geeft voorkeur aan voetbal Sporters als verslaggever SPORTIEVE Keeper kampt met tegenslag PSV wint toernooi Salamanca Vitesse koopt Marco de Marei Golfen ZSCookin dering Bogerman Zeeuws kampioen Zomercompetitie bridge 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE (Door Peter Godrie) ZIERIKZEE - Radio Schouwen-Duiveland hééft, als het tegenzit, slechts een voetbalseizoen van de dien sten van Willem Lafeber gebruik kunnen maken. De oud-keeper beschouwt het radiowerk als een aange naam tijdverdrijf, maar is te gek van het spelletje om zijn kicksen aan de wilgen te hangen. In noodge vallen kan de eilandelijke omroep een beroep op Lafeber doen. „Ik heb de deur niet helemaal dicht gegooid." ZIERIKZEE - De Zierik- zeesche Nieuwsbode be steedt in een zomerserie aandacht aan (oud-)spor- ters die werkzaam zijn in de regionale sportjour nalistiek. Hoe zijn ze aan het bij baantje gekomen? Hoe gaan ze om met sporters en hoe kijken ze tegen de sportverslaggeving op Schouwen-Duiveland aan. In de vierde afleve ring staat Willem Lafe ber centraal. De oud- keeper van Zierikzee werkte afgelopen voet balseizoen voor het eerst voor Radio Schouwen- Duiveland. Het was waarschijnlijk meteen het laatste, want Lafeber wil weer gaan voetbal len. Wim Evertse opende de serie op 15 juli, Peter Bos volgde hem op 22 juli en Leon Quik kwam 31 juli aanbod. Lafeber had eigenlijk nau welijks bedenktijd nodig toen Hans Kik, de sportbaas van Radio Schouwen-Duive land, hem vroeg bij de regio nale omroep in dienst te treden. Aanleiding van de vraag was een interview dat Lafeber en ploeggenoot Mi chel Winkels voor de radio gaven. Na afloop vertelde Kik dat Lafeber een goede radiostem had. Lafeber re ageerde positief en stelde als voorwaarde alleen Zierikzee te willen verslaan. ,,In Jong Ambon 6-Dreischor had ik geen zin. Met alle respect voor die voetballers, maar daarvoor heb ik te hoog ge speeld." Zo gezegd zo gedaan. Radio Schouwen-Duiveland zit krap in haar vrijwilligers en was en is blij met elke kracht die zich al dan niet spontaan aanbiedt. ,,Dat vonden ze geen bezwaar," doelt Lafe ber op het feit dat hij alleen op sportpark Den Hogen Blok de telefoonlijn wilde uitrollen. ,,Ik kende de men sen en deed het met heel vegl plezier. Het was niet altijd even warm. Ik heb wat 'kou de' wedstrijden gehad." Handigheidjes Net als Leon Quik, die afge lopen donderdag over zijn ra diowerk vertelde, leerde Lafeber de handigheidjes van Peter Hoogstrate. Hoe je moet aansluiten, wanneer je de voorbeschouwing op een wedstrijd doet, hoe je een draad uitrolt. Verder had Quik Lafeber een schemaatje met wijze tips toegespeeld. Het goed aan elkaar praten leerde Lafeber onder meer van Hoogstrate. ,,Hij kan echt radio maken. Zelfs van schaken maakt hij iets heel moois. Voor de rest word je aan je lot overgelaten. Het is aan jezelf om het op te pak ken en door te gaan," ervoer Lafeber. De ex-doelman hield zich met microfoon langs de zij lijn van het veld goede staan de. Dat kan van Zierikzee het afgelopen jaar niet worden gezegd. Iedere week was rampzaliger dan de vorige en Lafeber zag zijn ploeg met de week dieper wegzakken. Toch sloeg hij de aanslagen bokser niet definitief uit de ring. Gedane zaken nemen geen keer," stelt hij cliché matig vast. Volgens hem heeft het geen enkele zin din gen nog slechter voor te schil deren als het al slecht gaat. ,,We moeten het voetbal aan trekkelijker maken." Dan haast verontschuldigend: „Misschien ben ik wel een hele positieve voetballief hebber." Dat is altijd zo geweest. Vroeger, toen Lafeber niet de rol van interviewer maar die van geïnterviewde bekleed de, mochten ze hem alles vra gen over de wedstrijd. „In terne verhoudingen horen niet in een krant te staan. Je bent als elftal bezig, dan moet je als elftal in de krant komen," vindt Lafeber ter wijl zijn zoontje Remco van anderhalf jaar met een plas tic bal in de huiskamer bezig is. Zijn vader ziet het schouw spel lachend aan en moet on getwijfeld terugdenken aan de tijd dat hij niet pijnvrij kon voetballen. Want dat was de reden dat Lafeber tijd had om bij de radio bij te kunnen klussen. Een heup blessure bezorgde hem in ?ijn laatste actieve jaar als doelman van Zierikzee enorm veel leed. Kapot „Tijdens een wedstrijd ging het wel, maar als je pa een wedstrijd niet meer kan zit ten..." De beslissing om er een punt achter te zetten was verschrikkelijk, zeker als je al vanaf je zesde op het voet balveld staat. „Het moest ge woon, anders maak je jezelf kapot," legt de administra teur van een groot havenbe drijf in Rotterdam uit. De ra dio bood dus uitkomst. „Dan kon ik toch mijn wedstrijden kijken." In het begin deed het Lafeber wel pijn als hij voor de radio, altijd ter hoogte van de mid denlijn tegenover de dug outs aan de andere kant van het veld, zijn verslag over Zierikzee moest doen. Het was ook een vreemde erva ring omdat hij zijn oude team enerzijds het allerbeste toe wenste en anderzijds objec tief commentaar moest leve ren. Edoch, het bijbaantje als re porter voor Radio Schou wen-Duiveland lijkt een kort leven beschoren. Hoewel hij het werk als erg leuk heeft ervaren, heeft hij geen trek op zaterdag op pad te moeten gaan voor de eilandelijke omroep. „Dat is het me niet waard." Lafeber heeft zijn zinnen ge zet op een plaatsje in het tweede elftal van Zierikzee. „Als hangende linksbuiten. Met de nadruk op hangend." Keepen zal Willem Laf eber nooit meer kunnen doen, maar als de trainingen hem goed bevallen trekt hij zijn voetbalschoenen aan om in een lager elftal te spelen. Het werk bij Radio Schouwen-Duiveland geeft hij dan op. (Foto: Joop van Houdt) ATHENE (ANP) - Ester Goossens heeft dinsdagoch tend tijdens de WK iri Athene een dubbel Neder lands record gevestigd. De 25-jarige atlete uit Apel doorn liep in de series 400 meter horden niet alleen de toptijd van Gretha Tromp met 54,84 seconden aan flar den, het was tevens het vroegste tijdstip waarop ooit een Nederlands record is ver wezenlijkt. Goossens liep de 55,30 secon den van Tromp (van 24 juli 1991 in Sheffield) al even over half negen in de ochtend uit de boeken. Met haar derde plaats in de serie kreeg Goossens een toegangsbewijs voor de hal ve finales van woensdag aan staande. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Hans Minnaar 'In de schijnwer per'. De tennisser was afge lopen week op vakantie op Schouwen-Duiveland en pakte en passant het Grutte- pikkers II-toernooi in Nieu- werkerk mee. Hier won de oud-speler van LTC Zierik zee de B-finale van Jan-Wil lem de Coninck in drie sets. Naam: Hans Minnaar. Geboren: 22 december 1969 in Geldrop. Woonplaats: Den Bosch. Sport: Tennis. Partner: Ja. Club(s): WIK, TV Duiveland. LTC Zierikzee, Lacoste, de Pette- laer. Beroep: Marketeer. Hobby's: Sport, muziek, lezen en veel en verre reizen. Favoriete sporten: Tennis, skiën, squash, water sport. Laatste boek: Het oordeel TV-programma's: Nova, Netwerk, soaps (met de vrouw). Kranten/tijdschriften: Onregelmatig. Muziek: Phantom of the opera. Eten: Italiaans. Drinken: Palm. Uitgaan: Te weinig. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Dreischor. Favoriete stad in Nederland: Den Bosch. Vakantie: Namibië. Geloof: Ben atheïst, maar doe er al een tijdje niets meer aan. Heeft hekel aan: Oneerlijke mensen Slechtste eigenschap: Laks in het huishouden Beste eigenschap: Ik ben altijd positief. Mooiste sportmoment: Eerste keer dat ik clubkam pioen werd in Zierikzee. Vervelendste sportmoment: Na een avondje dik stappen verloor ik van Jan-Willem de Coninck. Blessures: Niet noemenswaardig. Sportief doel: BL Sportvrouw/sportman van Zeeland: Jan Raas. Beste tennisser: Pete Sampras. Slechtste tennisser: Aranxta Sanchez. Gruttepikkers II-toernooi: Mondragon was ook wel mooi. Jan-Willem de Coninck: Gerechtigheid. WK atletiek: Volg ik niet. Gravel: Liever Canada Ten (groen en snel gravel) Zomer in Zeeland: Niet in 1997 voor mij. Waar blijf je voor thuis: Voor mijn vrouw. Grootste angst: Geen. Tennis op Schouwen-Duive land: In ontwikkeling. MAASTRICHT - De voorbereiding op het nieuwe seizoen valt voor Wilco Doeleman uit Dreischor he lemaal in het water. De reserve-keeper van MVV, dat naar de eredivisie is gepromoveerd, herstelt van een zware knieblessure. Doeleman liep de ernstige kwetsuur tijdens een huldi gingswedstrijd van de laat-.» ste kampioen van de eerste divisie op. In dit partijtje landde hij tien minuten voor tijd op zijn rechterbeen. Met fatale gevolgen, bleek later. In eerste instantie was op fo to's weinig te zien. Tijdens een kijkoperatie in Eindho ven bleek zijn voorste kruis band te zijn afgescheurd en een stukje van zijn buiten meniscus ingescheurd. De artsen besloten niet tot een operatie omdat, het voor keepers goed mogelijk is zon der voorste kruisband ver der te sporten. Piet Schrij vers, ex-keeper van onder meer Ajax, Zwolle en Oran je, is daar een voorbeeld van. „Het gaat wel goed," laat Doeleman vanuit Zuid-Ne derland weten. „Sinds twee weken ben ik op het veld be zig met trappen en voorzich tig duiken." Voor een dergelijke blessure staat normaal een half jaar. Doeleman, die nog nooit zo'n zware blessure had gehad, ligt echter een maand voor op dat schema en hoopt in no vember wedstrijdfit te zijn. Maar boven alles is het moment waarop Doeleman geblesseerd is een slecht mo ment. „Het is de voorberei ding op een nieuw seizoen en aan het eind van het jaar loopt mijn contract af." MVV heeft Hans Spillmann, reserve-keeper van Roda JC, als vervanger voor Doele man aangetrokken. 'Leuk om meegedaan te hebben' VELP - Niet geheel onverwachts is aan de zegereeks van Johnny Quaak een eind gekomen. Gisteren ver loor de jeugdige tennisser uit Burgh-Haainstede op de eerste dag van de nationale kampioenschappen in de eerste ronde in drie sets van Roel de Kok. Met de cijfers 2-6, 6-2, 2-6 bleef het optreden van Quaak in Velp beperkt tot één partij. Cruciaal in de wedstrijd was de eerste ga me van de derde set. Na winst in de tweede set leek Quaak in het laatste bedrijf dé partij naar zijn hand te zetten. Hij wist de twee bre- akpunten echter niet te ver zilveren. Tegenstander De Kok behield zijn service en putte daar in het verloop van de laatste set zo veel energie uit, dat hij Quaak het nakij ken gaf. Goed verliezer Quaak toonde zich een goed verliezer. „Ik heb wel kan sen gehad, maar hij was ge woon beter," luidde zijn con clusie na de partij. Echt teleurgesteld over zijn optre den was hij niet. „Het is ge woon leuk om meegedaan te hebben," aldus Quaak. SALAMANCA (ANP) - PSV heeft maandag het mini-toer nooi in het Spaanse Salaman ca gewonnen. De Eindhove- naren speelden 2-2 gelijk tegen Tenerife en wonnen met 1-0 van thuisclub Sala manca. Beide wedstrijden duurden 45 minuten. Nadat Salamanca het Spaan se onderonsje tegen Tenerife met 1-0 had gewonnen, speel de PSV tegen de nieuwe club van de oud-Vitessenaren Ma- kaay en Vierklau. De eerste speelde wel mee, de tweede niet, hij was licht gebles seerd. Petrovic en Bruggink maak ten de doelpunten voor de Nederlandse kampioen. Na mens Tenerife, dat al na veertien minuten met tien man stond na de rode kaart voor Juanele, maakte de Bosniër Kodro beide tref fers. ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de Italiaan Marco de Marei aangetrokken. De 30- jarige centrale verdediger is afkomstig van Bologna. Hij was transfervrij. De Marei tekende bij de Arn hemse eredivisieclub een contract voor één jaar met een optie voor nog twee sei zoenen. Na Michel Kreek (Pe rugia) en Marko Perovic (Cremonese) is De Marei de derde voetballer, die de Itali aanse competitie verruilt voor een verblijf bij de Ne derlandse deelnemer aan het UEFA-bekertoernooi. BRUINISSE - Op zaterdag 2 augustus werd op golfclub Grevelingenhout in Bruinis- se om de NGF Del Court-be- ker gespeeld. Het betrof een Fourball Betterball tegen par, toegankelijk voor spe lers met een handicap lager dan 28. Er waren 28 deelne mende koppels. De wedstrijd werd gewonnen door Lionel en Sue Harris met +13, een buitengewoon fraaie score. I ZIERIKZEE - WIK en Bruse Boys zien geen bezwaar morgenavond in Kerkwerve tegen elkaar te voet ballen. De vraag is natuurlijk gerechtvaardigd of de elftallen het achterste van hun tong laten zien. Op 2 september bekeren ze in Bruinisse. Vorig seizoen werd de oefen wedstrijd tussen de twee ploegen wel afgelast' omdat er later ook gebekerd moest worden. De wedstrijd begint om zeven uur. Voor Bruse Boys is het overigens de tweede test in een paar da gen. Op het Mosseltoernooi in Yerseke werd het zaterdag tweede. Een kwartier later start ZSC zijn voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Het tweede van Bruse Boys is be reid gevonden naar Scharen- dijke te komen. Net als de formatie van Alexander van Keulen speelt het team van Bert Pentury, Zierikzee, voor de tweede maal binnen drie dagen. De tegenstander heet Arnemui- den. Het duel begint om 19.15 uur op sportpark Den Hogen Blok. ZIERIKZEE - Veilig Verkeer Nederland, district Zeeland, voerde zaterdagavond actie op sportpark Den Hogen Blok. Dit onder het mom van de actie 'Doe sportief rij alcohol vrij'. Voor deze gelegenheid was het team van Zierikzee uitge dost met speciale shirts het geen de actie moest onder strepen. De VVN bood de voetbalvereniging Zierikzee, in navolging van Bruse Boys die de VVN al eerder op be zoek kreeg, daarnaast een re- klamebord met het logo 'Doe sportief rij alcoholvrij' aan. Aanvankelijk was het de be doeling geweest dat de VVN eind vorig seizoen al bij Zie rikzee langs kwam maar ge zien de degradatieperikelen waarin de ploeg verkeerde was dat het verkeerde mo ment. Namens de WN gaf Henk Post, adviseur alcohol van het district Zeeland, acte de presence. Hij noemde het aantal verkeersdoden per jaar, 87, repte over de vier procent van de gecontroleer de alcoholbestuurders die af komstig bleek uit sportkan tines en wenste iedereen een sportieve wedstrijd met een nuchtere kijk op het voetbal. Eerlijksheidhalve dient ge zegd te worden dat het shirt de ene speler, of althans de gebrachte boodschap, wat minder paste dan de andere. AXEL - De eilandelijke amazones Sonja de Fei ter en Francis Kloet hebben zich geplaatst voor de Levade, de Nederlandse kampioenschappen voor de KNF. Beiden deden dit op het onderdeel dressuur. De Feiter en Kloet dwon gen hun kwalificatie af op de Zeeuwse kampioen schappen KNF in Axel, die afgelopen weekeinde wer den gehouden. Eerstgenoemde, woonach tig in Burgh-Haamstede en uitkomende voor Schouwse Ruiters, was met Kingsley oppermachtig in de Mi- klasse. De Feiter bleef de nummer twee van de pro vinciale titelstrijd negen punten voor. De marge van Kloet, lid van Weelruiters, was veel minder groot. Met Ikaros bleef de amazone uit Noordgouwe de concurren tie met een punt voor op de dressuurproef voor M2- pony's in de D/E-categorie. Esther Bogerman werd in de B-klasse voor paarden Zeeuws kampioen. Ze vol bracht deze prestatie met Jewel Jordy. Bij plaatsing voor de finale eindigde de Bruse amazone op een tweede plaats. Naast deze mooie successen waren er meer Schouwse deelnemers in het Zeeuws- Vlaamse Axel die dagprij zen veroverden. Eerste plaatsen waren er voor Ge rard de Ruiter (L-klasse, ring A) en Rudi Jongman (L-klasse, ring B). Arianne Klompe was in de Zl-dres- suurproef (ring B) goed voor een derde notering. BURGH-HAAMSTEDE - Het echtpaar Van der Sluis behaalde afgelopen donderdag de hoogste sco re bij de zomercompetitie bridgen in dorpshuis de Schutse in Burgh-Haamstede. De winnaars waren goed voor een percentage van 65.00. Aan de zesde zomer avonddrive deden 48 paren mee. Donderdag 7 augustus staat de zevende ronde op het programma. Uitslagen Gele groep: 1. hr Blonk/mv. Van Wingerden (A) 62.50 pro cent, 2. hr. De Jong/mv. Van Reisen 62.50, 3. hrn Rey- don/Schubert 57.92, 4. ep. Van Drie 57.08, 5. ds Dui ker/Admiraal 56.25, 6. hrn Verkerk/Van de Meijden 52.50, 7. ep. Van Alphen 50.42,8. mv. Slager/hr Schut te 49.17, 9. ep. Killan 48.75, 10. hrn Van Krimpen/Mein- ster 35.00, 11. ds Hoogerhey- de/Van der Wekken 34.17,12. ep. Wieringa 33.75. Groene groep: 1. ep. Scheuer- man 61.25, 2. hrn Lans- dorp/Lassacqucre 57.50, 3. mv. Hofstede/hr Verheul 56.25, 4. hr Exoo/mv. Schaap 54.58, 5. mv. Terwisscha/hr Gedrojc 54.17, 6. hr Lans dorp/Lansdorp (jr)' 51.67, 6. ep. Versteeg 51.67. 8. ep. Heg ge 49.17, 9. ep. Verloop, ds Schiffer/ Kouyzer 43.75, 11. ep. Schotpoort .41.67, 12. ep. Van Schie 34.58. Blauwe groep: 1. ep. Van Horssen 58.75 procent, 2. ep. Van Lint 56.67, 3. ds Van Geesbergen/Van de Berg 54.58,4. ds Van Oeveren/Ten- nekes 53.75, 4. ep. Van der Heiden 53.75, 6. mv. Hen- derson/hr Du Buf 52.08, 7. ep. Visser 50.83, 8. ep. Veenema 49.58, 9. hr Pieters/mv. Pie- ters 47.50, 10. ds Glimmer veen/Fokker 43.33, 11. ds Boom/Goedbloed 40.42, 12. ep. Schell 38,75. Rode groep: 1. ep. Van der Sluis 65.00 procent, 2. hr Bon- tebal/mv. Bogmans 62.92, 3. ds Kort/Jongmans 59.58. 4. ep. Groenenboom 52.92, 5. ep. Heeres 51.25, 6. ep. Wille- brands Bakker 50.83, 7. hr Van de Werken/mv. Van de Wetering 46.25, 8. hr Van Eek/Van Wezel 45.83, 9. hr De Zeeuw/Holm 43.33, 10. ep. Van de Zaan 42.92, 11. ep. Stokla 41.67, 12. ds Wolf/ Buis 37.50.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6