PROGRAMMA 'Op naar een hoger niveau' De Coninck verrast met zege op favoriet Anspach Zierikzee-MEVO aardige opening Juventus-coach Lippi kiest voor de Serie A Supertij d 1500 meter schaatser Wennemars DUIVENRUBRIEK VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1997 NR 26223 9 verzorger in de Cornelia- stichting moet nu al waken voor al te veel optimisme. „Er heerst nu al veel te veel euforie. Zo van 'we willen zo snel mogelijk naar de vijfde klasse'. Ik zal daar mee om moeten leren gaan." Promotie met Ouwerkerk is Brouwers doel maar als dat niet in zijn eerste jaar zal ge beuren is dat voor hem zeker geen ramp. „Voor mij is het eerste jaar een jaar van op bouw. Zorgen dat de taken uitgevoerd worden die door mij verlangd worden. Het re sultaat is niet heilig. De ma nier waarop er gevoetbald wordt wel. Verzorgd voetbal in plaats van lange halen, zo als het bij Ouwerkerk vaak was." Boodschap Drie mooie jaren als voetbal ler van Bruse Boys hebben Jakkoo Brouwer sterker ge maakt. Hij raadt dan ook al le voetballers die hogerop kunnen aan dat daadwerke lijk ook te eens te proberen. „Ik vind dat een hele belang rijke boodschap. Ik zie het bij Er win (Van der Maas, red.) ook. Die heeft het mis schien dat net niet gered maar ik ken hem niet meer terug. Zo gedreven. Met Freek van Marle bij Nieu- werkerk is dat ook zo. Ze ko men toch weer wel terug. Hun roots ligt toch hier, in Ouwerkerk." Naast trainer van Ouwer kerk blijft Brouwer ook be trokken bij het G-voetbal op Schouwen-Duiveland. „Dat is iets wat ik met zeer veel overgave doe. Het staat heel centraal in mijn leven. Dat laat ik ook niet schieten." Brouwer doelt daarbij op de drie trainingsavonden die hij wekelijks heeft. Voor ie mand met een gezin is dat een redelijke belasting. „Het zal alleen weieens voorko men dat ik er op maandag bij het G-voetbal of op dinsdag bij Ouwerkerk eens niet ben." Brouwer heeft mensen rond zich nodig. Zo typeert hij zichzelf. „Ik ben heel sociaal. Als mens en trainer verschil ik weinig. Ik praat graag en ga ook een cursus management INTRODUCTIE Dit is de derde aflevering in een drieluik over nieu we trainers op Schou wen-Duiveland. In deze laatste bijdrage vertelt Jakkoo Brouwer wat hij met Ouwerkerk van plan is. De eerste aflevering ging over WIK-dames- coach Peter Tierie, de tweede over Zierikzee- trainer Bert Pentury. volgen; omgaan met men sen." Zijn Ouwerkerk zal het komend seizoen een afwisse lend concept spelen. „Thuis vrij aanvallend, vier-drie- drie, met honderd procent vermaak voor de toeschou wers. Uit vier-vier-twee. Thuis moeten we de tegen stander vastzetten. Voetbal len in een kleine ruimte kan uitgroeien tot ons sterkste punt. Alleen het loopvermo gen is iets minder. Daarom moeten we het balletje lek ker rond kunnen laten gaan. In elke situatie op balbezit spelen, driehoekjes maken, vrijlopen en elkaar ook in de dekking aan durven te spe len. Inspelen en zelf direct bewegen. Daar moeten we aanwerken." Uitdaging Jakkoo Brouwer is een nobel mens en heeft zo zijn eigen verwachting en doelstelling als trainer van Ouwerkerk. „Ik hoop op een heel leuk sei zoen en ben blij met de nieu we ploegen. Het is toch weer een andere uitdaging. Al wordt het denk ik wel weer een competitie met enorme krachtsverschillen. Met Ou werkerk wil ik groeien naar iets moois. Op naar een hoger niveau. Maar alles heeft zo zijn keerzijde. Als je dit sei zoen heel gemakkelijk kam pioen zou worden, heb je vol gend jaar direct weer te maken met acht of negen keer naar Zeeuwsch-Vlaan- deren reizen. Je komt in een veel sterkere klasse en krijgt in de vijfde klasse direct het deksel op je neus." Voor Brouwer is nog iets belang rijker. „Ouwerkerk moet weer uitstraling krijgen." Pas dan is Brouwers 'mis sion completed'. Voorbereiding competitie ZIERIKZEE - Zierikzee en MEVO beginnen het nieuwe seizoen waar ze vorig jaar geëindigd zijn: met een wedstrijd tegen elkaar. De laatste ont moeting stopte de score bij 3-2 voor MEVO tij dens de finaledag van de Zierikzeesche Nieuws bode Trofee. Het vriendschappelijke du el staat voor morgenavond 19.15 uur gepland en is voor beide ploegen de eerste in de aanloop naar de beker en reguliere competitie. Zierikzee heeft zijn tweede oefenduel dinsdag tegen Arnemuiden al. MEVO gaat zaterdag 9 augustus naar Heinkenszand. Bruse Boys opent zaterdag het nieuwe jaar traditio neel met het Mosseltoer- nooi in Yerseke. Dinsdag treft de Bruse ploeg WIK. Saillant omdat beide teams in dezelfde poule van de be kercompetitie zitten. Het komende weekeinde stap pen Ouwerkerk (tegen Dui- veland 2) en Duiveland (te gen Den Bommel) eveneens voor ,het eerst de grasmat op. CHATILLON (RTR) - De Italiaanse voetbalcompeti tie is nog steeds de beste van de wereld. Dat is de me ning van Marcello Lippi, de succesvolle coach van de Italiaanse kampioen Juventus. Zelfs de Engelse League, de laatste jaren versterkt met tal van buitenlandse sterspe lers, kan zich volgens de Ita liaanse toptrainer (nog) niet meten met de Serie A. „Het Engelse clubvoetbal is op het technische vlak zeker verbeterd," sprak Lippi na een trainingsessie met Ju ventus. „Maar de Italiaanse competitie heeft toch nog meer uitstraling in algemene zin." Lippi gaf de Engelse bekerfi nale tussen Chelsea en Mid dlesbrough als voorbeeld. „Die wedstrijd was het aan zien niet waard. Ik zeg niet dat alle duels in Engeland slecht zijn, maar het stan daardniveau in Italië is ho ger." Lippi gaf toe dat vooral de buitenlandse vedetten het voetbal in Italië naar een ho ger plan hebben getild. Hij verwacht in dat opzicht ook veel van Ronaldo, die van Barcelona naar Inter Milan is overgestapt. „Ronaldo is één van de spe lers die je doet denken aan de andere grootheden die de laatste tien jaar in de Serie A hebben gespeeld, zoals Mara- dona, Platini en Van Bas ten," stelde Lippi. „Maar het is nog te vroeg om te zeggen dat hij hen gaat overtreffen. Daarvoor is de Serie A een te zware competitie." De PV Zierick hield een wed vlucht vanuit Sourdon voor jonge duiven voor een af stand van 348 kilometer. Leen Heyboer was de snelste met een tijd van 14.47 uur (1439 mpm), de laatste prijs was voor Jan den Hengst, 15.22 uur (1258 mpm). De dui ven, 183 van twaalf deelne mers, werden om 10.45 ge lost. Uitslag PV Zierick: L. Hey boer 1-3-9-12-45, M. Krijger 2- 13-18-20-36, comb. Van der Kamp 4-7-8-14-22-23-28-30-41, W. Blom 5-35-42-44, comb. Kaaysteker/de Boer 6-37-39, gebr: Berrevoets 10-25-29, comb. Hillebrand 11-17, J. den Hengst 15-46, H. van der Linde 16-19-21-24-34, G. Ho- gervorst 26-32-40, comb. Snij ders 27-31-33-38, J. van der Linde 43. De vlucht voor oude duiven, ook vanuit Sourdun, werd een prooi voor W. Blom, 14.49 uur (1439 mpm). De laatste prijs was voor dezelfde lief hebber, 15.11 uur (1324 mpm). Aam de race deden 68 duiven mee, die om 10.45 uur werden gelost voor 348 kilo meter. Uitslag PV Zierick: W. Blom 1-3-8-15-17, L. Heyboer 2, comb. Van der Kamp 4-9, L. Verseput 5-13, comb. Hille brand 6, J. den Hengst 7-11- 12, gebr. Berrevoets 10, J. van der Linde 14, comb. Kaaysteker/De Boer 16. De wedvlucht vanuit Bor deaux, waarvoor twintig duiven van vier deelnemers om 14.00 uur werden gelost, is gewonnen door comb. Van der Kamp, 12.47 uur (800 mpm). De laatst duif kwam om 17.36 uur (660 mpm) aan. Uitslag PV Zierick: comb. Van der Kamp 1-3, comb. Hil lebrand 2-5, L. Verseput 4. Voor oude duiven van PV Duiveland was er ook een vlucht vanuit Sourdon. Tij dens de laatste race voor de ze categorie deden 81 duiven van elf liefhebbers mee. Ze werden om 10.45 uur gelost. De eerste duif arriveerde om 14.53 uur (1396 mpm), de laat ste om 15.07 uur (1327 mpm). Uitslag PV Duiveland: Doo- ge-Groenleer 1-2-4-16-19, J. Bogert 3-7-15-17, L. Knop 5- 18, H. van Noorden 6-8-9-10- 12, L. Smalheer 11, C. Krijger 13-14-20. Voor een wedstrijd vanuit Bordeaux werden tachtig duiven om twee uur zondag middag gelost. De eerste duif vond maandag om 7.28 uur (1361 mpm) zijn hok, de laat ste prijsduif om 12.29 uur (926 mpm). Uitslag PV Duiveland: J. Steketee 1-2-4-6-7-10-11-12-14- 16-17-18-19-20, L. Knop 3. W. van de Meulen 5-8-9-15, C. Bal 13. Zaterdag 2 augustus Voetbal Oosterland, sportpark Oos terpark, oefenwedstrijd, 14.30 uur: Duiveland-Den Bommel. Ouwerkerk, sportpark d'Eultje, oefenwedstrijd, 15.30 uur: Ouwerkerk-Dui- veland 2. Yerseke: Mosseltoernooi Yerseke (met Bruse Boys). Zierikzee. sportpark Den Hogen Blok. oefenwedstrijd, 19.15 uur: Zierikzee-MEVO. Dinsdag 5 augustus Voetbal Kerkwerve, sportpark de Vospit, oefenwedstrijd, 19.15 uur: WIK-Bruse Boys. Scharendijke, oefenwed strijd, 19.15 uur: ZSC-Bruse Boys 2. Zierikzee, sportpark Den Hogen Blok, oefenwedstrijd. 19.15 uur: Zierikzee-Arne- muiden. Maandag 4 augustus Bridge Burgh-Haamstede, dorps huis De Schutse, 13.15: zo mercompetitie. Donderdag 7 augustus Atletiek Burgh-Haamstede. Hotel Bom. Delta Sport, 19.00 uur trimlopen. Bridge k Burgh-Haamstede. dorps huis De Schutse, 19.15: zo mercompetitie. ó'ndis X óez*. vschqaisen u 7« oial brier- Ouwerkerk-trainerJakkoo Brouwer wil zaaien en oogsten Jakko Brouwer wil met voetbalclub Ouwerkerk hoger voetballen. OUWERKERK - Roeping is een gek woord. Maar, ik vind dat er hier binnen de voetbalvereniging Ou werkerk iets moet gebeuren. Alle ingrediënten zijn aanwezig. Alleen het probleem was om tot resulta ten te komen." Aan het woord Jakkoo Brouwer, sinds dinsdag 22 juli jongstleden de nieuwe hoofd verantwoordelijke bij SV Ouwerkerk. Naast trai ner blijft Brouwer voorlopig ook speler van de blauw-witte brigade. Ouwerkerk moest na de pe riode Jaap Goud op zoek naar een nieuwe man. De link naar Brouwer was bin nen de club gauw gelegd. De trainer zelf: „Rond de Kerst ben ik met Olivier (Verwest, red.) om tafel gegaan. Als je bij een club als de onze een trainer aantrekt van buiten af krijgt die te maken met een stuk acceptatie. Een groeiproces, ook omdat je de mentaliteit van alle jongens moet leren kennen." Brouwer heeft wat dat be treft een voorsprong. „Ik ken de jongens en weet wat er maximaal uit te halen is. Ouwerkerk heeft jongens die in dienst van de ploeg moe ten spelen en een stuk of drie belangrijkere spelers. Mijn taak is om te zorgen dat die spelers veel in balbezit ko men. En niet andersom." Eén van Brouwers eerste ac ties was het terughalen van William Remeeus als laatste man. „Hij is iemand die per fect leiding kan geven aan de verdediging, opbouwt en vooruit voetbalt. Als mid denvelder moest je bij Ou werkerk vaak tachtig meter bestrijken. Ondoenbaar." Brouwer heeft zichzelf nog een doel gesteld. „Om er een nog homogenere groep van te maken. De wil om te winnen was er vaak niet. Vooral op het mentale vlak kan ik nog wat veranderen." Mooi en verzorgd De 29-jarige ex-speler van Zierikzee en Bruse Boys pre dikt daarnaast mooi en ver zorgd voetbal. „Voetballen van achteruit. En op de helft van de tegenstander.Voor Brouwer zelf is op het mid denveld een belangrijke rol weggelegd. Afgelopen sei zoen ontpopte hij zich als dé leider van Ouwerkerk. En acteerde hij dus in feite ook al in de functie van speler/ trainer. Brouwer verwacht weinig problemen met die dubbelrol te ondervinden. „Het is een unieke en hele goeie combi natie. Je ziet vaak sneller dat er iets fout goed en kan dus (Foto: Marijke Folkertsma) gemakkelijker ingrijpen. De afgelopen competitie had ik een groot overwicht en praatte ik ook al veel met de trainer over de opstelling." Toch schuilt er ook gevaar. „Door het overwicht wat je zelf hebt moet je niet blind worden. Daarom zal het voorkomen dat ik mezelf ook aan de kant zal zetten. Mezelf wegcijfer. Eigenlijk is het overwicht op de spelers heel frappant want je bent hele goeie vrienden met elkaar. Als we onderling de afstand maar bewaren. Niet onder ling gaan praten over opstel lingen. Niet te eigen wor den." De eerste drie trainingen zijn Brouwer prima bevallen. Ouwerkerk traint op de dins> dag- en vrijdagavond. Vrij dag is dé trainingsavond, de eerste in de week is voor de liefhebbers. Brouwer: „De opkomst en animo zijn goed. Twee keer zeventien man, één keer dertien." De zieken- Trainingswedstrijden in Calgary CALGARY (ANP) - Erben Wennemars heeft tijdens trainingswedstrijden op de schaatspiste van Calga ry vroeg in het olympisch seizoen een supertijd gere den op de 1500 meter. De 21-jarige Nederlander uit de sprintploeg van Peter Mu eller kwam als eerste schaat ser uit onder de 1 minuut en 50 seconden, 1.49.89. Het we reldrecord staat sinds 16 maart op naam van de Cana- dees Neal Marshall, 1.50.05. De prestatie van Wenne mars, sinds maart met 1.50.70 al houder van het Ne derlandse record op de schaatsmijl, zal niet als nieu we mondiale toptijd worden geregistreerd. De wedstrij den waren niet officieel bij de internationale schaats bond ISU aangemeld. „Jam mer, maar dat wisten we van tevoren," aldus Wennemars. „Het is in ieder geval een persoonlijk- en een clubre cord, voor de ijsclub Stokvis dennen uit Dalfsen." Wennemars reageerde uitge laten op zijn fantastische tijd. „Ik ben volledig uit m'n dak gegaan," zei de rijder uit Dalfsen na zijn rit op de Olympic Oval. Onverwachts kwam de topprestatie niet. „Tijdens de trainingen had den we al heel snelle rondjes gereden." Bovendien prikkelde Muel- •ler zijn pupil door bij een goede prestatie een extra rustdag te beloven. „Ik heb me eens lekker getest. Dat is dus mooi gelukt," zei Wenne mars, die de volgende och tend pas laat het hotelbed verliet. Hij herinnerde zich vooral de verbaasde blikken van de toeschouwers, onder wie schaatsers uit Neder land, Canada en Duitsland. „De allrounders zijn hier ook, die stonden eerst wat te geinen, maar waren opeens stil." Want onder de 1.50 was ook tijdens trainingswedstrijden nooit eerder een schaatser geëindigd. „Dat weet ik be hoorlijk zeker," zei Wenne mars, die tijdens het tele foongesprek ook de •aanwezige Mueller en team genoten Bos en Jeroen Straathof naar hun parate kennis vraagt. „Ze denken allemaal van niet." De Olympische Winterspelen in Nagano zijn pas over een half jaar, Wennemars moet zich bij de nationale af standskampioenschappen nog maar zien te plaatsen. „Ik ben niet bang dat deze toptijd te vroeg in het sei zoen komt. Ik zie het als een mooie inspiratie voor de ko mende winter. Ik weet wat ik kan. We gaan nu weer een paar weken van het ijs af." Regen bezorgt Gruttepikkers Il-toernooi weinig problemen NIEUWERKERK - Jan-Willem de Coninck heeft de B-finale van het Gruttepikkers Il-toernooi bereikt. Opvallend gemakkelijk berf ikte de Zierikzeese ten nisser gistermiddag de eindstrijd in Nieuwerkerk. Hij deed dat na een zege op de verliezend finalist van vorig jaar, Erik Anspach uit Krimpen aan den IJssel. Hans Minnaar bekroonde zijn optreden op een tennis- park op Schouwen-Duive land sinds lange tijd, met een zege op Michel de Vlieger. Minnaar, tegenwoordig uit komend voor de Pettelaer uit Den Bosch, had in het eerste bedrijf duidelijk moeite het spel van zijn Zierikzeese te genstander, 1-6 verlies. Daar na stelde de 'vreemdeling' onomstotelijk vast voor een finaleplaats op zondag te gaan, 6-0 6-2. René Schim- melpennink of J. van Ek wordt de opponent van Min naar in de halve eindstrijd. Erwin Verbraak en René van Dijke blijven in behoorlijk goede doen steken. De verlie zende finalisten van het Westhoek-toernooi staan nu al weer bij de laatste vier in de Cl-klasse van hun eigen TV Duiveland. Met 6-2 6-3 was er van tegenspraak van Taal/Van de Wel weinig Niels Gebraad sprake. Met moeder Jopie redde René van Dijke het niet in het gemengd dubbel Cl. Een spannende driesetter tegen Van de Ouden/Polle mans bleek het Nieuwer- kerkse duo te machtig, 6-4 4-6 7-6. Het Zierikzeese koppel Leo Nouwen/Jaco Vleeshouwer had in het herendubbel C2 eveneens drie bedrijven no dig om zich voor de halve fi nale te kwalificeren. Huy- ser/Verspeek bood lang en taai verzet, 6-7 6-2 7-5. Afbreken Niet alle partijen zijn op de zesde dag van het Gruttepik kers Il-toernooi afgewerkt. Vanwege de regenval heeft de wedstrijdleiding zo'n ze ven partijen moeten afbre ken of uitstellen. Grote pro blemen geeft dat volgens toernooi-organisator Hans- Jan Goedegebure niet. Van een beetje motregen laat hij zich niet afschrikken. Pas als het erger wordt, besluit hij de hal in te gaan. Uit voorzorg heeft Goedegebure Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen ingelicht. Als het dus tegenzit (lees: re gent), wordt er vanavond in de tennishal van Burgh- Haamstede gespeeld. Uitslagen IIEB: E. Anspach-J. W. de Coninck 6-3 6-1, H. Minnaar- M. de Vlieger 1-6 6-0 6-2. HDC1: Verbraak/Van Dijke- Taal/Van de Wel 6-2 6-3. GDC1: Van de Ouden/Polle mans-Van Dijke/Van Dijke Hans Minnaar betrad na lam Schouwen-Duiveland en deed Vlieger. 6-4 4-6 7-6. HEC2: R. van de Vrie-M. Fol- mer 6-1 6-2. HDC2: Nouwen Vleeshou- wer-Huyser/Verspeek 6-7 6-2 7-5. GDC2: Reyngoudt Reyn- goudt - Groenendijk Lang broek 5-7 6-3 6-2. HED1: D. Huizingh-P. Ren- ger, E. Eversdijk-G. Paul 6-2 DED1: B. de Bruine-M. van Urk 6-3 3-6 6-2. HDD1: Holm/Stoutjesdijk- Grootenboer/Voerman 2-6 6- 06-2. tijd weer een tennisbaan op at met succes tegen Michel de (Foto: Marijke Folkertsma) GDDI: Van Kluyven/Sehön- berger-Walpot/Walpot 6-2 6- 0, Schot/Van Urk-Van TiI- burg/Bustraan 6-3 7-5. HED2: M. Passchier-F. Boos ter 6-4 6-4, H. Muller-S. Stins 6-3 6-0. DED2: A van der Zee-S. Schiettekate 6-1 6-1. HDD2: Kerkhove Visser- Dijkema/Janse 6-0 6-1 DDD2: Lagendijk/Van Urk- De Bruyn/Moerman 7-6 4-6 6- 4, Lodder Vleeshouwers - Van IJkeren/Van de Vliet 6-1 6-1. GDD2: Lubberding/Zuidam- Mol/Kerkhove 6-3 6-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9