Leonie of Stella rondemiss '97 i m m m Golden Circus treedt op in Renesse en Zierikzee Welkom in Zeeland Bel vrijdag tussen 15.00 en 16.00 uur om keuze hekend te maken INGEZONDEN STUKKEN Hoge omzet van mosselen Perenvuur Braderie Familie Micheletty spil van het gezelschap Convenanten werkten niet zoals uiteindelijk bedoeld Zwartgat in organisatie Behoefte in Zeeland aan consulent amateurdans MUZIEKAGENDA DONDERDAG 31 JULI 1997 NR 26222 5 Stella Stok(16):Hopelijk dit jaar meer kans. ZIERIKZEE - ,,Ik hoop nu meer kans te hebben dan vorig jaar," schrijft Stella Stok bij haar inzending als kandidaat-rondemiss voor de Zierikzeese Wie lerronde. Nou, dat treft. Want het aantal inzendin gen is beperkt gebleven tot twee. Lezers van de Zie- rikzeesche Nieuwsbode kunnen vrijdagmiddag via telefoonnummer 453548 telefonisch kenbaar maken wie het gaat worden. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten, Plaatsinc betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezondei stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekeninc. van de briefschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Stella krijgt dit jaar concur rentie van Leonie van Nieu- wenhuizen uit Noordwelle. Leonie is zestien jaar en deed vorig jaar ook al mee aan de missverkiezing. Toen werd ze derde. „Ik hoop dit jaar te RIJSWIJK (ANP) - In de eer ste twee weken van dit mos selseizoen heeft de Nederlan der meer mosselen gegeten dan vorig jaar, meer dan één miljoen kilo. In de vergelijkbare periode in 1996 consumeerde de Ne derlander ruim 700.000 kilo. Het seizoen is op 14 juli be gonnen. Ook de export naar België zit in de lift. Hoe deze aangewakkerde Nederland se liefde te verklaren is, kon L. Lucas van het Produkt- schap Vis woensdag niet zeg gen. Het kan te maken heb ben met de Belgische run op de eerste mosselen, en de te levisiebeelden waarop men onlangs kon zien hoe de Bel gische restaurants, traditio neel tuk op de Zeeuwse mos sel, hun bestellingen met helikopters kwamen halen. Ook de afzet naar België is gestegen, aldus Lucas. In de eerste weken in juli werd 3,8 miljoen kilo mosse len naar onze grootafnemen- de zuiderburen verscheept. Vorig jaar in dezelfde perio de was dat net geen 3 miljoen kilo. GOES (ANP) - Een explosie van bacterievuur levert gro te schade op aan de Zeeuwse natuur en fruitteelt. In de Zak van Zuid-Beveland, rond Kapelle en op Tholen, moeten zo'n 3000 meidoorns worden afgezaagd. Hoe groot de schade aan de fruitteelt is, is nog niet dui delijk. Volgens secretaris B. Feijtel van de landbouwor ganisatie LTO Zeeland is de explosie te wijten aan de ho ge luchtvochtigheid en de ho ge temperaturen van de laat ste tijd. Stormen in juni hebben bovendien gezorgd voor een grote verspreiding. De „wonden" aan fruitbo men door afgewaaide takken bieden bovendien een goede bodem voor de bacterie. De laatste explosie van bacterie- vuur, ook wel perenvuur ge naamd, was in 1993. Omdat het daarna op dat gebied rus tiger was, is overleg over de aanpak tussen natuurbe heerders en fruitteeltorgani saties verwaterd. Natuurmo numenten en LTO Zeeland hebben inmiddels afgespro ken het overleg volgend voorjaar weer te hervatten. SCHARENDIJKE Stand werkers, terrasjes, barbecue en muziek. Dat zijn een paar onderdelen van de braderie zaterdag 9 augustus op het Zwarte Plein in Scharendij- ke. De braderie is een initiatief van de plaatselijke midden standsvereniging en omvat zestig stands. Voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar is er een kinderrommelmarkt. winnen," laat ze de redactie weten. Leonie van Nieuwenhuizen is sportief. Ze doet al elf jaar fanatiek aan korfbal en een potje voetbal vind ze ook wel leuk. Eigenlijk hebben alle Het Golden Circus belooft een verfrissend programma, gedragen door merendeels jonge artiesten en onder steund door een vijf man sterk orkest. De traditionele spreekstal- meester ontbreekt. Er is voor gekozen de diverse acts door middel van lachtovergangen in elkaar te laten overvloei en, zodat het publiek in hoog tempo van de ene verbazing in de andere valt. Het Golden Circus wordt be heerd door de familie Miche- letty, die als artiestengezin met negen kinderen, de hal ve wereld heeft rondgereisd met diverse acts, zoals jong- sporten Leonies belangstel ling. Meedoen aan de verkie zing vindt ze „een echte uit daging." Donkerblond, blauwe ogen en 1,67 lang- Dat is Stella Stok. Ook zij deed vorig jaar al mee, maar kwam punten te kort voor de overwinning. Net als Leonie is ook de zes tienjarige Stella verslingerd aan korfbal. Ze doet ook aan beach-korfbal en aan aero bics. De kandidaat-miss is geslaagd voor Mavo 4 en gaat verder studeren. Stella woont in Dordrecht, maar verblijft gedurende de zo- leren, trapeze, rijwielnum mers en heeft opgetreden in zaken als Ringing Borthers Barum Bailey, Zavatta, Amar, Jean Richards. Dressuur De kop van het programma wordt afgebeten door David Micheletty met zijn vrij- heidspaardendressuur. La ter komt hij nog terug met exoten en pony's. Mademoi selle Patricia toont met veel charme haar gedresseerde witte duiven. Dan Ionel komt uit het mermaanden bij haar groot ouders in Renesse. Dit houdt verband met het vakantie werk dat ze doet op Westen- schouwen. „Ik stel me weer beschikbaar als rondemiss en hoop nu meer kans te heb ben dan vorig jaar," schrijft ze. De verkiezing van de ronde miss is een gezamelijke actie van de Stichting Wielersport Zierikzee en de Zierikzee- sche Nieuwsbode. Bij de eer ste verkiezing vorig jaar meldden zich twaalf kandi dates. Daaruit werd Patricia Kort uit Haamstede door de lezers uitgeroepen tot ronde miss 1966. Vanwege het ge ringe aantal aanmeldingen van dit jaar is ook de proce dure verkort. De selectie zal nu telefonisch gebeuren. Vrijdag tussen 15.00 en 16,00 uur kunnen de lezers van de ze krant via het telefoon nummer 0111-453548 de miss van hun keuze kenbaar ma ken. Prijzen Aan de titel rondemiss 1997 zijn een aantal prijzen ver bonden. De uitverkorene krijgt een reischeque ter waarde van 250 gulden van reisbureau Van Fraassen in Zierikzee. Ze wordt gekleed door Van Geesbergen Mode. Verder brengt de miss een kostenloos bezoek aan Beau tysalon Mia en aan Knipboe- tiek Boot, alle in Zierikzee. Startschot De Wielerronde van Zierik zee vindt dit jaar plaats op vrijdag 15 augustus. De for- Roemeense Staatscircus met een heel apart handstand nummer en vertoont zich ook in de piste met een bloedstol lend nummer hoog in de nok van de tent. Voortgekomen uit de tradi tie zijn twee rijwielnum mers. Eerst Steve, die met zijn éénwieler zelfs trappen bestijgt en dan Albert die on waarschijnlijke evenwichts kunst vertoont op een gewo ne fiets. Heel jong nog zijn The China Sisters, maar ze vertonen een nummer van klasse als slan genmeisjes. Ze weten zich in de moeilijkste houdingen te wringen. Clowns Wat natuurlijk in geen enkel circusprogramma mag ont breken, zijn de clowns. In dit geval het trio Les Michelet ty. Vader en twee zoons staan garant voor vele lach salvo's. Als rode draad door het gehe le programma treedt de jon ge clown Alexis op, die op subtiele wijze een vertede rende glimlach weet op te wekken. Samen met zijn partner Jean komt Alexis ook op als tapdansers Franse stijl. In een mum van tijd ontpoppen zij zich tot acro baten op de Rola-Rola. Ook de magie is in het pro gramma vertegenwoodigd met een optreden van Gaby, terzijde gestaan door twee charmante dames. Het Golden Circus voert in haar caravaan meer dan der tig woonwagens en een eigen school mee. Deze school voor circuskinderen is gehuisvest in een omgebouwde en daar toe ingerichte lange wagen van twaalf meter lengte en wordt geleid door de onder wijzeres Michelle Lecas. Ongeveer vijftien kinderen volgen hier onderwijs in drie klassen. Aan het einde van het studiejaar worden ook zij getest op hun parate kennis. Omdat het artiestenkinde ren betreft, zijn de maatsta ven anders, immers meestal bereiden zij zich voor op een carrière als internationaal variété- en circusartiest. De voorstellingen \n Renesse aan de Stoofweg op vrijdag 8 en zaterdag 9 augustus begin nen om 19.30 uur en op zon dag 10 augustus om 16.00 uur. In Zierikzee wordt donder dagavond 14 augustus om 19.30 uur en op vrijdagmid dag 15 augustus om 16.00 uur een voorstelling gegeven. Kqarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de WV- kantoren. mule van het omnium - met de rondjes over het Haven plein - is losgelaten. De cou reurs maken weer een ouder wetse ronde langs en door Zierikzee. Aan de ronde doen vijfenzestig nationaal en in ternationaal bekende ren ners uit het amateurcircuit mee. Het startschot valt om 19.00 uur aan het Haven plein. Wij waren dinsdagmorgen niet welkom in gastvrij Zee land. Al jaren brengen wij onze va kantie door in Ouddorp en gaan dan een keer of zes/ze ven naar Zierikzee. In ieder geval bezoeken we kinder rommelmarkten. Het hele jaar door sparen mijn kinde ren snuisterijen en rommel tjes om in Zierikzee op een kleedje te kunnen staan en zo een extra zakcentje te verdie nen. Dat doen we al zeker tien jaar. De oudste van mijn vier kinderen begon ermee en dinsdag was de jongste aan de beurt. Dit keer kwam er echter ie mand langs die om ons pasje vroeg. Pasje? We hebben nooit een pasje gehad en nie mand heeft er ons ooit om ge vraagd. Of ik maar wilde op hoepelen en wel binnen tien minuten anders zou de poli tie worden geroepen, zo werd mij op zeer venijnige toon door een 'dame' kenbaar ge- ZIERIKZEE Blaaat Popkoor Blaaat is sterk ge noeg om op eigen vleugels verder te gaan. Na anderhalf jaar is het koor niet langer onderdeel van Sociaal Kultu- reel Werk De Lichtboei. Als gevolg hiervan verhuist het zelfstandige koor van het MFC naar het gebouw De Driehoek aan het Kerkhof 8. Het nieuwe seizoen van het koor begint op 3 september. Geïnteresseerden zijn wel kom op de repetities elke woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Voor informatie: Josie Kneepkens 415980 of Jacqueline Roon 415449. Want: Blaaat het niet, dan schaadt het niet. Zo meent de vereniging. BURGH-HAAMSTEDE Verkoping De Gereformeerde Gemeente in Haamstede houdt donder dag 7 augustus de jaarlijkse verkoping en rommelmarkt bij de kerk aan de Anker- weg. De markt begint om 8.30 uur en duurt tot 16.00 uur. De opbrengst is voor een deel bestemd voor opvang van de straatkinderen in Pe ru. Hulptransport Zoals bekend gaat er binnen kort vanuit Burgh een extra hulptransport naar de door de watersnood getroffen ge bieden in Polen. Mensen die geen dekens of levensmidde len geven, maar toch iets wil len doen, kunnen een bijdra ge storten op giro 350 ten name van de stichting Helpt maakt. Toen ik vroeg waarom dit dan niet gepubliceerd was en waarom mij de afgelopen tien jaar nooit om een pasje was gevraagd, werd ik uitge maakt voor leugenaar. Want ik was nog nooit eerder op de markt gezien. Zeer verwon derd dat je op deze onbe schaafde manier wordt weg gestuurd, waren ook de toeschouwers en de- Zierik- zeeënaren die bij ons in de buurt zaten. Dat er orde en regels moeten zijn, begrijp ik en daar wil len we ons natuurlijk aan aanpassen. Maar dat er on middellijk vanuit gegaan wordt dat je te kwader trouw bent, valt me van de Zeeu wen toch zéér tegen. Teleur gesteld hebben wij binnen tien minuten Zierikzee verla ten. De spulletjes zijn weer opgeborgen. MARIANNE VAN KEULEN Maassluis de armsten in Polen te Vlis- singen. Nadere informatie bij W. de Meij, telefoon: 652155. BROUWERSHAVEN Oud papier De Algemene Sport Vereni ging Brouwershaven haalt zaterdag weer oud papier op in de stadskern. Dat gebeurt vanaf 9.00 uur. De club stelt het op prijs als het papier ge bundeld langs de kant van de weg staat. Expositie In het stadhuis van Brou wershaven zijn van 8 augus tus tot en met 5 september schilderijen te zien van Jo- han van der Woel. De exposi tie wordt vrijdag 8 augustus om 16.00 uur geopend. De openingstijden van het stad huis zijn maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 17.00 uur. OOSTERLAND oud papier De Zending van de Gerefor meerde Gemeente haalt za terdag 2 augustus vanaf 8.30 uur oud papier op in Ooster- land. BRUINISSE Oud papier Zaterdag wordt er vanaf 8.30 uur weer oud papier opge haald. Gebundeld en tijdig gereed zetten wordt zeer ge waardeerd. Vrijdagavond bezoeken de papierophalers de ondernemers. a De muzikale clowns zorgen voor hilarische momenten in het programma van het Golden Circus. Leonie van Nieuwenhuizen (16): Vorig jaar derde gewor- den RENESSE/ZIERIKZEE - Het Franse Golden Circus maakt deze maanden een toernee door Nederland en doet op die tocht Schouwen-Duiveland aan. Op 8, 9 en 10 augustus slaat het gezelschap zijn tenten op aan de Stoofweg in Renesse en op 14 en 15 augustus geeft het circus twee voorstellingen aan de Laan van Saint Hilaire in Zierikzee. MIDDELBURG - De provincie voelt niks voor het voortzetten van de convenanten podiumkunsten met de kerngemeenten. Het College van Adviseurs (CvA) onderschrijft dat voornemen, omdat het geld niet echt is gebruikt waar het voor was bedoeld: grensverleggend en vernieuwend repertoire. Volgens het CvA is dit ook deels toe te schrijven aan het feit, dat er geen adequate omschrijving aan de doel stelling van het convenants- geld is gegeven. Het CvA hoopt wel, dat er voor de convenanten een al ternatief komt, dat de pro vincie mogelijkheid biedt meer sturing te geven aan de besteding van het provinci aal budget podiumvoorstel lingen. De besteding, dient volgens het advies gericht te zijn op meer risicovol reper toire in relatie tot de profile ring, waar het theater voor kiest. 'Samenhang' Het huidige Provinciaal Overleg Podiumkunsten (POP) wordt toegejuicht door het CvA. Echte samen werking kan volgens het col lege echter alleen tot stand komen op basis van 'samen hang'. Het doelt daarmee op het gedifferentieerde 'land schap' aan podiumkunsten, dat door de verschillende theaters in Zeeland wordt ge creëerd. Een concurrentieslag tussen de programmeurs doet geen goed aan na te streven sa menhang. Een regelmatig overleg vanuit een denk tank-idee tussen de program meurs en een publieksafspie- geling lijkt het CvA een goede aanvulling op het be staande Provinciaal Overleg Podiumkunsten. MIDDELBURG - Er is sprake van een zwart gat in Zeeland op het gebied van structurele organi satie en professionele ondersteuning voor de amateurdans. Dat constateert Yolanda van der Heijden naar aanleiding van een onderzoek, dat zij in opdracht van de Stichting VMC Zeeland heeft uitgevoerd. Op basis van dit onderzoek pleit Van der Heijden dan ook voor de oprichting van een structurele organisatie en een consulent voor de amateurdans. Haar plei dooi wordt ondersteund met een advies van het Col lege van Adviseurs (CvA) in Zeeland. „Tot nu toe is er geen koe pelorganisatie die de krachten van amateurdans- organisaties bundelt en door de provincie Zeeland wordt er tot op heden geen structureel beleid gevoerd ten aanzien van de ontwik keling en ondersteuning van amateurdans. Er is geen overzicht over het werkveld. Er is geen struc turele samenwerking en overleg. Er is geen informa tievoorziening naar het werkveld toe. Er zijn onvol doende mogelijkheden voor bijscholing. Het wiel wordt te vaak en op ver schillende plaatsen steeds opnieuw Onderling contact is er niet of nauwelijks," aldus de conclusies van Van der He ijden. Uit het onderzoek blijkt echter ook, dat er in Zeeland relatief wel veel beoefenaars van amateur dans zijn. Verschillende vormen zijn: dansafdelin- gen van de centra kunstzin nige vorming, particuliere balletscholen, dansafdelin- gen binnen de gymnastiek- wereld, volksdansgroepen en overige, waaronder ge handicapten dans, meer be wegen voor ouderen, dans binnen buurt- en creativi teitscentra en dans binnen migrantengroepen. Hiaat Het CvA is van mening dat het geconstateerde hiaat op het gebied van de amateur dans evenzeer van toepas sing is op het gebied van de amateurmuziek (harmo nies, fanfares, brassbands, koren, symfonische en pop muziek) en dat ook voor dit terrein in het cultuurbeleid voor de jaren 1998-2000 con sulenten aangesteld zouden moeten worden. Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 6 augustus: 12 augustus: 13 augustus: 22 augustus: 27 augustus: 3 september: 6 september: 11,12 e n 13 september: 13 september: 20 september: 24 september: 11 oktober: 17 oktober: 31 oktober: 31 oktober: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Rinus Verhage. Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Wim Boer (Zierikzee). (15.00). Grote of Sint Nicolaaskerk, Brouwershaven. Orgelconcert Frantisek Vanicek (Tsjechië). Grote of Sint Nicolaaskerk, Brouwershaven. Noortje van Middelkoop m.m.v. Martin Mans, orgel. Grote of Sint Nicolaaskerk, Brouwershaven. Orgelconcert Sietse van Wijgerden, Dirksland. Nieuwe Kerk, Zierikzee Orgelconcert Henk G. van Putten (Kapelle). Markt, Brouwershaven. Concèrt Brassband Apollo en drumband. (19.30). Diverse plaatsen in Zierikzee. Festival Muziek Monumentaal. Ring, Haamstede. Concerten Brassband Apollo, Witte van Haem- stede en drumbands. (14.30). Chr. Ger. kerk, Zierikzee. Schubert-koormanifestatie Eilandelijke ko ren. (14.00). Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Jan Hage (Den Haag). Dorpshuis Oosterhof, Oosterland. Concert VZOS Oosterland en Soli Deo Gloria ('s-Gravendeel) thema 'Tom Parker'. Bethlehemkerk; Scharendijke. Zangavond Sursum Corda m.m.v. zangvereni ging VZOS (St. Annaland), muziekgroep Zeeuwse Muziekschool en Kees Groenleer, or gel en piano. (19.45). Voormalig Stadhuis, Brouwershaven. Tadeu Duerte Lanna, piano. Willibrorduskerk, Zierikzee. Korenavond m.m.v. Rooms-Katholieke koren uit Middelburg, Vlissingen, Heinkenszand, Oost-Souburg en Zierikzee. Muziek- of zangverenigingen wordt verzocht om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum van hun con cert/uitvoering deze uitsluitend schriftelijk door te geven aan M. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierikzee. h K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5