Geuzen nemen Zierikzee opnieuw in F7T7F7777 Afmeerboeien op het Haringvliet Veel volk op de been voor Veronica's Zomertruck Bromfietster overleeft botsing met Intercity Bertus Staigerpaip met 'f eest-rock' in Renesse H0UTLAND WALH0UT Bezwaar tegen houden van evenement op transferium Duits meisje overleden Bromfietster botst op schaap Ruzie aan basis van 'tasjesroof' V DONDERDAG 31 JULI 1997 NR 26222 3 Jen behoeve van recreatievaart HELLEVOETSLUIS - Nog net voor het begin van de vakantie in Zuid-west Nederland heeft het Haring- vlietschap zes drijvende afmeerboeien op het Ha ringvliet geplaatst. Dit ten behoeve van de recre atievaart. Drie van deze boeien zijn aangebracht ten westen van de Heliushaven in Hellevoet- sluis. De andere drie zijn zui delijk van het eiland Tienge- meten tegenover Den Bommel geplaatst. Het gaat om drijvende bol vormige boeien, uitgevoerd in zacht PVC. De boeien zijn geel van kleur, bestand tegen ultra-violette straling en kunnen gebruikt worden voor het afmeren van vaar tuigen. De onderlinge afstand tussen de afmeerboeien bedraagt 40 meter. Ze zijn verankerd via een ketting en gelegen buiten het vaargebied. Het Haring- vlietschap is voortdurend op zoek naar afmeermogelijk- heden voor de recreatie- vaart, aangezien grote delen van de oever van het Haring vliet vanwege de natuur waarden met grinddammen zijn afgeschermd en daar derhalve geen plaats meer is voor vaste aanlegsteigers. 'S-HEER ARENDSKERKE - Een zestienjarig- meisje uit 's-Heer Arendskerke heeft dinsdag in haar Woonplaats op haar bromfiets een botsing met de In tercity tussen Vlissingen en Roosendaal overleefd. Het meisje reed voor de ogen van haar moeder een met knipperlichten ên bellen be waakte spoorwegovergang Waarschu wingssignalen Deze waarschuwingssigna len functioneerden op dat moment. Toch reed het meis je door onbekende oorzaak door, waarna zij door de voorbij razende Intercity werd gegrepen. Zij was in het bezit van een geldig brom fietscertificaat. Het meisje werd met een am bulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Hier werden een gebroken sleutelbeen en knieschijf en gekneusde vingers geconsta teerd. .Volgens wethouder eenmalige zaak RENESSE - P. van der Aart, directe buur van het transferium in Renesse, heeft erpstige bezwaren Stegen het gebruik van het transferium in Renes se als evenemententerrein. Hij heeft het college van burgemeester en wethouders dringend ge- vraagd dit niet meer te doen. Het bezwaar van Van der s Aart volgt op het bezoek, dat de Veronica Zomer- truck gisteren aan Renesse bracht. De zomertruck kreeg van de gemeente het achterste gedeelte van het transferium als stand plaats toegewezen. Dit tot groot ongenoegen van Van der Aart. Hij heeft aan de Stoofweg .een pensioen, dat direct aan het transferium grenst. Hij en zijn gasten wérden gisteren „opgeschrikt door disco-muziek van een onge looflijk hoog geluidsni veau," aldus Van der Aart. Hij voegt daaraan toe, dat evenementen op het trans ferium als de Veronica dri ve-in show voor zijn gasten rampzalig zijn en daarmee ook voor hemzelf. Van der Aart heeft geen be zwaar gemaakt tegen de aanleg van het transferi um, omdat het volgens hem een uitstekend initiatief is. Maar „indien ik van tevo ren geweten zou hebben dat het transferium als evene mententerrein gebruikt zou gaan worden had ik er ze ker bezwaar tegen aangete kend." Convenant Volgens wethouder G. van der Velde-de Wilde heeft Van der Aart „groot gelijk" en is het zeker niet de be doeling dat er nog vaker evenementen op het trans ferium gehouden worden. Volgens het convenant dat de gemeente met Rijkswa terstaat heeft gesloten mag dat ook niet. Dat het gisteren toch ge beurde heeft volgens haar te maken met een vervelen de samenloop van omstan digheden. „Aanvankelijk zou de Veronica Truckshow gehouden worden op het parkeerterrein aan de Jan van Renesseweg. Daar wa ren ze 's morgens al aan het opzetten. We voorzagen daar echter nog meer pro blemen dan op het transfe rium. Vandaar dat de loca tie op het laatste moment is gewijzigd. Het transferium stond toen aan de voorkant al vol. We hebben nog ge probeerd ons besluit naar de omwonenden terug te koppelen, maar dat is niet in alle gevallen gelukt." Protesten Een aantal jaren geleden deed de Veronica Truck het centrum van Zierikzee aan, op uitnodiging van de Zie- rikzeëse Ondernemers Cen trale. Dat leidde ook toen tot protesten, van onder meer leden van diezelfde ZOC. „Eens maar nooit meer," was de mening van hen. Het ging daarbij voor al om het aantal decibellen, dat geproduceerd werd. Zie ook elders op deze pagi na. CADZAND BAD - Het acht jarige Duitse meisje dat maandag in allerijl vanuit Cadzand Bad naar het zie kenhuis in Brugge is ge bracht is daar in de nacht van maandag op dinsdag overle den. Het meisje was met een vriendinnetje aan het zwem men, maar kwam ineens niet meer boven water. Reanima tie van ambulancepersoneel had niet het gewenste resul taat, waarna ze door een heli kopter werd overgebracht naar het ziekenhuis in Brug ge- Hier aangekomen bleek er toch nog sprake van een hart slag. Haar toestand was ech ter nog steeds zeer kritiek. Enkele uren later overleed het meisje. SINT PHILIPSLAND - Een zestienjarig meisje uit Sint Philipsland botste dinsdag in haar woonplaats tegen een losgebroken schaap, dat on verwachts de weg overstak. Het meisje kon een aanrij ding niet meer voorkomen. Ze moest zich met lichte ver wondingen onder doktersbe handeling stellen. Omdat ze op de juiste wijze haar helm droeg is erger voorkomen. De helm zelf is vernield; de bromfiets zwaar beschadigd. Een veearts constateerde bij het schaap een hersenschud ding. Ook had het dier een snijwond aan het hoofd. Het is door de eigenaar, een veer tigjarige man uit Sint Maar tensdijk, opgehaald voor verdere verzorging. 'In naam van Oranje doe open de poort' klinkt na uurtje van strijd In de Oude Haven gaven de Spanjaarden zich uiteindelijk over aan de Geuzen. ZIERIKZEE - Slechts een uur hadden de Geuzen dinsdag: nodig' om de macht in Zierikzee in naam van Prins Willem van Oranje te heroveren op de Span jaarden. Ruim vierhonderd jaar g-eleden duurde het allemaal iets langer, maar een kniesoor die daar op let. Zeker niet als het zonnetje zich van zijn beste kant laat zien. „Dit is toch een plaatje," riep John Pantekoek uit op het moment dat het Guezen- schip 'Prince Admirael' de Oude Haven kwam binnen varen. Met de oranje wimpel in top en een wapperende Geuzen vlag op het achterdak. Na mens Zierikzee Aktief coörd ineert Pantekoek het Zomer- evenementenprogramma. Dinsdag stond dit helemaal in het teken van Patriciërs en Piraten en werd de strijd van de Geuzen tegen de Span jaarden opnieuw uitgevoch ten in de haven. Het was een spektaculaire opening van de dag en het leverde inder daad mooie plaatjes op. De strijd in de haven verliep niet zonder slag of stoot en dan vooral niet zonder stoot. Het gebulder van het geschut \fahs soms oorverdovend. Tot £rote schrik van de toeschou- wèrs die bij ieder schot een paar meter terugdeinsden. Het maakte het spel er alleen maar levensechter door. Het geen overigens bij menig jeugdige kijker niet in goede aarde viel. Zij moesten niets van al dat geschreeuw en ge schiet hebben en zochten al (Foto: Marijke Folkertsma) huilend hun toevlucht in de armen van vader of moeder. De eerste schermutselingen tussen de Geuzen op het wa ter en de Spanjaarden op de kant vonden plaats op 't Liiitje. Opgejaagd door trommelgeroffel en trompet geschal wierpen de onverzet telijke piraten zich in de strijd. De Spanjaarden kon den niet profiteren van hun numerieke meerderheid. het poortencomplex deden ze nog een tweede poging de doorgestoten piraten buiten de stadsmuren te houden, maar ook hier zagen zij al snel in, dat hun strijd tot niets leed. 'In naam van Oranje doe open de poort', schalde het over het water. De Geuzen konden weldra hun schip af meren in de Oude Haven. Heel toepasselijk gebeurde dat tegenover Mondragon. Tegenwoordig theatercafé. In 1576 de naam van de admi raal onder wiens leiding de Spanjaarden een groot deel van de Zuidelijke Nederlan den in bezit namen. De overwinning werd in de Oude Haven gevierd met het nodige gerstennat. Wat dat betreft is er in de loop der eeuwen niets veranderd. Hierna nam Shantykoor Rot terdam het over van de Geu zen, die zich door de stad ver spreidden. In de Beuze aan het Havenplein verzorgden zij 's middags drie optredens. Kinderen De kinderen konden zich de hele middag vermaken met en in het water. Op het Ha venpark stond een grote op blaasbare waterglijbaan waar naar hartelust gebruik van werd gemaakt. In de Ou de Haven lagen de waterfiet sen klaar en kon er een tocht je worden gemaakt in zogenaamde wonderwielen. Droog blijven was hierbij uit den boze. Maar erg was dat niet. Met het zonnetje hoog aan de hemel was alles zo weer droog. Minder mensen Het mooie zomerweer had, zoals gebruikelijk, tot ge volg, dat er dinsdag minder mensen naar Zierikzee trok ken dan een week daarvoor. Toen kon men over de kop pen lopen in het centrum van de stad. Volgende week is het kermis in Zierikzee. Dan worden er door Zierikzee Aktief geen speciale evenem- ten georganiseerd op dindag. 'Voor ons is dit een oude traditie' RENESSE - Harder gillen! Ze moeten drie straten verder denken dat ik mijn broek laat zakken." Ve- ronica-presentator Edwin Diergaarde deed er giste ren in op het transferium in Renesse alles aan om het massaal toegestroomde publiek los te krijgen bij het bezoek van Veronica's Zomertruck. Veel moeite kostte dat niet. Met 25 man sterk, nog afge zien van de promotie-meis jes, reizen ze door het land, de mensen van de Zomer truck. In één seizoen worden vijftig steden en dorpen aan gedaan. Alles onder het mot to 'eronica komt naar je toe deze zomer'. Producer Perry van. Qrey: „Voor ons is het een traditie. We willen meer doen dan an dere omroepen. Het hoofd doel is promotie voor Veroni ca, maar we willen ook 'jonge, veelbelovende, arties ten een kans geven op te tre den voor veel publiek. Want of het nou mooi weer is of re gent, er komen altijd veel mensen naar toe." De Veronica Zomertruck doet vooral toeristische plaatsen aan en in dat rijtje mag volgens Van Crey Re nesse zeker niet ontbreken. „Maar we gaan bijvoorbeeld ook naar Ameland, Den Hel der en Breda. En soms ook naar grote evenementen. Hoewel de Zomertruck in feite een op zichzelf staand evenement is." De formule van de Zomertruck is in elf jaar tijd nauwelijks veran derd: muziek en spelletjes. Het publiek op het podium en prijzen uitdelen. In Renesse werd als opwar- mertje een jojo-wedstrijd ge speeld. Eindhovense Marjo- rie, Brabantse Tim en Schiedamse Chantal moch ten hun kunsten vertonen en het publiek mocht uitmaken wie het beste met het weer bijzonder populaire speel goed uit de voeten kon. Dier gaarde zorgde voor passend commentaar en snedige op merkingen. Tot Tim: „Vol gens mij houd jij van 'hak- kuh', nou dan kan dit niet moeilijk zijn. Bij housen moeten je ook heel veel met je armen en benen bewegen." Voor wat betreft het muzika le gedeelte van de Zomer truck mocht Cindy Ouds hoorn het spits afbijten. Een opkomend talent volgens Van Crey. Verder was er mu ziek van onder meer Replay terwijl Teaspoon, duidelijk de publieksfavoriet en te vens de meest bekende band, het evenement met een op treden van een half uur af mocht sluiten. Een bewuste keuze, stelt Van Crey. Springplank Hij is er rotsvast van over tuigd dat de Zomertruck voor jonge artiesten een springplank kan zijn. Als voorbeeld noemt hij de jon- gensgroep B*E*D. In korte tijd hebben zij hun populari teit behoorlijk op weten te schroevenen scoorden ook hun eerste hit. „Dat hebben fe voor een gedeelte ook aan de Zomertruck te danken," stelt Van Crey. Bij de Zomer truck wordt gewerkt met or kestbanden. „Maar er wordt absoluut niet geplaybacked. Artiesten die bij ons optre den' moeten natuurlijk wel kunnen zingen." Op de vraag of het niet slo pend is om van de ene locatie naar de andere te trekken en zo het hele land te doorkrui sen antwoordt Van Crey ont kennend. Hij loopt al aardig wat jaartjes mee, maar heeft er nog steeds heel veel ple zier in. Dat komt volgens hem vooral door de sfeer. „Het leuke is dat je altijd te maken hebt met mensen die op vakantie zijn. Dat merk je." Veronica mikt met de Zomer truck vooral op een jeugdig publiek. Op het transferium in Renesse, voor de Zomer truck een nieuwe locatie, wa ren de leeftijdsklassen in het publiek aardig verdeeld. Veel jongeren, maar ook ge zinnen met kleine kindeï'en, dertigers, veertigers en men sen op pensioengèrechtigde leeftijd. De laatste categorie nam wei de eigen vouwstoel mee. Presentator Erwin Diergaarde in aktie, bijgestaan door de Veronica-promotiemeisjes. Marijke Folkertsma) Train to Paradise in voorprogramma RENESSE - Bertus Staigerpaip treedt vrijdagavond 8 augustus op het evenemententerrein aan de Hoge Zoom in Renesse op. Het voorprogramma wordt verzorgd door coverband Train to Paradise. Het evenement vindt plaats tussen 19.00 en 22.00 uur. De Brabantse roek-bouwer Bertus Staigerpaip draait al weer elf jaar mee in het Ne derlandse 'feest-rock' cir cuit. In 1984 lanceerde hij het nummer 'Christine (gooi 'm nog 's vol benzine)', gevolgd door 'Tienus zet de fiets in de schuur.' Niet alleen rock Deze eerste nummers werden direct door diverse platen maatschappijen goedge keurd om op single uit te brengen. Staigerpaip speelt overigens niet alleen rock, maar ook de bekende feest nummers om een goede ba lans te krijgen tussen 'feest' en 'heftig'. Vele fratsen en grollen dienen om zijn optre dens extra kracht bij te zet ten. Hits Tijdens het solo-optreden brengt Bertus de bekendste hits ten gehore, zoals: 'Ik zat effe niet op te letten', 'Had ik maar een vak geleerd', 'Wij zijn de jongens van de bouw', 'Hou je kop' en 'Zuipen in Spanje'. De afgelopen periode heeft hij niet stil gezeten, getuige de nieuwste nummers: 'Hé Dakdekker', 'In ons stam café' en 'Diese Platze ist privé. Dit laatste nummer zorgde enkele weken geleden voor de nodige commotie in bin nen- en buitenland. Het gaat over een Duitse toerist in Ne derland. GOES - De poging tot tasjes roof in Goes, waarvan ook deze krant na berichtgeving van de politie dinsdag mel ding maakte, blijkt in het ge heel geen roof of een poging daartoe te zijn geweest. Een echtelijke ruzie bleek aan de basis te staan van het voorval. De man stapte uit de auto, terwijl deze nog reed. Hierbij hinderde hij een fietsster, die daarover een opmerking maakte. Blijkbaar nog verhit van de ruzie gaf hij de vrouw op de fiets een duw, met het gevolg dat deze viel. De man liep vervolgens weg. De politie kwam achter de ware toe dracht van het voorval tij dens het verhoor van de later aangehouden man. Hij is in vrijheid gesteld, maar moet wel voor de rechter in Mid delburg verschijnen. Advertentie DE ZON WEREN KAN OP VIEL MANIEREN SAMEN MET U ZOEKEN WE DE BESTE EN VOORDELIGSTE EN.. OMDAT WE KWAUTETTSPRODUKTEN LEVEREN KOMEN WE GRATIS METEN EN PLAATSEN BEL VOOR EEN AFSPRAAK- WESTSTRAAT 5 ZIERIKZEE 0111 415977 Donderdag 31 juli Burgh-Haamstede Concert Farpily Dee. Terras koffie-lunchcafé Branden- burgh. 16.00 en 20.30 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Hervormde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 1 augustus Kerkwerve Karaoke soundmix show. Eetcafé Kerkwerve. 21.00 uur. Burgh-Haamstede Karaoke Mega Tour. Café restaurant De Burghse Bab- belaers. 21.00 uur. Zaterdag 2 augustus Brouwershaven ASV Brouwershaven haalt oud papier op in de kern. Vanaf 9.00 uur. Bruinisse Visverkoop voor restauratie Hervormde kerk bij Kijk- en Koophal aan de Industrie weg van 9.00 tot 12.00 uur. Zondag 3 augustus Neeltje Jans Wandelexcursie vanaf de parkeerplaats Neeltje Jans. 14.00 uur. Maandag 4 augustus Burgh-Haamstede Fancy Fair, Duinrand Recre atie, 11.00 -18.00 uur. Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Hendrie Westra, marimba en Harry Hamer, orgel. Gere formeerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Zomermarkt, Markt, 12.00- 20.00 uur Dinsdag 5 augustus Westerschouwen Wandeling met Staatsbosbe heer in boswachterij Wester schouwen, vanaf de excur- sieschuur. 19.00 uur. Burgh-Haamstede Theaterrondleiding langs Karolingische burcht. Burghse schoole en NH kerk. Vertrek 19.00 uur bij museum. Renesse Middeleeuws riddertoer- nooi, terrein Manege Grol, 18.00 en 21.00 uur. Woensdag 6 augustus Zierikzee Spreekuur FNV, MFC-ge- bouw, 10.00-11.30 uur. Vlooienmarkt op evenemententerrein aan het Eerste Weegje van 10.00 tot 16.00 uur. Kerkwerve Bingo. Eetcafé Kerkwerve. 20.00 uur. Renesse Middeleeuws riddertoer- nooi, terrein Manege Grol, 18.00 en 21.00 uur. Donderdag 7 augustus Burgh-Haamstede Country en bluesconcert. Terras koffie-lunchcafé Brandenburgh. 16.00 en 20.30 uur. Renesse Middeleeuws riddertoer- nooi, terrein Manege Grol, 18.00 en 21.00 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Hervormde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 8 augustus Kerkwerve Crazy Night. Eetcafé Kerk werve. 21.00 uur. Zaterdag 9 augustus Burgh Burghse dag, folkloristisch dorpsfeest in de stijl van Ot en Sien. 10.00 uur. Scharendijke Braderie, Het Zwarte Plein, 10.00-17.00 uur Ouwerkerk Snuffelmarkt bij de Hervormde Gemeente. Van 10.00 tot 15.00 uur. Maandag 11 augustus Burgh-Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Tom Hoornaert (België) Harry Hamer, 4-handig orgel. Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Zomermarkt, Markt, 12.00 20.00 uur. Zonnemaire Fietstocht langs dijk en ak ker, start fam. Deïst, Rietdijk 12, Zonnemaire, 19.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3